Redacteur op de golfbaan, wat nu? Sp°rt 'Tegen je principes in rustig worden' Texel stelt teleur op Waddentoernooi TEXELSE COURANT Texelse ruiters sterk in dressuurwedstrijd WOENSDAG 24 MEI 2006 Mijn vader zei altijd dat ik handen heb gekregen om mee te werken, maar nu weet ik beter: de handen die we van Onze Lieve Heer heb ben gekregen, zijn gemaakt om te golfen. Dat leer ik van golfpro Joost Brieko, die mij uitlegt hoe ik de stok, sorry club, moet vast houden. De redactie tussen de elite op de golfbaan, wat krijgen we nou? Met die elite blijkt het wel mee te vallen, Jan en alleman lijkt hier wel rond te lopen. Een boerenzoon die elk dubbeltje het liefst drie keer zou omdraaien moet voor zo'n bezoek aan de golf baan wel een heel goede reden hebben. Die is er: een gratis proef les (elke zaterdag om 15.30 uur), waarmee Golfschool Texel al een tijdje aan de weg timmert. En een maandabonnement voor €37,50. En ik maar denken dat golf zo'n dure sport is. Ik had wel enige drempel vrees, maar het hielp toen ik laatst een praatje maakte met greenkee pers Hans Witte en Bart Weisman. Twee nuchtere Texelaars die mij op het hart drukten dat golf aller minst een elitesport is. 'Ook Hans van Maldegem loopt hier regelmatig rond', waarmee ze maar wilden zeg gen dat ook zo'n 'gewone' vracht wagenchauffeur een verdienstelijk balletje kan slaan. Waarom zou ik het dan niet kunnen? Dus op naar De Cocksdorp, waar ik mij dinsdagmorgen op de dri- vmgrange meldt voor het inloopuur. Met uitzondering van de maandag wordt elke dag, onder leiding van een van de vier professionals van Golfschool Texel, een onderdeel van het golfen geoefend. Vandaag is dat de swing, ofwel de afslag vanaf de fee. Met bewondering kijk ik hoe Kees Boks uit De Koog het balletje keer op keer een meter of 150 weg slaat, waarbij het steeds binnen een straal van tien meter van het richtpunt belandt. Nog geen Tiger Woods, maar het ziet er net zo sim pel uit als Dennis Bergkamp te zien scoren met een lob. Dan zet Joost een mandje ballen voor me heer. Golfen blijkt geen kwestie van een stok pakken en slaan. Het begint met het kiezen van de stok, in mijn geval ijzer 7. Dan het vasthouden van de grip, het handvat. Linkerhand boven, rechts onder, de duimen zus, de wijsvin gers zo, het past allemaal alsof de Schepper inderdaad een golflief- hebber is geweest. 'Een plaatje', vouwt Jeroen van der Vring, even eens golfprofessional, mijn vingers zoals het hoort. Daarmee ben ik er nog niet: 'Bepaal de richting waar je heen wiltde voeten op schouder breedte, de knieën licht gebogen, ontspannen en dan één soepele zwaai.' Bij de eerste slag komt de bal weliswaar in beweging, maar alweer een paar meter verder tot stilstand. Teveel aan de bovenkant geraakt. 'Liever te diep dan te hoog, de stok is gebouwd om een plag te slaan', luidt de aanwijzing. Dan maar een keer zonder bal. mikken te worden.' Vanaf een bankje volgt Josje Eelman van de Pijpersdijk de verrichtingen: 'Les heb ik eigenlijk nooit gehad. We pakten een stok en begonnen gewoon. Dat inloopuur is ideaal. Voor mij heeft het geen zin om een half uur les te nemen, wat zo lang blijf ik niet geconcentreerd. Hier krijg je een aanwijzing, je gaat door en ze komen weer eens langs. Als je een fout maakt, dan wijzen ze je daarop. Door de herhaling ga de herfst de mooie kleuren.' Verderop oefent Hans van Mar wijk, in het dagelijks leven para instructeur, zijn swing. Wat zoekt een jongen, die tuk moet zijn op snelheid en sensatie, in een rustige omgeving als de golfbaan. 'Para chutespringen is inderdaad een heel snelle sport en als instructeur ben ik de hele dag druk bezig om mensen te begeleiden en te vermaken. Het golfen is voor mij een mooie tegen- op de tee, hét buisje waarop de bal rust. Die weet ik te raken. Met her nieuwd zelfvertrouwen neem ik de beginhouding aan, nu mét bal. Soe pel in de spieren, en dan de zwaai. Een ongekende sensatie maakt me van mij meester. De bal vliegt weg en landt met een fraaie boog zeker honderd meter verder. De vreugde is van korte duur, de volgende slag is alweer mis. 'Te gespannen', zegt Jeroen. 'Tension kills the swing, je moet ontspannen.' Langzaam wordt mij duidelijk waarom je sommige kerels uren achter elkaar hun swing ziet oefenen. 'Hoe beter je voorbe reiding, hoe groter de kans is dat je elke keer op dezelfde manier achter de bal staat, waardoor je dezelf de beweging herhaalt en hetzelfde resultaat kunt verwachten.' In het resterende uur laat hij me slaan en al snel ligt het veld bezaaid met bal len. Niet alleen van mij, ook voor en achter mij wordt wat afgeswingd. 'Ik golf al een jaar of zes', vertelt Kees Boks tussen twee slagen door. 'Ik heb vroeger weinig les genomen omdat ik het zonde van mijn tijd vond. Nu kun je gewoon inlopen als je tijd hebt en je wordt van A tot Z begeleid en alles komt in een boekje.' Daarmee bedoelt hij GRIP (Golf Readers Instruction Plan), het boekje dat iedere leerling bij aan vang krijgt en waarin de vorderingen worden bijgehouden. Boks: 'Dat heb ik net nodig. De kleine dingetjes die ik niet goed deed, halen ze er nu uit. Ik kan de bal nu neerleggen waar ik hem hebben wil. Golfen is erg leuk, maar het allermoeilijkste is om dwars tegen je principes in rustig je het steeds beter doen. En dat is leuk, want ik wil ook mijn man wel eens van de baan meppen.' Irene Schuijl schuift aan: 'Deze baan is goddelijk. Zaterdag was de jaar lijkse Vogelteldag. Hebben we 77 verschillende soorten vogels geteld, onder meer de lepelaar en de velduil. Ik zoek hier meer naar orchideeën dan naar de bal.' Kees Boks: 'leder jaargetijde heeft z'n bekoringen. Nu zit je in de bloemen en de vogels, in hanger. Ik ben graag buiten en als ik na het springen 's avonds een rondje loop over de baan, ben ik even lekker op mezelf. Ik wil graag beter leren golfen, maar lessen dat lukt niet. Met dit inloopabonnement kan ik terecht als het mij uitkomt. Gecontroleerd oefenen, dat gaat prima. Golfen heeft wel de naam dat het elitair is, maar ik denk dat ik het bewijs ben van het tegendeel. Het heeft z'n etiketten, maar dat heeft elke sport. Maar zeker op Texel is het heel toegankelijk, ledereen is even vriendelijk en oprecht in je geïnteresseerd.' Joost Brieko, die het liefst van de daken zou schreeuwen dat golf een sociale en leuke en - in ieder geval op Texel - laagdrempelige sport is: 'Als golfpro heb ik mezelf de vraag gesteld: wat is de ideale manier waarop ik mensen wil begeleiden? Privéles is een mómentopname, waarbij je geen stok achter de deur hebt of mensen gaan oefenen op datgene wat ze in de les hebben geleerd. Mijn grote frustratie is als ik ze een dag later op de eerste hole zie afslaan en ze diezelfde technische fout zie maken die ik ze in het uur privéles heb proberen af te leren. Om je leerling naar een niveau te krijgen waar je hem heb ben wilt, moet je dingen herhalen. Niet tot vervelens toe, maar in een prettige, ontspannen sfeer waarbij tijd is voor een praatje met elkaar en op een tijdstip dat het hun past. Op de manier waarvan jij nu hebt geproefd.' Ik moet toegeven: het is leuk en het werkt. Als de bodem van het mandje in zicht komt, vliegen de ballen steeds verder en in de goede richting. Met de swing komt het wel goed, nu nog het putten, chippen, pitchen en de bunker. Gerard Timmerman Tijdens hel inloopuur van Golfschool Texel wordt op de drivingrange van de golfbaan de swing geoefend. Op het terrein van manege Aken- burg nabij Den Burg werd zondag de eerste onderlinge wedstrijd van het seizoen gehouden. Leden van de rijvereniging konden zich inschrijven voor zowel het sprin gen als de dressuur. Ook de leden die nog geen officiële wedstrij den starten, lieten in een proef hun rijvaardigheid beoordelen door een jury. Bij deze niet-fede- ratieruiters scoorde Mirjam Hin met haar nieuwe pony Candy het hoogste aantal punten (198). Ook Amba Erkelens (190) liet een nette proef zien. Bij de paarden was Sifra van der Vis overduidelijk het sterkst. Zij startte voor het eerst met een nieuw paard, Oralzflug Nova. De scores van 196 en 204 punten leverden haar niet alleen tweemaal een eerste plaats op. maar ook vier winstpunten. Bij de pony's die al wedstrijden rijden, de federatieruiters, was Elsemieke de Lugt goed op dreef. Tijdens de prijsuitreiking werd ze voor het oog van de clubleden in het zonnetje gezet voor haar optreden tijdens het Texelweekend. Daar was ze de beste deelneemster in de klasse L2, wat haar het Rabobanktalentenpak- ket opleverde. Zij mag samen met de andere winnaars van dit pakket een dag naar Anky van Grunsven. Zij was ook zondag onverslaanbaar. Met haar pony Pirouette behaalde zij tweemaal de eerste plaats en drie winstpunten. Ook de andere deel nemers lieten nette proeven zien, zodat de jury veel punten kon weg geven. Ook bij de springwedstrijden, die 's middags werden gehouden, reden veel deelnemers een keurig par cours. Gerard Roeper bleef twee ronden foutloos en ook Jorieke Meijer bleef zonder fouten. In de stijlpunten was zij met 50 en 53 Roeper net de baas, zodat zij twee maal eerste werd. Beiden kregen vier winstpunten. Gerard Roeper was al startgerechtigd in de klasse L en ook Jorieke Meijer mag nu naar deze klasse promoveren. Mariska Witte startte met Typical Dutch voor de eerste maal in de L-klasse. Zij beleefde een prima debuut. Zowel in het basisparcours als in de barrage bleef zij foutloos en reed zij de snelste tijd. Ook Marian van der Geest bleef beide parcour- sen foutloos en behaalde bij het tweede parcours het oranje rozet. Bij de pony's die nog geen offici ële springwedstrijden mogen rijden, reden Yasmijn van Rongen met Isis en Sascha Drijver met Amaranta als enigen een foutloos parcours. Dat leverde beiden een eerste prijs op. De andere pony's lieten wisselende prestaties zien. In de klasse B bleef Daphne de Ridder het eerste par cours foutloos. In het tweede par cours moest zij 21 strafpunten laten noteren. Caroline Wetenkamp bleef beide parcoursen foutloos, evenals Simone Plaatsman en Sophie Bak ker. Anika Smit sprong met haar pony Luna tweemaal foutloos in de klasse L. De volgende onderlinge wedstrijd wordt gehouden op 10 septem ber, waarna het totaalklassement kan worden opgemaakt, waarmee bekend wordt wie de wisselbekers overnemen van Frida Tuitman en Kris Arkenbout. Uitslagen: Dressuur met-federatie - Paarden 1.Patri cia van der Slikke met Pajona 185: pony's cat. A/B, tweede proef: 1 .Suzanne Veen met Noor 183; cat C/D: 1.Mirjam Hin met Cany 198; cat. E: 1 Amba Erkelens 190, 2. Janice Blaauboer met Happy 179 Rijbaan 1: B-paarden: 1.Sifra van der Vis met Oralzflug Nova 196. B-pony's cat.C/D. 1.Simone Schagen met Bimob 192, 2. Anika Smit met Luna 185; winstpunten voor Caroli ne Wetenkamp 182 en Sophie Bakker 181 Li cat. C: 1.Daphne de Ridder met Humpy 177 L1 cat. E: 1-Tessel Veltkamp met Pocahontas 193; winstpunten voor Marissa Roeper, 188 en Ilse van der Star, 188. L2 cat C/D 1.Else mieke de Lugt met Pirouette 201. L2 cat. E; I.Desiree Witte met Tora 179. L2-paarden: LLeonie van Schaik met Texel Consensus 197. LI-paarden; Ummetje Duin met Rubber' Soul 193; winstpunten voor Jan Hin 182 en Mariska Witte 180. Rijbaan 2: B-pony's cat. C/D: 1 en 1.Simone Schagen met Bimob en Anika Smit met Luna, beiden 186. B-paarden: Sifra van der Vis met Oralzflug Nova 204. L2 C/D 1.Else mieke de Lugt met Pirouette 190. L2 cat E: 1 Maaike Speckmann met Rose K 175 L1 cat.C: 1.Daphne de Ridder met Humpy 169 L1 cat.E: 1.Marissa Roeper met Spike 179. M1-paarden: 1 .Eva van der Linde met Unique Lady Texel 177. Rijbaan 3: Z2-paarden: Eerste proef: i .Eva van der Linde met Pnde Silvano Texel 210; tweede proef: 1-Eva van der Linde met Pride Silvano Texel 206. M2-paarden: eerste proef. 1 Anjo Kikkert met Patrix 181; tweede proef; LAnjo Kikkert met Pathx 174. M1-paarden: 1.Evelien Duin met Phoebus 182. L2-paarden: LHannita Visser met Timdora 195. L1 -paarden: Umme tje Duin met Rubber Soul 178 Springen: Pony's met-fed. cat.C: 1.Yasmijn van Rongen 0 fouten, 47 stijl. Cat. D/E: 1 .Sascha Drijver met Amaranta 0 ft, 37 stijl Paarden, met fed.: 1.Patricia van der Slikke met Pajona 21 ft, 38 stijl. Pony's federatie. 1 parcours: KI.B cat.C: 1 Daphne de Ridder met Humpy 0 ft. 40 stijl. Klasse B. cat.D/E: 1.Maaike Speckmann met Rose K 0 ft. 43 stijl. Klasse L cat. D 1.Anika Smit met Luna 0 ft Tweede parcours: 1 Anika Smit met Luna 0 ft. Klasse B. cat. D/E: 1.Sophie Bakker met Sam 0 ft 43 stijl. Cat. O 1 Caroline Weten kamp met Pax Potter 0 ft. 46 stijl. Paarden: Eerste parcours: Klasse B: 1 Jorieke Mei|er met Irco V 0 ft. 50 stijl. Klasse L: 1 Mariska Witte met Typical Dutch 0 ft. barr. 46,54 sec. Tweede parcours: Klasse B: 1.Jorieke Meijer met Irco V 0 ft. 53 stijl. Klasse L: 1 .Marian van der Geest met Promis 0 ft. Afrikaans drummen In kamphuis Elba op Zuid-Haffel bij Den Burg geeft de Senega lese percussievirtuoos Mamour Seek van 19 tot en met 23 juli een workshop Afrikaanse percussie. Onderdeel van de vijfdaagse is een strandfeest bij paal 9. De vijfdaagse workshop wordt georganiseerd door Slaptones uit Winsum. Het festival op het strand vindt plaats op zaterdag 22 juli, deelname staat open voor iedereen. Er vinden optredens en presentaties plaats met Afrikaanse percussie en didgeridoo en het publiek wordt uitgenodigd deel te nemen aan de Afrikaanse dans. Het festival begint om 17.00 uur en duurt in ieder geval tot zonsondergang. Deelname aan de vijfdaagse work shop op Elba kost €275,-, inclusief logies. Huur van een instrument kost €15,- voor vijf dagen. Donderdag 20 en vrijdag 21 juli worden ook losse workshops percussie, dans en did geridoo gegeven. De prijzen hiervan variëren van €7,50 tot €12,50. Meer informatie is te vinden op www. slaptones.nl. Opgeven kan via de website of bij Harry van Blerck, tel 06-12101386. Muziek in De Aanleg Enkele weken geleden waren zij trot se winnaar van het ensemblefestival van de muziekschool en komende zondag maken zij hun debuut met een optreden in Herberg de Aan leg in De Cocksdorp: Anna's Jazz Band. Deze band, rond zangeres Anna Trap, is eind 2005 opgericht en speelt een mengeling van jazz, funk en soul. In het repertoire van de band zijn jazzstandards opge nomen, maar ook werk van recente datum als Twenty Something van Van der Velden sneller dan ooit in marathon Hoorn Erik van der Velden is zondag derde geworden in de marathon van Hoorn. Hij liep een snelle race. Met zijn eindtijd van 2.50.37 minuten verbeterde hij zijn per soonlijk record met bijna zeven minuten. Van der Velden schreef zich nog maar kort geleden in voor de mara thon van Hoorn, die pas twee keer eerder werd gelopen. Reden was de voor hem teleurstellend verlopen marathon van Rotterdam op 9 april. Dat matige resultaat was volgens hem te wijten aan een gebrekkige verzorging. Er stonden weliswaar om de vijf kilometer drinkposten, maar langs het parcours in Rot terdam waren geen bananen en sinaasappels verkrijgbaar. Van der Velden, die volgens eigen zeggen veel kleine beetjes eten nodig heeft, kreeg na 25 kilometer last van een hongergevoel, waarna zijn boven beenspieren snel verzuurden. Hij finishte in 3.00.37. De Texelaar was beter te spreken over de organisatie in Hoorn, waar wel bananen werden uitgedeeld. Bovendien waren de weersvoor spellingen redelijk gunstig: een tem peratuur van rond de 16 graden, bewolking en wind kracht 4 uit het zuidwesten. Het parcours liep via de dijk langs het IJsselmeer door karakteristieke dorpjes. Na 21 kilo meter liepen de atleten grotendeels via dezelfde weg terug. Met zo'n 1200 deelnemers aan de start vond Van der Velden het 'met een erg gezellig', rapporteert hij zelf. Het veld werd op weg gescho ten door mannen in historische kostuums die een origineel kanon bedienden. De Texelaar was erop gebrand zijn vorig jaar op Terschel ling gelopen persoonlijk record van 2.57.30 te verbeteren. Na de mara thon van Rotterdam had hij twee weken rust genomen, waarna hij een trainingsprogramma van sport- firma Adidas had gevolgd. Van der Velden liep een zeer constante race, waarin hij iedere twintig minuten vijf kilometer aflegde. Na 21 kilome ter lag hij achtste in het deelne mersveld. Maar door voortdurend te blijven eten, kon hij zijn tempo vasthouden en met nog vijftien kilo meter voor de boeg begon hij een ware inhaalrace. Veel van de voor hem lopende concurrenten had den problemen met de harde wind of kregen kramp. In derde positie was het of Van der Velden vleugels kreeg en aangemoedigd door de toeschouwers liep hij snel in op de nummer twee. Die kreeg echter door dat hij achterhaald dreigde te worden en zette nog even flink aan Uiteindelijk kwam Van der Vel den een paar seconden tekort op de finishlijn, die was getrokken op de markt in Hoorn en waar op dat moment net de zon doorbrak. Desondanks was hij zeer tevreden. Hij eindigde voor het eerst op het podium, verbeterde op spectacu laire wijze zijn persoonlijk record en mocht na afloop een leuke geldprijs in ontvangst nemen. Van der Velden, die hoopt dat dan meer Texelaars aan de start staan, wil volgend jaar een aanval doen op het parcoursrecord van 2.44.45. Dit jaar doet hij nog mee aan een wed strijd over 17 kilometer op Curagao (in juni), de halve marathon van Vlieland (augustus), van Dam tot Dam (september) en de populaire Berenloop op Terschelling (novem ber). Daarna gaat hij in training voor de Zestig van Texel, die volgend jaar wordt gehouden. Jamie Cullum. Naast de zangeres bestaat de band uit drummer Daniël de Boer, bassiste Martme Timmer, pianist Erik Brouwer, trompettist Adriaan de Boer, saxofoniste Maria Trap en fluitiste Renske van Raap horst. Het optreden van Anna's Jazz Band wordt afgewisseld met optredens van Sloppy Tom. Ed van Bommel speelt bovendien enkele solowerken. En als altijd is er alle ruimte voor een sessie. De optre dens beginnen om 14.00 uur, de toegang is gratis. De Texelse sporters zijn afgelo pen weekend teleurstellend derde geworden in het Waddentoernooi, de jaarlijkse sportieve uitwisse ling van de vijf Nederlandse Wad deneilanden. Daarmee kwam een einde aan een drie jaar lange zegereeks. De 25ste editie vond plaats op Vlieland en werd geken merkt door stormachtig weer. Het overgrote deel van de Texelse sporters zou vrijdag met De Vriend schap van Sil Boon naar buureiland Vlieland vertrekken. De harde wind dreigde roet in het eten te gooien, maar doordat het tij afgaand was en het veerbootje wind mee had, waagde Boon de oversteek. Een deel van de Texelaars durfde het echter toch niet aan en ging via Harlingen. Texel had op grootse wijze willen uitpakken. Speciaal voor de jubile umeditie zouden zeven vertegen woordigers van diverse sporten via een tandemsprong op Vlieland lan den, gewapend met de groen/zwarte eilandvlag. De harde west-zuidwes tenwind, die uitschieters kende van kracht acht tot negen, maakte dit echter niet mogelijk. Ook de andere eilanders hadden moeite om naar Vlieland te komen. Door het slechte weer en vertraging van afvaarten moesten verscheidene sporters ver stek laten gaan of arriveerden zij pas later. Vanwege het slechte weer werden het tennissen, surfen en vis sen afgelast. Het voetbal, dat voor Aspergedagen Waren er tijdens de landelijke ope ning van het aspergeseizoen op 13 april nog geen verse Texelse asperges voorhanden, nu zijn ze er volop. Daarom organiseren Bert en Meina Keijser in samenwerking met Texel Catering Banket Service een proef- en beleefdag op hun bedrijf Deelnemers krijgen op het aspergeveld uitleg over de inten sieve aspergeteelt. In de verwer kingsruimte wordt verteld over het wassen en sorteren van de Texelse Ruiters van start in Westerbork Vijf Texelse ruiters deden zaterdag mee aan een bijzonder regenach tige samengestelde menwedstrijd in Westerbork. Dennis Kuiper behaalde met Lars een vijfde plaats en komt volgende keer in een hogere klasse uit. Ellen Blom en Annemieke Bos kwamen ten val en werden gediskwalificeerd. Mandy Bosma beet de spits af met een heel nette dressuurproef (202 punten). Hierna reed ze een springparcours, waarbij ze 12 straf punten opliep. Doordat haar pony Svenna driemaal op de eerste hin dernis weigerde, mocht ze niet ver der deelnemen aan de cross. Frida Tuitman deed met Mikado voor het eerst mee aan een samengestelde wedstrijd. Zij behaalde 181 punten in de dressuur. Bij het springen tikte Mikado een paar balken aan, wat 20 strafpunten opleverde. In de cross maakte Frida een stuurfoutje, waardoor ze een hindernis opnieuw aan moest rijden. Verder foutloos behaalde ze de eindstreep in een tijd van 5.06 minuten. Dennis Kuiper behaalde met zijn paard Lars 179 punten bij de dressuurproef. Hierna volgde een netjes springparcours, met 8 strafpunten door een val lende balk en een weigering. De cross vond Lars helemaal het einde. Kuiper reed een foutloze cross in 4.37 minuten, goed voor een vijfde plaats. In de volgende wedstrijd komen Dennis Kuiper en Lars uit in een hogere klasse, L. Ellen Blom en Annemieke Bos reden ditmaal al in de klasse L. Bos reed met Lionardus een nette dressuurproef (167 pnt), maar het ging mis bij het springpar cours. Lionardus tikte teveel balken aan, waardoor Bos 36 strafpunten opliep en werd uitgesloten van de cross. Zij ging evengoed van start, maar bij de vijfde hindernis had ze een communicatiestoornis met haar paard, waardoor ze voorover van haar paard viel en de cross niet kon vervolgen. Ellen Blom behaalde met Okona 181 punten in de dressuur proef. In verband met haar leeftijd rijdt zij dit jaar mee met de paarden, wat het springen lastig maakte. Alle hindernissen waren op paardhoogte gebouwd. Toch kwam zij hier geheel foutloos doorheen. Ook de cross verliep goed. op één weigering na. Bij de voorlaatste hindernis had Okona geen zin meer en weigerde twee keer. Blom viel bij de laatste hindernis van haar pony en werd enkele meters voor de eindstreep gediskwalificeerd. De volgende samengestelde wed strijd zijn de regiokampioenschap pen in Wiermgerwerf, op 26 en 27 augustus. asperges en in de schuur van de boerderij bereiden koks van Texel Catering een compleet menu met asperge-lekkernijen. De aspergeda gen worden gehouden op zaterdag 27 mei en zondag 11 juni, beide dagen vanaf 17.00 uur. Deelname kost €30,- per persoon (kinderen tot twaalf jaar half geld), inclusief het aspergediner. Reserveren kan bij Texel Catering Service Ruud Boom (tel. 313791) en bij Bert en Meina Keijser (tel. 312658). zaterdagmiddag stond geprogranx meerd, kon wel doorgaan. Opa onderdeel behaalde Texel tien pun ten, de maximale score. Met biljai ten en darten, waaraan alle eiland? deelnamen, eindigde Texel onfe aan, waarbij moet worden opg? merkt dat de biljarters, ovengy; ook die van de andere eilanden, irj handicap moesten spelen. Dev? speeltafels waren dusdanig dien op elkaar geplaatst, dat het was om een goede stoothoudirê aan te nemen, zonder collega-bi jarters op de naastgelegen tafe' de weg te zitten. De badmintcr ners en hardlopers behaalden be; zes punten. De volleyballers stelp? teleur. De dames, die jarenlang s eerste plaats opeisten, moesten genoegen nemen met het brors De ploeg was wel verzwakt doors afwezigheid van aanvalster Man: Boekei en spelverdeelster Mieb- van den Bent. De heren, die ra slechts vijf basisspelers een beraa moesten doen op voetballer Waè van Beek, moesten hun grote ar- current Terschelling de winst late en eindigden op de tweede plaas De overallwinst ging dit jaar Terschelling (76 pt), gastheer Vfe land werd tweede (58 pt). Te» behaalde 46 punten en bleef óae mee de nummer vier, Schiermonri oog, nog net voor (44 pt). Amelan (34 pt) gaat als hekkensluiter boeken in. Opnieuw succes voor jeugd Mareis Nadat vorige week de oefenws- strijd tegen toptegenstander Yeta Bike gewonnen werd, sloegen jonge basketballers van De Marei zondag opnieuw toe door het be- jamintoernooi in Wieringerwert overtuigende wijze te winnen, waren de tegenstanders een sb jonger en kleiner, waardoor van es echte krachtmeting geen spra was. Toch maakten de Texelas mooie scores en werd goed saw gespeeld. Dat leverde hoge sa res op waarbij alle Texelse spöe tot scoren kwamen. Er is voor bestuur van De Mareis dan oi alle reden om verder te invested in deze ploeg door de training» te intensiveren en te profession* seren. De jonge basketballers a Casper Dros (22 punten), Tarra Guldemond (18), Max Hendriksfi? Lars van Rijn (10), Dennis (8), Joost Venneker (4), Sjoerd Ja de Lugt (4) en Marvin de Jong (2) jes Remko Spelde op WK floorball Texelaar Remko Spelde, zaam als sportleraar in het onderwijs, is momenteel actiele het wereldkampioenschap flw ball in Zweden. Hij is gesels teerd voor het Nederlands teï als verdediger. De eerste w* strijd verloor Oranje zondag»2 Slovenië.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 8