Opleidingsorkest vertrouwen voor biedt ook toekomst DEK vermaakt bomvolle Burgemeester de Koninghal TEXELSE 2 COURANT E Agenda z teso oPIENie DINSDAG 14 FEBRUARI 2006 Dinsdag 14 februari: Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt vanaf 20.00 uur jaar- vergadenng in De Schakel naast de hervormde kerk van Den Burg. Cinema Texel vertoont The March of the Penguins (19.15 uur), een sneak preview (21.15 uur) en in de serie De Volkskrant-filmavonden de Belgisch/ Nederlandse film Guernsey (20.30 uur). Woensdag 15 februari: Zandbank Sport and Adventures houdt workshops powerkiten en blok- arten. Aanmelden en inlichtingen: tel. 316699, 06-22561045 en www.actief- optexel.nl. Openbare basisschool Durperhonk in De Cocksdorp houdt van 16.30 tot 19.00 uur fancyfair. De opbrengst komt ten goede aan Unicef. In Question Plaza begint om 20.00 uur het tweede politieke café. Er wordt gediscussieerd over de thema's Wel zijn, Sport en Onderwijs. Professor Cees de Jager spreekt vanaf 20.00 uur in de Jozefschool in Den Burg over de geschiedenis van zuidelijk Texel. Cinema Texel vertoont de voorpremiè re van de nieuwe familiefilm Dreamer mijn droompaard (aanvang 14.30 uur). Knetter (15.00 uur), Jarhead (20.15 uur) eri In de serie De Volkskrant- filmavonden de Belgisch/Nederlandse film Guernsey (20.30 uur). Donderdag 16 februari: Zandbank Sport and Adventures houdt workshops powerkiten, nordic walking en blokarten. Aanmelden en inlichtingen: tel. 316699,06-22561045 en www.actiefoptexel.nl. oud Papier jnd haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 3. Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelderweg, Schilderend in de richting van Oudeschild vanaf de rotonde, Ada van Hollandstraat. Hoogwater te Oudeschild Di. 14 Wo. 15 Do. 16 Vr. 17 Za. 18 Zo. 19 Ma. 20 Di. 21 09.25 en 21.35u. 09.44 en 21.54u. 10.00 en 22.35 u. 10.20 en 22.35 u. 10.40 en 23.15 u. 10.50 en 23.35 u. 11.14 en 23.55 u. 11.37 en - u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt zondag 19 februan op om 07.54 uur en gaat onder om 17.55 uur; woensdag 15 februan springtij; dinsdag 21 februan laatste kwartier. Om 20.30 uur begint in dorpshuis De Wielewaal een vergadering van de raadscommissie Grondgebied. Besproken wordt het voorontwerpbe stemmingsplan De Waal. Cinema Texel vertoont March of the Penguins (aanvang 20.15 uur) en Rumor has it (20.30 uur). Vrijdag 17 februari: Burgemeester Joke Geldorp en actri ce Nelly Frijda openen om 13.00 uur bij Hotel Texel aan de Postweg het eerste 'verwenweekend1 voor borst- kankerpatiënten. georganiseerd door Woman Wizard. In de Schoutenzaal van hotel De Lin deboom begint om 19.30 uur een openbare bijeenkomst van de PvdA. Landelijk voorzitter Michiel van Huiten spreekt over 'bestuur op maat'. In hotel Den Burg aan de Emmalaan begint om 20.00 uur een bijeenkomst van de Vogelwerkgroep. Cinema Texel vertoont March of the Penguins (aanvang 18.45 uur), Rumor has it (19.30 uur), Munich (21.00 uur) en Two for the Money (21.45 uur). Veerdienst TESO onderhoudt vrijdag van 9.30 tot 15.30 uur halfuurdien sten. Er worden geen wachttijden ver wacht. Meer informatie via tel. 369600, info@teso.nl of www.teso.nl. TEXELSE^COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 -13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail lnfo@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35,05 33,45 (automatisch) Per jaar €68,30 €66,15 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Texelaars kunnen overal stemmen Binnen enkele dagen ontvangen alle kiesgerechtigden op het eiland een oproepkaart voor de aan staande raadsverkiezingen. Deze oproepkaart ziet er anders uit dan gebruikelijk, omdat Texel een van de gemeenten is die meedoen aan het experiment 'stemmen in een willekeurig stemlokaal'. Kie zers zijn niet langer gebonden aan één stemlokaal, maar kun nen, zonder daarvoor extra han delingen te moeten verrichten, in ieder willekeurig stemlokaal op het eiland hun stem uitbrengen. In verband met dit experiment is de gebruikelijke oproepkaart vervan gen door een stempas. Deze lijkt erg op de vroegere kaart, maar is beveiligd dor middel van hologram men en andere grafische beveiligin gen. Voorzien van deze stempas en een geldig identiteitsbewijs kunnen stemgerechtigden op 7 maart in alle elf stembureaus op het eiland terecht. Anders dan bij de vroegere oproep kaart is het met mogelijk zonder stempas een stem uit te brengen. Dit omdat de pas het bewijs vormt dat niet al ergens is gestemd. De gemeente wijst daarom op het belang de stempas goed te bewa ren en mee te nemen naar het stembureau. Mensen die geen stempas ontvan gen of hem onverhoopt kwijtraken. Vogels in Mongolië In hotel Den Burg aan de Emmalaan spreekt Jeroen Reneerkens vrijdag voor leden van de Vogelwerkgroep over goudplevieren in Mongolië. Kees Camphuizen vertelt over de kleurringen van zilvermeeuwen. De avond begint om 20.00 uur. Leden van de Vogelwerkgroep die nog een bijdrage aan de avond willen leve ren, kunnen contact opnemen met Cees Visch, tel. 318881. Wat ik zeggen wou... kunnen tot uiterlijk 4 maart bij de balie Burgerzaken en Welzijn een vervangende stempas aanvragen, j De oude stempas wordt dan ver vallen verklaard. Wordt deze later teruggevonden, kan hij niet als nog worden gebruikt. Ook kan de voorzitter van het stembureau naar een identiteitsbewijs vragen. Het is daarom noodzakelijk dat kiezers een paspoort of rijbewijs meene- men als ze gaan stemmen. Met de stempas is het mogelijk iemand te I machtigen die bij een ander dan het eigen stembureau gaat stemmen. Voorheen kon alleen iemand uit het zelfde kiesdistrict worden gemach tigd. Een volmacht wordt gegeven door de achterzijde van de stempas in te vullen en te ondertekenen. Stembureaus zijn gevestigd in alle dorpshuizen, het gemeentehuis, I verzorgingstehuis De Gollards, de i openbare bibliotheek en Bethel in Zuid-Eierland. Meer informatie is te vinden op de website van de gemeente, www. texel.nl en te verkrijgen bij Marit de Porto, tel. 362145 of e-mailadres mdeporto@texel.nl. Verwenweekend Woman Wizard Actrice Nelly Frijda en burgemees ter Geldorp openen vrijdag om 13.00 uur het eerste 'verwenweek end' van Woman Wizard in Hotel Texel aan de Postweg. Na deze korte ceremonie gaat het eerste weekend voor vrouwen met borst- I kanker van start met het maximum van 20 deelnemers. Bijna drie maal zoveel vrouwen hadden zich voor het weekend aangemeld Zij krijgen van initiator Annemarie Oosterbaan I een alternatieve datum in april of het najaar aangeboden. De gasten I (de organisatie spreekt van lady's) I komen uit heel Nederland, ledereen I is welkom de openingsceremonie I bij te wonen. loot aan de stam van DEK: het 21 leden tellende opleidingsorkest. IWatik zegswi wou... Het fanfareorkest had onder leiding van dirigent Ed de Boer het hele repertoire vernieuwd. ifoioi joop Rammen) Bazaar kerk brengt bijna €1800,- op De bazaar die de gereformeerde kerk vrijdag heeft gehouden, heeft bijna €1800,- opgebracht. De opbrengst komt geheel ten goede aan het paatselijk jeugdwerk en het eilandelijk diaconaal project in West-Afrika. Prijzen die nog afge haald kunnen worden, onder andere de hoofdprijs, zijn gevallen op num mers geel 641671722, 727, blauw 404, 514, 848, 849 en lichtgroen 166, 170 en 969. Ze zijn af te halen bij mevrouw Drijver, Bernhardaan 160, tel. 312300. Verkiezingen Er was eens een vereniging op Texel waarin verkiezingen werden gehou den voor een nieuw bestuur van drie personen. De vereniging was door allerlei zaken verdeeld geraakt in twee groepen. Laten we zeggen dat het aantal leden van de vereni ging 34 was en dat de groepen A en B uit respectievelijk 22 en 12 leden bestonden. Verder veronderstellen we dat beide groeperingen drie kan didaten voor het bestuur hebben: groep A de kandidaten A, B en C en groep B de kandidaten D. E en F. De leden van elke groep stemmen op Wat ik zeggen wou... de kandidaten van die groep. In de vereniging had het waarne mend bestuur (allen lid van groep A) de volgende regel voor het kiezen van een nieuw bestuur opgesteld: 'leder lid moet drie namen opschrij ven en de drie met de meeste stem men vormen samen het bestuur'. Het is duidelijk dat bij deze manier van stemmen alle leden van het nieuwe bestuur uit groep A komen. Immers, A, B en C krijgen elk 22 stemmen en E, F en G ieder 12. De wiskundige Charles Ludwige Dodgson (1832-1898), de schrijver van Alice in Wonderland, heeft over deze situatie nagedacht. 'In een tijd waarin steeds meer groepen in de samenleving kies recht krijgen, bestookt Dodgson de regering van Engeland (zonder resultaat) met voorstellen voor elec torale wiskunde. Een van zijn een voudiger voorstellen: Deel, nadat de stemming is gesloten, het aantal stemmen door één meer dan het aantal te kiezen leden, en neem het kleinste getal dat over is als quotum. Laat de kiescommissaris een lijst van kandidaten publiceren, met ieders aantal stemmen, en ver klaren dat iedereen gekdzen is die het quotum heeft gehaald. Als er daarna nog leden moeten worden gekozen, dient hij een tijd te noe men waarop alle kandidaten voor hem verschijnen, ieder gekozen lid mag dan zijn boventallige stemmen toekennen aan een van de andere kandidaten naar zijn keuze, terwijl de andere kandidaten op vergelijk bare wijze hun stemmen aan elkaar kunnen toekennen.' Zijn oplossing voor bovenstaande situatie is als volgt: ieder lid heeft één stem (meestal staat zo'n zin in de statuten van de vereniging; in die van de Texelse vereniging in artikel 13.2). Er zijn 4 leden en er moeten er Viskorrels Wat er al niet aan je telefoon hangt. Vanmorgen gebeld door ene Bobby, die mij voor een klein prijsje wilde laten kennismaken met viskorrels. Nou heb ik al heel weinig met vis, tenzij ze knap perig gebakken op mijn bord lig gen, maar bij het woord viskorrels begin ik mij direct een beetje akelig te voelen. En dat tenvijl ze nu juist bedoeld waren om me heel gezond te laten zijn. Helaas voor de goede man en geluk kig voor mij, ben ik dat al. Geen viskorrels aan mij besteed dus. Maar, opperde hij heel optimis tisch: 'U zou toch ziek kunnen worden en dén helpen onze vis korrels u er in een mum van tijd weer bovenop.' Het eerste was niet te ontkennen. Theoretisch zit de mogelijkheid tot ziek worden soms in een klein hoekje verstopt. Neem nu het weer van de laatste tijd. De ene dag loop je met je jas los en de andere dag durf je je zonder jas, das en muts niet buiten te wagen Vonge week nog bijna mijn handen bevroren aan mijn fietsstuur moeten achterla- ten. Het wisselt met de dag en als je even niet oplet, heb je zo een flinke kou te pakken. 'Ziet u wel, mevrouw? Onze viskorrels!' Mevrouw zag niks. Herinnerde zich in een gnjs verleden ooit een kuurtje te hebben gehad van een homeopaat, op basis van viskor rels. Na een paar dagen begon nen haar huisgenoten met een boogje om haar heen te lopen, vanwege de visgeur die uit haar poriën wasemde. Er was geen bodylotion tegen opgewassen. Naar van eenzaamheid spoelde ze toen de rest van de viskorrels door het toilet en besloot op een andere manier gezond te worden. 'Maar mevrouw!' 'Nee meneer, aan mijn lijf geen viskomels meer. 'Lieve mevrouw, zal ik u dan, bla- blabla.Nee doddebol, zoals ik al zei.'Maar mag ik u dan vra gen...' Nee meneer, u mag niks meer vragen en zeker geen stink- korrels aanbieden op Valentijn. Dag meneer, nog een goede dag. 'Maar...' Tuut, tuut, tuut... Pien Verberg waren ze zaterdag verantwoordelijk voor een flink deel van het pro gramma. Onder leiding van instruc- trice Baukje Drijver en tamboermaï- tre Debby Sangers hadden ze er opnieuw veel werk van gemaakt, waarbij het ouderwetse marcheren al lang geleden werd ingewisseld voor vrolijke dansen met soms best complexe choreografieën, die op een uitvoering van de Muziek- en Dansschool niet zouden misstaan. Daarbij wordt niet alleen meer gebruik gemaakt van de traditionele batons, maar ook van hoepels, lin ten en andere hulpmiddelen, terwijl de meisjes zijn gekleed in de prach tigste pakjes, gemaakt door vele handige moeders en oma's. Een nieuwe loot aan de stam is het opleidingsorkest, ontstaan na de open dag die afgelopen voorjaar werd gehouden. Flink wat belang stellenden wilden toen ervaren wat het is om op een muziekinstrument te spelen en dat bovendien samen leden en dat is erg weinig voor een orkest dat onder meer als taak heeft voor een vrolijke omlijsting van de optochten op Koninginnedag en bij de intocht van Sinterklaas te zorgen. Onder leiding van Nynke Arnout, die zelf ook meedrumt, wordt echter nog steeds enthousiast en op een heel redelijk niveau geoefend. Het fanfarekorps trad op met 32 muzikanten. Eén minder dan vorig jaar, maar gezien de grootte van het opleidingsorkest mag de toekomst met vertrouwen tegemoet worden gezien. Door de inbreng van de majoretten en de aspirant-muzikan ten was het aandeel van het fan fare wat kleiner dan in voorgaande jaren, maar dat kwam eigenlijk niet zo slecht uit. 'Op verzoek van de leden, die wel eens aan iets nieuws toe waren, hebben we het hele repertoire vernieuwd. Dat werkt inspirerend, maar vraagt wel meer moeite om bij het instuderen op tijd klaar te zijn voor het concert', ver- >r gebruik van batons, maar ook vi telt Ed de Boer, die sinds een jaar van de zaal, waardoor het aantal de dirigeerstok zwaait bij DEK. 'Dat changementen klein werd gehou- vond ik niet zo'n probleem, want de majoretten zijn een belangrijke pijler voor onze vereniging, dus die moet met anderen te doen. De mees ten vroegen om een vervolg, terwijl zich in een later stadium ook nog anderen meldden. Dat resulteerde uiteindelijk in een gezelschap van 21 leden, die sinds vijf maanden onder leiding van Michiel Drijver fanatiek op de grondbeginselen van de fanfaremuziek oefenen. Met suc ces, want de eerste proeve van bekwaamheid die ze zaterdag afleg den, was uiteraard nog eenvoudig, maar alleszins het aanhoren waard. Bloei De bloei van de beide afdelingen biedt een mooi tegenwicht aan de betrekkelijke rust waarin het fanfare en de drumband hun werk doen. De drumband telt nog maar zes je altijd ruim baan geven. Bovendien vond ik de concerten wel eens wat lang duren. De fanfareleden wilden steeds nóg weer even wat anders laten horen, terwijl ik denk dat je het publiek-een groter plezier doet door de vaart erin te houden.' Over een gebrek aan tempo had den de toeschouwers inderdaad geen klagen. Dat kwam ook doordat DEK de majoretten en de drumband op het podium liet optreden en de muzikanten aan de achterkant den. Bovendien was sprake van een strakke regie, terwijl de korte pau zes optimaal werden benut doordat spreekstalmeester Piet Schneider iets over het te spelen stuk of de uitvoerenden vertelde. Moeilijk Overigens heeft De Boer het afge lopen jaar goed werk verricht. Het orkest zorgde hier en daar voor de begeleiding van de nieuwelingen en bracht daarnaast vijf werken ten gehore. Technisch behoorlijk moei lijk was MacArthur Park, in een arrangement van Philip Sparke, waarin ingewikkelde ritmes voor komen, die vooral in de snellere gedeelten veel van het korps vroe gen. De Boer: 'Dat heeft bloed, zweet en tranen gekost. Sommige leden waren behoorlijk zenuwachtig en eigenlijk zou je zulke stukken wat vaker moéten spelen, maar ze gin gen al behoorlijk goed. Als jij zegt dat je niet hebt gehoord dat het een ingewikkelde compositie is, dan is dat een goed teken, want dan klonk het kennelijk goed.' Erg afwisselend was ook Castles in Spain van. R. Beck en J. Mabaar, dat uit vier verschillende gedeelten bestond, die elk een heel andere sfeer ademden. De Triomfmars uit de Aida van Verdi, in een arrange ment van Frits Jakma, klonk krach tig, terwijl het swingende The Lion sleeps tonight bewoners van de Texelse Reede in het publiek tot een dansje verleidde. Bij het cabare teske Carnaval Festival, ook bekend geworden dankzij Toon Hermans, hadden de muzikanten een feest- hoedje op het hoofd en dat droeg niet alleen bij aan de sfeer, maar liet ook zien dat aan de details was gedécht. Joop Rommets Verkiezingen (2) Eigenlijk had ik mij voorgenomen niets meer te zeggen, want politici zijn ook hier - zoals overal - ziende blind en horende doof. Toen ik ech ter vorige week de krant las, waarin zowel PvdA als WD het heeft over luisteren naar burgers, kon ik mij niet langer inhouden en moest ik even lachen. Uit ervaring weet ik dat het luiste rend oor niet zo goed ontwikkeld is bij deze mensen, want zelfs op een brief krijg je geen antwoord of zelfs maar een ontvangstbevestiging. En dat zou wel zo netjes zijn. Dat geldt evenwel voor alle politieke partijen hier. Als men na de verkiezingen uiteindelijk de edele billen op het pluche laat neerdalen, zit dat zo lekker dat men vier jaar wil blij ven zitten en daardoor wordt kritiek van burgers snel vergeten. Daarom, dames en heren van de plaatse lijke politiek, ik zou de burgers die nu op u stemmen en u daarmee een volmacht geven om hun belang te behartigen maar eens serieus nemen. Ook na de verkiezingen. Dat men de bevolking dan, normaal gesproken, niet meer hoort, blijkt wel uit het beleid dat in ieder geval de afgelopen jaren is gevoerd. De gemeenteraad, die bestaat uit diverse partijen, maakt dit beleid. Neem nu bijvoorbeeld het beleid van de groenvoorziening of dat van de handhaving (denk aan de 36 vierkante centimeter). Het krachtda dig optreden van onze plaatselijke 3 worden gekozen. Dan deel je 34 door (3+1 4. De uitkomst is 8,5. Je neemt het kleinste hele getal groter dan 8,5. Dat is 9. Dat is het quotum. Iedere kandidaat die minimaal 9 stemmen heeft, wordt verkozen ver klaard. Dat betekent het volgende: de beste manier om voor groep A te stemmen is 13 stemmen voor kandidaat A, 9 voor B en 0 voor C. Voor groep B is het het beste om allen op E te stemmen. Immers, dan worden twee kandidaten van A (A en B) zeker in het bestuur gekozen. En voor groep B komt kandidaat E zeker in het bestuur. Elke andere uitslag leidt ook tot een bestuur waarin groep A twee en groep B 1 bestuurslid heeft De lezer oordele zelf welk van de beide manieren het eerlijkst is. Jan Vlaming, Den Burg. bestuurders heeft echt geleid tot een veel veiliger Texelse samen leving. Een van de laatste acties om dit zo te houden, heeft onlangs plaatsgevonden aan de Groeneweg in De Waal, een drukke doorgaan de verkeersader op ons eiland. De naam zegt het al, een laan met veel groen, bomen en struiken. Natuurlijk heel gevaarlijk voor het verkeer en vooral voetgangers. Er zou tenslotte een boom op een auto kunnen val len of, ook heel erg, iemand (een vogel of misschien zelfs een egel, daar moet je toch helemaal niet aan denken) onverhoeds uit de bosjes kunnen springen en dat moeten we hier niet hebben. Ook op Akenbuurt is krachtig ingegrepen en resten ons slechts wat armzalig sprieten. Alles moest weg, elzen, iepen, vlier en zelfs een kamperfoelie (maar die hoorde daar niet zonder vergun ning). De dode iep is verdwenen en daarmee zijn we ook de erop groei en paddenstoelen en de specht die soms langskwam, voorgoed kwijt op Akenbuurt. Het krachtige handhavingsbeleid werpt echt vruchten af. Nu kan ten minste zelfs geen vogel nog zonder vergunning een nest bouwen en ook egels hebben geen illegale nest plaats meer. Een andere positieve ontwikkeling op dit gebeid is, als we zo doorgaan, dat we straks op ons mooie eiland een fenomeen heb ben waar veel toeristen naar zullen komen kijken: de echte Texelse mie renneuker. Die komt nergens anders ter wereld voor. Frans van der Reyken, Den Burg. Inloopdag hypotheken De Rabobank in Den Burg houdt zaterdag tussen 10.00 en 14.00 uur een inloopdag voor hypotheekge- sprekken. Er zijn hypotheekadviseurs aanwezig om snel een berekening op maat te maken. Aspirant-kopers weten binnen enkele minuten welke koopprijs binnen hun bereik ligt. Mensen met een eigen huis kunnen laten berekenen of oversluiten van de bestaande hypotheek interes sant is of niet. Geïnteresseerden in een woning in De Volmolen of Den Burg-West kunnen terecht voor meer informatie over de financiering van een nieuwbouwwoning. Terwijl het Koninklijk Texels Fan farecorps onlangs de noodklok luidde, lijkt zustervereniging Door Eigen Kracht weinig last te heb ben van vergrijzing. Om leden en belangstellenden te kunnen bergen, weken de Hoornders zaterdag voor het jaarlijkse Win- terconcert zelfs uit naar de Bur gemeester de Koninghal. Dat was geen misplaatst optimisme, want met 100 fanfareleden, tamboers, majorettes, leden van het oplei dingsorkest en twee gastspelers en maar liefst 280 toeschouwers was het gebouw tot de laatste vierkante meter bezet. 'Een novum in de geschiedenis van DEK', sprak voorzitter Herman Bak ker met een brede glimlach op het gezicht in zijn openingspraatje. Hij doelde zowel op het aantal optre dende leden als de ongekende hoe veelheid publiek. Baarde de Hoorn der muziekvereniging enkele jaren geleden opzien met de mededeling dat het 'eigen' dorpshuis te klein was geworden en zou worden uit geweken naar 't Skiltje in Oude schild, ditmaal was zelfs gekozen voor de Burgemeester de Koning hal. Die heeft als voordeel dat er een toneel staat en dus zonder veel extra werkzaamheden kan worden gebruikt, maar is wel erg groot voor een vereniging die vooral bestaat bij gratie van de bewoners van één van Texels kleinste dorpen. De gok pakte echter prima uit. Had den inbrekers hun slag willen slaan, dan had dat zaterdagavond moeten gebeuren, want Den Hoorn moet bijna wel uitgestorven zijn geweest, terwijl ook opmerkelijk veel toe schouwers uit andere dorpen een kaartje hadden gekocht. Majoretten Erg belangrijk voor DEK is al jaren de majorettenafdeling, waarvan bijna alle meisjes van de Jan Drij- verschool lid zijn. Samen met een handjevol scholieren van de scho lengemeenschap zijn er op het moment 41 majoretten. Verdeeld over verschillende leeftijdsgroepen

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2