■Öf 3 TEXELSE Van Es en Eelman blijven schaakkampioen COURANT Dit seizoen zes nieuwe strandbewakingsposten TX 3 kreeg eeuwenoud roer in de netten Familieberichten VRIJDAG 28 APRIL 2006 maar ook in de interne competitie deed hij van zich spreken door Van Es op remise te houden en Dros te verslaan. Ook de vijfde plaats van Jaap de Wijk mag gezien worden, met als hoogtepunt zijn overwin ning op Van Es. Abe Zijm en Frans Eijgenraam kunnen tevreden zijn met een plaats bij de eerste tien. Enigszins teleurstellend zijn de lage klasseringen van Dirk Rijneker, Wil lem Otten en Piet Cornel issen. De gemeente schaft met spoed zes bewakingsposten aan die nog dit seizoen dienst zullen doen op zes van de totaal acht bewaakte strandgedeelten. Twee posten doen het dit jaar nog met de oude badhutten, in afwachting van een besluit over de mogelijk heid om in De Koog een of meer posten samen te voegen in één groot gebouw. Met de nu aan de orde zijnde aanschaf is €142.500,- gemoeid. Schaakkampioen Gerard van Es in zijn partij tegen Thomas Richter. (Foto Buk Kastwnj In de laatste ronde van de interne Van der Vis en Den Boer schaakcompetitie van schaakclub En Passant speelde titelhouder Gerard van Es tegen concurrent Thomas Richter in slechts zeven tien zetten remise. Voldoende om zijn titel van Texels kampioen een jaar te prolongeren. Naaste concurrent Jaap Dros versloeg een uitstekende partij Rinus Vittali, maar moest desondanks genoegen nemen met een tweede plaats. Richter werd derde. De om de titel was dit jaar ongekend spannend en de beslis sing viel pas in de laatste ronde, lij de junioren was Jochem Eel man voor de derde maal op rij de sterkste. Bij de junioren verdedigde Jochem Eelman zijn titel met verve. In de finalepoule bleef hij ongeslagen. Jeroen de Gee werd tweede, Geert Jan van de Star derde en Lars Veld- De oude badhutten voldoen al lang huis vierde. In de tweede finalepoule niet meer aan de (ARBO)eisen die deed Reinoud de Gee het ijzersterk tegenwoordig aan strandbewa- door, met slechts een half punt ver- kingsposten worden gesteld en die lies tegen Nils Veldhuis, als eerste te zijn geformuleerd door de overkoe- eindigen. De derde finalepoule werd pelende organisatie Reddingsbriga- gewonnen door Sam Hennik. Hij des Nederland (vroeger: Koninklijke eindigde met Grace van Boekei als Nederlandse Bond tot het Redden eerste, maar won in de barrage. In van Drenkelingen - KNBRD). De de vierde finalepoule won Thijs van nieuwe posten hebben een opper- iedereen gehoopt had. De titel van Gerard van Es is hoe dan ook ver diend. Ook al oogt zijn partijopzet Dorssen. Hij moest alle zeilen bijzet- vlak van 36 vierkante meten "het dikwijls niet erg ambitieus, dit is ten om Jeffrey Garritsen en Sterre dubbele is van de oude. Ze bestaan slechts misleiding. Zijn speelstijl lijkt Veldhuis voor te blijven. Dick van uit twee geschakelde containers de tegenstander haast uit te nodigen Barneveld en Abe Zijm, die weke- van bouwkeetmodel met plat dak. lijks de competitie jeugdschaak lei- Er zit een douche in, evenals een den, constateren dat het niveau dit EHBO-ruimte die gescheiden is van jaar flink is gestegen. De opkomst is de bewakings- en verblijfsruimte. goed, meestal achttien kinderen op De nieuwe accommodatie biedt een avond, en de kinderen zijn erg praktischer en prettiger werkom- Dros had geen goed woord over de snelle remise waarmee Richter, die zelf ook nog kansen de titel had, Van Es een vrije doorgang naar het kampioenschap Weliswaar bracht Van Es met de witte stukken een variant van t op het bord tegen Richters Grunfeld-indisch, maar toch ont stond na een snelle dameruil een eindspel dat iemand met titelaspi- zeker tot de laatste pion zou hebben uitgemolken. Tot ergernis van Dros legde Richter zich echter onmiddellijk bij een puntendeling en de derde plaats neer, zodat de finale niet de spanning bracht waarop tot het begaan van kleine onnauw keurigheden. Zodra het zover is, is de Texelse kampioen er als de kip pen bij om een dodelijke omsinge ling te ensceneren. Wel is zijn kam pioenschap iets minder overtuigend dan vorig jaar. Tegen oud-kampioen Dros kwam hij niet verder dan 2-2, terwijl oud-kampioen Richter in de onderlinge duels hem met 2V2-V/2 de baas bleef. Richter bekritiseerde het compe titiesysteem van En Passant. Hij wees erop dat hij tegen de top een positieve score had (tegen Dros zelfs 3-0) en voor de rest vrijwel al zijn partijen had gewonnen, maar dat hij toch niet verder kwam dan de derde plaats omdat hij vaak verstek moest laten gaan Zijn sco ringspercentage is inderdaad flink hoger dan dat van Van Es en Dros. Het systeem dat de club hanteert geeft een kleine strafkorting op de competitierating bij afwezigheid op de clubavond. Dit wordt door veel clubs gedaan om het bezoeken van de clubavond te stimuleren. Rinus Vittali eiste de vierde plaats op. Zijn spel was niet alleen in de bondswedstrijden hartverwarmend (met een score van 100 procent), en is duidelijk geworden dat de vernieuwing van de strandposten niet mag worden getroffen door de gemeentelijke bezuinigingsmaat regelen. Verdere afhandeling van de nota en de besluiten die eruit voortvloeien vergen echter zoveel tijd dat het aanstaande badseizoen ongeveer voorbij is als de nieuwe gebouwen kunnen worden aange schaft. Het college vindt dat niet verantwoord en wil de bij de strand- bewakers gewekte verwachtingen nakomen. Hun animo zal drastisch minder worden als op het strand nog langer moet worden gewerkt met accommodatie die met meer van deze tijd is. Het college heeft de raad daarom in een apart spoed- voorstel en zonder behandeling in commissieverband om instemming gevraagd en die is inmiddels per email gegeven. De structurele (elk jaar terugkerende) meerkosten van deze investering bedragen €4.143,- en kunnen worden gedekt uit de post die voor de strandexploitatie beschikbaar is. Grafrecht ruim 20 procent hoger De grafrechten van de algeme ne begraafplaatsen gaan met bijna een kwart omhoog, zodat ze geheel kostendekkend wor den. Het recht op een graf voor een periode van twintig jaar kost straks €1.437,- (was €1.157) en het verlengen van een bestaand graf recht voor tien jaar kost straks €703, - (was €579, -). De verhoging is in overeenstem ming met het huidige en vorige collegeprogramma waarin staat dat naar gestreefd wordt naar kosten dekkende gemeentelijke tarieven. Wethouder Marian Merkelbach ver wacht niet dat de tariefsverhoging bij het publiek erg hard zal aan komen omdat de meeste mensen een begrafenisverzekering hebben die het grafrecht voor zijn rekening neemt. Bij het bepalen van de verhoging is er rekening mee gehouden dat de begraafplaats in Den Burg vol gend jaar met 250 plaatsen moet worden uitgebreid, waar €65.000,- mee gemoeid is. De uitbreiding kan plaatsvinden binnen de hui dige grenzen van de begraafplaats. Een stuk plantsoen in de buurt van het geallieerde gedeelte is ervoor beschikbaar. Het college heeft tevens besloten het machinaal delven van graven opnieuw voor een periode uit te besteden aan het Uitvaartcentrum Texel. Net als de vorige keer worden geen andere bedrijven in de gele genheid gesteld voor dit werk in te schrijven, omdat de ervaringen met het uitvaartcentrum goed zijn. Er is geen ander bedrijf op Texel met een voor grafdelven geschikte machine en voor een tweede machine is geen werk genoeg. Gezien deze omstandigheden mag worden afge weken van de regel om bij ten minste twee bedrijven offerte te vragen. Het Uitvaartcentrum, dat graven maakt op diverse Texelse begraafplaatsen, kent de plaatse lijke situatie en werkt goed samen met anderen die bij begrafenissen zijn betrokken. Tegen het eind van de nu begonnen nieuwe contract periode zal worden bepaald of de werkzaamheden nog steeds correct en tegen concurrerende tarieven worden uitgevoerd. enthousiast. Op 15 mei begint het zomeravond schaak in de Twaalf Balcken in Den Burg, een snelschaaktoernooi voor clubleden en bezoekers, elke maandag om 20.00 uur. Deelname kost €1,-. VERVOLG VAN PAGINA 1 Lintjesregen Roelie Bakker kreeg het koninklijk lintje voor onder meer haar inzet voor de lokale radio. Bakker is sinds 1982 vnjwilligerster bij ziekenom roep De Lichtboei en sinds 1989 bij Radio Texel. Bakker presenteert er programma's, werkt mee aan live-uitzendingen van grote evene- standigheden aan de bewakers en heeft bovendien een professionele uitstraling. Vervanging van de pos ten had al lang de aandacht en werd aan de orde gesteld in het oude ontwerp van de strandnota. De gemeenteraad verwees deze nota echter naar de prullenbak, waardoor de besluitvorming rond de posten vertraagde en ook de financiering niet werd geregeld. Inmiddels is een nieuwe strandnota in de maak was bestuurlijk actief voor Vrouwen van Nu (de plattelandsvrouwen) en is bestuurslid van het Tesselhuus, waarvan haar overleden man Gerard Bakker één van de oprichters was. Eerder was ze betrokken bij de Winkeliersvereniging Den Burg, de daaruit voortgekomen Folklores- menten en is vice-voorzitter. Tot tichting en van 1968 tot 1980 was voor kort was ze bestuurslid van de ze juf van de zondagschool van de Organisatie voor Lokale Omroepen Hervormde Kerk in Den Burg. Tot in Nederland. Ze is voorzitter van de een paar weken geleden was Bak- cliëntenraad van het Verpleeghuis, ker nog gemeenteraadslid. Jan Uitgeest van Schipbreuk en Jut- tersmuseum Flora was vrijdag in een royale bui. Het spijkertje dat hij de verslaggever van deze krant schonk, was niet zomaar een spijkertje. 'Min stens een paar eeuwen oud.' Het kleinood stak uit een houten roer dat de TX3 Biem Jan van de gebroeders Van der Vis ten zuiden van het Gaatje van Ellen fin de Ertsgeul) had opge vist en waardoor de kotter schade aan de netten opliep. De vissers hadden het roer aan Flora geschon ken. Viereneenhalve meter hoog en minstens anderhalve ton zwaar. De spijker was gebruikt om de kope ren plaat waarmee het hout was betimmerd op z'n plek te houden. 'Het roer krijgt een mooi plaatsje bij de achtersteven van een achttiende eeuws schip die we hier hebben. Als we hier dan toch staan, kun je niet zo goed deze reddingssloep op de foto nemen', wijst hij op de recente aanwinst van 8,5 meter lengte, die tot voor kort op de Scheveningen 54 zat, maar bij een oefening was beschadigd en aan het museum geschonken. 'Daarna heeft Werner moest worden overgezet.' Verderop Dros het voor een jutterprijsje naar op het museumterrein wordt gewerkt Texel gebracht. Het gevaarte was aan de parkeerplaats waar 60 auto's zó hoog dat het niet door de Vel- kunnen staan. 'Het is nodig, want sertunnel paste en met het pontje het wordt hier steeds drukker.' c n Flora laten zich door Jan Uitgeest bijpraten over het eeuwenoude n n de collectie van het schipbreuk- en juttersmuseum is toegevoegd. 3 Maar de seizoenen komen terug de jaren niet. Niet geheel onverwacht, maar voor ons allemaal veel te vroeg, hebben we afscheid moeten nemen van mijn lieve maatje, onze vader en opa August Cornells de Geest Guus Texel, f Hoorn, 15-04-1939 26-04-2006 Catrien Schraag André en Elisa Annemaritha, Camanne, Liselotte Marcel en Jeanette Robbin Sandra en Herbert Miriam, Estelle, Jessie Ester en Rob Marleen, Charlotte, Wouter Wilhelminalaan 112 1791 AR Den Burg Guus is overgebracht naar „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren zondag 30 april van 19 00 tot 20.00 uur in het uitvaartcentrum en na de begrafenis in „De Witte Burcht". De uitvaartmis zal worden gehouden op maan dag 1 mei om 13.30 uur in de R.K. kerk te Den Burg. Aansluitend zullen wij Guus naar zijn laat ste rustplaats op de R.K. begraafplaats bege leiden. Willen zij die geen circulaire hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen „Het laatste beetje is nu op. Veel was er te verduren. Het kaarsje is nu opgebrand. Gedoofd zijn alle vuren. 0p 26 april is overleden onze zwager Guus de Geest Ina v.d. Berg-Schraag Wieb v.d. Berg Jany Schraag Henk Maas Sjaak Schraag Ria Schraag-Zijm Ria Kampstra-Schraag Thea v. Heerwaarden-Schraag Aad v. Heerwaarden Henk Schraag Hanneke Schraag-Heerschap Elly v. Liere-Schraag Adrie v. Liere neven en nichten Vrees niet, want Ik heb u verlost, Ik heb u bij uw naam geroepen, Gij zijt Mijn." Na alle fijne jaren die we samen mochten bele ven, is na een ernstige ziekte, vertrouwend op Gods liefde overleden mijn lieve vrouw Grietje Woittiez-Vlaming Gré In de leeftijd van 73 jaar. 24 april 2006 Stuifweg 107 1794 HA Oosterend De begrafenis heeft vandaag plaatsgevonden op de Algemene begraafplaats van Oosterend. Met bewondering voor de strijdlust tijdens haar ziekte hebben wij nu toch afscheid moeten nemen van Wij wensen Cor in deze moeilijke tijd heel veel sterkte toe. Maarten en Janny Na drie jaar strijd tegen de ziekte, die ze zo dapper heeft doorstaan, heeft God onze lieve zus Gré thuisgehaald. We zullen haar heel erg missen. Wij wensen Cor veel sterkte toe om dit verlies te dragen. Piet en Trijn Rina Kees, Rina t Biem t, Annie Met grote droefheid, maar dankbaar voor al les wat zij ons heeft gegeven delen wij u mede dat, gesterkt door het H. Sacrament der zieken, onverwacht is overleden mijn lieve vrouw, onze moeder, schoonmoeder en oma Johanna Kok-Nooij Wormer, t Texel, 9-12-1921 27-4-2006 J.P. Kok Mirjam Stefan Yvonne en Sjoerd Monique en Patrick Liliane en Erik Kimberiey Savannah Sil in herinnenng „Verpleeghuis Texel", Hollewal 2, Den Burg. Moeder is overgebracht naar „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren maandag 1 mei van 19.30 tot 20.30 uur en na de begrafenis in het uitvaartcentrum. De uitvaartmis zal worden gehouden op dins dag 2 mei om 10.30 uur in de St. Martinus kerk, De Ruyterstraat 129 te Oudeschild. Aansluitend zullen wij moeder naar haar laatste rustplaats begeleiden op de Oudeschilder begraafplaats. Correspondentie-adres: J.P. Kok, De Ruyterstraat 19, 1792 AG Oudeschild. Willen zij die geen circulaire hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen. Wij willen het personeel van „Verpleeghuis Texel" bedanken voor de liefdevolle verzorging en verple ging. Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de vele warme reacties, die wij hebben ontvangen na het overlijden van mijn man, onze vader, grootva der en overgrootvader JOOP JELLEMA Onze speciale dank gaat uit naar dr. Eissen en dr. Waverijn. J. Jellema-van Boven Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, april 2006. Verdrietig hebben we afscheid genomen van onze lieve mem Froukje Berkenbosch-Bijlsma weduwe van Roelof Berkenbosch op de leeftijd van 94'jaar. Anna en Pieter Heerschap Jaap en Marijke Berkenbosch Hiltje Berkenbosch Willy en Albert Alberdmg Roel en Ana Berkenbosch Wijtze Berkenbosch in herinnering Jan Willem en Claudia Berkenbosch klein- en achterkleinkinderen 26 april 2006 Bijenkorfweg 2 1794 AG Oosterend Mem ligt thuis, waar maandagavond 1 mei van 19.00 tot 20.00 uur gelegenheid is om afscheid te nemen. Dinsdag 2 mei is er om 11.30 uur een afscheids bijeenkomst in de Doopsgezinde kerk, Peper straat 26 te Oosterend, waarna de crematie om 14.00 uur plaatsvindt in Crematorium Schager- kogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Verdrietig zijn we nu onze lieve Oma, Oma Texel en Oma Mem er niet meer is. Hanneke en Henk Marion en Adri, Rob en Sllvla, Kristien en Daan Leni en Niek Eva, Jons Roel en Jolanda Jim, Ischa, Yaron Bert en Soma Amaru, Quillen Marjan en Jan Foeke Nienke en Renske Ine en Wilco Iris Barry en Martina Eion Joeri en Cyril Ben Lisa Pepijn, Douwe IN MEMORIAM De lege plek. het doet nog steeds pijn in gedachten zal je altijd bij ons zi|n Theo, Jaap en Suzanne en familie Het onbereikbare, de leegheid van een niets meer registrerende blik.. Het machteloze toezien is erger dan de dood. Na een langdurig gevecht tegen de ziekte van Alzheimer is op 88-jarige leeftijd overleden onze moeder, schoonmoeder en oma Hetty Berndsen-Bauer Sinds 1985 weduwe van Wim Berndsen. Hoewel we door haar ziekte jaren geleden al „afscheid" van haar hebben genomen, zullen we haar in de familiekring blijven missen. Delft: Jos en Henk Texel: Toon en Margreet Jeroen en Irma Mike en Hanneke Arnhem: Clementine en Paul De crematieplechtigheid vindt in besloten kring plaats. Correspondentie-adres: T. Berndsen, Schilderend 68,1791 BH Den Burg. Arnhem, 27 april 2006. Ons engeltje is geboren Fréderique Fransje Liselotte Ze is geboren op dinsdag 25 april 2006 om 19.20 uur. Fréderique is een dochter en zusje van Jan Stoffer Irene Witte Timo Cato, Josje, Dio en Tex Weverstraat 67 1791 AB Den Burg 0222 320207 janirene@xs4all.nl Het is echt waar. dit meisje met blond krullend haar, is vandaag 50 jaar! Ik ben weer thuis. Bedankt voor alle hulp, bloemen, kaarten, op beurende woorden, tele foontjes en medeleven. Het is hartverwarmend. Mede namens Ellen, Martin Kikkert. www.beeldbanktexel.nl Dtf beeldbank voor Texel met zowel historisch als recent materiaal.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3