Doelpunten en rode kaarten in tumultueuze slotfase De Koog promoveert na bloedstollende strijd Sp°rt 4'3 M4 TEXELSE coURANT Sportshop wint zaalvoetbalbeker Sven Backer (12) ster Familietoernoo i DINSDAG 30 MEI 2006 Natuurlijk mocht ook de traditionele kampioensfoto niet ontbreken. Het promotiefeest, zondag na de 4-3 overwinning op Wiron, bete kende het einde van een voor De Koog prachtig seizoen. Daarin zag het er aanvankelijk niet naar uit dat de ploeg van trainer Hans van der Park zo ver zou komen. Nadat de zevende klasse was opgeheven en De Koog samen met Oosterend en De Koog in de zesde klasse was geplaatst, werd een moeilijk jaar verwacht. 'Als we het linkerrijtje (de bovenste helft van de ranglijst, red.) halen, mogen we heel tevreden zijn', zei Van der Park in de voorbeschou wing in de Texelse Courant van 23 augustus vorig jaar. Hij tekende daarbij aan graag de beste van de Texelse clubs te worden. In die laatste opzet slaagde De Koog, mede door sterk wisselende prestaties van Oosterend en ZDH. Maar halverwege stond De Koog met vijf overwinningen, drie gelijke spelen en vier nederlagen zevende, of wel onderaan het linkerrijtje. 'De eerste wedstrijden verliepen nog wel goed We stonden toen zelfs een tijdje tweede. Maar in novem ber begonnen de jongens die in de horeca werken te merken dat het seizoen er eindelijk opzat. Ze waren moe, er gingen er een paar op vakantie en Maunce de Groot scoorde niet meer. Gelukkig leed de sfeer daar niet onder en dat heeft er duidelijk mee te maken dat we veel horecamedewerkers in het team hebben. Na een verloren wedstrijd baalden ze even, maar na drie biertjes was het weer feest. De ommekeer kwam pas in februari, toen we met heel veel mazzel door een doelpunt in de laatste minuut met 2-1 bij Oosterend wonnen. De week erop wonnen we met goed voetbal met 3-1 bij Wiron en toen was de chemie weer terug', blikt Van der Park terug. Periodetitel Opvallend was dat er in de laatste twaalf wedstrijden geen gelijkspel meer werd genoteerd. Met acht overwinningen en vier nederlagen was de ploeg zelfs beter dan Dirk- shorn, dat dankzij een uitstekende eerste seizoenshelft echter toch met grote voorsprong de titel veroverde. De Koog eindigde met 42 punten als tweede en veroverde bovendien de tweede periodetitel. Daarmee mocht het met Wiron (41 punten) en Callantsoog (40) in een halve competitie om één promotieplaats gaan strijden. In de nacompetitie miste Callants oog de grote vorm, maar waren de andere teams sterk aan elkaar gewaagd. De Koog won met 2-1 van Callantsoog, Wiron met 2-0. Daardoor had Wiron in de laatste wedstnjd genoeg aan een gelijk spel, terwijl De Koog het grote voor deel had dat het een thuiswedstrijd speelde. Tot groot genoegen van iedereen die de club een warm hart toedraagt, want niets was aan het toeval overgelaten om er een groot feest van te maken. Spandoe ken met ludieke teksten moesten de spelers aanmoedigen en twee parachutisten leverden de wed strijdbal af. 'Ik moest de jongens nog afremmen, want ze hadden het plan om voor de wedstrijd een paar honderd witte en blauwe ballonnen op te laten. Ook waren al T-shirts met opdruk besteld. Die hebben we maar heel goed opgeborgen. Ik zei al tegen El les (zijn echtgenote, red.): ais we niet winnen, hebben we in ieder geval voor de komende tien jaar poetsdoeken', vertelt Van der Park. Selectie De Koog begon met een vrijwel vol ledige en fitte selectie aan de wed strijd. Alleen Roelf Siebinga was wegens studieverplichtingen verhin derd. Hij werd vervangen door Eddy Witte. De andere elf speelden twee weken geleden ook al tegen Cal lantsoog. Toch begonnen de Kogers matig. Misschien dat zenuwen een rol speelden, of de wetenschap dat moest worden gewonnen, maar het spel oogde rommelig en gehaast. De eerste aanvallen strandden op de verdedigers van Wiron, die over het algemeen een stuk groter waren dan hun tegenstanders. In de zeventiende minuut kwamen de gasten op voorsprong, toen de bal uit een vrije trap werd doorgekopt en van dichtbij ingeschoten. Binnen een minuut leek De Koog op gelijke hoogte te komen, toen Pim Siebinga het strafschopgebied in dribbelde, maar de keeper ogen schijnlijk eenvoudig kon redden. Al grabbelend werkte de Wieringer de bal echter bijna in eigen doel. Tien minuten later was het alsnog raak. Schutter was Maurice de Groot, die mooi voorbereidend werk van Ben Siebinga koel afrondde. Vijf minuten voor rust ontsnapte aan voerder Marcel Boone aan een rode kaart, toen hij een beoordelings fout maakte en een tegenstander keihard raakte. De scheidsrechter stelde zich coulant op en volstond met een gele kaart. Uit de vrije schop trof Wiron bijna doel, maar Steven van Beek, die het afgelopen seizoen steeds beter werd, bewees een trouwe sluitpost te zijn gewor den. Op slag van rust belandde de bal bij een verre inworp van één van de Wieringers in het doelgebied en stonden de spelers van beide teams als aan de grond genageld. Voorsprong Met Peter Koorn voor Bart-Jan Grisnigt begon De Koog goed aan de tweede helft. Een vrije trap van de thuisploeg leek eerst te worden afgeslagen, maar toen de bal weer in het strafschopgebied beland de, aarzelde de keeper te lang, waarna Pim Siebinga van dichtbij kon inkoppen. Gesteund door deze voorsprong begonnen de Kogers beter en vooral rustiger te voetbal len. Opschudding ontstond echter toen keeper Van Beek bij een scrim mage voor het doel hard in botsing kwam met een tegenstander en met een pijnlijke kaak bleef liggen. Hij leek lange tijd niet verder te kunnen, werd uiteindelijk wel opgelapt, maar oogde toch nog onzeker. Gelukkig voor De Koog viel vrijwel onmiddel lijk de derde goal. Doelpuntenmaker was opnieuw Maurice de Groot. Hij speelde een tegenstander uit en schoot hard in (3-1). Met nog ongeveer een half uur te spelen, gooiden de Wieringers alle schroom van zich af en zetten alles op de aanval. Vooral bij corners en vrije trappen, wanneer de grote verdedigers zich ëan het front meld den, ontstonden hachelijke momen ten. De druk coachende en geregeld het veld in rennende Van der Park probeerde zijn spelers tot kalmte te manen, maar leek af en toe ook zelf de zenuwen niet de baas te kunnen. Een kwartier voor tijd werd de Koger vrpes bewaarheid en viel bij een vrije trap het tweede doel punt van Wiron. In de consternatie deelde één van de Wieringers kee per Van Beek een harde stomp uit, waarna hij door de scheidsrechter met een rode kaart van het veld werd gestuurd. Twee minuten later werd het bij een soortgelijke situatie 3-3 en leek niets het moegestreden De Koog meer te kunnen redden. Hoewel Wiron met een man minder speelde, leken juist de gasten in de meerderheid te zijn. Al combinerend vonden ze voortdu rend een vrije speler, terwijl ze ook in de man-tegen-man duels meestal de sterkste waren. Toch weigerde Van der Park te capituleren. 'Ik zei nog tegen voorzitter André Schoo, die achter me stond: 'We hebben vaker op de rand van de afgrond gestaan.' Als bij een wonder vonden de Kogers toch nog redding. Een cruci ale rol speelde daarbij Arnold Kaer- cher, die samen met Maurice de Groot door trainer Van der Park 'de belangrijkste spelers van dit team' wordt genoemd. De geroutineerde regelaar op het middenveld speelde geen grootse wedstrijd, maar troefde vijf minuten voor tijd met een laatste krachtsinspanning een tegenstan der af en gaf een fraai voorzetje op De Groot, die ook op dit belangrijke moment ijzingwekkend kalm bleef en koppend scoorde. Wiron probeerde het in de laatste minuten nog wel, maar kon geen potten meer breken. Tot frustratie van sommige spelers, van wie er één om onduidelijke redenen na het laatste fluitsignaal nog een rode kaart kreeg. Bij de Kogers stond nie mand daar ook maar een seconde bij stil. Binnen luttele ogenblikken werd het veld overspoeld, vlogen spelers en supporters elkaar om de nek en werd vuurwerk, confetti, champagne en vooral heel veel bier aangerukt, waarna op een platte Keeper Steven Beek raakte bij botsing gewond moest langdurig wor» verzorgd wagen een ereronde door het dorp werd gemaakt. 'Elk café sponsort De Koog, dus bij elk café gingen we naar binnen en werd het erg gezel lig', rapporteert Peter Koorn droog. Texel'94 Komend seizoen komt De Koog uit in de vijfde klasse en is het waarschijnlijk voor het eerst in de geschiedenis dat de club op hetzelf de niveau speelt als Texel'94. Van der Park wilde daar gisteren ook na het feestgedruis nog niet te lang bij stil staan. 'We moeten nog een paar kleine dingetjes regelen, daarna ga ik me eerst maar eens zes weken niet met voetbal bemoeien.' Pess mistisch is hij echter niet. 'Onzees ste doelstelling is niet degrades en een paar mooie derby's tegs Texel'94 spelen. Misschien kunns we af en toe voor een stuntje gen. We hebben een jonge selecte waarvan niemand weg gaat. Di jongens kunnen alleen maar ba worden. Het zal nieuw voor ze dat we volgend jaar ook kurr-:~ degraderen. We moeten de sta- ming erin zien te houden, ook a we een paar wedstrijden op rij ve liezen. Maar dat zie ik zelf alsmj grote kracht, de jongens stimulerr en bij elkaar houden.' och: Met een ongunstige stand (3-3) op het scorebord vocht De Koog, hier in de persoon van Ben Siebinga (rechts) ook een paar Zevende plaats olympische klasse Dorian van Rijsselberghe heeft zijn visitekaartje afgegeven bij surf- wedstrijden die afgelopen week einde tijdens de Holland Regatta in Medemblik werden gehouden. De 17-jarige Texelaar werd zevende in de finale van de zogeheten RS: X-klasse. Dat is een klasse die ook bij de Olympische Spelen in 2008 in Peking wordt gevaren. Van Rijsselberghe zette met zijn zevende plaats een knappe prestatie neer. Hij was de enige in het inter nationale deelnemersveld (de beste surfers van 24 landen deden mee) die met fulltime en beroepsmatig met surfen bezig is. Hij was ook een van de jongste deelnemer. Zijn presenta ties vielen op bij Studio Sport dat in de uitzending van zondag aandacht aan hem besteedde. Adriaan van Rijsselberghe deed afgelopen weekeinde in Bruinisse mee aan wedstrijden voor de Neder landse kampioenschappen. Hij legde beslag op twee vijfde plaatsen in de klassen slalom en Formula. De zaalvoetballers van Sportshop D1 hebben op Hemelvaartsdag de beker bij de D-junioren gewonnen Daartoe moest worden afgerekend met De Krim D1dat in de compe titie net iets te sterk was geweest. Het werd een spannende wedstrijd, waarin Sportshop een voorsprong nam, maar De Krim vijf minuten voor het einde de stand gelijk trok. In de beslissende penaltyreeks trok Sportshop aan het langste eind. Sportshop D2 legde in het beker toernooi beslag op de derde plaats, De Krim D2 werd vierde. Trekkertrek zoekt Texelaars Texelaars die mee willen doen aan de trekkertrek op het Pinkstereve nement kunnen zich deze week nog aanmelden bij de Oude Trek ker en Motoren Vereniging. 'We missen nog een paar Texelaars', aldus Simon Stark. De trekkertrek wordt zondag gehou den op het land van de familie Witte langs de Pontweg. De deelnemers nemen het tegen elkaar op in de standaardklasse, de specialklasse, de sportklasse en oldstocks. In de standaardklasse wordt gereden met gewone boerentrekkers van 2500 kilo tot 11 ton. In de specialklasse verschijnt onder meer het team-Stark uit De Cocks- dorp aan de start. De Texelaars ver dedigen de Powerbreakerbokaal die zij vorig jaar bij landelijke wedstrijden in de wacht sleepten. De bokaal is vergelijkbaar met de eerste plaats in de eerste divisie van het voet bal. Texelaars die willen meedoen, kunnen zich melden bij Stark, tel. 316220. Er zijn dit jaar twee banen, zodat er niet telkens hoeft te wor den gewacht voordat de baan weer vrij is. Het Pinksterevenement begint zaterdag 3 juni met een demon stratie van oude landbouwmachines en oldtimers (trekkers). Bezoekers kunnen het materieel bekijken en er worden behendigheidsproeven mee gedaan. Hoogtepunt is een défilé dat maandag 5 juni wordt gehouden. Voor kinderen wordt een speelhoek met een stoomtrein, balen stro en een grote zandbak ingericht. Het evenement gaat zaterdag om 12.00 van start. De trekkertrek begint om 9.00 uur en duurt de hele dag. Met zijn twaalf jaar was hij eigenlijk te jong om mee te doen, maar omdat het team van de familie Terpstra anders te weinig spelers zou tellen, streken de organisatoren met de hand over het hart en mocht Sven Backer toch meedoen aan het jaar lijkse Familietoernooi, dat op Hemel vaartsdag op de velden van Texel'94 werd gehouden. Dat hebben de andere voetballende families gewe ten, want mede dankzij twee doel punten van de snelle Sven legden de Terpstra's en hun verwanten voor het eerst in het zestienjarig bestaan van het toernooi beslag op de wis selbeker. De tweede plaats ging naar de familie Witte, die als enige onge slagen bleef en geen doelpunt tegen kreeg. De Wittes wonnen twee keer. waaronder van de Terpstra's, maar speelden ook twee keer gelijk, waar door ze één punt tekort kwamen voor de toernooiwinst. De derde plaats werd gedeeld door de fami lies Boogaard en Van Heerwaarden. De familie Veeger eindigde als vijfde en laatste. Hoewel de zon scheen, de sfeer pnma was, veel toeschouwers een kijkje namer* er behoorlijk wat jonge talenten meededen en ook diverse dames als voetballer van zich deden spreken, hadden organisatoren Hans van Heerwaarden en Gerard Veeger ook met tegenvallers te maken. Zo meldde de familie Maas zich noodge dwongen op het laatste moment, af, terwijl ook de Van der Slikkes geen team op de been konden krijgen. kom Bij de prijsuitreiking sprak Van He waarden de hoop uit dat het dee'? mersveld volgend jaar weer op minst uit zeven teams bestaat. licht dan ook met de familie Ba die als grootste familie op Texel ntx nooit een team heeft afgevaartW Het enige lid van deze familie da:: het toernooi actief was, Jan-V® Bakker (van De Waddel), speelde 3 gastspeler mee bij de Terpstra's zijn wel een grote familie, maar ik maar weinig Bakkers die voetballer verontschuldigde hij zich. Overig^ stelt de organisatie geen al te strew regels bij de teamvorming. Zoiso 'kouwe kant' ook welkom en oa: - - hetzelfde voor neven en nichten d niet de achternaam van hun far De K Avondvierdaagse Speciaal voor degenen die het gedrang op de eerste avond willen vermijden, wordt ook vnjdag van 19.00 tot 21 00 uur in de koffiecor- ner van de HEMA in Den Burg een voorinschrijving gehouden voor de Avondvierdaagse. Mensen die van deze service gebruik maken, krijgen tevens korting op het inschrijfgeld. Inschrijven bij de start kost €4,50, voorinschrijven €3,50. Leden van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje krijgen bij voorinschrijving een korting van €1,- en betalen €2,50. inschrijven bij de start wordt geen korting meer gegeven. De Avond vierdaagse wordt gehouden van 12 tot en met 15 juni. Start en finish zijn elke avond tussen' 17.30 en 18.30 uur bij Odysseus aan "de Emmalaan. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5, 10 en 15 kilometer. Sportshop D1, winnaar van de beker bij D-junioren in de zaal. Met staand (van links naar rechts): coach Sander Legierse, Rick van der Wal, Clark Backer, Ettenne de Vries en Ruben Legierse. Zittend: Robin van der Heide, Sven Backer, Glenn Vlaming en Rick Westerlaken. Paardenfluisteraar Bij paardenpension Vrij en Blij aan de Westerweg geeft Carola van Berc- kel vrijdag 16 en zaterdag 17 juni een workshop natuurlijk omgaan met paarden. Deelnemers leren het con tact met hun paard te verdiepen. Vam Berckel heeft ervanng als instructeur, met centered riding en met telepa- tische communicatie met paarden. Ook heeft zij een uitgebreide kennis van alternatieve geneeswijzen voor paarden. Zij werd begeleid door voor aanstaande trainers als Anthony Rob- bins, Klaus Hempling en Monty Rob- berts. Deelname aan de workshop kost €75,-. Er geldt een maximumaan tal deelnemers van zes per dag. De vrijdag is gereserveerd voor volwas senen, de zaterdag voor jeugd van 13 tot en met 18 jaar. De workshop duurt beide dagen van 9.30 tot 16.00 uur. Voor inlichtingen en aanmeldingen: Carola van Berckel (tel. 06-51956161) en Mirjam van Erkelens, tel. 319449. Meer informatie is ook te vinden op website www.murchin.com. I 3X2000 SPORTSHOP TEXEL De 12-jange Sven Backer maakte het zijn volwassen tegenstanders knap lastig.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6