1 Vleugel in stolp Gerard Zoetelief Schorsing legalisatie schuur Kikkertstraat Stiekema betaalt €4.500,- zelf Vroege vogels binden op Waalenburg de schaatsen onder Verdachte ontkent betrokkenheid Recreatiepark wil af van eigenaar 'wietbungalow' GL-' OHPER20EK ALTERNATIEF AUTO OSG en gemeente strijden om energiebesparing Defect licht »*«"«- I Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse Ed Stiekema is bereid de €4.500,- die curator Arthur Sweens voor de vleugel vraagt zelf op te hoes ten. Wat hem betreft hoeft de Alkmaarse voorzieningenrechter mr. Vrakking, die heeft aangege ven komende donderdag tot een oordeel te komen, zich niet uit te spreken over de kwestie. Stie kema is inmiddels op de hoogte van de verblijfplaats van de vleu gel, de stolp van Gerard Zoetelief aan de Pontweg. 'De vleugel terug naar de Texelaars, de curator zijn geld en Texel een hoop publiciteit.' In korte bewoor dingen vat Stiekema het door hem beoogde eindresultaat samen van deze kwestie die de gemoederen lang heeft beziggehouden. Na de tweede ontvoering wist hij lange tijd niet waar de vleugel zich bevond. Inmiddels is dat een publiek geheim. De één herkende het interieur aan de gepubliceerde foto's of uit tele visieopnamen, Stiekema hoorde het via medewerkers van RTL4 die de vleugel hadden gefilmd en hun mond voorbijpraatten. Stiekema's eerste ingeving was om de vleugel op te halen, maar nadat Gerard Zoetelief, die Harry de Graaf als eigenaar beschouwt, had bezwo ren het instrument niet meer te verplaatsen alvorens De Graaf daar toestemming voor geeft, nam Stie kema daar genoegen mee. Tijdens het kort geding dat vorige week maandag in Alkmaar diende, had de curator Stiekema een maand de tijd gegeven om de vleugel te laten opduiken. Toen Stiekema aangaf binnen een week van de verblijf plaats op de hoogte te zijn, besloot de rechter komende donderdag uit spraak te doen. De vraagprijs van Sweens voor de vleugel is aanzienlijk lager dan de €10.000,- die hij aanvankelijk in het hoofd had. Het bedrag van €4.500,- werd genoemd na de eerste verdwij ning van de vleugel. Nu de Stichting Gemeenschap Texel (Texelfonds) na alle perikelen heeft aangegeven dit bedrag niet meer te willen betalen, zit er voor Stiekema niets anders op dan dit zelf te doen. 'Ik heb begrip voor het besluit van het Texelfonds, want zo'n jonge stichting die voor geld afhankelijk is van derden, wil natuurlijk serieus worden genomen. Het is een heel bedrag, maar het heeft Texel uiteindelijk veel posi tieve publiciteit opgeleverd. Ik denk dat de VW er veel advertentiegeld tegenaan moet gooien om dat te evenaren. Maar door al die verwik kelingen dreigen we wel uit het oog te verliezen waar het om gaat: de vleugel. Die rechtszaak is dood zonde en kost onnodig veel geld waar niemand iets mee opschiet. Dat geld heb ik al apart gezet en ik zie wel of het ooit nog eens terug komt.' De kans lijkt aanwezig dat Stiekema er niet zelf voor hoeft op te draaien. Er wordt veel druk uitge oefend op Frits Langeveld en Hielke Bruining - die de tweede ontvoering naar verluidt op hun geweten heb ben en daarmee de eerste bemid delingspoging om zeep hielpen - en hun medeplichtige Gerard Zoetelief om Stiekema schadeloos te stellen. De ontvoerders hebben ook nog een rekening te verheffen met de curator, die door alle perikelen de nodige extra tijd in de zaak heeft moeten steken. Sweens liet gisteravond weten dat er inderdaad gesprekken zijn geweest over onder meer de openstaande rekening, maar van het aanbod van Stiekema zei hij niet op de hoogte te zijn. Ook de verblijfplaats van de vleugel is hem niet bekend. 'Ik ben bereid om vóór de uitspraak tot een oplossing te komen. Maar het is niet aan mij om het initiatief te nemen, de bal ligt bij de andere partij.' Stiekema: 'Mijn advocaat en de curator moeten er zo snel mogelijk zien uit te komen, zodat de vleugel bij een onafhankelijke stichting kan ondergebracht en weer ten goede kan komen aan de Texelse gemeen schap.' Fervente schaatsliefhebbers grepen was na een paar nachtjes vriezen morgen inzette, was het snel gedaan het snel voor gezien hielden. Voor zondag de kans om op Waalenburg houwes en bood voldoende ruimte met de ijspret. De snel brozer wor- zover bekend was het de enige plek de ijzers onder te binden. Het natuur- om een paar baantjes te trekken, dende ijsvloer begon, zeker onder het waar werd geschaatst, berichten over gebied staat deze winter slechts Tenminste, voor wie er vroeg bij was, gewicht van wat forsere schaatsers, andere ijsbanen hebben deze redac- gedeeltelijk onder water, de ijsvloer want toen de dooi in de loop van de dermate te kraken dat de meesten tie niet bereikt. Heeft de eigenaar van een bunga- !low aan de Californiëweg waarin de politie 7 juli vorig jaar een-hen nepplantage ontdekte te goeder trouw gehandeld of was hij wel degelijk op de hoogte van de ille gale zaken? Die belangrijke vraag was gisteren aan de orde in een kort geding tussen de eigenaren van het huisje en van de grond waarop het staat. Eigenaar van de grond is recrea- 1 tiepark 't Hoogeland BV, dat het betreffende kavel in erfpacht heeft verkocht aan R. Elfers uit Hoorn. Het bedrijf wilde Elfers na de wiet- j vondst ontpachten en eiste dat hij de grond per 31 december 2005 schoon zou opleveren. Elfers wei gerde en wendde zich tot de recht bank in Alkmaar. Directeur Wouter van der Werf van 't Hoogeland vindt dat Elfers zich niet heeft gehou den aan het erfpachtcontract. Hierin fïK KM Gé&( WMWM/OT, /W£S73XH7B? I 0F pueBHJW/0? rtEERzisv/ W'UXOM Of Krone©® staat dat het terrein alleen voor recreatie mag worden gebruikt. De wietplantage had een bedrijfsmatig karakter en heeft bovendien de goe de naam van het park aangetast, niet in het minst door alle negatieve publiciteit. Volgens advocaat R van der Berg van 't Hoogeland beklagen andere huurders van vakantiehuis jes zich bijna doorlopend bij Van der Werf. Ze storen zich aan de rotzooi rond de inmiddels beruchte 'wiet bungalow'. Elfers houdt vol dat hij de bungalow in augustus 2004 'te goeder trouw' voor een jaar heeft verhuurd aan een stadsgenoot. Deze man, die de plantage op de eerste verdieping had geïnstalleerd, is sinds de inval zoek. Volgens Elfers is hij de enige verdachte in deze zaak. Hij beklem toonde bij monde van zijn advocaat J. Verheij niets te hebben geweten van de illegale praktijken. Van der Werf gelooft daar niets van. Huurders op het recreatiepark zouden Elfers tot kort voor de inval regelmatig in de bungalow hebben gezien in het gezelschap van een onbekende man, mogelijk de huur der. De parkeigenaar beloofde Elfers dat, mocht het tot een bodempro cedure komen, hij op dit punt met getuigenverklaringen komt. Elfers zit in grote problemen. Hij heeft door het stroomverbruik van de wietplantage een schuld bij NUON van €8.661,28. Hij moet rondkomen van een WAO-uitkering en heeft naast de schuld aan het energiebedrijf een hypotheekschuld die dateert van het moment dat hij de erfpacht van de grond op Texel overnam van zijn ouders. Volgens 't Hoogeland is de bun galow sterk verouderd, zit er zelfs geen douche in en is er na de wiet- vondst alleen rondom de bungalow opgeruimd. Lees verder op pagina 5 De Raad van State heeft voorlopig een streep gezet door de legali satie van de schuur achter Kik kertstraat 80-82 in De Cocksdorp. Het rechtscollege heeft het deel van het nieuwe bestemmingsplan De Cocksdorp waarin de schuur was bestemd geschorst. De Raad van State deed dat op verzoek van een bewoonster van de Kikkertstraat die al jaren strijd levert tegen de schuur. Zij is het er niet mee eens dat zowel gemeente als Gedeputeerde Staten van Noord- Holland in het nieuwe bestem mingsplan akkoord is gegaan met legalisatie van de schuur. Tijdens de zitting voerde zij aan dat de schuur, die er al sinds de jaren tachtig staat, illegaal is. Ook is het bouw werk volgens haar in strijd met het streekplan en gaat de aanwezigheid ervan ten koste van de natuurlijke waarden van het gebied tussen de Kikkertstraat en de achterliggende Rogsloot. Staatsraad J. Bartels besloot de vrouw in het gelijk te stellen, omdat er momenteel nog twee andere juri dische procedures tegen de schuur lopen. Een beroepsprocedure bij de rechtbank in Alkmaar en een zaak in hoger beroep bij eveneens de Raad van State. Om die twee pro cedures niet in een vroegtijdig sta dium in de weg te lopen, besloot hij het nieuwe bestemmingplan op het onderdeel van de schuur voorlopig te schorsen. De vraag of de omstre den schuur planologisch aanvaard baar is, moet volgens de staatsraad in een bodemprocedure worden bepaald. De opgelegde voorlopige voorziening heeft daar verder geen invloed op. Bezwaren van de vrouw tegen de bestemming parkeerterrein voor het terrein tussen Kikkertstraat 60 en 66 en de bestemming woondoeleinden voor de gronden achter de wonin gen Kikkertstraat 66 tot en met 82 zijn door de staatsraad afgewezen. De staatsraad sloot niet uit dat de vrouw overlast kan ondervinden van wagens op het parkeerterrein, maar vond dat niet zwaarwegend genoeg om dat planonderdeel daarom te schorsen. Hij wees erop dat de gemeente in de Algemene Plaatse lijke Verordening 'voldoende hand vatten heeft opgenomen om op te treden tegen ernstige overlast.' De Burgemeester Joke Geldorp en OSG rector Henk de Vries nem< wedstrijd energiebesparing die volgende week wordt gehouden. i op het bordes van het raadhuis alvast een voorschotje op de staatsraad gaf de bezwaarmaakster gelijk dat er niet getoetst is of het parkeerterrein schadelijk is voor de luchtkwaliteit. Hij ging er echter niet van uit dat er op het parkeerterrein grenswaarden van de luchtkwaliteit worden aangetast of dat er een ver slechtering optreedt. In de bestemming woondoelein den achter Kikkerstraat 66 tot en met 82 zag de staatsraad even min veel kwaad. In zijn uitspraak wijst hij erop dat deze bestemming met name bedoeld is voor het hui dige gebruik van de grond als tuin. Het bouwen van nieuwe woningen is alleen mogelijk als er ook een bouwvlak is, maar dat is achter de woningen 66 tot en met 82 volgens hem niet het geval. Het college had de betreffende grond aanvankelijk als cultuurgrond willen bestem men, maar dan waren de tuinen in het geding gekomen. Volgens een gerechtelijke uitspraak uit 2003 moest het gebruik van de grond als tuin of erf echter als recht worden beschouwd, waardoor het college een oplossing moest bedenken om de tuinen te behouden. Burgers willen bromfietscontrole De politie kondigt aan de komende tijd geregeld te controleren of brom fietsers zich wel aan de regels hou den. Afgelopen week al werden in Den Burg zeven brommers uit het verkeer gehaald. Zes hiervan ble ken te zijn opgevoerd. Bovendien maakten ze teveel geluid. Ook werd een onverzekerde minibromfiets in beslag genomen. De controles wor den uitgevoerd op verzoek van bur gers. De politie heeft onlangs bewo ners van Den Burg uitgenodigd om tijdens een bewonersavond in een gesprek aan te geven waar volgens hen de 'knelpunten' in hun dorp lagen. Eén van de ergernissen bleek de overlast van bromfietsers te zijn. Leerlingen van OSG De Hogeberg hebben burgemeester Geldorp uitgedaagd voor een wedstrijd energiebesparing. De bedoeling is dat de leerlingen tussen 30 januari en 15 februari per gezin meer energie besparen dan de gemeenteambtenaren. Doel van de wedstrijd is leerlingen, ouders en ambtenaren bewust te maken van hun energieverbruik. De deelnemers noteren eerst het normale wekelijkse energieverbruik en proberen vervolgens een week lang zoveel mogelijk te besparen. De meterstanden van gas en elektra worden opgenomen op de maan dagavonden 30 januari, 6 en 13 februari en genoteerd op de website http://energie.duurzaamtexel.nl. De uitslag wordt donderdag 16 februari bekend gemaakt. Als de ambtena ren winnen, maken de leerlingen voor hen een warme lunch. Als de leerlingen winnen, krijgt de school een leuke prijs. De leerling die het meeste heeft bespaard, krijgt van de Stichting Duurzaam Texel boven dien een CD-bon en een taart. Als tweede en derde zijn een batte- rijoplader met batterijen op zonne- energie en twee bioscoopbonnen beschikbaar. De coördinatie van de wedstrijd is in handen van Stichting Duurzaam Texel. De politie heeft donderdagochtend bij een controle zestien fietsers bekeurd omdat zij met een defec te verlichting reden. De controle werd gehouden op de Haffelderweg en de Emmalaan en was speciaal gericht op schoolgaande jeugd. De politie wijst erop dat goed licht vooral in een landelijk gebied van groot belang is, omdat buiten de bebouwde kom op veel plaatsen geen openbare verlichting is. Satirische eenakter Tijdens een ontmoeting in het café hadden toneelschrijver Eric Hercu les en toneelspeler Aris van Zeijlen al vaker geconstateerd dat ze eens 'iets' samen moesten doen. Zater dag 4 februari is het zover en wordt in Klif 12 De Bevruchting opgevoerd, een satirische eenakter, die Hercules speciaal voor Van Zeijlen en diens dochter Mananne schreef. Pagina 2 OSG in cijfers OSG De Hogeberg is een school die in cijfers uitgedrukt tot de categorie iets boven de middenmoot kan wor den gerekend. Aldus valt te conclu deren uit een vergelijkend onderzoek dat is gepubliceerd in het januari nummer van weekblad Elsevier. Pagina 5 m Trefzeker schot Met een trefzeker schot opende ere-voorzitter Ferry Zwanenburg vrijdag de nieuwe kleedaccommo datie van ZDH. Zowel spelers als scheidsrechter hebben voortaan de beschikking over een moderne kleed-, toilet- en doucheruimte. Pagina 6 Bezwaar tegen schuur afgewezen De Alkmaarse bestuursrechter M. Kraefft heeft een verzoek tot schor sing van de bouw van de bloembol- lenschuur van Afra Liefting aan de Witteweg bij Den Hoorn gisteren afgewezen. Buurtbewoner Kees Kok was in beroep gegaan tegen de bouwvergunning, nadat hij zag dat aanstalten werd gemaakt om met de bouw te beginnen. De rechter had echter geen boodschap aan de argumenten van Kok. Plan De Waal Het bestemmingsplan De Waal is onderwerp van bespreking van de bijeenkomst van de raadscommis sie Grondgebied op donderdag 16 februari in De Wielewaal. Texelaars die een zienswijze hebben inge diend, kunnen dit tijdens de ver gadering toelichten. Er zijn onder meer reacties binnengekomen van Hotel Brasserie Rebecca, met betrekking tot appartementenbouw, P. R. Alkema over woningbouw aan de Polderweg, het Agrarisch en Wagenmuseum en anderen. De bij eenkomst begint om 20.30 uur. (Advertentie) TEXELSE^COURANT I Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant 1 folders van: i Super deBoer ■WESTENBRINKB Wonen+Slapen! Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. GEMEENTE TEXEL Openingstijden gemeentehuis Bij onze publieksbalies kunt u terecht op: maandag en woensdag van 09.00-16.00 uur; dinsdag, donderdag en vrijdag 09.00-13.00 uur. Tof ziensl

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 1