De Koog goedkopers* groente FRUIT Favorieten klaren klus in laatste veldrit COURANT ZDH matig tevreden met punt SVO blijft hekkensluiter na gelijkspel Mariniers kopen vaartuig voor restauratie Stichting| 'Texel Helpt' Alleen in het filiaal Nikadel 19 i/oor de laagste Appelsap Panonabroodjes 4xl00Gram AO GOiOHOOPi TEXELSE Door de laatste veldrit te winnen, maakten alle koplopers in de tus senstand van de crosscompetitie van Wielervereniging Texel hun favorietenrol waar. Tot grote ver anderingen in de klassementen kwam het daardoor niet. In de B-poule bevestigde Simon Prins zijn klasse door wederom met de winst aan de haal te gaan. Hij kreeg dit keer concurrentie van Ingrid van Lubek. Lang reden ze samen op kop, maar in de slot fase toonde Prins zich vooral op de zware klim iets sterker. Arno Kuip Zoals aangekondigd was het par- kende een sterke dag en won de cours aan de Biesboschweg in ver- derde prijs, voor Hans de Winter en gelijking met eerdere wedstrijden Werner Kuip. ingrijpend gewijzigd. Een grote klim Doordat de jeugd als eerste van en een stuk paardenpad maakten start ging en het spoor in het paar- het een stuk zwaarder, waardoor denpad nog niet goed was aangere- het uiterste van de krachten van de den, kreeg deze groep het zwaarste deelnemers werd gevergd. parcours voor de wielen. In de tus- In de A-poule liet Jordy Vinke er senstand stonden Rick Konijn en geen twijfel over bestaan wie de Sverre Eschweiler met eenzelfde sterkste was. Al op de eerste klim puntentotaal samen aan kop. Door nam hij een stevige voorsprong, de afwezigheid van Konijn kwam die hij steeds verder uitbouwde. Op er helaas geen rechtstreeks duel. het moment dat hij als winnaar over Sverre Eschweiler won zoals ver wacht de laatste wedstrijd en dus ook de competitie. Mariëlle Blauw en Katja van Dooijeweerd werden in de laatste wedstrijd tweede en derde. Nieuwkomer Nikay Sangers debuteerde sterk en veroverde de vierde plaats. Uitslagen: A-poule 1 Jordy Vinke; 2.Ruben van Vliet, 3.Thomas Boom; 4.Ferry van der Vis; 5 Loek van Vliet. B-poule: l.Simon Pnns. 2.Ingrid van Lubek; 3 Arno Kuip. 4 Hans de Winter; 5 Wemer Kuip. Jeugd: 1.Sverre Eschweiler. 2 Mariëlle Blauw, 3.Katja van Dooijeweerd, 4.Nikay Sangers; 5.Merel van Rongen; 6.Joey Mets; 7.Slmone Blauw. DINSDAG 14 FEBRUARI 2006 Eindstanden: A-poule: 1.Jordy Vinke, 100; 2.Ruben van Vliet. 88; 3 Thomas Boom, 78, 4.Ferry van der Vis, 63. S.Menno Goenga, 44. B-poule: 1 Simon Prins, 85; 2.Werner Kuip, 713.Harry ZDH had het ZDH heeft zich zondag knap her steld van de serie nederlagen die vlak voor en na de winterstop werd geleden. Hard werkend werd op eigen veld een gelijkspel geboekt tegen Watervogels (2- 2), waarvan een maand geleden nog met 4-0 werd verloren. Een aardig resultaat, maar omdat de scheidsrechter ten onrechte twee doelpunten afkeurde, waren de Hoornders maar matig tevreden. de finish kwam, had hij alle andere deelnemers minimaal één keer inge haald. Grote pechvogel was Ruben van Vliet, de nummer twee in de tussenstand van de competitie. Hij brak al in de eerste ronde zijn ket ting en kon de wedstrijd pas ver volgen toen Arie de Ridder zijn fiets beschikbaar stelde. Van Vliet had op dat moment een achterstand van een ronde. De jury was echter coulant en kende hem een ronde materiaalvergoeding toe, waardoor hij uiteindelijk toch nog tweede werd. De strijd om de derde plaats was spannend. Thomas Boom leek het makkelijk te halen, maar zag in de slotfase Ferry van der Vis en Loek van Vliet snel naderen. Boom haalde het net en werd derde. Van der Vis won de sprint om de vierde Zonder concurrentie plaats van Loek van Vliet. middag. Kingma, 67; 4Amo Kuip, 615 Ane de Ridder. 54. Jeugd: 1.Sverre Eschweiler, 96; 2.Rick Konijn, 89; 3.Mariëlle Blauw, 814.Youp Weh- nes, 66; 5.Katja van Dooyeweerd, 57 de beginfase knap lastig tegen de gasten uit Den Hel der, die een aanvallend en fysiek sterk team hebben, waarin enkele technisch vaardige spelers het voor touw nemen. Veel minder sterk is de verdediging, die al veel doelpunten heeft moeten incasseren, waardoor de Torren, zoals de bijnaam van corner knalde hij de bal op de vuis ten van de keeper. Toch nam ZDH halverwege de twee de helft de leiding. Doelpuntenma ker was middenvelder Jelmer Bom- as, die profiteerde van een slordige breedtepass van Watervogels en de bal knap met de buitenkant van zijn rechtervoet in de verre hoek schoof. Maar ondanks de geringe hoeveel heid kansen kwam Watervogels nog in dezelfde minuut op gelijke hoog te, toen de handige spits de bal op schitterende wijze vanaf een meter of twintig in de bovenhoek krulde. Het tweede gedeelte na rust was ronduit spectaculair. Eerst ontstond consternatie toen Bernard Ipenburg bij een vrije trap even over de mid denlijn spits Michiel Dekker wilde bereiken, maar de bal tot ieders verbazing in het doel zeilde. De Texelaars op Weissensee Piet Rodenburg uit De Cocksdorp schaatste vrijdag 27 januari voor de 25ste keer een toertocht van 200 kilometer op de Weissensee in Oostenrijk, Deze toertochten wer den achttien jaar geleden voor het eerst georganiseerd, omdat zich in Nederland steeds minder mogelijk heden voordeden op natuurijs te schaatsen. De belangstelling voor deze 'alternatieve Elfstedentocht' is zo groot geworden, dat de Stichting Winter Marathon inmiddels in een tijdsspanne van drie weken drie toertochten van 200 kilometer orga niseert. Daarbij is het niet noodza kelijk de hele tocht te schaatsen. Liefhebbers kunnen ook kiezen voor een kortere afstand Rodenburg reed de 200 kilometer - over een ijsvloer die tamelijk wat scheuren vertoonde - in een tijd van 9 uur en 49 minuten. Hij reed ook op dinsdag 31 januari mee. Toen reed hij 100 kilometer in 4.41 uur. Die dag reden ook de Texelaars Herman Rid- derinkhof (200 km, 10.42 uur), Adri de Wolf (75 km, 4,50 uur) en Sybe van der Zee (200 km, 7.46 uur). Van der Zee reed voor de tiende keer een tocht van 200 km. Vrijdag 3 februari reden drie Texelaars mee in de laatste grote tocht. Jet van Karsen reed 200 km in 10,11 uur, Han Lindeboom 120 km in 8.24 uur en Sybe van der Zee 200 km in 8,01 uur. Oudgedienden Nel Bruining en Dick Bakker ontbraken dit jaar op het appèl. Rick Konijn had Sverre Eschweiler geen al te moeilijke SVO heeft in een wel erg span nende maar niet erg hoogstaande wedstrijd een gelijkspel geboekt tegen concurrent Oudesluis, dat één plaats hoger op de ranglijst stond. De Oosterenders schoten daar weinig mee op en bleven hekkensluiter. Oosterend begon voor het eerst dit seizoen met een bijna voltallige selectie. Alleen routinier Jan Bloem ontbrak door een knieblessure. Drie weken geleden werd met 1-3 ver loren van Oudesluis, dat ook nog maar acht punten had. Dat vroeg om revanche. Op een modderig Noordhollands veld en in de regen speelde het spel zich aanvankelijk op het middenveld af en kregen beide teams een paar kleine doel- kansjes. Tot in de vijftiende minuut, toen verdediger Ger Vlaming de bal bij een ingooi verkeerd op het hoofd kreeg, waardoor deze tussen de spits van Oudesluis en de doel man van Oosterend terechtkwam. De aanvaller was er eerder bij en schoot raak: 1 -0. Oosterend was met van plan te verliezen en ging direct in de aan val. Rond de vijfentwintigste minuut kwamen de gasten op gelijke hoog te. Sil van Dijk speelde zich op de linkerkant vrij en gaf een afgemeten voorzet op Rutger Zoetelief, die de bal vanaf zestien meter ineens ongelofelijk hard in het doel schoot. Een fantastisch doelpunt, maar vlak voor de rust werd het 2-1, toen de linkerspits van Oudesluis op de rand van buitenspel stond maar mocht doorspelen. Hij omspeelde de kee per en schoof de bal in het verlaten doel, waarbij drie verdedigers van Oosterend net te laat kwamen om nog redding te brengen. Na de rust werd rechtsachter Michel Heijdbuurt vervangen door Stefan Bremer, die aan de linkerkant ging spelen en op zijn positie werd ver vangen door Bart Tuitman. Door deze omzetting kon Oosterend een paar gevaarlijke aanvallen aan de rechterkant opzetten, maar doelpun ten leverde dit met op. Aan de ande re kant werd de bal uit een slecht genomen vrije trap van Oosterend opgepikt door een alerte tegenstan der en was het zomaar 3-1 Daarna was het echt alles Ooste rend wat de klok sloeg. Het regende hoekschoppen, terwijl Ed de Vries en neef Chris de Vries met enkele fraaie afstandsschoten eveneens dicht bij een treffer waren, maar niet meer dan de buitenkant van de paal raakten. Een kwartier voor het einde was het wel raak, toen de bal uit een corner van Ger Vlaming voor de voeten van Ed de Vries belandde, die met zijn sterke rechterbeen laag inschoot. De Oosterenders roken hun kans en gingen fel door. Dit resulteerde in een kans van Alexander Witte, die de bal vanaf de rand van het strafschopgebied onhoudbaar voor de keeper hoog in het doel schoot. Daarmee was vlak voor het einde de eindstand van 3-3 bereikt. Pak slaag gepromoveerd G-team Het G-team van Texel'94 heeft in de eerste wedstrijd in de nieuwe competitie een flink pak slaag gekregen. In Amstelveen was Roda'31 2 met 8-1 veel te sterk. Met een tweede plaats in de najaarscompetitie had Texel'94 eigenlijk geen recht op promotie, maar omdat een ander team zich terugtrok, komen de Texelaars de komende maanden tóch uit in de (hogere) B-klasse. Op doel in Amstelveen stond Chiel Dreessens, die de geblesseerde Martin Ver- beeke verving. In de eerste helft deed Texel'94 het zo slecht nog niet. De ploeg kwam door foutjes in de achterhoede wel iswaar op een achterstand van 2-0, uit een pass van Raymond Molanus scoorde Danny Splinter op knappe wijze een doelpunt. Daarna kregen beide ploegen mogelijkheden. Voor Texel'94 waren Molanus, Splinter, Jimmy Ponniah en aanvoerder Jan- Frans Haveman kansrijk, maar de bal ging naast of over de kee per bracht redding. Vlak voor rust maakte de spits van Roda'31 met een mooie schijnbeweging 3-1. In de rust moedigde coach Klaas van der Berg zijn spelers aan stand te houden. Anderhalf jaar gele den verloor Texel'94 nog met 12-0 van dezelfde tegenstander. Maar ondanks alle goede bedoelingen hadden de Texelaars na rust weinig meer in te brengen. Nadat het 4-1 was geworden, hadden de gasten pech met schoten op de paal van Ponniah en Splinter. In het vervolg Watervogels luidt, niet hoger dan de scheidsrechter keurde het doelpunt middenmoot staan. af, omdat de bal ineens in het doel De thuisploeg stelde zich teweer zou zijn verdwenen, terwijl hij een door hard te werken, de tegen- indirecte vrije trap had gegeven, stander weinig ruimte te bieden en Het was hem echter ontgaan dat de te loeren op een tegenstoot. Die keeper de bal met zijn vingertoppen methode was behoorlijk succesvol, want ondanks het Helderse over wicht kreeg ZDH de beste kansen. Halverwege leken de Hoornders op voorsprong te komen, toen Niels Dekker de bal na een snelle aanval in de voeten plaatste van Maurits Lap, die weinig moeite had met scoren. Op advies van de grensrechter, die net als vorige maand wel erg snel met de vlag in de lucht stond, werd het doelpunt door de scheidsrech ter afgekeurd. Onterecht, want Lap stond zeker geen buitenspel, terwijl ook Dekker, die volgens sommige tegenstanders hands had gemaakt, geen blaam trof. Christiaan Stolk verrichtte uitstekend werk door de bal bij één van de weinige kansen van Watervogels uit de bovenhoek te tikken. Na rust had ZDH duidelijk een over wicht. De ploeg joeg steeds fana tiek op de Helderse spelers, die geregeld hun heil zochten in harde trappen naar voren, die door de wind echter niet ver kwamen. Toch leek Watervogels op voorsprong te komen toen de bal vanaf rechts hard voor het doel werd gebracht en de aanvoerder van dichtbij kon inkoppen. Opnieuw bracht Stolk knap redding, daarbij geassisteerd door voorstopper Mike de Bruijn. De Bruijn was enkele minuten later zelf dicht bij een doelpunt. Uit een had aangeraakt. Even daarna werd het zomaar 1-2, toen Watervogels een schitterende aanval over de linkerkant opzette, die fraai werd afgerond. Ondanks deze tegenslag weigerde ZDH op te geven en werd Water vogels opnieuw onder druk gezet. Dat resulteerde in een paar aar dige kansen, die echter geen suc ces opleverden. Toch werd het tien minuten voor tijd 2-2. Het doelpunt, een harde kopbal van Michiel Dek ker uit een messcherpe voorzet van Bomas, mocht er wezen. In de slot fase golfde het spel snel op en neer en maakten beide ploegen nog aan spraak op de overwinning. De beste kans was voor Bomas. Helaas voor de gastheren ging zijn schuiver ech ter net naast. Zondag speelt ZDH opnieuw thuis. Gast is dan Oudesluis, dat in de onderste regionen staat. Het landingsvaartuig in actie. Het diende in voormalig Nederlands Nieuw-Guinea de vloot op de Mok. zetten ze al hun kaarten op de aan val, maar was het gevolg alleen dat Roda'31 nóg meer kansen kreeg en nog vier keer scoorde. De komende weken is Texel'94 vrij. De eerstvolgende wedstrijd wordt op zaterdag 4 maart gespeeld, wanneer kampioen Hellas Sport uit Zaandam naar het eiland komt. Hulp aan platteland in voormalige Oostbloklanden Tel. 32 90 20 ABN-Amro 55 31 16 088 Kampioenschap modelracing Model Racing Texel houdt zaterdag 18 februari in de Bur gemeester De Koninghal het indoorkampioenschap. De eerste kwaiificatieronde begint om 19.30 uur, de finales om 21.30 uur. Aan sluitend volgt de prijsuitreiking. Titelverdedigers zijn Wouter van Strien in de 1:12-klasse en Jelle Schouwstra in de 1:10- klasse. Modelracing is autosport op schaal. De auto's, die worden aangedreven door een electro- of benzinemo tor, worden op afstand bestuurd met radiografische apparatuur. Er zijn in Nederland ongeveer dertig clubs aangesloten bij de Neder lands Organisatie Model Auto Clubs (NOMAC). De organisatie verwacht dat zo'n 25 racers aan het kampi oenschap zullen deelnemen, ver deeld over de electroklasse (schaal 1:10) en de electroklasse (schaal 1:12). Er wordt in manches gereden, zodat er niet teveel auto's tegelijk op de baan zijn. Elke klasse rijdt drie kwalificatie manches van vijf minuten. Het aan tal gereden ronden bepaalt wie in de halve finale mag starten. De acht beste coureurs van de halve finale gaan door naar de finale. Elders in de zaal is een presentatie te zien van de (zomerse) outdooractivitei- ten van de club. Op een showtafel worden de modellen getoond waar mee in de zomer wordt gestreden. De Stichting Keep them landing waarin (oud)-mariniers van de Joost Dourleinkazerne zijn ver enigd, heeft een oud landings vaartuig uit 1953 gekocht. Bedoe ling is dat het vaartuig, dat nog op de Mok dienst heeft gedaan, in oude luister wordt hersteld. Het is de tweede keer dat de stich ting, die in 2001 werd opgericht, aan de renovatie van oud mari- niersmaterieel begint. Eerder werd een landingsvaartuig uit 1963, dat jarenlang in belabberde toestand op het terrein van de Mok had gelegen en verschroot zou worden, hersteld en als maritiem erfgoed terug in de vaart gebracht. Bij de nieuwe restauratie wordt de zogeheten L 9521 in ere her steld. Het vaartuig, een zogeheten Landing Craft Assault van 14,85 meter lang, 3,55 meter breed en een diepgang van 1,45 meter, werd in 1956 gebouwd bij Scheepswerf en Machinefabriek Botje Ensingh Co in Groningen. Het is een stalen vaar tuig dat met twee viercylinder die selmotoren van 75 pk werd voortge stuwd. Het kon een snelheid halen van 8,5 knopen. Het deed dienst in voormalig Nederlands Nieuw-Gui- nea, later was het vaartuig onder deel van de vloot op de Mok. Eind 1974 werd de L 9521 officieel uit dienst genomen en in februari 1975 via de Dienst Domeinen verkocht. Majoor Aad van Gils van de Mok, secretaris bij de stichting, kreeg een tip dat het vaartuig op internet te koop stond. De staat waarin het verkeert, is volgens hem nog redelijk. 'De machinekamer is in een behoorlijke staat en de twee motoren doen het nog. Het laadruim en de dekken moeten hoognodig worden gestraald en de klep moet in originele staat worden terugge bracht. Die is nu dichtgelast.' De stichting wil het vaartuig met behulp van Texelse bedrijven renoveren Volgens Van Gils hebben het Para centrum en Zijm en Blonk inmiddels toezeggingen gedaan. 'Er moet een hoop gebeuren, maar we hebben als stichting bewezen dat we het kunnen.' Het vorige vaartuig, dat van poly ester was, werd in vier jaar tijd vol ledig gestript en daarna met behulp van grotendeels authentiek materiaal herbouwd. In april 2005 vemcht- te generaal-majoor Rob Zuiderwijk van het Korps Mariniers de officiële herindienststelling. Sindsdien werd het gerenoveerde vaartuig meerdere keren ingezet bij grote maritieme evenementen, zoals 225 jaar haven. Volgens Van Gils is de stichting er eveneens op tijd bij geweest om het vaartuig uit 1953 te behouden. 'Er was ook belangstelling van een net- maaier uit het noorden van het land die er een aardige werkboot in zag. Nu is ze na 31 jaar weer in goede handen.' Volgens hem is de L 9521 een uniek vaartuig. Het is waar schijnlijk de enige nog in redelijke staat verkerende uit de serie vaartui gen die in 1956 werd gebouwd. Van Gils doet een oproep aan Texe laars die in bezit zijn van informatie en/of foto's van dit vaartuig of De Mok zich met hem in verbinding te stellen. Volgend jaar bestaat De Mok 90 jaar en wil hij een herinne ringsboek uitgeven. De informatie is ook nodig voor de restauratie. lidl.nl Vanaf do. 16 februari 5 x 0,25 Liter Zonnebloempitten, pompoempitten 9ranen en n°len Potmaat: 0 12 cm oogte: 30 "tgpif/ui Per stuk 't.o.v. andere Lidl-filialen Arfei getóg w* do 16 ttnnri l/m wo 22 ttruori jmio 19 (ebnon Mxhcr o, onóoril zcrjvuUgt fjcmq Ie cjn i«MrWe. <kr vtojbi wij Iwooof bey-p De ohjèxekx orttóoi lumen érfen •lettr AiifeuWi zyr. vocrWnudtn W.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7