'Als zwevende kiezer stijg je nog verder op' 'Al breken ze de tent af, het is nog steeds leuk' Tweede verkiezingsdebat verloopt ordentelijker Rode brievenbussen zijn vanaf nu oranje Kleuterjuf Gerda Bloem neemt afscheid COURANT 1 t} Kerkdiensten Me<tisct|e zorg Hulpverlening oud_ Papier Radio Texel JÖ6J Tariefsverlaging \Vat ik zeggen wou... )e Het tweede verkiezingsdebat in a_ Question Plaza verliep woens- 5n dagavond een stuk ordentelij- I ker dan de eerste editie. Maar echte duidelijkheid in het woud in van politieke voornemens voor ;n 1 de komende vier jaar bieden de In avonden nog niet. 'Als zweven- n_ de kiezer stijg je hier alleen nog rs i maar verder op', merkte één van ,r_ de bezoekers na afloop van de jl j tweede verkiezingsavond op. Woningnood, cultuur, sport en D66, moet de kunst niet worden weggelegd in de kelder. Het plan van Hoven, die zei 'zo'n tien musea in de aanbieding te hebben' waar de kinderen meteen nog wat van de kunstwerken kunnen opsteken, viel in goede aarde. Toehoorster Erna Tromp merkte op dat er ook gemeentelijke kunst in de gangen van de nieuwe OSG moet komen te hangen. Eric Hercules, tweede op de lijst van de PvdA, verbaasde zich over het D66-voorstel omdat wethouder Annie Hin vier jaar gele- alles bijgehaald, waardoor ook hier de overzichtelijkheid uit het zicht verdween. Overigens is de WMO, Na het lezen van de artikelen van Aris van der Slikke, waar ik het helemaal mee eens ben, en daarna de reac tie van Rob Wortel, moet mij toch iets van het hart. Bij de eisen van Van der Slikke wil ik nog toevoegen een 65+-tarief voor de auto en een soortgelijk tarief voor mensen met een invalidenkaart op hun auto. Ook deze twee groepen hebben een klein inkomen en zijn heel erg afhankelijk 'van hun auto. Gaan zij lopend de boot op, worden zij verbannen naar Dat vind ik nu weer geen optie. Dan is een scherpere aanpassing van de prijzen voor Texelaars een beter plan. Vakantiegangers kiezen voor een vakantie hier en mensen met een tweede woning hier weten wat de boot kost: geld. veel geld. Maar wij willen alleen maar naar huis, dat moet toch voor eep aantrekkelijke prijs kunnen? Een betaalbare prijs. TESO is een trotse maatschappij, die zich in een ontwikkelingsfase het fletsendek om daar de overtocht een éigen stoombootonderneming, bevindt, een onderwerp dat zich niet af te wachten, om bij aankomst door waar ook de Texelaar trots op wil eenvoudig in een paar woorden laat de uitlaatgassen van brommers naar zijn. Maar als je de knip moet trekken vangen. Piet Standaart (lijsttrekker adem snakkend de boot te verlaten. Texels Belang) zette zijn vraagte kens bij het nut van dorpssteun punten, omdat daar volgens hem voor de komst van de WMO en de brede welzijnsstichting Pharos nog nooit over werd gesproken. Hij vroeg zich of het wel allemaal wel nodig de nieuwe Wet Maatschappelijke den nog zo'n beetje de hele Texelse was geweest, onder meer omdat de Ondersteuning waren de thema's van het tweede debat. Op BEZEM na hadden alle partijen een verte genwoordiger afgevaardigd. Lijst trekker Hans de Breij van BEZEM was wel aanwezig in de zaal, maar bedankte ervoor om aan het debat deel te nemen. Volgens hem zou er eerst een andere voorzitter moeten komen. De Breij voelde zich bij het vonge debat de mond gesnoerd door gespreksleider Joop Groen. Hoewel Groen en Hannie van Zoe ten het debat deze keer beter in de band hadden, bleef het bij tijd en wijle rommelig overkomen. Meerde re keren namen de politici in plaats kunstwereld over zich heen kreeg toen ze een soortgelijk voorstel had gedaan. Van de Wetering zei dat het punt in het programma staat om te Stichting Welzijn Ouderen Texel zich ook al met zorgvragen bezighoudt. Dat werkte weer verbazing in de zaal, omdat vanuit de dorpscom- 'prikkelen' zodat de kunst in ieder missies in Oosterend en Den Hoorn geval niet de gemeentelijke kelder blijft liggen. Marie José Koevoets, tweede op de lijst van de WD, kende een ongelukkig debuut in de verkie- zelf bij de gemeente op dorpssteun punten is aangedrongen om voor zieningen in de dorpen te behouden. Volgende week woensdag wordt de derde verkiezingsavond in de Ques tion gehouden. Dan zijn toerisme, economie, landbouw, visserij en de zingsdebatten. Bij de discussie over haven van Oudeschild de gespreks- kunst en cultuur merkte ze op dat onderwerpen. kunstenaars niet hoeven te beta- len voor het gebruik van Tusse de Banke. Het leverde haar vanuit de om je kaartje af te rekenen aan het loket, zijn we dan nog steeds trots? Ik word er niet blij van. D. Vermeulen, Oudeschild. Website CDA vernieuwd Ook de Texelse afdeling van het CDA heeft sinds deze week de beschikking over een eigen web site. Hiermee zijn alle partijen die meedoen aan de aanstaande raads- De reactie van de heer Wortel ver baast mij. De reacties die ik altijd krijg, is dat overkanters verbaasd zijn als ze horen wat wij nog moeten betalen om naar huis te mogen. Zelfs heb ik op de boot zittend toevallig een gesprek opgevangen van over kanters: 'Wat goddelijk om Texelaar te zijn, mag je gratis met de boot.' Ik kon het niet laten om even naar hun tafeltje te gaan, om ze uit de 'droom' te helpen en ze te vertellen dat wij ook moeten betalen, wel minder, maar toch. Ze waren stomverbaasd. Overkanters die verontwaardigd rea geren omdat wij minder betalen heb verkiezingen op het internet terug te ik nog niet ontmoet. Door mijn werk vinden. De site geeft informatie over in de horeca heb ik er heei veel ont moet en gesproken. De enige reactie kandidaten, fractieleden en bestuur en biedt beknopt én uitgebreid die ik altijd heb gehad is: 'Dan is het inzicht in het verkiezingsprogram- wonen op Texel wel erg duur, waar om verhuis je niet naar de overkant?' ma. Ook is via www.cdatexel.nl een (politieke) agenda te raadplegen. I van de gespreksleiders de regie zaal meteen de correctie op dat er I in handen. Zo corrigeerde Henny sinds een paar jaar juist wel voor de Pesten (lijsttrekker GroenLinks) op 1 een gegeven moment de gespreks leiders met de opmerking dat zij een onderwerp (bestemmingsplan nen) aan de orde stelden dat met de geplande thema's geen verband gemeentelijke expositieruimte moet worden betaald. Er ontstond lichte beroering nadat Koevoets even later de indruk wekte dat haar partij toch niet zo zwaar zou tillen aan de bouw van het nieuwe raadhuis op had. Het onderwerp ging van de het voormalige Texelveld. Ze sprak agenda. Door het soms romme lige verloop werd het er voor de zwevende kiezer niet duidelijker op waar de verschillen tussen de par tijen gevonden moeten worden. Het vinden van de samenhang tussen alle opmerkingen werd soms even eens een partijtje puzzelen. Een voordeel; veel zwevende kiezers over een heroverweging, terwijl lijst trekker Gerbrand Poster zich bij het verkiezingsdebat van een week geleden met hand en tand tegen het nieuwe raadhuis had verzet. 'We wisten dat de WD in vier jaar tijd van mening verandert, maar nu gebeurt dat ook al binnen een week', haakte Hercules er meteen waren er niet. Het was vol in de op in. Na de pauze en na overleg Question, maar het publiek bestond met haar partijgenoten benadrukte vrijwel volledig uit betrokkenen bij de partijen en deskundigen op het gebied van de besproken onder werpen. Stekelige opmerkingen en I uitvallen bleven, in tegenstelling tot een week geleden, mede dankzij de gespreksleiders achterwege. De avond leverde niettemin een Paar opmerkelijke punten op. Zo lijkt het gemeentelijke kunstbezit een kans te maken binnenkort in de gangen van de basisscholen te han gen. Toehoorder en schooldirecteur Albert Hoven kwam met dat idee op de proppen nadat een voorstel uit het verkiezingsprogramma van I 066 om een deel van het gemeen telijke kunstbezit te verkopen aan de orde was. Volgens Astrid van de Wetering, tweede op de lijst van Koevoets met klem dat de WD nog steeds tegen het nieuwe raadhuis is. Poster merkte ook nog vanuit de zaal op dat zijn partij met een voorstel wil komen om een streep door de nieuwbouw te zetten. Toen hij later vanuit de zaal opnieuw het raadhuis aan de orde wilde stellen, werd hij van diverse kanten op boe geroep getrakteerd. Overigens hield Koevoets zich aan de letterlijke tekst in het WD-programma. Daarin staat dat de partij een 'heroverweging aangaande de bouw van het nieuwe raadhuis wil maken'. Het debat over de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning leerde dat de partijen de nadruk willen leggen Deze week werden de 31 brieven- op mensen die zorg nodig hebben, bussen op het eiland vervangen Verder werd er links en rechts van door nieuwe oranje exemplaren. Deze verandering heeft te maken alle ruim 20.000 rode brievenbus met de naamswijziging van TPG sen door nieuwe exemplaren zijn Post in TNT Post. In 2010 moeten vervangen. TEXELSE toen ik ruim veertig jaar geleden begon. Toen gaven we klassikaal les en waren de leerlingen veel volgzamer. Om bij te blijven heb ik in de loop der jaren heel wat cur sussen gevolgd en bijscholingen gedaan. Tegenwoordig is het onder wijs meer individueel gericht, want het ene kind is nu eenmaal verder dan het andere. Kinderen vragen jas, proberen we zelfstandigheid aan te kweken. Eerst zelf proberen en als het niet gaat, dan helpen we natuurlijk. Als leidster heb je veel invloed op kinderen. Want wat de juf vertelt, is waar.' Het lesprogramma in 't Mieren nest laat voldoende tijd over om te spelen en voor bewegingsles- sen, voorlezen, zingen en andere ook meer aandacht dan vroeger zaken. 'Verschil met voorheen is j Als de verslaggever 't Mieren nest, de Koger kleuterklas, bin- I nenstapt, is het even stil. Wan neer hij de kinderen vraagt wat de I Texelse Courant hier komt doen, hoeven ze niet lang over het ant woord na te denken. 'Juf gaat l met pensioen.' Niet zo maar een juf, Gerda Bloem draait al zó lang mee in het kleuteronderwijs dat ze zelfs de 44-jarige verslaggever nog in de klas heeft gehad. Van daag bezorgde de school haar een feestelijk afscheid. Geboren op Terschelling verhuisde Gerda Kooijman, zoals ze toen nog heette, op haar achtste naar Texel, waar haar ouders aan de Witte Kruislaan in Den Burg de slijterij hadden. Na de middelbare school volgde ze een opleiding tot kleuter leidster. 'Vier jaar op de Mobylette naar 't Horntje, met de boot mee en naar Alkmaar heen en weer, waar een speciale kleuteropleiding was.' In 1965 stond ze voor het eerst voor deklas. 'Ik heb stage gelopen in De I Koog, Den Burg en Den Hoorn, waar Bloem, met wie ze in 1969 trouwde. 'We huurden voor 35 gulden in de week een huis, toen vonden we dat een héél bedrag.' Het lesge ven raakte wat naar de achtergrond toen ze in 1972 moeder werd van Nienke en een paar jaar later zoon Jan ter wereld kwam. 'Met twee kinderen valt het niet mee om er een baan als kleuterleidster bij te houden. Maar ik viel op z'n tijd in en hield zo contact met het onderwijs.' Toen haar man in 1978 bij TESO aan de slag ging, verhuisde ze naar het eiland. 'Ik wilde graag terug naar Texel. Toen ze er in Oosterend lucht van kregen dat ik kleuterleidster was, vroegen ze me om af en toe in te vallen. Dat heb ik ook een tijdje in De Cocksdorp gedaan. In 1982 vroegen ze of ik één dag in de week les wilde geven op de kleuterschool in De Koog. Later werd dat ander halve dag en ik geef alweer een tijd twintig uur per week les. Inmiddels zit ik hier alweer drieëntwintigen- eenhalf jaar. Ik heb het meegemaakt dat de Lubertischool in 1985 een neutraal bijzondere School werd. I ik werd gekweekt door de toenma- Voor de manier van lesgeven maak- lige kleuterjuf Emmie Smit.' Ze zou een jaar of drie, vier lesgeven op i De Krekeltjes in Den Hoorn. 'Ik was er eigen baas en had veel vrijheid. Eén keer per dag kwam Jacob van Wolferen even kijken hoe het ging, voor de rest kon ik mijn gang gaan. Een leuke tijd.' Nadien haalde ze in Alkmaar haar hoofdakte voor het I kleuteronderwijs. In 1969 kreeg ze een aanbod om hoofdleidster te worden van een zelfstandige kleu terschool in Nieuwe Niedorp. 'Ook een prachtige periode.' In die tijd ontmoette ze haar echtgenoot Jan aangetrokken. Ik ben blij dat ik bij die ouwe rakkers hoor die nog een specifieke kleuteropleiding heb ben gevolgd. Het doet me gewoon zeer dat die er niet meer is en dat de kleuteropleiding nu onderdeel en zijn veel mondiger geworden. Kleuteronderwijs is meer een wis selwerking geworden. Wat er uit het kind zelf komt, wat voor hem of haar op dat moment speelt, is belangrijker geworden. Het maakt het lesgeven boeiender. Kinderen is geworden van de Pabo, waar je van nu zijn ook vrijer dan vroeger, moet kiezen tussen de boven- en We proberen die keuzevrijheid te onderbouw. Persoonlijk vind ik dat stimuleren, ze zelfstandiger te laten een achteruitgang. Het onderwijs is denken. Bij de dagelijkse dingen, van nu is natuurlijk heel anders dan zoals aantrekken van schoenen en te het niet eens zoveel uit, maar het was wel een groot voordeel dat we daardoor een eigen bestuur kregen. Het is een heel plezierige school, waar de saamhorigheid groot is. We hebben leuke dingen meege maakt, maar ook sterfgevallen en dat hakt er best in. Maar lief en leed worden hier gedeeld. En wat leerlin gen betreft zitten we hartstikke vol. Twee kleutergroepen hebben we nu en we staan op het punt om, in de huidige gymzaal, een nieuwe kleu terklas in gebruik te nemen.' 'Het kleuteronderwijs heeft mij altijd ook dat kinderen veel drukker zijn geworden. Hoe kan het ook anders met de komst van televisie, compu ters en, met te vergeten, werkende ouders. Vroeger, toen moeders de hele dag thuis waren, heerste er rust in huis. Maar, al breken ze bij wijze van spreken de tent af, ik vind het lesgeven aan kleuters nog steeds hartstikke leuk.' Gerard Timmerman 7 't Mierennest in de Lubertischool in De Koog. 'Als leidster heb je veel invloed op kinderen. VRIJDAG 17 FEBRUARI 2006 Zondag 19 februari 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. RA. den Braanker Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. G. Toes uit Hoorn. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. K.F. Klaassen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. K.F. Klaas sen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: dienst in Oudeschild. De Cocksdorp: dienst in Oudeschild. Oudeschild: 10.00 u. Waddendienst, ds C. der Nederlanden. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. ds. A. Ver- meij; woe. 22/02: ds. A. Vermeij. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser, BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospeltrain, woord-communievienng parochianen. De Cocksdorp: 10.00 u. woord-com munieviering parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.- Het kwade met het goede overwinnen; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Geef de duivel geen kans. Al is het bestaan een serieuze zaak, leef je leven met vermaak. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en- met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te knjgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 33A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Spreekuur elke werk dag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoe ding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vnj- dag 8.00-17.30 u., zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.die- renpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel, De Zes 12, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consultatie en pre ventie. tel. 315602 of 06-30215211; www.bnjder.nl. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, cnsisopvang huiselijk geweld, tel. 0222- 321001, dag en nacht bereikbaar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330. elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Jj/erk aan de weg Van 20 tot en met 26 februari zijn de volgende straten en wegen in verband met werkzaamheden afgesloten: Den Burg: Mancoweg geen doorgaand verkeer. Nabij Den Burg: Hoornder- weg. tussen Pontweg en Zuidhaffel geen doorgaand verkeer op woens dag 22 februari; Kadijksweg, tussen Laagwaalderweg en Marsweg, geen doorgaand verkeer vanaf woensdag 22 februan. De Koog: Ruyslaan tus sen Brink en Badweg geen doorgaand verkeer; Zeekraal afgesloten. In verband met de voorjaarsvakan tie haalt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bern- TEXELSE®COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: allemaal gezellige liedjes 18 00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Nooranoiiana Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit baptisten gemeente Texel 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u Noud draait deur (Nederlandstalig) 14 00 u Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Abonnementsprijzen 2 Per half jaar 35.05 33.45 (.xomawen) Per jaar 68.30 66.15 («utomaMcnj Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17;00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Politiek café. Rechtstreeks vanuit Question Plaza. Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret-café. waann het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Over het mobieltjesconcert van de SWOT, de energiewedstrijd tussen gemeente en OSG, de bevruchting van Eric Hercules en de armoede op Texel. Met veel muziek, op eigen teksten en op tekst var. Huib (de Rijmelaar) Fenijn. Uitzending van de avond van 17 februari aansluitend. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9