Maarten Smit neemt afscheid van gemeente 'Prieel begraafplaats bijzonder om te maken' TEXELSE COURANT Atelierweekend in Den Hoorn TVL en VVV steggelen over gezamenlijke gids Vertrouwen uit het Cabaret-café 4 Raad trekt restauratie knip voor Brakestein C DINSDAG 13 JUNI 2006 De Bolder, Durperhonk, zwembad Molenkoog, de Bruinvis en de nieuwbouw van de buitendienst. Het zijn enkele gemeentelijke gebouwen die Maarten Smit uit Den Burg in de loop der jaren ont wierp. Na vijfendertig jaar neemt hij afscheid van de gemeente. Met weemoed liep Smit eind 2003 door het toen net opgeleverde nieu we gebouw voor Gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg. Het was de laatste in de reeks van gebouwen die hij samen met collega's Willem van Duijn, Frans Lugtmeijer en Frits Nijdam van de afdeling bouwzaken had ontwor pen. Nieuwe ontwerpen zouden ze niet meer maken. Voor hun toenma lige afdeling was bij de ambtelijke reorganisatie geen plaats meer. De belangstelling voor het ontwer pen en maken van gebouwen werd bij Smit al op jonge leeftijd gewekt 'Ik had een opa die dorpsaannemer was', vertelt hij. 'Zo'n echte dorps aannemer die voor bijna alles werd ingezet. Als kind ging ik vaak met hem mee als hij voor een klus op pad was.' De uit de Wieringermeer afkomstige Smit wilde dezelfde kant op als zijn opa en volgde een oplei ding bouwkunde aan de MTS. Hij ging aan de slag bij een aannemer. Totdat daar minder werk was. Via een schoolgenoot hoorde ik dat de dienstkring Abbekerk een bouw kundige nodig had en ik ben daar gaan werken. De dienstkring was een samenwerkingsverband van meerdere gemeenten. Het was even wennen om in de ambtelijke wereld terecht te komen, want de rest van de familie zat in de aannemerij of de handel.' In 1971 volgde de overstap naar Texel. Smit kon destijds kiezen tus sen een baan op het eiland of in Medemblik, 'Die plaats trok me ook heel erg aan. Het werd toch Texel omdat we hier al regelmatig met vakantie kwamen. We wilden nu wel eens proberen hoe het was om er te wonen.' Smit begon als ambtenaar bouw- en woningtoezicht. 'Het was meteen een razend drukke tijd. Texel was met een groei bezig en het leek alsof iedereen wilde bouwen. Col lega Bas van Veen en ik hadden destijds vijfhonderd bouwaanvra- gen liggen die we moesten beoor delen.' Eind jaren zeventig werd hij hoofd van de afdeling bouw- en woningtoezicht en later kwam ook de afdeling grondzaken onder zijn hoede. Prieel Naast het ontwerpen van gebou wen, legde Smit zich ook toe op burgemeester Van Rappard ontwierp Maarten Smit bij het prieel op de algemene begraafplaats dat hij op verzoek renovaties van schoolgebouwen. Bij verbouwingen en renovaties van dorpshuizen had hij geregeld een adviserende rol. Het mooiste vond hij echter het ontwerp dat hij maak te voor een prieel op de algeméne begraafplaats in Den Burg. Daar in ligt het boek waarin Bram van Dijk de namen verzamelde van de geallieerden die tijdens de Tweede Wereldoorlog op Texel sneuvelden en begraven werden. 'Dat gebouw is hét middel om de kwaliteit van een omgeving te waarborgen. Daar kun je ervoor zorgen dat er geen storende elementen in een land schap komen. Maar je merkt dat het maken van een ontwerp vaak toch een ondergeschoven kindje is. Men sen bedenken goed wat ze allemaal in een gebouw willen hebben, maar voor het ontwerp hebben ze dan bijvoorbeeld een neef op de MTS die dat wel even kan doen. Dat is mee rekening houden. 'Iets wat op de ene plek wel kan, kan op de andere plek niet omdat het daar niet past.' Een voorbeeld van hoe het niet zou moeten, zijn volgens hem de standaard kleuren van de Zeeman in Den Burg. 'Dat is precies tegenover het mooiste plekje van de Weverstraat. Maar er is jurispru dentie die het aanpakken van zulke kleuren erg moeilijk maakt, terwijl je op zo'n plek de voorkeur zou heb ik op verzoek van ridder Van Rappard ontworpen vertelt Smit. 'Het prieel ademt voor mij de sfeer uit dat het precies op die plaats past. Dat gevoel heb ik nog steeds als ik het zie.' Eind jaren tachtig nam Smit namens de gemeente plaats in de Welstands commissie. Een commissie die vol gens hem nog wel eens onderschat wordt. 'De Welstandcommissie jammer, want het is zo'n belangrijke fase in het hele proces. Je moet er toch minstens dertig jaar tegenaan kijken.' Volgens Smit kunnen problemen met de Welstandscommissie ook al in een vroeg stadium voorko men worden als mensen vóór het indienen van een ontwerp alvast de omgeving van een toekomstig gebouw goed verkennen en daar- moeten geven aan een afwijkend uiterlijk.' Sinds kort is het palet aan wel standsnormen vastgelegd in de Welstandsnota. Volgens Smit kan die duidelijkheid bieden, maar hij ziet de nota niet als het ei van Columbus. De beoordeling van wat wel en niet kan in een omgeving, behoort volgens hem eigenlijk het werk van vakmensen te zijn. 'Op het ogenblik wordt er teveel met een juridisch oog naar vraagstuk ken gekeken. Daardoor haal je niet altijd de kwaliteit die je zou moeten halen.' Een goed voorbeeld van rekening houden met de omgeving is volgens Smit de wijze waarop de voorkant van de winkel van Mantje aan de Hogerstraat recent is aan gepast. 'Dat ziet er weer uit alsof het drie oude pandjes zijn.' Smit is opgevolgd door Frits Nijdam die de nieuwe contactpersoon van de gemeente bij de Welstandscommis sie is geworden. Raadhuis Smit was eveneens betrokken bij het onderhoud van het raadhuis aan de Groeneplaats. Gevraagd naar zijn technische mening als bouw kundige zegt hij dat de betoncon structie ervan nog in goede staat is. 'Maar er moet verder wel veel mee gebeuren. Het is toe aan grondige renovatie. Dat geldt overigens voor elke gebouw van dertig tot veertig jaar oud dat een publieksfunctie heeft. Je ziet hetzelfde bij de OSG, maar dat is niet zo omstreden.' Het raadhuis dateert van 1968. Het schoolgebouw aan de Emmalaan is een paar jaar jonger en het school gebouw aan de Haffelderweg werd in 1974 in gebruik genomen. Om het raadhuis goed te renoveren, zou het volgens Smit moeten worden ont manteld en opnieuw worden inge richt. 'Dan zou het er weer dertig tot veertig jaar tegen moeten kunnen.' Onderzoek leerde in 2002 dat de kosten voor renovatie of nieuwbouw elkaar niet veel ontliepen, waarna de raad besloot voor nieuwbouw te kiezen. Nadat de afdeling bouwzaken was opgeheven, was Smit tot zijn ver vroegde pensionering projectleider van het gezamenlijke hulpverle ningsgebouw. Ook zat hij in de bouwcommissie die zich over de nieuwbouw van de OSG ontfermt. In die commissie blijft hij op verzoek van rector Henk de Vries nog een tijdje zitten. 'Het is toch wel prettig dat mensen nog even van je erva ring en kennis gebruik willen blij ven maken.' Smit blijft de komende twee jaar ook nog lid van de Raad van Commissarissen van de Stich ting Wonen Texel. Hij is daarin actief sinds de fusie van de toenmalige Woningbouw Vereniging Texel en de Stichting Bejaardenzorg Texel. De komende tijd wil hij zich in eerste instantie richten op het maken van reizen. 'En daarna zien we wel wat er komt.' Vijfentwintig kunstenaars uit Den Hoorn en omgeving tonen zater dag 17 en zondag 18 juni op dertien verschillende locaties een selectie uit hun werk. Daarnaast is in dorpshuis De Waldhoorn kunst uit de gemeentelijke collec tie te zien. Het betreft hier zowel werk van Hoornder kunstenaars als van kunstenaars die op de één of andere manier Den Hoorn heb ben afgebeeld. De Open Atelier Route is een initia tief van Herman Hagenouw en Marie Louise Wiesman van Atelier Melk en Herman Bakker van Klif ART, die het een leuk idee vonden om buitenstaanders eens te laten zien dat Hoornder kunstenaars samen tot heel wat in staat zijn. Nadat ze er een paar hadden benaderd en enthousiaste reacties kregen, ont stond volgens Wiesman een 'zwaan- kleef-aan'-effect. waarbij steeds meer professionals en liefhebbers lieten weten graag mee te doen Ook sloten zich enkele bevriende kunste naars aan, onder wie Ineke Kuiper en Patrick Tanghe, die betrokken zijn bij de Stichting Orgelfront, die zich ervoor inzet het orgel uit de voorma lige gereformeerde kerk van Ooste rend over te brengen naar het atelier van Charles Janko in Den Hoorn, Te zien zijn diverse technieken: teke ningen en schilderijen, maar ook foto's, keramiek, hout en mixed media. Bijzonder zijn ook de wer ken uit de gemeentelijke collectie, waarvan een deel in lange tijd niet te zien is geweest en die nu worden getoond in De Waldhoorn. Meest prominente kunstenaars zijn hier Ad Blok van de Velden en Jan Wolkers. De tentoonstelling wordt zaterdag 17 juni om 10.30 uur in De Waldhoorn geopend door wethouder Marian Merkelbach. De deelnemers en ateliers zijn: Paulien Valk (Pontweg 19), Henk Noorlander, Dirk Terp stra. Bert-Pieter Kamp en Salko de Wolf (De Vermaning, Diek 11A), J.A. Bakker en Cecile de Boer-Bakker (Diek 3), Jasper Adama (Stolpweg 13), Galerie Melk, Ineke Kuiper en Patrick Tanghe (Herenstraat 25A), Bij Jef (Herenstraat 34), Natalie van den Berg (Herenstraat 67), Neeltje Goënga-Vinke (Klif 15), Otilli van Dapperen (Klif 19), Carl Klinkert, Jan Bruin, JaapKees Drijver, Dimitri Gazan, Truus Hoogenbosch, Dory Rutten en Piet Schneider (Klif ART, Klif 27), Souwie Duinker en Charles Janko (Witteweg 6A) en Gerdie Gra- bowski (Witteweg 23). De ateliers, herkenbaar aan een wimpel, zijn op beide dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. Het heeft even geduurd, maar de groei zit er nu toch goed in. De bermen zijn na geel van paardebloe men, wit van fluitekruid en groen van gras nu rood van zuring. De tem peratuur stijgt zienderogen en gras en bloemen groeien volop om de in het koude voorjaar verloren tijd in te halen. De meeste bloesem is van de bomen en de eerste snede gras al 'Pip Barnard en Jamen de Bruijn bespreken het lokale nieuws'- Tuinders en tuiniers zien welke groenten ze waar ook alweer had den gezaaid. Welke bollen waar en welk zaaigoed in welk perk. Want al mogen we in de lange winter wel eens vergeten hoe we de tuin ook alweer in gedachten hadden, de natuur is onverbiddellijk en laat zich met smeken. Wat we gezaaid hebben, zullen we oogsten. Het zou natuurlijk leuk zijn narcissen te zien opkomen waar we tulpen hadden gezet - gewoon omdat we op dat moment even meer zin in narcissen hebben -, maar het zal niet gebeu ren. Uit narcissenbollen komen nar cissen, uit tulpenbollen tulpen. Daar hoeven we niks voor te doen en kun nen we niets aan veranderen. We zien hetzelfde in de politiek. Nog niet eens zo heel lang geleden mochten we onze stem uitbrengen op de kandidaat van onze keuze en langzaam worden hiervan de gevol gen zichtbaar. De vorming van een nieuw college heeft wat op zich laten wachten, maar met het stijgen van de temperatuur en het lengen der dagen is ook dat goed gekomen. De laatste raadsleden zijn ingezworen en een nieuwe college heeft op het pluche plaats genomen. De eerste plannen zijn gesmeed, de eerste onderhandelingen en lobby's aan de gang. En op straat begint het volk alweer te morren en op de politiek af te geven. Alsof we alweer zijn ver geten dat we deze keuze zelf heb ben bepaald. En uit narcissenbollen groeien nu eenmaal geen tulpen. Wat ook groeit, zijn wantrouwen en achterdocht Waar we ook gaan of staan, iedere stap in de openbare ruimte, iedere klik op het internet en ieder telefoongesprek wordt vastge legd, gedocumenteerd en bewaard. Alle gegevens over ons inkomen, onze geloofsovertuiging, onze bank rekening, seksuele voorkeuren, medicijngebruik en schoenmaat zijn in databanken terug te vinden en controleerbaar. Als we dat zouden willen, hoefden we nooit meer enig formulier in te vullen, want er is geen gegeven over ons dat niet al ergens bekend is. \Dat komt het vertrouwen onderling niet ten goede. Omdat we alles over iedereen kunnen weten, vertrouwen we het niét als er iets is dat we niet weten. Is onze buurman wel echt zo aardig? Of doet hij stiekem dingen die het daglicht niet kunnen verdra gen? En zijn vrouw? Wat doet zij m de beslotenheid van haar eigen kamer? Zijn mensen die aan het werk zijn wel met hun werk bezig of zijn ze in de tijd van de baas met privé-aangelegenheden bezig? Is er met een manier waarop we dat in de gaten kunnen houden? Geen computer meer zonder wacht woord, geen parkeerterrein meer zonder camera. We worden in de gaten gehouden als mensen in een televisieshow. Het wantrouwen groeit - en wat je zaait, dat oogst je. Maar zou het daarom niet beter zijn om vertrouwen te geven? Om niet uit te gaan van het slechte in de mede mens, maar juist van zijn goede kanten? Als we dan toch narcissen knjgen waar we narcissen hebben gezet, plant ik liever vertrouwen dan achterdocht. Want wie goed doet, goed ontmoet. De verhoudingen tussen de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers (TVL) en de VW zijn er niet beter op geworden nu de VW-directie geen gehoor wil geven aan een verzoek van TVL om hun leden en advertentiegids Waddeneiland Texel te combineren met Vakan tiereisgids Texel, de boekingsgids van de VW. Tot 2006 had TVL een eigen gids, maar het bestuur vindt het nu niet meer verantwoord Waddeneiland Texel apart uit te brengen. 'De leden worden met dubbele advertentiekos- ten opgezadeld, terwijl er geen garan tie of inzicht bestaat op welke manier de gids optimaal wordt verspreid.' De oplage is al jaren teruggebracht (in 2006 nog 30.000 Nederlandse en 15.000 Duitse), een gevolg van inter net. Volgens het bestuur van TVL is de combinatie met de VW-gids, tot een advertentie- en boekingsgids, een versterking van de samenwerking met de VW, die voor de leden van cruciaal belang is. Er wordt verwezen naar andere eilanden, zoals Ameland. 'Men heeft daar goede evaringen met een gezamenlijke gids.' Dat er dit jaar wel een gecombineer de gids is, komt volgens directeur Veronica Bos omdat 2006 een over gangsjaar is. 'In 2007 komt er een geheel vernieuwde internetgids van de VW. ledereen die meedoet met TOR (Texel Online Reservering) kan gratis in de gids komen. Ook logies met ontbijt en campings, die tot dus ver niet in de gids werden opgeno men. Met een foto van het bedrijf en summiere informatie, voor boekingen wordt verwezen naar onze website of - wie geen internet - heeft, kan bellen met de VW. Maar we weten al dat 90 procent van de boekingen via de VW via internet gaan en dat mensen niet meer willen bellen. Bovendien: 80 tot 90 procent van de gasten komt regel matig terug en heeft zelf het telefoon nummer van de logiesverstrekker. We willen de gids als zelfstandige uitgave van TVL best maken, maar hij past niet bij de internetgids die wij uitge ven en - doordat de telefoonnum mers van de logiesverstrekkers erin staan, zouden wij onze eigen inkom sten uit TOR ermee ondermijnen.' TVL-bestuurder Rob Teisman is het Verkeer tijdens Ronde om Texel In het weekend van de Ronde om Texel treft de gemeente enkele (tijdelijke) verkeersmaatregelen bij paal 17 en de vuurtoren. Van vrijdag 16 tot en met zondag 18 juni geldt eenrichtingsverkeer op de Californiëweg, Ruyslaan, Pelikaan- weg en Randweg. Op de Stengweg, de Volharding en de Vuurtorenweg geldt alleen op zaterdag eenrich tingsverkeer. De toegangsweg naar paal 17 is vanaf de hoek met Ruys laan vanaf donderdag 15 juni afge- Nieuwe etalage Duurzaam Texel De Stichting Duurzaam Texel heeft bij Oosterhof Wonen in de Parkstraat in Den Burg een eta lage met duurzame en verant woorde woonmaterialen inge richt. De stichting wil mensen op die manier laten zien welke soorten duurzame materialen er zoal beschikbaar zijn. De etalage toont onder meer duur zame vloeren van click-marmoleum en drukverlagende matrassen met milieuvriendelijke vulling. Door de producten te bundelen, wordt het volgens Duurzaam Texel duidelijker wat er bij de winkel aan duurzame producten verkrijgbaar is. 'Er zijn behoorlijk veel bedrijven en particu lieren die graag verantwoorde spul len kopen, maar niet altijd weten sloten en uitsluitend toegankaj voor automobilisten in het bezit v® een parkeerkaart. Er zijn wel parkeer plaatsen beschikbaar voor invalidea Voor publiek is beperkte parkeer^ legenheid langs Ruyslaan en Pé kaanweg. Publiek wordt afgera» het evenement per auto te bezoa ken. Op het parkeerterrein bij dj vuurtoren is plaats voor ongewj dnehonderd auto's. Mensen die o- passage bij de vuurtoren willen zien wordt geadviseerd vroeg ter plaats; te zijn. Mocht de toestroom naarhs parkeerterrein stokken, betekent dï niet per definitie dat het terrein vols Geadviseerd wordt de aanwijzigt, gen van_ de aanwezige polttieao?. ten te volgen. Over het strand rijden is te allen t# verboden. De maatregelen worden aangegevai met borden. Zodra het mogelijk a komen de maatregelen te vervafa en worden de borden verwijden! De meest actuele informatie over d; Ronde en de positie van de boten i te krijgen via Radio Texel. Ook Rade 3 FM doet verslag van de Ronde. waar deze te koop zijn of noodgf dwongen aan de overkant kopen De stichting stelt mensen met etalage te willen informeren oit de mogelijkheden die er zijn. wil eveneens stimuleren dat m; Texelse winkeliers duurzame ducten in het assortiment opnemsr. Het is de tweede keer dat Duurzasi Texel duurzame en verantwoord! producten in de schijnwerpers Eerder gebeurde dat al bij de Kan toorvakhandel in de Parkstraat niet met haar eens. 'Bij de VW mag dan 90 procent van de boekingen via internet gaan, van alle boekingen gaat 80 procent juist niet via internet, maar via andere kanalen. Er wordt nog heel veel gebeld en geboekt via de telefoon. Natuurlijk is internet een markt en eentje die groeit. Maar je heb daarnaast ook die ouderwetse markt. We zitten in een overgangs periode. Er zijn heel veel mensen die gewoon door een gids willen bladeren, die met hun vinger langs de verschillende accommodaties gaan en de prijs en kwaliteit met elkaar vergelijken.' Veronica Bos betreurt het dat TVL via een persbencht de publiciteit heeft gezocht. 'Het is jammer dat de com municatie zo stroef en nu via de krant verloopt, met als gevolg nega tieve publiciteit. En dat terwijl onze argumenten voldoende overtuigen. Bovendien doen we precies wat TVL vorig jaar aangaf te willen.' Volgens Teisman is het persbericht een nood sprong: 'We hebben dit verstuurd omdat we er met de VW niet meer uitkomen. De gecombineerde gids is van wezenlijk belang voor de promo tie van Texel. Met name veel kleine logiesverstrekkers, met een klein pro motiebudget, hebben er baat bij.' Maar volgens Bos geeft de VW veel andere gidsen en promotiemateriaal uit, die de aandacht genereren. 'Het gaat er vooral om dat we die gast zover krijgen dat ze naar Texel wil len. Als ze eenmaal zover zijn, weten ze de juiste boekingskanalen we te vinden. We hebben als VW een dui delijke visie op promotie en met het bestuur afgesproken ons daaraan te houden.' De gemeenteraad is bereid 150.000 euro uit te trekken voor een bijdrage aan de restauratie van Brakestein en de bijbehorende tuin. Het geld wordt onttrokken aan het fonds voor het kanjerpro ject maquette Reede van Texel. Landhuis Brakestein, nabij de Wezenputten, maakt deel uit van de zogeheten Gouden Driehoek, een plek waar cultuurhistorie en natuur samenkomen. Eerder werd besloten de woning en de voormalige Franse tuin als deelproject op te nemen in het plan Haven Oudeschild tweede fase. Dat plan werd getrokken door Natuurmonumenten, die als moge lijk alternatief voor de familie Beu- ving zelfs Nieuwe Buitenheim aan de waddendijk achter de hand hield. De gemeente plaatste zich toen in een ondersteunende en meewerkende rol, met het oog op de benodigde procedures. Het plan omvat op de begane grond een theehuis, met op de eerste verdieping kantoorruimte voor Natuurmonumenten. De histori sche tuin moet worden gerenoveerd, de woning gerestaureerd, in de stolp wordt gedacht aan twee recreatieap partementen en er moet een bezoe kerscentrum komen. Een en ander gebeurt met het oog op de ligging aan een wandel- en fietsroute rond Oudeschild en het maritieme verle den, waarbij een link wordt gelegd met de Schans, het Maritiem en Jut- tersmuseum en de wezenputten. Maar tijdens de onderhandelingen met de eigenaars dienden zich meer dere problemen aan en kon de dead line die aan de benodigde subsidie was verbonden niet meer worden gehaald. Het bleek een Europese subsidie te zijn, met als voorwaarde dat ook de gemeente een bijdrage diende te leveren. Hier is destijds wel over gesproken, maar het verzoek daartoe aan de gemeente kwam niet rond, met als resultaat dat Natuur- monumenten het bijltje er bij n» gooide. Inmiddels is gebleken a indien de gemeente het project ve vlot kan trekken, Natuurmonurra ten het onder bepaalde voorwaarts weer oppakt. Die omvatten ara meer een financieel plafond en m waarden met betrekking tot het te- schap waaraan de eigenaar nxe voldoen. Gesteld wordt dat als Brakestein particulieren wordt verkocht, kans voor lange tijd van de baan Op basis met gesprekken met eigenaars concludeert de gemeert dat er een goede basis is om te gaan. 'De eigenaars staan er pc? tief tegenover en willen medewerk verlenen. Maar er spelen wel n.<- lijke belangen.' Wel is het zocteï gemeente nu de kar moet trek!®. De bijdrage van de gemeente anderhalve ton heeft een zogete vliegwielfunctie voor andere gen. Natuurmonumenten becijfert! destijds het benodigde bedrag op li miljoen euro, waarvan Natuurm» U menten de helft wilde bijdragen gemeente stelt voor te schuiven ne de fondsen voor de kanjerprojecs en de 150.000 euro te realiseren Om fc. het krediet voor de maquette te minderen met hetzelfde bedrag. HJ Maritiem en Juttersmuseum hei daar geen bezwaar tegen, omdat s nieuwe functie van Brakenstein een welkome aanvulling op de hisb rische driehoek wordt gezien. Alle raadsfracties gingen gisteravfli akkoord met het plan, waarbij nadrukkelijk werd gesteld dat also* dat er voor de maquette alsnog ms geld nodig is, het college niet bij o raad moet aankloppen. Vragen den gesteld over het eigendom W Brakestein en de appartementen, voorwaarden en de 1,3 miljoen® wordt besteed. Maar het antwtf had wethouder Marian Merkeitar vooralsnog niet in huis. Site: stnic spor tets terse it II iet i Sera; 'Heti I Landhuis Brakestein en de bijgelegen tuin tegenover de Wezenputten moei gerestaureerd, vindt de gemeenteraad. (RmoGmrHJ Geld stichting voor Ecomare De Sam Slager Stichting uit Ber gen heeft zaterdag een cheque van tweeduizend euro overhan digd aan Ecomare. Het geld is bestemd voor de aankoop van nieuwe uitzetkisten voor de zee honden. De stichting is vernoemd naar een jongetje uit Bergen dat in 2003 op 5-jarige leeftijd aan de gevolgen van een hersentumor overleed. Familie en vrienden richtten ter nagedach tenis een stichting op. Op de geboortedag van Sam doet de stichting elk jaar een schenking om de 'leef-, speel-, verzorging- en interesseomgeving van kinderen' te verbeteren. Een vriendje van Sam had daarvoor deze keer het oog op het centrum voor wadden en Noordzee laten vallen. Een groep van zo'n 35 kinderen en volwassen toog zaterdag naar Ecomare om de schenking te®* handigen. Adjunct-directeur Ar* Hurkens nam de cheque in d<" vangst. Samen met dierenven Mare Roeper leidde hij de kr rond bij de zeehondenopvanDJI gaf hij tekst en uitleg. 'Het viel me op dat ze inho geïnteresseerd waren en ziet hadden voorbereid. Dat leidd^lJ tot goede vragen die ze s,e^ De groep woonde het voeren^m de zeehonden bij en maakte je rondgang door het museum.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6