Sp°rt Ondernemers zijn uitstel plannen beu Beumkes en Stiggelbout bowlingkampioenen TEXELSE COURANT It Website over Groeneplaats Spanning in schaakcompetitie Pharos GL wil onderzoek naar maximum aan auto's VRIJDAG 27 JANUARI 2006 Marijn Beumkes en Trijn Stig gelbout hebben afgelopen week end in bowling De Koogel beslag weten te leggen op het Texels kampioenschap bij de heren en dames A-B. Hans Coot en Simone Stiggelbout werden kampioen bij de heren en dames C-D. Het was de dertigste keer dat het kampi oenschap werd gehouden. Het jubileum wordt op 1 april met leden en oud-leden gevierd. Voor een plaats in de finale van het kampioenschap moesten de spelers zes single- en vier double- games spelen. Zaterdag werd rustig begonnen en kon de wedstrijdlei ding geen scores van 200 of meer noteren. Dennis Saai haalde met 199, 199, 191 en 147 een gemid delde van 184 en ook Ben Siebinga bleef steken op 197. Zondag barstte het vuurwerk los. Syreeta Walstra gooide in de C/D- klasse een mooie 168 game. maar Simone Stiggelbout overtroefde haar met een game van 185. In de A/B-klasse won Trijn Stiggelbout met 194 de prijs voor de hoogste game. Bij de mannen lagen de sco res een stuk hoger. Chris Dobber en Marijn Beumkes gooiden precies 200. Beumkes deed daar nog twee games van 211 bij. Pietje Kager kon niet achterblijven en gooide 205. Ronald van Benthum dacht dat hij met 213 wel prijs zou heb ben, maar helaas voor hem gooide Jan Plaatsman 215. Ook dat bleek niet genoeg, want André Barhorst, die met al te best speelde, zette in de laatste game zijn beste beentje voor en scoorde 221. Hij kreeg de prijs voor de hoogste game, maar behaalde geen plaats in de finale. In de finales bleek al snel dat Simo ne Stiggelbout (C/D-dames) alleen in Natalia Daalder een concurrent had. Stiggelbout bleef aan de goede kant van de score en werd terecht kampioen. Daalder werd tweede. Om de derde plaats werd stevig strijd geleverd door Ans Keulaerts en Candida Huisman. Zelfs na de zesde game gaven zij elkaar geen duimbreed toe. Pas toen er twee extra games werden gegooid, bleek Keulaerts net een fractie hoger te scoren. Vijfde en zesde werden Syreeta Walstra en Nynke Hovinga. Bij de A/B-dames was Chris Krijnen ondanks een game van 211 geen partij voor Trijn Stiggelbout, die voor de derde achtereenvolgende keer kampioen werd. De derde plaats was voor Corine Plaatsman. Bij de C/D-heren brandde een mooie strijd los tussen Rutgert Oosterhuis jr. en Hans Coot. In de voorlaatste game wist Coot met een game van 202 de voorsprong van Oosterhuis tot 8 pins te verkleinen. In de laat ste game kreeg Oosterhuis de ene split na de andere en wist hij niet hoger te scoren dan 133. Met een game van 165 wist Coot beslag te leggen op de kampioenstitel. Derde en vierde werden Ben Siebinga en Ronald van Benthum. De laatste plaatsen waren voor Henk Plaats man en Jakobus Staal. Bij de heren A/B was Marijn Beum kes onbereikbaar voor de concur rentie. Met een game van 206 wist hij zijn voorsprong zelfs nog te ver groten. De strijd concentreerde zich dan ook op de tweede en derde plaats. Rinse Dijt, die als laatste de finale inging, liep per game een plaats in. Na drie games stond hij op de tweede plaats, maar viel door een score van 139 weer terug. Daar profiteerde Pietje Kager van, die op zijn beurt beslag op de tweede plaats legde. Ook Jan Plaatsman streefde Dijt voorbij, maar wist dit niet vol te houden. Hij eindigde als vierde. Vijfde en zesde werden Peter Veldman en Martien Roeper. Uitslag: A/B-klasse - Heren: 1.Marijn Beumkes, 2.Pietje Kager, 3 Rinse Dijt, 4.Jan Plaatsman, 5.Peter Veldman, 6.Martien Roeper. Dames: 1. Trijn Stiggelbout, 2. Chns Krijnen, 3. Cori ne Plaatsman. C/D-klasse - Heren: 1 Hans Coot, 2 Rutgert Oostertiuis jr.. 3.Ben Siebin ga. Dames: 1.Simone Stiggelbout, 2.Natalia Daalder, 3.Ans Keularts. VERVOLG VAN PAGINA 1 Dijken Ook de macrostabiliteit van een deel van de IJsdijk (totale lengte 2,2 km) laat te wensen over, waarbij ook wordt getwijfeld aan de sterkte van de gras-kleibedekking. De kruin van de Oostdijk (lengte 3,6 km) is over een lengte van 2,1 km zodanig laag, dat er relatief grote waterhoeveel- heden over de dijk kunnen slaan, met erosie als gevolg. Deze dijk wordt afgekeurd op hoogte en sta biliteit. Over de Noorderdijk (lengte 2,9 km) wordt gerapporteerd dat de (macro) stabiliteit onvoldoende is en dat de buitensteenbekleding laag ligt. waardoor bij hoog water de asfaltbekleding en het bovenlig gende gras wordt belast. Overigens is er niets mis met de asfaltbekle ding. Ook de stabiliteit van de dijk van de Eendracht (4,1 km) is-over een lengte van 1,7 km onvoldoende stabiel. Het asfalt is van voldoende kwaliteit. Bij de Eierlandse zeedijk (1,5 km) ligt de steenbekleding vol gens de rapporteurs op een te laag niveau. De hoogte van de Inlaag- dijk (1 km) is over het halve traject onvoldoende, met als gevolg dat deze bij extreme golfslag zal overlo pen en bezwijken. Getoetst zijn ook waterkerende kunstwerken, waarbij het gemaal Eierland, het voormalige gemaal Krassekeet. gemaal Dijkmans huizen, gemaal PH-polder en de lozingsduiker 't Horntje een onvol doende scoren. Volgens woordvoerster Martine Groot van het hoogheemraadschap is er geen reden voor ongerustheid. 'Het zijn heel strenge eisen, waar we in toekomst aan moeten vol doen. Het is echt niet zo dat de boel morgen doorbreekt. Omdat het Rijk, dat het herstel moet betalen, nog moet beslissen over de financiering is het niet handig om voor die tijd al een herstelplan op te zetten. Want nieuwe eisen en gesprekken met belangengroeperingen kan ertoe lei den dat het weer moet worden aan gepast.' Op korte termijn zullen de gebreken daarom niet worden ver holpen, wel op lange termijn. 'Want te zijner tijd moeten we de dijken toch aan de eisen voldoen.' Om een inschatting van de herstelkosten te maken wil het hoogheemraadschap voor onder meer de Texelse dijken zogeheten ontwerp-dwarsprofielen maken. Texel is overigens geen uitzondering binnen het hoogheemraadschap, dat zich uitstrekt tot het Noord zeekanaal. Uit het rapport blijkt dat dijken in heel Noord-Holland niet voldoende stormbestending zijn en dat ook de Afsluitdijk een zwakke schakel is in de kustverdediging. Verlies voor Visvogels Koploper Visvogels dacht donder dag in de eilandelijke bowlingcom petitie een makkelijke avond te heb ben tegen Café 't Dorp. Maar ook al gooide Peter Bongaards een game van 215 en Rutgert Oosterhuis sr. een game van 210, toch bleek de tegenstander erg taai. Want na een game van 203 van Ronald van Bent hum bleek Visvogels met 4-1 te hebben verloren. Bovendien raakte het team de koppositie kwijt omdat het op de tweede plaats staande De Koogel wel eenvoudig won van TZN. Martien Roeper probeerde wat hij kon, maar wist zelfs met een game van 213 niet te voorkomen dat zijn team van 5-0 verloor. Ook Badweg Sportief liet na ziekte van André Barhorst weer van zich horen. Barhorst gooide een serie met een gemiddelde van 182 en liet samen met zijn teammaten geen spaan heel van De Stumpers. Zijn team won met 4-1. Meer moeite had Santa Fé met Paal 19. Halverwege de partij leek Paal 19 zelfs te gaan winnen, maar in de laatste game gooide Santa Fé weer als vanouds. Mede dankzij een game van 169 van Ans Keularts won het team met 3-2. Ook Sommeltjes won met 3-2 van Team 12 en de wedstrijd van Schouwstra Transport tegen De Jutter, waarin Chris Krijnen een game van 200 gooide, eindigde in 4-1. In de ochtendleague had koplo per De Pins geen kind aan het op de laatste plaats staande T-Forts en won met 4-0. WBZ, dat op de tweede plaats stond, moest alle zeilen bijzetten om tegen Klaver 4 een gelijk spel te behalen. Pas na het optellen van de pinfall bleek dat WBZ het extra punt in de wacht had gesleept. De einduitslag was 2-2. Flair had wat moeite met Juttertjes, maar won uiteindelijk toch nog met 3-1. Superscore voor Weijdt en Koomen Bart Weijdt en Willem Koomen zijn er in de competitie van Kla- verjasclub Den Burg als tweede koppel in geslaagd meer dan 8000 punten te scoren. Dankzij deze superscore zijn zij plotseling in de race voor de eerste plaats. De klassementleiders Fenny en Rob Caspers zagen hun voorsprong flink slinken, maar behouden de leiding. Er zijn van die avonden dat werkelijk alles goed valt. Bart Weijdt en Wil lem Koomen beleefden in de veer tiende ronde zo'n avond. Na drie spellen had het succesvolle duo al bijna 6000 punten bij elkaar. Vaak gaat het dan in de laatste ronde nog mis, maar Weijdt en Koomen maakten nog een klapper van ruim 2400 punten. De totaalscore kwam daardoor uit op 8371 punten, de hoogste seizoensscore tot nu toe. Dit betekende overigens al weer hun derde rondewinst dit seizoen. Dankzij dit resultaat wisten Weijdt en Koomen het grootste deel van hun achterstand weg te werken en staan zij in de tweede periode ruim aan de leiding. Hierdoor moest de concurrentie diep door het stof. Erik Boogaard en Rob Stapersma werden op een eerbiedi ge achterstand tweede. Zij moesten het met ruim vijftienhonderd punten minder doen, al blijft een score van 6871 punten een prima resultaat. Winst in het algemeen klassement leverde deze score niet op, zij blij ven vijfde. Cees Vinke en Carlo Bos blijven in de race voor een hoge positie. Zij spelen de laatste weken weliswaar geen extreem hoge sco res, maar hebben wel de regelmaat te pakken. Deze week pakten zij de derde plaats met 6639 punten en handhaven zich gemakkelijk op de derde plaats in het klassement. Corry en Debbie van der Slikke heb ben de zo belangrijke regelmaat dit jaar nog niet te pakken, al liepen de zaken deze week prima met een score van 6613 punten. Dit leverde weer een plaatsje winst op in het klassement, waar zij nu de veer tiende plaats bezetten. Gerda en Freek Veeger moesten na twee avonden boven de 7000 berusten in een wat normalere sco re. Toch toonden zij vormbehoud door vijfde te worden met 6544 punten. Zij handhaven zich op de vierde plaats. Deze avond ging ook het marsen record van het seizoen eraan. Er Fittest ouderen In sporthal Ons Genoegen in Den Burg vindt zaterdag vanaf 9.00 uur de fittest plaats voor mensen uit de buitendorpen. Inmiddels hebben zich 120 mensen van 55 tot 65 jaar voor deze test aangemeld. De fittest maakt deel uit van het sportstimu- leringsproject dat ten doel heeft ouderen de mogelijkheid te bieden in eigen dorp te kunnen sporten. Deelnemers kunnen zich na de test opgeven voor een tienweeks intro ductieprogramma dat in de sportza len in de buitendorpen gehouden zal worden. Naast de 120 nieuwe deel nemers komen zaterdag 45 mensen voor een tweede fittest. Zij doen sinds vorig jaar aan het project mee. Dertig andere deelnemers die al een jaar sporten, worden maandag tij dens de les getest, omdat zaterdag geen ruimte meer is. Tevoko naar Hoogland Het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko gaat zaterdag voor een belangrijke wedstrijd naar het verre Hoogland, nabij Amers foort. Tegenstander is Forza, een team waar in de eerste thuiswed strijd van dit seizoen in Ons Genoe gen met 3-1 werd gewonnen. Forza is dus gewaarschuwd en ial er op gebrand zijn te winnen en het onder linge verschil op de ranglijst nog wat te vergroten. Maar ook Tevoko, dat één wedstrijd minder speelde en vier punten minder heeft, zal er alles aan willen doen de overwinning bin nen te halen. Met dezelfde inzet en concentratie als tegen Keistad zijn er kansen voor het gemotiveerde Texelse team. werden er 38 gespeeld, het oude record stond op 37. In dat licht was het gemiddelde van 6362 punten een beetje teleurstellend. In het algemeen klassement behou den Fenny en Rob Caspers de lei ding, al zijn de ontketende Weijdt en Koomen hen tot 850 punten genaderd. Cees Vinke en Carlo Bos staan op ruim 2700 punten derde. In de periode leiden Weijdt en Koomen, voor Gerda en Freek Veeger. Hier bezetten Rob en Fenny Caspers de derde plaats. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 31 januari: Veld A: 18.30 Randstad-TESO Prinse 19.15 Prinsen v. Texel-Kobeko TESE 20.00 Tatenhove 1-Koetshuis Kobek Jari 20.45 Bremakker 2-Tevoko Tatenhove Van 21.30 Autocentrale-Maarco B. Tevoki Bef 22.15 Paal 28-De Kuip Autocentraljbec ber Veld B: zij 18.30 Rabobank-Beverdam Albert He?- ont 19.15 Albert Heijn-NIOZ 2 Rabobanj Pol 20.00 De Wit-L&R NIOZ: pop 20.45 Ecotiem-De Pilaar LIS op 21.30 OSG-lnterieurbouw Cock) 22.15 Cocky's Kapsalon-NIOZ 1 OS( Veld C: 18.30 Smash N.-Smash PK. Beverdam! 19.15 Beverdam 2-Bar Sp. Smash PK. 20.00 B&B-Remco Oostra Bar Sport* 20.45 Natuurwinkel-Paracentrum Oostn 21.30 Bremakkerl -Schouwstra Natuuro 22.15 De Waal-Salon M. Bremakker1 Wedstrijdleiding: Smash'68 Nokan to en Gertha (tel. 322434). Uitslagen 24 januari: De Pilaar-NIOZ 3 2-1; Interieurbouw Texs- Bouwcenter Rab 1-2, OSG-Ecotiem 3-0; Q Prinsen van Texel-Randstad 0-3; Kobek» Tatenhove 1 2-1; CVI-Het Koetshuis 0-! Smash'68-Slagerij lepe de Boer 0-3: NEK Eelman Partners-Timmers Bakkerij El- De Krim-Klif 23 0-3; NIOZ 2-De Wit Insti latietechniek 2-1; Slagerij Beverdam-WessS Ontwerpt! 1-2; Rabobank-Albert Heijn 2-! Remco Oostra Schilder-Smash'68 Nokant 2-1; Paracentrum Texel-Zeilmakerij Texel 0-3 Schouwstra Transport-B&B van der Vis Den Boer 1-2; Salon Martine/De Oorzaaj Natuurwmkel 1-2; Foto De Waal-Bremakker 3-0; Durper Drup-Sportshop Texel 0-3. SV Oosterend Van SV Oosterend zijn nog enkek nagekomen uitslagen en een pro gramma voor komend weekeinde. Zaterdag 21 januari: DWOW C1 -Oosterend C1 4-I WS'46 MD1-Oosterend MD1 Zaterdag 28 januari: Oosterend C1 -DWOW C1 13.4i Oosterend MD1 -LSW MD2 11.4! BOL A1 -Oosterend A1 14.3! Callantsoog B1-Oosterend B1 14.Ö Zondag 29 januari: Oosterend-De Koog 14.0 Oosterend 3-SRC 5 12.0 VERVOLG VAN PAGINA 1 De commissieleden reageerden eerst verbaasd en vooral verheugd, maar plaatsten daarna ook nog wel een paar kritische kanttekeningen Zo noemde Standaart het 'een slech te zaak' dat Pharos alleen achteraf verantwoording hoeft af te leggen, omdat ongewenste ontwikkelingen daardoor nauwelijks te voorkomen zijn. Van Andel reageerde met de opmerking dat dat vooral een kwes tie is van betere afspraken maken. Frans Visman (D66) vroeg zich af of Van Andel inderdaad namens Pharos sprak en of ook directeur Spreeuw ermee kon leven. 'Gaat hij echt weg of hangt er een prijskaartje aan?' Van Andel bevestigde dat het om een gezamenlijk voorstel ging en dat Spreeuw bereid was plaats te maken. Overigens vond Van Andel niet dat door Pharos met geld was 'gesme ten'. 'De overheadkosten zijn zoveel mogelijk beperkt. Werkplekken moe ten nu eenmaal wel voldoen aan wettelijke eisen en dat kost geld. Inmiddels heeft Pharos een grote naamsbekendheid en worden de diverse taken goed uitgevoerd.' Het werd volgens hem tijd de onzeker heid voor de medewerkers op te hef fen, de continuïteit van de dienstver lening te waarborgen en een goede doorstart te maken. Voorwaarde De enige voorwaarde voor Van Andel was dat de gemeenteraad een oplos sing vindt voor de huidige financi ële situatie van Pharos. Die stelling leidde nog tot een lange discussie. De oppositiepartijen toonden zich vrij snel bereid Van Andel tegemoet te komen. Peter Bakker (GroenLinks) noemde het 'achteraf' overschrijden van budgetten 'de grootst moge lijke zonde in gemeenteland', maar bleef zijn partij een voorstander noe men van een brede welzijnsstichting. met een breed pakket en een breed draagvlak. 'We zullen de financiële consequenties moeten aanvaarden, ben ik bang.' Ook Hercules wilde 'zo nodig' overstag gaan, mits het geld uit de WVG ongemoeid wordt gelaten. Visman wilde eventueel wél geld gebruiken dat is bedoeld voor de ondersteuning van gehandicap ten. Het zou gaan om een bedrag van €21.5000,-, dat moet worden teruggestort wanneer de overheid bij de invoering van de WMO tóch meer geld beschikbaar stelt. Het grootste deel van de schuld, een bedrag van €90.500,-, kon volgens Visman wor den afgelost door Pharos een lening te verstrekken. De woordvoerders van de andere partijen wilden wél dat de activiteiten van de stichting worden voortgezet, maar wilden een beslissing over financiële steun uit stellen. 'Het voorstel van Van Andel is zeer, zeer welkom, maar het zal eerst moeten worden uitgewerkt', zei Maria van der Spek, al wilde ze eventueel wel een lening verschaffen. Marian Merkelbach zei eerst te wil len praten met de beoogde partners van Pharos. 'Misschien willen die wel helemaal geen lening.' Ook Stan- daart vroeg meer duidelijkheid. Wethouder Wethouder Annie Hin speelde een onopvallende rol tijdens de discus sie. Ze was volgens eigen zeggen op de hoogte geweest van de plannen van Van Andel en de zijnen, maar dat deze al zouden worden gepresen teerd, was een verrassing. Ze sprak over 'voortschrijdend inzicht', maar hield zich daarna op de vlakte. Zelfs toen Hercules opmerkte dat ze maar vijftien seconden aan het woord was geweest en dat hij graag haar mening wilde horen, bleef Hin voorzichtig. 'Ik sta er in principe niet negatief tegen over, maar we hebben de suggestie nog niet besproken,' Milieuvergunning voor isolatiebedrijf Graaf Isolatie BV krijgt van de gemeente milieuvergunning voor het oprichten en in werking hebben van het bedrijf aan de IJsdijk in Oude- schild waar schapenwol tot isola tiemateriaal wordt verwerkt. Door niemand is tegen het verlenen van de vergunning bezwaar gemaakt. Een goede invulling van de Groeneplaats is van groot belang voor de aantrekkelijkheid van het centrum van Den Burg en daar mee voor de Texelse economie. Dat vindt het Texels Verbond van Ondernemers (TVO), dat daarom zelf initiatieven wil ontwikkelen met betrekking tot de invulling van het plein. Er is een project groep opgericht die de publieke discussie over dit veelbesproken onderwerp wil opwekken. Dat moet vooral gebeuren via de web site www.groeneplaats.nl. Zeer tot onvrede van TVO en Onder nemersvereniging Den Burg, ook in de projectgroep vertegenwoor digd, ligt de planvorming voor de Groeneplaats al maanden stil. Dat is het gevolg van de beslissing van de gemeenteraad om de verdere uitwerking van het nieuwe gemeen tehuis een aantal maanden uit te stellen. De ondernemers voelen er niets voor stil te zitten en denken dat er binnen de Texelse gemeen schap voldoende kwaliteit is om tot een gedegen plan te komen. Daarom is een website ontwik keld die geheel is gewijd aan de (herinrichting van de Groeneplaats. De site bevat Informatie over het heden en verleden van het plein en een analyse van de rapportages die in het verleden zijn opgesteld. TVO hoopt dat die informatie Texelaars stimuleert zelf met ideeën te komen voor de aanpassing van het hart van Den Burg. Aan de hand van ingediende plannen en ideeën moet een breed gedragen herinrichtings plan ontstaan, dat vervolgens op de website wordt gepresenteerd. Meer informatie is te vinden op www.groeneplaats.nl. Na zestien speelronden in de B&B Van der Vis en Den Boer- schaak competitie van En Passant is de spanning aan de top te snijden. Clubkampioen Gerard van Es staat op de eerste plaats, maar wordt op de voet gevolgd door Thomas Richter en Jaap Dros. Gerard van Es behaalde maan dagavond zonder veel moeite de winst, omdat Willem Otten na een openingsfout een stuk verloor. Abe Zijm, die vorig jaar op de zestien de plaats eindigde, is dit seizoen goed in vorm en staat nu stevig op de achtste plaats. Deze week \\/at ik zeggen wou... Gewaarschuwd Dat de politie een nieuw jeugdbeleid heeft is inmiddels bekend. Op de vrijdagavond (koopavond) mag een minderjarige zich alleen nog apart in de Weverstraat vertonen, dus niet meer in groepsverband. Dat het gooien van sneeuwballen door drie 15-jarigen tegen een huis in Oudeschild meteen wordt bestraft met een taakstraf van vier uur, staat gelijk aan Zero Tolerance. Geen waarschuwing meer, is nu het motto van de politie, dat volgens hen goed schijnt te werken. Gelukkig voor de jeugd is er altijd nog de computer! Familie Roos, Oudeschild. GroenLinks wil dat in de komende periode wordt onderzocht of er een maximum kan worden gesteld aan het aantal auto's op Texel. Ook op andere wijze wil GL het autogebruik op Texel zo beperkt mogelijk houden. 'Het gaat ons er niet om de auto van Texel te weren, maar wei het toeristisch- en vervoersaanbod zo organise ren dat de toerist de auto gemak kelijk kan laten staan', schrijft GL in het verkiezingsprogramma. Hoe creatief worden de wegen gebruikt en welke slimme andere vervoersmogelijkheden die minder milieubelastend zijn dan de auto kunnen worden benut? GL wil een landelijke prijsvraag uitschrij ven voor vernieuwende mobiliteit, waarbij inzenders tenminste met één Texelse ondernemer moeten samenwerken. Als voorbeelden worden genoemd: uitgekiend baga- gevervoer vanaf Den Helder naar de plaats van bestemming, een Texels Greenwheelsysteem in combina tie met gratis fietsen, treintjes op waterstof en in bepaalde periodes gratis openbaar vervoer (deels te financieren uit de parkeeropbrengs- ten). GL wil dat er in de komende raadsperiode, met medewerking van de bevolking, nieuwe ideeën worden geformuleerd en een nieuw mobiliteitsplan wordt vastgesteld. TESO, die volgens GL uitgaat van een verdubbeling van het autoaan bod, is een voor de hand liggende partner in dit plan. De verkeers- en parkeerdrukte kan hierdoor omlaag. Dorpskernen moeten autoluw wor den en er moeten meer veilige fiets paden komen. De ijsbaan in Den Burg mag geen parkeerplaats wor den, ook niet tijdelijk. GL pleit ook voor voldoende en gevarieerde werkgelegenheid. Er moeten meer initiatieven komen om Texel als kenniseiland sterk te ontwikkelen, de gemeente moet de handhaving op orde brengen, er moeten acties tegen zwerfvuil komen en er moeten hondenuit- laatzones worden aangewezen. De partij pleit verder voor doorgaande routes in het buitengebied voor rui ters en wandelaars. bezorgde hij Thomas Richter een bijzonder lastige avond. De strijd ging lange tijd gelijk op en Zijm had op meerdere momenten in de partij uitstekende kansen op remise. Een fout in het toreneindspel kostte hem het halve punt. De zorgvuldig spelende Jaap Dros slechtte langzaam maar zeker de verdediging van Paul Eelman, die hij uiteindelijk na een kleine combi natie mat zette. Frans Eijgenraam speelde een prima opening en leek zijn opponent Taeke van Lingen geheel in de tang te hebben. Van Lingen wist zich echter aan de druk te ontworstelen en incasseerde het voile punt. Nanning Kikkert verde digde zich met de zwarte stukken lange tijd uitstekend tegen Jaap de Wijk. De Wijk had in de opening een stuk geofferd en kreeg daar voor een sterke aanval. Toen deze aanval doorsloeg, kon de witspe- ler het punt bijschrijven. Ferry van Tatenhove behaalde knap remise tegen gastspeler Kees Domhof, een Amsterdamse student die regelma tig op Texel verblijft. Stand: 1.Gerard van Es; 2.Thomas Richter; 3.Jaap Dros; 4.Jaap de Wijk; 5.Piet Bakelaar; 6.Rinus Vittali; 7.Dick van Barneveld; 8.Abe Zijm; 9.Willem Otten; 10.Frans Eijgenraam. De volledige stand, artikelen en partijen staan op de website van En Passant: v nl/ep. Extra tennisbanen vóór zomer klaar Het ziet er naar uit dat tennis vereniging Deuce nog voor de komende zomer twee extra ten nisbanen in gebruik kan nemen, zodat de vereniging dan over in totaal zes banen beschikt. In ver band met de groei van het aantal leden is dat hard nodig. De twee nieuwe banen komen tus sen de bestaande banen en de toegangsweg, waar nu nog bomen staan. Deze toegangsweg moet daartoe richting parkeerterrein wor den verlegd en dat heeft weer tot gevolg dat het hele parkeerterrein op de schop moet, waarbij ongeveer 15 parkeerplaatsen verloren gaan. Ter wille van de tijdwinst zal het werk ondershands worden aanbesteed, wat is toegestaan omdat de kosten beneden de €150.000, - blijven. In tegenstelling tot wat eerst de bedoe ling was, wil Deuce van de gemeente extra grond kopen in de vorm van een drie meter brede strook, zodat tussen de bestaande en de nieuwe banen een pad kan worden aange legd. De gemeente betaalt de helft van de inrichtingskosten en Deuce de rest, plus de extra kosten die het gevolg zijn van de aanleg van het pad. In verband met dat pad is ook een artikel 19-procedure nodig. Ver der is bouwvergunning nodig voor het verplaatsen van de hekken en een kapvergunning voor het rooien van de bomen. De aanleg van de banen zelf is vergunningsvrij. De totale kos ten van de uitbreiding komen op €125.000,-Daarvan wordt €40.000, - betaald door de gemeente, de rest (€85.000, -) komt voor rekening van Deuce. Het bestuur van Deuce moest even slikken bij het vernemen van deze cijfers. Penningmeester Hans de Porto heeft nog vragen wat betreft de kostentoerekening, maar verwacht niet dat het uitbreidings project daarop zal stranden. Deuce heeft bijna 600 leden, onder wie 170 jeugdleden die elke week een uur les krijgen. De uitbreiding in de nu geko zen vorm beschouwt het bestuur als afdoende voor de toekomst. Kennismaken met zaalhockey In sporthal Ons Genoegen in De Burg gaat woensdag 1 februa1 een tweede kennismakingscursu zaalhockey van start. Deze cursus bestaat uit drie lessen (op 18 e: 15 februari), die duren van 15.0! tot 15.45 uuren zijn bestemd voo iedereen van 12 jaar of ouder de denkt dat hockey iets voor her (of haar) is. De trainingen word? gegeven door Jeroen Plag. Dee name kost €8,-, te voldoen bij ó- eerste les. Opgave bij Sportsef vice Texel, tel. 322815 of e-ma sportservicetexel@texel .com Informatiemarkt opleidingen ROC Het'Regionaal Opleidingen Ceiv trum (ROC) Kop van Noord-Hol land verzorgt in februari drie infor matiemarkten. Deze is bedoeld voor iedereen die binnenkort var het voortgezet onderwijs komt nog een keuze moet maken voo een vervolgopleiding. Op de mart s ten wordt informatie gegeven ove v alle (middelbare) beroepsopleidio gen die het ROC aanbiedt. d Het gaat om opleidingen op he 9 gebied van administratie, detail- v handel, horeca, kappen, orde er 9 veiligheid, werktuigbouwkunde) n elektrotechniek, autotechniek, har»j delsvaart, visserij, verpleging verzorging, welzijn en facilitair? dienstverlening. Nieuw is de oplei ding Kunst, Cultuur Amusement Ir die met ingang van het nieuwe caffj v susjaar in Den Helder wordt gegei P ven. Deze opleiding leidt de studen op voor werk bij organisaties de 9 evenementen, festivals of tentoor- stellingen organiseren, maar ook cr banen in het jongerenwerk, activite- tencentra en recreatiewerk. Niet/» is ook de opleiding Medewerke Toezicht en Veiligheid, die voor bereidt op een baan bij de politie In Schagen wordt het aanbod uil gebreid met een opleidingen to onderwijsassistent en arbeidsmarf" gekwalificeerd assistent en is oó het aanbod op economisch-admin stratief gebied uitgebreid. De informatiemarkt in Schag» wordt op vrijdag 3 februari gehou den op het adres Hofstraat 13 er duurt van 19.00 tot 21.00 uur. 0; vrijdag 10 februari (11.00 tot 14.01 uur) en zaterdag 11 februari (11.K tot 14.00 uur) wordt een marï gehouden in de vestiging Kievit straat 31, Den Helder. Brochure' kunnen worden aangevraagd via» informatiebalie, tel. 0223-611200.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6