Dennis Vonk begint schoonmaakbedrijf TEXELSE g COURANT Afscheid van controleurs Provinciale subsidie voor wegen en paden in duinen Prijs Noordijkfonds voor nieuwe folder landbouw VRIJDAG 17 FEBRUARI 2006 Meiden houden koploper op remise Rennie de Porto van Het Gouden Boltje met links van haar Cor Swaerts en rechts Jaap Dijker. (Foto Jetoen ven Hettum) Als controleposten en knippers van de kaartjes waren ze jaren lang bekende gezichten tijdens tochten van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje. Dinsdagavond nam de vereniging tijdens haar jaar vergadering officieel afscheid van ze. Cor Swaerts en Jaap Dijker zijn beiden gestopt met hun werk als controleur voor de vereniging. Voorzitter Rennie de Porto over handigde ze een herinneringsbord met inscriptie. Tine Klimp en Cor en Wilma Schoenmaker werden tot erelid benoemd, omdat ze min stens 25 jaar lid zijn en inmiddels ouder dan 75 jaar zijn. De Wandel sportvereniging heeft een goed jaar achter de rug. Het Gouden Boltje hield in 2005 liefst 12 wandeltoch ten, waarvan er 8 onder vlag van de Noord-Hollandse Wandelsport Bond. Secretaris Hans van Zeijlen liet weten dat dat uniek te noemen is in wandelsportland. 'De meeste verenigingen komen niet verder dan het organiseren van één tocht per jaar en het bezoeken van ande re tochten in Noord-Holland.' Het Gouden Boltje telde voor de wan deltochten op het eiland in totaal 2724 mensen die zich inschreven. Daarvan waren 1567 mensen geen lid van de vereniging. Het ledenaan tal steeg in 2005 met één persoon naar 230 leden. Het MA1-meidenteam van Texel'94 heeft zondag op eigen veld een gelijkspel geboekt tegen koploper HSV. Er zat meer in, maar doordat de scheidsrechter een doelpunt van de Texelaars afkeurde, bleef de score steken op 1-1. HSV, dat er met kop en schouders bovenuit steekt in de eerste klasse, was een gevreesde tegenstander voor de Texelaars, die Roos Hil- stra en Mascha Nooy misten. Anne Zegers had keelontsteking, maar speelde toch. Al direct na de aftrap lieten de gas ten uit Heiloo zien dat ze inderdaad kunnen voetballen. Ze hadden veel balbezit, maar doordat Texel'94 de verdediging gesloten hield, resulteer de dat niet in veel kansen. Na een half uur scoorde Anne Zegers knap uit een vrije trap en plotseling waren de rollen omgekeerd. Texel'94 kreeg kansen, terwijl HSV de schade moest zien te beperken. Dat lukte, want bij rust stond het nog steeds 1 -0. Na de thee leek het sprookje voor de Texelaars compleet te worden, toen Tessa Betsema met een mooie pass Asha Mechielsen in kansrijke positie bracht. Terwijl Mechielsen de bal aannam, gleed een verdediger van HSV onderuit, waarna de Texelse een beheerst lobje over de keeper gaf. Helaas voor Texel'94 dacht de scheidsrechter dat Mechielsen haar tegenstander onderuit had getrokken en gaf hij HSV een vrije trap. De Texelaars lieten zich niet uit het veld slaan en gingen nogmaals op zoek naar de tweede treffer. Ze kre gen een paar grote kansen, maar wisten deze niet te verzilveren. Toen de tijd begon te dringen, legden ook de gasten zich weer op de aanval toe. Een paar keer waren ze dicht bij een doelpunt, maar keepster Marit Tuitman was voortdurend een sta-in- de-weg. Na een half uur bezweek de Texelse verdediging, die de bal met meer uit het strafschopgebied kon weg krijgen, onder de druk. In eerste instantie wist verdediger Liske Slaats de bal nog van de lijn te halen, maar in de rebound was het alsnog raak. In het laatste kwartier bleef HSV aan vallen en kreeg Texel'94 het nog flink. Sanne Plaatsman en Katinka Eelman, die een uitstekende wedstrijd speel den, wisten de verdediging echter goed te leiden en mede daardoor wist HSV niet nogmaals te scoren. Dames Tevoko tegen jong team Het eerste damesteam van Tevo ko krijgt zaterdag VC Omniworld op bezoek. Deze ploeg uit Almere staat met een gemiddelde leeftijd van 17 jaar bekend als 'kweekvijver van aanstormend talent'. De speel sters trainen gemiddeld twaalf uur per week op het volleybalveld en in het krachthonk. Het team staat zesde in de regiodivisie en pakt geregeld punten van de koplopers. De speel sters van Tevoko kunnen zich volgens coach André van der Vliet met hun lengte en inzet een gelijkwaardige tegenstander voelen en zijn boven- Duo Caspers wint periode Fenny en Rob Caspers zijn win naars geworden van de tweede speelperiode van Klaverjasclub Den Burg. Zij behouden de lei ding in het algemeen klassement om de seizoenstitel. Titelhouders Rob Stapersma en Erik Boogaard wonnen dinsdag de zeventiende speelronde en staan nu tweede. Hoewel de achterstand van Boog aard en Stapersma behoorlijk groot is, lijken ze niet van plan de hand doek in de ring te gooien. In vier regelmatige partijen werd de ronde winst veilig gesteld en wisten zij wat van de achterstand af te snoepen. Zij behaalden 7799 punten en stijgen drie plaatsen in het klassement. Ook John Vlaming en Eric Jan Geus hebben hun draai weer gevonden. Na een mindere periode speelden zij voor de tweede achtereenvolgende keer ruim boven de 7000 punten. 7438. Daarmee doen ze weer mee in de top van het klassement en staan nu op een vierde plaats. Arend Dijker en Piet Moree gingen redelijk van start, maar in de tweede periode verliepen de zaken niet naar wens. Dankzij een sterk eindspel (7110 punten) weten zij zich voorlopig ver zekerd van een positie bij de boven ste tien. Zij staan nu achtste. Chris Schraag en Rosa Harbers speel den een moeizame tweede peri ode. Deze laatste avond liepen de zaken wat beter en mochten zij een vierde plaats noteren (6648). Winst in het algemeen klassement leverde dat niet op. Bart Weijdt en Willem Koomen kenden deze periode hoge toppen (boven de 8000) en diepe dalen (5200). Deze week werden zij een vijfde (6613) en stijgen naar de derde plaats in het klassement. Het gemiddelde was met 6311 pun ten aan de lage kant. er werden 33 marsen gespeeld. De tweede-periodetitel van Fenny en Rob Caspers kwam geen moment meer in gevaar. Uiteindelijk wisten zij hun voorsprong op Gerda en Freek Veeger nog uit te bouwen naar meer dan 600 punten. Bart Weijdt en Wil lem Koomen werden derde. In het algemeen klassement behoudt het duo Caspers een ruime voor sprong. Titelverdedigers Rob Sta persma en Erik Boogaard staan tweede, met en achterstand van 3600 punten. Dit zouden ze nog kun nen inhalen, maar het gat is tamelijk groot. Bart Weijdt en Willem Koomen bezetten de derde plaats. Eindstand tweede periode: 1.Fenny en Rob Caspers 58.628; 2.Gerda en Freek Veeger 58.027; 3.Bart Weijdt en Willem Koomen 57.101; 4.John Vlaming en Eric Jan Geus 56.266; 5.Erik Boogaard en Rob Stapersma 56.099. Goede scores De Doorstoot Vergeleken met de vorige compe titieavond hebben de leden van biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp donderdag prima gespeeld. Ze behaalden geconcen treerd zeer hoge scores. Kees Weel begint zijn vorm terug te krijgen, wat bleek tegen Piet Zijm en Joost Smit. Door beide partijen met een gemid delde van ruim twee te spelen, komt hij langzamerhand weer in de top van het klassement. Ook Fred Klok wist twee van zijn drie partijen overtuigend te winnen. Jan Heems kerk speelde tegen Joost Smit het hoogste gemiddelde (bijna 3). Smit, een geduchte tegenstander, speel de een gemiddelde van ruim twee, maar kwam net iets te kort voor de overwinning. Heemskerk had met dertien caramboles ook de hoogste serie van de avond. Bridgecompetitie Groot Slem Fnts Bakker en Derk Heiligers zijn met een score van 385,86 als eer ste geëindigd op de laatste speel avond van de tweede periode van bridgeclub Groot Slem. Maandag werden in dorpshuis De Wielewaal in De Waal de laatste wedstrijden Jaap de Graafbokaal In manege Akenburg wordt zondag de vijfde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal gereden. De menners moeten ditmaal een vaardigheids- proef rijden. Er gaan 26 deelnemers van start, die elk het parcours twee maal moeten afleggen. De wedstrij den duren van 10.30 tot ongeveer 15.00 uur. Op verzoek van een van de menners vindt de prijsuitreiking plaats in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Dit gebeurt van 16.00 tot 17.30 uur. Sjoelen en gym in Oudeschild De gymvereniging van Oudeschild houdt dinsdag 21 februari de jaar lijkse sjoelwedstrijden en gyminstuif. Locatie is dorpshuis 't Skiltje. Sjoe len kan van 15.00 tot 17.00 uur voor €0,25 per beurt. De prijsuitreiking is rond 17.30 uur. De gymzaal is open van 15.00 tot 16.30 uur. Donderdag speelt De Doorstoot in De Rog tegen De Gepikeerde Bal uit Den Burg. De vorige ontmoeting tussen beide verenigingen eindigde in gelijk spel. Uitslagen: J. Smit-W. Homan 2-0, F. Klok-J. Heemskerk 4-0, K. Weel-R Zijm 4-0, J. Heemskerk-R Zijm 2-4, F. Klok-W.Homan 0-2, J. Heemskerk- J. Smit 2-4, K. Weel-W. "Homan 0-4, F. Klok-P. Zijm 4-0, J. Smit- K. Weel 2-4, J. Heemskerk-W.Homan 4-0. van deze periode gespeeld. In de B- groep eindigden Lies de Chavonnes en Annie Dogger als eerste (398,21). De wintercompetitie bestaat uit drie ronden van acht wedstrijden. Na iedere ronde promoveren de eerste vier paren van de B-lijn en degrade ren de onderste vier paren van de A-lijn. Doordat de slechtste score mag worden afgetrokken, kan de eindstand pas na de laatste speel avond (na veel rekenwerk) worden vastgesteld. Groot Slem speelt wekelijks in De Wielewaal. Trouw lid Jan van Sam- beek, die samen met zijn vrouw Door al ruim vijftig jaar bij de club actief is. Van Sambeek wordt zaterdag (mor gen) negentig jaar. Eindstand tweede periode: A groep: 1.Frits Bakker-Derk Heiligers 385,86; 2.Dirk Kalverboer- Peter Witte 383,82; 3.Akkie van der Kerkhof-Els Witte 381,10; 4.Margret Elzlnga-Dick de Chavonnes 374,07. B-groep: I.Lies de Chavonnes-Annie Dogger. 398,21; 2.Mirjam Switzer-Reijer Dijker 387,66; 3.Nel Brans-Jo van Beek. 379,52; 4.Jos Berg- man-Jo Cnossen 377,84. dien belust op revanche voor het ver lies in de uitwedstrijd. Ze zijn daarbij gewaarschuwd voor de gevaarlijke sprongopslagen en de snelle verde diging van Omniworld. De wedstrijd wordt gespeeld in Ons Genoegen in Den Burg en begint om 13.30 uur. Texelaars lopen hard in Schoorl Het recordaantal van maar liefst 24 Texelaars deed zondag mee aan de Groet uit Schoorl Run, een wedstrijd met maar liefst 7000 deelnemers. De meesten waagden zich onder regenach tige omstandigheden aan de loop over 10 kilometer, maar er waren er ook flink wat die 21 of zelfs 30 kilometer liepen. Meest succesvol was Margot van der Ven, die in training is voor de marathon van Rotterdam en slechts 1.32.01 uur nodig had voor 21 kilo meter. Ze werd daarmee derde in de categorie vrouwen 35+. Eric van de Velde was in 1.58.16 uur de snelste Texelaar over 30 kilometer. In de categorie mannen 35+ leverde die tijd hem de tiende plaats op. Uitslagen: 10 kilometer - Jan Frederici, 45.40; Arco Garritsen. 47 57; Lo Bremer. 48.54; Laurien Bakker, 49.23; Cees Witte, 50.37; Kees Dros. 52.00; Maarten Smit, 53.44; Michiel de Boer, 54.49; Hennieta Mulder, 58.43; George Eel man. 1.01.52; Muriël Mast, 1.02.08; Ruud Meedendorp. 1.02.14. 21 kilometer - Margot van der Ven, 1.32.01; Thomas Richter, 1.42.15; Emile Zeegers. 1.55.50; Louise van Beekhoven, 2.08.49; Bartina Veenstra, 2.26.50; Lucia Gijberts, 2.30.01 30 kilometer - Eric van de Velde, 1.58.16; Remco Nagtegaal, 2.15.56; Herman Ploeger, 2.20.41; Jan van der Star, 2.29.34; Rob van Beurden, 3.09.55; Annie Hin, 3.22.18. Gym bij ZDH In de gymzaal van de Jan Drij- verschool in Den Hoorn vonden dinsdag de onderlinge wedstrij den van de gymafdeling van ZDH plaats, leder kind turnde op het eigen niveau en werd daarbij beoordeeld door een vakkundi ge jury onder leiding van Coby den Breejen en Anneke Hoogen- bosch. Alle deelnemers turnden op ringen, lange mat, rek en sprong. De meis jes deden daarnaast een oefening op de balk, de jongens deden een voltige-oefening. Bij de allerkleinsten (groep 3 en 4) waren er 13 deelnemers, 8 meis jes en 5 jongens, die allemaal hun uiterste best deden. Bij de middel ste groep (groep 5 en 6) was Justy Hofman de enige jongen tussen dertien meisjes. Zonder tegenstand behaalde hij toch een mooi eind- totaal. De meisjes waren erg aan elkaar gewaagd. Het verschil tussen de plaatsen één en dertien bedroeg amper drie punten. Felix Vezina moest in verband met een blessure vanaf de zijlijn toekijken. In de laatste groep (groep 7 en 8) streden vier meisjes en negen jon gens om de punten. Opmerkelijk was de deelname van Rosa Roede- ma, die nog maar vijf weken op de vereniging zit en niet eerder turnde. Tegen een talent als Larissa Klaas- sen kon zij echter niet op. Zelfs de kampioen bij de jongens, Bram van Sikkeleras, moest haar met een vol punt voor laten gaan. Uitslagen: Groep 3/4 - Meisjes: 1 .Cathalijne Lap: 2.Quien Vermeulen en Suzanne Dijksen; 3.Sofie Verus. Jongens: I.Gijs Boon, 2.Jasper Bakker; 3-Wieger Bakker, groep 5/6 - Meisjes: 1 .Ster- re van Sikkeleras; 2.Jet Gerritsma; 3.Sarah Bakker. Jongens: 1.Justy Hofman. Groep 7/8 - Meisjes: 1 .Larissa Klaassen; 2.Sllle Bakker; 3.Saar Groot. Jongens: 1 .Bram van Sikkele ras; 2.Teus van Keulen; 3.Len Goênga. SV Oosterend Van SV Oosterend kwamen nog wat uitslagen en het programma binnen. Zaterdag 11 februari: Oosterend MD1 -Zeevogels MD2 3-1 JVC C2-Oosterend C1 1-6 Con Zelo D2-Oosterend D1 0-5 Zaterdag 18 februari: Den Helder C2-Oosterend C1 14.30 Oosterend MD1-BOL D3 11.45 I Zondag 19 februari: Oosterend-Kaagvogels 14.00 Oosterend 2-Vesdo 3 12.00 Flevo 3-Oosterend 3 14.00 Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 21 februari: Veld A: 18.30 Ecotiem-lnterieurbouw Pilaar 19.15 Rab-De Pilaar Ecotiem 20.00 Autocentr.-Tevoko Maarco B. 20.45 Maarco Bouw-De Kuip Tevoko 21.30 NIOZ 1-Bremakker 2 De Kuip Veld B: 19.15 NBC-Durper Drup Beverdam 2 20.00 Jozefsch.-Beverdam 2 Durper D. 20.45 NIOZ 2-Rabobank Beverdam 2 21.30 De Wit-Wessels Beverdam 22.15 Beverdam-L&R De Wit Veld C: 18.30 B&B-Smash P.K. Natuurwinkel 19.15 Natuurwinkel-Zellmakerij B&B 20.00 Bremakker 1 -Smash N. Zeilmak. 20.45 Salon Martine-Oostra Smash N. 21.30 Schouwstra-Paracentrum Oostra 22.15 lepe de Boer-Krim Paracentrum Wedstrijdleiding: Durper Drup en Daan (tel. 320370). Uitslagen 14 februari: Het Koetshuis-De Prinsen van Texel 1-2; Kobeko-Randstad 2-1CVI-TESO 3-0; Tevo- ko-Paal 28/De Krim 2-1Bremakker 2-Texel- se Autocentrale 3-0; Cafe de Kuip-Cocky's Kapsalon 0-3; Maarco Bouw-NIOZ 1 3-0; Smash'68 Piet Kooger-Zeilmakerij Texel 0-3; Remco Oostra Schilder-Bremakker 1 2-1; De Wit Installatietechniek-Albert Heijn 1-2; Langeveld de Rooij-Wessels Ontwerpt! 1 -2; NIOZ 2-Slagerij Beverdam 1-2; Smash'68- NBC Eelman Partners 0-3; Slagerij lepe de Boer-Jozefschool 3-0; Timmers Bakkerij-Dur- per Drup 3-0; Klif 23-Slagerij Beverdam 2 1 -2, Sportshop Texel-Bar Sportief 2-1; Smash'68 Nokanto-B&B van der Vis en Den Boer 0-3. Recreatievoetbal Texelse Boys De wedstrijd in de recreatiecom petitie tussen Texelse Boys en De Koog wordt zondag wegens orga nisatorische redenen niet in Den Burg, maar in De Koog gespeeld. Aanvang 10.30 uur. Aanvoerder Gerard Veeger van Texelse Boys laat weten over een krappe selectie te beschikken en nog wel een paar enthousiastelin gen te kunnen gebruiken. Spelers vanaf een jaar of dertig zijn har telijk welkom. Inlichtingen via tel. 315765. Dennis Vonk is een eigen schoon maakbedrijf begonnen. Hij is in te huren als glazenwasser en voor schoonmaakklussen in en rond huis, kantoren en andere voorzie ningen. Wie Vonk inhuurt, krijgt geen begin ner over de vloer. Hij werkt al weer een jaar of vijf in de schoonmaak branche, maar dan in loondienst. 'Ik werkte veel op vakantieparken. Waar ik wel eens moeite mee had, is dat je in drie minuten door zo'n huisje heen moet, wat eigenlijk geen werken is. Als ik voor mezelf werk, heb ik de tijd aan mezelf.' Vonk mag zich al enige tijd een gecertificeerd glazenwasser noemen. 'Ik heb in Arnhem een cur sus van acht maanden gevolgd, over de techniek van het schoonmaken, maar ook over de veiligheidsaspec ten van dit werk. Want we werken toch regelmatig op grote hoogte en ik wil niet van de ladder vallen. Ik maak niet alleen de ramen schoon, maar neem gelijk de kozijnen mee lJ j^ëdrijvigheid en reinig ook trespa. Mijn vorige baas stuurde me altijd op pad met zo'n flesje schoonmaakmiddel dat ik maar zozo vond, maar via de Sor- bofabriek beschik ik over een nieuw middel dat nog op de markt moet komen, maar waarmee het trespa weer perfect wit wordt.' Vonk han teert een scherp schoonmaaktarief en gaat geen klus uit de weg. 'Ik heb drollen staan scheppen in het toiletgebouw in Oudeschild. Het zijn natuurlijk viespeuken die dat veroor zaken, maar ik haal er echt mijn neus niet voor op. Maar ik doe ook kan toren en andere bedrijfsgebouwen, al moeten ze natuurlijk niet met het hele gemeentehuis aankomen. Veel te groot voor mij alleen. Maar ook woningen en vloeren, van linoleum tot parket. Willen ze het in de was? Ook prima. Geen schoonmaakbe drijf wil de ramen in bejaardenhuis Den Andel in Den Hoorn wassen, Schoonmaker Dennis Vonk bij zijn bedrijfswagen. omdat oudere mensen nu eenmaal wat zuiniger zijn aangelegd. Ik maak daar geen probleem van. Ook dat moet gebeuren.' Dat het werk wordt gewaardeerd, ondervond hij laatst. 'Ik was bij een mevrouw, die onder de middag een heel bord boeren kool voor me had klaargemaakt.' Het werkterrein van Vonk beperkt zich niet tot Texel. 'Ik heb in Heer- hugowaard een hele straat waar ik de glazen was. Daar woont mijn schoonmoeder. Terwijl mijn vriendin op bezoek gaat bij haar moeder, doe ik de ramen. Hoef ik ook niet de hele dag om de koffie te zitten.' Meer over het schoonmaakbedrijf op de website www.gewoon-schoon.nl of www.pieksauber.nl (beiden nog in aanbouw). Voor de verbetering van de infra structuur in het nationaal park Duinen van Texel (onder andere de aanleg van wandel- en rui terpaden) heeft Staatsbosbeheer €102.000,- subsidie ontvangen van de provincie Noord-Holland. In totaal verstrekte de provin cie aan 28 projecten subsidie op grond van de 'Vernieuwingsim puls Openluchtrecreatie'. Met de vernieuwingsimpuls was een totaalbedrag van €5.246.322,- gemoeid. Er werden 48 aanvragen ingediend. Het hoogste bedrag (€651.793,-) ging naar de gemeente Haarlemmermeer, voor verbetering en vernieuwing van de noordoever van recreatiepias Toolenburg, het kleinste bedrag (€38.675,-) naar de golfbaan in Spaarnwoude, voor de vervanging van bruggen. Verantwoordelijk gedeputeerde Hans Schipper is verheugd dat er zoveel aanvragen zijn ingediend. 'Met deze nieuwe projecten hebben we de recreant in Noord-Holland weer veel mooie en nieuwe recreatiemogelijk heden te bieden.' De provinciale bijdrage zorgt ervoor dat het budget voor verbetering van de infrastructuur in het nationaal park wordt verdubbeld tot €204.000,-. Met het geld worden paden verlegd en nieuwe paden aangelegd. Zo wordt de sluiproute tussen het Paradijs en de oude trimbaan een officiële route gemaakt. In het Krimbos, waar in de rondwandeling nu een stukje ont breekt, kan de route met een kleine ingreep compleet worden gemaakt. In de Dennen wordt een slecht stuk ruiterpad verbeterd en er komt een rechtstreekse verbinding tussen het Vierkante Stuk en het Lange Stuk. Voor ruiters wordt een nieuw pad aangelegd, dat loopt vanaf de Maai- keduinweg tot aan de Oorsprong- weg. Bedoeling is dat dit pad ook door aanspanningen kan worden gebruikt. De aansluiting tussen de Oorsprongweg en de Krimweg volgt later. Andere maatregel betreft de parkeerterreinen bij het Lange Stuk en het Vierkante stuk, die half hard worden gemaakt, Ook in het Krim bos zal dat gebeuren. Met het geld worden ook maatregelen getroffen om de toegankelijkheid voor gehan dicapten te verbeteren. Onder meer de route nabij de Oorsprongweg, het duin op naar de uitkijkpost over de Slufter. De treden verdwijnen, zodat ook rolstoelers kunnen passeren. Andere aanpassing betreft de ver vanging van toiletgebouwen op het barbecueveld en het Vierkante stuk. Bij de Bleekersvallei komen zogehe ten kussende hekken, die rolstoel- vriendelijk zijn. Geld is er ook om de speeltoestellen op het Lange Stuk te verbeteren en te verplaatsen, waar over overigens nog een discussie zal komen. Plan is verder schelpen paden in de duinen te vernieuwen. Niet alle projecten worden meteen gerealiseerd, in een aantal gevallen is een bouw- of aanlegvergunning nodig, wat enige tijd vergt. Agrariërs maken boerderijentocht Texelse agrariërs maken op initiatief van de Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting woensdag 22 februari een boerderijentocht, waarbij ze drie col lega's uit de melkveehouderij bezoe ken. Er wordt om 9.30 uur begonnen bij Ron en Jeroen Hin (Spangerweg 32 nabij De Waal), die een paar jaar geleden de in 1970 gebouwde stal hebben vervangen door een groter exemplaar. Nadat alles is bezichtigd, wordt koffie met koek geserveerd, waarna het gezelschap naar Jan Kolk (Mieland 2. Oudeschild) gaat. Hier zijn de woning en schuur vervangen door een stolpboerderij en schuren voor de berging van materialen, vleesvee en schapen. Als laatste wordt het bedrijf van Piet en Jan van der Star (Skillepaadje 8, Oudeschild) bezocht. Hier staan twee nieuwe schuren voor de huisvesting van zoogkoeien. Op het erf staan sleufsilo's voor mest en ruwvoeropslag. De boerderijentocht duurt de hele ochtend. Deelname is gratis. Training in communicatie Francita Bruin uit Den Burg start bin nenkort met een cursus communica tietraining volgens de methode van dr. Thomas Gordon. Deze cursus leert de deelnemers praktische vaardig heden, gericht op persoonlijke groei en verbetering van relaties. Hierdoor leren zij beter omgaan met zichzelf en met anderen. De cursus bestaat uit tien wekelijkse bijeenkomsten van drie uur, de eerste wordt gegeven op woensdag 8 maart. Deelname kost €175,-. Voor aanmeldingen in inlich tingen: Francita Bruin, tel. 310803 of 0644-484505. Rommelmarkt Witte Burcht In de Witte Burcht in de Molen straat in Den Burg wordt zaterdag 25 februari van 9.00 tot 12.30 uur rommelmarkt gehouden. Menno Timmer heeft namens de PR-groep van de landbouw maandagavond de prijs van het Noordijkfonds gekregen. Voorzit ter Jaap Hin die het geldbedrag van €450,- uitreikte, verbond er de opdracht aan het geld te gebrui ken voor een nieuwe brochure over de Texelse landbouw. De PR-groep van de landbouw zet zich al enige jaren in om deze bedrijfstak positief in beeld te bren gen. onder meer bij de vele toeris ten die het eiland jaarlijks bezoeken en als zodanig een ambassadeurs functie vervullen. De groep presen teert zich op de Landbouwdag en andere evenementen en zorgt ook bij andere t gelegenheden dat de agrarische sector op positieve wijze in de kijker staat. Ook was de groep betrokken bij het onlangs versche nen rapport Morgen is Vandaag, over de toekomstperspectieven van de landbouw. Ook het verzorgen van een fraaie en informatieve bro chure behoort tot de taken. Hin constateerde dat de brochure die tien jaar geleden verscheen, en die verkrijgbaar is bij de VW en op andere punten, inmiddels is uitver kocht. 'Er moet een nieuwe folder worden gemaakt, geschikt voor de ogen van de toerist', vertelde de landbouwvoorman bij de uitreiking, traditioneel tijdens een voorlich tingsbijeenkomst van de coöpera tieve rundveevereniging Delta. Het Noordijkfonds werd gevormd nadat in 1980 de TBC-vereniging werd opgeheven. Het geld van de vereniging werd gestort in een fonds, dat werd vernoemd naar oud-vee arts Noordijk, die ervoor zorgde dat Texel al vrij was van TBC vóór dat landelijk was gelukt de PR Hin (rechts) overhandigt de landbouw. envelop met inhoud aan Menno Timmer

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 8