Na 2es jaar weer ploeg in wielerrace f= TEXELSE 7 COURANT Voor Miss Tour de Lasalle hoeven v\e niet te winnen' Jonge wielrenners kansrijk Eindstanden zaalvoetbal LSVV pakt prijzen Pinkstertoernooi DONDERDAG 8 JUNI 2006 n Thomas Boom koersen onder de vlag van Bouwcenter RAB rr n de Tour de Lasalle die deze ipties m is oppassen geblasn. Het zicht is slecht en oveil kun- stoeprandjes en vlchtheu- vels opduiken.' Gauke va Lingen weet waar de onervareni/ielren- Iracri ners Thomas Boom er Ruben ran Vliet deze week piblemen alla. oaan krijgen bij de Heldere etap- tijd lewedstrijd Tour de Lasie. Voor tet eerst in zes jaar doeer weer een Texelse ploeg mee, opnieüw onder de vlag van Bouwcenter RAB. 'Na een van de laatste trainingen voor de wielerkoers kijken de drie Texelse renners - de andere drie ploegrijders komen van de overkant - vooruit naar de Tour de Lasalle. Ruben van Vliet (18) wil vooral heel hard rijden: 'Ik deed mijn eerste pelotonervaring op bij De Hel van Petten en dat viel heel erg mee. De Tour de Lasalle is mijn tweede grote wedstrijd dus ik zal nog veel moe ten leren. Maar door alles te geven moet het goed komen.' Gauke van Lingen (39) doet nu met twee jonge wielrenners aan de Tour de Lasalle mee. Hij snapt wel waarom de ouderen op het eiland blijven: 'Je moet een beetje onbe vangen zijn als je aan zo'n koers meedoet. De oudere wielrenners vallen al snel af bij het inschrijven. Bovendien komt het wielrennen op Texel net een beetje uit een dal. Er is weer aardig wat jeugd en die wil wel eens verder kijken dan de Texelse wedstrijden. Ze willen zien hoe het is in een groot peloton.' Thomas Boom (18) zag tijdens de Hel van Petten het verschil met Texel: 'Daar gingen ze aan het eind van de wedstrijd bijna met elkaar op de vuist omdat iemand een ander had afgesneden.' Van Lingen: 'Het is ook zo massaal in die kleine straat jes. Je moet je goed concentreren op de andere renners in het peloton want iedereen rijdt door elkaar. Dan fiets je met 56 km per uur en heb je maar een paar centimeter tussen jou en een andere renner.' Van Vliet laat zich daar niet door afschrikken: 'Ook als ik iemands rijstijl niet ken, dan ga ik er achter rijden. Je wordt toch meegezogen in de ploeg.' Vierde Texelaar Naast de drie Texelse RAB-wiel- renners is er nog een vierde Texe laar die meedoet aan de Tour de Lasalle: Jordy Vinke. Hij rijdt bij andere wielerwedstrijden voor Van Twillert/lntersport en vind het flauw om nu ineens voor een Texelse ploeg te gaan rijden. 'Wie weet dat ik de volgende keer wel weer bij een Texelse ploeg zit. Voor nu is het leuk dat er meer Texelaars op de boot terug zitten.' Boom heeft zin in het evenement: 'Maar misschien dat als ik daar rij en ik ben aan het afzien, ik nog wel eens spijt krijgen.' Van Lingen ziet de race ook als een mooie kans. 'We hebben nieuwe sponsor- kleding, een masseur en drie man begeleiding. Dat motiveert om extra je best te doen.' De ploeg verwacht niet te winnen, maar volgens Van Lingen zijn er een paar belangrijke zaken die in de gaten gehouden moeten wor den. 'Zelfs als het slecht gaat, valt er wat te winnen. Want er wordt aan het eind nog een A/B-inde ling gemaakt. Dus je moet sowieso proberen te vlammen in de proloog. Daarna moet je zorgen dat je in het peloton zit. Dan komt het goed.' Boom en Van Vliet luisteren naar de tips van Van Lingen, maar kijken bedenkelijk. 'We hebben de Miss Tour de Lasalle gezien. Nou, daar hoeven we niet voor te winnen. Zij valt behoorlijk tegen.' Sietze Vermeulen Mountainbrer lelijk ten al De zwaarste mountabikewed- m strijd, de Cape Epic t>ute door Zuid-Afrika, doorstom hij onge schonden, maar op et moun- ;omr; tainbike in de Dennedat hij bij wijze van spreken rrt zijn ogen dicht kan rijden, kwn Hans de Winter vorige weekdonderdag- avond lelijk ten val. Darbij liep hij drie gebroken ribbe een geper oreerde long en rn gebroken sleutelbeen op. Als zo vaak pakte >e Winter (57) s avonds zijn terre'iets. voor een rondje over het montinbikepad in de Dennen. 'Ik reedamen met mijn Betsmaat. Omdat hwat problemen I. hebben we »n fiets geruild. I reed achter er wat er precies jebeurd is weet jpiet, want ik ben een tijdje van de tart geweest.' De •fep moet hard-ijn aangekomen, 9e3en de vele «wetsuren die de andarts er aan eer heeft gehouden. Jdels is hiweer aan de bete erde hand. Didrain is uit zijn long "wijderd, hetebroken sleutelbeen bben de dtteren met een plaat in de goede stand gezet en gisteren mocht hij het ziekenhuis verlaten. De valpartij is een flinke tegenslag voor de sporter die op latere leeftijd het wielrennen heeft ontdekt, maar daarbij een ongekend fanatisme en doorzettingsvermogen aan de dag legt. Voor dit seizoen heeft hij alle hoop nog niet opgegeven. 'Ik zou meefietsen in de triatlon op 1 juli, maar ik denk niet dat dat zal lukken. Maar de tijdrit in september...' Ook had hij zich voorgenomen later in het jaar een lange rit door Spanje te maken. 'We zullen zien.' Voorzitter Ronde brengt catamaran in veiligheid De Ronde om Texel heeft een veel zijdig voorzitter. Sidny van Zon houdt zich niet alleen bestuurlijk met de catamaranrace bezig, hij brengt als het moet de boten zelfs persoonlijk terug op het strand als ze in de problemen zijn geraakt. Dat gebeurde afgelopen maandag op het strand bij paal 21. De KNRM in De Koog, waar Van Zon schipper is, moest uitrukken voor een omge- Meisjeteam Heri Hodi kampioen Jet meisjeteam van tennisvereni- ïng Heri ödie behaalde zaterdag met een rertuigende overwinning °PDe Kaj in Wervershoof (5-1) het Ifflnpioerchap in de tweede dis- •«ctsklass Noord-Holland-Noord. teanspeelde voor het eerste ""«e in e poule van meisjes van 14 tot 1'jaar en er werd op zware tegenstand gerekend. De Texelaars wisten echter vier van de zes wed strijden met de volle winst (6-0) af te sluiten. Elke wedstrijd werden twee dubbel- en vier enkelpartijen gespeeld. Door deze prestatie pro moveert Heri Hodie volgend jaar naar een hogere klasse. Op de foto het winnende team: Suzan van der Beek, Manon Walbeek, Doris van der Steeg, Fenna Boon en Juul van der Steeg. IFoto Robber van den Bent) Watersporters zoeken foto's Watersport Vereniging Texel is naar stig op zoek naar fotomateriaal en krantenknipsels die betrekking heb ben op het reilen en zeilen van de vereniging. Het materiaal is bedoeld voor een expositie, te houden op zaterdag 24 juni, wanneer het 40- jarig jubileum wordt gevierd. Wie iets in bruikleen wil afstaan, kan zich wenden tot één van de bestuursle- slagen catamaran die door een vol gelopen mast met meer overeind te krijgen was. De boot lag ter hoogte van de meetpaal die daar voor de kust staat. Nadat de redders met De Zalm de twee opvarenden aan wal hadden gebracht, waren ze teruggevaren naar de catamaran en hadden ze hem overeind weten te krijgen. Van Zon stapte daarna samen met Rogier Krüger, eveneens vrijwilliger bij de KNRM én deel nemer aan 't Rondje, over op de catamaran en zeilde die veilig terug naar het strand. Oefenmarathon Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zondag de oefenmarathon, als voorbereiding op de grote mara thon in september. Er wordt gereden op het land van de familie Bakker aan de Stolpweg nabij Den Hoorn. Om 11.00 uur start de eerste van veertien deelnemers aan de vaar- digheidsproef. Om 13.00 uur gaat de twaalf kilometer lange marathon van start. Gedurende deze tocht moeten vijf hindernissen worden genomen, aan de Rommelpot, bij het Lagewegje, aan de Stolpweg en aan de Watermolenweg. Publiek dat de verrichtingen van de koetsiers wil zien, heeft gratis toegang. Luilakgolf Bij het krieken van de dag waren 25 leden van de golfclub zater dag aanwezig bij de luilakwedstrijd. Niet gestoord door lawaaioptochten en ander feestgedruis speelden zij een foursome. Janneke Kamstra en Helene Westdorp waren het best uitgeslapen en wonnen met 32 pun ten, Margreet de Graaff en Winnie Schraaf volgden met 31 punten. Piet Heyman en Wim Westdorp werden derde (29).De neary bij de dames ging naar Margreet de Graaff, bij de heren werd geen neary geslagen. Na afloop werd gezamenlijk ontbe ten in Hanehuus. Wat ik zeggen den of Jan Frederici, Sluyscoog 56. Den Burg of Willem Hart, Zevenhui zen 46, Oosterend. Op de jubileum dag staan vanaf 16.00 uur diverse feestelijkheden gepland voor alle leden en oud-leden van de vereni ging, met als hoogtepunten optre dens van het Oudeschilder Vissers- koor en de band Nix Biezonders. Het team Bouwcenter RAB heeft het er dinsdagavond goed van af gebracht. Alle zes teamleden presteerden het om tijdens de eerste etappe, van Huisduinen naar Anna Pauwlowna, in het voorste peloton te finishen. Jordy Vinke, rijdend voor het team Twil lert/lntersport eindigde tijdens de proloog als vierde. Frans Hopman, ploegleider tijdens de eerste avond, is vol lof over zijn in meerderheid jeugdige team. 'De jongens hebben het heel goed gedaan. Er werd kneppelhard gere den, met snelheden van veertig tot vijftig kilometer per uur. De eerste etappe, over een afstand van 56 kilometer, eindigde in een massa sprint. Thomas Boom roerde zich zelfs tijdens de finale. Met een ande re renner ontsnapte hij een paar kilometer voor de finish en reed een paar kilometer vooraan, maar werd later weer teruggepakt.' Even leek de rit voor de 17-jarige benjamin van de ploeg, Hessel Wijnja uit Friesland, in een drama te eindi gen, toen deze renner onderuit ging. Maar de talentvolle rijder stapte weer op zijn fiets en vervolgde de rit met succes. Achterop de motorfiets van Uwe Smit, een oud-renner die nog veel contacten heeft in de wie- Ierwereld, zag Hopman hoe menig, vooral jonge wielrenner, het hoge tempo niet kon bijbenen en moest afhaken. 'Maar tot onze opluchting zaten daar geen Texelaars bij.' Jordy Vinke, voor wie er eigenlijk niet genoeg wind stond, eindigde in de proloog 11 seconden achter de gele truidrager. Met nam de jonge rijders uit de ploeg deden het ook woensdag- Texelaars rijden om karttitels Texelaars en leden van kartclub De Fabrique uit Maarssen strijden zon dag 11 juni op de baan bij Akenbuurt om het Open Texels Kartkampioen- schap. Dat gebeurt in drie klassen: junioren, 4-takt motoren tot 390cc en 2-cylinder motoren. Hoeveel kar- ters er aan de start verschijnen, is nog onbekend. Van De Fabrique worden zo'n tien talentvolle cou reurs verwacht. Volgens circuitei genaar George Dekker zijn er zo'n dertig Texelaars met een eigen kart, maar zij vormen geen vereniging, zodat het moeilijk is in te schatten of zij wel of niet massaal zullen deelnemen. De wedstrijden duren van 10.30 tot 15.00 uur. Inschrijven is vanaf 10.00 uur mogelijk aan de baan. Meer informatie staat op de website www.kartclubdefabrique.nl. avond uitstekend. Er moesten acht rondes door Den Helder worden afgelegd, met een totale afstand van 60 kilometer. Met name in de versmallingen langs de dijk was het wel eens dringen. Thomas Boom wist in het zogeheten bergklas- sement, waarin een aantal klim- metjes moesten worden genomen, de nodige punten te verzamelen. Ruben van Vliet was minder fortuin lijk en reed lek. Maar Otto Goënga, die woensdag de rol van ploegleider vervulde, was met een reservewiel snel ter plekke en achter de motor hervond Van Vliet vrij snel de aan sluiting bij het peloton. Met een achterstand van 16 seconden op de koploper staan beide rijders, net als hun ploeggenoten, in kansrijke positie in het jeugdklassement. Nestor van het gezelschap Gauke van Lingen had een pechavond. Hij raakte betrokken bij een kleine valpartij. Hij hield er geen noemens waardig letsel aan over, maar slaag de er niet in het peloton weer in te halen. Jordy Vinke eindigde in het peloton. Tekenwedstrijd Servicepakket Kinderen tot twaalf jaar, waarvan de ouders een abonnement heb ben op het servicepakket van Cor- bis Plus, kunnen meedoen aan een tekenwedstrijd in het kader van het WK voetbal. Deelname geeft kans op een gesigneerd cadeautje van Rafael van der Vaart. Winnaars krij gen bovendien schriftelijk bericht van deze voetballer.' Deelnemers moeten een tekening maken van zichzelf op een voet balveld. De tekeningen kunnen tot 12 juli worden gestuurd naar de Gezondheidswijzen postbus 175, 1780 AD Den Helder. Bij de teke ning dient vermeld te worden naam en leeftijd, adres, woonplaats, tele foonnummer en het nummer van de servicepas. Bij de inzending vermel den 'WK voetbal-tekenwedstrijd'. Onder de drie mooiste inzendingen worden een gesigneerde foto, een gesigneerd T-shirt en een rugzak met cadeautjes, waaronder een gesigneerde mousepad. De win naars krijgen schriftelijk bericht. Meer informatie over de wedstrijd of over het servicepakket is te ver krijgen bij de Gezondheidswijzen tel. 0223-650 135 en per e-mail gezondheidswijzer@corbisplus.nl. Badminton De badmintonvereniging heeft maandag de laatste trainingsavond van het seizoen. Hoofdklasse: (respectievelijk den, punten en tegen) Mantje 1 Jelleboog 1 Oosterend 1 Oosterend 2 Mantje 2 Klif 1 De Krim 1 Texel'94 2 Jelleboog 2 Sportshop 1 De Krim 2 Texel'94 3 Eerste klasse: Texel'94 5 De Krim 3 Jelleboog 5 De Koog 2 Jelleboog 3 De Koog 1 Sportshop 2 Mantje 3 De Krim 4 Jelleboog 4 Oosterend 3 Texel'94 4 RAB 1 Klif 2 gespeelde wedstrij- doelpunten voor en 152-54 118-70 143-80 105-104 93-84 76-78 97-85 95-114 62-117 53-111 63- 98 75-135 71 168-77 68 179-60 63 154-91 49 133-109 41 121-109 41 122-112 36 104-104 31 93-128 29 115-137 25 101-157 23 92-145 20 96-144 18 84-156 17 73-137 Tweede klasse: Klif 3 24 Oosterend 4 24 64 190-86 54 184-83 Texel'94 7 Texel'94 6 Texel'94 8 De Krim C3 Klif 4 De Krim 5 Klif 6 Klif 5 De Krim 6 NIOZ 1 Texel'94 9 De Koog 3 C-junioren: De Krim C1 De Koog C1 De Krim C2 Klif C1 Klif C2 De Koog MC2 D-junioren: De Krim Sportshop D1 Sportshop D2 RAB D1 ZDH D1 De Krim D2 Klif D1 E-junioren: De Koog E1 Jelleboog E1 Oosterend E1 Jelleboog E2 Oosterend E2 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 144-73 136-98 123-79 80-63 148-19 125-92 99-112 105-107 106-167 90-147 73-157 70-271 189-50 144-50 134-61 124-77 28-147 12-271 69 222-35 63 239-23 37 119-103 31 75-100 27 58-143 12 39-165 10 26-209 105-18 129-19 67-54 10-239 10-239 Veerhaven Als we de veerhaven toch gaan ver plaatsen. waarom dan niet naar Den Oever? Dat bespaart heel veel inves teringen aan infrastructuur zoals de autowegen/banen vanaf Alkmaar naar Den Helder en over of langs Wielingen. Vanaf de haven van Den Oever ben je met een paar honderd meter op de autobaan naar Amster dam en verder en naar Friesland, Groningen Drenthe en Overijssel. Het landschap wordt minder aan getast en de gemeenten die aan de snelwegen liggen hebben geen extra last van de verkeershinder zoals geluid en uitlaatgassen. Als je vanaf Utrecht naar Den Oever rijdt in plaats van naar Den Helder bespaart dat 2 keer 9,6 autokilometers. Vanaf de Afsluitdijk is dat 2 keer 26,2 autoki lometers. Door de besparing van de reistijd en het verminder gebruik van benzine mag de boot er langer over doen en zal het extra brandstofver bruik gecompenseerd worden door de besparing op de autokilometers. Tevens geeft de langere vaartijd een beter eilandgevoel. Rebotex draait ook een betere omzet en de luxe van de Dr Wagenmaker komt dan ook goed tot zijn recht. Het is misschien een nadere studie waard. Pieter de Vries (fotograaf), Den Burg. Eilandronde Handboogschietvereniging De Eilandschutters houdt van vrij dag tot en met zondag voor de 29ste keer de Texelronde. Er wordt geschoten op het sportterrein in Den Burg-Zuid. Publiek is welkom. In verband met het toernooi is de wielerbaan aan de Haffelderweg in Den Burg van vrijdag 19.00 uur tot zondag 18.00 uur afgesloten. Voetbalvereniging LSW uit Lan- gedijk is als grote winnaar naar voren gekomen uit het Pinkster- toernooi dat afgelopen weekend bij Texel'94 werd gehouden. De vereniging werd kampioen in de A-poule en pakte de tweede plaats in de B-poule. In de B-poule moest de Langedijkse club de overwinning laten aan het derde elftal van Texel'94 dat met 4- 0 won. In de finale van de A-poule won LSW met 2-0 van DWOW uit Wieringerwerf. Bij het damestoer- nooi, dat op zaterdag werd gehou den. ging LSW eveneens met de eerste prijs aan de haal. De dames van voetbalvereniging Heino behaal den de tweede plaats. Buiten het veld deed LSW ook van zich spreken. Na het stappen kwam een groep spelers uit Lange- dijk opeens terug op het voetbalter rein met het bord 'Sandra wordt vijftig, bezoekers achterom' waarna bij één van de nachtwachten de alarmbellen begonnen te rinkelen. Het verhaal dat de spelers het bord 'gekregen' zouden hebben, ging er bij hem niet in waarna hij met bord en spelers naar de betreffende San dra toog. Daar bleek dat ze het bord inderdaad hadden gekregen. 'De spelers hadden het na het stappen in de tuin zien staan waarna ze had den besloten nog even met z'n allen op dat feest langs te gaan', vertelt Hank Witte, één van de organisato ren van het toernooi. Als dank voor het onverwachte bezoek mochten de Langedijkers het bord meene men. Het toernooi verliep zonder wanklan ken. Onder meer het mooie weer en het Europees Kampioenschap van Jong Oranje zorgden voor een goe de stemming. Er was volgens Witte evenmin sprake van geluidsoverlast omdat de wind in noordwestelijke richting stond. Het toernooi telde 23 deelnemende verenigingen. Een club uit Tholen kwam niet opdagen, omdat zij nog verplichtingen in de nacompetitie had. Voor Texel'94 is het jaarlijkse Pinkstertoernooi het moment om inkomsten te verwer ven voor de bootkosten als teams aan de overkant moeten voetballen. Met die wetenschap in het achter hoofd kijkt Witte met zorg voor uit naar de vroege Pinksterdagen in 2007 'Dan hebben veel clubs nog verplichtingen. Dat is jammer. Eigenlijk zou de KNVB het zou moe ten regelen dat verenigingen in mei klaar zijn en de tijd hebben voor dit soort toernooien.' Volgens hem zou de winterstop korter kunnen duren. Zaterdag kende Texel'94 een damestoemooi tijdens het jaarlijkse Pinkstertoernooi.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7