Geld zaait verwarring bij De Vriendenkring Kleurrijk toneelavondje in Den Hoorn 2 oPIENie E Agenda E oud Papier teso texelseÜcourant DINSDAG 28 FEBRUARI 2006 TEXELSE COURANT heidsdienaar, in dit geval inspecteur Van Maanen. Hij had Vermeulen in café 't Biebje meerdere malen het note Rina van Dijck stak goed in haar ondersteunende rol van Betty de Jong. toilet zien in- en uitgaan en maakte Antoon Goes draafde op als inspec- Een koffer met bijna drie miljoen euro, twee politie-inspecteurs van wie één corrupte, een dron ken echtgenote en een gangster vormden ingrediënten voor een gedenkwaardig toneelavondje van De Vriendenkring. Verwik kelingen in De Waldhoorn volg den elkaar in hoog tempo op en complicaties zorgden ervoor dat menig toeschouwer de draad kwijtraakte. Het deerde niet, humor, timing en tempo zorgden ervoor dat het publiek zich opper best vermaakte. Plaats van handeling in het blij spel Tel uit je winst (oorspronkelijk Funny Money van Ray Cooney) is de huiskamer van Harry Vermeu len, die na 25 jaar zwoegen op kantoor op zijn verjaardag in de metro per ongeluk de verkeerde attachékoffer meeneemt, waarin €2.775.000,- aan contanten blijkt te zitten. Thuisgekomen boekt hij een reis naar Rio de Janeiro, dit tot verbijstering van zijn echtgenote, die nog niet op de hoogte is van de plotselinge rijkdom. Ze houdt het erop dat haar man dronken is en maakt zich meer zorgen over de komst van de visite. Nadat ze de waarheid heeft gehoord, moet ze niets hebben van de plotselinge rijk dom, verlangt terug naar haar oude leventje en wil de saaie pief die ze gewend was weer terug. Als haar man in de slaapkamer zijn spullen pakt, verschijnt een inspecteur ten tonele, van wie ze vermoedt dat hij het koffertje met geld komt terug halen. Wanhopig verzint de vrouw allerlei uitvluchten en grijpt naar de fles, waarmee de verdenking alleen maar groter wordt. Pogingen om de rechercheur om de tuin te lei den nemen dusdanige vormen aan. dat ook de visite van de ene in de andere verbazing valt. Zeker als een tweede inspecteur ten tonele ver schijnt, met in zijn handen het echte koffertje van Vermeulen. Het werd opgevist uit de Maas, en zat in de armen van een opgedregd lijk van een man die op gewelddadige wijze aan z'n eind is gekomen. De speur der leidt uit het koffertje af dat de dode de heer des huizes is, waarna de complicaties verder toenemen, de klucht steeds absurdere vormen aanneemt en de spelers zich uit steeds meer situaties moeten zien te redden. Een schoolvoorbeeld van een klucht waarbij de personages, al dan niet vrijwillig, in de slaapkamer of keu ken verdwijnen, venwarring heerst en grappen en woordspelingen door de lucht vliegen. Met als gevolg dat zodra een karakter na vijf minu ten terugkeert op het toneel, deze het publiek in de onwetendheid meesleept. Ook een stuk dat staat of valt met verrassing, rolkennis, timing, hoog tempo en het vinden van acteurs die passen bij de karak ters. Dat was de Vriendenkring wel toevertrouwd. De tonelisten hadden zich gedegen in het stuk verdiept, hadden oog voor detail, hielden de grote lijn vast en maakten het ene na het andere lachsalvo los. Wel met de kanttekening dat na het verrassingeffect in het eerste bedrijf de dynamiek er na de pauze wat uitraakte, onderbroekenlol het komisch gehalte moest verhogen, de voorspelbaarheid toenam, het spel wat meer haperingen vertoon de en in de slotscène het pistool weigerde, waardoor het wat rom melig afliep. Dat allemaal mocht de pret niet deren, de Vriendenkring, die het stuk komende vrijdagavond opnieuw opvoert, bezorgde de liefhebbers een genoeglijk toneel avondje. Hoofdpersoon Harry Vermeulen werd gespeerd door Ralph Grabow- ski, de routinier die hier op bewon derenswaardige wijze invulling aan gaf. Tekstvast verplaatste hij zich losjes over de bühne, combineerde woord, gebaar en lichaamshou ding op soepele wijze en toonde zich meester in het verwisselen van namen en koffers. Grote rol ook voor tegenspeelster Gitta Witte, die in de huid van Carla Vermeulen was gekropen. Van een bezorgde echtgenote, die nerveus aan haar Piano en zang in kerk De Waal Voor de gelegenheid gebruik makend van de vleugel van de Muziek- en Dansschool wordt zondag in de kerk van De Waal een concert gegeven door Micha el van Ekeren (zang), Machteld van de Putte (zang) en Roeland van de Sande (piano). Op het programma staan werken van Schubert, Schumann, Mendels sohn, Tsjaikovsky en Glinka. Het concert begint om 12.00 uur, de toegang bedraagt €7,-. (kinderen €3,50). Michael van Ekeren (bas-bariton) rondt binnenkort in Utrecht zijn con servatoriumopleiding solozang af. Hij volgde tevens lessen en mas- terclasses bij Maarten Koningsber ger, Maria Acda, Margreet Honig en Udo Reinemann.Van Ekeren maakt deel uit van diverse ensembles. Als lid van de vaste kern van de Nederlandse Bachvereniging legde hij zich lange tijd toe op de authen tieke uitvoeringspraktijk van muziek uit de barok en klassieke periode. Hij werkte met vooraanstaande dirigenten als Jos van Veldhoven, Gustav Leonardt, Ton Koopman en Philippe Herreweghe. Daarnaast is hij actief in het Ribattuta-ensemble en Cantiere Vocale Utrecht. Van Opge(f)hokt De vogelgriep komt dichterbij. Ten minste, de berichten erover. Van een werkelijke uitbraak is gelukkig nog nergens echt sprake. Hier en daar op de grote wijde wereld een besmette vogel. Ik weet niet wat ik van al die berichten en maat regelen moet denken. Slaan we weer eens op hol of worden onze levens echt bedreigd? Anders dan bij de BSE-, MKZ- en var- kenspesttoestanden zijn het nu de vrije dieren die ons leven en onze gezondheid bedreigen. Afschie ten dus die boel, verhinder de vogeltrek, weg met de wilde zwa nen, de rotganzen en terugkeren de lepelaars en ander gevederd tuig. Zij zijn de mogelijke bron van besmetting, niet onze tamme huisexemplaren. Pas op je kat. Zie je hem een vrije vogel eten? Trek je handschoenen aan, scheur de prooi uit zijn bek en gun hem de jacht in je volière. Het beest moet toch ergens met zijn jachtinstinct naar toe. Aan een gefrustreerde kat heb je niks. Verbied naast het roken aan dek ook het popu laire voeren van meeuwen vanaf de veerboot. Hierbij vallen zeer regelmatig vogelscheetjes naar beneden. De railing met al die strontspetters erop mag dan ook een grote bron van verontrusting genoemd worden. Om ieder risico uit te sluiten: hok de mensen op tijdens de overtocht. Gelukkig is het bijna 1 maart en gaan de wandelpaden door de Slufter en naar paal 9 weer voor een paar maanden dicht. Deze keer niet om de vogels tegen de mensen te beschermen, maar de mensen tegen de vogels. Maar is het wel raadzaam om de niet gesloten natuurpaden te betreden? Voor je het weet neem je een vogel strontje onder je schoen mee naar verderop. Ik word er helemaal zenuwachtig van. Denk dat ik maar binnen blijf de komende tijd. Mezelf ophok tot het sein weer op veilig staat. Pien Verberg halssnoer peuterde, veranderde ze langzaam in een vrouw die haar zenuwen bedwong door het ene na het andere glas sterke drank naar binnen te gieten en menig leugen over haar lippen bracht, op het laatst met dubbele tong. Ook zij was tekstvast en maakte de lach spieren los. Taxichauffeur Sjaan, die het tweetal naar Schiphol zou brengen, werd vertolkt door Janny Schuijl. Geen grote rol, maar ze was wel regelmatig aanwezig op het toneel, met nu en dan een oogje op de souffleur. Wie Joop Rommets sr. een lange regenjas aantrekt, ziet dat deze acteur gezegend is met een uitstraling die past bij een over- hieruit op dat de man prostitutie bedreef, terwijl hij in werkelijkheid het geld telde. Desondanks wist de rechercheur hem een bekentenis af te dwingen en liet zich hiervoor nog ruim betalen ook. Rommets, uitgegroeid tot een vaste waarde binnen De Vriendenkring, liet zich meevoeren in de heersende verwar ring en veranderde van een serieuze agent in een corrupte geldmamak. Nieuw in de gelederen was Harry Gerritsma, die na zijn spontane 'ja' op de vraag of hij toneelspelen leuk vond, tekende voor een indrukwek kende rol. Als helft van het duo De Jong, dat op visite kwam bij de Vermeulens, had hij zich een wat hooghartig Rotterdams accent aangemeten, dat hij tot het eind toe consequent vasthield. Als de klunzige Joost slaagde hij er in deze verbazing en onwetendheid precies op de juiste tijdstippen te etaleren, wat keer op keer grote lachsal vo's teweeg bracht en getuigt van komisch talent. Ook toneelechtge- teur De Boer, die belast was met het onderzoek naar het lijk dat uit de Maas was opgedregd. Bepaald geen Aad Blom, maar na enige hulp slaagde deze eigenzinnige en met cowboyhoed getooide speurder er uiteindelijk in de boef te ontmaske ren. De onnavolgbaarheid van de acteerprestaties van Goes laat zich niet in één alinea omschrijven, maar vormde wel een kleurrijke bijdrage aan het stuk. Niet onvermeld mag blijven de opkomst van Hans Oos terhaven, die als gehavende boef een bijrol speelde. Groter was zijn aandeel als regisseur van dit stuk, geen eenvoudige taak, maar waar mee hij wel een belangrijke bijdrage leverde aan het succes. In mindere mate was dat het geval met Saskia Schuijl, wat haar als souffleur niet kwalijk mag worden genomen. Wel speelde zij zo nu en dan de red dende engel. De techniek was in handen van Guido Schuijl. Gerard Timmerman Terwijl de twee inspecteurs van politie (links Joop Rommets sr. en rechts Antoon Goes) staand de verwarring in ogenschouw nemen proberen de Vermeulens (Gitta Witte, Ralph Grabowski) en de De Jongs (Rina van Dijk en Harry Gerritsma) zich onder een deken ti verstoppen. Ekeren verleende medewerking aan CD-opnames van het Requiem van Biber, de Matthaus Passion en het Weihnachtsoratorium van Bach en het Requiem van Mozart. Als solist legt Michaël zich vooral toe op oratorium en liedkunst, waarbij het Russische lied zijn speciale inte resse heeft. Machteld van de Putte (mezzoso praan) studeerde aan het Konink lijk Conservatorium in Den Haag en trad de laatste jaren als soliste op bij ASKO-ensemble, het Natio naal Ballet, Han Reiziger en Buffo Operamakers. Zij zingt in diverse ensembles, zoals de Nederlandse Bachvereniging, Cappella Amster dam, het Nederlands Theaterkoor, het Kamerkoor Nieuwe Muziek en het ASKO-koor. Als freelancer treedt Machteld regelmatig op met verschillende liedrepertoires. Roeland van de Sande studeerde klassiek piano aan het Conservatori um van Utrecht en kamermuziek. Hij speelt dit laatste genre met verschil lende zangers en instrumentalisten. Dit seizoen speelde hij in Rossini's Messe Solenelle, in een bewerking voor piano en strijkkwartet. Als pia nodocent is hij verbonden aan de Amersfoortse Muziekschool. Kaarten voor het concert van zon dag zijn verkrijgbaar bij de WV en voor aanvang bij de kerk. Na afloop is er gelegenheid koffie te drinken in het dorpshuis. Gemeente houdt open huis De gemeente Texel houdt vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur open huis. Alle gemeentelijke afdelingen houden presentaties, er wordt een politieke markt gehouden, burgemeester en wethouders houden een extra spreekuur en er wordt een vrolijke demonstratie afvalscheiden gegeven. Het open huis van de gemeente Texel haakt in op de landelijke cam pagne De gemeente leeft van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG). Met deze campagne wil de vereniging laten zien welke werk zaamheden gemeenten allemaal verrichten. De gemeente Texel heeft gekozen voor een korte, bondige opzet. In vier uur tijd kunnen bur gers kennis maken met het werk van de gemeente. Omdat niet alles geschikt is om te laten zien of visueel aantrekkelijk, is een keus gemaakt. Het open huis begint al op de stoep van het gemeentehuis. Daar presen teert Gemeentewerken materieel en informatie. Blikvanger is een grote hoogwerker, waarmee onder meer de verlichting van lantaarnpalen wordt vervangen. Deze presentatie staat niet op zichzelf. Via gekleurde linten wordt de verbinding tussen binnen- en buitendienst verduide lijkt. Bezoekers kunnen zien hoe een telefonische melding naar de Raadsvergadering De gemeenteraad vergadert dins dag (vanavond) vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis in Den Burg. De vergadering is openbaar en wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel. De agenda luidt als volgt: 1Opening en mededelingen 2. Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling agenda 4. Vaststelling besluitenlijst 10 januari 5. Evaluatie ROL/RAL 6. Kamperen bij de boer 7. Lening en subsidie Pharos 8. Pharos 2006 Moties 9. Nieuwe ICT-omgevmg 10. Herinrichting Documentatie Informatievoorziening 11Verbreden doelstelling jaarlijkse bijdrage €54.000- aan De Lieuw 12. Akenbuurt 12 stolpboerderij 13. Rapport monumentenbeleid 14. Voorlopige vaststellingen regio nale woonvisie 15. Accountantsopdracht 2006- 2009 16. Onderzoeksopdracht reken kamer reinigingsrechten 17. Investeringssubsidies 18. Ingekomen stukken 19. Rondvraag 20. Sluiting servicebalie van het gemeentehuis terecht komt bij de 'gele brigade' van gemeentewerken. Ook binnen het gebouw vindt de bezoeker de weg aan de hand van gekleurde linten, die hem langs de verschillende presentaties leiden. De meeste activiteiten bevinden zich in de centrale ruimte op de begane grond, waar de publieksba- lies zijn gevestigd. Grote letters hier en daar vormen samen een prijs vraag, waarvan de oplossing in een bus in de hal kan worden gestopt. Burgemeester en wethouders hou den van 16.30 tot 17.10 uur en van 19.00 tot 19.45 uur extra spreek uur, waarvoor bezoekers zich bij de receptie kunnen aanmelden. In de raadzaal wordt een politieke markt gehouden waaraan medewerking wordt verleend door de partijen die meedoen aan de gemeenteraads verkiezingen. Het startsein voor het open huis gegeven door algemeen directeur en gemeentesecretaris Gert-Jan Jongkind en tussendoor worden twee komische bijdragen geleverd door het duo Piet Bolier en Warner Schreurs. Bij de hoofdin gang van het gemeentehuis geven zij een bijzondere demonstratie afval scheiden. Lagerhuisdebat over visserij Op de nettenzolder van visserijcoö peratie op de haven van Oudeschild wordt zaterdag een 'lagerhuisde bat' gehouden over de situatie en de problematiek van de vissers op Texel. Het debat is een initiatief van de Waddengemeente Texel en wordt georganiseerd in samenwerking met de Raad van Kerken. Gesprekslei der is Jan Bot. Bij het debat wordt aan de hand van stellingen gedis cussieerd over de herstructurering van de vloot, milieueffecten, over- bevissing, onderlinge solidariteit en de toekomst van de visserij. De stellingen worden ingeleid door vis serijvoorman Ben Daalder en Mark Fonds van het NIOZ. Deelname aan het debat staat open voor vissers en hun familie, de poli tiek, mensen van de banken, bio logen, vertegenwoordigers van de kerken en verder iedereen die de visserij een warm hart toedraagt. Daarbij wordt van de stelling uitge gaan dat een gezamenlijke visie in het voordeel van iedereen is. Het debat begint om 15.00 uur. Tannahill Weavers in Question Plaza Een introductie hebben de Tannahill Weavers eigenlijk niet meer nodig. Met hun brede repertoire bestrijken de 'Tannies', zoals zij zichzelf graag noemen, eeuwen Keltisch erfgoed, van gedreven en krachtig muzikaal vuurwerk tot actuele, originele en gevoelige ballads. Na zestien CD's, verschillende personeelswisselin gen en ontelbare kilometers toernee staan zanger Roy Gullane en zijn maten nog steeds garant voor een weergaloos avondje Schotse folk muziek. De groep geeft donderdag een concert in Question Plaza. Tannahill Weavers ontstond in jaren 1970 en veroverde door hun kwa litatief hoge optredens een promi nente plek in zalen en festivals in Europa, Amerika en Australië. Ook Texel werd eerder met veel succes aangedaan. Naast de in Schotland geboren, maar in Groningen wonen de Roy Gullane (zang en gitaar), Phil Smillie (zang, fluit, whistles en bodhran), John Martin (zang, cello en viool) en Leslie Wilson (zang, bouzouki, keyboards, gitaar en har monica) bestaan de Tannahill Wea vers sinds kort uit het zesentwintig jarige talent Colin Melvile (highland bagpipes, Scottish small pipe, whis tles). Het concert in Question Plaza begint om 20.45 uur. Kaartjes kosten €11,- en zijn verkrijgbaar bij Music Store Texel en hotel De Lindeboom. Dinsdag 28 februari: Om 19.30 uur begint in het raadhuis in Den Burg een openbare vergadering van de gemeenteraad. De afdeling dialect van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke op de Groene- plaats in Den Burg. Cinema Texel vertoont Knetter (aan vang 13.45 uur), de Nederlands gesproken versie van Nanny McPhee, de Magische Kinderjuf (14.00 en 16.15 uur), de Nederlands gesproken versie van De Kronieken van Narnia (16.00 uur), Munich (21.00 uur) en Two for the money (21.45 uur). In de serie De Volkskrant-filmavonden draait Broken Flowers (19.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim draait Plop en het Vioolavontuur (aanvang 15.00 uur) en Rumor has it (20.30 uur). Woensdag 1 maart: Zandbank Sport and Adventures houdt workshops powerkiten en blok- arten. Aanmelden en inlichtingen: tel. 316699, 06-22561045 en www.actief- optexel.nl. Inge Stevenson van healingpraktijk De Verbinding start op Bnnk 26 in De Koog met een nieuwe meditatie cursus. In Ecomare begint om 14.00 uur de poppenkastvoorstelling 'Prinses Moe- ka en de lepelfamilie'. Gratis voor bezoekers van Ecomare, beperkt aan tal plaatsen. Om 20.00 uur begint in Question Plaza in Den Burg een debat tussen de Texelse lijsttrekkers. Cinema Texel vertoont Knetter (aan vang 13.45 uur), de Nederlands gesproken versie van Nanny McPhee, de Magische Kinderjuf (14.00 en 16.15 uur), de Nederlands gesproken versie van De Kronieken van Narnia (16.00 uur), Munich (21.00 uur) en Two for the money (21.45 uur). In de serie De Volkskrant-filmavonden draait Broken Flowers (19.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim draait Plop en het Vioolavontuur (aanvang 15.00 uur) en Rumor has it (20.30 uur). Donderdag 2 maart: Zandbank Sport and Adventures houdt workshops powerkiten, nordic walking en blokarten. Aanmelden en inlichtingen: tel. 316699, 06-22561045 en www.actiefoptexel.nl. In Ecomare begint om 12.00 uur de poppenkastvoorstelling 'Prinses Moe- ka en de lepelfamilie'. Gratis voor bezoekers van Ecomare, beperkt aan tal plaatsen. De Schotse folkgroep Tannahill Wea vers treedt op in Question Plaza in Den Burg. De toegang bedraagt €11,- (met 'Vriendenkaart' €7,50). Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende iange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 4. Waalderstraat, Marelstraat, Burger houtstraat, Jan Reystraat, Wilhel- minalaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 28 09.16 en 21.16 u. Wo. 01 10.00 en 22.00 u. Do. 02 10.34 en 22.46 u. Vr. 03 11.21 en 23.14 u. Za. 04 11.34 en 23.55 u. Zo. 05 11.40 en - u. Ma. 06 00.24 en 12.00 u. Di. 07 00.50 en 12.34 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt zondag 5 maart op om 07.17 uur en gaat onder om 18.26 uur; dinsdag 28 februari nieuwe maan, don derdag 2 maart springtij; maandag 6 maart eerste kwartier. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur de jaarvergade ring van Sportvisclub Texel. De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu komt om 20.00 uur bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Het programma wordt ver- I zorgd door het eendagsbestuur. Om 20.00 uur begint in de aula van OSG De Hogeberg een forumdiscus sie over het onderwijs met vertegen woordigers van de politieke partijen. Cinema Texel vertoont Knetter (aan vang 13.45 uur), de Nederlands gesproken versies van Nanny McPhee, de Magische Kinderjuf (14.00 en 16.15 uur) en De Kronieken van Nar nia (16.00), Munich (18.30 uur), Fun with Dick and Jane (19.15 en 21.45 uur) en Walk the Line (21.30 uur). Vrijdag 3 maart: De gemeente Texel houdt van 16.00 tot 20.00 uur open huis in het gemeen tehuis in Den Burg. In de rooms-katholieke kerk in Ooste rend begint om 19.30 uur een optre den van de gospelgroep Joy, die onder leiding staat van Jaap van der Slikke. In buurthuis Bethel in Zuid-Eier- I land wordt vanaf 19.30 uur bingo gespeeld. Toneelvereniging De Vriendenkring voert in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn voor de tweede en laatste keer het blijspel 'Tel uit je winst!' op. Aanvang 20.00 uur. Cees Ribbens geeft op uitnodiging van Volkssterrenwacht De Jager een i lezing in De Slinger van Ecomare. i Aanvang 20.00 uur, toegang €4,-. Cinema Texel vertoont Knetter (aan vang 13.45 uur), de Nederlands i gesproken versies van Nanny McPhee, de Magische Kinderjuf (14.00 en 16.15 uur) en De Kronieken van Nar nia (16.00), Munich (18.30 uur), Fun with Dick and Jane (19.15 en 21.45 uur) en Walk the Line (21.30 uur). TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.30 uur twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Toch moe ten automobilisten er rekening mee houden dat ze een half uur moeten I wachten. Dan kan op Texel gebeuren I tussen 9.00 en 11.00 uur en in Den Helder tussen 13.00 en 15.00 uur. 1 Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 *1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €35,05 33,45 (automatisch) I Per jaar 68,30 66,15 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por- tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. Lezing over manen Muziek in De Rog Tijdens de landelijke sterrenkijkda gen, vrijdag en zaterdag, geeft Cees Ribbens een lezing in De Slinger van Ecomare. De lezing, met als titel Hoeveel manen heeft ons zon nestelselbegint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €4,-, donateurs van de Volkssterrenwacht hebben gratis toegang. Met helder weer zal ook met kijkers gekeken worden. De Texelse band Sextet en Co speel: zondag in café De Rog in De Cocks- dorp. Het optreden begint om 15.00 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur De toegang is gratis. Mossenexcursie De Texelse afdeling van het IVN ver zorgt zaterdag een excursie over mos sen. Deze gaat om 14.00 uur van start in De Slinger bij EcoMare en duurt tot 16.30 uur. Van de deelnemers wordt verwacht dat ze zelf drie mossen meebrengen. Ze bekijken eerst een diapresentatie, bekijken de mossen en gaan daarna het veld in. Deelname staat open voor iedereen en is gratis. Inlichtingen via tel. 314259. www.beeldbanktexel.nl Dé beeldbank voor Texel met zowel historisch als recent materiaal.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2