Sp°rt Dialysecentrum blijft op Texel Verwenarrangement voor vrouwen met borstkanker Sterke start Van Rijsselberghes Biljartkampioenen bekend Van Lenten kampioen driebanden F amilieberichten Boy TEXELSE J COURANT DINSDAG 11 APRIL 2006 Bezuinigingen jWat ik zeggen wou... Lammetjestocht Mnaan van Rijsselberghe, winnaar in Almere. Adriaan en Dorian van Rijssel berghe zijn het surfseizoen goed begonnen. De broers waren de sterkste in de openingswedstrijd het seizoen, een niet al te sterk bezet evenement dat afge lopen weekend in Almere werd gehouden. De wedstrijd, een downwind slalom, bestond uit vijf races. De deelne- tiers hadden te kampen met nogal wisselende omstandigheden. De wind had bij het begin een kracht vijf a zes, later zwakte dat af naar vier a vijf. Daardoor het was het moeilijk het beste materiaal te kie zen. De broers van Rijsselberghe, die in dezelfde klasse uitkwamen, hadden kennelijk het minst last van het veranderlijke weer. Adriaan won, de jongere Dorian legde beslag op de tweede plaats. Maandag doen de twee op het Tjeu- kemeer mee aan een wedstrijd om de regiocup, een week later wordt in Almere het Nederlands kampioen schap gehouden. al langer werd verwacht, leeft Henk Roeper beslag weten e leggen op het kampioenschap n de maandagavondcompetitie Van biljartvereniging DVO uit Den lurg. Kampioen op de donder- Jagavond werd Cees van Lenten, die deze week ook het kampioen- chap driebanden behaalde. Goe de tweede werden Cor Huisman jen Wim Gouwens. Theo Roest John Sessink eindigden op derde plaats. SiBiljarters gaan 'naar finale Is al langer werd verwacht, heeft Roeper beslag weten te leg- !gen op het kampioenschap in de lagavondcompetitie van bil- /ereniging DVO uit Den Burg. impioen op de donderdagavond ierd Cees van Lenten, die deze teek ook het kampioenschap drie- anden behaalde.* Goede tweede ierden Cor Huisman en Wim Gou- ens Theo Roest en John Sessink indigden op de derde plaats. Sinds hige jaren maken de spelers van verschillende avonden eerst in pulewedstrijden en later in een izamenlijke competitie uit wie de landelijke overallkampioen wordt, ïnnaars waren achtereenvolgens firn Gouwens, John Sessink, Rem- io Sessink en Kick Smit. Ie onderlinge verschillen waren dit aizoen niet groot, ook omdat bij VO met percentages wordt gere- snd, waarbij het aantal wedstrijd- toten wordt verrekend met het sntal gespeelde partijen. Bij de iaandagcompetitie moeten Cor Huisman en Cees Maas de meeste aramboles maken, donderdag zijn 'im Vendel en John Sessink de topspelers. Alleen Rinus Vittali en Henk Prins komen nog enigszins bij hen in de buurt. DVO sluit het seizoen af met een feestavond, op 6 mei in De Witte Burcht. Dan worden ook alle win naars gehuldigd. Winnubst wint Coutinhotrofee Jan Winnubst uit Den Burg heeft zondag op de Texelse golfbaan de strijd om de Coutinhotrofee gewon nen. Met een stevige wind schuin over de baan was zijn score van 72 slagen een uitstekende presta tie. Jaqueline Dijkstra werd tweede met 77 slagen, Janneke Kampstra derde met 79 slagen. In de tweede categorie zaten de scores dichter bij elkaar. Jaap Hoogeraad (38 sta- blefordpunten) bleef Derk Hulsebos (37) net voor. Rein Zandee kwam met 36 punten op de derde plaats. Frits Bakker werd eerste in de der de categorie (36 stablefordpunten). Tweede werd hier Maricus Detering (35), derde Marlijn Vormer (33). Lon gest drives werden gespeeld door Cocky Kohnhorst en Ed Eelman, neary's maakten Jaqueline Dijkstra en Jos van der Werf. Tevens werd een Fourball Betterball tegen par gespeeld. Hierbij spelen twee spelers als koppel, ieder met eigen bal. De beste individuele sco re per hole geldt als teamscore. Het beste resultaat werd hierbij behaald door Hans de Jong en Rein Zandee. Paul Kuip won een 18 holes-wed strijd op de kleine baan. Het 'verwenarrangement' voor vrouwen met borstkanker krijgt een vervolg. De organisatie Woman Wizard legt de vrouwen van dinsdag 25 tot donderdag 27 april bijna drie dagen lang in de watten in hotel Texel in Eierland. Nieuw is een kampeervakantie in een caravan, bedoeld voor gezin- Het eerste verwenarrangement in februari, dat door actrice Nelly Frij- da werd geopend, was een groot succes. Mede dankzij alle aandacht in de media bestond veel belang stelling bij de doelgroep, vrouwen met borstkanker die zich wel eens onbekommerd een paar dagen wil len laten verwennen maar het geld niet hebben om zelf zo'n vakantie te betalen. Initiatiefnemer Annema- rie Oosterbaan werd vóór en na het weekend overstelpt onder de enthousiaste reacties. 'Dank je wel zeggen is soms niet genoeg. Bin nen hele korte tijd werden er 'lijn tjes' gesmeed in de groep Lady's (zo noemt Oosterbaan de gasten, red.) maar ook met de vrijwilligers. Het medeleven en de oprechte interesse hebben me het afgelopen weekend geraakt. Het heeft veel losgemaakt, zowel spieren als emo ties. Het heeft me sterker gemaakt. En daar kan ik jullie niet genoeg voor bedanken', schrijft één van de gasten op de website van de organisatie. Gesterkt door al het enthousiasme besloot Oosterbaan een tweede verwenarrangement te organiseren. Mede dankzij de steun van een flinke groep sponsors en vrijwil ligers worden de gasten wederom volop in de watten gelegd. Voor €175,- krijgen de vrouwen onder meer een bootkaartje, vervoer van en naar de veerhaven, twee dagen een fiets, twee hotelovernachtingen met ontbijt, tweemaal een driegan- gen-diner, lunch, high-tea, verse sappen, fruit en andere lekkernijen en onbeperkt gebruik van de facili teiten van hotel Texel, waaronder de tennisbaan. Daarnaast kunnen ze onderdelen kiezen uit een 'verwen programma', bestaand uit onder meer bodymassage, schoonheids behandeling, make-up met fotore portage, manicure en pedicure en diverse workshops. De prijs ligt iets hoger dan de eerste keer. 'Maar daardoor hebben we wat meer bud get voor vrouwen die bijna niets of helemaal niets kunnen betalen', aldus Oosterbaan. Er is plaats voor 25 vrouwen. Onge veer de helft van het aantal plaatsen is inmiddels verzegd. Daarnaast zijn volgens Oosterbaan veel aanvragen binnengekomen van jonge moeders met borstkanker, die er liever een paar dagen op uit gaan met hun kinderen, dan dat ze zichzelf laten verwennen. Voor hen heeft ze van een sponsor, Maascaravanverhuur uit Hap in Noord-Brabant, een nieu we caravan voor zes personen ter beschikking gekregen. Deze wordt geplaatst op RST-kampeerterrein Kogerstrand, dat een korting aan biedt op de overnachtingspnjzen. Omdat de caravan in het hoogsei zoen (juli en augustus) met beschik baar is, is Oosterbaan voor die periode nog op zoek naar een goed alternatief. De caravan mag volgens de regels van de RST niet ouder zijn dan tien jaar. Bovendien doet ze een oproep aan particulieren en organisaties die willen sponsoren. 'Daarbij denk ik aan dekbedden, kussens, linnengoed, huurfietsen, keukenartikelen, servies en een paar luie ligstoelen. Voor de kinderen die meekomen is speelgoed nodig. En misschien zijn er restaurants die een korting willen aanbieden op een dineetje of bednjven met toe ristische attracties die een deel van de entreeprijs voor hun rekening nemen.' Bij Oosterbaan hebben zich al enkele vrijwilligers gemeld die willen helpen met het schoon maken van de caravan of eventueel met deze gezinnen een ritje over het eiland willen maken. Meer informatie kan worden inge wonnen via tel. 320724 of e-mail info@womanwizard.nl. De organi satie heeft ook een eigen website: www.womanwizard.nl. Pas in de laatste partij op de laatste speekavond van het drie banden van biljartclub DVO uit Den Burg wist Cees van Lenten het kampioenschap naar zich toe te halen. Alleen als hij zou winnen van Ruud Mets zou hij kampioen worden. Bij een gelijkspel zou het kampioenschap naar Mets gaan. In het begin van de partij nam Van Lenten een voorsprong (4-1), maar Mets wist de stand in zijn voordeel om te buigen naar 7-4. Van Lenten wist echter in de laatste vier beurten zes caramboles te maken. Daarmee had hij zijn partij uitgespeeld. Mets kwam in de nabeurt twee punten tekort, zodat het kampioenschap naar Van Lenten ging. Van Lenten heeft de hele competitie in de top drie gestaan. Een partij eerder moesten Klaas van der Veen en Henk Aubertijn op dezelfde manier uitmaken wie de derde plaats zou gaan innemen. Uiteindelijk wist Klaas van der Veen het eerst zijn caramboles te maken en legde zodoende beslag op de derde plaats. Aangezien Cees Maas met sterk spel nog doorstootte naar de vierde plaats, ^zakte Aubertijn zelfs naar de vijfde plaats. Cees Bonne had een goede avond en wist van Van Lenten en van Mets te winnen. Jan Witte verbeterde met een serie van zes zijn persoon lijk record. De strijd om de rode lantaarn ging tussen Ab Witte en Willem van de Wetering. Beiden maakten kans op de laatste plaats, maar Van de Wetering wist het jaar in stijl af te sluiten. Vorig jaar werd hij kampioen, dit jaar eindigde hij als laatste. Willem Vendel was door een bles sure de laatste weken afwezig, de nieuwe leden Frans Bik en Jan Bak ker pasten zich keurig in door als zevende en achtste te eindigen. Zij wisten gedurende het seizoen hun gemiddelde steeds een beet je omhoog te krijgen. De achttien leden van de driebandenclub spelen de laatste drie avonden van het sei zoen om de Piet de Graaf bokaal. felysecentrum Texel in Oosterend •®eft een succesvol eerste jaar jphter de rug. Het centrum haalde te doelstelling en de verwach ten zijn dermate goed dat het oortbestaan voorlopig is gega- teerd. Dat blijkt uit informatie en Gertie Reinders, hoofd van de deling Nierdialyse van Medisch totrum Alkmaar, waarvan Texel in We een dependance is. Begin april werd het 1-jarig bestaan van het centrum door de vaste Texelse patiënten met gebak gevierd. Zij kunnen sinds april vorig jaar op Texel terecht voor hun dialysebehan- delingen die meestal drie keer per week moeten plaatsvinden. Bij de start werd uitgegaan van zo'n 800 tot 1000 verrichtingen per jaar om rendabel te kunnen draaien. Zo'n 350 tot 400 behandelingen zouden voor Texelaars moeten zijn, de rest voor toeristen. 'Vanaf april zijn we uitgekomen op zo'n 650 tot 700 ver richtingen en daarmee hebben we onze doelstelling voor 2005 gehaald', aldus Reinders. De toekomst voor het dialysecen trum ziet er zonnig uit. Afgelopen jaar maakten al veel toeristen uit bin nen- en buitenland gebruik van de dialysefaciliteiten op hun vakantiebe stemming en ook voor dit jaar zijn er voldoende boekingen. Het centrum is drie dagen per week geopend en kan dan maximaal zes patiënten tegelijk bedienen. 'Als er meer aanvragen zijn, gaan we zes dagen per week open. Dat is niet per se seizoensaf- hankelijk, maar wordt meer bepaald door de vraag.' Bij de evaluatie van het eerste jaar is niet alleen gekeken naar de cij fers, maar ook naar de kwaliteit. 'De patiënten worden vooraf gescreend. De zware gevallen adviseren we om naar Alkmaar te gaan, zodat de zorg hier met twee verpleegkundigen goed te mannen is. Ook de medische back up functioneert goed. De Texelse patiënten gaan eens per zes weken naar Alkmaar om te dialyseren en dan worden meteen alle noodzake lijke onderzoeken verricht. Een keer per maand bezoekt een nefroloog het Texelse dialysecentrum, zodat alle patiënten die langer dan drie weken dialyseren door een specialist worden onderzocht. Reinders verwacht dat het gemiddelde aantal verrichtingen de komende jaren zal uitkomen op zo'n achthonderd. 'Dat is een goede basis om door te gaan.' Gezien de cijfers en de afschrijving van de beno digde apparatuur blijft het centrum zeker vijf jaar op de huidige locatie. Daarna wordt bezien of er wellicht een verhuizing naar een andere loca tie moet plaatsvinden. Er waren eens een vader, een moe der en twee kinderen. Ze waren heel gelukkig, hoewel ze niet rijk waren. Dat hoefde ook met, want ze hadden genoeg te eten en konden ook af en toe nog iets leuks doen. Moeder bezocht regelmatig een museum, vader kocht af en toe een nieuwe brandweerauto voor zijn verzame ling en de kinderen gingen graag naar school. Op vakantie gingen ze niet, maar dat was met erg, want ze woonden aan de kust en hadden een eigen strandhuisje. Vader was onlangs nog naar een vergadering geweest om te horen dat het huisje binnenkort vergroot mocht worden, zodat ze er ook een keer in konden blijven slapen. De kinderen konden veilig zwemmen omdat de strand- wacht goed geregeld was en er zou zelfs een nieuwe strandopgang komen voor de rolstoel van oma. Ja, ze hadden het goed samen. Het enige wat aan hun geluk ontbrak was een iets groter huis. Hun huis was nog niet zo oud en ze had den het zeven jaar geleden, tegen behoorlijk wat kosten, al ruimer en mooier gemaakt, maar vader was nog niet helemaal tevreden. Vandaar dat hij op een dag zijn gezin bij elkaar riep. Zijn plannen waren al klaar: als de kinderen niet meer naar school zouden gaan (dat scheelde veel schoolgeld), moeder stopte met haar museumbezoek, ze het strandhuisje zouden verkopen en hij zelf afzag van de geplande aanschaf van een kazerne voor zijn Tevoko neemt waardig afscheid De dames van volleybalvereniging Tevoko hebben zaterdag met een afgetekende winstpartij afscheid genomen van de regiodivisie. Het op de zevende plaats staande HCCnet/Martinus 3 uit Amstelveen werd verrast door de sterk spe lende thuisploeg: 3-1. Ondanks de degradatie lieten de Texelse dames zien eigenlijk wel in de derde divisie thuis te horen. Tevoko startte sterk. Vooral serverend werd Martinus voortdurend op het verkeerde been gezet, waardoor het gevaar uit de aanval werd gehaald. De middenaanval werd door Joanme Schaapman afgeblokt. Het Texelse collectief behaalde een grote voor sprong, die tot het einde toe werd gehandhaafd (25-16). Verrast door de geringe tegenstand begon Tevoko de tweede set ongeconcentreerd. Dit had een kleine achterstand tot gevolg. Ondanks de gebruikelijke Texelse eind sprint kwam Martinus weer op gelijke hoogte (23-23). Tevoko rook -kansen en een in de verdediging onpasseer- bare Céline de Graaf nam de ploeg in de derde set op sleeptouw. Mede dankzij de goede passing kon Connie Joling zich in gevarieerde set-ups uit leven. Ivette de Ruyter onmoette wel iswaar een hechte blokkering, maar Mananne Boekei en Monique Leijstra wisten vele punten te scoren (25-20). HCCnet/Martinus kon zich niet her pakken onder de grote servicedruk van de Texelaars, waardoor de ploeg van interimcoach Berry Koning met een afgetekende setwinst (25-14) de laatste wedstrijd in de regiodivisie kon afsluiten. brandweerauto's, konden zij een nieuw huis laten bouwen. Een huis met gouden kamers en gouden bedden om in te slapen. Vaders ogen straalden toen hij over het nieuwe huis vertelde. Maar oma en moeder keken helemaal niet zo blij. En de kinderen begonnen zelfs te huilen. 'Papa, dat willen we helemaal niet', zeiden ze. 'Laat ons maar in ons oude huis blij ven. Dan maar geen gouden kamers met gouden bedjes. We gaan liever naar school, naar het museum en naar het strand'. En vader, die het toch ook wel jammer vond dat zijn brandweerkazerneplan in rook zou opgaan zei: 'Jullie hebben gelijk. Je kunt ook teveel willen. Als we alle maal een beetje zuinig zijn kunnen we alles blijven doen wat het leven leuk maakt. Dat grotere huis komt er later misschien nog wel eens.' En zo gebeurde, ledereen was blij. En ze leefden nog lang, gelukkig en tevreden. Riet Veenendaal, Den Burg. Wandelsportvereniging Het Gou den Boltje houdt maandag tweede paasdag de jaarlijkse lammetjes wandeltocht in de omgeving van Den Burg. Deelnemers aan de kor tere afstanden (5, 10 en 15 kilome ter) kunnen tussen 9.00 en 14.00 uur starten bij Odysseus aan de Emmalaan. Mensen die 25 kilo meter lopen, kunnen tussen 9.00 en 11.00 uur starten, mensen die 40 kilometer lopen tussen 9.00 en 11.00 uur. Alle afstanden voeren de deelnemers door de weilanden rond de Hoge Berg. Deelname kost €3,60 met en €2,30 zonder herinne ring. Leden van Het Gouden Boltje genieten €0,80 korting. Voor meer informatie: tel. 313087 en www. hetgoudenboltje.nl. Markt In en om buurthuis Bethel in Zuid- Eierland wordt maandag tweede paasdag van 11.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. Referendum als burgerinitiatief? De hoop van Gerbrand Poster (WD) voor het houden van refe rendum is nog niet vervlogen. De nieuwe gemeenteraad gaat nadenken over het instellen van een volksraadpleging waartoe ook burgers het initiatief kunnen nemen. Het onderwerp werd aangekaart door Arie Lap, die als inspreker reageerde op de advertentie die de provincie op 31 maart in de Texelse Courant plaatste, met als kop: Volksstemming als correc tiemiddel. Burgers die voldoende handtekeningen verzamelen kun nen zo'n raadgevend referendum van de grond krijgen. Lap: 'Kan de gemeenteraad niet overwegen zo'n zelfde systeem op Texel toe te passen?' Het verheugde Poster dat de meeste fracties bereid waren er met elkaar over van gedachten te wisselen. De Waddenvogels in Eureka Zangkoor De Waddenvogels geeft zondag een optreden in tuincen trum Eureka aan de Schorrenweg. Het koor werkt al enige maanden onder leiding van Aris van Zeylen aan de presentatie. Dit vroeg veel inzet van de koorleden, maar zeker ook van de dirigent en de begelei ders. De Waddenvogels bestaat uit 42 dames, waarvan de jongste net veertig is en de oudste net tachtig. Op het repertoire staan oude liedjes in een nieuw jasje. Het optreden in Eureka begint om 14.30 uur. Jubilarissen FNV Tijdens een feestelijke bijeenkomst in hotel Den Burg zette vrijdagavond de FNV Bouw enkele jubilarissen in het zonnetje. De versierselen voor 25-, 40- en 50-jarig lidmaatschap werden de leden opgespeld door afdelingsvoorzitter Cees Baas. Na het officiële gedeelte kregen de genodigden een diner aangeboden. Op de foto op de achterste rij de heren Van der Vis, De Ridder, Kaan, Rab, Timmer en Dob, op de voorste rij mevrouw Van IJsseldijk en de heren Maas en Van der Meer. IFoto Theo Bakker) ***nfunctjld e" Tineke Reitsma behoren tot de Texelse patiënten die drie keer per week moeten dialyseren Apetrots zijn wij op ons zoontje van den Brakel Hij is geboren op zaterdag 8 april 2006 Brendalie en Martin Zeebries 4,1791 HL Den Burg Telefoon 06-12504672 Deze stoere knaap wordt 14 april 88 jaar! Gefeliciteerd! Kinderen en kleinkinderen. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer €1,70 (incl. btw) FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Aangeb. voor permanente bewoning: 2-pers. app. 2 kmrs, keuken, bad. dou che en balkon in De Koog. Geheel gestof. en gemeub. €600,- all-inn. Reacties br. o. nr. 1948 aan bur. Tex. Courant, Spinbaan 6. U heeft misschien een ooievaar zien vliegen met een heel kostbaar pak. Als u wilt weten waar hij is gebleven, hij staat bij ons te pronken op het dak Daarom laten wij aan iedereen horen dat ons zusje is geboren. Manou 8 april 2006 Daphne Cindy Felien de Ridder Trotse ouders: Bert en Jessieka de Ridder Pont weg 37, 1797 SN Den Hoorn tel. 0222-319669 Beschuitjes smeren wij de hele dag, maar mama en Manou rusten ook af en toe als het mag. Van twaalf tot drie en na uur of tien. houden wij www.voordeelland.nl. Bruingoed en witgoed. Toneel, zaterdag 22 april 'Het Circus van Mijn heer Bravado". Comedia de la NIOZ, Lindeboom zaal, aanvang 20.30 uur Kaarten a €7.00 a/d zaal of tel via 313565. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473 Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! S.C.T. - 311 777. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333. Geboren: Britt Pablo en Anita Brandenburg Zuidhaf fel 32 I79ILE Den Burg tel.0222-3D525 Pedicure, standaard- of verwenbehandeling met etherische oliën. Diabeti- sche voetschimmeldiag nostiek en nagelcorrectie. Aromarie. tel. 310150. Surfplankmasten ge zocht. 2 stuks a 4 m. Tel 310053. www.voordeella voor reparatie. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Terug van weggeweest: zaterdag 22 april Come dia de la NIOZ Met "Het Circus van Mijnheer Bra vado". Lindeboom, aan vang 20.30 uur. Kaarten a €7.00 a/d zaal of res. via 313565. Sterk in schotelwerk - Ser vice Center Texel - 311 777. Lammerenspenen, de enige echte. Spar Koot Jonge vrouw zoekt schoonmaakwerk 06 36145743, valeron@texel. com

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3