TEXELSE g coURANT Oude raad voor laatste keer bijeen Groen Zwart Coalitie moet vertrouwen uitstralen Frank Kingma nieuw raadslid VVD 'Ambassadrice Texels Belang' Geslaagd KeTTensten Hulpverlening oud Papier texelse'Scoumnt Radio Texel |06.] VRIJDAG 17 MAART 2006 Gemeenteraad en college w n dinsdagavond voor het laatst in oude samenstelling bijeen. Scheidend fractievoorzitter Jan Koolhof van het CDA moest door privé-omstandigheden verstek laten gaan. Met wederzijdse waardering voor eikaars inzet is de oude gemeen teraad dinsdagavond voor het laatst bij elkaar geweest. Er was veel aandacht voor de schei dende raadsleden Maria van der Spek, Martin Trap, Arjen Boer- horst, Roelie Bakker en Jan Kool hof. De laatste moest overigens door privé-omstandigheden ver stek laten gaan. Lastige kwesties die de raad de afgelopen vier jaar toch regelmatig parten speelden, bleven dinsdag avond achterwege. Op gemoede lijke en losse wijze namen de raads leden afscheid van hun stoppende collega's. Marian Merkelbach (CDA) loofde de vertrekkende WD-fractie voor de onderlinge verhoudingen. 'We zijn het lang niet altijd met elkaar eens geweest, maar aan het eind van een vergadering konden we elkaar altijd de hand schudden en weer gewoon als mensen met elkaar omgaan.' Ze zei te hopen dat dat ook met de opvolgers van •de vertrekkende WD'ers mogelijk blijft. Van der Spek werd van diverse kanten gewaardeerd voor haar vast houdendheid en betrokkenheid bij onderwerpen. 'Je was een bevlogen debater die vaak met emotie sprak', aldus burgemeester Joke Geldorp. Boerhorst werd gekenschetst als een rustig maar serieus raadslid dat vooral op de achtergrond zijn werk verzette. Trap werd uitgeluid als het raadslid dat vaak voor de vrolijke noot in de raad zorgde. Geldorp herinnerde eraan dat hij ooit een poging ondernam een complete raadsvergadering voor een wed strijd van het Nederlands elftal te verzetten. Zijn inspanningen kregen echter onvoldoende steun. Opmerkelijk was dat de scheidende WD'ers nauwelijks iets zeiden in de richting van hun drie opvolgers. Van der Spek sprak wel de hoop uit dat de nieuwe ploeg consistentie ver toont. 'Maar daar heb ik vertrouwen in', voegde ze eraan toe. De opvol gers hebben andere opvattingen dan de vertrekkende WD'ers. Frans Visman (D66) herinnerde bin nen dat kader aan een motie die hij in mei 2004 indiende om het nieuwe raadhuis op de Groeneplaats te houden. Die motie kreeg destijds alleen steun van Gerard Weijers (CDA) die consequent tegen het nieuwe raadhuis is geweest. Vis man: 'Ik weet nog dat Maria toen tegen me zei dat het een gepas seerd station was. Maar ik merk dat de trein bij de WD nu terug gaat rijden. Ik weet alleen nog niet hoe machinist Poster dat gaat doen.' De" nieuwe WD-voorman had het nieu we raadhuis eerder een rijdende trein genoemd die nog gestopt zou kunnen worden. Arthur Oosterbaan (GroenLinks) sprak de hoop uit dat de nieuwe WD'ers vaker op vergaderingen verschijnen dan hun voorgangers. Het kwam de afgelopen vier jaar met name bij commissievergade ringen geregeld voor dat er nie mand van de WD aanwezig was. 'WD'ers zijn ondernemende men sen die altijd teveel doen, dus ik hoop dat de nieuwe WD'ers iets minder ondernemen.' De raad nam eveneens afscheid van Isabel Gon- zales-Lira die de afgelopen vier jaar voor de PvdA in de raadscommissie Middelen zat. Hij dacht met een vijfde plaats op de kandidatenlijst van de WD op een 'veilige' plek te staan. Door het terugtrekken van Marie-José Koevoets en Geert Bosscha kwam Frank Kingma in aanmerking voor de derde raadszetel van de libe- ralen. ;Hij werd tijdens de verkiezingscam pagne als 'één van de vijf' van de WD gepresenteerd. Hij speelde ver der in de aanloop naar de raadsver kiezingen echter een bescheiden rol, omdat de kans dat hij in de raad zou komen niet groot was. Daar kwam 00verandering in toen Koevoets zich It ac5 vorige week om medische redenen lericL terugtrok en Bosscha, de nummer )ewer« vier op de lijst, het stokje aan King ma doorgaf. De 45-jarige Kingma is relatief bekend op het eiland, gams Bij de verkiezingen behaalde hij 71 voorkeurstemmen. De in Wormer- veer geboren en in de Zaanstreek getogen Kingma vestigde zich in 2003 op het eiland. Begin 2004 nam I hotel-restaurant-bungalowpark Prins Hendrik aan de Stuifweg nabij Oosterend over van Kees Polder en. Sinds eind jaren negentig was hij al bij het complex betrokken als eigenaar van een paar bungalows. Later nam hij eveneens het beheer voor zijn rekening, totdat het com plex te koop kwam te staan. Een zijn eerste taken als nieuwe eigenaar was het bouwen van een iats nieuwe vleugel aan het hotel en het veranderen van het laatste stukje kampeerterrein in een terrein voor bungalows. Na de voltooien van de bouwwerkzaamheden besloot hij je w«pn oude vak van makelaar weer op te pakken en in de aan- en verkoop fyan recreatiewoningen te stappen. Voordat hij zich op Texel vestigde, perkte Kingma zo'n twintig jaar als m/J["ake'aar in de Zaanstreek. EÜ! raakte vor'9 Jaar L>ij de WD BUI3 |r,ökken' na<dat hij door de libera len was gepolst. Dat gebeurde toen iemand van het eiland een feestje m het hotel had gegeven. 'Ik ben jdaar eerst voorzichtig in geweest, maar toen toch eens naar een bij- Jeenkomst van de WD geweest. En i vern-idan leer je toch vanzelf wat mensen jennen die zich ook voor de partij inzetten.' Hij ging er aanvankelijk Vanuit geen grote kans te maken in de raad te komen, totdat de twee en f>. collega-kandidaten afvielen. Kingma maakt er geen punt van dat het zo gelopen is. 'We hadden voor onszelf bepaald dat Gerbrand Middelen zou doen, Jos Grondgebied doen en Marie-José Welzijn. Geert zou vlie gende keep zijn.' Bedoeling is dat Kingma zich nu, mede vanuit zijn ervaringen in de makelaardij, met Grondgebied gaat bezighouden. Het raadslidmaatschap is volgens hem inpasbaar bij zijn andere werkzaam heden. 'Ik heb een hele lieve vrouw die al een deel van de taken in het hotel op zich heeft genomen, de bouw is klaar en aan de makelaardij heb ik ook geen dagtaak.' Kingma had tot nu toe nog geen politieke ervaring. Hij heeft wel de nodige bestuurservaring. 'Ik heb voor de makelaars in Zaanstad in diverse werkgroepen gezeten en ik ben ook voorzitter van de dorpshuiscommis sie in West-Knollendam geweest. In die functie heb ik aan de basis gestaan van de bouw van een nieuw dorpshuis nadat het oude was afge brand. Dat was een periode met verzekeringsprocedures, herontwik keling van de plannen en grond- transacties om een nieuw gebouw te kunnen neerzetten.' Bij de bouw Frank Kingma uit Het Noorden is na het terugtreden van Marie-José Koevoets en Geert Bosscha het derde raadslid van de WD geworden naast Gerbrand Poster en Jos de Wolf. IFoto Jerotn van Hatturni Website ezers van de Texelse Courant kun nen onder de rubriek 'Wat ik zeg gen wou' meningen kwijt die als rpezonden br|6f in de krant kun nen komen. Voorwaarde is dat die .«Acties zijn voorzien van naam en roonpiaats 20a|S n|J Qok g[ gebruj_ Pe ijk is bij ingezonden brieven voor pe krant. Die kunnen overigens ook I °9 steeds gewoon bij de redac- jj'e aan de Warmoesstraat worden ïgeleverd of via het emailadres paactie@texelsecourant.nl naar de krant worden verstuurd. Het beheer van de site is in handen van Lan- geveld en De Rooy. De uitgeverij zorgt er onder meer voor dat de nieuwsberichten op de site worden ververst en houdt toezicht. Reacties met een 'kwetsend, lasterlijk, haat dragend of bedreigend karakter' worden verwijderd. De site is ontworpen door Arjen Brouwer uit Den Hoorn en OSG- docent Rubin Ootes. Zij maakten eerder al de website van de Texelse Courant. De nieuwe site is berei ken via www.texelsecourant.nl. Hij is eveneens te vinden op www.mijn- meningovertexel.nl. Redactioneel commentaar Hoeveel waarde moet worden gehecht aan de verkiezingsuitslag, en dan in het bijzonder de winst die de WD heeft behaald? Niemand twij felt eraan dat voorman Gerbrand Poster met zijn verkiezingsbelofte om de nieuwbouw van het gemeentehuis te schrappen veel zwevende kie zers naar zich toe heeft getrokken. Maar zo makkelijk als de stemmen binnenkwamen, zo moeilijk blijkt het om de winst te verzilveren. Dat bleek gisteravond, toen de door de WD ingediende motie tegen de nieuwbouw geen enkele steun kreeg. Geen verrassing, want al vanaf het moment dat Poster de verkiezingscampagne met het onbuigzame standpunt op scherp zette, was duidelijk dat hij niet op steun van de zittende fracties hoefde te rekenen. Gevraagd of Poster ondanks deze tegenstelling zijn standpunt tijdens de coalitieonderhandelingen over eind zou houden, reageerde hij bevestigend en ook na de verkiezingen verklaarde hij de rug recht te houden. Al enige tijd wordt gespeculeerd over verdeeldheid tussen fractie en bestuur van de WD over de mate waarin moet worden vastgehouden aan het scherpe standpunt. Dat er grote druk op Poster wordt uitge oefend om zich milder op te stellen, is zeker. De officiële lezing na afloop van het coalitieoverleg van woensdag is dat de WD zich na de stemming over de motie zal beraden. Of hebben de liberalen tevoren al besloten om na de voorspelbare schipbreuk van de motie bakzeil te halen en de wethouderszetel veilig te stellen? Een handige ontsnap pingsroute uit het onvermijdelijke oppositiekamp waarin de WD zich heeft gemanoeuvreerd. Een rol overigens die Gerbrand Poster, al dua list voor het woord was uitgevonden, op het lijf is geschreven. Het verwijt kiezersbedrog is deze week al gevallen en gezegd moet worden dat de manier waarop Marie-José Koevoets (111 stemmen) zich daags na de verkiezingen terugtrok allerminst de schoonheidsprijs verdient, net zoals het doorschuiven van nummer vijf Frank Kingma, in plaats van de als vierde geplaatste Geert Bosscha. De stoelendans heeft het ve.trouwen in deze kersverse fractie geen goed gedaan en het liberale imago zal nog meer schade lijden als de partij de met veel bravoure verkondigde verkiezingsbelofte zal opgeven ten faveure van het pluche. En vertrouwen in elkaar is wel het minste dat een coalitie moet hebben die vier jaar met elkaar moet optrekken. Maar bovenal moeten de nieuwe lokale machthebbers vertrouwen uitstralen naar de Texelse bevolking, die terugkijkt op vier jaar waarin de politieke besluit vorming op z'n zachtst gezegd een uiterst moeizame en in meerdere opzichten ongelukkig verloop kende. Dit maakte duidelijk dat een goed bestuur niet kan functioneren zonder een breed draagvlak. Vanuit dat oogpunt is de tweede optie, waarin Texels Belang en CDA met de progressieve partijen aan de onderhandelingstafel gaan, zo gek nog niet. Want wie de verkiezingsprogramma's bestudeert, merkt dat de standpunten niet zover uiteen liggen. van het nieuwe hotelgedeelte (24 bedden) hield Kingma eveneens ste vig een vinger in de pap. Als make laar verkocht hij in de loop der jaren duizenden huizen. De gemeente financieel weer gezond maken, ziet hij als één van de belang rijkste raken van het raadslidmaat schap. 'Het is triest dat we er finan cieel slecht voor staan, terwijl Texel jarenlang een gezonde gemeente is geweest.' Eveneens als voorman Poster is Kingma ervoor om af te zien van het nieuwe raadhuis. 'Als je op vakantie wil gaan en je komt er achter dat je daar geen geld voor hebt, ga je niet heroverwegen. Dan ga je niet. We moeten een pas op de plaats maken en dat moet je ook durven uit te spreken. Je moet er niet omheen blijven draaien.' Luiste ren naar de bevolking is een ander punt waar Kingma veel belang aan hecht. Hij ziet niet op tegen het dualisme dat vier jaar geleden werd ingevoerd en de verhoudingen tus sen raad en college veranderde. 'De andere nieuwe raadsleden moesten daar toen ook wennen en dat zal ik ook moeten. Maar maandag begin nen we al met een mooie cursus hoe het allemaal werkt in het dualisme.' Piet Standaart benoemde scheidend raadslid Roelie Bakker dinsdagavond tot ambassadrice van Texels Belang. (Foto jvcen m mnum; Moeder overste, de beppe van de raad en de rustgevende fac tor binnen Texels Belang als de spanningen soms wat hoog oplie pen. Met lof overladen beleefde scheidend raadslid Roelie Bakker dinsdagavond haar laatste raads vergadering. De werkwijze van Bakker had zoveel indruk gemaakt dat fractievoorzit ter Piet Standaart haar officieel tot ambassadrice van Texels Belang benoemde. Bakker werd vooral geprezen voor haar sociale en men selijke optreden binnen de gemeen teraad. Burgemeester Joke Geldorp waardeerde haar voor de zorg die ze vier jaar lang naar de anderen in de raad had getoond. Er werd gekscherend teruggekeken op Bak kers spontane ontboezeming van een paar weken geleden dat ze in de zomer wel eens in haar strand huisje overnacht. Arthur Oosterbaan bracht in herinnering dat ze het zelfs voor elkaar had gekregen de vaak wat barse plooi uit het gezicht van commissaris van de koningin Harry Borghouts te krijgen. Dat gebeurde tijdens een debat op het raadhuis over openbaar ven/oer. Oosterbaan liet toen zijdelings blijken dat hij er wat tegenop zag met de bus naar Friesland te moeten reizen waarna Bakker, die ook die kant uit moest, hem spontaan een lift aanbood. 'Er verscheen zowaar een glimlach op het gezicht van Borghouts toen ze dat zei.' Voormalig voorzitter Jos Timmer van Texels Belang bracht in herinnering dat Bakker van haar eerste salaris als raadslid meteen een barbecue voor de kiesvereniging had georganiseerd. 'Dat was Roelie.' Als oudste van de raad was ze ook twee keer in functie als waarnemend burgemeester. Het college van bur gemeester en wethouders was beide keren weg van het eiland. In de nieuwe raadsperiode blijft Bakker lid van de raadscommissie Welzijn. Waterhuishouding in Waal en Burg In opdracht van het hoogheemraad schap Hollands Noorderkwartier heeft ingenieursbureau Witteveen en Bos een plan opgesteld voor de herinrichting van de watersyste men in Waal en Burg en Eierland. Voor het opstellen van dit plan heeft het bureau gesprekken gevoerd met vertegenwoordigers van de land bouw, agrarische natuurvereniging De Lieuw, Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer, Landschapszorg en gemeente. Bedoeling is dat met Koot voert actie voor verenigingen Nog niet alle verenigingen hebben zich voor de actie aangemeld, maar supermarkt Spar Koot uit Oosterend stelt de komende vier weken elke week €250,- beschikbaar aan een Oosterender vereniging. Klanten van de supermarkt kunnen door hun Toneel Eierland gaat niet door De uitvoeringen die Toneelvereni ging Zuid-Eierland op vrijdag 24 en zaterdag 25 maart zou verzorgen in buurthuis Bethel gaan wegens privé-omstandigheden van één van de spelers niet door. Geprobeerd wordt het stuk in het najaar op de planken te brengen. de uitvoering van het plan zowel wateroverlast als watertekort worden tegengegaan, terwijl ook de water kwaliteit wordt verbeterd. Het plan wordt dinsdag 21 maart gepresen teerd aan een klankbordgroep. kassabon in een daartoe bestemde bus te deponeren aangeven welke vereniging voor de extra ondersteu ning in aanmerking komt. Tot nu toe hebben Excelsior, Smash'68, IJsclub Oost en de Toneelgroep Oosterend zich voor de actie aan gemeld, maar ook de andere in Oosterend gevestigde verenigingen zijn uitgenodigd deel te nemen. De actie loopt tot en met 8 april. Oud-Texelaar Peter Bergman (44) heeft aan de Newport Business Academy in Breda zijn masterop- leiding 'Master of Business Admi nistration' voltooid. Bergman werkt als adviseur strategische informatie bij Inspectie Verkeer en Waterstaat. Zondag 19 maart 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. F.J. Daane uit België, mmv Tex. Chr. Mannenkoor Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. C.F. Klaassen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. C.F. Klaas sen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: De Cocksdorp: 10.00 u. ds. C. der Nederlanden. Waddendienst, kinder- nevendienst in Het Gebouwtje. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.C0 u. ds. C. Duinkerken-Visser, extra collecte jongerenwerk DCG. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. The Gospeltrain. De Cocksdorp: 10.00 u. Woord-Com munieviering parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.. Versterk uw geloof in 's mensen Schepper; Wachttorenstu die, 11.20 u.: Een bestuur voor de ver wezenlijking van Gods voornemen. De grootste armoede is je ogen ervoor sluiten Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vnjdag van 17.00 tot 08.00 uur Centrale Huisart sen Post. tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verioskundigenpraktijk: Waalderstraat 33A. Den Burg Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00-1300 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schil derend tot rotonde, Julianastraat, Keesomlaan. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mall info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €35,05 33,45 Per jaar €68,30 66.15 i Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron) Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, De Zes 12, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel. 315602 of 06- 30215211www.brijder.nl. Psycholoog: J. van den Berg, tel. 310386. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u en van 14.00 tot 16.00 u„ De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tusSen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling van zondag) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezinde gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 16.00 u. Country time (herhaling van 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholleke kerk Den Burg 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20 00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00u. Country time (muzrek) 19.00 u. Leitmotiv, een programma over thema's 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9