Jip TEXELSE 7 COURANT Oosterend verliest in slotfase Dames SV De Koog dichtbij winst Texel'94 boos op arbiter Geknip|<f ZDH verliest rommelig duel Dames Oosterend maken vorderingen Indoorwedstrijd menvereniging Spanning blijft bij zaalvoetballers gerust DINSDAG 11 APRIL 2006 IEven leek het erop dat de dames van SV De Koog zondag voor een verrassing zouden zorgen tegen de nummer drie ZAP uit Anna Pau- lowna. De meiden van trainer/coach jngrid Witte gingen aan de thee bij ben 2-0 voorsprong, tot verbazing van vriend en vijand. Helaas kon t liet goede niveau van de eerste helft I niet worden vastgehouden en won ZAP uiteindelijk met 3-6. Toch ziet de trainster duidelijk progressie bij haar jonge team, dat dit jaar voor het eerst aan de competitie deel neemt. 'Iedere wedstrijd zit er voor uitgang in. Alleen blijft het lastig om persoonlijke duels te winnen, want onze tegenstanders zijn gemiddeld tien jaar ouder en vaak ook tien kilo zwaarder. Dus dat schouderduwtje lukt niet zo goed.' De 18-koppige selectie, waarvan de jongste speel ster 15 jaar en de oudste 19 jaar is, heeft nog geen wedstrijd gevyon- nen, maar blijft enthousiast. 'Het zit er aan te komen dat we binnenkort een keertje winnen of gelijk spelen', besluit Witte vol zelfvertrouwen. Oosterend heeft zondag de kans laten liggen één of zelfs drie punten mee te nemen uit Hip- polytushoef. De ploeg was zeker niet de mindere en stond lange tijd op voorsprong, maar moest twee minuten voor tijd toestaan dat tegenstander Succes met de overwinning aan de haal ging. Hoewel routiniers Sil van Dijk en Jan Bloem andere verplichtingen hadden, kon trainer Jitze Beintema over een sterke selectie beschik ken en het elftal in een vertrouwde samenstelling het veld in sturen. Hij zag zijn team heel aardig presteren tegen Succes, dat een stuk hoger op de ranglijst stond. Toch werd het na een kwartier 1-0 voor de thuis ploeg, toen één van de gastheren op de rand van buitenspel mocht doorgaan en de bal aflegde op een meegekomen teamgenoot, die een voudig kon afronden. Ook in het vervolg kon SVO zich aardig meten met Succes. Na een half uur kwam de beloning, toen de meegekomen verdediger Eddy de Vries in het strafschopgebied werd neergehaald. Hoewel De Vries zich in weinig kansrijke situatie bevond, aarzelde de scheidsrechter niet. De penalty werd feilloos benut door Alexander Witte. Deze meevaller stimuleerde de Oos- terenders door te gaan. De ploeg viel aan en sleepte vier corners in de wacht. Bij de eerste drie bleef succes nog uit, maar toen de hele verdediging van Succes zich bij de vierde corner op de lange en kop- sterke De Vries concentreerde, was de kleine Bart Tuitman er als de kip pen bij om te profiteren: 1 -2. In de tweede helft ging de strijd lan ge tijd gelijk op en kende Oosterend eigenlijk weinig problemen. Succes had dan ook een gelukje nodig om op gelijke hoogte te komen. Dat gebeurde een kwartier voor het ein de, toen de bal bij een vrije trap van dertig meter nog werd aangeraakt door een verdediger. Keeper Wouter van Strien liet zich verrassen door het vreemde effect van het schot en toen hij de bal liet stuiten was hij kansloos. In de slotfase probeerden de Oosterenders een punt veilig te stellen, maar ook dat lukte niet. Een voorzet werd onderschept door Van Strien, die de bal echter niet klem kreeg, waarna een toegesnelde aanvaller kon afronden. Het verlies was teleurstellend, maar het vertoonde spel was hoopge vend volgens trainer Jitze Beinte ma, die verwacht dat zijn team in de laatste wedstrijden van het seizoen nog wel punten gaat veroveren. Een hoogtepunt zou het slotduel tegen ZDH in Den Hoorn op 7 mei kunnen worden. Komende (paas)zaterdag speelt Oosterend op eigen veld tegen Wiron. Deze wedstrijd begint om 17.00 uur. Spelers en begeleiders van Texel'94 J waren zondag in Waarland niet erg te spreken over de scheidsrech ter. Vlak voor rust keurde hij de gelijkmaker van thuisclub Con Zelo goed, terwijl de Texelaars toch duidelijk hadden gezien dat de schutter, spits Zomerdijk, de bal in buitenspelpositie in zijn bezit had gekregen. De arbiter negeerde alle protesten en ook het vlagsignaal van zijn assistent Henk de Ruyter, die eveneens vond dat de treffer had moet worden afgekeurd. Het werd uiteindelijk 1-1. De Texelaars leken er aanvankelijk zin in te hebben en gingen voortva rend van start. Met de wind in de rug speelden de gasten niet onverdien stelijk, met leuk combinatievoetbal, waarbij de bal steeds vlot werd rond gespeeld. Dat leidde al na vijf minuten in een zeer verdiende voorsprong voor Texel'94. Schutter was midden velder Marcel Ris. Con Zelo moest zich in de beginfase beperken tot verdedigen. De gasthe ren kwamen tot een enkele tegen aanval, maar de Texelse verdediging bleef fier overeind. Halverwege de eerste helft veranderde het spelbeeld. Texel'94 speelde minder dominant en liet zich op het middenveld steeds vaker aftroeven, waardoor Con Zelo zich konherpakken en ten aanval trok. De thuisploeg kreeg flink wat corners en vrije trappen, maar kon die niet omzetten in doelpunten. In de slotfase verslapten beide teams en werden de toeschouwers steeds min der verwend. Hoogtepunten, waren niet meer aan de orde en net terwijl iedereen begon te denken dat 0-1 de ruststand zou worden, sloeg Con Zelo toe met een buitenspeldoelpunt. In de tweede helft viel er nog minder te genieten. De voorhoedes van bei de teams konden geen stootkracht meer ontwikkelen. Daar konden ook invallers Leon Zijm (voor Joey van der Vis) en Deneesh Ponniah (voor Mar co Koorn) geen verandering meer in brengen. De spaarzame kansjes wer den door slecht en onzuiver schieten om zeep geholpen. Op tweede paasdag speelt Texel'94 in Anna Paulowna tegen BKC. Eerste punt G-voetballers Het G-team van Texel'94 heeft in de vijfde wedstrijd van de voor jaarscompetitie het eerste punt veroverd. Tegen Roda'23 werd het zaterdag op eigen veld 3-3. Eerder dit seizoen werd het in Amstelveen nog 8-1 voor de tegenstander. Roda'23 reisde met een kleine selectie naar Texel. Om toch een team te kunnen formeren, werd de thuisclub gevraagd een paar spelers af te staan. Na overleg besloten Jan Frans Haveman, Peter Breuer en Mark Stolwijk de tegenstander hun diensten aan te bieden. Saillant detail was dat Stolwijk, die nog niet zo lang op Texel woont, vroeger bij Roda'23 speelde. Texel'94 startte erg sterk en was na een combinatie tussen Paul Bak ker en Danny Splinter al snel dicht bij een doelpunt. Bakker schoot de bal echter op de paal. Even daarna gaf Splinter een hoge voorzet op Raymond Molanus, die keurig raak kopte. Toen Robbin Boogaard enke le minuten later met een laag schot de keeper het nakijken gaf, zag het er bijzonder rooskleurig uit voor de Texelaars, maar een moment van onoplettendheid leidde tot een tref fer van Roda'23. Dankzij een mooie actie van Boogaard gingen de Texe laars toch met een voorsprong van twee doelpunten (3-1) de rust in. De tweede helft bracht Texel'94 wei nig goeds. Eerst waagde één van de gasten van 25 meter een schot dat keeper Martijn Verbeeke kansloos liet en even daarna werd het ook nog 3-3. Zelf lukte het de Texelaars niet meer te scoren, al waren Splinter (lat), Molanus (paal) en Paul Bakker (gestopt door de keeper) er een paar maal dicht bij. In de slotfase raakte Roda'23 nog een keer de paal en Texel'94 de lat. Voetbaluitslagen Zaterdag 8 april: Texel'94 A1-WMCA1 Texel'94 A2-Bergen A2 West Frisia A1 -Oosterend A1 BKC B1-Texel'94 B1 Oosterend B1-JVC B3 De Koog B1-W'meer B1 6-0 2-3 4-2 11-0 afgelast 0-5 Texel'94 MB1-Berdos MB2 Texel'94 MB2-Kolping Boys MB2 2-0 Texel'94 C1-Callantsoog C1 5-0 Oosterend C1-Texel'94 C2 0-2 Wiron C2-Texel'94 C3 3-9 WGW C4-Texel'94 C4 3-1 W'waard C1 -De Koog C1 4-3 Den Helder D3-Texel'94 D1 1-5 SRC D1-Texel'94 D2 4-1 Texel'94 D3-Oudesluis D1 2-3 SRC D2-Texel'94 D4 9-3 Oosterend D1-Con Zelo D2 7-2 Texel'94 MD1-Texel'94 MD3 3-3 Texel'94 MD2-Victoria O. MD1 6-0 Texel'94 G1 -Roda '23 G1 3-3 Texelse pupillencompetitie: Manchester-Chelsea 3-3 De Koog E1-SVO E1 0-2 Arsenal-ZDH E1 2-2 Heerenveen-SVC F1 1-0 ZDH F2-ZDH F1 0-10 De Koog F2-FC Utrecht 4-4 De andere wedstrijden werden afge last. Zondag 9 april: Con Zelo-Texel'94 1-1 Vesdo-ZDH 3-2 Succes-Oosterend 3-2 Zeevogels 2-Texel'94 2 0-3 Texel'94 3-Watervogels 2 1 -0 Texel'94 4-Con Zelo 3 7-0 Winkel 4-Oosterend 2 4-1 Oosterend 3-W'waard 4 afgelast VIOS W. 7-De Koog 2 2-0 Always F. MA1 -Texel'94 MA1 1 -8 Oosterend DA1-Winkel DA3 0-3 De Koog DA1 -ZAP DA2 3-6 Oud-gemeentesecretaris Piet Zoon, tegenwoordig burgemeester in Hat- tem, kan bij een mevrouw uit Nieuwe Niedorp met meer stuk, zoals blijkt uit bijstaand stukje uit de Telegraaf. Voetbalprogramma Zaterdag 15 april: Oosterend-Wiron 17.00 Winkel-ZDH 18.30 Texel'94 2-Meervogels 31 2 17.00 Texel'94 C1 -ZAP C2 17.00 Ondanks een snelle voorsprong heeft ZDH het zondag in Schager- bmg niet gered tegen Vesdo. De laaggeplaatste thuisploeg, die in Den Hoorn in de eerste van het seizoen nog kansloos had verloren, profiteerde van het ongeconcen treerde en soms veel te haastige spel van de Hoomders en won met 3-2 Aanvankelijk zag het er behoorlijk zon nig uit voor ZDH, dat al na één minuut op voorsprong leek te komen, toen Niels Dekker alle ruimte kreeg om het veld over te steken en met een sim pele lichaamsbeweging de complete achterhoede van Vesdo op het ver keerde been zette. Alleen voor de kee per besloot Dekker echter af te spelen °P zijn broer Michiel, die buitenspel stond, waarna de scheidsrechter de thuisclub een vrije trap toekende. Het goede begin leek de Hoornders Inslaap te sussen, want in het vervolg hadden ze weinig in te brengen tegen de veel feller spelende gastheren, die steeds net een stapje eerder bij de bal waren en zo nodig de tegenstander een duwtje gaven of even aan het shirt pngen hangen. ZDH reageerde geprik keld, maar wist die irritatie niet om te j-ftten in goed spel. Toch kwamen de Hoomders na een minuut of tien op voorsprong, toen rechterverdediger Lap vanaf eigen helft een vrije In de tweede helft moest ZDH het stellen zonder Michiel Dekker, die later in de middag bij zijn werkgever (NRC Handelsblad) werd verwacht. Hij werd vervangen door Jeroen Backer. Hoe wel de Hoornders zich hadden voor genomen in de tweede helft beter spel te laten zien, kwam Vesdo al na een paar minuten wederom op voor sprong. De gasten profiteerden van een lacune in de spelregelkennis van de verdedigers van de Zwaluwen, die bij een achterbal van Vesdo probeer den de spits buitenspel te zetten. De Het damesteam van SV Ooste rend - jiet eerste in bijna twin tig jaar - maakt vorderingen. De dames, die pas sinds de winterstop een team vormen en sindsdien in de vijfde klasse uit komen, trainen wekelijks zeer fanatiek onder leiding van Jan Jaap Hin en Auke Vermeulen en dat is goed te merken. Winst werd nog niet behaald, maar de uitslagen worden steeds beter. Bovendien zien de vrouwen, die worden gecoacht door René en Bart van der Star en over publieke scheidsrechter liet - terecht - door- belangstelling niet te klagen heb- spelen. ben, dit eerste half jaar als een In het vervolg vocht ZDH tegen de 'leerproces'. Als stimulans schonk bierkaai. Vesdo vertraagde waar het sponsor Lesley Krop van euroca- kon en bleef met de wind in de rug fés Het Kantoor en Het Gekken- vnj eenvoudig op de been tegen de huis een nieuw tenue, dat zondag gastheren, die wel hard werkten, maar op eigen veld tegen Winkel voor weinig creativiteit aan de dag legden, het eerst werd gedragen. Alleen Jelmer Bomas slaagde er nog De bezoekers namen vanaf het wel eens in het de verdediging van begin het initiatief en combineer de thuisploeg lastig te maken, maar den wat gemakkelijker, maar de hij kreeg te weinig steun om succes verdediging van Oosterend was te hebben. Eenmaal werd hij onder- in de zesde officiële wedstrijd uit gehaald in het strafschopgebied van het seizoen paraat en knalde van Vesdo, maar de scheidsrechter vond het niet ernstig genoeg voor een penalty. ZDH heeft na de goede seizoensstart de laatste weken een flinke duike ling in de stand gemaakt. Komend (paas)weekeinde wacht de Hoomders een dubbelprogramma. Zaterdag gaat De voetbalsters en hun begeleiders poseren trots in hun nieuwe tenue. Staand v.l.n.r. trainer Jan Jaap Hin, Margit Boer, coach René van der Star, Inge Kooger, Sharen Daalder, Mirjam Vlaming, Annet Krijnen, Marthe Nijdam, Marissa Zegel, coach Bart van der Star, Maneke Ellen en Annie Brouwer. Zittend: Rosanne Zijm, Joyce Jongejan, Iris Baas, Marioes van Beek, Cindy Barends, Lincy Barends en Renske Ellen. de bal wanneer deze in de buurt kwam steeds ver naar voren. Toch kwam Winkel na vijf minuten op voorsprong, toen de spits een van rechts gegeven voorzet hard afrondde. Niet veel later werd het ook nog 0-2. Een schot leek een gemakkelijke prooi te worden voor keeper Cindy Barends, maar door een vreemde stuiter greep ze mis. Na dat doelpunt ging Oosterend iets beter voetballen. Zo kreeg Marissa Zegel een dot van een kans, maar haar schot werd gekeerd. De snelle Annie Brouwer veroverde veel ballen op het mid denveld, maar haar passes kwa men net niet aan bij de spitsen. Even voor de rust werd het nog 0-3 door een geplaatst schot van een middenvelder. In de rust werd de geblesseerd geraakte Barends vervangen door Margit de Boer. Ook Inge Kooger ging met een blessure naar de kant. Toch begon het te lopen bij Oosterend, dat de ene na de andere kans creëerde. Winkel liet zich niet zomaar naar de slacht bank leiden en gaf stevig weer werk. Annie Brouwer kreeg een voet in haar ribben en kon pas na enig oplapwerk de wedstrijd her vatten. Uiteindelijk bleven nieuwe doelpunten uit, zodat de eind stand 0-3 werd en de spelers van Oosterend met opgeheven hoofd het veld konden verlaten. Toen wij na vieren het gemeen tehuis van Hattem stonden te be wonderen, kwam er een aardige man naar buiten. Hij vroeg wat wij nog kwamen doen. We vertel den dat we graag eens binnen zouden willen kijken, maar het gemeentehuis was reeds geslo ten. „Kom binnen", was het antwoord. „Dan geef ik jullie een rondleiding." Hij liet ons alles zien, inclusief zijn eigen werkplek. Op zijn deur stond: 'Burgemeester'. Met veel plezier en interesse keken we rond. De burgemees ter van Hattem is een zeer gast vrije man en trots op zijn dorp! Dit maakte onze dag nog veel leu- Gré Barsingerhorn, Nieuwe Niedorp Texelse pupillencompetitie: ZDH F2-Vïtesse De Koog F2-AZ Roda JC-FC Utrecht Heerenveen-ZDH F1 SVO F1-SVC F1 SVO E2-SVC E1 Arsenal-De Koog E1 Blackburn-Manchester ZDH E1-Liverpool SVO E1 -Chelsea Maandag 17 april: BKC-Texel'94 Wiron-ZDH Texel'94 2-Koedijk 2 Texel'94 4-VIOS-W 5 9.00 9.00 9.00 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 14.00 14.00 12.00 12.00 Doordat de vroege boten niet voe ren, moest er wat in het programma worden omgegooid, maar uitein delijk konden alle 31 aanspannin gen die zich hadden aangemeld, deelnemen aan de indoorwedstrijd van menvereniging Tussen Wad en Duin, die zondag in manege Akenburg werd gehouden. Van de 31 aanspanningen kwamen er 19 van Texel, de andere 12 kwamen van verschillende verenigingen aan de overkant. Een deel van de Texelse deelnemers nam voor het eerst aan de indoorwedstrijd deel. Mede dankzij het fraaie weer werd het een zeer geslaagde dag met sportieve wedstrijden. Er heerste een gezonde rivaliteit tussen vader Piet en dochter Margot Daalder. De strijd werd uiteindelijk op een half punt beslist in het voordeel van Piet Daalder. Hij werd eerste in de categorie dubbelspanpaarden Uitslagen: Enkelspan pony -1 .Bert Koorn (Wironruiters); 2 Sylvana Scheeve (Wironruiters), 3.Marjo Boere (Duinruiters). Dubbelspan pony - 1 Nic Veul (RAP): 2.Marscha de Jong: 3.Gerard Bakker. Enkelspan paard - l.Kees Keijser (Wironruiters): 2.Hans de Wit (RAP). 3 Carlo Witte. Dubbelspan paard - i.Hans Jimmmk; 2.Piet Daalder. 3.Margot Daalder. Programma zaalvoetbal Woensdag 12 april: 17.00 De Koog E1 -J'boog E1 De Koog 17.45 Sportsh. D2-Klif D1 Sportshop 18 30 Krim D2-Sportshop D1 Krim 19.20 SVO 4-Texel 8 Hoogendijk 20.10 Klif 4-Klif 6 Van Putten 21.00 Texel 6-Klif 5 Van Putten Zaaldienst: Mantje. Donderdag 13 april: 18.05 RAB D1-Klif D1 RAB 18.45 Krim C3-Krim C1 Franchimon 19.35 De Koog 3-Texel 7 Kuipers 20.25 J'boog 5-De Koog 2 Kuipers 21.15 NIOZ 1-De Krim 6 Arnout 22.05 De Krim 3-J'boog 3 Arnout Zaaldienst: Jelleboog. -■.iijv, uuLfuci^iv^iaiiiMia. ^iciuag gaal ®ap nam en de bal, gedragen door de de ploeg naar Winkel, maandag naar vlak achter de laatste verdediger Succes in Hippolytushoef. Jongeren Informatie Punt ral en Michiel Dekker er als de kippen 7 was om de keeper met een kopbal 7n^aSSeren' Een minuut later greep ZDH bij een aanval van Vesdo te slap UT k°n de thuisPloeg tot z'n eigen gazing de gelijkmaker scoren. P3^ minuten later draaide de I en handige rechtsbuiten van orr" tegenstander Ivar van Elk "ran. Terwijl iedereen een voorzet ver wachtte, besloot de aanvaller op doel e bieten. Ook keeper Chris Stolk was verrast en moest dat bekopen "7 een doelpunt. Het leek nog erger worden voor ZDH toen de spits vrij mkoppen, maar de bal raakte de Wal- Ondanks hun De strijd in de hoofdklasse van de Texelse zaalvoetbalcompeti tie blijft onverminderd spannend. Oosterend 1 profiteerde ervan dat koploper Mantje 1 een vrije week had. De Gortbuken versloegen het eigen tweede team met 9-3 en namen daardoor de leiding over. Ook Jelleboog 1 verzaakte niet en won met 4-3 van Klif 1. Met nog drie wedstrijden te gaan heeft Oos- unaanks hun zeer matige spel terend nu 46 punten en Jelleboog ton n de Hoornders een paar minu- 45. Mantje 1 verzamelde 44 punten, Mantje 1 verzamelde 44 punten, Joon~D 'Uö1 luul op geil)Ke no°9Te- maar komt no9 vier keer in actie. In P Hommets kreeg de bal vanaf deze klasse won De Krim 1 met 3-2 en oasste dirert rirw r>r> Mai van Qe Krim 2 en was Texel'94 met 4-1 te sterk voor Texel'94 3. In de eerste klasse kwam van de dne bovenste teams alleen Texel'94 5 in Ll»f passte direct door op Maurits Invv^ d e vana' de achterlijn met een ^•noote voorzet Niels Dekker bereikte, ran dichtbij raak schoot. het veld. De ploeg was veel te sterk voor De Koog 1 en won met 9-3. Bij de jongste jeugd kan woensdag de beslissing om het kampioenschap vallen, wanneer De Koog E1 en Jel leboog E1 elkaar treffen. Met nog twee wedstrijden te spelen, heeft De Koog een voorsprong van één punt. Uitslagen: Jelleboog E1-Oosterend E2 24-1; De Knm D1-ZDH D1 15-2; Sportshop D1-RAB D1 7-0; Klif C2-De Koog C1 1 -8, Klif 5-De Koog 3 11 - 0; De Krim 6-De Krim 5 16-4; Klif 6-Texel'94 9 5-3; De Koog MC2-Klif C2 0-6; De Krim C3- De Koog C1 1-6; De Koog 2-De Knm 4 7-3; Sportshop 2-Mantje 3 5-1Texel'94 6-NIOZ 1 5-0: Klif 2-RAB 1 6-3; De Koog E1-Jellebooq E2 3-2; De Koog 1 -Texel'94 5 3-9; Texel'94 2- Texel'94 3 4-1; Klif 1 -Jelleboog 1 3-4; De Krim 2-De Knm 1 2-3; SVO 1-SVO 2 9-3, Jelleboog 3-Texel'94 4 3-8. Patruska Timmer was één van de debutanten op de indoorwedstrijd in manege Akenburg. Zij reed met een tinker. Vrijdag 14 april: 17.15 Klif C1-Klif C2 Van Putten 18.05 J'boog 4-SVO 3 Van Putten 19.00 Klif 2-Texel 4 Sangers 19.55 Texel 3-Klif 1 Kuipers 20.45 Marrtje 2-Sportshop 1 Hoogendijk 21.35 J'boog 2-Mantje 1 Arnout 22.25 SVO 2-De Krim 1 Bakker Zaaldienst: De Krim. Woensdag 19 april: 17.00 SVO E2-SVE1 SVO 17.45 RAB D1 -De Krim D1 RAB 18.30 Krim C2-De Koog C1 Hoogendijk 19.20 Texel 9-De Koog 3 Van Putten 20.10 De Krim 5-Klrf 4 Kuipers 21.00 Texel 8-Texel 6 Kuipers Zaaldienst: Klif. Donderdag 20 april: 18.05 Koog MC2-Krim C3 Franchimon 18.45 Klif C2-Krim C1 Franchimon 19.35 RAB 1-De Krim 3 Van Beek 20.25 Klif 5-SVO 4 Van Beek 21.15 De Krim 4-J'boog 3 Arnout 22.05 Mantje 3-J'boog 4 Arnout Zaaldienst: Klif. Vrijdag 21 april: 17.15 Sportshop D2-Knm D2 Sportshop 18.05 Texel 5-Jelleboog 5 Van Putten 19.00 Sportshop 1-Texel 2 V an Beek 19.55 Mantje 1-SVO 1 Sangers 20.45 De Krim 2-Mantje 2 Kuipers 21.35 J'boog 1-J'boog 2 Bakker 22.25 De Koog 2-Texel 4 Hoogendijk Zaaldienst: Oosterend.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7