A S. TEXELSE Orgelfront VVD Wat ik zeggen wou...| Familieberichten NU AL MILIEUSUBSIDIE BIJ UW CITROËN-DEALER. CITROEN Xexe1aartjes Verdonk Dit had ik nog graag tegen minister Verdonk willen zeggen. Grote bewondering heb ik ervoor hoe u in alle eenvoud, recht door zee en moedig uw actuele porte feuille tot regelgeving en aanmoe diging vorm geeft. De politiek is niet meer het 'recht tot spreken in het openbaar en het overreden van de tegenstander door oreren en plei ten als hoeksteen' (Pericles), het is vaak genadeloze kritiek, onfatsoen lijk op de persoon gericht, vaak ter meerdere glorie van zichzelf of zijn partij. Toch heb ik door mijn Aad leren inzien dat de politieke inbreng van vooral ook plaatselijke partij en noodzakelijk is. In deze steeds voller wordende maatschappij zijn overleg en het stellen van regels nodig. Het gebrek aan gewoon lezen, geschiedkundig inzicht, de opvoeding thuis en ook de onzeker heid door zovele keuzes en zijwe gen maken het samenleven steeds moeizamer. Zo ook het eigen gelijk willen halen en eisen, direct een mening klaar hebben, snel beledigd zijn en geen begrip hebben voor de ander. In verband met de veiligheid moest ik in Question Plaza mijn schoudertas openmaken en op het balkon staarde een bewaker voort durend naar de buitendeur en naar ons. In stilte verlang ik dan naar de at ik zeggen wou... gemeenschap die ons zo'n 1900 jaar geleden werd voorgehouden als goed en betrouwbaar, waarin ieder mensenkind tot zijn recht kan komen. Ik leerde kijken naar politieke inter views en commentaren, dagbladen en de Texelse radio met de uitzen ding van de gemeenteraad. En ik heb bewondering voor die mannen en vrouwen die bereid zijn vrijwillig de politiek in te gaan. Daar is idea lisme voor nodig, enthousiasme en energie. We moeten dus gaan stem men om hen aan te moedigen, maar ook om hen daarna te volgen in wat ze zeggen. Dit 'overlegklimaat' is alleen mogelijk in deze staatsvorm met stemrecht (nu nog zo zwaar bevochten in zovele landen). Het is de enige vorm die ons vrijwaart van opgejutte volksmassa's, die al eeuwen roepen 'kruisigt hen!' Vaak dacht ik dat geloof en politiek tegengestelde krachten zijn. Maar reeds ten tijde van farao Ramses II werd ons gezegd ons te houden aan de wetten en geboden 'opdat het u en uw kinderen na u wel ga en opdat u lang leeft in het land dat u gegeven wordt'. Daarom: alle stem gerechtigden op 7 maart naar de stembus. Welke partij? Elke Texelse partij heeft een bestuur dat moet zorgen dat haar vertegenwoordi gers eensgezind en als een team naar buiten treden, de een de ander niet overheersend. En dan boven dien een zorgvuldige opbouwende en sportieve samenwerking met de andere fracties. Dank vooral aan de gemeenteraadsleden die afscheid nemen en een bemoediging aan de volgende gekozenen, die hopelijk in goede kameraadschap de bezem overnemen op ons Texel. Geachte dappere minister Verdonk, dat had ik u eigenlijk nog graag wil len zeggen: U stimuleert ons op de 3 COURANT Bromfietser gewond Een 17-jarige Cocksdorper raakte vrijdagmiddag omstreeks 14.50 uur gewond bij een aanrijding op de Postweg. De jongen reed op een bromscooter over het fietspad in de richting van zijn woonplaats, toen hij werd geschampt door een automobilist die vanaf een erf het fietspad wilde oversteken. DINSDAG 14 FEBRUARI 2006 Ondanks dat bosschages die het zicht belemmerden vorig jaar van weg naar een politiek meedenken het betreffende erf zijn verwijderd en er vanuit de uitrit nu voldoende zicht is op het fietspad en de rijweg, en actief zijn. Ytje Boerhorst-Veenstra, Den Burg. zag de automobilist, een 59-jarige man uit Den Burg, de bromfietser over het hoofd. Bij de aanrijding die volgde, liep de jongen een zwaar gekneusde knie op. Hij werd per ambulance naar een huisarts over gebracht. In de hervormde kerk in Den hoorn vindt zaterdag een concert plaats van de Stichting Orgelfront. Deze stichting heeft zich ten doel gesteld het Properorgel uit de voormalig gereformeerde kerk in Oosterend te verplaatsen naar het atelier van Char les Janko aan de Witteweg nabij Den Hoorn, waar het voor concerten gebruikt zal worden. Om een indruk te geven van deze concerten, en om fondsen te werven voor het verplaat sen, intoneren en stemmen van het orgel, wordt in de hervormde kerk een voorproefje gegeven. Medewer king wordt verleend door Anna Duin- ker (hobo), Jolanda Bakker (sopraan), Kees Scholten (zang en spel) en Charles Janko (orgel en spel). Anna Duinker studeerde aan het Haags Conservatorium en volgt nu master- classes aan het Sweelinck Conserva torium in Amsterdam. Jolanda Bakker zingt bij Beaufort 5. Cees Scholte is acteur bij het Volks Operahuis in Amsterdam en viert nu triomfen met Zeeuwse nachten. Samen met Janko bracht hij deze winter Dr. Fischer de 7de hemel. Charles Janko studeerde orgel, piano en electronische muziek. Sinds 1992 componeert hij muziek voor zwijgende films, die hij ook vaak live uitvoert. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehou den voor de Stichting Orgelfront. Open brief aan burgemeester Gel dorp. Geachte Burgemeester, Op de Kabelkrant van zaterdag 11 februari wordt bericht over de start van de verkiezingscampagne van de plaatselijke afdeling van de WD. Daarbij wordt gemeld dat de bur gemeester actief heeft bemiddeld om WD-minister mevrouw Verdonk naar Texel te krijgen om de aftrap van de lokale campagne luister bij te zetten. Wij vragen ons af of deze berichtgeving juist is. Wij zijn name lijk van mening dat bij de komende gemeenteraadsverkiezingen de bur gemeester uiterste terughoudend heid moet betrachten om de verkie zingen niet te beïnvloeden. Wij kunnen ons niet voorstellen dat de burgemeester haar bemidde ling aanbiedt aan alle partijen om landelijke coryfeeën naar Texel te krijgen. In elk geval zou het bij ons niet opkomen om een beroep op VERVOLG VAN PAGINA 1 Terpstra Daarnaast is ze sinds 2003 lid van de Gemeentelijke Medezeggenschaps raad Openbaar Onderwijs Texel. Scholtens, woonachtig in Den Burg, is inhoudelijk inzetbaar op commu nicatie, landschap, duurzaamheid, toerisme en onderwijs. Henk Hilstra uit De Koog heeft veel ervaring in projectontwikkeling voor sociale en ruimtelijke ordening, zit in het bestuur van de Stichting Texels Museum en is actief in sportorganisaties. onze burgemeester te doen om bij voorbeeld de fractievoorzitter van GroenUnks in de Tweede Kamer naar Texel te knjgen. Vier jaar geleden is bij de collegevor ming door GroenUnks opgemerkt dat de WD met een burgemees ter, een gemeentesecretaris en een wethouder wel erg zwaar was verte genwoordigd in het college van b en w. GroenUnks heeft openlijk afstand genomen van deze opmerking met de erkenning dat de burgemeester en de gemeentesecretaris vanwege hun ambtelijke kwaliteiten worden benoemd en niet vanwege hun poli tieke achtergrond. U zult begrijpen dat wij verrast waren over het artikel op de Kabelkrant waar uw rol bij de WD-campagne werd vermeld. Kunt u ons aangeven of de bericht geving juist is en zo ja, bent u dan met ons van mening dat tenminste de schijn wordt gewekt van actieve betrokkenheid van de burgemeester bij de WD- campagne? Dit staat, uiteraard, los van de rol die u hebt als burgemeester/gast vrouw wanner een bewindspersoon het eiland bezoekt. Wij hopen dat u ons hierover wilt informeren. Jaap Vlaming, GroenUnks Texel, Overleden, waar hij geboren is... Vol ongeloof zijn wij dat hij zo plotseling is over leden, mijn man, onze vader en opa 29 januari 1938 10 februari 2006 Hij had nog zoveel om van te genieten Corrie K. Eelman-Koorn Ingrid en Piet Anne en Roy Klaas Ben en Annet Suzan, Colin, Emiel Rob en Erline Ties, Maud Cor en Hennie Wessel, Sietse Hallerweg 19 1791 LR Den Burg. Jan is thuis opgebaard. Er is thuis gelegenheid tot condoleren op dinsdag 14 februari van 19.30 tot 20.30 uur en na de begrafenis in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De afscheidsdienst zal worden gehouden op woensdag 15 februari om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij Jan naar zijn laatste rustplaats op de Oudeschilder begraafplaats begeleiden. Op veel te jonge leeftijd is, tot onze grote schrik, onverwacht overleden onze broer en zwager Wij zullen hem erg missen. Willy t en Gerard Reinold en Lies Ineens uit het leven weggegrepen onze zwager en oom Jan Eelman echtgenoot van Corrie K. Koorn Frans Koorn Yt Koorn-Kampstra Maartje Visser-Koorn Jelle Visser in herinnering Nella Wemmers-Koorn Wil Wemmers Teun Koorn Marja Koorn-Langeveld Gerda Schuijt-Koorn Rob Schuijt Neven en nichten Den Burg, 10 februari 2006 Wij zijn bedroefd door het plotselinge overlijden van onze Ome Jan Eelman Wij wensen de familie veel sterkte toe. Piet en Hanna Ineke en Joop Karin en Bert Arie en Karin Jan en Jose Richard Bij God De mensen van voorbij zij worden niet vergeten De mensen van voorbij zijn in een ander weten Bij God mogen zij wonen daar waar geen pijn kan komen De mensen van voorbij zijn in het licht, zijn vrij Dankbaar voor alles wat zij met liefde en zorg voor ons en anderen heeft betekend, geven wij u kennis van het plotselinge overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en over grootmoeder H.R. Zuidema-Eelman Hillie sinds 01 -12-2003 weduwe van M. Zuidema De Cocksdorp, 30-12-1922 Van Heemskercklaan 20 3941 WE Doorn Schoori, 31-01-2006 Hans en Paulien Zuidema Margriet (in herinnering) Martine en Jurian Floris, Carlijn Charlotte en Eric Bernard en Dieke De Kommert 86 1474 PR Oosthuizen Jeannette Zuidema Matthijs Hilde De crematieplechtigheid heeft in besloten kring plaatsgevonden. Ons bereikte het droevige bericht dat door een noodlottig ongeval plotseling is overleden, onze lieve jongste zus, schoonzus en tante Riet Maria Irene Dankoff-van Kooten weduwe van Allan Dankoff moeder van Saskia en Daniël a Texel - Holland, 29-6-1941 t Portsmouth - Engeland, 7-2-2006 L. Tuinema-van Kooten F. van Kooten-Koolstra Nichten en neven „De Heeren hebben mij niet te verzoeken maar te gebieden, en al wierdt mij bevoolen slandsvlagh op een enkel schip te voeren, ik zou daarmee ter zee gaan, en daar de heerenotaten hunne vlagh betrouwen. Zal ik mijn leven waagen. Michiel Adriaanszoon de Ruyter Na een kortstondig ziekbed is overleden onze vader, schoonvader en grootvader Gerard Gielis LTZ. I K.M.R. b.d. weduwnaar van Marretje Gielis-Koopman Den Burg, 29 november 1917 Gorinchem, 9 februari 2006 Onderscheiden met: Oorlogsherinneringskruis met gespen Krijg ter Zee Javazee 1941-1942 Ereteken voor Orde en Vredé met gespen 1945, 1946, 1947 Ereteken voor langdurige dienst met getal XXV Cees en Siska Eelko Alex Gerard Claudia Marcel Contacttelefoon: 0347 - 34 15 55 De crematieplechtigheid zal op woensdag 15 februari 2006 plaatsvinden in crematorium „Noorderveld", Structuurbaan 1 te Nieuwegein. Aanvang: 14.00 uur. Aansluitend is er gelegenheid tot condoleren in de condoléanceruimte van het crematorium. s.v.p. geen bloemen Helaas zijn wij vergeten, door de omstandig heden, onze allerliefste vriendin, Astrid, op de rouwkaart en in de advertentie te vermelden. Zij heeft onze Jos 4 jaar lang met veel liefde en zorg verpleegd. Jos is in die jaren een tweede moeder voor Astrid geworden. Harry Kuperus Lieve Jos, Al heb ik jou veel liefde en plezier gegeven, daar waar je nu bent, is het pas echt fijn. Ik blijf heel veel van je houden. Je allerliefste Astrid Verdrietig om haar heengaan en met dankbare herinneringen aan haar liefde en zorgzaamheid, delen wij u mede dat op bijna 88-jarige leeftijd is overleden onze moeder, schoonmoeder en Frouwtje Koorn-Kikkert sinds 3 oktober 1997 weduwe van Koenraad Koorn a 23 maart 1918 t 11 februari 2006 Delden: Herman Koorn Geerdien Koorn-Kuipers Bert en Astrid Pieter Jan en Blanca Drachten: Dick Koorn Mieke Koorn-Bruinsma Anton en Annebeth Menno en Thamar Annemieke Santpoort: Koen Koorn Marga Bart Lod. van Deyssellaan 80 Driehuis Correspondentie-adres: De Wieken 8, 7491 HM Delden Onze moeder is overgebracht naar het uitvaart centrum IJmond, Waalstraat 101 te IJmuiden, alwaar geen bezoek. De crematieplechtigheid zal zijn donderdag 16 februari om 12.45 uur in crematorium Wester- veld, Duin en Kruidbergerweg 6 te Driehuis. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren in de ontvangkamer van Westerveld. Groot is het gemis, maar dierbaar zijn de herinneringen aan mijn moeder en onze oma Dirkje Charlotte van Oosterum-van der Slikke Wij hebben grote steun gehad aan uw persoonlijk medeleven, bloemen en kaarten die wij mochten ontvangen. Langs deze weg willen wij onze dank uitspreken. Ton en Alie van Oosterum Marcel Christiaan Diana Ede, februari 2006 We wensen Jack, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe met het verlies van Addy De bemanning van de TX 38, Aart-Johan Paul John Dirk Ron Nick Barry Arjan Jitse Jasper Met bewondering voor de strijdlust tijdens haar ziekte, hebben wij nu toch afscheid moeten nemen van Addy Wij wensen Jack, kinderen, kleinkinderen en verdere familie in deze moeilijke tijd heel veel sterkte toe. Nan en Margriet W^j fcjjh heel kijj Vièi de. ^etoorie VA"h öhfce doölrUi to grew. 3eh £ëh-tehrw er ZjfitfKhe de Leen* üooxcke^èej too dlte üer 3*^ -tel.: Voor Leïoelc ever teller. Deze jongeman wordt 18 februari 60 jaar en is ook (bijna) 40 jaar getrouwd. 8.340 DeCitroën C2 Vanaf: Extra korting: Nü vanaf 10.740 Profiteer nu al van 500 milieusubsidie. DeCitroën C3 Sky Radio Vanaf: €15.800 Extra korting: 800 Uitrustingsvoordeel 1 100 Nü vanaf €15.000 Milieusubsidie op diverse uitvoeringen. U rijdt al een Citroën C3 vanaf: 12.390' De Citroën Cl Nü vanaf Profiteer nu al van 1.000 milieusubsidie. De Citroën C4 De Citroën C5 Extra inruil boven ANWB/Bovag koerslijst: Nü vanaf Leaseprijs vanaf 389 1.500a €18.290 Extra inruil boven ANWB/Bovag koerslijst Nü vanaf Leaseprijs vanaf 588. 2.500" €25.990 Profiteer n n 500 milieusubsidie. Milieusubsidie op diverse uitvoeringen. Kijk voor de milieusubsidie op www.natuurlijkcitroen.nl Peeman en Slot B.V. Industrieweg 15, Den Helder, tel. 0223-634700/633598 www.peeman-slot.citroen nl INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1.70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Barbecuebuffet met al les erop en eraan bin nenshuis! Min. 12 pers. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. De 13e Horecabeurs op dinsdag 21 maart in Ons Genoegen. Volgende week zwem men de haaien langs je bord. Bijna de hele wintercollec tie voor de helft van de helft bij Mantje Lifestyle Stores. Van links tot liberaal, Texels Belang is er voor ons allemaal! Breed assortiment tv's te zien en te koop bij Service Center Texel - Laagwaal- derweg 39. CDA Texel wil met méér mensen in de gemeente raad voor minder regels. Nieuwe TFT nodig? Wij hebben ze vanaf €269,- incl. met 3 jaar garantie. TCA, Maricoweg 37a. Iedere vrijdag 2 RB crois sants €0,80. Dros Bak kerij, Kogerstraat 44 Showroomopruiming! Ledikant, donkerwengé, 180 x 200, incl. achter wand, 2 nk. en voetenbank. Compleet met bodems en matrassen €998,-. Bosma woninginrichting. Waal- derstraat 6. Overleven op twee kopjes water per dag

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3