ie 'Minder regeltjes, meer ruimte voor Texelse ondernemers' Hotel voor de rechter C Marijke Eelman (CDA) popelt om aan de slag te gaan Gehandicapten en politici in gesprek TEXELSE 7 COURANT VRIJDAG 27 JANUARI 2006 TESt 3befc Jarenlang werd Marijke Eelman- love Van der Vegt (60) volledig in beslag èvok genomen door haar eigen reis- bedrijf en de besturen waarin zij beroepsmatig zitting had. Sinds zij in 2004 haar bedrijf verkocht, ontstond tijd voor andere dingen. Politiek bijvoorbeeld. Want Eelman I0Z; popelt om haar debuut te maken L&: op het politieke toneel en haar bestuurlijke ervaring te gebruiken voor de partij waarop zij al vanaf jonge leeftijd stemt. Veelbewogen, zo kun je het leven van Marijke Eelman rustig omschrij- Dortiej ven. Geboren in de Haarlemmermeer )ostn :uur» hP.K )ka- 0; Q rzaa 14.01 verhuisde zij op 21 -jarige leeftijd naar Zeevang, een gemeente aan de rand van West-Friesland. Ondanks haar jonge leeftijd was Eelman zeer geïn teresseerd in haar directe leefomge ving. Zo zeer, dat zij zitting nam in de dorpsraad en zich actief inzette voor behoud van de landelijke omge ving van Zeevang, dat werd bedreigd door verstedelijking vanuit Purme- rend. Daarnaast was zij werkzaam op de afdeling touroperating van een reisbureau met vestigingen in Amsterdam en Utrecht. Eelman hield zich bezig met het samenstellen van leisprogramma's voor mensen met een ernstige handicap. 'Nu zijn er veel bedrijven die zulke reizen aan bieden, maar in die tijd waren wij de enige. Dat was echt geweldig om te doen. Mensen in een rolstoel die de reis konden boeken die ze wensten. Dat was toen echt uniek. Wij zorgden voor de benodigde vrijwilligers en medische ondersteuning.' Op haar 36ste werd zij eigenaar van het bedrijf waarvoor ze werkte en kreeg ze plots de leiding over acht man personeel. 'Dat was erg wen nen. Eerst was ik een van de colle ga's en nu plotseling de baas', aldus de politica in spe. Naast haar eigen bedrijf dat veel tijd opslokte, had 14 3; Eelman de zorg voor zoon Gert-Jan en haar echtgenoot, die een milieu technisch adviesbureau runde. Haar betrokkenheid bij de reisbranche, en dan vooral bij die onderdelen die zich inzetten voor de mobiliteit van men sen met een lichamelijke handicap, bracht haar in de besturen van onder meer reisorganisatie Toerkoop, de ANVR, Mobility International Neder land en de Federation for Integra ted Turism. Verder was zij veel op inspectiereis: regelmatig reisde zij de hele wereld over om zelf te ervaren of de aangeboden reizen ook daadwer kelijk op alle fronten geschikt waren voor mensen met een rolstoel. 5.0! Hartstilstand Een moeilijke tijd brak aan toen haar echtgenoot op 50-jarige leeftijd totaal onverwachts overleed aan een hartstilstand. 'Mijn wereld stond op z'n kop. Ik was achter in de veertig en bleef alleen achter met een pube rende zoon van 15 die verder moest zonder vader. Dat is een hele zware tijd geweest. Temeer daar ik kort [t daarna zowel mijn beide ouders als C schoonouders heb moeten begra ven.' Enkele jaren later besloot de onder neemster de reisbureaus af te stoten en zich puur te richten op het samen stellen van reizen voor gehandicap ten. Een beslissing die later ook in praktische zin handig bleek toen zij Hans Eelman ontmoette. 'Met mijn eerste man kwam ik al jaren met onze zeilboot naar Texel. Twintig jaar lang voeren we regelmatig vanuit Medemblik naar Oudeschild, waar we dan een paar dagen bleven. Toen mijn man overleed, heb ik een kapiteinscursus gevolgd en ben zelf met mijn zoon naar Texel gevaren.' Daar ontmoette zij Hans Eelman, die toen net gescheiden was. Het klikte zo goed tussen die twee, dat Van der Vegt zich in 1995 permanent op Texel vestigde. Een jaar later trouw den ze. 'Ik kon mijn bedrijf gewoon voortzetten, want tegenwoordig ligt de wereld voor je open met een computer en internet.' Eelman werd lid van de Texelse Ondernemende Vrouwen, de Rotary en het bestuur van het Tesselhuus. Bij de oprichting van de Texelse Rekenkamer werd zij benaderd om hierin zitting te nemen. 'Dat was ontzettend leuk en leerzaam. We hebben een aantal onderzoeken afgerond. De bouwleges, WVG, het gemeentelijke jeugdbeleid en monu mentenbeleid hebben we onder de loep genomen.' Die functie moet zij door haar aanstaande raadslidmaat schap vaanwei zeggen. 'Ik heb me altijd sterk gemaakt voor de onaf hankelijkheid van de Rekenkamer. Dan kun je nu niet plotseling zeggen dat het wel te combineren is, want dat is het niet.' Frontlinie Toen zij in november door het CDA werd benaderd om op een verkies bare plek op de kandidatenlijst te staan, moest Eelman daar wel even over nadenken. 'Ik was gewend om op de achtergrond, eigenlijk onzicht baar, mijn werk te doen. Nu sta je in de frontlinie en dat is natuurlijk heel iets anders.' Na een week bedenktijd en enkele gesprekken met raads leden over de inhoud van het werk stelde Eelman zich beschikbaar. 'Het past me. Het CDA is altijd al mijn partij geweest. Ik heb wel eens een enkele keer D66 of WD gestemd, maar ik ben opgegroeid met het CDA en het vooruitzicht dat ik nu in een ontzettend leuk team er tegenaan ga, is enorm leuk. We hebben geen fors campagnebudget en schilderen zelf de borden en dergelijke, maar daar geniet ik van. Het is prettig om niet alleen de verantwoordelijkheid te dragen. Bovendien heb je hier geen Helderse toestanden. Daar is geen respect voor mensen. Hier leeft het besef dat je met z'n allen bezig bent voor de BV Texel.' Als tweede op de lijst, achter Marjan Merkelbach die door de christen democraten als wethouderskandi daat naar voren wordt geschoven, ligt het voor de hand dat Eelman fractievoorzitter wordt. Zelf wil ze zich daar echter nog niet over uit laten. 'Ik heb dat zelf nog openge- Hotel Cooghen in De Koog wil via rechter afdwingen dat de zestig slaapplaatsen van Oase via een verkorte procedure alsnog worden verplaatst naar De Nieuwe Toe komst. Burgemeester en wethou ders hebben dit op gezag van de gemeenteraad niet toegestaan en willen de gewone procedure vol gen. Dat scheelt Cooghen mini maal een jaar exploitatie. Dinsdag verdedigde advocaat Mau rice Franzen de zienswijze van Coog hen voor de Alkmaarse rechtbank. Al in 1999 heeft de rechtsvoorganger van het huidige Cooghen de ver plaatsing aangekaart bij de gezags dragers van Texel. Inmiddels heeft de gemeente de Beleidsnota Toerisme en Recreatie in 2005 laten verschijnen en moet de rechter uitmaken of deze beleidsnota rechtskracht heeft. Begin 2005 meenden b en w dat zij de artikel 19-procedure buiten de gemeenteraad om konden starten om de verplaatsing van de bedden mogelijk te maken. In maart 2005 bleek het college dit niet te mogen doen en wees de gemeenteraad de plannen van de hand. Cooghen kwam toen direct in het geweer tegen de gang van zaken en diende een bezwaarschrift in. Dit bezwaar is door Texel niet ontvankelijk verklaard. 'Officieel is het eerste besluit van b oo w echter nooit herroepen', ver telde de advocaat Maurice Frantzen van Cooghen ten overstaan van de Almaarse bestuursrechter M. Berkers. Bij beslissing van 24 augustus 2005 heeft het college in opdracht van de gemeenteraad liet hotelbedrijf aan gegeven dat de normale procedure moest worden gevolgd. Onderling houden. De rolverdeling binnen de fractie komt heel binnenkort aan de orde.' Persoonlijk wil de onderneem ster zich vooral toeleggen op toe risme, welzijn en zorg. 'Dat ligt voor de hand. Gezien mijn beroepsmatige ervaring en de onderzoeken die ik met de Rekenkamer heb gedaan kan ik daar mijn ervaring goed gebruiken. Verder is een speerpunt in ons pro gramma het minder-regels-verhaal. Dat spreekt mij als ondernemer erg aan. Zeker in de recreatieve sector moeten bedrijven meer ruimte krij gen. Dat geldt overigens ook voor de dienstensector.' Bezuiniging Over de kanjerprojecten is Eelman helder: 'Het moet mogelijk zijn om 15 procent te bezuinigen. En er mag geen budgetoverschrijding komen. Afspraak is afspraak.' Die bespa ring zou kunnen worden gerealiseerd door bijvoorbeeld een eenvoudig en efficiënt raadhuis te bouwen. 'Je kunt wel een paleis bouwen, maar de vraag is of dat nou zo nodig moet.' Bij de herinrichting van de Groeneplaats ziet Eelman een belangrijke rol voor de burger weggelegd. 'Die moet veel inspraak krijgen en ruimte om ideeën te ventileren.' Het duale stelsel heeft naar haar mening de afgelopen vier jaar niet goed gewerkt. 'Misschien gaat het nu beter, maar als een duaal stelsel er toe leidt dat wethouders veredelde ambtenaren worden, dan moeten de wethoudersposten wor den afgeschaft en dan moet er een managementteam worden neerge zet. Dan weet iedereen tenminste waar hij aan toe is.' Persoonlijk vindt zij dat wethouders tenminste enige feeling met politiek moeten heb ben. Over het financiële gat van één miljoen euro maakt Eelman zich niet druk. 'Daar kun je de nieuwe gemeenteraad niet mee opzadelen. Dat moet voor de verkiezingen wor- ^pJSlieuw bloed j Ze beginnen langs de zijlijn zachtjesaan warm te lopen om na de verkiezingen van dinsdag 7 maart plaats te nemen in de nieuwe gemeen teraad. De Texelse Courant portretteert de komende weken nieuwe kandidaat raadsleden die op een ver kiesbare plaats staan. den opgelost. Ik ben er van over tuigd dat dat gaat gebeuren, want daar wordt heel hard aan gewerkt. In elk geval moet het niet leiden tot lastenverhoging voor de burger.' Uit de signalen in haar omgeving maakt de in Oudeschild woonach tige Texelse op dat de lokale politiek momenteel behoorlijk leeft onder de Texelaars. 'Ik heb het gevoel dat het een hoge opkomst wordt. Ik schat zo'n 70 procent.' Over de zetel verdeling na 7 maart moet zij lan ger nadenken. Na enige twijfel: 'We halen vier zetels, de WD gaat terug naar twee. Texels Belang krijgt er vier, D66 één en PvdA en GroenLinks blijven op twee. BEZEM laat ik maar even buiten beschouwing.' r.-m f Marijke Eelman: Wethouders moeten geen veredelde ambtenaren worden. kwamen de gemeente en Cooghen overeen dat tegen het uitblijven van de herroeping van het besluit geen bezwaar zou worden aangetekend bij de commissie beroep- en bezwaar schriften. Frantzen: 'De reden hier voor was dat alleen de voorzitter van deze commissie onafhankelijk is. De overige leden zitten in de gemeen teraad en hadden al laten weten dat Cooghen de plannen niet kon door zetten via de artikel 19-procedure.' Mocht de rechter vinden dat toch eerst de commissie beroep- en bezwaarchriften moet worden inge schakeld. dan opteert Franzen voor een constructie zoals die is gevolgd in een zaak die eerder heeft gediend in de Beemster. Daar werd toen in onderling overleg besloten dat de commissie van de buurgemeente Zeevang het bezwaar zou behande len. Franzen bleef er in Alkmaar op hameren dat b en w buiten de raad om de artikel 19-procedure mogen volgen en dit ook bij wet zo is gere geld. 'Natuurlijk mogen ze de raad wel consulteren, maar het college moeten beslissen.' Volgens Fran zen verandert er niets aan het totaal aantal bedden. Oase is inmiddels al lang gesloten en het gaat om een verplaatsing van bedden binnen het plangebied van nog geen 150 meter. Franzen stelde ter verdediging van zijn zienswijze dat ook verplaatsing van bedden van Panorama naar de nieuwe StayOkay via een artikel 19- procedure was gegaan. De vader van de huidige directeur, Gerard de Vries, gaf als waarnemer voor zijn zoon aan dat Texel allesbehalve vriendelijk is voor ondernemers op het eiland. 'Het lijkt of de gemeente bezig is de ondernemers de strot af te bijten. tie zelf verantwoordelijk zijn voor hun welzijn en zorg. Een burger die door een handicap bijvoorbeeld pro blemen krijgt om de huishoudelijke taken zelf uit te voeren, moet in de nieuwe wet eerst bij familie, vrienden en buren aankloppen voor hulp. Lukt dat niet, dan kan hij bij de gemeente om ondersteuning vragen. De eigen bijdrage voor hulpmiddelen, zoals een rolstoel of woningaanpassing, was een ander punt van discus sie. Welke eigen bijdrage mag de gemeente straks vragen als iemand een rolstoel krijgt en wat is proporti oneel? Op niet alle vragen bleek een pasklaar antwoord te geven. De ver wachting is dat het dit jaar langzaam duidelijk wordt hoe de gemeente de WMO invult. 'Structureel overleg tussen de gemeente en de SIGT is daarbij van belang om tot een goede inhoud en uitvoering van de WMO te komen', aldus Van Barneveld. Meer dan zestig belangstellenden, onder wie wethouder Hin en een flink aantal (kandidaat-raadsle den en vertegenwoordigers van andere maatschappelijke organi saties, bezochten woensdagavond in hotel Den Burg de jaarverga dering van de Stichting Integra tie Gehandicapten Texel (SIGT). Marijke Koelewijn van het Provin ciaal Gehandicaptenplatform ver zorgde een inleiding over de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). De politici kregen de gele genheid om met gehandicapten en chronisch zieken in debat te gaan over de kansen en de valkui len van de WMO. Het bestuur van de SIGT was ver heugd over de grote opkomst. Voor zitter Dick van Barneveld noemde de bijeenkomst een succes. 'De SIGT behartigt de belangen van chronisch zieken en lichamelijk gehandicapten, maar dat kan alleen als de achter ban zich laat horen en dat heeft zij gedaan vanavond.' Hij constateerde dat de doelgroep de politici onder, de aanwezigen veel informatie had meegegeven over wat belangrijk is als het gaat om gehandicaptenbe leid. Ook wethouder Hm vond dat de politici hun voordeel kunnen doen met deze kennis. Bij de invoering van de WMO is het voor de gemeente van belang dat de SIGT bestaat en meedoet aan de discussie over de inhoud en uitvoering van de nieuwe wet, aldus Hin. De aanwezigen kregen eerst kort en bondig te horen wat er gaat verande ren met de invoering van de WMO, begin volgend jaar. Vervolgens werd aan de hand van stelling gedebat teerd over de gevolgen van de wet voor de doelgroep. De WMO gaat er van uit dat burgers in eerste instan- i het Provinciaal Gehandicaptenplatform verzorgde een inleiding c n Barneveld, Arco de Graaf, Janneke Goénga en Gerard Kruithof. r de WMO. Achter de tafel SIGT- Kerkdiensten Zondag 29 januari 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. dhr. M.D. Kuiper uit Ooste rend. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. K.F. Klaassen. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.O. Barnard; 19.00 u. ds. C. der Nederlanden. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.O. Bar nard. Oudeschild: 11.00 u. ds. C. der Neder landen. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser, extra collecte voor het wereldreisfonds BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. F. van Walrave uit Genk ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospeltrain. De Cocksdorp: 10.00 u. woord-com munieviering parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u,: Behoud tot het einde toe een krachtig vertrouwen. Wacht torenstudie. 11.20 u Nu is het de tijd voor resolute stappen. Het leven is niet alleen zoet. Elke dag slagroom gaat je de keel uit hangen. Medische zorg Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld 313086; 314727; 314669: 312270 of 322008. Verloskundigcnpraktijk: Waalderstraat 33A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel 0223-650270. Opname op advies van huisarts of Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 112. Het bureau in De Koog, Brink 6, is geopend op maandag van 9.00 tot 13.00 uur en op dinsdag en donder dag van 13.00 tot 17.00 uur. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel. Slufterweg 216, De Cocksdorp. tel. 311477, www. dierenpensiontexelnl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, De Zes 12. Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel. 315602 of 06- 30215211www bnjder.nl. Psycholoog: J van den Berg, tel 310386. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel, 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, ensisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal. oud Papier In verband met werkzaamheden aan de bus haalt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de contai ners naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. TEXELS E StoU RANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texeisecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: .Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 -13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mall info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half |aar 35,05 33.45 Per jaar €68,30 66,15 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Radio Texel 1Q6JL Vrijdag 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 ii Wilde vaart (shantv's) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Kinderen en roken. Renate Spruijt van Stivoro vertelt over de peukenpas en de tien gouden regels. 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Baptisten gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u Radio Noordhotland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met 20.00 u Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubnek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7