Expositie kinderen in Zelfpluktuin 1 EXELSE 2 COURANT Krols oPIENie Wolkers neemt zingend afscheid E Agenda E oud Papier teso DINSDAG 30 MEI 2006 Willem 'Parel' Roeper rookt poontjes bij de opening v Middellandseweg. kinderen uit Oudeschild in de Zelfpluktuin a Krabben, kreeften, vissen en schelpen. Ze passeerden de afge lopen weken allemaal de klasloka len van De Bruinvis in Oudeschild tijdens teken- en schilderlessen van kunstenares Door Dogger. De tekeningen en schilderijen die de leerlingen maakten, zijn tot en met zaterdag 3 juni te zien in de Zelfpluktuin aan de Middelland seweg. 'De krabben en de vissen lagen op tafel en wij zaten daar rondom heen te tekenen', vertelt Natasja Eelman, één van de zeven expo serende leerlingen, terwijl ze haar werken laat zien. 'Dat was leuk om te doen.' Ook mede-exposant Katja van Dooijeweerd vond het aange naam creatief bezig te zijn. Op de vraag of het met die vis niet een klein beetje rook in het klaslokaal, antwoordt ze dat dat meeviel. 'Nou ja, een klein beetje dan.' Dogger kreeg de vissen en de ande re dieren van Reina Witte en Arco en Wilma Vonk die ze van de kotter meenamen. Van der Star doneerde een roodbaarsforel. Het spul ging bij Dogger in de vriezer, totdat ze het nodig had voor de lessen. Ze liet de kinderen de zeedieren niet alleen natekenen, maar ook als inspiratie bron gebruiken om op een eigen wijze de afbeelding van een krab of een vis te bedenken. 'We heb ben aan zeefdruktechniek gedaan, aquarels gemaakt, gouaches, col lages en met acryl gewerkt.' In totaal gaf Dogger tien lessen op de woensdagmiddagen. De expositie werd afgelopen woens dag door Willem 'Parel' Roeper van een bijzonder tintje voorzien. Ver kleed als piraat rookte hij poontjes voor de kinderen. Dogger wil vol gend schooljaar opnieuw teken- en schilderlessen op de Bruinvis geven. Katja zag dat wel zitten. 'Ik zou het nog wel een keer willen doen.' De andere kinderen die exposeren zijn Marloes Roeper, Teun Dekker, Lis van Dooijeweerd, Carolien Smit en Jolijn Witte. De expositie is een onderdeel van de Week van de Zee. Op Texel Het was tien jaar geleden dat ik voor de laatste keer met mijn man op Texel was. Texel, ons geliefde eiland, waar mijn man zijn jeugd heeft doorgebracht en waar we regelmatig heen gingen. Na zijn overlijden kon ik het niet langer opbrengen mijn vakanties op Texel door te brengen. De herinneringen waren nog te vers. Ik maakte crui ses, ging naar mijn zoon in Frankrijk, maar Texel bleef trekken. Omdat ik minder mobiel werd, zat een autorit naar het eiland er niet meer in. Vorig jaar sprak ik hierover met mijn vrien din en haar man. 'Waarom gaan we niet met ons drieën?' stelden zij voor. Omdat ik niet zo goed meer kan lopen en hen niet tot last wilde zijn, aarzelde ik. Maar mijn bezwa ren werden weggewuifd. We huur den een appartement aan zee in het appartementencomplex waar ik met mijn man ook enkele keren was geweest en waarvan ik wist dat het up-to-date was. Toen we de boot afreden, kreeg ik het even te kwaad. Texel, ons eiland, zonder mijn man. We werden verwelkomd door een stralende zon. Het appartement was inderdaad van alle gemakken voorzien en bood een fantastisch uitzicht op zee. Het bleef veertien dagen prachtig weer en we genoten volop. We bezochten alle dorpjes, waarbij ik het erg moeilijk had in het pit toreske Oosterend. Daar wees ik het huis aan waar mijn man had gewoond met zijn ouders, broers en zusjes. Ik bezocht er de graven van mijn schoonouders en mijn schoon zusjes. We bezochten Oudeschild, waar we heerlijke vis aten. Ook maakten we een mooie wadden- tocht. We gingen naar het lood- \Yat 'k zeggen wou... Cursussen SWOT sendorp Den Hoorn, met de fraai gerestaureerde loodshuisjes en het mooie kerkje, en naar Den Burg, waar we op maandag de gezellige markt bezochten en in De Balcken heerlijke uiensoep aten. 'Hier zat ik ook vaak met Harm', vertelde ik mijn vrienden. Dat hebben ze dik wijls moeten horen: op dit terrasje zaten we vaak, in dit restaurant aten we dikwijls, daar hebben we veel gewandeld. Allemaal herinnerin gen die boven kwamen. We gingen naar De Cocksdorp, waar we foto's maakten van de vuurtoren. Naar De Waal. het kleinste dorpje met zijn sommeltjes. En naar De Koog, onze pied-a-terre, waar we bijna alle ter rasjes hebben bezocht en souvenirs en kaarten kochten. Ook gingen we naar het strand, maar veel verder dan met de blote pootjes in zee zijn we met gegaan. We bezochten het luchtvaartmuseum Texel, waar de broer van mijn man ons rond leidde en uitermate boeiend ver telde over de oorlogsherinneringen. Ook de Georgische begraafplaats en de geallieerde begraafplaats maakten diepe indruk. Mijn vriendin, een verwoed wandelaarster, heeft deze veertien dagen het hele eiland rondgelopen en optimaal genoten. Ik heb de familie van mijn man bezocht en daarbij vele herinnerin gen aan vroeger opgehaald, vaak heel emotioneel. Al met al is het een fantastische vakantie en een warm weerzien geweest met mijn dierbaar eiland. Toen we wegreden, regende het. Texel huilde en ik huilde mee. Bij de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) begint volgende week een geheugentraining voor ouderen. In de cursus wordt aandacht besteed aan de werking van het geheugen en de factoren waardoor dit wordt beïnvloed. Door gerichte oefeningen wordt het geheugen aangescherpt. Daarbij wordt gebruik gemaakt van videomateriaal en een cursusboekje. De cursus wordt gegeven door Lies- beth Rijk en kost €25,- voor vijf les sen. De lessen worden gegeven op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur. In september verzorgt de SWOT een cursus Spaans, gegeven door Isabel Gonzalez. Deze cursus begint op 5 september en duurt tot 19 decem ber. Deelname kost €70,-. Voor ouderen die daar problemen mee hebben, geven jongeren van het Jeugd Rode Kruis informatie over de mogelijkheden van een mobiele tele foon. Alle cursussen worden gegeven in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Voor inlichtingen en aan meldingen: tel. 312696. Spreekuur NWS De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden houdt donderdag 15 juni van 14.15 tot 15.30 uur spreekuur in De Buureton aan de Beatnxlaan in Den Burg. Dit spreek uur, voor mensen met gehoorpro blemen, vindt ieder kwartaal plaats. Wat ik zeggen Christel van Dijk, Rijsbergen. En ik maar blijven denken dat katers alleen in maart last van lentekriebels hebben. Er gemaks halve aan voorbij gaand dat ik ook vorige herfst al eens een emmer water over een nietsvermoedend, krijsend stel lawaaischoppers heb gegooid. Vannacht was het weer raak in onze straat. Om kwart over drie zat ik ineens recht overeind in bed. Mens, wat was dat voor afgrijselijk geluid? Wie werd daar vermoord? Toen de oorzaak tot mij doordrong, zakten mijn haren langzaam weer in positie. Een stel vrijgrage katten. Maar op dit uur van de nacht? Ik trok het dekbed over mijn hoofd en hoopte dat ze het snel eens konden worden en mij mijn slaap weer gunden. Heiaas-pindakaas, de wekker op het nachtkastje wees al tien over vier en nog waren ze niet uitge- krijst. Ik ben helemaal voor een gezellige aanloop tot het liefdes spel, maar moest het echt op deze lawaaierige manier? Het gevoel voor timing leek me ook een beetje zoek. Ik keek naar mijn slapende geliefde en was blij dat hij niet de gewoonte had uren jankend boven aan de trap te zitten om mij de treden op te lok- ken. Of nog erger, slaags raakte met een buurman die ook net op dat moment allerlei lusten in zich voelde opkomen. Kom op poes, dacht ik, hak de knoop eens door. Een man die zo afgrijselijk tekeer gaat, kun je toch niet als vader voor je kinderen nemen. Stel je de jankerds eens voor die daaruit voort kunnen komen. Daar moet je toch niet aan denken? Omdat poes blijkbaar met kon besluiten, nam ik de regie in handen. Met een emmer koud water en een omtrekkende beweging naderde ik de krijsende Romeo's. Haalde uit en net op het moment dat er één argwaan begon te krijgen daalde de stortbui over hen neer. Het liefdesvuur was in één plons gedoofd en de afgekoelde katers maakten zich razendsnel uit de voeten zonder nog één noot te laten horen: Mijn' poes, die het alles van onder de hortensia had aangezien, rekte zich verveeld uit, sperde haar bek wijd open in een angstaanjagende gaap en wan delde daarna kalmpjes achter me aan naar binnen. De lellebel. Pien Verberg Loodsproject Op het ingezonden stuk in de Texel se Courant van 24 mei Plannen makers Loodsproject Den Hoorn hebben geen enkele visie van Rob Houkes heb ik het volgende com mentaar. Er valt zeker heel wat op en aan te merken over/op het Loodsproject. Daarvoor zijn onder meer openbare besprekingsavonden in het dorps huis in Den Hoorn belegd. Visie kan de plannenmakers echter niet ont zegd worden, soms verrassend en soms direct te verwerpen, althans dat vind ik. Of je het met hen eens bent, is dus een geheel andere kwestie. Zindelijk denken, meneer Houkes. Het Loodsproject zet wel wat in beweging en heeft sommige Hoorn- ders geïnspireerd tot uitstekende plannen. Denk bijvoorbeeld aan de oliemolen van André Smit, beschre ven in de Texelse Courant van 19 mei. Wat een negativisme, meneer Hou kes. En wat een enorm podium krijgt u. Dat roept vragen op. Meneer Houkes, er bestaan op Texel ook tradities van overleg, opbouwende kritiek, soms fijntjes op boerenma nier gebracht, en oprechte gemoe delijkheid. Het wordt voor u tijd het door u zo genoemde 'Boere- pummelistan' voorgoed te verlaten Want uw beschaving kunnen wij niet aan. Koos van der Burgh, Den Hoorn. at ik zeggen wou... Beste Pien, Als hartstochtelijk natuurliefhebber moet me iets van mijn hart. 'Wat is natuur eigenlijk', vraag je je in je column af. Dat is een belangrijke vraag. Mensen denken daar ver schillend over. Ik ben er nog met uit. Uit het vervolg van je column maak ik op dat jij natuur ziet als, of tenminste associeert met, een treurig samenraapsel van verbods bordjes, bizarre beheersactiviteiten, propaganda en ruzies tussen over heidsinstanties. Als er nou iets is wat in mijn ogen ver van de natuur staat, is dat het wel. Natuur zit voor mij meer in wat naast jouw oPIENie-stukje beschreven staat: 'Vogelnesten Slufter weggespoeld'. Volgens dit artikel reikte de invloed van Staatsbosbeheer niet verder dan het nauwkeurig geteld hebben van de verzopen nesten, en de con statering dat de gedupeerde vogels met bij de pakken neer zijn gaan zitten. Prachtig, zo hoort het ook, vind ik. Mijn meest geliefde natuur gebieden zijn die waar de mens nou eens niet alles naar zijn hand zet. De Hors is daar een voorbeeld van, en de Slufter dus soms ook. Het feit dat we op Texel een plek hebben waar jonge duintjes naar believen mogen groeien en weer wegstui ven en een plek waar de zee af en toe nesten van beschermde vogels wegspoelt, in het Nationaal Park nog wel, geeft mij een gevoel van vrijheid. Voor die vrijheid strijd ik, tegen alle gekanker in. Nu kom ik op een dilemma, en wel tussen die vrijheid en de bescherming en het beheer van die natuurgebieden. Die verbodsbordjes zijn bedoeld om te voorkomen dat de natuur onder de voet wordt gelopen. Dat je niet met een terreinwagen door de orchi- deeënveldjes op ons eiland mag crossen, vind ik terecht, maar het is ontegenzeggelijk een vrijheids- beknottende maatregel. Soms gaat dat te ver en lijkt een natuurgebied op een ouderwetse zondagmiddag, waarin je met je mooie kleertjes aan nergens tegenaan mag staan. Vrij heid is dan ver te zoeken. Ik vind dat op Texel overigens wel meevallen. Die beheersmaatregelen zijn be doeld om de natuur te verrijken. Dat doel wordt soms wel gehaald en soms niet. Ik ben er vaak niet zo enthousiast over. Het is mensen werk en het is ontegenzeggelijk een poging de natuur naar de hand van een groep mensen te zetten. Die hebben over de natuur zo hun eigen ideeën, en die streven ze na, vanaf het computerscherm en de tekenta fel. Inspraakavondjes over natuur beheer worden steevast bedorven door mensen die enkel en alleen, hun eigen belang nastreven. Vrijheid van denken is dan ver weg. Beste Pien, ik denk dat jij je daar net zo aan stoort. Ik hoop vurig, dat de mensen die over natuurbe scherming en -beheer beslissen (en daar zit ik niet bij) het belang van de vrijheid, die de natuur nodig heeft om te groeien en bloeien en die de harten van veel mensen verkwikt, scherp in het oog houden en zich niet blind staren op natuurdoelty pen, kleine belangen, subsidiepot jes en profileringsdrift. Daar is de natuur, inclusief de mens, niet bij gebaat. Arthur Oosterbaan, Den Burg. Wereldwinkel opent met feestweek Wereldwinkel Texel opent de nieuwe lokatie aan de Weverstraat met een feestweek. De officiële opening vindt plaats op vrijdag 2 juni, wanneer publiek vanaf 15.00 uur welkom is in de nieuwe winkel. Er worden lootjes en kleurplaten uitgedeeld, clown Bimo verzorgt vanaf 16.30 uur een programma voor kinderen en ereburger Harry de Graaf ver richt om 18.00 uur de officiële ope ning. Passend bij de doelstellingen van de winkel begint om 17.00 uur een demonstratie Afrikaans dansen en om 17.30 uur een demonstratie capoeira. Na de officiële handelin gen begint om 19.00 uur een optre den van Anna's Jazzband. Vanaf 20.00 uur speelt The Polaroids. Ter gelegenheid van de opening wordt een fotowedstrijd gehouden met als titel Laughing is the shortest distance between people. Inzen dingen kunnen tot en met 10 juni worden ingeleverd. De hele week hangen de' inzendingen naast de kleurplaten in de winkel. De win nende foto's worden beloond met cadeaubonnen van €10,-, €15, en €25.-. Een deskundige jury reikt op 16 juni om 16.30 uur de prijzen uit. Gedurende de feestweek krijgt iedere klant een aardigheidje en worden er lekkere dingen uit het assortiment uitgedeeld. Open dag De Krim Het geheel vernieuwde centrum van vakantiecentrum De Krim houdt zondag 25 juni open dag. De gehele dag kunnen bezoekers genieten van muziek, theater, film en diverse ver rassingen. De open dag sluit aan op het jaarlijkse Texelweekend, wan- neer Texelaars voor gereduceerd tarief kunnen kamperen. Het Texel weekend duurt van vrijdag 23 tot zondag 25 juni. Workshop: vormen in speksteen Bij de Muziek- en Dansschool geeft Jeanne van der Linden zaterdag 10 juni een workshop vormen in speksteen. Speksteen is een zachte steensoort die zich eenvoudig laat bewerken met rasp, vijl, mes en schuurpapier. In de workshop wordt gekozen voor kleine vormen die gemakkelijk in de hand liggen, zoals voelstenen en eenvoudige diervor men. In korte tijd kunnen mooie voorwerpen ontstaan, glanzend gepolijst. Er is plaats voor maxi maal tien deelnemers, de workshop wordt in de open lucht gegeven en duurt van 10.30 tot 12.30 uur. Deel name kost €17,50, inclusief materi aal. Aanmelden kan bij de Muziek- en Dansschool, tel. 313493 en via e-mailadres info@mdt-texel.nl. Opvallend helder, zuiver en krach tig zong Jan Wolkers bij zijn ver trek de achterblijvers toe: We'll meet again, don't know where, don't know when. Een bijzon der eind aan een drukke en zeer geslaagde signeersessie, waarbij Wolkers urenlang met behulp van een stempeltje boeken van zijn handtekening voorzag. De sig neersessie werd gehouden in Het Open Boek aan de Binnenburg, ter gelegenheid van het verschijnen van de verstripte versie van Wol kers' roman Kort Amerikaans. De stripversie van de roman werd getekend door Dick Matena, die eerder De Avonden van Gerard Reve verbeeldde. Ook maakte hij stripversies van Pietje Bell en Dik Trom. Alleen op Texel werd samen gesigneerd, wat menig bezoeker van de overkant trok. Een siddering voer door de wach tenden toen het gezelschap op de Binnenburg arriveerde. De echt paren Wolkers en Matena werden vergezeld door culinair publicist Johannes van Dam, die bevriend is met de familie Wolkers. Het gezel schap nam plaats in een speciaal voor de signeersessie ingerichte hoek achterin de winkel, waar de uit de roman bekende gipsen tors was opgesteld, naast boeketten wilde bloemen, een zeefdruk van Wolkers en speciaal voor de gelegenheid vervaardigde boekenleggers en van Kort-Amerikaansetiketten voorziene wijnflessen. Nadat Johannes van Dam een fles champagne had ont kurkt, kon de urenlange signeerses sie beginnen. De wachttijden voor een handteke ning van de beide kunstenaars lie pen flink op, maar alle wachtenden werden beloond met een ter plek ke door Matena getekend portret van Wolkers en een gestempelde handtekening van de schrijver. Het stempel liet de 80-jarige Wolkers vervaardigen toen hij vorig jaar sig neersessies had in verband met het door hem geschreven Boeken weekgeschenk Zomerhitte. Terwijl Matena ver na sluitingstijd nog druk zat te 'tekenen, draaide Wolkers zich bij de deur nog eenmaal om en nam zingend afscheid. But I know we'll meet again some sunny day. Dinsdag 30 mei: Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan In Den Burg is van 19.00 tot 22.00 uur open voor publiek Toegang €1,50. Cinema Texel vertoont The Da Vinei Code (aanvang 20.00 uur). In de sene De Volkskrant-filmavonden draait voor het laatst Brokeback Mountain (20.15 uur). Woensdag 31 mei: De Protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur open voor publiek. Vrijwilligers vertellen over de geschiedenis van het gebouw. Om 18.00 uur begint in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg het laatste SWOT-diner van het seizoen. Aanmelden kan via tel. 312696. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een bndgedrive. Deelname kost €2.50 per persoon, aanmelden kan vanaf 19.30 uur. Medium Lia Schippers verzorgt een avond in De Lindeboom. Aanvang 20.00 uur, toegang €8,-. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Ice Age: the Meltdown (aanvang 13.30 uur). Aste- rix en de Vikingen (14.00 uur), The Da Vinci Code (15.30, 18.30 en 21.45 uur), de ondertitelde versie van lee Age: the Meltdown (16.15 uur) en de première van Poseidon (19.00 en 21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken tekenfilm The Wild (aan vang 14.00 uur). Mission: Impossible (16.00 en 21.00 uur) en X-Men 3: the Last Stand (19.00 uur). Donderdag 1 juni: In Den Hoorn kan tussen 14.00 en 16.00 uur de kerk worden bezichtigd. Kenners van de historie zijn aanwezig om uitleg te verschaffen. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2.- per persoon. Inlichtingen: tel. 06- 28787820. Cinema Texel vertoont The Da Vinei Code (aanvang 20.00 uur) en Posei don (20.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont X-Men 3: The Last Stand (aanvang 20.30 uur). zond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten op de verzamelplaat sen voor container, in niet te qrote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 3. Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelderweg, Schilderend in de richting van Oudeschild vanaf de rotonde, Ada van Hollandstraat. Hoogwater te Oudeschild Di. 30 11.14 en 23.30 u. Wo. 31 11.44 en 23.47 u. Do. 01 12.25 en - u. Vr. 02 00.14 en 12.55 u. Za. 03 00.44 en 13.45 u. Zo. 04 01.30 en 14.36 u. Ma. 05 02.30 en 15.15 u. Di. 06 03.50 en 16.35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 4 juni op om 05.18 uur en gaat onder om 21.59 uur: zondag 4 )um eerste kwartier; dinsdag 6 juni doodtij. Vrijdag 2 juni: De protestantse Waddenkerk in fc Cocksdorp is van 10.30 tot 13 x uur open voor publiek. Vrijwillige vertellen over de geschiedenis vï het gebouw. Het Zeemanskerkje in Oudeschild van 14.00 tot 17.00 uur geopend voa publiek. Vrijwilligers verzorgen rem leidingen. Tevens worden handwerk» verkocht. Met een uitgebreid programma, dal om 15.00 uur begint en tot 21. duurt, opent de Wereldwinkel aan d; Weverstraat de deuren van het nieuwe onderkomen. In Den Hoorn wordt tot en met zondag het huiskamertheaterfestival Broad way gehouden. Aanvang 19.30 Cinema Texel vertoont The Da Vinei Code (aanvang 18.30 en 21.45 uur) en Poseidon (19.00 en 21.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie- park De Knm vertoont X-Men 3- Last Stand (aanvang 19.00 uur) Mission: Impossible 3 (21.15 uur). TESO zet vnjdag, zaterdag, maandag en dinsdag tussen 9.30 en 16.00uu twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit De- Helder als vanaf Texel. Toch moeter' automobilisten rekening houden wachttijden. Vrijdag moet op 1 tussen 9.00 en 11.00 uur naar schat ting een half uur worden gewacht en in Den Helder tussen 10.00 en 2100 uur een uur. De andere verwachtingen zijn: zaterdag in Den Helder tussen 8.00 en 15.00 uur een half uur, maar- dag op Texel tussen 10.00 en 120C; uur een uur en dinsdag op Texel tus sen 9.00 en 14.00 uur een uur enr. Den Helder tussen 12.00 en 14. een half uur. Op vrijdag zijn de afvaar ten van 10.00 uur.vanuit Den Helde: en 13.30 uur vanaf Texel uitsluiten: bestemd voor het vervoer van gevaa' lijke stoffen. Op tweede pinksterdag wordt volgens de zondagsdienst* geling gevaren. Dat wil zeggen de eerste afvaart vanaf Texel dar om 7.00 uur is. Meer informatie de veerdienst is te verkrijgen via te 369600 of website www.teso.nl. TEXEI .SE:"COEK\Y Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Buig Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35.05 33,45 (automjwïi Per jaar 68,30 66.15 (automxodt Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken vtx* afloop van de abonnementsperiode. Jeugdsportpas Leerlingen uit de groepen 7 en 8 van de basisschool kunnen van 3 juni tot 3 juli gebruik maken van de Jeugdsportpas. De kinderen kunnen kiezen voor introductieles sen golfen op de Golfbaan in De Cocksdorp, Afrikaans dansen bij het Danslaboratorium van Ericka Voortman en unihockey onder lei ding van Remko Spelde. Deelname aan een kennismakingsles kost met de jeugdsportpas €5.- en is vrijblij vend. Doel van de kennismaking is de drempel naar sport te verla gen. Op de scholen worden briefjes verspreid waarmee kinderen zich kunnen aanmelden. Dat kan ook bij Sportservice Texel, tel. 322815, e- mail sportservicetexel@texel.com. WWW. beeldbanktexel.nl Nieuw boek ovei lieveheerbeest Wouter Weerman en Marian Ared uit Den Burg brengen in juni tweede deel van hun voorleest# kenserie Leo Lieveheerbeest op* markt. Het nieuwe prentenboek wordt gepresenteerd op zondag' juni tijdens de opening van expositie van Weerman in het Hi* duiner Kerkje in Den Helder H! nieuwe boekje verhaalt hoe he- veheerbeest een mens die acf loos door het bos banjert de leest. Ruim een maand ge^ publiceerden de twee het ee? deel. Er verschijnen zeven delf Het boekje is onder meer verkn? baar bij Het Open Boek in Den BJ en Wouter Weerman, tel. 312556- www.wouterweerman.nl. Omagolf De oma-golfwedstrijd die zonS werd gehouden, is gewonnen Petra Keyser (oma van Immej.G»? Bloem (oma van Tessa) eindigde de tweede plaats. De inleg va' omagolfwedstrijden. die in be land worden gehouden, komt- goede aan de SOS Kinderdorp#" winnaars van de regionale vod? des verdedigen op 3 augustus eer op de golfbaan van De Efte^

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2