U moet weten waarvoor 72.600.000 290.000.000 1.900.000 TEXELSE yy COURANT PJeugdzorg Wonen 27.500.000 f Bereikbaarheid Veiligheid oord -IDolland Februari 2006 www.noord-holland.nl VRIJDAG 17 FEBRUARI 2006 Noord-Holland NU ft De vraag naar woningen overtreft het aanbod in Noord-Holland. Anders gezegd: Er heerst een tekort van duizenden woningen. De afgelopen jaren werden jaarlijks zo'n 10.000 nieuwe huizen opgeleverd. Toch is dat niet genoèg. Het streefgetal voor 2007 is ten minste 12.000. Om het tempo en de kwaliteit van de bouw te verhogen, is in 2004 het Aanjaagteam Wonen opgericht. Dit team neemt initiatieven om vertraagde projecten vlot te trekken. Behalve als aanjager is de provincie ook werkzaam als opsteller van regionale woonvisies en ondersteunt zij stedelijke vernieuwingsprojecten. COLOFON Noord-Holland NU is een uitgave van de provincie Noord-Holland en verschijnt acht keer per jaar in een groot aantal huis-aan-huisbladen in de provincie. Eindredactie: Arne Padt, sector Communicatie, Postbus 3007, 2001 DA Haarlem, tel. (023) 514 35 94, e-mail: 'nhnu@noord-holland.nl. Onze behoefte aan veiligheid wordt almaar groter. Het is daarom een geruststellende gedachte dat de provincie ook op dit gebied haar ver antwoordelijkheid neemt. Het provinciale beleid richt zich op rampen bestrijding en milieuveiligheid en werkt vooral coördinerend en toetsend. Bij een ramp zijn de gemeenten en professionele diensten als politie, brandweer en geneeskundige hulpverlening immers de eerstverant woordelijken. Op het gebied van milieuveiligheid heeft de provincie een toetsende én een handhavende rol. Zij verleent of weigert milieu vergunningen en controleert of de bedrijven zich aan de regels houden. Ton Hooijmaijers, gedeputeerde Financiën van de provincie Noord-Holland Bereikbaarheid is van vitaal belang. Voor een betere doorstroming van het verkeer en het openbaar vervoer trekt de provincie dan ook veel geld uit. Er komen grote projecten aan. Zo staan de verbreding van de Westfrisiaweg (N302) tussen de A7 en de Markerwaardweg op het programma en start de provincie met de reconstructie van de N201 tussen de A4 en de A2 met een omleiding die de dorpskernen van Aalsmeer en Uithoorn moet gaan ontlasten. Diverse kustwegen wor den 'gestroomlijnd' en nog dit jaar zal er een uitbreiding van de ZuidTangent plaatsvinden. U moet weten waarvoor u betaalt! 'U moet weten waarvoor u betaalt!' Onder dit motto bracht de provincie Noord-Holland haar beleid de afgelopen weken onder de aandacht via abriposters en radiospotjes. Waarom deze campagne? De provincie investeert de komende jaren fors om diverse knelpunten voortvarend aan te pakken en daarmee is veel geld gemoeid. De provincie vindt het belang rijk dat u weet hoe dit geld wordt besteed. Gedeputeerde Hooijmaijers (Financiën): "U heeft recht op die informatie. Het gaat immers om üw belastinggeld!" Op deze pagina ziet u zeven belangrijke beleidsthema's van de provincie met een korte uitleg. Wilt u meer weten? Ga dan naar www.noord-holland.nl voor uitgebreide informatie per thema. Jeugdzorg is een specialistische vorm van hulp of bescherming voor kinderen of jongeren die ernstig in de problemen zitten. De toegangs poort tot deze hulpverlening is het Bureau Jeugdzorg waartoe ook het Advies- en Meldpunt Kindermishandeling, de Gezinsvoogdij en de Jeugdreclassering behoren. Is de behoefte aan specialistische hulp eenmaal vastgesteld, dan wordt er een provinciale jeugdzorginstelling ingeschakeld. Al naar gelang de situatie krijgt het kind thuis, in een dagcentrum, een pleeggezin of een internaat de hulp die nodig is. Extra aandacht gaat in 2006 naar het verkorten van de wachtlijsten. Lunchen op het provinciehuis? Het is voor het eerst dat de provincie op deze manier informatie over de begroting geeft. Omdat we benieuwd zijn naar uw mening, nodigen we u uit om uw reactie te geven. Onder de inzenders verloten we in maart een lunch op het provinciehuis én een bezoek aan een financiële instelling. Stuur uw antwoord naar: Redactie Noord-Holland NU, Postbus 3007, 2001 DA Haarlem of per e-mail naar nhnu@noord-holland.nl. Meer werkgelegenheid in Noord-Holland Noord en versterking van de internationale concurrentiepositie van Noord-Holland Zuid - dat zijn de doelen die de provincie zich heeft gesteld. Primaire taken zijn de ont wikkeling van nieuwe bedrijventerreinen, het bijeenbrengen van markt partijen, het versnellen van procedures en het aantrekken van inter nationale bedrijven. Sterke sectoren als de sierteelt en multimediale bedrijvigheid krijgen ondersteuning door verbetering van de bereikbaar heid en bevordering van onderlinge samenwerking. In de iandbouw stimuleert de provincie de omschakeling naar biologische bedrijfsvoering. Water is vriend en vijand tegelijkertijd voor de inwoners van Noord- Holland. Samen met waterschappen, gemeenten, natuurorganisaties en agrariërs probeert de provincie deze gecompliceerde relatie ook dit jaar weer in goede banen te leiden. Zo wordt er, om de het stijgen van de zeespiegel vóór te zijn, begonnen met de versterking van Callantsoog en de Hondsbossche en Pettemer Zeewering. Ook worden de plannen voor waterberging in de Horstermeerpolder afgerond, waarna de uitvoering kan beginnen. Baggerwerkzaamheden moeten de waterkwaliteit in het Wormer- en Jisperveld gaan verbeteren Natuurgebieden zijn in onze dichtbevolkte provincie van levensbelang. Allereerst voor het natuurbehoud, maar ook om een balans te creëren tussen wonen, werken en ontspannen. De provincie volgt meerdere sporen. Zo koopt zij jaarlijks 400 ha (landbouw)grond aan, meestal grenzend aan bestaande natuurgebieden. Ook creëert de provincie nieuwe natuur, pleegt zij onderhoud in bestaande natuurgebieden en participeert zij in zes recreatieschappen. In 2006 staan de uitbreiding van Geestmerambacht en extra investeringen in verschillende andere gebieden in heel Noord-Holland op het programma.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 11