i 'Doelgroep is lastig te bereiken' Kerk: 'Armoede gaat alle Texelaars aan' TEXELSE COURANT Zelfbinder in Agrarisch- en Wagenmuseum 'Texels eigen' TESO terug door spreiding aandelen Sp°rt W.miM.'IJ.UL'UJM Armoede I Pas als iemand kan aantonen dat er geen andere opties meer zijn, wordt hij toegelaten tot de WSNP, waarna een bewindvoerder wordt aange steld die alles regelt. 'Dan volgt drie jaar pure armoede, want de per soon in kwestie wordt op het abso lute minimum gezet.' Ook in andere gevallen wordt uitgegaan van een periode van drie jaar waarin er afbe taald moet worden. Alle inkomsten boven de 800 euro (alleenstaan den, bij gezinnen ligt de grens op €1200,-) moeten worden gebruikt voor de aflossing. 'We gaan kijken of alles, zoals bijzondere bijstand en kwijtschelding, is aangevraagd en checken onder meer de verze- kenngsmap. Veel mensen zijn dub- verzekerd en daar valt veel op te besparen. Daarnaast benade ren wij bedrijven en instanties voor een schuldsanering. Texelse bedrij ven zijn heel meewerkend. Die zijn meestal bereid langer op hun geld te wachten.' Ook worden schulden afgekocht: daarbij neemt de schuld eiser genoegen met een (veel) lager bedrag, maar vangt hij zijn geld veel sneller. Deurwaarder In de meeste gevallen waarin sprake is -van financiële problemen heeft de persoon in kwestie zelf nog niets ondernomen. De post wordt al maanden niet meer open gemaakt en de gordijnen blijven dicht op maandag, de dag dat de deurwaarder het eiland bezoekt en dwangbevelen rondbrengt. 'Als er beslag leggen. Dan zijn er nog vijf dagen om wat te regelen en in die periode melden de mensen zich vaak bij de sociale dienst', vervolgt Van Rossum haar verhaal. Reke ningen van bijvoorbeeld energiebe drijf Nuon, dat dreigt met afsluiting, worden dan onmiddellijk door de sociale dienst betaald en later ver rekend. De klant wordt na de intake kort gehouden en op een weekgeld gezet. De rest van het inkomen wordt besteed aan de afbetaling. 'Alleenstaanden krijgen gemiddeld zo'n €50,- per week en gezinnen €150,-. Daar moeten ze buiten de vaste lasten om alles van betalen. Daarnaast adviseren we de klant om een huishoudboekje aan te leg gen. Samen betalen we via internet alle rekeningen, zodat er inzicht niet wordt gereageerd, dan komt de ontstaat in de financiële situatie.' De gerechtsdeurwaarder en die mag begeleiding door De Waerden duurt ongeveer een jaar. Het eerste half jaar is sprake van intensief contact, daarna wordt vooral de vinger aan de pols gehouden. In die periode moeten gemaakte afspraken wor den nagekomen. 'Als mensen zich er niet aan houden, of als uitkomt dat ze wat verzwegen hebben, dan houdt het op.' Strohalm Sinds 1998 verlenen kerken via de Stichting Kerk en Minima financiële hulp aan Texelaars die het moeilijk hebben. Met een budget dat wordt gevormd door kerkbijdragen, col lectes en giften van particulieren en bedrijven worden renteloze leningen DINSDAG 28 MAART 2006 en giften verstrekt aan inwoners die via gemeente of maatschappelijk werk niet (meer) geholpen kunnen worden. De stichting vormt vaak de laatste strohalm. 'Wij zijn de laatste die aan bod komen, maar soms de eerste die benaderd worden Wij helpen waar andere instanties dat niet meer kunnen', vertelt voorzitter Harry Ran. 'Wij betalen bijvoorbeeld energierekeningen als er afsluiting dreigt of verstrekken een renteloze lening waardoor iemand er financi eel weer bovenop kan komen.' Hij benadrukt dat ca stichting er is voor alle Texelaars en niet alleen voor Ook de kerken op Texel maken n 5Q. zich grote zorgen. Binnen de ver- afschillende kerkgemeentes op het 50 hw' eiland worden de signalen duide- 1 erlijker dat veel Texelaars het niet mef of nauwelijks meer redden. Het om ejaar 2006 is uitgeroepen tot Jaar aanö?*30 de Armoede en inmiddels zijn verschillende acties op touw [l<en. gezet om de armoede daadwer- vaar: kelijk aan te pakken en een vin- f ger aan te pols te houden bij de 't '.politiek waar het beleid dat deze f J doelgroep aangaat betreft. 1 a?< Begin dit jaar stonden de groothuis bezoeken van Waddengemeente al in het teken van armoe de De aanwezigen konden via het Budgetspel, waarin de deelnemers zich moeten inleven in de rol van een alleenstaande bijstandsmoeder Waddengemeente is daar niet op welke rol de partijen zichzelf in dit met twee kinderen die een paar tegen, maar zet er wel vraagtekens honderd euro moet bezuinigen om rond te kunnen komen, verplaatsen in een armoedesituatie. Het spel werd geleid door Dick Koster van de Arme Kant Noord-Holland, een kerkelijke organisatie die zich inzet voor armoedebestrijding. Koster schrok van de situatie op Texel. 'De kader zien en of zij armoede als maatschappelijk vraagstuk willen erkennen. De antwoorden staan op schrift. Volgens Van Helden zijn al toezeggingen gedaan. 'GroenLinks heeft zwart op wit verklaard dat voor 1 januari 2007 via een enquête zeer te spreken over de inzet van de stormbal moet gehesen worden. Ik vind het aantal mensen hier met een bijstandsuitkering erg hoog. En dan praten we alleen nog over de geregistreerde armoede. De kleine zelfstandigen en mensen die moe ten rondkomen van een inkomen dat net boven het minimum zit, zijn daar nog niet bij.' Hij vindt op Texel de tijd rijp voor een voedselbank. Dominee Fred van Helden van de bij. 'Ik vraag me af of Texel daar niet te klein voor is en of de anoni miteit voldoende gewaarborgd kan worden. Wij zien er wel wat in om bijvoorbeeld vanuit de kerken een impuls te geven voor kinderopvang of andere voorzieningen waarmee je onderzocht moet zijn hoe groot de gemeente en de overige instanties, groep armen op Texel is. Het CDA wil een forum oprichten. Ook daar zien wij wel wat in, als het maar niet hen die bij een kerk horen. Verder spreekt de stichting geen oordeel uit over de aard van de problemen. 'Daar zijn we heel voorzichtig mee. Hoort en ziet, maar oordeelt niet.' Wel worden er soms voorwaarden gesteld aan de hulp. 'Het komt voor dat wij van iemand eisen dat die zich via een andere instantie laat helpen. Veel mensen kunnen niet met geld omgaan en moeten leren budgetteren. Soms zijn ze daardoor erg opgelucht, want dan gebeurt er eindelijk wat. Vaak hebben ze al te lang gewacht.' De stichting zag het aantal aanvragen om hulp de afge lopen jaren groeien. 'Op het moment is het even rustig, maar als de ener gierekeningen komen verwacht ik weer meer drukte want door de koude winter zijn de energiekosten bij veel mensen waarschijnlijk hoger dan de voorschotnota.' Voordat Kerk en Minima daadwerkelijk helpt, volgt er eerst een huisbezoek. Dan wordt de volledige financiële situ atie doorgelicht en bekeken of er andere mogelijkheden zijn.' Ran is Zoals uit de gesprekken met diver se instanties blijkt, is de bereid heid tot het bieden van hulp en ondersteuning beslist aanwezig, maar is het lastig armoede op te sporen en mensen adequaat hulp te bieden. De gemeente brengt jaarlijks een brochure uit waarin helder staat omschreven wie voor bijzondere bijstand in aanmerking komt en voor welke uitgave. Dat boekwerkje is volgens Van der Heide verkrijgbaar in onder meer de bibliotheek en bij de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Navraag leert echter dat veel mensen niet op de hoogte zijn van de regelingen en van dat boekje nog nooit hebben gehoord, zelfs hulpverleners van andere instan ties niet. Er zou dus meer bekend heid aan gegeven moeten worden. De kerken kennen dat probleem. Ook binnen deze gemeentes is de omvang van de armoede op Texel niet bekend. Overwogen wordt om via een anonieme enquête inzicht te krijgen in de omvang en de ernst van de situatie. Daar komt bij dat de terug houdendheid groot is bij mensen die nauwelijks rond kunnen komen. Zij doen slechts in het uiterste geval een beroep op hulpverlenende instanties doordat de drempel nog steeds hoog is. Toch gloort er volgens Bernadette Nouwen enige hoop aan de horizon. 'Sinds het instellen van de publieks- balie is er een toename van vragen over bijzondere bijstand. Die balie werkt duidelijk drempelverlagend, want je kunt daar terecht met allerlei vragen, zonder dat je direct wordt 'herkend' als mogelijke klant van de sociale dienst.' Daarnaast is de hoop gevestigd op de nieuwe dorpssteun punten. Ook die moeten zorgen voor een laagdrempelige benadering. 'Hier kunnen mensen in alle rust en privacy praten met een vertrouwenspersoon die ze dan verder op weg kan hel pen.' De Stichting Wonen Texel gaat ook ver in haar poging Texelaars met financiële problemen te helpen. 'Soms informeren we voorzichtig bij ouders of kinderen of het wel goed gaat met hun familielid. Vaak helpt dat, want dan krijgt de betreffende persoon hulp van de familie bij het oplossen van problemen. Maar het is een lastig gebied, want je treedt erg in de privacy van mensen. Toch doen we het als de gelegenheid zich voor doet en voordat een zaak naar de deurwaarder wordt gestuurd. Som mige mensen hebben net even een zetje nodig.' minima kunt helpen. Daarnaast heb ben wij een manifest opgesteld en dat aan de politiek voorgelegd.' De kerken werken gezamenlijk aan de alleen een praatgroepje wordt.' Er Er wordt veel gedaan om te helpen, maar de trend is nu eenmaal dat de overheid gas terugneemt.' armoedebestrijding. Slechts enkele kerken op het eiland doen aan dit initiatief niet mee, omdat zij vinden dat de kerk en politiek geschei den moeten blijven. In het manifest worden de Texelse politieke par tijen enkele vragen voorgelegd. De kerken willen onder meer weten in zijn plannen voor een interkerkelijke groep, met vertegenwoordigers van alle kerken, die de dialoog met de politiek over armoede aangaat en bovendien een 'waakhondfunctie' vervult om erop toe te zien dat de politiek zich houdt aan haar toezeg gingen. Oplossingen Panklare oplossingen zijn er niet. Daar zijn alle partijen het over eens. Ook over het feit dat de schaamte en het taboe weggenomen moeten worden, bestaat geen verschil van mening. Ran: 'Er leeft nog teveel het idee dat bijvoorbeeld bijzon dere bijstand een gunst is, maar het is een recht. Daar moeten we de mensen van zien te doordrin gen. Ze hoeven niet hun hand op te houden, want ze hebben er gewoon recht op.' Verder zou het volgens de verschillende instanties helpen als de bureaucratie ingetoomd zou worden en de aanvrager van bijzon dere bijstand niet voor ieder (klein) verzoek volledig met de billen bloot moet. 'Ik zou het een goed idee vin den als het boekje dat de gemeente uitbrengt over de voorwaarden van bijzondere bijstand huis-aan-huis wordt bezorgd. Dan is iedereen op de hoogte. Is het niet voor hen zelf, dan misschien voor een buur of familielid die het moeilijk heeft', aldus Van Helden. Binnen de ker ken wordt ook gedacht aan de inzet van vertrouwenspersonen. Waar de gemeente hoopt dat de dorpssteun punten die functie kunnen vervullen, denken de kerken meer aan huis bezoeken of aan 'spreekuren' in de diaconieën. Kerk en Minima heeft sinds kort een overleg met gemeen te, woningstichting, maatschappe lijk werk en De Waerden voor een zo goed mogelijke samenwerking. Deze organisaties willen gezamen lijk een flyer uitbrengen met duide lijke informatie. Daarnaast zou het volgens Ran veel beter zijn als de toeslagen die mensen ontvangen voor huur of zorg, niet op hun eigen bankrekening worden gestort, maar direct worden verrekend met de zorgverzekeraar en de verhuurder. 'Deze mensen kunnen vaak niet met geld omgaan. De toeslagen moeten ze reserveren, maar er worden vaak andere dingen van betaald.' In verband met de privacy zijn de namen van de geïnterviewden gefin geerd. Louise van der Sluis fensioneerd landbouwer Klaas Eelman, nu voorzitter van het Agrarisch en Wagenmuseum, heeft in zijn jonge jaren nog met de txnder gewerkt. Het werktuig maakt deel uit van de wisselende tentoonstelling die dit jaar in het teken staat van de akkerbouw. (Foto Gerard Timmerman) Irene Maas. Bijzonder ook is een collectie Texelse schilderijen van "|i« toonstelling staat bijvoorbeeld in het teken van de akkerbouw en toont ijwilligers in het Agrarisch- 3t Ste'/a9en,ruseum in De Waal werken texen van ae aKKeroouw en toont collectie lexeise scnnaerijen van 79,- :,met man en macbt om klaar te zijn onder meer landbouwmachines uit Lenie van 't Noordende, Coupe- JÊ» de officiële opening op maan- het begin van de vorige eeuw. Voor- rus en Höhner. Met het oog op de tel 9 aPr'l- Naast de vaste collec- beeld daarvan is de zelfbinder, met paasdagen is een tentoonstelling ómöC n'lu'9en' de boerenstolp die op daarvoor een driespan paarden. Er met paaseieren ingericht. De eie- m<xC?hentieke wi'2e en naar 9ebruik staat ook 660 karweimaaier. Nieuw ren. beschikbaar gesteld door de 3r d£ *'an Penode vóór de jaren vijftig is is een expositie over de opgra- Stichting Versierde Eieren, zijn op 'n desmederij en vaste items vingen in de Bleekerij, het bedrijf authentieke wijze beschilderd. De ogel|1'nlhet agradscbe verleden, zijn er in aan de Monnikenweg waar eeuwen symboliek zou ondermeerde vrucht- gn;De Waal de nodige vernieuwingen geleden linnen werd gebleekt. De baarheid verhogen en beschermen ingebracht. De wisselende ten- tentoonstelling werd ingericht door tegen de dood. ij Indoorcompetitie woicj Modelracing rent fiü Schouwstra en Gerrit van urkc'ti hebben de indoorcompeti- im |o-: an Modelracing Texel gewon- >deel»k![!' Dat werd zaterdagavond iptor d na af'°op van de laatste mte vi°m.petitiewedstr'jd- avond laastÉk gewonr,en door titelverde- iande'i ?A,rs Jel,e Schouwstra (klasse wilde? en Wouter van Strien (1:12). es^?%T)Uter Van Stnen was °PPermach- /oor "i io6^ WOn a"e manches 'n de ;ning :best m 6jJaCOb Keijzer deed zijn ,or vol_ aar kon Van Strien niet bij- ,t heeWTr.60' De derde plaats was voor anqC^mit' De strijd in de 1:10-klasse iooit iJLk sen vader Jan en zoon Jelle °uwstra. Uiteindelijk trok Jan j IJ kortste eind en moest hij e de overwinning gunnen. Ed Witte veroverde de derde plaats, net voor Yvar Pool, Na afloop werd de uitslag van de competitie berekend. Hiervoor tellen de beste zes scores. In de 1:10-klasse viel Edo Pool net naast de prijzen, hij had met 764 punten slechts één punt minder dan Yvar Pool, die de derde plaats opeiste. De tweede plaats ging naar titelverdediger Jelle Schouwstra. Jan Schouwstra werd winnaar van het indoorseizoen. In de 1:12-klasse hadden iets minder deelnemers wel bijna evenveel rondjes gereden. Arie Koopman werd derde. Hij eindigde vóór André van Strien. Wouter van Strien moest afstand doen van de titel en deze doorgeven aan Gerrit van Strien. Over drie weken begint de outdoorcompetitie op de kar- tingbaan bij Den Burg. De wedstrij den beginnen na het sluiten van de baan, om 18.00 uur. Publiek is welkom. Dijkstra en Keyser winnen maandbeker Jacqueline Keyser en Abe Key ser hebben zondag op de Texelse golfbaan de finalewedstrijd van de maandbekercompetitie gewonnen. Hierin kwamen de negen spelers die vorig jaar een maandbeker wonnen tegen elkaar uit. Er werd match- play gespeeld over negen holes, zodat alle spelers een keer tegen over elkaar kwamen te staan. Een gewonnen wedstrijd leverde drie punten op, gelijk spel twee en ver lies één. De harde wind maakte het spelen niet eenvoudiger. In de eerste categorie (handicap 0 tot 18) werd harde strijd geleverd. Jacqueline Dijkstra wist met 20 punten Cees Boks net voor te blij ven. Petra Keyser werd derde met 19 punten. In categorie 2 (hcp. 18,1- 26,4) trotseerde Abe Keyser met Nieuw seizoen Wielervereniging Wielervereniging Texel begint het nieuwe seizoen vrijdag met de voor jaarsvergadering. Alle leden zijn vanaf 20.00 uur wel kom in de kantine van W Texel'94 aan de Haffelderweg in Den Burg. Na vele jaren stelt bestuurslid Piet Kingma zich niet meer herkiesbaar. Als opvolger wordt Joost Hoogen- bosch voorgedragen. Dinsdag wordt op de wielerbaan in Den Burg de eerste wedstrijd ver reden, een trainingswedstrijd die nog niet meetelt voor de Rabo- bank-competitie. Deze begint om 19.00 uur. Zaterdagmiddag trainen de senioren onder leiding van Theo Boom voor het eerst weer op de weg. De wielerjeugd sluit zaterdag het mountainbikeseizoen af met een bezoek aan het ATB-parcours in Schoorl. Vertrokken wordt met de boot van 10.00 uur. Turners scoren in Den Helder Turner Kevin de Graaf behaalde bij een toestellentoernooi in Den Helder drie gouden en een zilveren medaille. De Graaf kwam uit op niveau LOS 6. Ook Allard de Wit (LOS 5) wist hogere cijfers te halen dan de vorige keer. Er werd geturnd in de categorieën springen (vloer en sprong), steunen (brug en voltige), hangen (ringen en rekstok) en space turner (minitrampoline en air tum- blingbaan). Uitslagen: Kevin de Graaf - vloer 9,50, sprong 9,50, totaal 19.00, eerste prijs; brug 8,80, voltige 8,60, totaal 17,40, tweede prijs; rekstok 9,10, ringen 8,10, totaal 17,20, eerste prijs: mini- tramp 9,40, air tumbling 9,60, totaal 19,00, eerste prijs. Allard de Wit - vloer 8,80, sprong 8,40, totaal 17,20; voltige 7,70, brug 8.30, totaal 16.00; ringen 8.10. rek 8,10, totaal 16,20, minitramp 8,70. air tumbling 8.10, totaal 16.80 Sterk spel bij De Doorstoot De competitieavond van biljartclub De Doorstoot uit De Cocksdorp duurde deze week niet lang. Alle leden speelden prima partijen. Kees Weel wist twee van zijn drie partijen te winnen. De partij tegen zijn mooie swing de wind het best en werd met 21 punten terecht win naar. Jos van de Werf werd tweede met 20 punten. Derk Hulsebos (19 punten) werd derde. 'Geen majeure tegenvallers.' Aldus concludeert TESO-direc- teur Rob Wortel over de Dokter Wagemaker. Het staat te lezen in het TESO journaal dat onlangs onder zo'n 3000 aandeelhouders is verspreid. In het hoofdartikel staat dat de bootdienst in 1993 1.792 aandeelhouders had, nu zijn dat er 3000. 'De beschik bare 3.600 aandelen zijn de laat ste jaren steeds breder verspreid onder de gebruikers.' Tachtig procent van de aandelen is in handen van Texelse gebrui kers, waarbij wordt gesignaleerd dat veel Texelaars aandelen heb ben doorverkocht aan eilandge noten. Door de spreiding van de aandelen, vooral op het eiland zelf, is TESO wat betreft de Raad van Commissarissen terug bij de start van 'Texels Eigen' veerdienst bijna 100 jaar geleden. President-commissaris Kees Dros vindt de spreiding een goede ont wikkeling. 'Aandeelhouders zijn geen hindermacht, ze kunnen juist bij TESO een wezenlijke bijdrage leveren aan de onderneming.' De jaarlijkse aandeelhoudersvergade ring mag volgens Dros een 'bind middel' zijn. Volgens Rob Wortel duurde de ople vering van de Dokter Wagemaker langer dan gehoopt. Hij had de verwachting dat de roetfilters een schoner imago zouden geven, wat dus met is gelukt. 'Het is nu aan Damen Shipyards om met een beter alternatief te komen.' Ofschoon de rookpluim niet past bij het schone imago van Texel, benadrukt Wortel dat de emissie binnen de wettelijke normen valt. Over de prestaties die Martien Boon wist hij met een gemiddelde van bijna tweeëneenhalf uit te maken. In die partij had hij met twaalf caramboles ook de hoogste serie van de avond. Ook Joost Smit speelde een zeer degelijke avond en won twee keer. De spannendste partij was die tussen Theo van der Stroom en Fred Klok. Klok wist met een serie van vijf in de nastoot nog remise te maken. Uitslagen: J. Smit-K. Weel 0-4, M Boon-F. Klok 4-0, T. van der Stroom- W. Homan 2-4, K. Weel-M Boon 4-2, J. Smit-T. van der Stroom 4-2, F. Klok-W Homan 2-0, J. 3mlt-M. Boon 4-2, T van der Stroom-F. Klok 1-1, K Weel-W Homan 0-4. het schip tot nu toe heeft geleverd laat de directeur zich tevreden uit. 'We gaan de dienstregeling zeker halen, maar natuurlijk geldt dat ook dat we pas na een jaar weten wat de Dokter Wagemaker wel en niet kan.' Hij verwijst het hardnekkige gerucht dat de stuurman en de kapitein op de brug dagelijks worden bijgestaan door een medewerker van Damen Shipyards naar het rijk der fabelen. Wel is het zo dat er in elke vaar- ploeg nu in principe drie nautische mensen werken die het schip kun nen varen. Twee daarvan moeten altijd op de brug zijn. Om de langere laad- en lostijd te compenseren, kan het schip sneller varen dan de Schulpengat. Wortel weerspreekt het gerucht dat die snelheid veel extra brandstof kost. 'Het motor vermogen blijkt in de praktijk juist een van de meevallers! We kunnen in ieder geval tot en met windkracht zeven met twee van de vier motoren varen. Dat hadden we vooraf niet zo gunstig durven inschatten.' Over de bestunng wordt gemeld dat de software van het stuurprogram ma mede als gevolg van stromin gen en de omstandigheden in de havens niet voldeed. De besturing verbeterde nadat in december nieu we programmatuur is geschreven. 'Zeer frusterend, maar onontkoom baar', vertelt kapitein Jacob Kooi man. Gevraagd naar de ervarin gen met het nieuwe schip zegt Ted Redeker, die iedere werkdag met de boot gaat: 'Het is tegenwoordig veel stiller en het ziet er boven een stuk luxer uit, Het enige dat ik een beetje mis is dat je geen jassen meer over de stoelen kunt hangen. Tevens staan de banken vrij ver van de tafels, wat best lastig is als je de krant wilt lezen.' Jef Schuur vindt dat het buffet onvoldoende doorloopt. Van de vier keer dat hij koffie wilde bestellen, moest hij alle keren wachten. 'Ik haal in het ver volg geen koffie meer.' Ed de Bruijn vindt dat het schip een beetje de uitstraling van een cruiseschip heeft gekregen. Het TESO journaal meldt verder dat TESO in 2006 een batig saldo verwacht van €600.000.- De beperkte winst komt vooral door de afschrijving van het nieuwe schip. De krant geeft opheldering over de rood oplichtende getallen op het bendendek. Het betreft een zoge heten clinometer, dat de helling graad, oftewel de slagzij van het schip aangeeft. De meter is goed zichtbaar, zodat de matrozen bij het laden kunnen zien hoe schuin het schip ligt. College wil nieuwe woonvisie Texel Burgemeester en wethouders willen een nieuwe Texelse woon visie opstellen om in beeld te brengen welke woningbehoeften er tot 2015 in de dorpen zijn. De gemeenteraad wordt vanavond gevraagd €7500,- beschikbaar te stellen om een onderzoek voor de nieuwe woonvisie te laten ver richten. Het onderzoek moet een totaalbeeld, geven van de woningbehoefte die er in de dorpen is. Het college wil met de resultaten inspelen op de regionale woonvisie die Texel de mogelijkheid biedt tot en met 2015 in totaal 1110 woningen te bouwen op de zogeheten inbreidlocaties (tussen de bestaande bebouwing) in de dorpen. Met het onderzoek wil het college in beeld krijgen welke woningen nodig zijn op welke plaats en voor welke leeftijden. Aan de hand van de resultaten wil het college de ambities in de regi onale woonvisie verwezenlijken. De gemeente wil het onderzoek samen met de Stichting Wonen Texel laten uitvoeren. Bedoeling is dat de SWT eveneens €7500,- voor haar reke ning neemt. Beide organisaties presenteerden in 2001 ook al een gezamenlijk rapport (van Bureau Companen) waarin beschreven werd dat Texel tot 2010 zo'n 600 nieuwe woningen nodig had. Dat rapport werd aangehaald tijdens de streekplanprocedure om de bouw van de zeshonderd woningen in de Volmolen, Den Burg West en 't Zouteland in Den Hoorn mogelijk te maken. Bedoeling is dat de nieuwe Texelse woonvisie aansluit bij de inventarisaties naar woningbehoef ten die momenteel al in de dorpen worden gehouden. ZOA (ja, WWW.ZOA.NL ZOA-VLUCHTELINGENZORG

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7