Film Agenda E teso xcursies Kunst en 'magie' in Klif ART TEXELSE 2 COURANT Veel beroering in 'Een retourtje Kenia' Arno van der Heyden in Klif 12 Vrijdag 3 maart: De gemeente Texel houdt van 16.00 tot 20.00 uur open huis in het gemeen tehuis in Den Burg. In de rooms-katholieke kerk in Ooste rend begint om 19.30 uur een optre den van de gospelgroep Joy. Deze staat onder leiding van Jaap van der Slikke. In buurthuis Bethel in Zuid-Eier- land wordt vanaf 19.30 uur bingo gespeeld. Toneelvereniging De Vriendenkring voert in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn voor de tweede en laatste keer het blijspel 'Tel uit je winst!' op. Aanvang 20.00 uur. Cees Ribbens geeft op uitnodiging i Volkssterrenwacht De Jager een lezing in De Slinger van Ecomare. Aanvang 20.00 uur. toegang €4,-. Cinema Texel vertoont Knetter (aan vang 13.45 uur), de Nederlands gesproken versies van Nanny McPhee, de Magische Kinderjuf (14.00 en 16.15 uur) en De Kronieken van Nar- nia (16.00), Munich (18.30 uur), Fun with Dick and Jane (19.15 en 21.45 uur) en Walk the Line (21.30 uur). Zaterdag 4 maart: Zandbank Sport and Adventures houdt workshops powerkiten en blok- arten. Aanmelden en inlichtingen: tel. 316699, 06-22561045 en www.actief- optexel.nl. De Texelse afdeling van De Zonne bloem heeft van 13.30 tot 17.00 uur een theatermiddag in de Burgemees ter De Koninghal. Op de nettenzolder van de visserijco- operatie op de haven van Oudeschild begint om 14.00 uur een lagerhuisde bat over de toekomst van de visserij. Op het hoofdveld aan de Haffelder- weg in Den Burg begint om 16.00 uur een voetbalwedstrijd tussen politici en het MA1-meidenteam van Texel'94. Vanaf 18.15 uur besteedt het televisie programma Twee Vandaag op Neder land 2 aandacht aan de gemeente raadsverkiezingen op Texel. Om 19.30 uur begint in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild de jaarlijkse playbackshow. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal brengt toneelvereniging 't Amateurtje het blijspel 'Een retourtje Kenia' van Elly van Lieshout. De regie is in han den van Rla Kleinveld. Cees Ribbens geeft op uitnodiging van Volkssterrenwacht De Jager een lezing in De Slinger van Ecomare. Aanvang 20.00 uur. toegang €4.-. Toneelgroep GF-05-11 speelt in the ater Klif 12 in Den Hoorn de tragi komedie 'Nonkel Gaston... en dan is er koffie'. Aanvang 20.30 uur. Cinema Texel vertoont Knetter (aan vang 13.45 uur), de Nederlands gesproken versies van Nanny McPhee, de Magische Kinderjuf (14.00 uur) en De Kronieken van Narnia (16.00), Munich (18.30 uur). Fun with Dick and Jane (16.15, 19.15 en 21.45 uur) en Walk the Line (21.30 uur). Zondag 5 maart: Zandbank Sport and Adventures houdt workshops nordic walking. powerkiten en blokarten. Aanmel den en inlichtingen: tel. 316699, 06- 22561045 en www.actiefoptexel.nl. In de hervormde kerk van De Waal begint om 12.00 uur een concert van Michaël van Ekeren (bas-bari ton), Machteld van de Putte (mezzo sopraan) en Roeland van de Sande J (piano). Op het programma staan werken van onder anderen Schubert, Schumann en Tsjaikovsky. De toe gang bedraagt €7,-. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan bij j restaurant Strends End aan de Ach- 1 tertune in Oosterend worden gestart voor de Propagandawandeltocht van Het Gouden Boltje. Deelname kost €2,80. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt van 13.30 tot 16.00 uur een workshop Afrikaans dansen gegeven. Deelname kost €8,-, aanmelden is niet noodzakelijk. In eetcafé De Rog in De Cocksdorp speelt van 15.00 tot 21.00 uur de Texelse formatie Sextet en Co. Cinema Texel vertoont Knetter (aan vang 13.45 uur), de Nederlands gesproken versies van Nanny McPhee. de Magische Kinderjuf (14.00 uur) en De Kronieken van Narnia (16.00), f Munich (18.30 uur), Fun with Dick and j Jane (16.15, 19.15 en 21.45 uur) en Walk the Line (21.30 uur). Maandag 6 maart: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.00 uur een verkoop van tweedehands goederen gehouden De opbrengst is bestemd voor de res tauratie van het Hoornder kerkje. In het raadhuis begint om 20.00 uur de laatste commissievergadering van de huidige gemeenteraad. Om 20.15 uur begint in De Schakel naast de hervormde kerk van Den Burg een voordracht van Mieke Riet veld over de door haar geadopteerde j school in Burkina Fasso. Cinema Texel vertoont Munich (aan vang 18.30 uur), Fun with Dick and Jane (19.15 uur). Walk the Line (21.30 uur) en een sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 7 maart: Gemeenteraadsverkiezingen Zandbank Sport and Adventures houdt workshops powerkiten, nordic walking en blokarten. Aanmelden en inlichtingen: tel. 316699,06-22561045 en www.actiefoptexel.nl. In Question Plaza begint om 20.00 uur een verkiezingsavond, waarop de uitslag van de vandaag gehouden gemeenteraadsverkiezingen wordt bekend gemaakt. Met reacties van de politieke partijen, de prijsuitreiking van Raad uw raad en veel muziek. In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Deelname kost €3,50 per koppel. Leden van SV De Koog houden in de eigen kantine de jaarlijkse ledenverga dering. Aanvang 21.15 uur. Cinema Texel vertoont Fun with Dick and Jane (aanvang 20.15 uur) en in de serie De Volkskrant-filmavonden voor het laatst Broken Flowers (20.30 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie óver de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl Zaterdag 4 maart: Het Ambachtscentrum aan het Wezenland in Den Burg is van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Rondleidingen door de brouwerij en de distilleerderij om 10.30 en om 14.45 uur. Om 14.00, 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6.-. Zondag 5 maart: Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door natuurgebied De Slufter. Opgave en inlichtingen bij Ecomare, tel. 317741. j?L Werk aan de weg Woensdag 8 maart: Het Ambachtscentrum aan hel Wezenland in Den Burg is van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Rondleidingen door de brouwerij en de distilleerden om 10.30 en om 14.45 uur. Om 11.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door natuurgebied De Slufter. Opgave en inlichtingen bij Ecomare, tel. 317741. Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,- Donderdag 9 maart: Het Ambachtscentrum aan het Wezenland in Den Burg is van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Rondleidingen door de brouwerij en de distilleerderij om 10.30 en om 14.45 uur. Van 6 tot en met 12 maart zijn de volgende straten en wegen in verband met werkzaamheden afgesloten: Den Burg: Maricoweg geen door gaand verkeer; Elemert, tussen War moesstraat en Keesomlaan geen door gaand verkeer; kruising Elemert met Keesomlaan geen doorgaand verkeer vanaf woensdag. De Koog: Ruyslaan tussen Brink en Badweg geen door gaand verkeer: Zeekraal afgesloten. Eierland: Postweg, tussen vliegveld en Slufterweg, geen doorgaand ver keer van maandag tot en met vrijdag. Nabij de Cocksdorp: fietspad van De Krim naar Vuurtoren, tussen Krimweg en Stengweg afgesloten. Hoogwater te Oudeschild Za. 04 Zo. 05 Ma. 06 Di. 07 Wo. 08 Do. 09 Vr. 10 11.21 en 23.14 U. 11.34 en 23.55U. 11.40 en - a 00.24 en 12.00 a 00.50 en 12.34 a 01.24 en 13.45 a 02.14 en 14.56 a 03.30 en 16.30 a Aan het strand is het ongeveer een uur een» r hoogwater. De zon komt zondag 5 maart» L om 07.17 uur en gaat onder om 18.26 uur Jv maandag 6 maart eerste kwartier; woensd» p 8 maart doodtij. 'edi rtten Duurzame fietstocht In samenwerking met de WV houdt woningen die op duurzame «f7o/i de stichting Duurzaam Texel op 13 zijn ge- of verbouwd. mei een fietstocht langs particuliere Wat ik zeggen wou... Politiek voer landelijke TV Twee Vandaag besteedt in de uit zending van zaterdag 4 maart aan dacht aan de gemeenteraadsver kiezingen op het eiland. Het item maakt deel uit van een serie, waarin steeds een andere gemeente aan bod komt, Texel is onder meer uit gekozen wegens de eilandpositie, omdat het college hier volledig uit vrouwen bestaat en de nieuwe par tij BEZEM. Een TV-ploeg maakte dinsdag opnamen op het eiland. De Winterconcert Excelsior Muziekvereniging Excelsior geeft zaterdag 11 maart het jaarlijkse win terconcert in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Zowel het fanfare korps als de percussiegroep heeft een afwisselend programma inge studeerd en ook de majorettes en minirettes zullen zich van hun beste kant laten zien. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Cursus mediteren In samenwerking met Hans Boe ree geeft de Gezondheidswijzer van Corbis Plus een cursus mediteren. Deze bestaat uit zes wekelijkse bij eenkomsten van drie uur, te houden in verzorgingstehuis De Gollards. De eerste bijeenkomst wordt gehou den op maandag 3 april en begint om 13.30 uur. Deelnemers maken kennis met stiltemeditatie, geleide meditatie en visualisatie. Kennis van meditatie is niet noodzakelijk, Aanmelden kan tot 20 maart via tel. 0223-650135 of via e-mailadres gezondheidswijzer@corbisplus.nl. ploeg schoof aan tijdens de weke lijkse b en w-vergadering, en bij de lunch in het hernieuwde Vispaleis in Oudeschild en heeft BEZEM-lijst- trekker Hans de Breij geïnterviewd. Wie maakt me los, zoals het pro gramma heet, voert volgens Van der Heyden langs de krochten van de ziel en biedt een zeker houvast in sombere tijden. 'U verlaat de zaal als een ander mens. Vrolijk verward en/of helder hallucinerend. Er in elk geval van overtuigd dat u twee dingen hard nodig hebt: mijn CD en een stevige borrel.' Heel toevallig zijn beide verkrijgbaar in Klif 12. 'De Heilige Hollandse Handelsgeest is in mij gevaren, 't Is me een geschenk uit de hemel.' Van der Heyden, die zelf zingt en 'een enkel instrument' aanraakt, wordt muzikaal ondersteund door Komische misdaa Fun with Dick and Jane is een komische misdaadfilm, die deze week dagelijks en soms meer dere keren per dag in Cinema Texel draait. Het verhaal gaat over Dick (een rol van Jim Carrey) en Jane (Téa Leoni), die verliefd en gelukkig zijn en samen de typisch Amerikaanse droom leven. Totdat het bedrijf waar Dick werkt bij een beursschandaal betrokken raakt en die droom een nachtmerrie wordt. Dick verliest alles wat hij in zijn leven heeft verdiend, zodat er niets anders opzit dan te bedelen, lenen en stelen om in leven te blij ven. En dat zorgt voor hilarische momenten. Ook nieuw in Cinema Texel is Walk the line, een biografische muziekfilm over het leven van Johnny Cash. Deze gepassio- en Johnny Cash neerde countryster, gespeeld door Joaquin Phoenix, dreigt op het hoogtepunt van zijn roem ten onder te gaan aan zijn destructie ve levensstijl. Pas wanneer hij zijn grote liefde June Carter (Reese Witherspoon) ontmoet, hervindt hij zichzelf en krijgt zijn bestaan weer glans. De meeste andere films zijn geprolongeerd. Maandag kunnen liefhebbers zich laten verrassen door een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is. Het volledige programma staat in de agenda elders in deze krant en op de website www.texelsecou- rant.nl. VRIJDAG 3 MAART 2006 Tussen kunst en magie is de titel van de expositie van Wouter Weer man in Galerie Klif ART, waarbij schilder- en goochelkunst hand in hand gaan. De Texelaar toont landschappen, abstrccte werken en door hem gemaakt magisch speelgoed. Zondag van 14.00 tot 17.00 uur wordt de tentoonstel ling officieel geopend. De werken van autodidact neigen van figuratief, met nog herkenba re landschapselementen, over te gaan in abstracte kunst. Ze weer spiegelen de artistieke fase waarin de 30-jarige kunstenaar die sinds twee jaar zijn brood verdient met de (magische) kunst momenteel verkeert. Wat oudere werken zijn meer impressionistisch van aard, naar voorbeeld van Monet, maar in zijn laatste werken verliezen de herkenbare elementen aan terrein en laat de schilder ruimte over voor de fantasie van de kijker. 'Ik merk dat mensen dat leuk vinden. Dat fascineert mij. Wat is dat nou? Ik hou ervan om te spelen met die tus senvorm.' Om diepte in zijn schil derijen te krijgen, brengt hij met de losse hand meerdere lagen verf aan, waardoor een speels, volgens de schilder 'magisch' effect ont staat. Dit sluit aan op wat Weerman noemt het magisch speelgoed en de goochelattributen, waaronder zijn zelfgemaakte goochelkist uit esdoornhout. Naast het werk van Weerman zijn landschappen en bloemstillevens te zien van oud Texelaar Toon de Haas, en Texelse dorpsgezichten van Ottili van Dapperen-Ballot. Op de expositie verder gouaches van Eugène Brands en zeefdrukken van Theo Wolvecamp. Beide schilders behoorden in 1948 tot de oprichters van de Cobragroep. Klif ART is geopend op donderdag tot en met zondag, van 13.30 tot 17.30 uur. Afrikaans dansen In dorpshuis De Wielewaal in De Waal geeft Ericka Voortman zon dag van 13.30 tot 16.00 uur een workshop Afrikaanse dans. leder een is welkom, danservaring is niet nodig. De begeleiding wordt ver zorgd door percussionist Severin Candel op conga, dundun, cajon en djembé. Deelname kost €8,-, houders van een Woman Wizard Membership betalen €6.-. Van tevo ren aanmelden is niet nodig. Meer informatie is te vinden op de websi tes www.danslaboratorium.nl, www. dansoptexel.nl en te verkrijgen via tel. 06-13614046. Activiteiten in boekenweek In het kader van de Nationale Boekenweek, van 15 tot en met 25 maart, vinden in de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg allerlei activitei ten plaats. De activiteiten staan meest in het teken van muziek, gezien het thema van de boeken week, boem paukeslag. Volwassenen die in de boekenweek lid worden van de bibliotheek krijgen een boekenbon van €5,- en een bon voor het boekenweekgeschenk van Arthur Japin, De grote wereld. Puz zelaars kunnen de boekenweektest maken en maken daarmee kans op boeken en een NS-dagkaart. Ook kunnen winnaars een vraag stellen aan schrijver Arthur Japin. In de bibliotheek worden daarnaast gita ren van gitaarbouwer Jeroen Schoo uit De Waal geëxposeerd. Op vrij dag 17 maart leest Aliëtte Fonds de legende van Brandiswhiere voor, daarbij begeleid door Hedwig Ens op harp. Deze voordracht begint om 19.00 uur, de toegang is gratis. Op woensdag 22 maart verzorgen Jaap en Nico Dros een literaire en muzikale avond. Deze voordracht begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €3,50. In verband met de te verwachten grote toeloop wordt vooraf reserveren aanbevolen. Meer informatie is te verkrijgen bij de bibliotheek, tel. 312743. Maar liefst tien leden van 't Ama teurtje beklimmen zaterdag het toneel van dorpshuis De Wiele waal om mee te spelen in het voorjaarsstuk van de vereniging. Op het programma staat Een retourtje Kenia, een door Elly van Lieshout geschreven blijspel in vijf bedrijven. 't Amateurtje, dat komend najaar het 50-jarig bestaan viert, heeft gekozen voor een ouderwets lach- stuk. Het verhaal gaat over een fysiotherapeut, die samen met zijn echtgenote tamelijk onverwacht op reis naar Kenia gaat. Tijdens hun vakantie worden de zaken waarge nomen door zijn tweelingbroer, die als voetbaltrainer ook enige erva ring als sportmasseur heeft. Maar hoe goed bedacht ook, leidt deze oplossing tot allerlei verwikkelingen, waarbij veel beroering ontstaat. Daarbij doet huisvriendin Sjaan, de enige die de twee broers uit elkaar kan houden, haar uiterste best alles weer recht te breien. De cast vormt een mengeling van routine en talent. Zo spelen Jan Eelman, Gooitzen Kedde en Karin Gaasbeek al vele jaren toneel, maar maken Marjon Barth en Belinda Laan hun debuut bij 't Amateur tje. Van hen heeft alleen de sinds kort op Texel wonende Barth wel eens eerder op de planken gestaan. De andere spelers zijn Lotte van der Belt, Simone Schipper, Richard Eelman, Jacomien Witte en Ben Roest. De regie is in handen van Ria Kleinveld, souffleuse is Dimphy Bervoets. Overigens hebben de Waalders hebben het zichzelf niet gemak kelijk gemaakt. Halverwege bou wen ze het toneel om en verandert de woonkamer in een ruimte voor fysiotherapie. Op die transformatie is zó hard geoefend, dat het binnen vijf minuten moet lukken. Later in de voorstelling wordt de omgekeerde weg bewandeld, maar dat gebeurt in de pauze. Kaarten kosten €5,- en zijn verkrijg baar aan de zaal of telefonisch te bestellen via tel. 312130 en 315277. De voorstelling begint om 20.00 uur. Brievenbus Waarom, vraag je je af, moest de brievenbus aan de De Ruyterstraat, tegenover de Kerksteeg, worden weggehaald? Je hoort hier veel mensen over mopperen. Naar ik heb begrepen, was het niet renda bel de bus te laten staan. Er kwam te weinig post in. Ik vraag me af of het nu zoveel extra tijd kost om een paar brieven meer of minder uit de bus te halen. Ik zou zeggen: terug die brievenbus. Dat komt een stuk aardiger over. D. Westdorp, Oudeschild. Andere tijd lagerhuisdebat Het eerder aangekondigde lager huisdebat over de visserij begint zaterdag niet om 15.00, maar al om 14.00 uur. De lokatie is ongewijzigd, de nettenzolder van de visserijco- operatie op de haven van Oude schild. Bisdom belicht Texels uitstapje Het bezoek van bisschop Punt aan Texel wordt uitgebreid belicht op de website van Bisdom Haarlem (www. bisdomhaarlem.nl). Onder het kopje Nieuws is onder meer een uitge breide fotoreportage van zijn verblijf op het eiland te zien. Het zevende programma van Arno van der Heyden, dat vrij dag 10 maart is te zien in theater Klif 12 in Den Hoorn, draait om de zonden. 'Hebzucht, ijdelheid, woede, luiheid, jaloezie, wellust en vraatzucht bedreigen ons en iemand moet ons redden. Van sterke mannen valt al meer dan 2000 jaar niets te verwachten, dus doe ik het maar', aldus deze cabaretier. pianist Bas Mulder en gitarist Hen drik-Jan Vermeulen. Meer informa tie is te vinden op de website www. arnovanderheyden.nl. De voorstelling begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €14,-. 'Vrienden van Klif 12' betalen €12,-. Een diner vooraf is mogelijk. Reserveren kan via tel. 319633. Lezing over Burkina Fasso Mieke Rietveld spreekt maandag in De Schakel in Den Burg over haar bezoek aan een school in Burkina Fasso. Samen met enkele ande ren heeft zij een stichting opgericht die deze school heeft geadopteerd, waarna ook de hervormde en gere formeerde kerken van het eiland hiervoor acties hebben gevoerd. Rietveld heeft de school in janu ari bezocht en vertelt nu over haar ervaringen. De voordracht begint Koken met bier in Twaalf Balcken Taveerne De Twaalf Balcken ver zorgt zondag 12 maart een speci ale avond, waarop koken en bier centraal staan. Er worden vier of vijf gangen bereid waarin bier de hoofdrol speelt. Daarnaast is er voor de liefhebbers een bierarran gement van bijpassende bieren. Het is ook mogelijk wijn te drinken op deze avond, maar de organisatie - die zich het Bierproefgenootschap noemt - zegt te hopen dat wijndrin kers zich laten overtuigen 'van de grote mogelijkheden die bieren bie den op culinair niveau'. De avond begint om 17.30 uur met een aperi tiefbier op basis van champagnegist en kost, inclusief bierarrangement, €27,50. Reserveren is noodzakelijk en kan via mail@12balcken.nl of tel. 312681. Gastouders gezocht Europa Kinderhulp zoekt gastouders die in de zomervakantie drie weken een gastkind willen opvangen. Het gaat hierbij om kinderen van 5 tot 12 jaar die weinig zekerheid kennen in hun bestaan en veelal afkomstig zijn uit een kindonvriendelijke omge ving. Van de gastouders wordt niet verwacht dat ze de taal vloeiend spreken, maar dat ze zich met een paar eenvoudige woorden weten te redden. Van 2 tot en met 20 juli worden kinderen uit Noord-Frankrijk opgevangen, van 10 tot en met 28 juli kinderen uit Berlijn en van 22 juli tot en met 12 augustus kinderen uit de omgeving van Parijs. Ook vangt Europa Kinderhulp kinderen op uit Nederland en Oostenrijk. Meer informatie is te verkrijgen bij Harriët Tax (tel. 318128), Anita Vriezema (tel 0227-592205), Jolanda Lange- dijk (tel. 072-5039231) en de familie Pool (tel. 023-5272560). Meer infor matie is ook te vinden op website www.europakinderhulp.nl. Wandeltocht voor zuster Mary-Anne Bij de Witte Burcht gaat zondag 26 maart om 12.15 uur de jaarlijkse wandeltocht voor zuster Mary-Anne in Mozambique van start. Inschrijven kost €2,50 en kan vanaf 11.45 uur. De tocht voert over een afstand van vijf kilometer, de opbrengst komt ten goede aan het gezin van Isabel in Mozambique en aan kinderen die wees zijn geworden door aids. Voor en na de tocht wordt in de Witte Burcht koffie en thee geschonken en is er gebak verkrijgbaar gebak ken door de communicantjes

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2