Texelaartje Corbis Plus Texel bundelt kracht en deskundigheid TEXELSE J COURANT Familieberichten m ZOA Het beschutte speelterrein aan het Lange Stuk is populair bij ouders met jonge kinderen. De samenwerking tussen Zorg centrum Texel en Thuiszorg Kop van Noord-Holland Texel dient volgens directeur Geertje van Lingen meerdere doelen. 'Bunde ling van krachten en deskundig heid. De Thuiszorg heeft specifie ke deskundigheid, net zoals het Zorgcentrum die heeft. Door die bij elkaar te voegen, versterken ze elkaar. is de bereikbaarheids van de verpleegkundigen 's avonds, 's nachts en in het week end. Het Zorgcentrum en de Thuis zorg hebben beiden zo'n dienst. Bij bundeling kunnen goed geschoolde medewerkers die beschikken over alle benodigde kennis en vaardig heden worden ingezet voor het verpleeghuis. De Gollards en de Thuiszorg. Ander voorbeeld is de Diabetes Cirkel, om mensen met diabetes te leren omgaan met hun ziekte. Dit was een product van de Thuiszorg, dus voor mensen die nog op zichzelf wonen. Sinds een maand is die gehuisvest in het ver pleeghuis. De kennis van de specia listen van de thuiszorg komt nu ook ten goede aan de bewoners van het verpleeghuis en het zorgcentrum. We zien nu al de goede effecten. Ander voorbeeld van optimalisa tie van zorg is het formeren van werkgroep van medewerkers van de Thuiszorg en het Zorgcen trum, huisartsen en apotheken, die afspraken maken over wondbehan- tieling. In het verleden verschilden Ide behandelingen wel eens, wat vooral lastig was als iemand bij voorbeeld vanuit de Thuiszorg naar het zorgcentrum ging. Bedoeling is iemand die door de Thuiszorg wordt verpleegd, dezelfde wond- behandeling krijgt als een bewoner van het zorgcentrum. Het is effi ciënter en voor de cliënt veel pretti ger. De apotheek kan daardoor veel gerichter geneesmiddelen inkopen.' Efficiënter 'Voordeel van de samenwerking is ook dat medewerkers onderling makkelijker en sneller kunnen wor den uitgewisseld. In de oude situ atie liepen we bij ziekte en vakanties nogal eens tegen problemen aan, nu kunnen en willen medewerkers ook wel eens in een andere tak van zorg aan de slag. Daar moes ten we anders een uitzendbureau voor inschakelen. Het is ook leuk dat iemand die vanuit de Thuiszorg contact had met een thuiswonende cliënt, deze weer eens terugziet in het zorgcentrum. Hierdoor maken we de organisatie efficiënter. Hoe efficiënter wij kunnen werken, hoe beter de zorg die wij met de bestaan de middelen kunnen verlenen. Doel van de samenwerking is ook om klantgerichter te werken. We praten nu over ketenzorg, waarmee we bedoelen dat we de overgang van onze cliënten vanuit een thuissitu atie naar zorgcentrum of verpleeg huis zo vloeiend mogelijk maken. Door samen te werken gaat dat makkelijker. Om optimaal te kunnen profiteren van deze samenwerking was een reorganisatie nodig.' Van Lingen: 'Bij de Thuiszorg werd de reorganisatie een half jaar gele den afgerond, bij het Zorgcentrum per 1 mei. 'Bij Zorgcentrum Texel was met name verbetering van de kwaliteit en samenwerking het doel van de reorganisatie, bij de Thuis zorg had de reorganisatie ook een financiële noodzaak. Maar het is geen bezuinigingsoperatie op zich. Wel is het zo dat het geld dat wordt bespaard, op een andere manier kan worden ingezet. Want zeker is dat de vraag naar zorg in de toe komst verder zal toenemen, dus hoe efficiënter wij kunnen werken Tamara Kuijper, Greet van der Spruyt, Thea Huisman en Gatske Ykema, samen de leden van het managementteam, houden de lijnen vast. De strik die directeur Geertje van Lingen legt symboliseert hoe de lijnen van de verschillende disciplines bij elkaar komen bij Corbus Plus Texel. Meidenteam wint met tien spelers Blessures dwongen het MA1- meidenteam van Texel'94 zater- met slechts tien speelsters reizen naar Avenhorn, waar een toernooi bij RKEDO werd gespeeld. Het deerde de Texel se meiden niet, want door twee overwinningen en één gelijkspel legden ze beslag op de eerste plaats. liwedstrijden die een half uur duur- cen, moest Texel'94 het als eer- - «opnemen tegen WS'46. Deze onbekende tegenstander had wei nig in te brengen. Katinka Eelman opende de score door een naar eigen zeggen mislukte voorzet die 'per ongeluk' in het doel belandde. Mascha Nooy wist daarna nog 2-0 te scoren. Daarna wachtte Dynamo, een team waarvan Texel'94 in de competitie met 3-1 had gewonnen. Het bleef spannend. Liske Slaats ver schalkte de keeper met een lobje, waardoor het 1-0 werd. Dynamo knokte zich echter terug en scoorde tien minuten voor tijd de gelijkma ker. In de laatste wedstrijd trof Texel'94 de gastvrouwen van RKEDO. Lotte Koomen ging voor de gelegenheid op doel, zodat vaste keeper Marit Tuitman in de spits kon spelen. De wedstrijd begon chaotisch, maar na een kwartiertje kwamen de Texelse meiden op stoom. Mascha Nooy scoorde fraai en was nog geen twee minuten later opnieuw suc cesvol, nadat Tuitman op de paal had geschoten. Uiteindelijk leverde ook Tuitman nog haar aandeel in de score door vijf minuten voor tijd de keeper van RKEDO te passeren. Het was genoeg voor de toernooio- verwinning. Zaterdag speelt Texel'94 MA1 in de laatste thuiswedstrijd tegen WW MA1. Deze begint om 12.00 uur. hoe beter de zorg die wij kunnen verlenen. Een krachtenbundeling om ook in de toekomst de conti nuïteit en kwaliteit van de zorg te kunnen waarborgen.' Achter de schermen is de samen werking al een tijdje gaande. Bin nen de nieuwe organisatie is een managementteam gevormd van vier personen, waarvan twee afkomstig uit de Thuiszorg en twee uit het Zorgcentrum, met daarboven Geer tje van Lingen als directie. Bedoeling is om beide organisaties steeds ver der in elkaar te schuiven, waarbij in de toekomst ook wordt gedacht aan gezamenlijke huisvesting. Het wordt volgens Van Lingen zeker geen waterhoofd, met veel managers en (te) weinig 'handen aan het bed'. 'Juist niet. Bij de Thuiszorg, en dat heeft best pijn en moeite gekost, is het aantal leidinggevenden van vier naar twee teruggegaan. We streven naar een platte organisatie, waarbij onze medewerkers zelf een grote verantwoordelijkheid hebben.' Om de samenwerking te bezegelen, de mensen in het zonnetje te zet ten en de 130 medewerkers van de Thuiszorg en de 200 krachten bij het zorgcentrum aan elkaar te laten wennen, hield Corbis Plus Texel vrij dag, de Dag van de Zorg, een fees telijke bijeenkomst in De Kiekendief op De Krim. 'Feest geeft energie en verbindt mensen met elkaar. Hieruit kunnen prachtige dingen ontstaan en dat hebben onze medewerkers hard nodig.' Jubilarissen Tevens werd de gelegenheid aange grepen vijftien jubilarissen die 12,5 of 25 jaar in de zorg werken in het zonnetje te zetten. 12,5 jaar in dienst zijn Ria Boeyen-Tjepkema (Thuiszorg), Rianne Stevens-Schuur (Thuiszorg), Gerrien Zuydweg-Wij- nen (Zorgcentrum Texel), Jolanda de Wit-de Graaf (Zorgcentrum Texel) en Linda Koolhof (Zorgcen trum Texel). Vrijdag niet aanwezig, maar wél jubilerend zijn: Jeanette Polman-Keijser (Zorgcentrum Texel), Rieneke Verhagen-Bekkers (Thuis zorg) en Gerda Veeger-Koorn (Zorg centrum Texel). 25 jaar werkzaam in de zorg zijn Karin Eelman-van der Slikke (Zorgcentrum Texel), Ria Zijm -van Ree (Zorgcentrum Texel), Lyda Witte-Kaercher (Thuiszorg) en de vrijdag niet-aanwezige Jan Zoetelief (Zorgcentrum Texel). Eilandcompetitie jeugdtennis Jeugdleden van tennisverenigingen Deuce, Heri Hodie en Oosterend spelen ook dit voorjaar een compe titie voor jeugdleden die nog geen wedstrijden aan de overkant spe len. Op deze manier doen zij wed strijdervaring op. De wedstrijden worden gespeeld in twee leeftijds groepen. Per wedstrijd spelen alle deelnemers een dubbel- en een enkelspel. Elk team kan per wed strijd maximaal zes wedstrijd p"nten verdienen. Programma: Jongste groep - donderdag: De Cocksdorp: 16.00 uur Oosterend A-Heri Hodie A; Ooste rend: 16.00 uur Heri Hodie B-Deuce B, 17.30 uur Heri Hodie C-Deuce A Oudste groep - zaterdag: Oosterend: 19.00 uur Hen Hodie 1-Deuce 1, 20.30 uur Deuce 2-Oosterend 1 Uitslagen: Heri Hodie A-Hen Hodie B 1-5, Oosterend A- Deuce B 2-4, Deuce A-Deuce C 3-3 DINSDAG 16 MEI 2006 Speelterrein Lange Stuk verdwijnt Het speel- en recreatieterrein aan het Lange Stuk in de Dennen verdwijnt. Het knusse speelveld, dat vooral bij ouders met jon ge kinderen populair is, wordt teruggegeven aan de natuur. De speeltoestellen worden overge bracht naar het Vierkante Stuk aan de Ploegelanderweg, waar een nieuwe speelplek zal worde gerealiseerd. De aanpassingen maken deel uit van het Verbeterplan Recreatieve Infrastructuur Nationaal Park, waar van de eerste fase dit jaar zal wor den uitgevoerd. Het Vierkante Stuk wordt heringericht. Rechts van de entree komt een ruime parkeerge legenheid met een nieuw toilet, dat rolstoelvriendelijk wordt uitgevoerd. Het sportveld, dat na forse regenbui en regelmatig onbruikbaar is, wordt gedraineerd en opnieuw ingezaaid. De boomsingels worden enigszins aangepast, zodat naast het sport terrein een nieuw, afgeschermd speelterrein ontstaat dat volgens Erik van der Spek in dezelfde sfeer wordt ingericht als het Lange Stuk. Verder komen er meer wandelpa den naar het recreatieterrein aan de Ploegelanderweg. 'Recht tegenover de ingang komt een pad, zodat wandelaars eenvoudig kunnen uit komen bij het Vierkante Stuk en hun auto ook elders kunnen parkeren. Dat neemt de parkeerdruk bij het terrein zelf enigszins weg', vertelt woordvoerder Erik van der Spek van Staatsbosbeheer. Het verdwijnen van de speelplaats aan het Lange Stuk zal vooral bij ouders met kleine kinderen wor den betreurd. Het afgeschermde terreintje, waar ook een toiletge bouw aanwezig is, wordt vooral bij mooi weer intensief gebruikt. 'Ik begrijp de teleurstelling, maar ik denk dat die van korte duur is. De nieuwe speelplaats krijgt dezelfde uitstraling en dezelfde intieme sfeer. Bovendien is het Lange Stuk vaak erg nat. We hebben er van alles aan gedaan om de toegangsweg (Eksterlaan, red.) te verharden, maar het wordt heel snel een grote mod- derbende. De afgelopen jaren ging het wel, omdat we drie extreem droge jaren achter de rug hebben, waardoor ook het grondwaterpeil aanzienlijk lager staat dan normaal. Maar bij een normale neerslag zijn het terrein en de toegangsweg heel snel onbruikbaar.' De verplaatsing moet nog worden goedgekeurd door het Overlegorgaan nationaal park Duinen van Texel, maar dat wordt gezien als een formaliteit, omdat de adviserende werkgroepen unaniem vóór zijn. Naast de verhuizing van de speel plaats worden meer aanpassingen doorgevoerd. Het eerste deel van het ruiterpad van de Rüigendijk tot het Krimbos komt dit jaar nog aan gelegd en een aantal sluippaden wordt gelegaliseerd. Enkele weinig gebruikte paden verdwijnen. Volgens Van der Spek is dat noodzakelijk, omdat ieder nieuw pad gecompen seerd moet worden. Daarom wordt ook het Lange Stuk 'teruggegeven' aan de natuur. Alleen bij de barbe cueplaats en bij het Vierkante Stuk blijven toiletgebouwen aanwezig. De huidige oude groene gebouw tjes maken later dit jaar plaats voor nieuwe toiletten, ontworpen door Meyert Boon en gebaseerd op de privésanitairunits die Boon produ ceert voor onder andere campings. Het ontwerp is in samenwerking met SIGT, de Stichting Integratie Gehandicapten Texel, tot stand gekomen. De nieuwe toiletten zijn voorzien van een brede deur en rolstoelvriendelijk. De aanpassingen worden gefinancierd door Staats bosbeheer, het nationaal park en de provincie Noord-Holland. fcben er weer. Hartelijk dank voor alle belangstelling tijdens "lijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. [Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: Ö.10 tol en met 3 regels. p« 'egel meer €1,70 (hd. btw). fOTO-TEXELAARTJE: daatsmg foto €12,50,- 6X0 tekst, alleen voor Particulieren die iets te toop aanbieden. jfaddenweb.nl Grootste van de wadden, w site er al op? Jr°°t 'n het klein! In de rtèalderstraat moet ie ran Te koop onderhoudsvrije chalet, 11 x 4.20 m., geh. compl. ingericht met 2 slaapkamers., douche, wc, super de luxe keuken, incl. vaatwasser, van €49000,- nu voor 34500,-. Info: 06- 55814236/06-42394948. De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels'. Tel. 321815/321266. Texelse kaas van We- zenspyk. Te koop: huifkar voor pony, enkel en dubbelspan met tuig voor Shetlander. Vaste prijs €650.- (huifkar tuig). Tel. 06-20428041 (na 18.00 uur: 313478). Uinu OOU ArtLUUUKh ^^i.yLUCHTÈLINGENZORG T WEDEROPBOUW WIJ BLIJVEN Boetiek "Allerlei" in De Koog: Vero Moda, Vero Moda. Elke dag de nieuw ste modetrends. Ook zon dags geopend. Te dik, te dun, te moe? U bent aan Herbalife toe. G. Bergsma, tel. 314875. Complete collectie bad kleding O'Neill, Protest, Björn Borg, Cyell. Mantje Life Style Stores. Betaalbare kinderkleding van maat 52 t/m 176 bij B-Kids, Hogerstraat 6. Wij zijn i.v.m. vakantie gesloten van 8 t/m 26 mei, Schoenmakerij Van Osch,Weverstraat. T.k.: super vleespakket ten van 10,20 of 40 kilo. P. v.d. Star, tel. 322135. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Tijd voor de tuin, kijk op de geraniummarkt bij Schermer-Schuyl. Meer bewegen? Kom slenderen bij BodyCare Texel. Bel 315 206 of www. bodycaretexel.nl www.voordeelland.nl voor reparatie. Welke twee dames willen ons helpen bij de wissel van de chalets op vrijdag? De Koorn-aar, 312931. Wasmachines, drogers, koken, vriezen. Alles uit voorraad leverbaar. Voor deelland Oudeschild. 322398. Woonruimte gezocht: bij voorkeur rustig gelegen. Voor vrouw van in de 40. Tel. 06-47036561. Elke vrouw heeft recht op een Pieter'Dros aanrecht! 20 mei Open Dag bij Pie- ter Dros van 11.00-19.00 uur Houtbewerking. Nu ook Aga-dealer! Laag- waalderweg 46, De Waal. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Menig klant is slechts een tikkeltje verbrand, maar... beschermt u ook uw haar? Qnipp Kapsalon biedt na tuurlijke verzorgingspro ducten die beschermen tegen de zon! Waalderstr. 15. tel. 312227, ook zonder afspraak. Reparatie van alle bruin goed- en witgoedappa raten in eigen technische dienst. Voordeelland Ou- deschild, 322398 (met een Qnipp-oogje naar kapster Ireen) Prin ses. zoals jij is er geeneen! Van Harte Gefeliciteerd! Dikke kus! Tegelhuis Oosterend. Service. Geopend van 13.30-17.30 uur en op za terdag van 10.00-13.30 uur. 20 mei Open Dag van 11.00-19.00 uur Win een Kitchen Aid bij Pieter Dros Houtbewerking, nu ook Aga-dealer Laagwaal- derweg 46. De Waal Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem, Voordeelland Ou- deschild, 322398. Doe de ijstest! 20 mei bij IJsboerderij Labora, Hol- landseweg 2, De Cocks dorp. Proef en win een prijs. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Complete collectie san dalen/slippers. Teva. Lizzard, Merrell, Ecco, Nike, Protest, e.a. Mantje Life Style Stores. De door u meegebrachte bloembakken worden door ons gratis met potgrond gevuld Geraniummarkt Schermer-Schuyl. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Geraniummarkt Scher mer-Schuyl. hele maand mei geopend Gaastra, Helly Hansen, Zembla, enz. Stoere kle ding voor landrotten, zeehaaien en guppies. Natuurlijk in "De Skilder- kaai" haven Oudeschild. Bloemkool op! Grote sortering groenteplan- ten en chrysantenstekken! Komkommer en prei vooraf bestellen bij P&J. Beatrix- laan 17. tel. 312573. Op 20 mei Open Dag van 11 00-19.00 uur met Aga kookdemonstratie bij Pieter Dros Houtbewer king (nu ook Aga-dea ler) Laagwaalderweg 46, De Waal. Zonnebrillen van Julbo voor volwassenen, kinde ren en baby's. Mantje Life Style Stores. Openingstijden Kring loop Effe Kieke: dinsdag t/m vrijdag 12.00 tot 17.00 uur en zaterdag 10.00 t/m 17.00 uur. Tel. 06- 53898264/0222-321113. Uw feestje wordt een succes bij Restaurant Bos en Duin. tel. 315541 De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 5,10 6,80 8,50 10,20 11,90 13,60 15,30 17,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Adres Tarief incl. 19% BTW 1 Postcode/plaats I Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van: Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe Kieke Schilderweg 253, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Antiek, boeken, curiosa bij De Bonte Hond, Haven 12, Oudeschild. Open 11- 17 uur, ma. gesloten. Voor permanent make up- wenkbrauwen, eye liner, full lips, 315 206 www.bodycaretexel.nl Voor een uitgebreid sor timent en topkwaliteit planten. Geraniummarkt Schermer-Schuyl. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Falke sokken, perfecte collectie voor hardlopers en wandelaars. Mantje Life Style Stores. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588 www.voordeelland.nl. Bruingoed en witgoed. Hairstyling Talou is we gens vakantie gesloten van 19 t/m 27 mei Verkoop van gebruikte bromfietsen Bruining, De Koog, (0222) 317333. Geraniummarkt Scher mer-Schuyl. Waar? Bij Gamma natuurlijk! Lexet glas in lood voor nieuw en restauratie. Rein de Graaf, 06 36098550 www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Aquarelles voor beg. en gevord. Event, buiten schilderen. Tel. 316712 Gaastra, Helly Hansen, Zembla, enz. Stoere kle ding voor landrotten, zeehaaien en guppies. Natuurlijk in "De Skilder- kaai", haven Oudeschild. TEUOKO Buitentoernooi Volleybal 2006 bedankt: Staatsbosbeheer voor de Paar- denwei, de Gemeente voor het veld, Rode Kruis colonne, Erna, Corrie, Riet, Wil, Els, Trees, Joost. Jeroen voor de pleisters. De Krim voor van alles, Kogerstrand voor het kampe ren, SV De Koog, De Shelter en de buren voor het begrip. Drijver voor de stalling, Van der Linde voor de kar, De Bolder voor de kramen, Desiré voor het fornuis, Eierlandsche Huis en Scouting voor de apparaten. Tatenhove voor de container en Amsing voor de containers. De Wit Installatie voor de techniek, Benz voor het kantoor, Hanos voor de natjes en droog jes, Hans voor het prikken, Kobeko voor de mannen, de adverteerders voor de steun, de leden, vrijwilligers, ouders en kinderen voor het werk en de goden voor het weer!!

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3