Aantal voorinschrijvingen Ronde lager dan vorig jaar Overwinningen voor Texelse boogschutters Van der Kooi naar Z2-dressuur TEXELSE y COURANT Weersverwachting voor zaterdag gunstig Kiaverjasdrive Renners toch onder indruk van tourmiss Magere opkomst karten ^ge Dioi Het aantal voorinschrijvingen voor de 29ste Zwitserleven Ronde om Texel, die aanstaande zaterdag start vanaf het strand bij paal 17, is lager dan in 2005. Volgens Rondecoördinator Edwin Lodder heeft dat waarschijnlijk te maken met de weersomstandigheden van de vorige race. Door de hoge branding konden veel zeilers vorig jaar niet starten en liepen veel boten die wél het water opgingen flinke schade op. Het aantal voor inschrijvingen bedraagt 418, uit tien verschillende landen. 'Maar we verwachten nog laatkomers. Zeker nu de weersvoorspellin gen goed zijn. Ik vermoed dat veel deelnemers dit jaar eerst de weersomstandigheden afwach ten.' Afgelopen weekend waren al tien tallen vrijwilligers in touw om het strand in gereedheid te brengen. Het zand werd afgevlakt en de mobiele kantoorunits neergezet. Ondanks het tegenvallende aan tal inschrijvingen tot nu toe, zijn de omstandigheden voor een mooie wedstrijd volop aanwezig. De weersverwachting is gunstig en het deelnemersveld telt een flink aantal toppers. De overallwinnaars van vorig jaar, Mischa Heemskerk en Sander de Boer, zullen hun titel verdedigen. Daarnaast ncht dit duo zich op de line honours: de boot die als eerste over de finish komt. Spe ciaal voor de Ronde is een nieuwe boot ontwikkeld voor Heemskerk en De Boer, de Nacra F18 Infusion. De afgelopen weken hebben de titelverdedigers hard geoefend om Open dag bij jeu de boules Jeu de boulesclub Den Burg houdt donderdag een inloopavond. Belangstellenden zijn vanaf 19.00 uur welkom op het speelterrein naast zwembad Molenkoog aan de Slingerweg. ritsen, de zusjes Lindsey en Roxy Barends werden vijfde en zesde. Lindsey werd een jaar geleden nog kampioen. Donny Pijnacker werd vijfde in wed strijden voor jeugdleden van De Fabrique. Die club houdt al jaren wedstrijden op het Texelse kartcir- cuit. De Fabrique houdt later dit jaar nog wedstrijden op een kartbaan in Berghem waaraan ook de Texelse karters kunnen meedoen. Tijdens de races was het regelmatig afzien voor de deelnemers. In dichte pak ken en met helm op reden zij in de brandende zon hun rondjes. goed met de nieuwe catamaran overweg te kunnen. Het duo krijgt waarschijnlijk concurrentie van de recordhouders Wouter Samama en Jeroen de Leeuw. Dit koppel finishte vorig jaar in twee uur, elf minuten en elf seconden, waarmee zij het oude record met bijna 20 minuten ver pulverden. Onder de kanshebbers bevinden zich ook oud-winnaar en olympisch medaillewinnaar Darren Bundock uit Australië en de Franse topper Jean Christophe Mourniac. Een kleine twintig Texelse teams hebben zich ingeschreven. Onder hen ook Eduard Zanen en Willem Houwing. Zij zetten vorig jaar een uitstekende prestatie neer door als derde boot te finishen en als twaalfde in het overallklassement te eindigen. Ook in de dagen vooraf aan de Ronde wordt er volop gevaren. Van woensdag 14 tot en met vrij dag 16 juni vindt de Texel Dutch Open plaats, dat geldt als het open Nederlands kampioenschap. Vrij dagmiddag komen tien teams uit in een nieuw onderdeel: de TNG Short Track. Op korte afstand van het strand, en dus goed zichtbaar voor het publiek, vinden kortebaan- afvalraces plaats, waarbij uiteinde lijk twee boten overblijven voor de finale. Aan de zuidkant van paal 17 is net als voorgaande jaren een pitsstraat ingericht, waar geïnte- Hoewel Hansje van der Kooi met haar Friese merrie Lobke dit weekend niet degene was die de meeste prijzen of winstpunten binnen haalde, mag zij met de eerste prijs en het winstpunt (205 pnt.) dat zij dit weekend in Den Helder behaalde promoveren naar de klasse dressuurklasse Z2. Een zeer uitzonderlijke prestatie voor deze amazone, die pas op latere leeftijd begon met paardrijden. De prestatie is ook bijzonder omdat Friese paarden niet de bouw van een dressuurpaard hebben. Ook de andere Waddenruiters pres teerden dit weekend goed. Eva van der Linde behaalde met O'Partout Texel in de klasse Z2 216 en 221 punten, goed voor twee eerste prij zen en twee winstpunten. In de klasse M1 werd zij met Unique Lady Texel tweede met 198 en derde met 184 punten. In deze klasse reed Evelien Duin met Phoebus 186 pun ten bij elkaar. Niet genoeg voor een prijs, maar wel voor een winstpunt. In de klasse L2 scoorde Leonie van resseerden de nieuwste boten en materialen kunnen bekijken. Beel den van de Ronde om Texel worden op een groot televisiescherm op het strand van paal 17 vertoond en ook via internet is de race live te volgen. Verder wordt het beeldmateriaal via de Astra-satelliet en via de kabel verspreid. Abonnees van Kabeltex met een digitaal pakket kunnen via het kanaal Raceworld kijken. Net als voorgaande jaren zal Radio Texel een rechtstreekse uitzending ver zorgen. Muziek In de grote feesttent op het strand is vanaf woensdag van alles te doen. 's Avonds om 20.00 uur is het ope ningsfeest. Alle avonden en zater dag ook overdag treden diverse artiesten en DJ's op. Publiekstrek kers als Di-Rect, Ilse de Lange, Kim Lian, Edsilia Rembley en Boris maken hun opwachting. Ook de Nederlandse deelnemers aan het Eurovisiesongfestival, de meiden band Treble, zal optreden. Het exacte programma is te vinden op de website van de Ronde, www. roundtexel.com. De start staat gepland omstreeks twaalf uur. Daaraan voorafgaand, om tien uur, wordt bekendgemaakt of de wedstrijd doorgaat en krijgen de deelnemers de laatste aanwij zingen. Schaik met Texel Consensus 193 punten, wat haar een eerste prijs en een winstpunt opleverde. Zaterdag werd de zegetocht voortgezet in Castricum. Daar verscheen Leonie van Schaik met Texel Consensus opnieuw aan de start. Zij wist daar tweemaal eerste te worden met sco res van 189 en 199 punten, wat haar ook nog drie winstpunten opleverde. Hiermee heeft zij het tien winstpun ten en mag zij promoveren naar de klasse M1. Zondag verscheen Eva van der Linde met O'Partout Texel aan de start bij een dressuurwed- strijd in Hippolytushoef. Daar ver overde zij een eerste en een derde prijs met scores van 210 en 204, wat haar nog een winstpunt ople verde. Maren Kuijper startte zondag met Thstan op dezelfde wedstrijd in de klasse L1. Zij behaalde 180 en 193 punten, een vierde prijs en twee winstpunten. De volgende dressuurwedstrijd wordt op vrijdag 23 juni gehouden bij manege Akenburg. De volgende springwedstrijd op 25 juni. Gisela Meyer-Kasel en Wim Snel len hebben afgelopen weekend op de golfbaan de kampioenschappen strokeplay voor senioren gewon nen. Onder tropische omstandig heden streden zestien deelnemers om de eer, dames ouder dan 50 en heren ouder dan 55. Er werden tweemaal achttien holes gespeeld. Gisela Meyer-Kasel werd eerste bij de dames met netto 135 sla gen. Tweede werd Janneke Kam- stra-Boomstra (143), derde Gerda Bloem-Kooijman (143). Bij de heren werd Wim Snellen eerste (147 sla gen), gevolgd door Hans de Leeuw (148) en Bob Hoogenraad (150). Er werden maar liefst zes birdies geslagen. Wim Snellen sloeg een eagle op de tiende hole. De longest drives werden geslagen door Peter Rip en Bob Hoogenraad. Bij de dames sloeg Janneke Kamstra bei de dagen de longest drive. Neary's werden geslagen door Joke Gel- dorp-Pantekoek en Margriet Peet- oom-Caspers. Texelse triatlon afgeblazen Er wordt dit jaar geen triatlon op Texel gehouden. Reden is dat zich tot dusver te weinig deelnemers hebben opgegeven, waardoor de organisatie vrijdag heeft besloten het evenement af te blazen. De triatlon zou op zaterdag 1 juli worden gehouden. Als ondergrens had de organisatie gesteld dat zich vrijdag 50 individuele deelnemers moesten hebben ingeschreven. Dat aantal is bij lange na niet gehaald. 'We hadden tot dusver 34 individu ele deelnemers en 6 trio's. Veel te weinig. We moesten namelijk spul len bestellen, zoals fruit voor in de kramen en andere zaken. Daarvoor moeten we kosten maken en met zo weinig voorinschrijvingen is het risi co te groot. We hadden het graag nog even aangezien, maar dat kan dus niet', vertelt Willem van Taten- hove, één van de organisatoren, die aangeeft er alles aan te hebben gedaan om mensen warm te maken voor de wedstrijd. 'We hebben 300 triatleten die bij ons in het bestand zitten per e-mail aangeschreven, het evenement staat op de kalender van de Nederlandse Triatlonbond en op de triatlonwebsite. Maar de res pons valt erg tegen. Misschien dat door het koude weer, waardoor de temperatuur van het water te laag is gebleven, de mensen heb hebben afgewacht.' Van Tatenhove betreurt dat de triatlon met door kan gaan. 'Volgend jaar beter, want dan gaan we het opnieuw proberen.' DINSDAG 13 JUNI 2006 In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint donderdag om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Seniorengolf (Foto Gerard Timmerman 'Voor Miss Tour de Lasalle hoe ven we niet te winnen', zeiden Ruben van Vliet en Thomas Boom van de wielerploeg Bouwcenter vorige week. Maar bij een nadere kennismaking met de 19- jarige Marit Hof uit Warmenhui- zen slikten ze die woorden direct weer in en wilden ze bij nader inzien toch wel op de foto met de Hoord-Hollandse. De twee Texe laars presteerden op de fiets niet onverdienstelijk. Van Vliet werd derde en Boom vierde in het jon- gerenklassement van de Tour de Lasalle. Dat Texelaars eigenlijk twee wed- stnjden in één rijden, bleek don derdagavond, toen de koninginnerit van de Tour de Lasalle van ruim negentig kilometer van Den Helder naar Wieringen en terug werd verre- De tocht, die vanuit de ploeg leiderswagen werd gevolgd door sponsor Jan Jacob Rab en een verslaggever van deze krant, startte om 19.20 uur, en de Texelaars isten alle zeilen bijzetten om de felste boot te halen. Wegens het gebrek aan wind bleef het peloton lange tijd compleet. Er was slechts één echte ontsnapping. Vijf renners pakten een minuut voorsprong. De Verdoes-ploeg van gele-truidrager Mare Huizebosch controleerde de wedstrijd en pakte de kopgroep tien kilometer voor het eind weer terug. In de slotfase wist Thomas Boom vriend en vijand te verrassen door de laatste klimsprint te winnen. Op een steil duin bij Julianadorp was hij iedereen de baas. De bolletjes trui bleef buiten bereik, maar wel eindigde de Oudeschilder op een mooie vierde plaats in het klimklas- sement. Twee kilometer voor de finish probeerde Ruben van Vliet de sprinters te verschalken met een demarrage. Even later werd hij ech ter teruggepakt. In het jongerenklas- sement staat hij op de derde plaats, een plekje voor Thomas. De finish was precies om 21.30 uur, renner Gauke van Lingen probeerde nog de boot te halen, maar zag deze net voor zijn neus wegvaren. Hij vond echter een goed logeeradres in De Helder, bij de zus van ploegleider Frans Hopman. Voor het B-criterium van vrijdag avond moesten 25 ronden worden afgelegd door Den Helder. In het begin sleurde Gauke van Lin gen een aantal keren op kop. Vorig jaar leverde deze tactiek hem veel premies op. Dit jaar greep hij naast de prijzenpot. Verschillende ploegen hadden nog belang bij de eindzege, zodat men niemand liet wegrijden. Ook bij het A-criterium over het zelfde parcours geen opvallende wapenfeiten vanuit de Texelse ploeg. Jordy Vinke van de ploeg Twillert/lntersport moest genoegen nemen met een vijfde plaats in het algemeen klassement, waarmee hij een uitstekende prestatie neerzette. Frans Hopman toont zich zeer tevreden met de derde en vierde plaats van Ruben van Vliet en Tho mas Boom. 'Binnen Wielervereni ging Texel zijn ze hiermee een voor beeld voor de andere jeugdleden en de seniorafdeling. Hopelijk geeft dit een stimulans om volgend jaar met een ploeg, volledig bestaand uit Texelaars, mee te doen. Als het aan sponsor en begeleiding ligt, zal dat zeker gebeuren.' M Eelman, Thomas Konijn en è- Aar van Elk hebben de overwin- - ningen gepakt in het open Texels kampioenschap karten dat zon dag voor de derde keer op de kar- kngbaan aan de Akenbuurt werd gehouden. e fë was een wat geflatteerd kampi oenschap omdat veel Texelse kar fel er met waren. Veertien Texelaars deden mee, de helft minder dan een jaar geleden. Volgens Ronald tontfoort van kartclub De Fabrique it Utrecht, dat het kampioenschap 'J georganiseerd en leidde, was door een communicatieprobleem iedereen op tijd op de hoogte flkt. De Texelaars die er wel wen, maakten er volgens hem iettemin een spannende strijd van. !l" 'He'was spannend omdat er in klei- we velden werd gereden. Er werd toar ook niet veel toegegeven.' avat ferk Eelman werd Texels kampioen de tweecilinderklasse. Hij ont kende William Pijnacker die een w geleden in die klasse zege ls ferae. Pijnacker werd tweede, prolgd door Ruud van Boven en Pj&raids. Ivar van Elk behaalde feeindzege in de vrije klasse boven yia? Drie Texelaars hebben overwin ningen in de wacht gesleept bij de Texelweekend dat handboog vereniging De Eilandschutters afgelopen weekend voor de 29ste keer in Den Burg hield. Er deden 110 boogschieters van diverse verenigingen mee. Willem Vlas, Edo Rutten en Mark Wiering sleepten zondag tijdens de Texelronde drie eerste plaatsen in de wacht. Wiering won in de klasse recurve voor de jeugd. Rutten pakte de overwinning in de tweede klasse recurve voor heren en Vlas was de beste in het schieten met een long bow. Pieter Duin leverde een knappe prestatie door in de eerste klasse recurve voor heren tweede te Zandvliet (Frederik Hendrik), 537; 2 Wilma Heijnen (Noordkop/WSOV). 528; 3.Marjolein Neijs (Frederik Hendnk), 527. Compound heren - I.Chns in "t Panhuis (Noordkop/ WSOV), 549; 2.Simon Verhoef (Saensche Handb.Sk.), 545; 3.Ruud Neijs (Fredenk Hendnk). 545 Compound jeugd - 1-Bram de Jong (Target Aalsmeer). 529: 2 Marcel van der Broek (Frederik Hendrik), 377 Long bow - 1 Wim Vlas. 235. 2.Jeannette Jurczik (Frederik Hendnk), 216; 3.Ernst Mol (Frede rik Hendnk). 182: 4.Jan Pnns, 174; 7.Kees Bakker, 82; 8.Emst Schuurman. 11. Long bow jeugd - 1.Linda Verhoef (Saensche Handb Sk.). 115; 2.Nils Veldhuis. 53; 3.Sterre. Veldhuis, 44; 4.Lars Veldhuis, 8. Recurve dames - 1 Georgina Mol (Fredenk Hendnk). 479; 2.Carolien van Buren (Robin Hood), 466; 3.Gon Hartsuiker (Goja Schutters). 446, 11 .Evaline van Weerlee, 329. Recurve heren eerste klasse - 1.Peter Bakker (Streek- schutters), 524; 2.Pieter Duin, 520, 3.Wal ter van der Broek (Frederik Hendnk). 502; 13 Frans Schrama. 443; i4.Bouwe Kuipers, 440; 15.Johan Tromp, 434, Recurve heren tweede klasse -1 Edo Rutten. 433: 2.Wouter Antonides (Buiten Verwachting), 428; 3.Kees Zijm, 408; 9.Ben Moor, 341, 10.Ben Oostra, 340; 13.Bart Oostra. 200; 14.Hans Rinkema. 0. Recurve jeugd - 1 Mark Wienng, 440; 2.Daniel Braad (Robin Hood). 435; 3 Diede Melsen (Target Aalsmeer). 420. 4 Maikel Smit. 387; 5.Patrick Smit, 350; 6.Jesse Ellen. 272; 7.Joppe Barnard, 43. Uitslagen short metric: Bare bow dames - 1 Annie Braad (Robin Hood). 158. Bare bow heren Dirk Braad (Robin Hood). 279; 2 Robert Duivenvooren (Target Aalsmeer). 197; 3.Jos Jurczik (Frede rik Hendrik), 193. Bare bow jeugd - 1 .Martin van Buren (Robin Hood). 213. Compound dames - 1 Olga Zandvliet (Frederik Hendrik), 515; 2.Wilma Heijnen (Noordkop/WSOV), 494. Compound heren - 1.Simon Verhoef (Saensche Handb.Sk523; 2.Chris in't Pan huis (Noordkop/WSOV), 517; 3.Ruud Neijs (Frederik Hendrik), 501. Compound jeugd - l.Bram de Jong (Target Aalsmeer), 526. Long bow - I.Ernst Mol (Fredenk Hendrik), 359; 2.Wim Vlas. 270, 3.Jan Prins, 249; 4.Kees Bakker, 221; 7.Ernst Schuurman. 20. Long bow jeugd -1 Linda Verhoef (Saensche Handb.Sk 157: 2.Sterre Veldhuis. 44; 3.Nils Veldhuis, 16. 4.Lars Veldhuis. 2. Recurve dames - 1 Georgina Mol (Frederik Hendrik), 404; 2.Gon Hartsuiker (Goja Schutters), 386; 3 Carolien van Buren (Robin Hood), 368. Recurve heren eerste klasse - 1.Daniel Mulder (VZOS Santpoort), 473; 2 Chris Frans- sen (VvAST), 468: 3.Aaldnnk Dusink (de Tref- fers'93 Zd.Laren), 464, 6.Pieter Duin, 410. Recurve heren tweede klasse - 1 Edo Rut ten. 366; 2.Harm-Jan Huitema (Robin Hood), 365; 3-Bouwe Kuipers. 361; 6.Kees Zijm, 345; 9.Ben Moor, 285 Recurve jeugd - I.Nathalie Braad (Robin Hood), 485; 2.Mark Wiering, 428, 3 Maikel Smit. 373; 5.Jesse Ellen, 331; 6.Patrick Smit, 306; 7.Joppe Barnard. 42. de 390cc. Jeile Schouwstra werd in Ivar van Elk eveneens een nieu- tweede, Simon Witte derde. Marcel we Texels kampioen. Hij wist in van Boven, de kampioen van een drie manches twee leden van de jaar geleden, eindigde als vierde. Fabrique achter zich te houden. De De vrije klasse tot 390 cc kende vierde plaats was voor Jeffrey Gar- Het derde open Texels kampioenschap karten kende zondag een matige opkomst. (F'oio Jeroen van Hanum) worden. Kees Zijm werd derde in de tweede klasse recurve. Tijdens de short metric die op zater dag werd gehouden pakte Rutten eveneens de eerste plaats in zijn klasse, gevolgd door Bouwe Kui pers op de derde plaats. Wiering werd tweede bij de jeugd, Vlas tweede bij het schieten met de long bow. Jeugdleden Nils, Sterre en Lars Veldhuis deden beide dagen even eens hun best op de long bow, maar moesten hun meerdere erken nen in Linda Verhoef van de Sae nsche Handboogvereniging. Er werd zowel met de bare bow, de compound, de recurve als de long bow geschoten op het C-veld van Texel'94 achter schietsportcentrum Odysseus. De wisselbeker ging naar handboogvereniging Frederik Hendrik uit Delft. Uitslagen Texelronde; Bare bow dames - 1 Annie Braad (Robin Hood), 296; 2.Jantlena Perenboom (Robin Hood), 47. Bare bow heren - 1 .Dirk Braad (Robin Hood), 395; 2.Jos Jurczik (Fredenk Hendrik), 317; 3.Tjalle Kleinstra (Robin Hood), 128. Bare bow jeugd - 1 Rinaldo Diikstra (Robin Hood), 259; 2.Marlijn van Buren (Robin Hood), 221. Compound dames - I.OIga menvereniging Tussen Wad en Duin moesten afleggen, 's Morgens had den zij bij de familie Bakker aan de Stolpweg een dressuurproef gere den als voorbereiding op de officiële marathon die in september gehou den wordt. In het marathonparcours waren vijf hindernissen opgenomen, met de waterbak als vierde. Op de foto Wendy van Elk, die later win naar werd bij het enkelspan paar den. Foto Pemiska Timmer) Uitslagen: Enkelspan paarden - 1.Wendy van Elk; 2.Carlo Witte; 3.Marieke van Liere. Enkelspan pony's -1 .Gerrit Westerlaken; 2,Alphine Smit- Bakker; 3.Klm Kooger. Dubbelspan paarden - I.Hans Jlmmink; 2.Piet Beers; 3.Frans Bak ker. Oefenmarathon als hindernis bleek de waterbak met de tro- temperaturen van het afge- weekeinde een welkom ver voor menner en paard. De was onderdeel van twaalf lange hindernisparcours ie veertien deelnemers van

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7