Vakantiekrant Geen bezuiniging strand en musea Asperges komen uit de lucht vallen TVL tijdelijk weg uit bestuur VVV Cjroen "Zwartrjexels in het harL. Politiek wil geen hogere lasten m Leerlingen OSG doen praktijkexamen 'Wel zorgelijk, géén crisis' texelseScourani Vakantiekrant De irieuwe Tfexelto^rist OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12068 VRIJDAG 14 APRIL 2006 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Het strand, de musea en de infor matievoorziening door de WV blijven gespaard voor de gemeen telijke bezuinigingen. Ook op uit gaven voor straatreiniging, de noodcamping en Tusse de Banke wordt niet gekort. Bezuinigingen op het strand en de nusea kregen dinsdagavond tij dens het bezuinigingsdebat van geen enkele politieke partij instem ming. Texels Belang zei bij monde van Willem Vlas het voeren van de ilauwe vlag als leidraad te nemen. )e vlag, die vorig jaar voor het eerst lij alle strandslagen wapperde, is iet bewijs dat de voorzieningen van loge kwaliteit zijn. Gerard Weijers CDA) vond dat eerst de discussies Over de nieuwe strandnota moe- en zijn afgerond, voordat er over trandbezuinigingen wordt gespro ken. Het CDA ging het verst met bezui- ligen. De christendemocraten Oonden zich bereid te schrappen ip Tusse de Banke, de noodcam- «ïg, straatreiniging en de infor- natievoorzienmg. Met dat laatste landhaafde de fractie een stand- wnt dat ze begin dit jaar bij een eerdere discussie over de WV al had ingenomen. De andere partijen eten de punten nagenoeg onge moeid. Volgens Texels Belang moet Je noodcamping worden gezien als gemeentelijke service aan toeristen. Eric Hercules (PvdA). Stoppen met de verzekering van kunstwerken en twee ateliers in Den Hoorn (De Ver maning) en Den Burg (schapenboet Duykerdam) was voor zowel het CDA als GroenLinks bespreekbaar. Een prijsverhoging van het rijbewijs werd door een ruime meerderheid afgewezen. Directeur Just van den Broek van de Stichting Texels Museum pleitte namens Ecomare, het Agrarisch en Wagenmuseum, het Maritiem en Juttersmuseum, het Luchtvaart- en Oorlogsmuseum en de Oudheid kamer voor behoud van de muse umsubsidies. Hij hield de politieke partijen voor dat afschaffing de fun damenten van de Texelse economie zou aantasten. 'Toeristen komen naar Texel voor het brede aanbod en daar horen de musea ook bij.' Hij wees erop dat de helft van de toeristen wel één van de musea bezoekt. VW-voorzitter Hans van Heerwaarden had een brief aan de partijen gestuurd waarin hij zich tegen de besparingen uitte. De politieke partijen waren niet éénsgezind tevreden met de manier waarop de mogelijke bezuinigings posten waren geïnventariseerd. Na de PvdA zei ook GroenLinks er niet gelukkig mee te zijn geweest. 'Maar we hebben nu ieder geval wel wat liggen', aldus Arthur Oosterbaan. - CDA, D66 en Texels Belang waren Een aspergekoningin, een asper ge camping heeft tegelijkertijd ook tevreden. 'We hebben de mogelijk- geambassadeur, een aspergege- positief effect op de openbare heden zo breed mogelijk ingevuld dicht en een aspergedèjeuner in zonder dat er al politieke keuzes werden gemaakt', aldus Vlas. Ger- brand Poster vond de inventarisatie een 'totaal overbodig stuk'. 'Dit was allemaal niet nodig geweest als er naar de WD-fractie was geluis terd.' fFoto Gerard Timmerman) Genodigden van de opening van het aspergeseizoen kijken hoe een springer van Paracentrum Texel in de duinen bij Grand Hotel Opduin landt. rae. let CDA en de WD toonden zich bereid te bezuinigen op diver- e posten voor verkeer, maar daar acen de anderen evenmin veel in. 'De straten moeten schoon jn en de wegen verlicht', aldus Grand Hotel Opduin, nadat de exclusieve stengels per parachutist waren afgeleverd. Volop spektakel tijdens de opening van het asper geseizoen, waarvan de aftrap gis teren op Texel plaatsvond. In het kielzog van 'koningin' Jesse Jansen en ambassadeur en tv/kok Rudolph van Veen waren bijna 180 zuiderlin gen en vertegenwoordigers van de culinaire pers naar het eiland geko men. Als ware eilandpromotors, legde de organisatie de gasten in de watten. Het gezelschap maakte een rondrit over het eiland, kreeg in Opduin een middagmaal van zeven gangen voorgeschoteld, met tal van Texelse producten en nam tenslotte een kijkje op het bedrijf van asper geteler Bert Keijser, in wiens schuur een tentoonstelling was ingericht van allerlei Texelse producten. Meer over de aspergedag elders in deze krant. Man gewond na val van paard Een Duitser van onbekende leeftijd is maandagmiddag van een paard gevallen en gewond geraakt. De ruiter maakte deel uit van een groep die in de Dennen tussen de Bos- randweg en de Pelikaanweg reed. Door onbekende oorzaak kwam hij plotseling te vallen. Hij raakte daar- Lezing minister CDA Texel een dagje op het eiland. WPrpIHiai-fnnoH Hii bren9t middags een bezoek vvciciuci lyceu aan Texej Sun jn po|der Het Noor_ finister Cees Veerman (CDA) van den en de CIV-loods op de haven, andbouw. Natuur en Voedsel- Tijdens dat bezoek houdt voorzit- Waliteit houdt woensdagavond ter Ben Daalder van de DETV een I Oudeschild een lezing over de korte toespraak over veranderingen «gelijke werelderfgoedstatus voor waarover de visserij zou moeten 8 Waddenzee. De minister doet discussiëren om het hoofd boven at in het havengebouw van de water te houden. De lezing over het bij gewond aan een schouder. Het 'mg Waddenhaven Texel. De werelderfgoed duurt van 18.30 tot slachtoffer is per ambulance naar Windsman is op uitnodiging van 19.45 uur. het Gemini Ziekenhuis in Den Hel der gebracht. oecuur en geconcentreerd wer pen OSG-leerlingen Barend Terp- faa en Rick van der Vis aan een pondplaat voor een grendel. De wee leerlingen metaaltechniek oder beroeps zijn dezer dagen P9 niet de praktijkexamens Hoor het VMBO. Bedoeling was dat er een rood lampje ging branden als de ver grendeling in werking werd gesteld. Als hij los was, moest er een groen lampje branden. De leerlingen worden bij de praktijk examens in totaal op vijf onderdelen getoetst, vertelt docent metaal Fred Wigman. Ontwerpen, tekenen, werk- c,. VCIWUH Cn -lu.y cm wcichm p En 80 88 leerlin9en van voorbereiding en evaluatie van de tijkexamens. Op woensdag'17 mei VMBO momenteel eindexamen, eigen werkzaamheden zijn de andere start het centraal schriftelijk eind ringen metaal werkten gis- onderdelen. De leerlingen krijgen dit examen. Daaraan doen alle 180 n aan de fabricage van een jaar voor het eerst ook enkele mini- eindexamenkandidaten van de OSG irendeling die ze vervolgens op toetsen achter de computers tussen (VWO, HAVO en VMBO) mee. testkastje moesten aansluiten, de praktijkonderdelen door. Die manier van examineren sluit vol gens Wigman beter aan bij de prak tijkexamens. 'Anders zaten ze in De Koninghal voor die toetsen, maar nu staan die dichter bij de praktijk en zegt het de leerlingen ook meer.' Naast metaaltechniek hebben ook de leerlingen consumptief, handel en verkoop en zorg en welzijn prak- De Texelse Vereniging van Logies- verstrekkers is uit het bestuur van de Stichting WV Texelpromotie gestapt. 'Tijdelijk', volgens Harry Wuis, voorzitter van TVL die even pas op de plaats wil maken. 'Er vindt een aantal wijzigingen bij de WV plaats en het is beter dat wij de WV bij de uitvoering daarvan zijn gang laten gaan', zegt Wuis. Con creet gaat het om het reserverings- en boekingsbeleid van de organi satie. TVL en de WV liggen met op éen lijn over de wijze waarop de WV dat invult. Volgens Wuis zou de WV met de nieuwe website naast het Texel Online Reserveringssy steem) meer met sfeerbeelden van Texel kunnen inspelen op de markt. De tijdelijke terugtrekking moet vol gens hem met worden gezien als signaal dat TVL het oneens is met de komst van TOR. 'Dan hadden we juist beter in het bestuur van TVL kunnen blijven zitten.' VW-voorzitter Hans van Heerwaar den noemt de stap van TVL 'zorge lijk', maar wil nog niet van een 'cri sis' spreken. Volgens hem bestaat er verschil van inzicht over TOR, zowel binnen het bestuur van de WV als binnen TVL zelf. 'TVL wordt gevormd door verschillende bloed groepen, die het eerst met elkaar eens moeten zien te worden.' De strijd zou zich toespitsen op de vraag of met te veel nadruk is komen te liggen op de noodzaak geld te ver dienen met de WV. Om het reserve ringssysteem rendabeler te maken, werd een paar maanden geleden TOR geïntroduceerd, waarbij gasten via internet hun boekingen kunnen doen. Volgens Van Heerwaarden gaan inmiddels ook geluiden op dat de promotie en informatievoor ziening meer aandacht verdienen. Bijkomend probleem is dat de WV het al een paar maanden moet stel len zonder directeur Veronica Bos, Lees verder op pagina 5 Bekeuringen bij controle De politie heeft woensdagmid dag bij een verkeerscontrole op de Pontweg nabij Den Burg vier bekeuringen uitgedeeld. Twee auto mobilisten kregen een bon wegens te hard rijden. Eén van hen reed 114 kilometer per uur waar een limiet geldt van 60. Een andere bestuur der werd bekeurd omdat hij in zijn auto telefoneerde zonder gebruik te maken van een handsfreeset. Tot slot kreeg een bromfietser een bekeuring omdat zijn voertuig was opgevoerd (Advertentie) Gratis bijlage I I.ELSE - COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer 1 i 1 1 l l i 1 li'IH! TIWHIf Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Losse nummers 1,05 Bezuinigingsdebat Het is nog onduidelijk of de gemeen teraad tijdens het bezuimgingsdebat voldoende heeft gekort om het gat in de begroting te dichten. Een eerste inventarisatie van alle ja's en nee's op het pakket van mogelijke maat regelen leert dat de raad ergens tus sen de vijfhonderdduizend en één miljoen euro is uitkomen. Pagina 5 Galerie Posthuys Aanstaande zaterdag opent Harry Wuis in Galerie 14-16 Het Posthuys in De Koog een nieuwe tentoonstel ling van vier kunstenaars. Tevens zal de nieuwe galeriehouder Remmelt Loos-Van Meijel zich voorstellen. Hij onderwierp de ingedutte galerie aan een grondige opfrisbeurt. Pagina 8 Eredivisieclub Excelsior oefent tegen jarig ZDH De voetballers van ZDH krijgen een bijzondere gast op hun 75ste verjaardag. In het eerste weekein de van augustus strijkt het vorige week naar de eredivisie gepro moveerde Excelsior voor een oefenstage neer in Den Hoorn. Op zaterdag 5 augustus spelen de Rotterdammers een wedstrijd tegen hun gastheren. Hoewel de details over de oefen- stage nog moeten worden geregeld, kreeg ZDH-voorzitter Jaap Lap gis teren de bevestiging van de direc teur van Excelsior, Simon Kelder. Dat de profs tegen een amateurploeg uit de zesde klasse oefenen, ligt niet voor de hand. omdat daarvoor nor maal een forse vergoeding wordt gevraagd. Die kan ZDH - uiteraard - niet betalen, maar dankzij bemidde ling van Sieme Zijm kwam het toch tot een afspraak. Daarbij draagt ZDH zorg voor het logies van de gasten, die worden ondergebracht in groepsverblijf Breemhoeve aan de Hemmerweg. Zijm, die sinds een jaar bij Excelsior speelt, begon zijn voetbalcarrière als pupil bij ZDH en heeft altijd een warme band met zijn oude vereniging onderhouden. Hij hoefde weinig moeite te doen zijn directeur over te halen, aangezien Kelder al jarenlang geregeld naar Texel gaat. Volgende maand is ook de B- jeugd van Excelsior in Den Hoorn te bewonderen. Na afloop van het ZDH-toernooi. op zaterdag 20 mei, spelen de Rotterdamse talenten een oefenwedstrijd tegen een eilandse- lectie van spelers van 16 tot 21 jaar. Voor de jeugd van Excelsior, gebo ren in 1989 of 1990, vormt het uitje de afsluiting van het seizoen. Voor sommige spelers is het bovendien de afsluiting van een tijdperk. Zij hebben te horen gekregen dat ze niet goed genoeg zijn om betaald voetbal te spelen en moeten uitzien naar een andere club. TEXELSE ^COURANT Gecombineerde krant na Pasen In verband met het als werkdag uitvallen van maandag 17 april, 2e paasdag, zal er op donderdag 20 april een gecombineerde krant verschijnen. Advertenties voor deze krant kunnen dinsdag 18 april tot 17.00 uur worden ingeleverd. Directie Langeveld de Rooy Advertenties voor de Vakantiekrant van 26 augustus kunnen worden ingeleverd t/m dinsdag 18 april bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111 NIEUW DIT JAAR reportages over de dorpen van het eiland Vanaf dit weekend weer overal verkrijgbaar!

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 1