1 firn Vooriqqr Cjrocn Twartsjexels in het hartL, Tien mensen alsnog naar Den Burg West Nieuwe criteria voor personeelsverblijven J Behoefte aan 60 extra huizen Oudeschild onderneemt actie voor woningbouw Maximaal twintig medewerkers Drukke infoavond bedrijventerrein Skilder haven Projectontwikkelaar koopt acht hectare in De Mars 1 vcikaniiekrt zrant Verschijnt IT april DINSDAG 14 MAART 2006 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12059 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg De eerstkomende tien jaar zijn er in Oudeschild zestig wonin gen nodig om in de plaatselijke vraag te voorzien. Dat blijkt uit een onderzoek naar de woning behoefte dat door het dorp zelf is uitgevoerd en waarover met de Stichting Wonen Texel (SWT) overleg is geweest. Een onlangs gevormde klankbordgroep, die geheel bestaat uit Oudeschilders, denkt na over de invulling. Het was wethouder Nel Eelman (Huisvesting) die Oudeschild aan spoorde om te peilen hoeveel woningen het dorp de komende werden enquêteformulieren rond gestuurd, waarvan er 94 ingevuld werden teruggestuurd. Eelman: 'Oudeschild heeft er goed op gere ageerd. Er blijken hier nogal wat doorschuivers te wonen, mensen die wel een woning hebben, maar naar een ruimer huis willen. Dan zijn er nogal wat starters, flink wat seni oren en - of we het nou leuk vinden of niet -, op grond van de statistie ken moet je er ook rekening mee houden dat er door scheidingen op termijn extra huizen nodig zijn. Na wat plussen en minnen kwamen we op zestig woningen die nodig zijn in de periode tussen nu en over tijd nodig heeft om in de eigen tien jaar. Dat lag niet ver af van de B behoefte te voorzien. Dorpsbewo ner en makelaar Hans Eelman was één van de mensen die dit oppakte. 'De wethouder heeft het goed aan- j gepakt. Ze bracht ons de bood- schap van de provincie over, dat "ij je mag bouwen als je de behoefte kunt aantonen.' Met de dorpskrant wachtlijst van de SWT, die op 57 zat. Al met al een goed onderbouwd en glaszuiver onderzoek.' Nu de woningbehoefte is aangetoond, is een denktank gevormd die zich met de uitvoering gaat bezighouden. Lees verder naar pagina 2 Tien van de twaalf Texelaars die in Den Burg West met een hogere koopprijs voor een nieuw huis waren geconfronteerd, willen de woning alsnog kopen. Twee gega digden hebben er vanaf gezien. Naar nu bekend is gfeworden heeft Projectontwikkeling Heutink uit Genemuiden acht hectare grond gekocht langs de Marsweg, aan de oostkant van Den Burg. Al eerder had de familie Hin de grond aange boden aan de gemeente. Maar die vond de vraagprijs te hoog. gewerkt. Het euvel was aan het licht gekomen tijdens een informatiemid dag over de nieuwbouwwijken in Den Burg. De tien gegadigden die alsnog naar Den Burg West willen gaan, betalen gemiddeld tussen de €120.000,- en de €145.000,-. De marktcon forme prijs van de sociale woningen bedraagt €180.000,- en daar kan de Stichting Wonen Texel met de Koopgarantkorting 20 tot 33 pro cent vanaf halen. Eerder verkeerden „de gegadigden in de veronderstel- a twee keer van de marktconforme ling dat zij voor ongeveer een ton te zijner tijd in aanmerking komt koopprijs afgetrokken, waarna de één van de twaalf woningen hadden voor huizenbouw. Zelfs op vrij korte gemeente tijdens de verkoopge- kunnen kopen, sprekken met te lage bedragen had Lees verder op pagina 2 de provincie en de gemeente heb ben gesteld. 'Wij gaan ervan uit dat er daar binnen tien jaar zal worden gebouwd.' Dat de gemeente niet op het aanbod van Hin is ingegaan, verklaart gemeentevoorlichter Frans Hopman als volgt: 'De vraagprijs was rische grond die in handen is van een projectontwikkelaar niet voor woningbouw te bestemmen, zodat de gemeente meer grip op de bouw kan houden. Dat uitgangspunt leidde tot een complicatie in De Volmo len, waar een deel van de beoogde Dat is het resultaat van de gesprek ken die de gemeente en de Stich ting Wonen Texel de afgelopen weken met de twaalf gegadigden hebben gevoerd. Door miscommu nicatie had projectontwikkelaar USP de zogeheten Koopgarantkorting tot dusver voor grond heeft betaald. De betreffende grond staat in het Wellicht een reële prijs als we de het dubbele van wat de gemeente bouwgrond in handen was van een ontwikkelaar. Uiteindelijk heeft de huidige bestemmingsplan Buitenge bied ingetekend als agrarisch, maar gezien de aansluiting op het plan De Volmolen waarmee een aanvang is gemaakt, is de verwachting dat ook dit gebied langs de Marsweg grond snel in exploitatie zouden kun- gemeente met dit bedrijf een ruil gemaakt, waardoor het betreffende nen nemen, maar in dit geval ligt dat terrein toch zal worden bebouwd. termijn, verwacht Helmich Heutink van het gelijknamige projectontwik kelingsbedrijf. die dit opmaakt uit de doelstellingen voor woningbouw die nog ver in de toekomst. De gemeen te vond het daarom niet verantwoord de gevraagde prijs te betalen.' Het is niet voor het eerst dat de gemeente naast potentiële bouw grond grijpt. Ook bij de derde fase van De Mars ging een projectontwik kelaar met de grond aan de haal. wat mede aanleiding was voor de gemeente om in de toekomst agra- Heutink: 'Deze grond is de meest logische plek voor uitbreiding. Wie de eigenaar is, is van ondergeschikt belang. Het is een win-win situatie. We hebben in ons werk" vaak te maken met dit soort situaties. We ontwikkelen volledige plannen, inclu sief de stedenbouwkundige uitwer king. We hebben hierover een ver kennend gesprek met de gemeente Personeelsverblijven op het eiland mogen niet groter dan tweehon- istra-l derd vierkante meter worden. Er mogen maximaal twintig perso nen verblijven. Die nieuwe criteria hebben burgemeester en wet- houders voorgesteld in een aan vullende notitie over personeels verblijven en bedrijfswoningen. j Het college stelde de extra criteria op nadat de gemeente twee keer Geen respijt voor illegale bewoning De eigenaar van een woning aan de Wierstraat in Oosterend moet uiterlijk eind deze maand de ille gale bewoning van zijn bovenver dieping beëindigen. Het college is niet bereid de man wat langer respijt te geven om eerst op een uitspraak van de bestuursrechter in Alkmaar te wachten. verblijfseenheden bij elkaar horen. aoor de provincie op de vingers Ondernemers mogen personeels kas getikt. Gedeputeerde Staten verblijven inrichten voor personeel oordeelden vorig jaar dat er in de dat een tijdelijk contract heeft en herziene bestemmingsplannen voor geen hoofdverblijf op het eiland i Den Burg en De Cocksdorp te ruime heeft. Permanente verblijfsvoorzie- I voorschriften voor personeelsver- ningen zijn niet toegestaan. olijven waren opgenomen. Het col- De inpandige verblijven mogen wor- •ege zou vrij vertaald op basis van den gerealiseerd in bedrijfswoningen voorschriften voor zo'n beetje elk of bedrijfspanden als de hoofdfunc- gebouw vrijstelling voor een perso- tie daarvan bedrijfspand is. Volgens neelsverblijf kunnen verlenen en dat een woordvoerder van de gemeente vond het provinciebestuur te gortig, worden aanvragen per keer afgewo- ae nieuwe criteria is een onder- gen. Als aanvragers voor meer dan neid gemaakt tussen personeels- twintig personen ruimte nodig heb- verbhjven die inpandig worden ben, wordt er onder meer bekeken gerealiseerd en verblijven in kam- hoe sterk de relatie van de perso- Peermiddelen. Voor beide catego- neelsverblijven met het betreffende tó-Jien geldt dat de vloeroppervlakte bedrijf is. 'Er moet een duidelijke en de gezamenlijke onderkomens relatie zijn.' ell<aar opgeteld niet boven de Naast de nieuwe criteria moeten de verblijven verder voldoen aan onder meer brandveiligheidseisen, milieuvoorschriften, een minimale oppervlakte en bouwverordeningen. Voor kampeermiddelen geldt dat ze in het landschap moeten passen, dat er per verblijfseenheid minimaal één parkeerplaats moet zijn en dat er een centrale toiletvoorziening is. Bedoeling is dat de notitie met de nieuwe criteria dinsdag 28 maart in de raadsvergadering wordt bespro ken en daarna wordt opgenomen in het zogeheten paraplu-plan waar mee de gemeente oneffenheden in de herziene bestemmingsplannen wil repareren. Bedoeling is dat met behulp van het paraplu-plan even eens overbodige regels uit de her ziene bestemmingsplannen worden verwijderd. tweehonderd vierkante meter mag uitkomen. De capaciteit mag maxi maal twintig personen bedragen. Voor kampeermiddelen geldt dat ze minimaal vijf meter uit elkaar moe ten staan. Voor inpandige perso neelsverblijven geldt dat er sprake moet zijn van een centrale entree en een centrale keukenvoorziening. Als dat niet mogelijk is, moet het Zo'n honderd belangstellenden in ieder geval duidelijk zijn dat de woonden maandagavond de infor- De Oosterender had het college gevraagd de uitvoering van een zogeheten lastgeving onder dwang som op te schorten totdat de rech ter uitspraak heeft gedaan in het conflict tussen hem en de gemeen te. De rechter, die zich moet buigen over een bezwaarschrift van de man tegen het collegebesluit de illegale bewoning te stoppen, doet naar alle waarschijnlijk pas na 1 april uitspraak. Volgens het college zou ingaan op het verzoek in strijd zijn met haar gedragslijn. Burgemeester en wet houders stemmen, uitzonderingen daargelaten, in principe nooit in met verzoeken om opschorting van last gevingen. Daarnaast gaat het col lege er vanuit dat de lastgeving 'op goede gronden is uitgevaardigd'. Een buurman had de gemeente ver zocht op te treden tegen de illegale bewoning van de bovenverdieping. matieavond bij over de herstruc turering van het bedrijventerrein haven Oudeschild. Centraal stond het project Parkeren en meer, een samenwerking tussen Rab Onroe rend Goed, Gemeente Texel en Advies- en Ingenieursbureau Gront- mij. Het project is opgedeeld in twee delen, invulling van de Vlam- kast en de Stoompoort. In 't Skiltje werd vooral uitgebreide toelichting gegeven op het deelproject Vlam- kast, waarin onder meer de ver plaatsing van de olieopslagtanks van Rab naar het terrein van de vis serijcoöperatie CIV centraal staat. Dan zou er ruimte ontstaan voor een bedrijvenverzamelgebouw, een appartementencomplex met super markt en parkeerruimte. Ook zou Man aangehouden na mishandeling De politie heeft zondagmiddag op het crossterrein van de MAB in Eierland een 45-jarige man uit Katwijk aangehouden. Hij wordt ervan verdacht een 45-jarige vrouw uit Anna Paulowna te heb ben mishandeld. Slachtoffer en dader waren toe schouwers bij een crosswedstrijd. Tijdens één van de races kregen hun zoons ruzie en dat liep der mate uit de hand dat ook de man en de vrouw het met elkaar aan de stok kregen. Over en weer vielen rake klappen, waarbij de vrouw zo hard op haar hoofd werd geslagen, dat ze enige tijd buiten bewustzijn raakte. Ze werd met een ambulance naar het ziekenhuis in Den Helder horecagroothandel Hanos ruimte krijgen voor uitbreiding. De reacties vanuit de zaal op het plan waren verdeeld. Menigeen was enthou siast, maar ook waren afkeurende reacties te horen. Daarop liet initia tiefnemer Jan Jacob Rab weten dat er nog uitvoerig overleg komt met de direct omwonenden. Meer over gebracht. De verdachte werd voor de plannen vrijdag in deze krant. onderzoek meegenomen naar het politiebureau. Texel gehad, die op de hoogte is van onze positie. Ik denk dat we daar best uitkomen en gezamenlijk een mooi plan kunnen ontwikkelen. Daar bij hechten we belang aan behoud en stimulering van de werkgelegenheid op Texel en zijn we een voorstander van lokale inbreng. Het kan beteke nen dat we zelf een bouwbedrijf'op Texel vestigen, maar het kan ook zijn dat we het met de bestaande partijen op het eiland oppakken. Het negatieve beeld dat van projectont wikkelaars bestaat, is wat ons betreft volledig misplaatst.' Projectontwik keling Heutink houdt zich bezig met woningbouw in noord- en midden Nederland en is momenteel op kleine schaal actief in De Koog. Zolang de grond aan de Marsweg niet wordt bebouwd, kan Kees Hin het land agransch blijven gebruiken. Excelsior Terwijl de sneeuwbuien om het gebouw joegen, liet muziekvereniging Excelsior zaterdagavond in de sportzaal van dorpshuis De Bijenkorf warme klanken horen. Elke muzikant had een eigen top vier mogen inleveren, zodat een programma vol bekende muziekstuk ken wSs ontstaan. Pagina 2 De Koog wint derby De Koog heeft de kansen op een hoge eindklassering in eigen hand gehouden door SVO in een rom melige maar spannende derby naar een nederlaag (1-2) te spelen. De beslissende treffer in Oosterend viel pas in de slotfase en bezorgde de thuisploeg een flinke kater. Pagina 5 Computerstoring en laag water houden boot aan de kant Een computerstoring en lage waterstanden hebben ertoe geleid dat de veerdienst van TESO zowel zaterdag als maandag enige tijd gestaakt moest worden. Een sto ring in het netwerksysteem van de bootdienst hield zaterdagochtend de Dokter Wagemaker een uur aan de kant, zodat de eerste boot pas om 7.00 uur vanaf Texel vertrok. 'We hadden kunnen varen, maar we hebben ervoor gekozen eerst de sto- nng op te lossen om er zeker van te zijn dat alles weer goed was', aldus woordvoerder Alex Cofino. Maandag moest de veerdienst vanaf 12.00 uur worden gestaakt in verband met een te lage waterstand. Rond het mid daguur stond het water in de fuiken op anderhalve meter onder NAP, de drempelwaarde voor de boot om te kunnen varen en toen was het laagste punt nog met bereikt. Om 14.45 uur kon de dienstregeling worden hervat. TESO waarschuwt reizigers er reke ning mee te houden dat de boot deze week vaker kan uitvallen. Aan houdende oostenwind kan wederom voor te lage waterstanden zorgen. Lees verder op pagina 3 (Advertentie) TEXELSE'^COURANT I gna Zmartsjbdl b* hm. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant 1 folders van: Super deBoer 4 Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Wat zouden de 5y«/W1EN 2ju VAN WGOtWEf? -w- ~r 0 Inwoners van Oudeschild bekijken de kaart waarop oc Jacob Rab een uitgebreide toelichting op de plannen loei van de plannen uit de doeken wordt gedaan. Op de inzet is zien hoe Jan >r de Vlam kast verzorgt. ffoto s een Koning) Advertenties voor de Voorjaar-vakantiekrant van 14 april kunnen worden ingeleverd t/m vrijdag 24 maart 16.30 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 1