Afspraken behoorlijk goed nagekomen' i Plan strandhuisjes komt iets te vroeg TEXELSE g COURANT Burgemeester over collegeperiode: jjchter de schermen T li m m&mm* Ij3 Kerkdiensten Me<1ische zorg Hulpverlening oud Papier Radio Texel 1Q6.1 VRIJDAG 3 MAART 2006 Zeggen wat je doet en doen wat je zegt, luidde het credo van het college bij het aantreden in 2002. Vier jaar later is het tijd om de balans op te maken. En wat blijkt? Verreweg de meeste pun ten uit het collegeprogramma zijn gerealiseerd. Maar Texel werd in 2006 ook geconfronteerd met een gat in de begroting van €1 miljoen (J&750.000,- te kort en €250.000,- voor nieuw beleid). Een probleem dat nog niet uit de wereld is. Maar eerst het goede nieuws. Wat is er zoal tot stand gebracht in de vier jaar dat Texels Belang. CDA en WD samen de coalitie vormden en wethouders Nel Eelman (CDA). Corrie Heijne (TB) en Annie Hin-Hin (WD) met burgemeester Geldorp verantwoordelijk waren voor het dagelijks bestuur= Een greep uit de onderwerpen die in de evaluatie van het collegepro gramma als 'afgerond' staan aan gemerkt. De structuurvisie 2020, vaststelling van het krediet voor het nieuwe gemeentehuis (dat wel in de ijskast is gezet), de een trale publieksbalie, invoering van het directiemodel, de nota commu nicatie. continuering planmatig en rationeel wegenbeheer, Texelse par- keerkaart, behoud vliegveld, kam peren bij de boer opgeschroefd naar 2000 kampeerplaatsen, de boven grens van slaapplaatsen op 45.000 gehandhaafd, de Nota Toerisme en Recreatie vastgesteld, alsmede het Natuur- en Landschapsbeleidsplan (waarvoor de raad voor de uitvoe ring €100.000,- heeft vrijgemaakt) en de nota Inkoop en aanbeste dingsbeleid, instelling Texel Acade mie en negen andere projecten en doelstellingen op onderwijsgebied die als afgerond staan aangemerkt. De ondergrens van 30 procent kam peerplaatsen is gehandhaafd (nu 31 procent), er zijn dorpssteunpun ten gerealiseerd, een website voor jongeren (overigens weinig animo voor), de jeugdnota is vastgesteld en er is gestart met de uitwerking van aanbevelingen. De voorberei dingen voor de bouw van het hulp verleningsgebouw verkeren in de eindfase, de nota gezondheidsbe leid is aan de raad voorgelegd, er is gestart met de riolering van het buitengebied, een duurzame aan pak van De Volmolen, er zijn beeld kwaliteitplannen en, het bouw- en principeoverleg is gestart en, last but not least, er mogen de komende tien jaar 600 nieuwe woningen wor den gebouwd en in de kernen nog eens 500. Veiligheid Daarnaast zijn er projecten die zijn gestart en nog lopen, zoals de intensivering van de samenwerking met de andere waddeneilanden, de voorbereiding van de kerntakendis cussie, de sluitingstijden zijn onder de loep genomen, met betrekking tot veiligheid is gestart met werk plannen voor handhaving. Niet in het collegeprogramma opgenomen, maar wel van hogerhand opgelegd waren richtlijnen voor de veilig heid van platte daken, naar aanlei ding van enkele instortingsgevallen elders. Een nieuw distributieplano- logisch onderzoek is nog niet gere aliseerd, maar de voorbereidingen lopen. Nog nauwelijks uit de verf gekomen (met uitzondering van de versterking van het Maritiem en Juttersmuseum) is de tweede fase van de haven en niet gerealiseerd is de overdracht van de vissershaven, wat overigens een wens is van de overheid en niet van Texel. Onderhandelingen lopen, de overheid is nu aan zet. Met de beoordeling 'dat behoorlijk goed is nagekomen wat in het col legeprogramma was afgesproken', slaat burgemeester Geldorp (uit gaande van de ambtelijke evaluatie) de plank niet mis, al is deze coalitie er niet in geslaagd het begrotingste kort weg te poetsen. Wel ligt er een bezuinigingsvoorstel, waarover deze raad echter geen besluiten meer zal nemen. En er staat voor de komen de periode een kerntakendiscussie op stapel, om de gemeente op de lange termijn financieel gezond te houden. Niet terug te vinden in de evaluatie is de ontwikkeling van de personeelskosten, dit met het oog op de belofte dat geen extra perso neel zou worden aangekomen. Burgemeester kijkt met gemengde gevoelens terug Met het oog op de bereikte resul taten in de afgelopen vier jaar kijkt burgemeester Geldorp terug op een periode waarin heel wat is bereikt. 'Hoewel we niet altijd I even goed werden gesteund door de drie collegepartijen', wat een milde weergave van de werkelijk- I heid is. Over fricties, met name de I aanvaringen met Piet Standaart I zegt ze: 'Twee personen hebben l ervan geleerd. Mijn optreden was j niet altijd even gelukkig.' Teleurgesteld is ze in het beeld dat volgens haar in de landelijke media is opgeroepen over het 'vrou wencollege'. 'Dat imago verdween niet, deed pijn en werkte ineffi ciënt.' In werkelijkheid heerste er binnen b en w volgens Geldörp een sfeer van collegialiteit, samen werking en resultaatgericht werken. 'Het was klasse.' Inzake het dua lisme beschouwt ze de afgelopen vier jaar als een leerperiode, waarin de nodige ervaring is opgedaan en verbeteringen zijn aangebracht. 'Voor een eerste periode dualisme was het beslist niet slecht. De raad heeft geleerd zich te concentre ren op de kaderstellende'rol en te besturen op hoofdlijnen. Naarmate het wantrouwen afnam, groeide het zelfvertrouwen.' Lovend is de over de verbeteringen binnen de Rampenoefening Passanten van de Califomiëweg en omstreken moeten zaterdagmiddag niet gek opkijken een veelheid aan hulpverleners in actie te zien. Hun aanwezigheid maakt deel uit van een grote rampenoefening, waarbij op en rond enkele bungalowparken een rampscenario wordt nagebootst, 't Mientje, zoals de exercitie is gedoopt, is een multidisciplinaire oefening waarin geneeskundige hulpverle ning, brandweer, meldkamer, politie en gemeente intensief met elkaar samenwerken. De oefening wordt gehouden van 13.00 tot 15.00 uur. Vuiligheid Tijdens de verkiezingscampagne zijn de Texelse politici doorgaans tamelijk lief voor elkaar, maar deze week bleek dat we de Amerikaan se stijl niet langer uit de weg gaan. Ik bedoel het bovenspitten van vuiligheid over politieke tegen standers. Want het was natuur lijk met toevallig dat het dikke dossier over de lijsttrekker van BEZEM, met daarin de vele hate lijke brieven aan de deurwaar der en de twee veroordelingen die daaruit voortvloeiden, deze week bij de pers op de deurmat belandde. Hoewel sensationeel gebracht, is de nieuwswaarde betrekkelijk omdat we al in okto ber verslag deden van de rechts zitting waarop deze Texelaar zich voor zijn beledigingen aan het adres van de deurwaarder moest verantwoorden. Met bewoordin gen zoals 'kreng', 'Jij liegt en bedriegt', 'slecht mens', 'corrupte kwal' gaf hij het begrip hotmail een nieuwe dimensie. Gebleken is dat ook burgemeester Geldorp een flinke stapel van dergelijke e- mails van hem mocht ontvangen en - hoewel mijn stapeltje brieven aanzienlijk dunner is - mag ik mij ook in de persoonlijke aandacht van de briefschrijver 'verheugen' en wel wegens mijn verslagleg ging van het eerste politieke café, waarin ik mij niet zo vleiend over zijn inbreng aan het slot uitliet, 'k citeer: 'Uiteraard mag u, om welke reden dan ook, BEZEM Proberen kapot te schrijven, maar "w geloofwaardigheid is al wel in net geding, en ook al volgens vele anderen met ons.' Verderop in de toef: 'Timmertje, Timmertje, wat doe je?", riepen ze op de TV. Doe 'kbinnenkort ook..,' Ik spreek geen oordeel uit, op de constatering na dat bij deze de patste tijd veelbesproken Texe- 'aar, die zelfs de camera's van 'wee Vandaag op zich gericht wist, meer publiciteit genereerde dan je op grond van de inhoud zou verwachten. Heel Texel is benieuwd naar het aantal zetels dat zijn partij binnensleept. Afgaand op de poll van onze col lega's van de kabel moeten dat er nogal wat zijn, maar bedenk wel dat zo'n digitale stemming geen weerspiegeling is van de werke lijkheid en uit een onderschepte e-mail waarin de geadresseerde wordt aangemoedigd op de web site een zekere partij te stem men, kun je conclusies trekken. De laatste telefonische enquête die we zelf hielden, en waarvoor ruim 200 willekeurige Texelaars zijn gebeld, bleek dat welgeteld één ondervraagde op BEZEM zou gaan stemmen. En in de drie peilingen bij elkaar opgeteld (600 telefoontjes naar verschillende kiezers), kwam deze politi.eke nieuwkomer niet verder dan drie stemmen. Bij lange na niet vol doende voor één zetel. Desondanks zijn niet alle concur renten er even gerust op, anders zouden ze bij de media niet zo'n dik pakket naar binnen hebben geduwd. De angst lijkt zelfs te groeien, want laat ik nou gisteren een politicus hebben gesproken die bang is dat al die negatieve publiciteit wel eens in het voor deel van BEZEM kan werken. Kom op, een politicus die geen vertrouwen heeft in zichzelf, zijn partijprogramma en de gedane beloftes, wat moet de kiezer daar wel niet van denken? Ik advi seer zij die nog zwevend zijn ons beknopte overzicht, waarin ver schillende partijstandpunten over zichtelijk naast elkaar zijn gezet, goed te bestuderen. Wedden dat de keus dan een stuk makkelijker wordt. Gerard Timmerman B? HIER RUST HAK.W HftRMEN SPIGT MtEHA JW- -V BÜSS interne gemeentelijke organisatie, waardoor klantvriendelijker en effi ciënter wordt gewerkt. Het in een vroeg stadium betrekken van belan genorganisaties en anderen bij het maken van beleid, zoals onder meer bij de nota toerisme en recreatie is gebeurd, beschouwt ze als zeer positief. 'Mede daardoor zijn ze zó geschreven dat we er ook in de praktijk iets mee kunnen.' Meelopen met parkeerwacht In het kader van de open dag van de gemeente, bestaat vandaag (vrij dag) de mogelijkheid een rondje mee te lopen met de parkeerwacht. De rondleiding voert langs verschillende parkeerplaatsen in Den Burg. Onder weg wordt tekst en uitleg gegeven over het werk van de parkeerwach ter. De rondleidingen, die ongeveer een kwartier duren, beginnen om 16.30, 17.30, 18.30 en 19.30 uur en beginnen bij het raadhuis. Scholen willen duidelijkheid nieuwe school Het is een wederkerend stok paardje van de WD. Als het aan dc liberalen ligt, komt er een nieuwe school in de nieuwe wijk ten oosten van Den Burg. Het basisonderwijs begint echter een beetje genoeg te krijgen van het balletje dat in hun ogen telkens vrijblijvend wordt opgeworpen. Directeur Ernst Engbrenghof van de Thijsseschool vroeg de politieke partijen gisteravond tijdens een ver kiezingsdebat op de OSG met de scholen om tafel te gaan zitten om duidelijkheid te scheppen. Volgens Engbrenghof scheppen de ideeën tot nu alleen verwarring. 'We willen een keer van dat Wolkewietje-ver- haal af. Geen enkele school weet waar we aan toe zijn en het zorgt voor vragen bij de ouders.' Bij de basisscholen leven ook twijfels over het nut van een nieuwe school in de nieuwbouwwijk. Een direct antwoord van de WD bleef uit. Vertegenwoordigers van de partij waren door omstandig heden verhinderd en het was de partij op het laatste moment niet gelukt vervanging te sturen. Met de opinies van andere partijen kon Engbrenghof meerdere kanten op. Frans Visman (D66) sprak zich als enige duidelijk tegen een school in de Mars uit. De andere partijen wilden de vraag of het nodig was van het onderwijsveld laten afhan gen. Eric Hercules (PvdA) voegde daar aan toe dat de nieuwbouw wijk geen 'slaapwijk' mag worden. Martijn Eelman (CDA) vond dat er in ieder geval in het bestemmings plan rekening met een school moet worden gehouden. Arthur Ooster- baan (GroenLinks) stelde nadrukke lijk dat, als er een school komt, het een tijdelijke school zou moet wor den. 'Er komen minder kinderen. Over twaalf jaar heb je die school niet meer nodig. Zorg ervoor dat je dan woningen van het gebouw kunt maken. Maar GroenLinks zegt alleen ja tegen een school Hielke Bruining bij de grafsteen van Harmen Spigt. Het betreft alleen de steen, want de stoffelijke resten van de grootvader van Bruinings partner Carta zijn al jaren geleden geruimd. (Foto Gerard Timmerman) Privé-begraafplaats bij autokerkhof? daarvoor toestemming moet geven. Maar het verzoek van Bruining en Spigt heeft de raad nog niet bereikt. Elders in het land speelt het onder werp ook. Bijvoorbeeld in Arnhem, dat het inrichten van een graf op eigen erf wil toestaan, mits de aan vrager aan een reeks voorwaarden voldoet. Zo blijft begraven in eigen grond binnen de bebouwde kom verboden. De aanvrager van het graf moet kunnen aantonen dat er een historische emotionele binding met de grond bestaat en dat dat ook voor nabestaanden in dé toe komst zal gelden. Bij Spigt is dat het geval, omdat het terrein al geruime tijd in bezit is van de bedoeling en het de bedoeling van de familie is dat dit in de toekomst het geval zal blijven. Voorwaarde is ook dat het grondwaterpeil zich op een voorge schreven niveau bevindt. Hielke Bruining en partner Carla Spigt willen op hun erf aan de Ruigendijk een privé-begraaf- plaats inrichten. Een aanvraag hiervoor is volgens Bruining naar de gemeente onderweg. Een graf op eigen erf is in uitzonderlij ke situaties toegestaan, maar in hoeverre Texel hier beleid voor heeft, kon gisteren niet worden achterhaald. Binnen niet al te lange tijd wordt het graf van Cobus Spigt geruimd en het is een wens van de familie om de stoffelijke resten te herbegraven op het terrein aan de Ruigendijk. Ook Bruining ziet in de toekomst een laatste rustplaats in het verwil derde terrein wel zitten. 'Dat heeft wel wat.' Zover is het nog niet, ook omdat de Wet op de Lijkbezorging voorschrijft dat de gemeenteraad Een plan van GroenLinks en de PvdA om meer variëteit in de strandhuisjes aan te brengen, heeft het tijdens de raadsverga dering niet gered. Het ging de andere partijen iets te vlug om bij voorbaat al de regels voor strand huisjes te versoepelen, terwijl er nog volop over de nieuwe strand- nota wordt gediscussieerd. Als het aan de progressieve partijen ligt, komen er maar twee regels waar de huisjes in de toekomst aan hoe ven te voldoen. Ze mogen, volgens een motie die de partijen indien den, niet groter dan twaalf vierkante meter worden en niet meer dan 2,5 meter hoog zijn. Qua oppervlakte zou dat een verdubbeling beteke nen. Strandhuisjes mogen volgens de huidige regels niet groter dan 2,5 bij 2,5 meter zijn. De maximum hoogte bedraagt al 2,5 meter. Wat kleur en vormgeving betreft, mogen huisjeseigenaren het van PvdA en GL helemaal zelf uitzoeken. De hui dige uniformiteit willen de twee par tijen volledig loslaten. Op die manier zou het Texelse strand meer 'eigen heid' moeten krijgen. GL en PvdA willen met de versoepeling tege moet komen aan wensen van 'veel Texelaars, badgasten en strandex- ploitanten'. De andere partijen kenschetsen de motie als een schot voor de boeg dat te vroeg werd afgescho ten. Afgelopen maandag sprak de gemeente onder leiding van bureau Noordtij uit Leeuwarden voor het eerst met betrokkenen over de nieu we Strandnota. Voor eind maart staat een tweede sessie gepland. Volgens Joop Groeskamp (Texels Belang) was het niet verstandig om nu al één aspect uit de discus sie over de nieuwe strandnota te lichten. 'Laten we dat op 30 maart bepalen en misschien krijgt u op langere termijn uw zin', hield hij de PvdA en GL voor. Jan Koolhof (CDA) vond dat even eens en merkte op dat er niets nieuws in de motie stond. Maria van der Spek (WD) hamerde erop dat de uniformiteit van de strand huisjes moet blijven zoals het is. Ze zag weinig in het vooruitzicht dat er straks 'honderdtwintig verschillende kleuren op het strand te zien zijn.' Arthur Oosterbaan (GroenLinks) greep die opmerking meteen aan om te verkondigen dat het hem 'verbaasde dat een liberale partij als de WD zo strak aan die DDR- achtige hokjes op het strand wilde vasthouden'. Het debat maakte het een en ander bij de raadsleden los. Roelie Bak ker (Texels Belang) verkondigde wel haar steun aan de motie te verle nen. En ze wilde ook wel vertel len waarom: als eigenaar van een strandhuisje slaapt ze soms op het strand en de voorstellen van GL en PvdA klonken haar als muziek in de oren. Eric Hercules (PvdA) reageerde direct met de opmerking dat Bakker 'van de PvdA voort aan languit in haar strandhuisje zou mogen liggen'. Groeskamp merkte op met zijn strandhuisje redelijk dicht in de buurt van een strandopgang te zit ten. maar vroeg zich af welke afstan den andere huisjesbezitters zouden moeten afleggen als de huisjes gro ter worden. Oosterbaan liet daarop doorschemeren dat minder huisjes op het strand wat GroenLinks betreft geen probleem zou zijn. Donderdag 30 maart wordt onder leiding van Noordtij tijdens een openbare bij eenkomst opnieuw over de nieuwe strandnota gesproken. Plaats en tijdstip moeten volgens een woord voerder van de gemeente nog wor den vastgesteld. als de andere scholen dat willen. En anders zeggen we nee.' Roelie Bakker (Texels Belang) zei nog geen signalen te hebben gehad dat het nodig is. Hans de Breij (BEZEM) zei weinig van het onderwerp te weten, maar het leek hem dat een nieuwe woonwijk met jonge kinderen recht heeft op een nieuwe school. Het plan staat wederom in het verkie zingsprogramma van de WD. Daar staat ovengens vermeld dat de libe ralen in Den Burg West een nieuwe school in het bestemmingsplan wil laten opnemen, terwijl de huidige raadsleden het altijd over de Mars hebben gehad. In de visies van de gemeente wordt Den Burg West op ouderen ingericht, terwijl Den Burg Oost meer op starters en jongeren wordt toegespitst. Zondag 5 maart PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 10.00 u. gezamenlijke dienst in gere formeerde kerk, ds P.A. den Braan- ker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. P.A. den Braanker, geza menlijke dienst met hervormden. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u ds. C.F. Klaassen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. C.F Klaas sen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. br. K. Breeuwer. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. De Dominootjes JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Maakt u Jehovah werkelijk tot een vesting? Wachtto renstudie, 11.20 u.: Volg Jehovah's geduld na. Visserij: als je samen ee net vormt, vang /e elkaar op Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen. Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via eén van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 Of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 33A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44. Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9 00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Dietiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of specialist Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen. 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel 311477. www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Bnjder Versla vingszorg Texel, De Zes 12, Den Burg Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel 315602 of 06- 30215211; www.brijder.nl. Psycholoog: J. van den Berg, tel. 310386. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer. 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel crisisopvang huiselijk geweld, tel 0222-321001. dag en nacht bereik baar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Noordwester, Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golf slag, Vaargeul, Schoorwal, Gasthuis straat - aanleunwoningen, Gasthuis straat van Beatrixlaan tot Pontweg. TEXELSE^COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 - 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar C 35.05 33.45 Per jaar €68.30 66.15 i Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement- Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. In Oudeschild wordt dinsdag 7 maart vanaf 13.30 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zetten. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. ShoDping met Bart en Peter (entertainment) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u. Wegdromen met een boek 17 00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18 00 u Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst 11 OO.u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Country time (herhaling) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Raad en daad (over de Texelse politiek) 20.00 u. Verkiezingen. Rechtstreekse uit zending van de verkiezingsavond In Question Plaza, met achter gronden en interviews, commen taren en de presentatie van de uitslag. 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u, Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien Vandaag: Het mobieltjesconcert van de SWOT, de energiewedstnjd tussen gemeente en OSG. de bevruchting van Eric Hercules en de armoede op Texel Met veel muziek, op eigen teksten en op tekst van Huib (de Rijmelaar) Fenijn. Uitzending van de avond van 17 februari (herhaling) aansluitend: Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9