C oPIENie TEXELSE 2 COURANT Muzikale parade over Schilderend Atelier Offerhaus pleisterplaats kunstenaars Twintig bands op derde Texel Live 'Voorjaar in Den Hoorn' in Galerie Melk Agenda teso Bi Onderhoud Armoede en bezuinigen zijn woor den die ons de laatste weken van alle kanten uit de media tegemoet komen. Woorden die bij elkaar passen. Wie weinig heeft, doet er wijs aan zijn bestedingspatroon scherp in de gaten te houden, zo simpel is het. Zo werkt het tenminste voor de burger. Moeilijk te begrijpen daarom is dat bezui nigen op overheidsterrein vrijwel altijd lastenverhoging voor de bur ger betekent. Heb je het al moei lijk, komt dat er nog eens over heen. Zo kan ik ook bezuinigen, ben je dan geneigd te denken. Wijs bezuinigen is niet gemakke lijk. Ook uitstel van onderhoud is het paard achter de wagen span nen. Op lange termijn kost het meer dan je nu kunt besparen. Daarom zie ik we! iets in de opmerking uit een ingezonden brief: de vervuiler betaalt. Het ging in dit geval over de kosten van het schoonhouden van het strand, maar ik wil het in ruimer perspectief plaatsen. Ik denk dan niet zozeer aan geld, maar meer aan een vorm van bewustwor ding. We kampen met achterstal lig onderhoud van, ik durf het bij na niet neer te schrijven, normen en waarden. Het is niet normaal om je afval, de gevolgen van een mislukte relatie, de gevolgen van verkeerde uitgavenpatronen maar achter je neer te smijten en te ver wachten, soms zelfs te eisen, dat de maatschappij het opruimt. Uit landelijke publicaties komt steeds meer naar voren dat wij verkeerd hebben geïnvesteerd in verant woordelijkheid. Zijn uitgegaan van het korte-termijndenken Kopen zonder te kunnen betalen wordt ons heel gemakkelijk gemaakt, een relatie aangaan zolang het leuk en gemakkelijk is, moet kun nen. Aan kinderen beginnen zon der verantwoordelijkheid voor de relatie, knuffelkind of knuffelkip, wie durft er iets over te zeggen? Het mocht lang niet gezegd wor den, maar al lang is vastgesteld dat deze manier van leven zijn prijs heeft. Het is deze vorm van armoede, die allereerst bestreden moet worden, willen we struc tureel de financiële tekorten van bepaalde groepen oplossen. Blij ven natuurlijk oorzaken als onder andere de harde markteconomie, problemen op de arbeidsmarkt en overheidsbeleid recht overeind staan. En vragen als: hoeveel sub sidie moet er worden uitgetrokken voor de musea, hoeveel geven we uit aan onderhoud van wegen en gebouwen, openbare veiligheid, het onderhoud van reddingboten en rolmatten voor mmdervaliden, om maar eens een paar punten te noemen. Ik ben blij dat ik niet in de gemeenteraad zit. Pien Verberg DINSDAG 11 APRIL 2006 Eigenaren Herman en Marie-Louise Wiesman bekijken de nieuwe expositie in Galerie Melk. Het gebouw van Muziek- en Dans school Texel is dermate goed geïso leerd dat er nauwelijks meer geluid uit het gebouw lekt. Afgelopen zater dag konden buurtbewoners volop kennisnemen van de muzikale ver richtingen van de leerlingen, tijdens een muzikale rondgang in de omge ving. Dat gebeurde naar aanleiding van de Snuffel- en doedag, waarop (aspirant) leerlingen kennis konden nemen van de mogelijkheden. Die werd geopend in de Voorspeelzaal, waar docenten een 'Mozart Mara thon' hielden. Voor de jongste jeugd was een muzikaal parcours uitgezet en in diverse lokalen mocht de jeugd eens een gitaar, saxofoon, viool of ander instrument vasthouden, zodat ze makkelijker een keus konden maken. De dag werd opgeluisterd met optredens van het kinderkoor en de groepen Go Celtic en Wereldmu ziek. (Folo Gerard Timmerman) Grote drukte in Atelier Offerhaus. waar zondag de tentoonstelling werd geopend waarop het werk van 40 Texelse cursisten is te Zien. (Fold Gerard Timmerman) Programma: Zaterdag: 20.30 MNS (akoestisch) 21.00 Tripp (funk) 21.45 Double Time (rock) 22 15 Texel Street Dancers (dance act) 22.30 Poundcake (covers) 23.15 Spoiler (rawk roll) 00.15 Jeffrey's Erection (rock) 01.00 Intrude (covers) Zondag: 18.30 Jug Bros (akoestisch) 19.15 Soft (rock) 19.50 New Bies (rock 'n' roll/punk) 20.35 Mike Low (akoestisch) 21.15 Sinner (rock classics) 21 45 capoeira (demonstratie) 22.15 Flux (pretpunk) 23.00 Polaroids (pop) 23.45 Lomp (covers) 00.30 Thirsty Work (blues) 01.15 Flatbroke (covers) 01.45 Yasmin (slotlied) Overweldigende belangstelling tij dens de opening van de expositie 'Kunst van cursisten' zondag in Atelier Offerhaus. Te zien was het werk van veertig Texelse cursisten die onder leiding van Carla Offer haus beelden, etsen, keramiek, houtsnij- en andere kunstwerken hebben gemaakt. Toen Offerhaus twee jaar geleden haar expositieruimte opende, kwam ze op het idee om in het atelier een cursus te geven. Dat bleek een schot in de roos. 'De belangstelling was zó groot, dus nog maar een cursus. Toen die vol zat maar een derde en inmiddels geef ik op vier dagdelen les. Dat is voor mij het maximum. Er wordt hier op de ochtenden en middagen met enorm enthousiasme gewerkt en er komen verrassend mooie dingen uit de bus. Denk niet dat het hier een gezelligheidsclub is, de zweep gaat erover. Want ik hou met van geklets, er moet iets uit handen komen. Mensen moe ten zich kunnen concentreren, dan komen ze tot het beste resultaat. Ik raad cursisten aan om goed om zich heen te kijken en zich bewust te worden van hun eigen smaak en stijl. Uiteindelijk zie je dan dat ze hun eigen ding maken. In de groep zit ten cursisten die al langer met kunst bezig zijn, zoals Door Dogger en Cécile de Boer, maar hier een ande re techniek leren. Door schildert bij voorbeeld al lang koeien, nu maakt ze er ook etsen van. Maar er zijn ook echte beginners, die toch tot een verrassend resultaat zijn gekomen. In ieder mens schuilt een bepaalde mate van creativiteit, als je het maar wilt. Wel is het zo dat de één er meer weet uit te halen dan de ander.' Het gaat te ver om in dit stukje de kunst van elke cursist te beschnjven, wel laat de tentoonstelling die zich uit strekt over de ruimte tussen de Gravenstraat en de Molenstraat een grote variatie aan kunstwerken zien. De vele tientallen beelden, etsen, houtsnijwerken en andere kunstui tingen onderscheiden zich in tech niek, materiaalgebruik, kleur, stijl en afmeting. Aanvullend op vorig jaar is nu ook gewerkt met zogeheten gietsteen, waarbij van een gipsen model een mal is gemaakt, waar door objecten meerdere keren kun nen worden gegoten. De tentoonstelling is te zien tot en met zondag 23 april, waarbij Carla Offerhuis benadrukt dat ook als zij of haar moeder Guus in het atelier aan het werk zijn, bezoekers welkom zijn. Mocht de deur dicht zijn, dan kan er worden aangebeld. Met maar liefst twintig deelne mende solisten, duo's en bands zit de derde editie van Texel Live helemaal volgeboekt. Om alle artiesten toch te kunnen laten spelen, heeft de organisa tie besloten het festival op de tweede avond, zondag 16 april, al om 18.30 uur te laten beginnen. Zaterdag 15 april gaan de deuren van De Toekomst Dance Factory in De Koog om 20.00 uur open en treedt de eerste band een half uur later voor het voetlicht. De artiesten zorgen samen voor flink wat diversiteit. Zo speelt MNS, dat zaterdag het spits afbijt, akoestische muziek. De groep wordt gevolgd door Thpp, met de 14-jarige zangeres Ananda de Steur als stralend middel punt één van de jongste acts van het festival. Dit gezelschap heeft beloofd vijf of zes nummer 'vette' funck-rock ten gehore te brengen. Rockband Double Time trad onlangs nog op het ensemblefestival de Muziek- en Dansschool op, terwijl coverbands Poundcake en Intrude al vele jaren meegaan. Jeffrey's Erection gaat eveneens op de rocktoer. Eén van de hoogtepunten is ongetwijfeld Spoiler van oud-Texelaars Sidney de Haan en Arjen Rienks, dat zowel nationaal als internationaal aan de weg tim merde met muziek die zijn oorsprong vindt in de hardrock van de jaren zeventig. Tussendoor verzorgt een gezelschap Texelse streetdancers een spetterend demonstratie. Op de tweede dag treden maar liefst twaalf bekende en minder bekende groepen op. Ook hier is de vari atie groot: van rock tot pretpunk en van rock classics tot blues. The Polaroids, die pop beloven, bestaat uit twee broers Bol en twee broers Frank, die de afgelopen maanden volgens eigen zeggen hard hebben geoefend en van plan zijn er 'een groot feest' van te maken. Om 21.45 uur begint een demonstratie capoei ra, een combinatie van dans en vechtsport. Het festival wordt ver na middernacht, rond 01.45 uur, afge sloten door Yasmin. Zij zingt het lied Angels van Robbie Williams. De entree bedraagt €5,- per avond en €7,50 voor een passe-partout. Wie zaterdag vóór 21.00 uur komt en zondag vóór 19.00 uur heeft gratis toegang. Muziekquiz In café Samsam in De Koog wordt maandag tweede paasdag een popquiz gespeeld. Teams bestaan urt ten hoogste vier kenners, die proberen elkaar de loef af te steken op het gebied van de kennis van popmuziek. Het evenement begint om 14.00 uur. Voorjaar in Den Hoorn is de naam van de tentoonstelling die zater dag werd geopend in Galerie Melk. Menig maker van de kunstwerken die er te zien zijn, heeft zich laten inspireren door het loodsendorp en z'n weidse omgeving. De schilderijen en tekeningen met het meest Hoornder karakter zijn misschien wel die van de hand van Souwie Duinker, die haar woon plaats in verschillende gedaanten en met uiteenlopende technieken heeft vastgelegd. Ook wie haar niet kent, moet de verbondenheid tussen de maakster en haar werk kunnen voe len. Maar ook de landschappen van oud-Texelse Joki Zijlemaker doen vermoeden dat de kunstenaar war me gevoelens voor het (oude) Texel se land heeft. Margriet Beenen, die aan de Rietveld Academie studeer de, schildert onder meer stillevens, Expositie in boet In de schapenboet op de Voorste Huiskoog aan de Hoornderweg 13 vindt van 15 tot en met 23 april een expositie plaats van cursisten van Ellen de Vries van Oost. Dage lijks zijn van 11.00 tot 17.00 uur werken te zien van Coby Bakelaar, Bianca van Bennekom, Marika den Draak, Gonda Dijksma, Ingrid Eel- man, Ingeborg Halsema, Jacqueline Wilner, Aly Zegel en Ellen de Vries zelf. De vernissage vindt plaats op vrijdag, van 15.00 tot 17.00 uur. Meditatie Aleph Esther Schilling houdt donderdag in De Aleph in de Weverstraat een volle maan-meditatie. De avond is toegankelijk' voor beginners en gevorderden in chi neng qigong. Hij maar laat ook graag haar fantasie de vrije loop. Dat blijkt onder meer uit een werk waarin ze een tegel tableau met tulpen suggereert en dat bij de eerste aanblik wat tuttig aandoet, maar bij nadere bestude ring al snel een glimlach losmaakt. Opvallend is ook het schilderij De Flessenpost, dat in vergelijking met het andere werk in Galerie Melk nogal fors is. De Texelse Ina Reeder heeft een voorliefde voor de zee en wilde bloemen, die zij met verschil lende technieken en materialen tot leven wekt. Haar dochter, keramiste Marjolijn Tuntelder, verwerkt vaak natuurlijke materialen, zoals zee wier in haar werk. Ook de in Keulen wonende maar regelmatig op Texel verblijven de Ute Fomm demon streert in haar schilderijen meerdere technieken. De expositie bevat verder schilderij en en aquarellen van Anna van Duin, Dagje uit voor linedancers Linedancegroep Indian Warriors uit De Koog heeft zondag twee demon straties gegeven in ponypark Slag haren. Doordat de boot van 8.00 uur pas om 9.30 uur het eiland verliet, arriveerde de groep pas rond het middaguur op het pretpark. Daar werd in de Crazy Horse Saloon twee keer een klein half uurtje opgetreden voor een enthousiast publiek. Naast de dansers zelf waren ook sup porters meegereisd, zodat het een gezellig uitje werd. Een uitgebreid verslag van deze dag is te vinden op de website www.indianwarriors.tk. duurt van 19.30 tot 21.00 uur. De kosten bedragen €9,-. Aanmelden is mogelijk via tel. 319417 of www. chinengoptexel.nl. keramiek van Suzan van Buuren en klein brons van Harm Timmermans, dat een mooi plaatsje heeft gekre gen in de galerie. De voormalige zuivelhandel van de families Van Wijngaarden en Pool is weliswaar klein, maar oogt fris en licht. Gale riehouders Herman en Marie-Loui- se Wiesman hebben de afgelopen weken hard gewerkt aan een ver dere verfraaiing. Meest ingrijpend is de glazen ruit die in de plaats van de deuren van de opslagruimte van de voormalige winkel is geplaatst, waardoor een soort etalage is ont staan. De eigenaren willen er te zijner tijd doorlopende kunstvideo's draaien, die ook buiten de ope ningstijden door het raam te zien zijn. Galerie Melk (Herenstraat 25A) is van donderdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Dinsdag 11 april: De FNV-vrouwenbond komt bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan, aanvang 20.00 uur. Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Burg is van 19.00 tot 22.00 uur open voor publiek. Toegang €1,50. De gemeenteraad houdt een open bare commissievergadering over de bezuinigingen. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Ice Age II (aan vang 19.00 uur), Final destination III (19.15 uur) en V for Vendetta (21.30 uur). In de serie De Volkskrant-film avonden draait de nieuwste Woody Allen, Match Point (21.00 uur). Woensdag 12 april: In schouwburg De Kampanje in Den Helder wordt van 13.00 tot 16.45 uur een symposium gehouden over Autisme Spectrum Stoornis. De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt vanaf 14.00 uur paasbingo in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Deelname kost €1,- voor vijf ronden. In de Muziek- en Dansschool in Den Burg begint om 19.30 uur een voor speeluur van volwassen cursisten. Belangstellenden zijn welkom, de toe gang is gratis. Interdans Texel houdt vanaf 20.00 uur dansinstuif in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. De toegang is gratis. In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een lezing van Els de Jager over haar tocht naar de Mount Eve rest. Toegang €2,-. Om 20.00 uur begint in de hervormde kerk van Den Hoorn een concert van het Collegium Musical uit Göttingen. Op het programma staan werken van Monteverdi, Di Lasso en Lechner. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versies van Ice Age II (aan vang 14.00, 16.15 en 19.00 uur) en IJ {kerkdiensten Dinsdag 11 april Gereformeerde kerk Den Burg: 19.30 u. vesper. Woensdag 12 april Gereformeerde kerk Den Burg: 19.30 u. vesper. Donderdag 13 april Witte donderdag PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 19.30 u ds. P.A. den Braanker, geza menlijke dienst in hervormde kerk, viering Heilig Avondmaal. Gereformeerde kerk Den Burg: 19.30 u. ds. P.A. den Braanker, geza menlijke dienst in hervormde kerk, viering Heilig Avondmaal. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: Den Hoorn: 19.30 u. ds. C.F. Klaas- sen, viering Heilig Avondmaal. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 19.00 u. ds. C. der Neder landen, viering Heilig Avondmaal, mmv de cantorij. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 19.30 u, ds. C. Duinkerken-Visser, dienst met avond maal. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 19.30 u. herenkoor oud Papier Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 3. Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelderweg, Schilderend in de richting van Oudeschild vanaf de rotonde, Ada van Hollandstraat. Hoogwater te Oudeschild Di. 11 08.14 en 20.14 u. Wo. 12 09.05 en 20.54 u. Do. 13 09.25 en 21.35 u. Vr. 14 10.16 en 22.16 u. Za. 15 10.46 en 22.45 u. Zo. 16 10.55 en 23.15 u. Ma. 17 11.10 en 23.25 u. Di. 18 11.20 en 23.54 u. Aan het strand Is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 16 april op om 06.39 uur en gaat onder om 20.41 uur; zaterdag 15 apnl springtij; donderdag 13 april volle maan. Nanny McPhee (14.15 uur), Big Mom- ma's house II (16.30 uur) en Final destination III (19.15 uur). In de sent De Volkskrant-filmavonden draait nieuwste Woody Allen, Match Povr (21.00 uur). Donderdag 13 april: Zandbank Sport and Adventures geelt workshops nordic walking. blokartai en powerkiten op het strand bij vuurtoren en paal 17 Voor aanmelden en inlichtingen, tel. 316699. In De Aleph in de Weverstraat is van 19.30 tot 21.00 uur een volle maan- meditatie met Esther Schilling, k avond is toegankelijk voor beginners en gevorderden in chi neng qigong. De kosten bedragen €9,-. Cinema Texel vertoont de Nederland! gesproken versie van Ice Age II (aan vang 19.00 uur), de premiere var Firewall (19.15 en 21.15 uur) en Fins destination III (21.30 uur). Vrijdag 14 april: Tussen 17.00 en 18.00 uur vindt tx manege Akenburg de jaarlijkse inen ting van paarden en pony's plaats. Cinema Texel vertoont de Nee lands gesproken versie van lee Ag- II (aanvang 19.00 uur), Firewall (191; en 21.15 uur) en Final destination! (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Nanny McPhee (aanvang 14.00 en 16.00 uur). Adria berg bego sterk van sterk loper geho wisse wind TESO zet vrijdag tussen 9.30 en 20 CC uur en maandag tussen 9.30 en 161 uur twee boten in en verzorgt ieder half uur een afvaart, zowel var- uit Den Helder als vanaf Texel, moeten automobilisten soms rekenra houden met wachttijden. Die kunnen vrijdag in Den Helder tussen 9. 18.00 uur oplopen tot een uur Ct Texel moet tussen 9.00 en 11.00 u; mogelijk een uur worden gewac" Maandag kunnen op Texel tussen 10.00 en 18.00 uur wachttijden va een half uur ontstaan. Meer informal* over de veerdienst is te verkrijgen tel. 369600 of website www.teso.rt. Vrijdag 14 april Goede vrijdag PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 19.30 u. dhr. J Oosterhof, gezamen lijke dienst in hervormde kerk. Gereformeerde kerk Den Burg: 19.30 u. dhr. J. Oosterhof. gezamr- lijke dienst in hervormde kerk. Hervormde gemeente Waal, Koe? Den Hoorn: De Koog: 19.30 u. ds. C.F. Klaassen PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 19.00 u. ds. P.C. Bamar. De Cocksdorp: 20.30 u. ds. c Nederlanden, viering Heilig Avonc leeft leg de van bi Burg. dagav die de schap je tw> Wi en Jo de der naar fï Zoals a Henk F 0f ïtvsre amptc lerc ieeko ander erden ens indigd mige Ie ven óulew ezamf ■temde Ifinnaa firn Gc ïo Sess Oudeschild: 19.00 u. ds. c. der Ned?|F landen, vienng Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat, Oost? rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst 8 BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 19.00 u. feond A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 15.00 u. kruisweg: 19.30. dames/herenkoor. De Cocksdorp: 15.00 u. kruisweg. Zie voor de diensten van zaterdag? zondag de krant van vrijdag. T E X E LS eScOURANI Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Buig Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl toepassing do Rogolen voor h( Stichting ROTA. gevestigd te bi] de Kame teAmsterdamondernummer4t198699 Eenew de Regelen voor het Adwtentiewezen wonJtopiw^ «zoen IVO m end, v linten antal ■sma aramb firn Vt lialyset eeft e ichter t doe en loortbe andeer in Ger 'deling «ntrun site eer Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €35,05 33,45 (at Per jaar €68,30 €66.151st Bij verzending naar het buitenland zijnfj tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor I afloop van de abonnementsperiode. moi-Lt voor het restauratiefonds var* va et; II llldrivi Hoornder kerkje. Vanaf 24 a Maandag 17 april (tweede paasdag) weer iedere week markt op Wj wordt geen rommelmarkt gehouden rein van Axel Lap aan de Witte

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2