'Texel Stichting Helpt' F amilieberichten TEXELSE J COURANT Nieuwe havenmeester Waddenhaven Texel Lubertischool in actie voor Suriname Feitje is 27'mei 90. geworden DINSDAG 30 MEI 2006 De leerlingen van de Lubertischool Koog zijn de afgelopen week geweest geld in te zamelen voor het door watersnood getroffen Suriname. Het idee kwam uit groep 55maar toen dit in de wekelijkse vergaderkring aan de orde werd d, was er zoveel enthousi asme dat ook de andere leerlingen meededen, met uitzondering van de jongste groep, ledereen ging op om 'iets' te doen wat geld in het laatje bracht, zoals het uitvoe ren van karweitjes tegen betaling. Een groepje leerlingen richtte zelfs een kleine fancy fair (foto) in bij de woning van de familie Geurts, met een grabbelton en allerlei spelletjes. De aandacht van het passerende publiek werd getrokken met span doeken en ballonnen. Het streven was dat de 130 leerlingen ieder 50 cent zouden verdienen voor het goede doel, maar het werd maar liefst 19 keer zoveel. Gisteren was €1.215,56 bij elkaar gebracht. Naast dit mooie resultaat vindt de school leiding ook de educatieve kant van de actie van belang. 'Samen zo'n actie voeren en praten over het doel ervan vergroot de onderlinge saamhorigheid én de betrokkenheid bij mensen in nood elders in de wereld'. IFoto Harry de Graaf) Pieter de Vries (42) uit Utrecht is de nieuwe havenmeester van Waddenhaven Texel. De Vries (42), die als hoofd belangenbehartiging en milieucoördinator verbonden was aan het Koninklijk Neder lands Watersportverbond, volgt Nik Smit op die na vijf jaar voor een nieuwe uitdaging kiest. De Vries beschikt over een uitge breide kennis van jachthavens en de daarmee samenhangende regel geving. Bovendien heeft hij een groot netwerk bij overheden, ande re organisaties en pers opgedaan bij de belangenbehartiging voor de watersport, dat ook heel bruikbaar kan zijn voor de Waddenhaven. Ook komt het goed van pas dat de nieuwe man goed met zijn handen overweg kan Tot voor kort woon de hij namelijk in een eigenhandig omgebouwde Groninger boltjalk, waarmee hij al eerder Oudeschild heeft aangedaan. De nieuwe haven meester over zijn overstap: 'Som mige mensen reageren verbaasd over deze stap in mijn carrière. Op zichzelf begrijpelijk, maar ik kies voor kwaliteit van leven en werken en daar passen de Waddenhaven en Texel uitstekend bij. Een kwalita tief hoogstaand en duurzaam bedrijf op één van de mooiste plaatsen van Nederland, wat wil je nog meer?' Hij verruilt zijn kantoorbaan voor het buitenleven als havenmeester aan de rand van de Waddenzee op Texel waarmee hij zich reeds langere tijd verbonden voelde. De Vries is een enthousiast en ervaren watersporter. Een paar jaar geleden besloot hij om zich met vrouw en kind op Texel te vestigen zodra hij hier een geschikte baan kon krijgen, hij De vertrekkende havenmeester Nik Smit kwam vijf jaar geleden bij Waddenhaven Texel m dienst. Toen hij in 2001 aantrad was de pas santenhaven op de nieuwe locatie in het voormalige PEN-bassin nog volop in aanbouw. De realisatie van een compleet nieuwe haven en de professionalisering van de organi satie was voor de toen 25-jarige HEAO'er (Bedrijfskunde) een grote uitdaging. Hij heeft zijn vijf jaar bij Waddenhaven Texel ervaren als een boeiende en leerzame periode. Voorzitter Jook Nauta van de Stich ting Waddenhaven Texel: 'We heb ben aan Nik een uitstekende kracht gehad. Er is nogal wat tot stand gebracht en daarin heeft hij zich prima gemanifesteerd. We hadden bij zijn aanstelling al voorzien dat hij wellicht niet langer dan een jaar of vijf zou blijven, omdat hij behoorlijk ambitieus is en nieuwe uitdagin gen- goed aan hem zijn besteed. Nu de opbouw van de haven en de exploitatie in rustiger vaarwa ter zijn beland, werden voor hem de echte uitdagingen minder.' Half december vorig jaar kreeg hij een baan bij Team Heiner in Lelystad aangeboden waarin hij sales, mar keting en zeilen kan combineren. Dit bedrijf van Roy Heiner (wel licht nog bekend van de Ronde om Texel) houdt zich bezig met profes sioneel zeezeilen (onder andere de Volvo Ocean Race) en de verkoop van managementprogramma's voor bedrijven in combinatie met zeil- topsport. Nauta: 'Een nieuwe stap in zijn carrière die wij Nik graag gunnen. We zijn er van overtuigd in Pieter de Vries een prima opvolger te hebben gevonden die lange tijd aan Waddenhaven verbonden zal blijven.' Veel geld voor actie KNRM Een actie van de KNRM om oud Nederlands geld te doneren, heeft op Texel tot nu toe 1700 gulden (€771,-) opgeleverd. De actie werd begin deze maand in de boothuizen van De Koog en De Cocksdorp gehouden. Volgens Willem Grisnigt van de Texelse afdeling van de redding maatschappij is er besloten de inza melingsactie tot het eind van het jaar te laten duren. 'Er worden nog steeds geregeld zakjes met geld ingeleverd Soms zijn het zakjes met een paar munten, maar het kan ook oplopen tot tientallen guldens. En er zitten heel veel centen bij. Daar hebben we al een paar kilo van gehad.' Texelaars die oud Nederlands geld willen inleveren, kunnen dat bij Gris nigt thuis afgeven (Molenstraat 99) of met hem bellen (312299). De opbrengst komt ten goede aan de KNRM. De actie, die een initiatief van Gnsnigt was, werd tijdens de reddingbootdag landelijk gehouden. Bij één station leverde dat in één dag 7500 gulden (€3403,-) op. Waddenhaven Texel aan zijn opvolger Tel. 32 90 20 ABN-Amro 55 31 16 088 Ons lijf zal koud en simpelweg aanwezig zijn In't gras, mijn lieve Jenny jen we zonder pijn Ons ik voorgoed vaarwel Jenny Ellen eerder levenspartner van Arend G. Nijkamp ©.el, 25 februari 1953 Texel, 26 mei 2006 René van Keulen Teus Hoefslag 7, 1791 SB Den Burg is gelegenheid tot condoleren bij ons thuis op maandag 29 en dinsdag 30 mei van 19.00 tot 20.00 uur en na de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. ^31 mei nemen we om 15.30 uur afscheid van Jenny in crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertrek veerboot 14.00 uur. Kleurrijk zoals je was. Onze Jenny is er niet meer. Alles kon je regelen, behalve dit. Verslagen delen wij mee dat kalm en rustig is hgeslapen, onze zus en schoonzus Jenny Ellen Cor en Victorine Jan t Nellie Siets en Maartje Tiny Matty en Ben Noud en Olga Peter en Irene fly away Jenny *31 zullen we je missen. Ed Mariene Mike Dave Stephanie zon# en* >).Gsfi Jigde« van J het om\v rpenf vocft Stusl» ftekfl Jenny You're only a thought away Dag dapper wijf Kus, Kirsten Onze tante Jenny is er niet meer. De berg der stilte kan ik niet bestijgen door het verwarrend woud herinnering; Dus wil ik onder zeil van mijmering voortdrijven op een zee van eeuwig zwijgen. Chris Pieter Jenny Dit moment is het moment waaraan we al die momenten dachten en waarvan we hoopten dat dit niet zou komen, maar dat toch onvermijdelijk bleek. En oneindig blijkt. Dia, Rob, Jerry en Thomas Wanneer Ik wist dat ik morgen zou sterven En het was overmorgen lente, Zou ik tevreden sterven omdat het overmorgen lente was. Ik houd ervan dat alles werkelijk is en alles zo als het moet zijn; Ik heb geen voorkeur voor de tijd wanneer ik toch geen voorkeur meer kan hebben. Wat zal zijn. wanneer het zal zijn, zal zijn wat het is. Fernando Pessoa Tot en met de laatste morgen koos Jenny voor het leven. Haar leven. Heerlijk Jenny dat we daar deel van mochten zijn. Wat hebben we het met je getroffen. Dag vriendin, Hans, Maya Lara, Rosa Lieve Jenny Bedankt voor wat je al die jaren voor ons hebt betekend en gedaan. Wij zullen je missen. Wij wensen René en Teus heel veel sterkte toe. Bert en Meina Is het beter om te zwijgen Dan te zeggen wat je denkt Terwijl kwetsbaar reageren Vaak veel meer voldoening schenkt? In liefde gedenken wij Jenny onze trouwste luisteraar. Pip Barnard Janien de Bruijn tranen vloeien kleuren tot een regenboog dag lieve Jenny Hans, Wil en dochters Nooit meer ons ABC-gevoel... Jenny ik zal je missen. Marlon, Clasien en Sem Bruin Lieve Jenny Heel bijzonder was de omgang met elkaar Je liet ons toe in je leven Je maakte ons deelgenoot van je gevecht Je liet ons je keuzes weteh Bij jou stond je nooit naar woorden te zoeken Je regelmatige mailtjes waren ontroeiend Even om de koffie en bijkletsen En weer je verhaal kwijt Het was een strijd die je niet meer kon winnen Wij zijn je dankbaar dat we er bij mochten zijn Wij wensen René, Teus en de familie heel veel sterkte toe. Henk en Erna, René, Cobie, Ted, Frans, Jihye, Ed, Margreet, Carry, Carina, Bianca, Marlon, Severin, Ben, Peter, Carla, Barend, Gerard, Pip, Jeroen, Harry, Joop, Louise. Sterven doe je niet ineens maar af en toe een beetje. En alle beetjes die je sterft, 't is vreemd maar die vergeet je. Het is je dikwijls zelf ontgaan, je zegt: "Ik ben zo rqoe Maar op een keer ben je aan je laatste beetje toe. {Toon Hermans) Geborgen bij God, onze lieve, sterke vader, opa en vriend Willem Gieles Peter en Ineke Gieles Franka en Sander Angela Paula Hans en Anne Gieles Charu Oudeschild, 24 mei 2006. De Ruyterstraat 124 1792 AP Oudeschild De begrafenis heeft afgelopen maandag. 29 mei, plaatsgevonden op de Oudeschilder begraafplaats. Willem Zwaar werden de dagen, bang voor de nacht. Hoe moeilijk is het vechten bij het ontbreken van de kracht. Maar ondanks je verlies van de strijd om het leven zijn we dankbaar dat je nu eindelijk rust hebt gekregen. Fup - Nel Jaap - Chris Veel fijne herinnenngen, verzachten de smart. Voorgoed uit ons midden, maar niet uit ons hart. Dag lieve Ome Willem Esther, Dirk-Frido Na een ernstige ziekte is overleden de voor alle vissers zo bekende (ome) Willem Gieles Wij zullen zijn gemeende en deskundige advie zen missen. Rust zacht Willem. Namens bestuur en leden Visserij vereniging DETV Texel, B. Daalder, voorzitter Schip dat naar de horizon vaart verdwijnt niet... We zien het alleen niet meer. „Ome" Willem bedankt Personeel, leden en bestuur van C.I.V. Texel Wij hebben afscheid moeten nemen van ons trouwe koorlid Willem Gieles Wij wensen de familie veel sterkte toe. Het „Oudeschilder Visserskoor" Alle dagen om een bakkie. De laatste tijd steeds vaker een lege stoel. Je stoel blijft nu leeg. Rust zacht. We missen je. maar zijn dankbaar voor de vele mooie momenten samen.. Dag buurman Milo past goed op de snoeppot. Annemarie, Milo, Erk We willen eenieder bedanken voor de warme be langstelling en het medeleven na het overlijden van GER VAN ERKELENS Marieke van Erkelens-Schene Arien en Mirjam van Erkelens Texel, mei 2006 In herinnering Alice Bakker QefeCiciteenCvan je kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Fokko, BeaFenneke, Tom, Whom, Sancfor, "Els, "Ruucf, 'Idina, Stan, "Marjan, Lieuwe, Marit, Cor, Cjerrit, Jaap, 'Anke, Warm, JDekky, Mathieu, Sophie, "Bart, Maureen, Samuel, 'Harvey, Kees, Sjukkïe, Qeeske, Jan, Kees, 'Wiek, Feta, Chris, Warm, "FemkeTimo, Jet, "Bert, Wim, Coen, Jaap, Bram, Bert, Marietta, JCfaas, Matye, Afma, FrecC, Fok, Wanneke, Wout. Geboren Den Helder 23 mei 2006 Walt Ferdinand de Wolf Zoon van Odile Nitzsche Jelle de Wolf Broertje van Laurine Luc Korf baeck 13 1791 TE Den Burg-Texel tel. (0222) 320337 Wij zijn ontzettend blij en gelukkig met de geboorte van onze zoon en broertje Juan Carlos Hij is geboren op 27 mei 2006 en weegt 3690 gram. Henry, Odalcy en Daphne Knijper Commandeurssingel 31 1792 AV Oudeschild Geboren 26 mei 2006 Ella ten Pas 3530 gram, 16.25 uur Dochter van Harriët Tax en Ernst ten Pas Verlorenkost 5 1794 BA Oosterend tel. 318128 Meer dan gelukkig zijn wij met de geboorte van Manon Anna Marijke Manon is geboren op 25 mei 2006 te Texel Dochter van Erika Pronck en Jack Knol Schipper Boonstraat 1 1795 AR De Cocksdorp Tel. 0222 316889 Na 9 maanden trappe len van ongeduld, heb ik mijn pap's en mam's grootste wens vervuld. Ik ben het eerste kindje in huis Amy-Lee noemen ze mij thuis. Dochter van Jeroen Linda Meedendorp Buytengors 79 1791 WN Den Burg tel. 06-47586166 Graag van te voren even bellen als je langs wilt komen.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3