Sü Sr TEXELSE 6 COURANT En Passant dicht bij titel Spinbiken voor Keniaanse kinderen Texel'94 oefent tegen Feyenoord Talentvolle spelers in Rotterdamse selectie Krappe zege Lohse bij bosloop Jelleboog verliest terrein Taxa] VT. WÊm 1 DINSDAG 10 JANUARI 2006 Nel Trouerbach, Lucia Cijsberts, Murièl Mast en Hans de Winter (vlnr) fietsten zondag samen met andere Texelaars de nodige kilometers op spinbikes om geld in te zamelen voor een opvangtehuis voor kinderen in de Keniaanse plaats Thika. (Fora jmon van Hattumi Met z'n dertigen zaten ze zondag op de spinbikes bij Sportschool Texel. Sommigen een paar uur, anderen liefst acht uur achter elkaar. Met z'n allen fietsten ze €560,- bij elkaar voor het Child Rescue Centre in de Keniaanse plaats Thika. Gelach stijgt op onder de spin- bikers, Ricardo de Graaf, die net begonnen is met een uur instructie, blijkt zijn taak zeer serieus te heb ben opgevat. Zijn tot dan toe gedra gen wielrenshirt gaat uit en er komt een nieuw exemplaar tevoorschijn: een regenboogtrui met de kleuren van de Nederlandse vlag bij de mouwen. Een shirt dat alleen mag worden gedragen door wielrenners die ooit Nederlands kampioen zijn geweest, maar De Graaf voldoet extra op te vallen, geeft hij les met op zijn hoofd een grote zwarte pruik. In een ontspannen sfeer maken de spinbikers 's ochtends en 's mid dags hun kilometers. Bidons bij de hand, handdoeken om het zweet weg te vegen voor het grijpen. Uit de stereo-installatie in de fitness ruimte klinkt muziek om het trappen te veraangenamen en het ritme erin te houden. Om het uur wordt er van instructeur gewisseld. Sportschool houder Rob van Beurden begint als eerste, gevolgd door Palmyre Bonne, Gerard van Helden, Esther Boon, Ricardo de Graaf, Marije de Leeuw, Benno Bakker en Lucia Gijs- berts. Gerard van Heel uit Doetin- chem, één van de grondleggers van spinbiken in Nederland, neemt de laatste twee uur voor zijn rekening. De actie blijkt aan het eind van de daaraan en de actie voor het Keni- dag €560,- te hebben opgeleverd. aanse opvanghuis voor kinderen is voor hem een mooie gelegenheid het tricot te dragen. Om nog wat Daarmee komt de eindstand op €890,- te staan. Tijdens de kerst borrel haalden leden van de sport school al een bedrag van €330,- voor het opvanghuis op. Zo'n €145,- van het bij elkaar gefietste bedrag is te danken aan Heintje Davids. 'Deelnemers konden tegen vijf euro verzoeknummers aanvra gen', vertelt Van Beurden. 'Toen kwam er meteen het verzoek om voor vijftig euro tien nummers van Heintje Davids te draaien. Ande ren begonnen daarna gelukkig nog meer te bieden om juist geen num mers van hem te laten horen.' Het Child Rescue Centre staat in de belangstelling omdat apothe kers-assistente Getty Fokkens uit Den Burg, één van de leden van de sportschool, er twee maanden lang vrijwilligerswerk verricht. Voor een groepje Texelaars was de acht- uurs-ride ook meteen een gele genheid te trainen voor een grote spinbike-ride die eind deze maand in Doetinchem wordt gehouden om geld in te zamelen voor de bestrij ding van kinderkanker. Met nog twee speelronden te gaan en twee matchpunten voor sprong op de concurrentie krij gen de schakers van En Passant 1 het kampioenschap in zicht. Zaterdag boekten de Texelaars in Hotel Den Burg een fraaie zege op Heerhugowaard (6-2). Gelijk tijdig wisten beide viertallen van En Passant 2 de reserveteams van Anna Paulowna en De Pionier (Abbekerk) op een gelijkspel te houden (2-2). Het eerste achttal van En Passant, dat afgelopen seizoen kampioen werd en naar de tweede klasse A van de Noordhollandse Schaak bond promoveerde, blijft opmer kelijk presteren. Met name nestor Rinus Vittali en oud-clubkampioen Thomas Richter doen het uitste kend. Beiden hebben al hun par tijen in deze (externe) competitie nog gewonnen. Ook Jaap de Wijk, Willem Otten en Dick van Barne- veld konden zaterdag een over winning bijschrijven. Piet Bakelaar knokte zich na een taaie verdedi ging naar remise. Op de bovenste twee borden presteerden de Texe laars onder de maat. Gerard van Es miste ondanks materieel voordeel de winst en moest in remise berus ten. Jaap Dros speelde een zwakke Verschillen klein bij driebanden De onderlinge verschillen op de ranglijst van de driebanders van biljartvereniging DVO zijn zeer gering en de stand wisselt dan ook nog elke week. Nieuwkomers Jan Bakker en Frans Bik staan op de tweede en vijfde plaats hoog genoteerd. Ook hun gemiddelde (het aantal te maken caramboles) stijgt nog steeds. De ranglijst wordt aangevoerd door Wijnand wint cross county Met een royale voorsprong van elf punten op zijn directe concurrent, heeft jeugdlid Joep Wijnand zon dag de nieuwjaarswedstrijd van de Texelse golfclub gewonnen. Er werd strokeplay met aftrek van handicap gespeeld. Het parcours En Passant, kwam nog iets te kort was anders dan normaal, de wed- tegen zijn opponent Imming, maar strijdorganisatie had een prachtige ook zijn spel is veelbelovend. Taeke en uitdagende crosscountrybaan opening en kon vervolgens geen stand houden tegen het aanvalsge- weld van zijn tegenstander. In het tweede team debuteerde jeugdspeler Jeroen de Gee zeer sterk. Hij won van routinier Van Ingen Schenau van De Pionier 2 uit Abbekerk. Lars Veldhuis, de andere jeugdspeler in dit team van Voetbaluitslag Zaterdag 7 januari: Texel'94 MB1-Kolping Boys MB2 -1-0 Voetbalprogramma Zaterdag 14 januari: Koedijk MB1 -Texel'94 MB1 DZS MB1-Texel'94 MB2 Texelse pupillencompetitie: De Koog F1 -Heerenveen ZDH F1-Roda JC FC Utrecht-ZDH F2 van Lingen boekte een eenvoudige overwinning. Nanning Kikkert stond goed, maar incasseerde uiteindelijk een nederlaag. Het tweede viertal speelde een inhaalwedstrijd tegen Anna Pau lowna. Paul Eelman en Abe Zijm kenden weinig problemen en won nen. Piet Cornelisse moest aan het eerste bord zijn meerdere erkennen in Niels de Haan. De nederlaag voor Martin van Tatenhove, die inviel voor zijn oom Ferry, lijkt vooral te verkla ren door gebrek aan wedstrijdritme. De opbouw was goed, maar een kleine combinatie werd over het hoofd gezien. Ingrid van Lubek tweede op strand Ingrid van Lubek is zaterdag als tweede geëindigd in de wedstrijd Egmond-Pier-Egmond, een stran- drace voor ATB-wielrenners. De in Bussum wonende oud-Texel- se moest alleen haar meerdere erkennen in Adrie Visser, meer voudig Nederlands kampioen op de baan. Van Lubek finishte in een tijd van 1.24.11 uur. Ze was bijna anderhalve minuut langzamer dan de winnares, die in 1.22.46 over de eindstreep kwam. Riika Kelja legde in 1.24.18 beslag op de derde plaats. De achtste editie van de 36 kilome ter lange strandrace van Egmond uitgelegd en zelfs op een creatieve Vitesse-De Koog F2 manier achttien holes gerealiseerd. AZ-SVO F1 Spectaculair en spannend was de afslag van bovenop een wagen stro. Hiervandaan moesten de spelers de bal op een green spelen, die bijna rondom in het water lag en waar ook nog een bomenhindernis omspeeld moest worden. Menig bal verdween tot verdriet van de betref fende spelers in het water. Met 72 deelnemers was de opkomst zonder meer groot te noemen. Het weer was de spelers goed gezind, al bleef de zon achter de wolken. Weinig wind en een lage tempera tuur kwamen het spel ten goede en zorgden ervoor dat iedereen er na binnenkomst lekker rozig uitzag. Na afloop werden in het Hanehuus de uitslagen bekend gemaakt. 14.30 9.45 9.00 9.00 9.00 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 ZDH E1 -Manchester SVO E1-Fulham Blackburn-De Koog E1 Liverpool-SVC E1 Arsenal-SVO E2 De E-pupillen spelen, verdeeld over twee groepen, een zaal voetbaltoer nooi. Het programma wordt in de krant van vrijdag gepubliceerd. Zondag 15 januari: Watervogels-ZDH 14.00 Callantsoog-Oosterend 14.00 Texel'94 3-Kaagvogels 2 12.00 Texel'94 4-Kolping Boys 6 12.00 Oosterend 2-DGS Alkmaar 7 12.00 De Koog 2-Oudesluis 3 uitgesteld Texel'94 MA1 -WS'46 MA1 12.00 Dirkshorn DA1 -De Koog DA1 11.30 Uitslagen: Heren - Joep Wijnand, 48 slagen; Derk Hul- sebos, 59. Dames - Ingrid Schippers, 63; Margreet Peetoom, 68. Neary - Heren: Bert Liefting. Dames' Jaqueline Dijkstra. Longest drive - Heren: Ed Eelman. Dames: Jan- neke Kampstra. Poedelprijs - Maaike van der Schaaf, 92. de zeer gedegen spelende Cees aan Zee naar IJmuiden en terug Maas, de derde plaats wordt bezet trok maar liefst 2500 deelnemers. Het eerste elftal van Texel'94 speelt zaterdag een oefenwed strijd tegen de A1-junioren van Feyenoord. De 17- en 18-jarige spelers van de Rotterdamse eredivisieclub zijn bij het grote publiek nog weinig bekend, maar gezien eerdere wedstrijden die de talenten van Feyenoord op het eiland speelden, mag op een aantrekkelijk schouwspel worden gerekend. Eén van de spelers die vorig jaar in de winterstop op Texel tegen de leeftijdsgenoten van Volendam oefenden, was Jonathan de Guz man. De Canadese middenvelder, die wordt beschouwd als één van de grootste talenten op de Neder landse voetbalvelden, heeft sinds dien de overstap naar de senioren gemaakt en maakt dit seizoen furo re in het eerste elftal van Feyenoord. Ook aanvaller Tim Vincken was vorig jaar op Texel te bewonderen. Hij maakte afgelopen seizoen deel uit van het Nederlands Elftal voor spe lers onder de 20 jaar, die tijdens het wereldkampioenschap in eigen land een 'oranjekoorts' teweegbrach ten. Vincken leek dit seizoen ook voet aan de grond te krijgen in het eerste elftal van Feyenoord, maar ondervindt de laatste maanden ste vige concurrentie binnen de eigen selectie. In het verleden oefenden op Texel onder anderen ook Tho mas Buffel, die sinds anderhalf jaar bij Glasgow Rangers in Schotland voetbalt. Eén van de veelbelovende nieuwelingen in het huidige team is Diego Biseswar, die geregeld als invaller meespeelt. Twee maanden geleden trok de 17-jarige aanvaller de aandacht door in de met 3-2 gewonnen wedstrijd tegen Roda JC de beslissende treffer te scoren. De Rotterdamse talenten worden getraind en gecoacht door oud spelers Henk Fraser en Igor Kor- neev. De laatste keer dat Texel'94 en Feyenoord elkaar troffen, twee jaar geleden, wonnen de Rotter dammers met 3-0, maar beleefden de Texelaars zeker geen afgang. Ze hopen ook ditmaal flinke tegen stand te kunnen bieden en daarmee zelfvertrouwen op te doen voor de tweede competitiehelft, waarin de strijd tegen degradatie uit de vijfde klasse wacht. Trainer Fred Dekker kan over een brede selectie fitte spelers beschikken. De aftrap is om 14.00 uur. De toegang is gratis. Harm Gort wint jeu de boules Harm Gort is met gemiddelden van 11,60 en 12,13 winnaar geworden van zowel de woensdag- als de zater dagcompetitie van jeu de boulesclub Oosterend. Dit werd afgelopen week tijdens de jaarvergadering van de ver eniging bekend gemaakt. Gort ontving tevens de wisselbeker voor het hoog ste gemiddelde. Op de tweede plaats staat (ook in beide competities) Ate Sijtsma, met gemiddelden van 11,41 en 11,47. Dirk Roeper werd derde in de woensdagcompetitie (11,35), Henny Koning in de zaterdagcompe titie (11,20). Als nieuwe bestuursle den werden Ferdinand van Tatenhove en Joop Kramer gekozen. Inmiddels is de nieuwe competie van start gegaan. Elke woensdag en zaterdag wordt vanaf 14.00 uur gespeeld op de banen achter Het Hof. Voor meer informatie: tel. 318672. door Cees van Lenten, die weken achtereen eerste was. Henk Prins heeft na een slechte start zijn oude niveau weer opgepakt en staat nu vierde. Klaas van der Veen, Willem Vendel en Willem van de Wetering (die een abonnement op de laatste plaats lijkt te hebben) staan laag genoteerd, maar ook hun gemid delde is nog steeds stijgend. Op de laatste speelavond van 2005 werden slechts 23 partijen gespeeld, met veel beurten en weinig punten, maar in het nieuwe jaar werden weer veel punten in weinig beurten gemaakt. De uitwisseling met Oos terend, die vlak voor de jaarwisse ling werd gehouden, werd voor de vierde keer een prooi voor DVO. al was het verschil maar klein. Opvallende partijen in de afgelopen maand waren ónder meer die van Jan Bakker, die op één avond een partij speelde van drie en één van negen beurten. Ook Klaas van der Veen speelde een partij in slechts negen beurten uit. De langste par tij staat op naam van Ab Witte en Cees Bonne, die maar liefst 52 beurten nodig hadden. onder wie ook drie Texelse mannen. Rob van Beurden was van hen de snelste. Hij realiseerde een eindtijd van 1.46.08. Piet Kingma volgde hem op de voet en was slechts vierde plaats. Texelaars lopen hard in Egmond Onder de ruim veertienduizend atle ten die zondag aan de 34ste Halve Marathon van Egmond meededen, waren ook diverse Texelaars. Voor zover bekend hielden vijf mannen en één vrouw de Texelse eer hoog in de hardloopwedstrijd over 21,1 kilome- i ter. De snelste van hen was Herman Ploeger uit Den Burg, die in 1.34.47 uur op de 879ste plaats eindigde. John Koopman uit Oudeschild finish te in 1.42.39 nog net bij de snelste 2000 lopers en werd 1972ste. Annie Hin uit Den Burg finishte in 2.13.04 als 7877ste. De anderen waren Jan van der Star (1.43.54), Emile Seegers (1.56.40) en Thomas Richter (1.57.20). Twee Texelaars waagden zich aan de halve afstand. Mehdi Afrasiabi had de Olympische Spelen van 1996, voor ruim 10,5 kilometer 55.14 minu- moest genoegen nemen met de ten nodig, Hennieta Mulder legde het parcours af in 1.03.44. vier seconden langzamer. Hans de Winter presteerde het om na pre cies twee uur fietsen de finishlijn te passeren. De wedstrijd bij de mannen was sterk bezet. De overwinning ging naar de bekende Erik Dekker, drie voudig etappewinnaar in de Tour de France van 2000. Dekker won in 1.08.29. Zijn talentvolle naamgenoot Thomas Dekker werd tweede in 1.08.45, Sander Lormans eindigde in 1.09.19 als derde. Bart Brentjens, winnaar van de mountainbike op Jordy Vinke klopt favoriet Van Vliet Jordy Vinke heeft zaterdagmiddag de derde veldrit in de wintercom petitie van Wielervereniging Texel gewonnen. Hij versloeg favoriet Ruben van Vliet, die op de tweede plaats eindigde. De derde veldrit in de wintercom petitie was zwaar. Het was koud en bovendien had de organisatie een wijziging doorgevoerd en een zware beklimming in het parcours opge nomen. Thomas Boom en Ferry van der Vis lieten zich daardoor niet afschrikken en gingen als een raket van start. Favoriet Ruben van Vliet ging al in één van de eerste bochten dhderuit, maar slaagde er samen met Jordy Vinke en Loek van Vliet tóch in beide koplopers te achter halen. Vlak erna ging het tempo ^drastisch omlaag. Vinke profiteerde van deze aarzeling bij zijn concur renten en pakte een voorsprong die hij gaandeweg steeds verder wist fuStbreidde, om ten slotte zegevie rend over de finish te gaan. De strijd öm de tweede plaats ging tussen iyjeder en zoon: de verrassend sterk Êradende Loek van Vliet en Ruben ypn Vliet. Door onvoorziene omstan digheden moest Loek Ruben laten gpan, waarmee de podiumplaatsen $»aren verdeeld. Junioren Thomas 'floom en Ferry van der Vis streden om de vierde plaats. Boom toonde zich de slimste en werd vierde. Ook in de B-poule speelde zich een spannende strijd af. Het ging daarbij tussen Jelle Schouwstra, Arno Kuip, Simon Prins, Arie de Ridder en Harry Kingma, die de kopgroep vormden. Arno Kuip reed het grootste deel van de wedstrijd op kop, maar kon niet voorkomen dat Simon Prins in de slotfase verrassend naar de overwinning sprintte. Bij de jeugd ging de overwinning naar Rick Konijn. Mariëlle Blauw finishte als tweede. De winnaar van de eerdere crosses, Sverre Eschweiler, was niet van de partij. Uitslagen: A-poule; 1.Jordy Vinke; 2.Ruben van Vliet; 3. Loek van Vliet; 4,Thomas Boom; 5.Ferry van der Vis. B-poule: 1.Simon Prins; 2.Harry King ma: 3.Arie de Ridder 4Arno Kuip: 5 Jelle Schouwstra. Jeugd: l.Rick Konijn: 2.Mariëlle Blauw; 3.Youp Wehnes; 4.Esmée Betsema; 5.Katja van Dooyeweerd; 6.Rick Barhorst; 7.Merel van Rongen, 8Joey Mets; 9.Slmone Blauw; 10.Lisa van Dooyeweerd. Jelleboog 1 was afgelopen week de grote verliezer in de elfde competitieronde van de Texelse zaalvoetbalhoofdklasse. De kam pioen van afgelopen seizoen ver loor met 1-0 van Klif 1, dat een jaar eerder de titel veroverde. Jel leboog raakte daardoor drie pun ten achterop bij koploper Ooste rend 1, dat zelf geen fout maakte en Oosterend 2 versloeg. Mantje 1 won met 10-2 van Jel leboog 2 en klom daardoor naar de tweede plaats. Oosterend 1 heeft in 11 wedstrijden 27 punten bij elkaar gespeeld. Mantje 1 26 en Jelleboog 1 24. Texel'94 3 behaalde de eerste ovenwinning van het seizoen door Texel'94 2 met 9-4 te verslaan. Het onderlinge duel tussen de beide teams van De Krim werd 6-0 in het voordeel van De Krim 1 beslist. Mantje 2 ten slotte won met 6-2 van Sportshop 1 In de eerste klasse kwam Texel'94 5 twee keer in één week in actie. De ploeg won twee keer (met 4-3 van De Koog 2 en 5-3 van Jelleboog 3) en nam daardoor de koppositie over van De Krim 3. Ook Jelleboog 5 hield de punten op zak. Tegen Jel leboog 3 werd het 6-5. In de tweede klasse stond de topper tussen Klif 3 en Oosterend 4 op het programma, respectievelijk de nummer één en twee. De koploper won met 7-5 en verstevigde daarmee z'n positie. Deze week staat in het teken van de kwartfinale om de Texelse beker, de Bar Sportief Cup. Uitslagen: De Knm D2-Sportshop D2 1-11; Klif D1-De Krim D1 1-16; Jelleboog 3-Jelleboog 5 5-6; Klif 3-Oosterend 4 7-5; Texel'94 6-Texel'94 7 4-3; De Krim 6-Klif 6 6-3; Sportshop D1- RAB D1 10-0; De Koog 3-De Krim 5 2-20; De Koog 2-Texel'94 5 3-4; Klif 2-Sporlshop 2 1-9; Sportshop 1-Mantje 2 2-6. Texel'94 3-Texel'94 2 9-4; Oosterend Ei-De Koog E1 1-6; Oosterend 3-FtAB 1 4-3; De Krim 2-De Krim 1 0-6; Jelleboog 1 -Klif 10-1; Mantje 1- Jelleboog 2 10-2; Oosterend 2-Oosterend 1 1-9; Jelleboog 3-Texel'94 5 3-5. Hardloper Lutz Lohse moest er zondag aan trekken om als snel ste over de finish te komen bij de negenentwintigste winterbosloop in de Dennen. Lohse, die eerste in de categorie mannen-veteranen werd, liep slechts acht seconden sneller dan Erik van der Velden die eerste in de categorie man nen werd. Zo'n zestig lopers verschenen 's ochtends op de Koekoeksweg in het bos aan de start van de Sportshop winterbosloop. De jeugd was matig vertegenwoordigd, maar de jeugdige hardlopers die er waren, maakten er een echte wedstrijd van. De deelne mers liepen rondjes van 1250 meter door het bos. De kortste afstand was één rondje, de langste iets meer dan zeven rondjes. Mede doordat Lohse deze keer met weinig machtsvertoon liep, ontwik kelde de cross zich tot een boeiende wedstrijd. Behalve Van der Velden kwamen ook Jan Zijm en Peter ter Burg uit Julianadorp (beiden man nen-veteranen) met weinig achter stand over de eindstreep. Ter Burg bleef 20 seconden achter op Lohse, Zijm had een achterstand van 32 seconden. Richard Bijpost uit Den Burg en Peter van der Voort werden tweede en derde in categorie man nen. Hun eindtijden bedroegen res pectievelijk 35.01 en 36,24 minuten. Op de 8,8 km vrouwen werd Margot van der Ven met overmacht eerste. Met haar tijd van 39.48 min finishte ze eerder dan de meeste mannen. Tweede werd Wietske Sikkens uit Heerenveen met een achterstand van 4.31 minuten. Laurien Bakker finish te kort achter haar als derde. Louise van Beekhoven leverde eveneens een grote prestatie door Jo Joseph voor te blijven. De atletiekvereniging verwacht van haar komend jaar de nodige progressie. strijd; want Marloes van Rongen finishte drie seconden achter haar en ook Katja van Dooijeweerd zat beide meisjes op de hielen. Bij de meisjes dertien tot en met zestien jaar toonde Christa Lap uit Den Hoorn haar talent. Zij finishte in Bij de mannen lijkt Ger Sangers na 20.50 min, een minuut sneller dan de een lange blessure weer helemaal terug. Hij zette een tijd van 42.05 min neer. Met de finish in zicht werden er bij de mannen fikse eindsprinten uitgeperst. Rob Zwetsloot wist op talentvolle 13-jange Floor ter Burg uit Julianadorp. Bij de 4400 meter (recreanten) kwam Jaap Witte als eerste binnen in 17.18 min. Frits van der Gracht werd tweede in een tijd die manier Johan Weijers net voor de van 19.49 minuten. Hij was daarmee streep te kloppen, Anton Witte deed hetzelfde in een onderlinge strijd met Thomas Richter. Frans Kamphuis, Erik van der Velden en Kees Dros sleepten prijzen in de wacht door hun eindtijden goed te voorspellen. Kamphuis zat drie seconden naast de tijd die hij vooraf voorspelde, Dros en Van der Velden elk vier seconden. Jeugd Bij de jongens tot en met negen jaar streek Nikay Sangers met de hoogste eer. Hij legde 1250 meter 8.05. 2.500 rr slechts twee seconden sneller dan zijn 15-jarige zoon Maikel. Alinda van der Vis, die nog niet zo lang hard loopt, leverde eveneens een opmer kelijke prestatie bij de recreanten. Met een tijd van 23.09 min nestelde zij zich meteen tussen de gevestigde orde. Zondag 22 januan wordt de volgende boscross gehouden. Uitslagen: 1.250 meter - Jongens: 1.Nikay Sangers, 5.51; 2.Jelle van der Duim, 6.00; 3 Axel Gar- ritsen, 6.11. Meisjes: I.Lisa van Dooijeweerd, 6.20; 2.Caitlin Ellen. 6.47; 3.Kyane Sangers. in 5.51 minuten. Jelle van der Duim en Axel Garritsen volgden hem op de voet. Bij de meisjes liep Lisa van Dooijeweerd naar de winst. Zij had 27 seconden voorsprong op Caitlin Ellen die tweede werd. De 2500 meter bij de jongens van tien tot en met twaalf jaar werd gewonnen door Ruwen Gouwenberg uit Den Hel der die afgelopen jaar bij de Texel se strandlopen al menig ereplaats behaalde. Youra Sangers werd win nares bij de meisjes tot en met twaalf jaar. Het was een spannende - Jongens: 1 Ruwen Gou wenberg (Den Helder), 11 36 Meisjes: 1 .You ra Sangers, 13.04; 2.Marloes van Rongen, 13.07; 3.Katja van Dooijeweerd, 13.13. 4.375 meter - Jongens: 1.Maikel van der Gracht, 19.51 Meisjes 1.Christa Lap, 20.50; 2.Floor ter Burg (Julianadorp), 21.37 Recreanten: 1 Jaap Witte. 17.18: 2 Frits van der Gracht. 19.49. 3.Dirk Eelman, 22.30. 8.750 meter - Mannen-veteranen: I.Lutz Lohse, 32.56; 2 Peter ter Burg (Julianadorp), 33.16; 3.Jan I Zijm, 33.28. Mannen: 1 .Erik van der Velde, 33.04; 2.Richard Bijpost, 35.01; 3.Peter van der Voort, 36.24. Vrouwen: 1.Margot van der Ven, 39.48; 2.Wietske Sikkens (Heerenveen), 44.19; 3.Launen Bakker. 44.40. Nordic walking Op het, dorpsplein van De Koog worden bomende maand zes work shops nordic walking verzorgd door Zandbank Sport and Adventures. Deelnemers leren in twee sessies van anderhalf uur de belangrijkste technieken om deze sport met suc ces te beoefenen. De workshops worden gegeven op maandag 11,18 en 25 en op zaterdag 14, 21 en 28 januari, steeds vanaf 10.00 uur. WWW. beeldbanktexelnl de 29ste winterbosloop start op de Koekoeksweg Zo'n zestig hardlopers gingen zondagochtend

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6