Duin Texelaartje Texelse taxi komt redelijk uit test AD H'Meester' Zegers wethouder H met stellige eigen mening wr In Memoriam Leerlingen spelen op sessions Aanleg F amilieberichten TEXELSE j COURANT DINSDAG 28 MAART 2006 zijn afscheid als wethouder in 1990 omschreef burgemees ter Schipper Piet Zegers als 'een 1kloek die breeduit op de porte en,, feuille zit, deze tot het laatst toe verdedigt en alles van begin tot eind wil uitbroeden.' Het was een imas treffende omschrijving van de vol- Ac; hardendheid en vastberadenheid nam die Zegers aan de dag kon leggen. 21.30 In 1953 kwam de in Driebergen gebo ren Zegers op 27-jarige leeftijd naar Texel om les te geven aan de Sint Jozefschool. Hij was zijn onderwijscar- rière begonnen als een van de Fraters Utrecht, maar besloot na enkele aren de overstap te maken naar het gewone' onderwijs. Hij schreef een tiental sollicitatiebrieven en nam zich voor te kiezen voor de school die iet eerst reageerde op zijn brief. Het werd de Texelse Sint Jozefschool, waar hij Kees Riteco opvolgde die in militaire dienst moest. De ongehuwde meester' Zegers, zoals hij op Texel werd genoemd, stond bekend als een goede en gedreven leerkracht. In 1978, toen hij 25 jaar verbonden was 16.01 aan het katholieke onderwijs, ontving hij de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia, op gezag van paus Paulus VI. Zegers, die niet erg van publici teit hield, was aangenaam verrast door de onverwachte, hoge kerkelijke onderscheiding. In datzelfde jaar maakte hij zijn debuut als raadslid voor het CDA. Deze nieuwe partij, een samengaan van KVP, CHU en AR, deed in '78 voor het eerst mee aan de lokale gemeenteraadsverkiezingen. Zegers was kandidaat namens de Katho lieke Volkspartij, net als Jook Nauta, die tot lijsttrekker werd verkozen. Na een periode in de raad werd hij in 1982 wethouder voor het CDA. Tot 1985 combineerde hij het wethouder schap, portefeuille welzijn, met een parttime baan als onderwijzer. In dat jaar maakte hij gebruik van de moge lijkheid om vervroegd uit dienst te tre den bij de Jozefschool. Een jaar later werd Zegers opnieuw tot wethouder verkozen. Hij trad niet graag op de voorgrond, maar bleef desalniette min niet onopgemerkt. Zijn duidelijke eigen persoonlijkheid en stellige eigen mening dreven menig politicus af en toe tot wanhoop, maar maakten hem populair bij de kiezer. Vooral voor het verenigingsleven, waarin hij ook zelf op meerdere fronten actief was, heeft hij zich ingezet. Naast zijn onderwijsloopbaan en poli tieke carrière was Zegers in zijn vrije tijd onder meer te vinden bij Scou ting Texel en was hij jeugdleider bij voetbalvereniging Texelse Boys. Als dirigent stond hij geruime tijd voor het Rooms Katholieke koor. Na zijn laat ste termijn als wethouder trok Zegers zich terug uit het openbare leven en leidde hij een onopvallend bestaan. Hij overleed maandag in de vroege ochtend op 80-jarige leeftijd. Femke Heijenk, Giselle Leiffenbach en Denise Barhorst van de Muziek- e. De zondagmiddagsessions in Her berg De Aanleg in De Cocksdorp waren zondag het domein van leer lingen van de Muziek- en Dans school in Den Burg. Vier groep jes leerlingen bestegen het open podium en verzorgden samen met Marcel Jansen en Ed van Bommel (samen de band Sloppy Tom) optre dens. Het was de eerste keer dat leerlingen van de MDT meededen aan de sessions waar Van Bommel en Jansen, eigenaar van De Aan leg, vorig jaar oktober mee begon nen. De herberg houdt elke laatste zondagmiddag van de maand een open podium waarbij gasten wel kom zijn. Van Bommel: 'We heb ben hier eerder al gastoptredens van bijvoorbeeld Adam Ricketts en Rick Nichols gehad en nu hadden we de muziekschool benaderd met de vraag of er leerlingen wilden optreden.' De zondagmiddagses sions lopen tot en met juni. In juli en augustus ziet het programma er vol gens Jansen anders uit en bedoe ling is dat de maandelijkse bijeen komsten vanaf september weer op de reguliere wijze worden hervat. VERVOLG VAN PAGINA 1 Eierlandsche Huis Volgens De Graaf is het een moge lijkheid dat het dak in fasen wordt vernieuwd als het de stichting niet lukt €119.295,- bij elkaar te verga ren. 'Maar dan weet je dat alles nog duurder wordt.' De Graaf sluit niet uit dat het voortbestaan van het Eierlandsche Huis aan een zijden draad komt te hangen, als er geen oplossing wordt gevonden. De offer tes zijn inmiddels opgesteld, maar de stichting wacht nog om met een aannemer in zee te gaan. Het col lege heeft de raad geadviseerd de aangevraagde investeringssubsidie conform de subsidieverordening ten laste te brengen van de algemene middelen. Taxi 312000 en de Taxi Centrale Texel zijn beiden aan de eerste Nationale Taxitest van het Alge meen Dagblad onderworpen. Taxi 312000 behaalde een 7,5, de Taxi Centrale kwam er twee keer met een 6 vanaf. De chauffeur van Taxi 312000 lever de volgens het AD 'goed werk' bij het vervoer van een verslagge ver van 't Horntje naar Grandhotel Opduin in De Koog. De rijstijl was 'prettig' en de chauffeur wees de verslaggever erop dat hij zijn gor del moest omdoen. Anders zou er een piepje blijven klinken. Minpunt was het niet zichtbaar zijn van de chauffeurspas die taxichauffeurs sinds 1 januari moeten hebben. Taxi 312000 vroeg omgerekend €1,78 per kilometer (€22,50 voor een rit van 12,6 km). Het taxibedrijf zit daarmee onder het gemiddelde van €4,- dat volgens het AD landelijk per kilometer wordt gevraagd. Het landelijk dagblad maakte voor de Taxitest in februari in totaal hon derd taxiritten op 34 plaatsen in Nederland. Texel was het enige Waddeneiland dat aan de test werd onderwerpen. De wijze van vervoer werd aan de hand van een check list beoordeeld. De verslaggevers keken onder meer naar de rijstijl, de uiterlijke verzorging van een chauf feur, de netheid van de taxi, de tarieven en de zichtbaarheid van de chauffeurspas. Ook hielden ze in de gaten of er verkeersovertredingen werden begaan. Dat laatste was bij één van de twee ritten met de Taxi Centrale het geval De geconstateerde overtreding was wel een opmerkelijke: de taxi reed volgens de krant te langzaam. 'De vrouwelijke chauffeur deed het heel rustig aan, maar bracht daardoor het overige verkeer niet in gevaar, dat was er niet.' De betreffende rit, die op 45ste plaats eindigde, voer de van het centrum van Den Burg naar 't Horntje. Volgens de krant hadden zowel de taxi als de chauf feur betere tijden gekend. Over een rit die met een taxi van hetzelfde bedrijf van Opduin naar Den Burg werd gemaakt, was de krant nog scherper. 'De lucht in de taxi wijst op een avond vol rook en drank. Het bedrijf wekt de indruk dat het zijn beste jaren achter de rug heeft. Zowel auto als chauffeur zijn aan een opknapbeurt toe.' Er werden bij die rit geen over tredingen geconstateerd, maar het zat volgens het AD op het randje. De rit eindigde op de 47ste plaats. Vanaf de 48ste plek begon de krant onvoldoendes uit te delen. De Taxi Centrale vroeg voor die laatste rit €14,50 voor de zes kilometer die moest worden afgelegd (€2,26 per kilometer). Voor de rit van Den Burg naar 't Horntje (7,6 kilometer) werd €14,20 in rekening gebracht. Dat was gemiddeld €1,86 per kilometer. De krant merkte in haar commen taar op dat de resultaten, die afge lopen zaterdag in het AD stonden, als momentopnamen moeten wor den gezien. KIJK OP DE KUST BeHQUD Word donateur. Bel 071 5160490 of surf naar www.duinbehoud.nl Geheel onverwacht ging een bijzonder mens van ons heen, onze broer, zwager en oom Gerben van der Meer Germ Wil en Wim t Huijsman Klaas en Mary van der Meer Etty en Gert Jan Kruimelaar Henk van der Meer Annie van der Meer t Mien en Cees Vonk Geertje van der Meer t Jelle en Marrie van der Meer Ineke en Leen Dorst Tine en Jaap Zijm neven en nichten Germ is overgebracht naar „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 29 maart van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum en na de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op donderdag 30 maart om 15.15 uur in crema torium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Geen bezoek aan huis. Correspondentie-adres: J. Zijm, Van Neckstraat 27,1792 AR Oudeschild. jdt <4. 7.00 Zij die geen circulaire hebben ontvangen, kun nen deze advertentie ais zodanig beschouwen. erker" rktRust Zacht Neven en nichten Achterneven en -nichten Ay Ay Skipper! Behouden vaart. Jacco en Siny Fiona en Ron Europ over™ !Ca-°pjGeschokt door het bericht dat een lid van onze onverwachts is overleden. We zullen je missen, nd opjWij wensen familie en vrienden veel sterkte toe. en Hei Burgj Rien en Rich inennvj Jowie ud- Theo en Tini Dirk en Agnes Jaap en Truus Joop en Riet Ingrid Adrie en Ria Piet Lilian Dirk Dirk Jaap Piet Leendert Willem letti vooifi matë Helaas hebben wij afscheid moeten nemen van ons trouwe lid Germ Wij wensen de familie veel sterkte. Biljartclub „De Korst" Oudeschild Jowie Klaas Sjors Ingrid Adrie Nico Jaap Joop Waf de toekomst brengen moge Mij geleidt des Heeren hand. Loop ik met gesloten ogen Naar het onbekende land. Leer mij bidden zonder vragen Vader wat u doet is goed. Leer mij slechts het heden dragen Met de allergrootste moed. Zoals Ans het altijd zong, vrl| naar vers 293.1 John Zundel Wij zijn maar als de blaren in de wind htselend langs de zoom van oude wouden, en alles is onzeker, en hoe zouden wi/ weten wat alleen de wind weet, kind- Uit -Zwerversliefde- A. Roland Holst Vrijdagochtend is op 87-jarige leeftijd overleden onze lieve en heel zorgzame moeder en oma Anna Maria Woerdeman Echtgenote van Albertus Nieboer t 24 mei 2001 Wormerveer, 3 februari 1919 Hoorn, 24 maart 2006 Wieringerwerf: Willem-Jan Nieboer Margreet Nieboer - van Klaveren Mol (België): Betty Bruijn - Nieboer Rob Bruijn Bente Joris Medemblik: Jelmer Dominique Onze bijzondere dank voor de verzorging en begeleiding gaat uit naar de medewerkers van afdeling „Berk" van verzorgingshuis „Linden- dael". De begrafenis heeft dinsdag 28 maart in familie kring plaatsgevonden op de begraafplaats van De Cocksdorp, we hebben mama naast papa te ruste gelegd. Correspondentie-adres: W.J. Nieboer, Wanmolen 41,1771 PJ Wieringerwerf. ENIGE KENNISGEVING In de vroege morgen van 27 maart is, voorzien van de H. Sacramenten der Zieken, overleden de heer P.A. Zegers „Meester Zegers" Driebergen, 24-1-1926 Alkmaar, 27-3-2006 De heer Zegers is overgebracht naar afscheidshuis de Vlinder, Hollewal 42 te Den Burg, alwaar geen bezoek. De H. Mis van Requiem wordt gehouden op donderdag 30 maart om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat 36 te Den Burg. Voorafgaande aan de Mis is er van 10.00 tot 10.30 uur gelegenheid tot schriftelijk condoleren. De crematie zal in besloten kring plaatsvinden. Correspondentie-adres: Dhr. K.D Koorn, Elemert 18, 1791 DD Den Burg Met grote droefenis hebben wij kennisgenomen van het overlijden van de heer P.A. Zegers Eerst als raadslid, vanaf 1978, en daarna als wethouder in twee achtereenvolgende colleges, van 1982 tot 1990, was „meester" Zegers be stuurlijk actief voor de gemeente Texel. In het bijzonder heeft hij zich ingezet voor het welzijns terrein, met een warm hart voor het onderwijs. Na zijn actieve periode bleef hij, ondanks zijn ziekte, belangstellend betrokken bij het wel en wee van de gemeente. Met dankbaarheid blijft hij in onze herinnering. De burgemeester, Raad en college van de gemeente Texel Dolblij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter Ylva Zij is geboren op 21 maart 2006 en weegt 3000 gram. Susan Kooiman Gabriël Postma Oudebildtdijk 366 9076 GK St.-Annaparochie tel. 0518-400459 gabepostma@wanadoo.nl Susan en Ylva rusten van 13.00 tot 15.00 uur en na 22.00 uur. v.beeldbanktexel.nl IN MEMORIAM Nog altijd een gemis. 28-3-1986 28-3-2006 Cees Maas geboren 21-3-1963 Je was en blijft bij ons. Pa en ma, broers en zussen, nichtjes en neefjes. "Jèxelaartjes j INLEVEREN: maandag vóór 10 00 uur en woensdag vóór 17.00 uur, KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Tegelhuis Oosterend. Advies. Geopend van 13.30 - 17.30 en op za terdag van 10.00 - 13.30 Tuinonderhoud: seizoen 2006, recreant en Texe laar, bel 06-25164777 De Rijcke Tuinen. De Mient Funfarm. Rom melpot 11, Den Hoorn, tel. 319296. Vanaf 1 april a.s. dagelijks geopend van 9.30 - 19.00 uur. Het Oudeschilder Vis serskoor op 22 april in 't Skiltje. Kaarten verkrijg baar a €5.00 bij J. Coupe rus. Vliegwiel 11; C.Witte, Achterom 21 en Texel Tent, Wilhelminalaan 30. www.voordeelland.nl voor reparatie. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333. Voor reparatie van al uw apparatuur met 3 maan den garantie - Service Center Texel - 311 777. Te dik, te dun, te moe? U bent aan Herbalife toe. G. Bergsma, tel. 314875. www.voordeelland.nl. Bruingoed en witgoed. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Strandpav. De Zeester Elke dag open. Tel. 317614. www.paal17.com Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Computer defect? Wij repareren uw pc snel en vakknudig. TCA, Marico weg 37a. Miele stofzuiger, €149,- bij Service Center Texel - De Waal. Een nieuw idee bij: Meu- belstoffeerderij De Sin gel, tel. 315576 Texelse kaas van We- zenspyk. Profiteer nu van onze spectaculaire aanbie dingen! Kijk op www.tca- texel.nl De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Grasmaaien een pro bleem? M. DijkerTuinon- derhoud. 06 48630343. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Strandpav. De Zeester. Elke dag open. Tel. 317614. www.paal17.com Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Kijkt u eens bij: Meubel- stoffeerderij De Singel, tel. 315576. Tuinonderhoud voor het hele seizoen. De Rijcke Tuinen kan het voor u doen. Bel 06-25164777. Voor permanent make up: wenkbrauwen, eye liner, full lips, 315 206. www.bodycaretexel.nl Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem. Voordeelland Ou deschild, 322398. Meer bewegen? Kom slenderen bij BodyCare TexelBel 315 206 of www. bodycaretexel.nl Nordic Walking Tech niekcursus gedaan? Train mee! Do. 9.00 u., zo. 9.30 u. TOP, 0612070776. Even een pak snert halen in eetcafé Parkstraat 22. Aromarie, 20% kennis makingskorting voor pedicure, aromatherapie of massage. Tel. 310150. De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 5,10 6,80 8,50 10,20 11,90 13,60 15,30 17,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 19% BTW ivaam Adres Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van:

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3