Texelaartje 2 TEXELSE J COURANT Dit zijn de geslaagden van OSG De Hogeberg l_J Qeslaqgd Geknipte? F amilieberichten Koert Vermeulen Marike Janssen O® VRIJDAG 16 JUNI 2006 VMBO Basisberoepsgerichte leerweg: Consumptief - Lilian Bakker (De Koog), Jan Eppink (De Cocksdorp), Lucas Gerritsen (De Cocksdorp), Bernard de Ridder (De Cocksdorp), Robin Stroo (De Cocksdorp), Chris Verveer (Den Burg), Marleen van der Vis (Oudeschild), Jimmy Vlaming (Den Burg). Handel en verkoop - May-britt Barends (Oudeschild), Yvo Barends (Oudeschild), Bart Eelman (De Waal), Luc Kedde (Den Burg), Edib Muric (Den Burg), Jeneesiya Ponniah (Den Helder), Lilian de Rid der (Den Burg), Dieneke de Winter (De Waal), Bo de Wit (Den Burg). Metaaltechniek - Ricardo Blom ,Den Burg), Martijn Drijver (Oos terend), Daan Kleerebezem (Den Burg), Matthijs de Lugt (De Cock sdorp), Tony Mozes (Oudeschild). Thijs Smit (Oudeschild). Verzorging - Rutger de Boer (Den Burg), Liset- te Bonne (De Cocksdorp), Erica Boon (Oudeschild), Simone Kooger (Oudeschild), Inge Vermeulen (Den Hoorn), Larissa Vlaar (Den Burg). Niet geslaagd: 3 kandidaten. VMBO Kaderberoepsgerichte leerweg: Handel en verkoop - Renzo van den Berg (Den Burg), Lars den Braven (Den Burg), Janet Cuperus (Den Helder), Michael Dupon (Den Burg), Sander Legierse (Den Burg), Tom de Lugt (Oudeschild), Charles van der Slikke (Den Burg), Rowan van der Star (Den Burg), Julia van der Valk (Den Burg), Douwe Vonk (Den Burg). Metaaltechniek - Joost Bak ker (Den Hoorn), Jenze Dennenberg (Oosterend), Peter van Schepen (Den Burg), Frederik Standaart (Den Burg), Ewout van der Star (Ooste- rend), Barend Terpstra (De Cocks dorp), Rick van der Vis (Den Burg), Kees Winter (Den Burg), Stephan Witte (Den Burg). Verzorging - Mar scha Bonne (Den Burg), Yvonne Dnjver (Oosterend), Rianne van Liere (De Waal), Nienke Maat (Den Burg), Nare Sukiasyan (Den Burg), Judith Timmer (Oudeschild), Naomi Tromp (Den Burg), Saskia van der Vis (Oudeschild). Niet geslaagd: 2 kandidaten. VMBO Theoretische leerweg: iris Baas (Den Burg), Marloes van der Beek (De Cocksdorp), Remco Boon (De Cocksdorp), Ruud van Boven (De Waal), Menno Com mandeur (Den Burg), Lianne Dijker Den Burg), Noortje Duin (Den Burg), iroen Duvekot (Den Burg), Evelien fee (De Cocksdorp), Marieke de Graaf (Den Hoorn), Yvonne Huis man (Den Burg), Kevin Koenen (Den Burg). PP Kooiman (De Koog), Wer ner Kuip (De Waal), Martijn van da Linde (De Cocksdorp), Kimberly Maas (Den Burg), Samantha Mosk Oen Burg), Simon Prins (Oude schild), Nadieh R9iding (Den Burg), Mark Rikkenberg (Oudeschild), Hid- de Struick (Den Burg), Jeanette van Tatenhove (Oosterend), Marit Tuit- man (Oudeschild), Marleen de Vries (Den Burg), Thomas van der Werf (Den Burg), Martijn de Wijn (Den Hoorn), Anne Zegers (Oosterend). Teruggetrokken: 1 kandidaat. HAVO: Laura Albers (Den Burg), Gerrit Arnout (Den Burg), Jorinde Bakker (Den Hoorn), Linda Bakker (Oos terend), Iris Barhorst (Den Burg), Mandy Beijert (Den Burg), Linsey Blom (Den Burg), Remco Boog aard (Den Burg), Wesley Bosma (Den Burg). Vibeke Brugge (Den Burg), Bernthe Dennenberg (Oos terend), Bart Domhof (Den Burg), Esther Duvekot (Den Burg), Katinka Eelman (Den Hoorn), Femke van Faassen (Den Burg), Sophie Griffi oen (Den Burg), Björn Groenewoud (Den Burg), Lars Hammer (Den Burg), Joost van Heerwaarden (Den Burg), Tessa Hopman (Den Burg), Adinda de Chavonnes Vrugt (Den Burg), Marlies Kenter (Den Burg), Elaine Kikkert (Den Burg), Maar ten Kulk (Oudeschild), Emiel van der Maden (Den Burg), Lennart van Maldegem (Den Burg), Gian Battista Marei (Den Burg), Daniël Montesi- nos (De Koog), Martijn Mosk (Den Burg), Matthijs van 't Noordende (De Cocksdorp), Emma Pels Rij- cken (Den Hoorn), Sanne Plaats man (Den Burg), Emmeke Ran (De Cocksdorp), Danielle Rump (Den Burg), Liselotte Schoo (Den Burg), Marianne Schoo (Den Burg), Silve Schoorl (Den Burg), Karei Timmer (Den Burg), Thomas Tolboom (Den Burg), Werner Veltkamp (Den Burg). Niet geslaagd: 9 kandidaten; terug getrokken: 1 kandidaat. VWO: Inge van den Bent (De Cocksdorp), Martine Berbée (Den Hoorn), Adri- aan de Boer (Den Hoorn), Jasper de Boer (Den Burg), Niels Boom (Oudeschild), Esmé Deppe (Den Burg), Ellie Duinker (Oosterend), Gerco Eelman (Oosterend), Hedwig Ens (Den Burg), Hans van Frane- ker (Oudeschild), Martijn Kooi man (De Koog), Esther Lap (Den Hoorn), Hanneke Lemstra (Den Burg), Anouschka Maas (Den Burg), Ruben Maas (Den Burg), Jakolien van der Meer (Den Burg), Romke Milder (Den Burg), Mascha Nooij (Den Burg), Kees Olthof (Den Burg), Suzanne Posthumus (Den Burg), Tim Riegman (Den Burg), Suzanne Schagen (Den Burg), Bob Smit (Den Burg), Bart Speckmann (Den Burg), Merijn de Steur (Den Burg), Eduard Terpstra (Den Hoorn), Irene Terpstra (Den Hoorn), Tessa Trap (Den Burg), Hendrik Tromp (Den Burg), Joram Tromp (Den Burg), Bonnie Vrede- voort (Den Hoorn), Edgar Werk man (Den Burg), Rian Westdorp (De Cocksdorp), Joep Wijnand (Oude schild), Patrick Witte (Den Burg), Marieke Wuis (Oudeschild). Niet geslaagd: 7 kandidaten: terug getrokken: 2 kandidaten. Enkele leerlingen doen volgende week herexamen. Parkeren 'De Texelse Courant kopte dinsdag 13 N: Onderzoek naar gratis parkeren. Het nieuwe college en de meerder heid van de politieke partijen op Texel schijnen dit te willen. Dat men de par keerproblemen in de woonbuurten wil oplossen is geen overbodige luxe, war om het parkeren op Texel gratis te maken, zoals met name Texels D^ang wil, is volgens mij het paard achter de wagen spannen. Wxdt het parkeerprobleem hiermee opgelost en komen er daadwerkelijk cneer toeristen naar Texel? Ik denk het TOt. Waarom niet? Aardig zijn voor de toerist en hem vervolgens een bekeu- róg geven omdat hij ergens te lang b een zogeheten blauwe zone staat. Bovendien moeten de" controleurs ooor de gemeente betaald worden on gaan de opbrengsten van de boe tes naar het rijk. Of mag iedereen overal de hele dag gratis staan en staat vervolgens alles vast? Dat het huidige college het niet gemakkelijk "inrit, mag blijken uit een notitie over het parkeren die maar liefst 76 kant- ies omvat. Het verhaal dat parkeren voor de gemeente gratis zou zijn, is natuurlijk onzin, denk alleen maar oen het onderhoud van de parkeer voorzieningen. Het parkeren gratis "teken, betekent verlies van arbeids- Pteatsen, een financieel verlies en er kan geen geld gegenereerd worden voor eventuele noodzakelijke voor gingen in de toekomst. En gratis Pafteren zal het autogebruik alleen "og maar doen toenemen. De belas- tal (autoverkeer en milieu) wordt dus r°9 groter. Is dit wat wij met zijn allen vrilen? &oenlinks, zelf ook voorstander v?n gratis parkeren op Texel, stelde ri°jLV00r om het financiële tekort te Pakken door de toeristenbelasting "^5 cent te verhogen. Dit werd °nber meer van tafel geveegd. Een ^gehoord argument hierbij is: alles salzo duur en we moeten de toerist wegjagen. Daar ben ik het hele- mee eens, maar het is natuurlijk -fielijk om te roepen dat de toe- "stenbelasting de toeristen wegjaagt. ie de goedkope overnachtingen Speren bij de boer, groepsac- Wat ik zeggen commodaties en vaste plaatsen) niet verhoogt, misschien wel voordeliger kunt maken, is wellicht een goed idee, maar om de duurdere over nachtingsplaatsen met bijvoorbeeld 10 cent toeristenbelasting per nacht verhogen, is natuurlijk geen enkel pro bleem. Wie met droge ogen durft te beweren dat een beperkte verhoging van de toeristenbelasting financieel onverantwoord is en dat hierdoor toe risten wegblijven, heeft er volgens mij weinig van begrepen. Als Texel het moet hebben van gratis parkeren en niet-verhogen van de toeristenbelas ting, is het erg slecht gesteld met ons unieke en prachtige eiland. Dat we toeristenbelasting nodig heb ben om alles te onderhouden, ver baast geen mens. Bijna nergens is de verhouding en de druk van de toerist op een gebied en een samenleving zo groot als op Texel. Hier staat natuur lijk tegenover dat heel veel mensen op Texel van het toerisme afhanke lijk zijn. Daarom moeten we blijven investeren om Texel aantrekkelijk en mooi te houden. Gelukkig blijkt uit het onderzoek van de Rabobank dat er op Texel een gezond ondernemerskli maat heerst. In dit onderzoek worden als positieve punten ook de slecht- weeraccommodaties en de musea genoemd. Door de toeristenbelasting op de duurdere overnachtingsplaat sen iets te verhogen, kan geld gere serveerd worden om als overheid in overleg met de ondernemers plannen te ontwikkelen en om vervolgens ver antwoorde investeringen te doen. Dit om Texel ook in de toekomst zowel voor bewoners als toeristen aantrekkelijk te houden. Steek nu je kop niet in het zand en voorkom dat er weer ideeën komen om op steun aan musea en voorzieningen voor invaliden te bezuinigen. Kijk naar de toekomst. Ontwikkel plannen en ideeën op basis van visie en op basis van gezond financieel inzicht. Texel verdient beter. Nina Willemse slaagde aan het Erasmuscollege in Haarlem voor het profiel Natuur en Gezondheid (VWO-niveau). In het jaarverslag over 2005 van zorgverzekeraar De Friesland een gesprek met Janneke van Domp- selaar uit Oosterend. Zij vertelt hoe ze op zoek naar een verzekering die haar oogdruppels wilde vergoeden bij De Friesland terecht kwam en over haar geleidehond Gaya. 'Als ik de omgeving ken, dan red ik me ook uitstekend zonder hond. Een tijdje geleden ben ik echter in een kuil gevallen, omdat een afzetting ont brak. Met Gaya aan mijn zij zou dat niet zijn gebeurd.' Van Dompselaar vindt dat mensen vaak onderschat ten wat je met een visuele handicap allemaal nog kunt doen. Ze vertelt dat ze met een grote leesloep met één oog nog wat kan lezen. Jeugdtennissers Deuce kampioen Met slechts 'één punt voorsprong op de nummer twee heeft het eer ste jongensteam van tennisvereni ging Deuce (tot en met 14 jaar) het kampioenschap behaald in de dis- trictsvoorjaarscompetitie. De Texe laars werden op de voet gevolgd door Zeemacht uit Den Helder. In de laatste twee wedstrijden, tegen Zeemacht en tegen Vlieter, kwam het er op aan. Per ontmoeting moesten de Texelaars minimaal 2-2 spelen om het kampioenschap veilig te stel len. Omdat Jesper Arkenbout gebles seerd raakte en niet kon meespelen, werd dit een extra zware klus voor Imme van der Velde, Sanne Brand en Jesper List. Zij wisten in een paar zin derende partijen de winst te behalen. Een opvallende en zeer goede pres tatie, want de jonge tennissers speel den in de leeftijdscategorie tot en met 14 jaar, terwijl de jongste van het team nog maar 9 jaar is en de oudste nog maar 11. Ook het gemengde team tot en met 10 jaar sleepte het kampioenschap binnen. Het team, bestaande uit Wessel Kiltz, Sandor Krafft, Sabine van der Wal, Emma van Veen, Sterre Kiltz en Ilse Brand, speelde voor het eerst competitie en had nog weinig wedstnjdervaring, Toch lieten de spelers zien heel wat in huis te hebben. Met een vorsprong van 13 punten op de nummer twee eindigden zij overtuigend bovenaan. Op de foto het winnende vrijdagteam, Sanne Brand, Imme van der Velde, Jesper Arkenbout en Jesper List. Henk Hilstra, De Koog. Heel verdrietig, maar tevens dankbaar dat ver der lijden haar bespaard is gebleven, geven wij u kennis, dat nog vrij onverwacht is overleden onze lieve zuster en schoonzuster Johanna Maria Witte „Bloemwijk" 26-12-1920 t 15-6-2006 Han en Jopie Naatje en Wim Cor Truus Gerritslanderdijkje 20 1791 NB Den Burg Johanna is in "de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. Daar is maandag 19 juni van 19.30 tot 21.00 uur gelegenheid tot condoleren. De Eucharistieviering ten afscheid wordt gehou den op dinsdag 20 juni om 11.00 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat 36 te Den Burg, waarna we Johan na begeleiden naar haar laatste rustplaats op de RK Begraafplaats aan de Keesomlaan. Na afloop van de begrafenis kunt u ons ontmoe ten in „De Witte Burcht", Molenstraat 19. lieve Johanna Wim en Hannie Dankbaar voor de goede herinnering aan haar, hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve tante Jos, Afke Marco, Marleen Daan en Noor Sander Simon Voor de blijken van belangstelling en medeleven die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van mijn lieve vrouw, onze moeder, schoonmoeder en oma JOHANNA KOK-NOOIJ zeggen wij u hartelijk dank. J.P. Kok Mirjam Liliane en Erik en kleinkinderen Texel, juni 2006 Dan knakt haar steel, de schoonheid gaat verloren. Het was overweldigend om te zien dat zovelen wa ren gekomen om afscheid te nemen van mijn lieve vrouw GRÉ WOITTIEZ-VLAMING Ik wil u hiervoor hartelijk danken, ook namens onze familie. Het geeft ons troost om dit verlies te dragen. Ook de vele kaarten, telefoontjes en bloemen die wij van u ontvingen tijdens haar ziekte, hebben ons veel steun gegeven. Een speciaal woord van dank aan de politie en de bewakingsdienst die mij in de nacht van 20 op 21 april de gelegenheid gaven om overgezet te worden naar Den Helder, zodat ik op tijd in het ziekenhuis kon zijn. Cor Woittiez Texel, juni 2006 Op woensdag 21 juni 2006 zijn onze ouders, oma en opa en over- oma en opa Martinus Witte en Dieirwertje Kooy 65 jaar getrouwd. 's Middags op deze dag zal om 17.00 uur ter gelegenheid van dit jubileum een mis worden opgedragen in de R.K. kerk te Den Burg. Na afloop van de mis is er in de kerk kort de gelegenheid het briljante echtpaar te feliciteren. Wij verheugen ons erop later op de dag dit jubileum in familiekring te vieren. De kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Correspondentie-adres: Fam. M. Witte, Beatrixlaan 43-G, 1791 GA Den Burg liefde v. (-n, -s) warme genegenheid huwelijk o. (-en) het man en vrouw worden, zijn fuif v./m. (fuiven) jolig feest eennulnulzestweenulnulzes billitonstraat 51a 9715 EP Groningen Wij gaan trouwen Bart Esselman Marlies van Heerwaarden op vrijdag 23 juni 2006 om 13.30 uur in molen „De Traanroeier" te Oudeschild. Onze receptie is van 17.00 tot 18.30 uur in „Het Schoutenhuys" a/d Groeneplaats te Den Burg. Cadeautip: E3 Ons adres. Burgwal 4,1791 AJ Den Burg. cfiQOYtv^ worden is dt hdt wereld Cadeau, krijgew! wij ziJi-v. dolblij ew gtlutefëlg met dt geboorte Y va/- :/-Z£ZO0w Turn C-or c>e trotse ouders zi "Berruiard "feewzue Iwgeborg Loci:e>' Kxiruersb-aat 45, 1Am De ktccg we vL/idew het lente nisje beschuit met muisjes teomt eten. op het teraamfeest. Zaterdag 15 of zorvdetg ié>juLi Vflu 14 00 tot lfe:OD uur. De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling. Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 5,10 6,80 8,50 10,20 11,90 13,60 15,30 17,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Tanefincl. 19% BTW Naam Adres Postcode/plaats Advertentie plaatsen in de krant van: Handtekening "Jexelaartjes l INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. 70-80's Party in Ques tion Plaza op zaterdag 24 juni a.s. Kijk ook op www. questionplaza.nl voor de zomerplanning. Tot dan! Gas bestellen? Hielke bellen! Tel. 327027. Alle soorten en maten gasfles sen. Wij bezorgen onmid- delijk en adequaat voor afhaalprijs. 70-80's Party in Ques tion Plaza op zaterdag 24 juni a.s. Kijk ook op www. questionplaza.nl voor de zomerplanning. Tot dan! Start cursus babymas sage dond 22 juni, Inl K. Keijser, tel 316218. Underwear Donnay voor jongens. 4-pack €10,- Mantje Lifestyle Stores. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Waarom nonnetjes sa men klaarkomen. Verha len van Theunis Piersma over het wad. Kost €14,95 en is te koop in Het Open Boek Lang haar? Complete verlenging met echt haar. herplaatsbaar. Nu €298.- Haarmode Texel, Binnen- burg 4. tel. 06 54320849.. River Woods voor jon gens en meisjes. Mantje Lifestyle Stores www. beeldbanktexelnl Koop Unicef-geboortekaartjes jO'O www.unicefshop.nl 0f bal 070 333 93 00 voor de brochure. Unicef IÉ» giro 121

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3