'Nacht liggen piekeren over bepaalde storing' Vijf eerste plaatsen hond Kikkert DewitopNK Australisch duo onverslaanbaar CorRood na 31 jaar storingsmonteur CVI met pensioen TEXELSE 7 COURANT e i Geknip$<? Simone de Wit heeft zondag Judith Kikkert uit De Cocksdorp heeft met haar vijftien maanden oude hond Reja een opmerkelijke prestatie geleverd op een interna tionale hondententoonstelling in Arnhem. De hovawart werd eer- 'ste in vijf verschillende klassen bij Ischoonheidswedstrijden. De hond, teef, behaalde eerste plaat- in de jonge-hondenklasse teef, jëugdklasse teef, kampioensklasse leef. jonge-hondenklasse reu en VRIJDAG 16 JUNI 2006 open klasse reu. 'In de klasses voor de reus deden geen reus mee, waardoor ze ook daar in aanmer king kwan', aldus Kikkert. Volgens de keurneester had zij een fraaie hond. Dóór de overwinning mocht Kikker net Reja (officiële naam Cayra Ek Animo) meelopen in de erering 'oor honden die overwinnin gen haóden behaald. 'Dat was een gouder randje aan de deelname.' Er decfen in totaal zo'n drieduizend honden mee aan de tentoonstelling. Reja is de derde hovawart van Kik kert, die een liefhebber is van dat ras. Ze is onder meer bestuurslid van de Hovawart Club Nederland. Het dier is afkomstig uit het Duitse Gummerbach. 'Ze heeft een Duitse moeder en een Nederlandse vader.' De hond deed eerder al eens in Leeuwarden mee aan wedstrijden en behaalde toen een paar tweede plaatsen. deelgenomen aan de Nederland se zwemkampioenschappen in Eindhoven. Zij startte in de esta fette 4x200 meter vrije slag voor dames, samen met haar ploeg genoten van zwemvereniging Hoorn-Aurik Angelique Schut, Edith van Dijk (wereldkampioen 10 en 25 km) en Andrea Kneppers (meervoudig Nederlands kampi oen meisjes 13 jaar). Het team had zich in deze opstel ling rechtstreeks geplaatst voor de finale. Maar Edith van Dijk beslot niet te starten. Zij is dit seizoen gestopt met zwemmen en is haar carrière aan het afbouwen. Omdat die al van tevoren bekend was, was om die reden al getraind met reserve Lisanne Duyst. Als start zwemster zwom De Wit rechtsreeks tegen zwemmers als Chantal Groot. De Wit zwom naar een nette tijd van 2.20.37 minuten. Angelique Schut, die pas weer drie weken traint na polsblessure kwam tot ruim 2.31 minuten, Lisanne Duyst tot 2.26 en Andrea Kneppers tot 2.18. Als eind tijd zette het team 9.36.56 op de klok, goed voor een achtste plaats. Volvorace vlak langs Texel Wie gisteravond op het strand was, kon een bijzonder moment beleven. Rond acht uur passeerden daar de grote jachten van de wereldomvat tende Volvo Ocean Race op nog geen kilometer afstand. De Brasil, de ABN/Amro 1, de Pirates en de overige drie nog in de race zij nde jachten waren ondanks de met bijzonder heldere atmosfeer goed herkenbaar. De boten waren bezig aan het laatste traject van 470 mijl van Rotterdam naar Gotenborg. Op dat moment stond al vast dat ABN/ Amro 1 de winnaar zou worden; de strijd ging om de tweede plaats. De opname werd gemaakt vanaf het duin bij camping Kogerstrand. (Foto Harry de Graaf). Judith Kikkert met de 15 maanden oudeovawart Reja Jtmen van Hattum) de prijzen viel bij een internationale wedstrijd in Arnhem. (Foto Inde aanloop naar de Rond om Texel die zaterdag wordt giou- den waren Darren Bundo* en Glenn Ashby (AUS) op de feede van de Texel Dutch Open onverslaanbaar. Het Hobi Tiger- duo ging drie keer winntid over de finishlijn. jjDe condities waren goe met een noordoostenwind krachtier en een nke golfslag. In totaal erschenen onderdag 43 teams de start, techa Heemskerk erSander de Soar eindigden met h« Nacra F18 Inteion dnemaal achT de Austra- fes Koen de Kon 9 en Sacha lasen, eveneens ziend met de neuwe Nacra, nem' na vandaag de derde positie in. De Polen Noetzel/Kiski waren snel pet hun explorer 5. maar konden cp rating toch nie winnen van de Nederlandse en pnse F18-teams. 2estaan vijfde. Ine middag zeilden •ruim veertig catnarans door het beruchte Molenat naar de Hors. een schollet gegeten te heb ben, keerden ziierug naar Paal 17. ?We waren eeroeetje roestig', zei teha Heemsbrk terwijl hij de boot na afloop naar de pitstraat bracht. 'Het ging niet echt soepel samen en er wordt hard gevaren. Toch was het een topdag.' Mischa Heemskerk en Sander de Boer, winnaars van 'de Zwitserleven Ronde om Texel 2005, eindigden drie keer op de tweede plaats achter de Australiërs Darren Bundock en Glenn Ashby. Zij waren te sterk. Bundock: 'In de eerste race was het verschil groot en daarna moesten we er meer voor vechten.' Heemskerk en De Boer konden de boot nog net overeind houden in de branding op weg naar het strand. De Boer: 'We werden vol gegrepen. Het is maar goed dat we vorig jaar die fotoreportage in de golven van La Torche hebben gehad. Anders waren we zeker omgegaan.' TNG Short Track Vrijdagmiddag 16 juni zullen tien topteams op uitnodiging van de organisatie meedoen aan de TNG Short Track voor het strand bij Paal 17. Dit is een serie van drie afvalra ces. De laatste geldt als finale tus sen de twee overgebleven boten. De winnaar neemt uiteraard een TNG-prijs mee naar huis. De Ron deverslaggever Jeroen Tirion zal de strijd verslaan. Zo kunnen de men sen op het strand meeleven met de zeilers op het water. Live reportages Zaterdag is de Zwitserleven Ronde om Texel live te volgen op het grote televisiescherm op het strand. De mensen thuis hoeven ook niets te missen, want dankzij l-net kunnen zij alles rechtstreeks op internet volgen. Het evenement komt tevens rechtstreeks de huiskamers in via Astra en de kabel op Texel en in Noord-Holland. Radio 3FM spreidt met de TROS op donderdag de vleugels uit op het eiland en start dan met de live uitzendingen tot en met zaterdag vanaf het strand. En last but not least zendt ook Radio Texel een rechtstreeks verslag uit. Top vijf na vijf races Texel Dutch Open: 1. Bundock/Ashby (AUS), F18, 3 punten 2 Heemskerk/De Boer (NED), F18, 7 punten 3. De Koning/Larsen (NED), F18, 13 punten 4. Mourniac/Citeau (FRA). F18,15 punten 5. Noetzel/Kaliski (POL), explorer 20, 16,5 punten Sportvissen Vier bootjes met slechts zeven vis sers vertrokken zaterdag uit de haven voor de eerste bootvisweds- tijd van dit seizoen. Met opkomend tij werd drie uur lang gevist. De vangsten waren niet groot. Er wer den vijftien vissen gevangen, met een gezamenlijke lengte van 517 cm. Nico Tessel werd winnaar met acht vissen (281 cm). Tweede werd Map van der Zwaag (2 stuks, 70 cm), derde Ton Dorst (2 stuks, 69 cm). Cursus skeeleren Op de wielerbaan aan de Haffelder- weg in Den Burg wordt woensdag 28 juni van 18.45 tot 20.30 uur een cursus veilig skeeleren gegeven. De nadruk ligt hierbij op veiligheid. Er worden verschillende remtechnie- ken behandeld, het uitwijken en het in een groep skeeleren. Nadien wordt een tocht gereden. De cursus wordt gegeven door de schaats- en skeelerschool In Balans uit Alkmaar. Helmen worden beschikbaar gesteld door Sportser vice Texel, de overige beschermma- terialen en skeelers of skates dienen deelnemers zelf mee te nemen. Deelname is gratis, het maximum aantal deelnemers dertig. Aan melden kan bij Sportservice Texel, via tel. 322815 en e-mailadres sportservicetexel@texel.com. Hoewel nog erg vroeg in het seizoen werden een paar makrelen gevan gen. Verder bestond de vangst uit jonge kabeljauw en een knorhaan. De volgende bootwedstrijd wordt gehouden op 8 juli. De organisatie hoopt dat dan meer vissers het ruime sop zullen kiezen. Pannatoernooi op open dag De Krim Na een feestelijke heropening op zaterdag 24 juni, bedoeld voor genodigden, viert De Krim de reno vatie van het vakantiepark zondag 25 juni met een open dag. Van 12.00 tot 17.00 uur wordt een afwisselend programma voor jong en oud gebo den, met muziek, theater, film, een markt en hapjes en drankjes. Jeugdige voetballers krijgen de kans het nieuwe kunstgras-pannaveld in te wijden tijdens een toernooitje. Er wordt gespeeld in twee poules van maximaal twaalf teams. Teams bestaan uit vier voetballers, dié 8 tot en met 12 jaar of 13 tot en met 16 jaar oud mogen zijn. Deelname is gratis en geschiedt op volgorde van aanmelding. Inschrij ven kan via de website www.krim. lil. Vanaf donderdag 22 juni staat het wedstrijdprogramma op de site. Radio Waddenzee Radio Waddenzee (1602 AM) volgt zaterdag de Ronde om Texel vanaf het voormalige lichtschip Texel. Het schip ligt op volle zee langs de route die de catamarans volgen. De uitzendingen beginnen om 7.00 uur en duren tot 19.00 uur Er wordt muziek, nieuws en informatie uitge zonden. met veel aandacht voor de race, maar ook voor andere evene menten in de regio. Voor de infor- In de WK-bijlage van De Volkskrant vertelt de voormalige verdediger van het Duitse elftal Jürgen Kohier hoe hij in 1988, nadat zijn elftal de halve finale van het Europees kam pioenschap had verloren, vakantie op Texel vierde. koud. "Het kan heel goed zijn dat Nederland nog de frustraties voel de van de nederlaag tegen Duits land in de VVK-finale van 1974. Maar ik zou het geen haatgevoe lens willen noemen Er bestaat lus sen onze landen geen ongezonde rivaliteit Daarom vierde Kohier na é.o o y. Duitsland zo pijnlijke uitschake ling bij het EK in eigen land dood gemoedereerd vakantie op Texci Hij klink: zowaar uitbundig I!. heb op Texel de beste patat v an mijn leven gegeten Van die grote frieten, met die kleine Duitse patatjes, zo als je ze ook bij McDonald's krijgt. Nee, dit waren van die grote, in de vorm van een scheepje Met mayo naise en ketchup, verrukkelijk' 'lk vond Texel een heerlijk eiland met vriendelijke, gemoedelijke mensen Natuurlijk werd ik gedold met de nederlaag tegen Nederland Maar het ging slechts om een spel cn ik was altijd meer inde mens geïnte resseerd. lk ben ruimdenkend, ik haat vooroordelen lk heb me altijd verwant gevoeld met Nederland matie betreffende de Ronde wordt samengewerkt met de redactie van Radio Texel, die ook rechtstreeks verslag doet van het evenement. Radio Waddenzee is tijdens de uit zendingen te bereiken via tel. 06- 53812426. Meer informatie is te vinden op www.radiowaddenzee. nl. Radio Texel zendt uit op 106.1 FM of 98,5 via de kabel. De Texelse omroep start om 9.00 uur en doet live verslag van de race. Mantelzorgsalon Het Steunpunt Mantelzorg houdt dinsdag 27 juni een mantelzorg salon over diabetes mellitus in het Wijksteunpunt Centrum aan het Bernhardplein 76 in Den Helder. Verpleegkundige A. Siahaija vertelt daarbij over de verschillende typen diabetes, hoe de ziekte kan wor den herkend, welke complicaties zich kunnen voordoen en welke behandelingsmogelijkheden er zijn. Ook is er aandacht voor de part ners en familieleden van patiënten met diabetes. Het bijwonen van de Mantelzorg Salon is gratis. Belang stellenden wordt verzocht zich wel van tevoren aan te melden. Dat kan bij het Steunpunt Mantelzorg, tel. 0223-661670 en via e-mailadres steunpuntmantelzorg@corbisplus. nl. De bijeenkomst duurt van 13.30 tot 15.30 uur. \\'rat ik zeggen wou... Reclameschapen Opsluiten, die Erik Bakker. En de sleutel weggooien. Susan Boom, Oudeschild. 'Ik was no»it zo makkelijk. Erg wispelturig en ik hield het niet lang v)l bij een baas. Eén of twee jaar en dan vertrok ik weer. Dis toen ik op Texel kwam, gaf ik mezelf tien jaar en dat vod ik nogal wat.' Aan het woord is storingsmon teur Cor^ood (60). Hij zwaaide vrijdag af bij CVI Texel. perstneelslid van het eerste uur maakt hij gebruik van eenpre-pensioenregeling en kiest hij voor vrije tijd. Zijn wispelturigheid raakte hij op Texel kwijt, want de geplatce tien jaar werden er ruim dertig. jn als Bgenkzou hij er vorig jaar al uit- warming gaan aanleggen, maar die siappn, op zijn negenenvijftigste, jongens hadden zelf geen papie- Maaroen de datum naderde, werd ren.' En dus werd Rood, die in de h,i agstig. Bang om het bedrijf jaren ervoor de opleiding tot hogere Kaanij al die jaren met veel plezier CV technieker had gevolgd en alle tadjewerkt, te verlaten. En dus sielc hij zijn pensioen nog een uit. Vrijdag trok hij definitief fe,eur achter zich dicht. Als hij ^Bnlag onze verslaggever treft, is ■pc: nog wat onwennig onder de ®liaie. Nog even een praatje met "oMega en nog even een andere wat nuttige informatie door- ü&ffl- Als bijna dertiger kwam hij "J Texel. Zijn kantoorbaan als paolator en tekenaar bij Tromp in «togen was hij beu en toen een £™9a hem wees op een adverten- °P Texel, had hij daar wel oren Het CVI, dat toen nog stond °r Centrale Verwarming en Isola- 107c -f' Was net °P9encht begin 5-Dick Graaf, Nan Westerlaken, mert Bruining en Marius Banda ,en uit onvrede weggegaan bij oo en voor zichzelf begonnen, pochten een erkende installateur, ze wilden ook centrale ver- benodigde papieren had, aange nomen. 'Ik ben met mijn vrouw en onze kinderen van toen nog twee en vier jaar eerst een rondje over het eiland gereden. Toen zei ze: ik wil hier best wonen, maar alleen in Den Burg. Daar hebben we uiteindelijk zelf een huis gebouwd. Ik gaf mezelf tien jaar op Texel.' Al snel ontdekte Rood dat hij wel eens langer op het eiland zou kun nen blijven plakken. 'Het voelde direct goed. Ik kon mijn ei kwijt en het was lekker' dorps, dat was ik gewend vanuit Zuid-Scharwoude van tegenwoordig is dat een fluitje zich volledig op de verwarmingstak. 'Ik heb in al die jaren de hele ontwik keling meegemaakt. Van het ste nen tijdperk met de kolenkachels tot de olieketel, gasketel en nu de HR-ketels. Laatst las ik ergens dat onze branche volledig gebruik heeft gemaakt van de moderne technie ken en heel vooruitstrevend is. Dat geloof ik ook, want als je toch ziet er in de loop der jaren is verbeterd, is dat ongekend. Vroeger had een ketel een thermokoppel, een gas- blok en een pompje dat kapot kon gaan en dat was alles. Makkelijk te repareren. Tegenwoordig zijn de nieuwste ketels volledig computer gestuurd.' Tuinhuisje Beschikt het CVI nu over een modern bedrijfspand met een groot, overzichtelijk magazijn, in de begin jaren was dat wel anders. 'Er was een schuur in aanbouw, maar alle spullen waren ondergebracht in geïmproviseerde magazijntjes. Een tuinhuisje bij Nan, de garage bij Dick en een paar kolenhokken bij Rab. In die tijd was je soms wel een och tend bezig om een gat in de muur te boren. Met die diamantboren waar we daarvoor woonden.' Het jonge bedrijf kreeg direct een grote opdracht van de woningbouwver eniging: de circa tachtig houtrijke woningen van de stichting verwar van een cent.' Glimlachend denkt hij terug aan de tijd dat er nog niet werd gewerkt met calculaties en planningen. Dat het installeren van een ketel best een middag mocht men. Toen ook op Texel aardgas duren. 'Er is eens een dag geweest beschikbaar kwam. deed de een- dat het zulk mooi weer was, dat de trale verwarming zijn intrede. Het bedrijf groeide gestaag en richtte tent werd dichtgegooid en we met z'n allen gingen vissen. Dat was typisch Dick Graaf. Die deed zulke dingen.' In tegenstelling tot veel van zijn leeftijdgenoten bleef Rood bijscholing volgen. Hij stak veel tijd in studie en cursussen om te voor komen dat hij achter zou raken op jongere collega's. Wel veranderde zijn taak. Naarmate het CVI gro ter werd en er meer gewerkt werd met specialismen, legde Rood zich vooral toe op storingen. 'Dat vind ik prachtig. Ik kan soms een nacht liggen piekeren over een bepaalde storing. Je wilt het toch oplossen en uiteindelijk is het ook altijd gelukt.' In de jaren langs de weg maakte hij diverse hilarische gebeurtenis sen mee. 'Ik heb twee keer mee gemaakt dat ik werd gebeld om een kanariepiet uit de stofzuiger te halen. Had de vrouw des huizes die per ongeluk opgezogen. En ik heb een keer Jannie Hartog, die op het Schilderend woonde, van het dak gered. Ik was op weg naar een klant toen ik haar hulpgeroep hoorde. Ze zat met haar rok aan de ladder vast op het dak. Dat verhaal is nog menig keer verteld!' Ook de keer dat hij op vrijdagmiddag kort voor sluitingstijd werd gebeld voor een flinke lekkage in een keuken, is blijven hangen. Toen ik daar kwam bleken er een paar drupjes onder de radiator te liggen. Dat moest per se voor het weekend worden opgelost. Ik zei toen grappend dat ik eerst even mijn lieslaarzen uit de auto zou halen, maar dat werd niet gewaardeerd. Die vrouw heeft later nog naar kantoor gebeld om te vragen wat voor figuur ze op haar af hadden gestuurd.' Donkere jaren Hoewel hij overwegend met ple zier heeft gewerkt bij het CVI, zijn er ook donkere wolken geweest, zoals Rood dat zelf omschrijft. 'Op een bepaald moment was Nan Westerlaken nog de enige firmant. Lammert Bruining was al geruime tijd weg en later gingen ook Dick Graaf en Marius Banda wat anders doen. En dus moest er een firmant bij, want het bedrijf was te groot geworden om door één man te worden gerund. Ik had verwacht dat Nan mij zou vragen vennoot te worden, maar het bleek dat hij Danny Westerlaken, die ik nog in de leer had gehad, had benaderd. Ik hoorde dat pas achteraf, toen alles rond was. Daar heb ik wel een paar jaar last van gehad. Vanaf het begin had ik me met hart en ziel voor het bedrijf ingezet en dan word je gepasseerd.' Rancune tegenover Danny heeft hij echter nooit gehad. 'Beslist niet. Hem heb ik het nooit kwalijk genomen. Zeker met omdat ik zag dat alles goed ginq.' Evenmin overwoog Rood om elders te sol liciteren. 'Ik vond het werk erg leuk evenals het contact met de mensen. Dat was heel plezierig. Ik wist wat ik had en je moet maar afwachten wat je ook doen, want anders werkt het niet.' Film Bang om zich te vervelen is Rood niet. 'Ik heb van meer dan 20 jaar film liggen. Dat moet allemaal uit gezocht en gedigitaliseerd wor den. Verder ben 'ik bezig met wijn je terugkrijgt.' De onvrede over de en likeurtjes maken en ben ik lid in zijn ogen onrechtvaardige gang van zaken ebde weg en het plezier kreeg weer de overhand. Hoewel hij naar eigen zeggen eigenwijs is. vindt Rood zichzelf wel iemand van het collectief. 'Als de meerderheid beslist, dan ga ik mee met het col lectief. Ik zeg wel waar het op staat, maar ik leg me erbij neer. Dat moet geworden van de biljartclub in Sint Jan. Ik kom de tijd wel door!' Zaterdag 7 juli, op zijn verjaardag, houdt het CVI een afscheidsreceptie voor Rood, tussen 16.00 en 18.00 uur. Tekst en foto Louise van der Sluis Cor Rood poseert nog eenmaal bij zijn bedrijfswagen. Eigenlijk past het al niet meer, want ze hebben hem schoongemaakt! Mijn auto was altijd een grote puinhoop. Ik hield niet van opruimen, maar ik kon wel altijd alles vinden.'

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7