Vakantiekrant Cjrocn ^warLrJexeh in het harL, Rechter veroordeelt geweldsplegers in jKoger uitgaansleven Zorgcentrum en Thuiszorg nu één organisatie Zeewaarts uitbreiden haven blijft verboden Ondernemingsraad niet gelukkig met omgang vacatures Zeldzame koereiger tussen runderen HEMA |Snelvaargebied mag blijven S5 Brief OR aan raad en college THBfata OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12076 DINSDAG 16 MEI 2006 Verschijnt dinsdag en vrijdag politierechter H.T. van Voorst had gisteren bijna twee uur nodig om I lot een uitspraak te komen in drie I geweldsdelicten met een grote I onderlinge samenhang die in juli I vorig jaar plaatsvonden in De I Koog. Daarbij werd een toen 41 - Ijarige Hoornder ernstig mishan- deld door een 27-jarige Hagenaar lende 21-jarige oud-Texelaar uit I Leeuwarden met wie hij op pad as. Het slachtoffer zelf liet zich I echter ook niet onbetuigd. Hij I verkocht de 21-jarige verdachte •leen schop tegen het hoofd, toen 4 die al in de boeien op de grond iwege de samenhang en uit Ihet oogpunt van efficiency had de rechtbank besloten de zaken geza- lenlijk te behandelen. Daarbij wer- de verdachten, allen aanwezig, voerig verhoord door de rechter [en werden de getuigenverklarin- besproken. Aanleiding tot de ireactie van geweld vormde )ens getuigen de mishandeling een ander slachtoffer door de loner van Den Haag. Die zou in Ie bewuste nacht van 23 juli zonder lanwijsbare oorzaak een stapper ernstig hebben mishandeld. Hij zou deze man een kopstoot of harde ilap hebben verkocht en een knie- Ije in het gezicht hebben gegeven, te Hoornder, die een en ander 22i gebeuren, ging in gezelschap re een bekende achter de man i oiens vriend aan om hen aan te reken op hun gedrag. Vervolgens Jötond een vechtpartij, waarbij de Muit Den Hoorn werd geschopt i geslagen, ook toen hij al op grond lag. Naast oppervlakkige haafwonden, raakte hij gewond lannek en rug. Het snelvaargebied bij Oude schild blijft naar verwachting toch behouden. Het kabinet ziet af van de plannen om het gebied in de nieuwe Planologische Kernbeslis sing Waddenzee af te schaffen. perskiën, jetskiën en vergelijkbare Tnotoriseerde activiteiten blijven egestaan op het stukje water ten losten van Oudeschild dat in 1991 W snelvaargebied werd bestem- i*W. Het huidige kabinet wilde er Paf, omdat er een 'precedentwer- Wg' vanuit zou gaan naar andere Wen van de Waddenzee. Ophef- ®n9 zou het einde betekenen van Texelse waterskivereniging die paar maanden per jaar gebruik fóakt van het snelvaargebied. ijDens de inspraakprocedures voor «t concept van de nieuwe PKB P het kabinetsplan bij diverse pnisaties weerstand op. Burge meester Joke Geldorp keerde zich legen en ook de Sportraad nam W op voor de waterskivereniging. i[* vond het raar dat er over een 1*ecedentwerking' werd gespro- P terwijl er bij het snelvaarge- «d sprake is van een bestaande *uatie. Geldorp vond het slecht er, buiten de vaargeulen, geen wale snelvaarplek meer zou zijn. «et snelvaargebied werd in 1991 in w leven geroepen om het snelva- °P één plek te bundelen. Samen P® de vaargeulen blijft het nu de Fjje plek waar vaartuigen harder [^twintig kilometer per uur mogen 'n Net laatste woord is aan het parlement dat de nieuwe PKB nog moet vaststellen. Het kabinet ziet ook af van het voor nemen het vliegen met ultralight- vliegtuigen boven de Waddenzee en de Waddeneilanden te verbieden. Volgens het kabinet voldoen ultra lights aan dezelfde eisen als andere kleine vliegtuigen, waaronder de voorwaarde dat ze op minimaal 450 meter hoogte vliegen. Het voorge nomen verbod wekte begin dit jaar verbazing in de vliegwereld, omdat het vliegen met ultralights (vliegtui gen die niet zwaarder zijn dan 450 kilo) in maart 2005 na langdurige strijd was toegestaan. René Hove- stad van Reinair op het vliegveld had er net een aangeschaft om les mee te geven. Uit de ter inzage lig gende plannen was niet goed op te maken waarom het kabinet het vliegen weer wilde verbieden. Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg De man uit Den Haag verklaarde dat hij handelde uit zelfverdediging, nadat hij was aangevallen door de Texelaar. De 21-jarige student uit Leeuwarden verklaarde ter zitting dat hij de vechtende mannen had willen scheiden en dat hij daar bij mogelijk een schop uitgedeeld had. De dorpswacht kwam erbij en later konden beide jongens door de politie worden aangehouden. De Hoornder schopte de oud-Texelaar in zijn gezicht toen die geboeid op straat lag. Die liep daarbij een schedelbasisfractuur op. Verder zou hij het tweetal verbaal met de dood hebben bedreigd. Reconstructie Hoewel volgens de officier van jus titie niet is uit te sluiten dat er door meer mensen strafbare feiten zijn gepleegd, is aan de hand van getui genverklaringen een reconstructie te maken, die aansluit bij eerdere verklaringen van de verdachten zelf, die op de zitting overigens een andere lezing van het gebeurde hadden. Hij vond de poging tot zware mishandeling en het openlijk geweld op de openbare weg met letsel tengevolge waarvan de Hage naar werd beschuldigd, bewezen verklaard, ondanks het feit dat het ontstaan van beide vechtpartijen in het dossier onderbelicht bleef. Gezien het feit dat de man vaker is aanraking met justitie is geweest, maar rekening houdend met zijn medische conditie, eiste de offi cier 60 uur taakstraf en een maand voorwaardelijke celstraf en verplicht toezicht door de reclassering. Zijn advocaat was een andere mening toegedaan. Lees verder op pagina 5 Medewerkers van Thuiszorg Kop van Noord-Holland Texel en Zorgcentrum Texel op de Dag van de Zorg, samen op de foto. Corbis Plus Texel, v n werken. Een groot deel van hen ging vrijdag, Zorgcentrum Texel (De Gollards en Verpleeghuis Texel) en Thuis zorg Kop van Noord-Holland Texel hebben de krachten gebun deld. Door de samenwerking van deze twee onderdelen van Corbis Plus ontstaat één organisatie met in totaal 330 medewerkers, die verantwoordelijk is voor de zorg binnen de muren van het zorg centrum en daarbuiten. Om ver pleegkundigen, verzorgenden en andere medewerkers met elkaar kennis te laten maken werd op de Dag van de Zorg een groot feest gehouden. 'Een mijlpaal', omschrijft Geertje van Lingen, die als directeur van Corbis Plus Texel aan het hoofd staat van deze organisatie, welke een onderdeel is van Corbis plus die thuiszorg, verpleeghuiszorg en ver zorgingshuiszorg in de gehele Kop van Noord-Holland biedt. Corbis Plus heeft voor haar onderdelen op Texel gekozen voor een regionale aansturing, want de eilandsituatie vergt een eigen, meer zelfstandige aanpak. 'Dat kan alleen als alle krachten op het gebied van zorg op het eiland worden gebundeld. Het. is heel goed dat de zorg op Texel nu een eigen gezicht heeft. Voordeel van het onderdeel zijn van een grote organisatie is dat we pro fiteren van de aanwezige kennis en schaalgrootte.' Meer over Corbis Plus Texel elders in dit nummer. De kans dat de veerhaven in Den Helder verplaatst kan worden, lijkt klein geworden. Het kabinet houdt vast aan een voornemen om zee- waartse uitbreiding van havens en bedrijventerreinen langs de Wad denzee te verbieden. Het kabinet blijft bewust bij het verbod in de nieuwe Planologi sche Kernbeslissing Waddenzee, ondanks de vele bezwaren die het de afgelopen maanden heeft opge roepen. In een kabinetsbesluit van vrijdag worden zeewaartse uitbrei dingen 'directe en onomkeerbare ingrepen' genoemd die 'leiden tot een onacceptabele aantasting van de natuurlijke waarden van de Waddenzee.' Uitbreiding van de bestaande havens en bedrijventer reinen wordt alleen landinwaarts toegestaan. Het kabinetsstandpunt betekent dat het vrijwel onmogelijk wordt de Hel- derse veerhaven in 2015 naar de noordoostpunt van het marineter rein te kunnen verplaatsen. Alleen als de veiligheid of de bereikbaar heid van het eiland in het geding komt, is een zeewaartse aanleg of aanpassing van de haven- en veer- dammen mogelijk. Het nieuwe standpunt staat haaks op een motie van de Tweede Kamer uit 2002 waarin bepaald werd dat een zeewaartse uitbreiding bij Den Helder mogelijk moet zijn, zolang het Balgzand niet wordt aangetast. De vraag is wat de Kamer doet als zij het huidige concept bespreekt. Parlementariërs van het CDA en de WD zeiden in februari bij een bezoek aan Texel dat zij zich als nog voor uitbreidingsmogelijkheden zouden inzetten. Als het kabinetsstandpunt gehand haafd blijft, kan dat ook nog gevol gen hebben voor de haven van Oudeschild als daar ooit dijkcorrec- ties nodig zijn. Lees verder op pagina 5 Op fotosafari bij de Rovershut stuit- in het riet, en wandelde even later het hier inderdaad om een koereiger te Joyce Bos zondag op een onver- doodgemoedereerd naar de koeien (Bubulcus ibis) ging, een zeldzame wacht tafereel. Eerst dacht ze met die daar door Staatsbosbeheer wor- dwaalgast. Het boek Vogels op het een kleine lepelaar te maken te heb- den geweid. Hij liep tussen de grote Gouwe Boltje (uit 1996) geeft twee ben, maar bij nader inzien kon dat dieren door en pikte in hun mest. eerdere waarnemingen, in 1936 en niet zo zijn. De kleine witte vogel zat Later bevestigde Arend Wassink dat in 1979 bos) De ondernemingsraad van de gemeente is ongelukkig met de voorstellen van het college om nieuwe vacatures niet meer vol ledig in te vullen en time-outs van drie maanden in te lassen voordat een nieuwe vacature wordt inge vuld. Ze vreest dat de druk op het personeel oploopt, de kwaliteit van adviezen aan het college ver mindert en zaken niet meer tijdig worden afgehandeld. De ondernemingsraad (OR) schrijft dat in een brief die gisteren aan het college en de leden van de gemeen teraad is verstuurd. De raadsleden praten vanavond in een extra com missievergadering over voorstellen van het college over de personeels- begroting. Die moeten leiden tot een besparing van enkele tiendui zenden euro's op de loonsom van het personeel van de gemeente (in totaal €8.762.000,- in 2006). Volgens de OR brengen de uren- mindering (32 in plaats van 36 uur) en de time-outs veel risico's met zich mee, terwijl het om relatief klei ne bedragen op het totale budget vREErt), hbel vreehp HEr ENifiÉ MT iK Kfjs is het mnm "2 ■s bijlage TEXELSE - COURANT Advertentie? voor de Vakantiekrant van 2 juni kunnen worden ingeleverd t/m vrijdag 19 mei bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111. Lange Stuk weg Het speel- en recreatieterrein aan het Lange Stuk in de Dennen ver dwijnt. Het knusse speelveld, dat vooral bij ouders met jonge kinde ren populair is, wordt teruggegeven aan de natuur. De speeltoestellen worden overgebracht naar het Vier kante Stuk aan de Ploegelander- weg, waar een nieuwe speelplek zal worden gerealiseerd. Pagina 3 Kosten raadhuis Op het nieuwe raadhuis kan twee miljoen euro worden bezuinigd. Dat stelt de PvdA in een eigen onder- zoek naar het raadhuis. Volgens de sociaaldemocraten kan er' op de oppervlakte worden bespaard en kan de inventaris in stappen worden vervangen. Pagina 5 Promotie nabij SV De Koog heeft in de eerste wed strijd van de nacompetitie uitste kende zaken gedaan. De ploeg van trainer Hans van der Park boekte zondag in Callantsoog een kleine (1-2) maar verdiende overwinning op de thuisploeg en is nu dichtbij promotie naar de vijfde klasse. Pagina 7 Rampenoefening op De Krim Op vakantiepark De Krim vindt woensdag een bijzondere en rea listische calamiteitentraining plaats. Er worden vier levensechte situa ties gesimuleerd, waarbij hulpver lenende (en zelfs levensreddende) handelingen nodig zijn. Op het bas ketbalveld wordt een bluscontainer geplaatst, waarin medewerkers van het park ervaring kunnen opdoen. In het speelparadijs wordt een situatie nagebootst waarbij iemand uit de speelnetten moet worden gehaald en ook op de tennisbanen en in het Paviljoen worden levensred dende handelingen geoefend. De (verplichte) cursus begint om 13.30 uur en wordt verzorgd door Jan Vonk BV. gaat. De OR vreest dat de kwaliteit van adviezen en besluiten mogelijk slechter wordt, dat taken niet of onvolledig worden uitgevoerd en dat vergunningaanvragen en brie ven niet tijdig worden beantwoord. 'De werkdruk wordt dusdanig hoog dat medewerkers uitvallen en dat de werksfeer negatief wordt beïn vloed.' De OR wijst erop dat tussen het vertrek van een medewerker en de komst van een nieuwe nu ook ai vaak een gat van een paar weken tot enige maanden kan zitten. De gemeente kent jaarlijks gemiddend tien tot twaalf wisselingen van de wacht. De urenmindering geldt niet voor de al bestaande formatieplaat sen. De OR is 'zeer ontstemd' dat de urenmindering en de time-outs inmiddels worden toegepast, terwijl zij daar nog niet mee heeft inge stemd. 'Dat is niet alleen onrecht matig, maar bovendien zeer onzorg vuldig en het getuigt van weinig respect voor de organisatie en de ondernemingsraad.' De OR heeft instemmingsrecht. Lees verder op pagina 5 TEXELSE0COURANT Qtxm 'ZmnjJadi t* bJ kirt. Gecombineerde krant met Hemelvaart In verband" met het als werkdag uitvallen van donderdag 25 mei, Hemelvaartsdag, zal er op woensdag 24 mei een gecombineerde krant verschijnen. Advertenties voor deze krant kunnen maandag 22 mei tot 17.00 uur worden ingeleverd. Directie Langeveld de Rooy TEXELSE^COURAiNT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 1