IEL Werk aan de weg TEXELSE g CouraNT Sportshop beëindigt leegstand bij dorpsplein Van Beek Byoux slaat vleugels uit in De Koog ^Kerkdiensten JVjedisehc zorg Hulpverlening oud Papier texelse^courwt Radio Texel !Q(j,l JpEZZS.'ïiZgïZ TeVOkb Speelt FiïMïïSSïï laatste wedstrijd B-kids naar Hogerstraat De afgelopen weken is bi] B-kids koortsachtig gewerkt o te brengen. Terwijl Kann Bosma en Ruud van Holland ee verderop in de winkel werklui bezig. i de zaak tijdig in gereedheid rek met shirts inrichten, zijn BRON GEMEENTE TEXEL Van 9 tot en met 15 apnl is de Mari- coweg in Den Burg in verband met werkzaamheden gedeeltelijk afge sloten. Aanliggende bedrijven zijn voor een deel bereikbaar via de noodweg vanaf de brandweerka zerne aan de Bernhardlaan. Verschuivingen bij Koger middenstand Volop bedrijvigheid in De Koog. waar in de Dorpsstraat kort voor het aanbreken van het sei zoen ondernemers hun zaken in gereedheid brengen. Opvallend veel verschuivingen dit jaar in de Dorpsstraat, waar het nieuws dat Theo Legierse het ai drie jaar leeg staande pand van Cor Zutphen aan het dorpsplein heeft over genomen positief, is ontvangen. De verhuizing van de Sportshop naar deze zaak, zette ook andere ondernemers in beweging. (Tekst en foto's Gerard Timmerman) Horlogezaak nabij strand: Bay-Watch Een uitgebreide collectie horlo ges op steenworp afstand van het strand. Die combinatie inspireer de Gina Driessen tot het beden ken van Bay-Watch, de naam van de nieuwe trendstore die ze samen met haar man Michael vanaf vandaag exploiteert in de Koger Dorpsstraat. Interdeco hand- en spandiensten heeft geleverd, is stijlvol. De uurwer ken worden geëtaleerd in stijlvolle vitrines die door de producent zelf zijn geleverd. De collectie veran dert met de seizoenen, want wie er tegenwoordig trendy bij wil lopen houdt het niet bij één horloge. De luxueuze en wat exclusieve uit- Na drie jaar leegstand is het grote pand op de hoek van de Dorps straat en het dorpsplein tot leven gekomen. Theo Legierse, die de benedenverdieping en de kel der heeft gekocht van Cor Zut phen, heeft op de hoek de Koger Sportshop gevestigd, die zater dag opent. Legierse exploiteerde tot voor kort zijn Koger vestiging van de Sportshop in het pand waar nu Jan en Vroon van Beek in zijn getrokken. Toen had ik zo'n zestig vierkante meter tot mijn beschikking, nu bijna het driedubbele. En ik zit hier op een super A-locatie. Aan de Dorps straat en aan het plein, wat wil je nog meer? Ook een voordeel is dat ik dit pand heb kunnen kopen en dat ik die andere zaak huurde. Een flinke stap, maar volgens mij ver antwoord. ook omdat ik als enige ondernemer in De Koog een zaak heb die is gespecialiseerd in sport en vrijetijdsartikelen.' Sinds Legierse een maand of drie geleden de sleutel kreeg, is er veel werk verzet. 'Ik kocht het pand casco, de inrichting hebben we zelf gedaan.' De gebroeders Legierse, geholpen door IBS/Oele/Schoo, gaven de zaak, die eigenlijk als' Theo Legierse van de Sportshop in zijn nieo restaurant is gebouwd, de uitstra ling die past bij een zaak waarin sport- en vrijetijdskleding worden verkocht. Met een exclusieve pui, die bij geschikt weer aan de straat- en aan de pleinzijde open kan wor den gezet. Het assortiment is geen kopie van de spullen die Legierse in zijn zaak in Den Burg verkoopt. 'Ik zie het als een aanvulling en verbreding. De kleurstelling van de ve zaak in De Koog. sport- en vrijetijdskleding die ik hier verkoop is bijvoorbeeld anders. En ik verkoop hier merken die ik in Den Burg niet heb. Naast kleding ook een collectie sport- en vrijetijds schoenen. 'Al met al ook voor Texe laars best de moeite waard om hier eens een kijkje te nemen.' Zaterdag vanaf 10.00 uur gaat de Sportshop officieel open, klanten maken kans op een gratis minivoetbal. Verkoopsters Caroline Bakker en Martine van Hintum en Michael Driessen bij een vitrine met horloges in de nieuwe trend-store Bay-Watch in de Dorpsstraat in De Koog. Bay-Watch zit in hetzelfde pand waar Michael Driessen negen jaar geleden zijn eerste kledingzaak De Kolonist vestigde. De verkoop van trendy mode voor dames en heren sloeg aan, waarna in Den Burg een tweede zaak werd geopend en later onder dezelfde naam een derde winkel in Nieuwe Niedorp. 'Wie in De Kolonist een nieuwe outfit heeft gekocht, wil er ook iets moois bij dragen, zoals een trendy horloge, een ketting, een bijpas sende riem, tas of underwear, zeg maar ondergoed. Dat maakt het ai. We bieden een totaal concept. Accessoires in de ruimste zin van het woord. Daarin zijn we uniek in De Koog.' Het aanbod in de 140 vierkante meter grote zaak omvat exclusieve merkhorloges. 'Er is veel aandacht besteed aan het ontwerp en ze zijn van een goede kwaliteit.' De inrichting, waarvoor het bedrijf straling betekent niet dat het alleen een zaak is voor het grote geld. 'We willen betaalbaar zijn, een prijs voor elke portemonnee. Een leren damestas heb je hier benden de €30,- en er hangen kettingen van €15,-.' Michael Driessen heeft niet de verwachting dat hij er meteen van zal binnenlopen. 'Een zaak als deze heeft een aanlooptijd van een paar jaar nodig. Maar ik heb er alle vertrouwen in dat dit concept hier aan zal slaan. Niet alleen omdat het vakantiegangers aanspreekt, maar ook omdat je in De Koog steeds meer Texelaars ziet. Ook in dat opzicht werpt de kwaliteitsverbete ring in de Dorpsstraat z'n vruchten af.' Als de winkel een succes blijkt te zijn, sluit Driessen niet uit dat hij de formule ook aan de overkant gaat toepassen. Aan de opening is zaterdag een aantrekkelijke actie verbonden. Aan de zuidkant van de Dorps straat hebben Jan en Vroon van Beek van Van Beek Byoux hun vleugels uitgeslagen. Nadat ze achttien jaar geleden aan de ande re kant van het dorp begonnen met een piepkleine winkel in siera den, twaalf jaar geleden opscho ven naar een wat grotere zaak, beschikken ze sinds deze week over een royale winkel waarin ze hun koopwaar op zestig vierkante meter kunnen uitstallen. Oorbellen, kettingen, piercings in alle soorten en maten, ringen, zonnebril len, tassen en kleding is maar een greep uit het assortiment van de Van Beken. Allemaal spullen die ze al een jaar of twaalf in het naastgelegen en drie keer zo kleine pand verkochten. 'Het gebeurde in de zomer geregeld dat we daar een man of tien bin nen hadden en dan werd het echt wel krap', vertelt Jan van Beek, die blij is met de extra ruimte. Klanten die nu binnenlopen, verrassen zich over het ruime aanbod aan kleding. 'Dat verkochten we ook hiernaast, maar in dat piepkleine hoekje zag iedereen het over het hoofd.' De Bretonse streepjes- en fleecetruien en shirts staan nu prominent in de schijnwerpers. Verderop handge maakte sieraden uit Kenia. Vroon: 'Fair trade, de producenten worden er goed voor betaald.' Aan de wand een uitgebreide collectie oorbellen, in de prijsklasse tussen €4,95 en €8,95, met een enkele uitschieter. Jan: 'Een populaire prijsklasse, dat koopt makkelijk.' Verderop toont hij een verzameling piercings. 'Vooral gewild bij de jeugd, ook voor navel en tong. We hebben hier de nieuwste modellen.' De Van Beeken runnen de winkel zo ongeveer met hun tweeën. Jan: 'Als je zonder personeel kunt, is dat de eerste verdienste. Maar we zijn wel zeven dagen in de week open. Als het nodig is staan we hier met z'n tweeën. Eén druk op de pie per en binnen twee minuten is Vroon ter plekke.' Tussen de bedrijven door organiseert ze allerlei dorpsactivitei ten, wat blijkt als de verslaggever zijn notitieboek wil wegstoppen. 'Zet je nog wel even de palmpaasoptocht in de krant.' Vroon en Jan v, n hun nieuwe sieraden- en kledingzaak in De Koog. VRIJDAG 07 APRIL 2006 Zondag 9 april 2006 Palmpasen PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 10.00 u. gezamenlijke dienst in gere formeerde kerk, D. Muurling uit Bar- neveld. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. gezamenlijke dienst met her vormden, dhr. D. Muurling uit Bame- veld. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. C.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. J.G. Berbee- Bakhuis uit Hem; 19.00 u. ds P.C Barnard. De Cocksdorp: 10.00 u. oecumeni sche dienst in hervormde kerk, ds. P.O. Barnard. Oudeschild: 11.00 u. ds. J.G. Berbee- Bakhuis uit Hem. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oos terend: 10.00 u. en 16.00 u. ds. A.B. van der Heiden. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dhr. M D. Kuiper. BAPTISTENGEMEENTE: Juhanastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor. Oosterend: 9.30 u. De Cocksdorp: oecumensiche palm pasenviering in Waddenkerk. maandag 10 april: Den Burg, 19.30 u boeteviering; dinsdag 11 april: Gollards, 9.45 u. ziekenzalving: donderdag 13 april: Den Burg. 19.30 u. herenkoor; JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u. Voor opgaven voor Goede Vrijdag en Stille Zaterdag, zie de krant van dinsdag 11 april. Vastentijd: Consumeer? Nee, consuminder. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 33A Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland. Voor alle hulp, zorg en infor matie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Cen traal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur. tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg Opvragen via tel. 0223-650270. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00- 17.30 u.: zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17,00 u., zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon- 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477. www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Psycholoog: J van den Berg, tel. 310386. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijd voorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444 Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45- 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: .Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35.05 33,45 (automatisch) 'ar 68,30 66,15 iautomit*cw Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck. Verlaet, Duy- kerdam, Middelton, Buytengors. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Wilde vaart (harhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit gereformeerde kerk Den Burg 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u Noud draait deur (Nederlandstalig) 14 00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sporilokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 45 u Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Raadscommissie Rechtstreekse uitzending van de commissie Kemtakendiscussie vanuit het gemeentehuis. aansluitend Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: I800 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubriek Om te Onthouden tiy en André Schoo in hun cadeau- en woondecoratiewinkel aan het dorpsplein in De i6P "°°9- 'Dit is een heel nieuw terrein voor ons, waar we nog veel over moeten leren. Mieters van Schoo Winkel van Sinkel tijn 'n tot voor kort leegstaande decoraties, spiegels, kroonluchters, :he aan het dorpsplein, tussen vazen en een collectie schemerlam- w slager en de Sportshop, ope- pen. Maar ook kapstokken en een "en Elly en André Schoo woens dag hun cadeau- en woondecora- "ewinkel Mieters. Een grote stap voor de twee, die als startende ondernemers een voor hen nieu we branche betreden. André Schoo is als vennoot en kok in de Taveerne op en top horecaman. ruim assortiment trendy balpennen. Bij de inrichting zijn ze niet over één nacht ijs gegaan. 'We hebben hulp en advies gehad van Michel Wijn- nobel van Interdeco en Ron Muller verftechnologie. En Marga Lakwijk heeft ons goed geholpen, evenals vrienden.' De zaak wordt gerund lOnkc door Elly, André, die wel hand- en u°k Elly Schoo kent de horeca van spandiensten verleent, blijft voor- jannen en van buiten en werkte de alsnog werkzaam in de Taveerne. I^ste zeven jaar in de Sportshop. 'Die zekerheid willen we achter de 'P i '°en haar baas Theo Legierse het hand houden.' Pand van Zutphen kocht, bood hij aan de ruimte naast de sportwinkel pa verhuren aan Schoo. Elly: 'We ^en al lang wat voor onszelf e- r9'nnen. maar wisten niet precies PJ. Maar een leuke decoratiezaak Het eerste damesteam van Tevoko reekt.' André: 'Dit is een heel speelt zaterdag de laatste wedstrijd 'errein voor ons, waar we van het seizoen. Tegenstander in 'iniuf1 °Ver moeten leren- We zijn sporthal Ons Genoegen is HCC/ daa 9foothandels geweest en Martinus 3, waarvan in de allereer- l wiJ 5aan sPullen waarvan ik niet ste wedstrijd het eerste punt werd om H 26 ^stonden. Best lastig gepakt. Twintig wedstrijden verder erva 6en keUS uit te maken- De z'Jn de Texelse volleybalsters na één j. H n9 za' ons moeten leren welke seizoen alweer gedegradeerd uit de beiriT i P0n en welke niet-' Zeker- regiodivisie. Toch willen ze nog een soéé k6 ze^en de twee n'et alles keer laten zien wel degelijk in deze Te k De diversiteit 's groot, klasse thuis te horen. Martinus staat stoei°°P Z''n al,erle' kasten, tafels, op de zevende plaats. De wedstrijd en en andere meubels, wand- begint om 13.30 uur. Inzet mobiele geldautomaat De Rabobank zal deze zomer verschillende keren een mobiele geldautomaat inzetten op Texel. Daarvan is er één in Nederland. De Texelse bank heeft deze gepantserde wagen voor meer dere dagen vastgelegd. Volgens directeur Ronald Bleeker is dat minder eenvoudig dan het lijkt, omdat er in verband met de gestelde veiligheidseisen heel wat komt kij ken bij zo'n aanvraag. Het apparaat wordt hoogstwaarschijnlijk ingezet tijdens de Ronde om Texel op 17 juni, zodat op het parkeerterrein van paal 17 gepind kan worden. Verder krijgt de vaste geldautomaat in De Koog dit seizoen extra aandacht. Vorig jaar kwam deze geldautomaat negatief in het nieuws doordat het apparaat diverse keren in de druk ste periode leeg was. 'Het gebruik is in het hoogseizoen ongelooflijk: één transactie per minuut. 24 uur per dag. We hebben vorig jaar al afspraken gemaakt om te voorko men dat de GEA leeg raakt en zullen daar dit jaar nog scherper op zijn', aldus Bleeker. B-kids, de modezaak voor baby's en jeugd tot vijftien jaar, is ver huisd. Het pand aan de Wever straat is verruild voor de voor malige sportzaak van Mantje aan de Hogerstraat, die van boven tot onder een metamorfose heeft ondergaan. Zaterdag opent de nieuwe winkel van Charles en Karin Bosma. In drie weken tijd is de modezaak, die wordt gerund door Ruud van Hoorn, volledig op zijn kop gezet. Van Hoorn: 'We hebben het pla fond, de muren en de vloer volledig gestript, zodat we de zaak een heel nieuwe uitstraling kunnen geven.' Gekozen is voor een maritiem accent, dat zich onder meer mani festeert in de meerpalen bij de pas kamers, een Engelse roeiboot (skiff) waarmee wedstrijden zijn gevaren en een grote houten haspel die is overgenomen van de visserijcoö peratie, die nu dienst doet als tafel. Wat de winkel ook bijzonder maakt is de eeuwenoude kelder onder het bedrijf, die toegankelijk is gemaakt en dienst doet als kinderspeelplek. Ze kunnen met een glijbaan naar beneden wat bij hun ouders wel licht hennneringen oproept aan de vroegere schoenenzaak, waarin ooit een glijbaan stond. Met de verhui zing is de verkoopoppervlakte bijna verdubbeld tot 150 vierkante meter, wat voor het uitstallen van de kle ding aanzienlijk meer mogelijkheden geeft. Achterin het bedrijf is een roy ale afdeling ingericht voor babykle- ding. die vooral vrolijk en kleurig is. Voor de wat oudere jeugd, tot maat 176, is een collectie samengesteld in een stijl die Van Hoorn omschrijft als 'leuk, rustig, vrolijk en stoer'. Het aanbod omvat onder meer jeans, broeken, truien en jasjes. B-kids heeft het niet gezocht in het duur dere marktsegment, maar mikt ook op de kleinere portemonnee. In het oog springend zijn allerlei prints op de shirts. De Bosma's, die het pand hebben gekocht van Mantje, hebben aan de opening een actie gekoppeld, waar bij kinderen zaterdag onder meer gratis worden geknipt door mede werksters van kapsalon Corinne uit Oudeschild. Koorconcert in kerk Den Hoorn Zangers van het Collegium Musi- cale uit het Duitse Göttmgen geven woensdag een concert in de her vormde kerk van Den Hoorn. Op het programma staan werken van Monteverdi (La passione degli uomi sei madrigaliOrlhndo di Lasso (uit: Requiem quinque vocum) en Leo nard Lechner Johannespassion Het koor, onder leiding van Rolf-D. Bartels, bezoekt Texel al jaren rond Pasen en geeft ieder jaar een con cert. Het concert begint om 20.00 uur. Inenten paarden Bij manege Akenburg wordt vrijdag 14 april van 17.00 tot 18.00 uur de jaarlijkse inenting van paarden en pony's gehouden. Leden van de Waddenruiters en de Kleppertjes zijn verplicht hun dieren jaarlijks tegen influenza en tetanus te laten inenten Het inenten kost €22,50, het meenemen van het paardenpas- poort is verplicht.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9