'Ik zie kinderen zich op papier ontwikkelen' Freek ten Klooster vertrekt bij De Fontein \Yat ik zeggen wou... Familieberichten Briggitte en RikStevens Xexelaartjes TEXELSE J COURANT Bekende artiesten in feesttent Ronde om Texel tesst tijd voor een vraaggesprek hadden de meiden van Treble ook nog tijd om op de foto te gaan met het speciale verslaggevers- de vooravond van een omvangrijke renovatieoperatie van vakantiehuis jes staat. 'De komende tien jaar is naar verwachting ongeveer de helft van de 3600 vakantiewoningen op het eiland aan een grondige reno vatie of vervanging toe. Veel van die woningen zijn gebouwd in een peri ode dat ze alleen voor bewoning in de zomer nodig waren, waardoor ze slecht geïsoleerd zijn. Tegenwoordig worden de meeste het hele jaar door gebruikt.' Volgens de stichting vereist de duurzame renovatie van vakan tiewoningen een specifieke kennis. De toepassingen moeten, in ver band met het veelvuldige en wisse- Reclameschapen Zijn de schapen in deze tijd van het jaar eindelijk verlost van hun dikke wintervacht, staat er helaas een 'iicht' op die over de rug van de lende gebruik van de huisjes, onder meer robuust zijn. 'En je moet uit de verschillende mogelijkheden ook de juiste maatregelen kiezen voor een zo goed mogelijke terugverdientijd'. aldus coördinator Nienke Bloksma. Volgens de stichting kan bij duurza me renovatie van vakantiehuisjes een grote milieuwinst worden geboekt. schapen een extraatje denkt te ver dienen door ze weer aan te kleden met een jas, voorzien van reclame. Vreselijk voor de schapen, vreselijk voor het landschap. Ik zou zeggen: Bakker, trek zelf zo'n jas aan en ga iedere maandag op de markt staan in een lammerhokje. Bordje erbij met de tekst: 'niet-zwoegervrije overjarige ram, alleen nog te gebrui ken voor reclamedoeleinden.' Menno Stam, Den Burg. Seniorenreis Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de seniorenreis van de dorpscom missie van Oosterend. De reis wordt gehouden op dinsdag 27 juni. Er wordt om 8.30 uur vertrokken van dorpshuis De Bijenkorf naar de boot van 9.00 uur. Voor deelname en vervoer naar De Bijenkorf kunnen (oud-)Oosterenders vanaf 55 jaar zich opgeven bij Ankie de Klerk (tel. 318582) en Judith Vlaming (tel. 318525). Ik kan slapen zonder zorgen Want slapend kom ik bij u thuis Alleen bij U ben ik geborgen Gij doet mij rusten tot de morgen en wonen in een veilig thuis. Psalm 4.3 Met veel verdriet omdat zij niet meer bij ons is, 305*8 ook terugkijkend op zo veel fijne herinne ren, geven wij kennis van het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Martje Zijm-Lap sinds 1976 weduwe van Simon Zijm 2-2-1916 t 18-6-2006 Piet en Margot Sieme en Marijke Kasper en Dorien Abe en Tineke t Marja en Jan Mariska en Elmar Arjan Niels ama is thuis, Naalrand 49 te Den Hoorn. ^egenheid tot condoleren woensdag 21 juni an 19.00 tot 20.30 uur aan huis en na de be- j nis in „Ons Huis", Herenstraat 35 te Den noorn. ^-uitvaartdienst zal worden gehouden op don- Lra9 22 juni om 13.30 uur in de Hervormde "_van Den Hoorn. Aansluitend zullen wij naar haar laatste rustplaats op de be- - aafplaats aldaar begeleiden. i i-3ndentie-adres: Klif 30,1797 AL Den Hoorn. W.ien zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen, deze advertentie als zodanig beschouwen. Hartelijk bedankt voor alle liefde die u ons ge geven heeft. U was er altijd voor ons. Wij zullen u nooit vergeten. Sieme, Marijke, Kasper, Dorien. "Alle mensen!", "Oeh gottegot" en "Skei toch uut!" We zullen uw grappige uitspraken en gezellig heid missen. Bedankt voor alles lieve oma, Niels, Arjan, Mariska en Elmar. Onverwacht moeten wij afscheid nemen van mijn lieve zuster en onze tante Mat Zijm-Lap Familie Kikkert Onverwacht hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve buurvrouw We wensen haar kinderen, kleinkinderen en verdere familie heel veel sterkte. De buren van „De Andel" Tante Johanna is met meer. We zijn heel dankbaar voor alle lieve zorg en gastvrijheid op „Bloemwijk". Rust in vrede. Kinderen van Nic Witte Johannes 14:6 Eindelijk rust. Na jaren van pijn is van ons heengegaan Berend Smits Terhorne, 22-4-1926 Den Burg, 16-6-2006 50 Maaike Smits-Schuurmans Sietske Terpstra-Smits Germ Terpstra Hedwich en Broer Marijke Piet Smits Uschi Smits-Wille Jens en Ihs David, Daniel, Patrick. Beatrixlaan 37c, 1791 GA Den Burg. Vader ligt opgebaard in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg. Dinsdag 20 juni is er van 19.00 tot 20.00 uur condoleren op bovenstaand adres. De rouwdienst wordt gehouden op woensdag 21 Juni om 14.30 uur in bovengenoemde kerk, waarna we vader naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg bren gen. In plaats van bloemen liever een financiële ondersteuning voor „Het Schoolproject" op Bali. Als u geen persoonlijk bericht heeft ontvangen kunt u deze advertentie als zodanig beschouwen. 2006-2006 Wij zijn vandaag getrouwd in Zandvoort Burg. v Alphenstraat 57/5 2041 KI) Zandvoort Geboren op 17 juni 2006 Abe Nog heel klein, maar dap per, gewicht 1710 gram. Zoon van Rob Bruijn Bea Rima Stolpweg 21 1797 AW Den Hoorn Bea en Abe verblijven tijdelijk in het Gemini Ziekenhuis. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. De jaarlijkse Reuzeaard bei jamplukweek! Kom ons aardbeienveld leeg plukken. Vanaf dit seizoen kunt u 1 week lang van 16 t/m 24 juni zelf jam-aard beien komen plukken. Neem een emmer mee en veel plezier! €2,- p/kg. Schorrenweg 32 a. S. Oliver kinderkleding. elke maand nieuwe col lectie! Mantje Lifestyle Stores Betaalbare kinderkleding van maat 56 t/m 176 bij Kids, Hogerstraat 6. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Goed finishen na een Rondje Den Burg? Qnipp Kapsalon, Waalderstr. 15. tel. 312227. Succes verze kerd! Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem. Voordeelland Ou- deschild, 322398. Ook voor Inbouwappara- tuur - Service Center Texel - De Waal - 311 777 - De Voordeligste Prijs en de Beste Service! Meer bewegen? Kom slenderen bij BodyCare Texel Bel 315 206 of www. bodycaretexel.nl Musique Adorable Texels Vrouwenkoor in concert vrijdag 23 juni 20.00 u. Ned. Herv. Kerk Den Burg. Voor permanent make up: wenkbrauwen, eye liner. full lips, 315 206. www.bodycaretexel.nl Boetiek "Allerlei" in De Koog: Vero Moda, Vero Moda. Elke dag de nieuw ste modetrends. Ook zon dags geopend. Te dik, te dun, te moe? U bent aan Herbalife toe. G. Bergsma. tel. 314875. Mexx, stoere collectie voor meisjes en jongens! Mantje Lifestyle Stores. Zijn uw violen ook ge stopt? Nieuwe aanvoer zomerbloeiers bij P&J. Beatrixlaan 17, ook groen teplantjes! Te koop: nieuwe aardap pel, Doré. L Huisman, De Veen, Kadijksweg 10 Tel. 06 22030389. Bij dezen willen wij de Fa. Tatenhove alsnog bedan ken voor het gebruik van hun materiaal. OTMV afd. Texel. Magazijnverkoop bij Oosterhof Wonen aan de Reijer Keijserstraat 12 (Wezenland). Wij maken ruimte! Profiteer nu van al deze WK-kortingen (WoonKorting). Donder dag 22 juni van 10-18 uur. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. A.s. zat. (bij mooi weer) rommelmarkt in de tuin van Buytengors 19. 10 tot 13 uur Voor reparatie van al uw audio/video/witgoed Service Center Texel - 311 777 Zomeraanbieding bij Ar- tynails, 50% korting op een nieuwe set kunstna- gels' Alleen deze week!!! Bel Colette, 318709 De Tegelmeester voor ai uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels Tel. 321815/321266. Gevr.: scholieren/stu denten m/v voor werkz. in de bollen. Fa. Timmer/ Prins, 06-20595896. Badkleding Dames, he ren, kinderen. Grote col lectie Mantje Lifestyle Stores. PC defect? TCA repareert snel, vakkundig en tegen een scherpe prijs. Marico- weg 37a. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Jeans, diverse merken voor jongens. Mantje Lifestyle Stores. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588 Thematentoonstelling Ëilandgast": van zat. 17 juni t/m ma. 3 juli in "Tusse de Banke". Amateur-kun stenaars tonen hun werk. Alle dagen open van 10.00 tot 17.00 uur (behalve de dinsd). Info: erutten@texel. nl of tel. 362218. Kom een kijkje nemen! Magazijnverkoop bij Oosterhof Wonen aan de Reijer Keijserstraat 12 (Wezenland) Wij maken ruimte! Profiteer nu van al deze WK-kortingen (WoonKorting). Donder dag 22 juni van 10-18 uur. www.stiehl -audio-vi deo. nl voor bijna alles waar een snoer aan zit! Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Magazijnverkoop bij Oosterhof Wonen aan de Reijer Keijserstraat 12 (Wezenland). Wij maken ruimte! Profiteer nu van al deze WK-kortingen (WoonKorting). Donder dag 22 juni van 10-18 uur. Texelse kaas van We- zenspyk. DINSDAG 20 JUNI 2006 )tit: De Ronde om Texel is niet alleen zeilen, maar ook vermaak. In de feesttent op het strand treedt )t 20 ten keur aan nationaal en inter- irgt a nationaal bekende artiesten op. Een speciaal team van jeugdi- ;e verslaggevers, bestaande uit tizanne Kroon, Patrick van Bom- edl5.3 mei, Wesley van Bommel en Anne Mattner, kreeg het na vele inspan- "j rongen voor elkaar een kijkje ach ter de schermen te nemen en een gesprekje aan te knopen met de riesten. Hieronder hun verhaal. la veel inspanningen en telefoon- jes kregen we uiteindelijk toestem- ring en konden we beginnen met fe voorbereidingen voor de inter na,vs. Donderdag begon het met College betreurt vertrek Alterra lurgemeester en wethouders vin den het jammer dat onderzoeks- hstituut Alterra over een paar jearvan het eiland verdwijnt. Ite college betreurt volgens een wdvoerder het besluit van Wage- Kan University and Research om e neuwe instituut Wageningen MARES, waarvan Alterra deel uit- t, niet op het eiland te ves- 'Dat is een besluit waar we elaas geen invloed op hebben Het college zette vorig jaar !tnodige geschut in om het eiland promoten bij het bestuur van de fegenmgse universiteit. De samen ging met het Koninklijk NIOZ erd benadrukt, er werd gewezen de mogelijkheid om voor het ieuwe instituut te bouwen in het TTJ IOZ-poldertje en samen met Den ,.,-Jffeder werd een bidbook opgesteld de Kop van Noord-Holland te wnoten. Wageningen vond Texel te iets te ver weg liggen. IMA- komt in IJmuiden of Den Hel de Belgische rockband Nailpin. Dat werd een groot succes. Ze waren erg spontaan en grappig en hebben beloofd volgend jaar met ons uit te gaan in De Koog. De avond ein digde helemaal goed, want Jamie (drummer van Di-rect) poseerde nog even in zijn onderbroek. Vrijdag lukte het een gesprekje te hebben met de artiesten van The Sheer en Racoon. Wat grappige antwoorden betreft, spande Racoon de kroon. Toen wij vroeg waar de naam van de band vandaan kwam. zei hij: 'Uit een Oost-Indische pornofilm.' Later corrigeerde hij zichzelf. 'Racoon is Engels voor wasbeer.' Zaterdag traden de meeste arties ten op en hadden we dus ook de meeste kans op interviews. We dachten een primeur te hebben toen Elize er uit flapte dat er een nieuwe single aan zit te komen. Ze schrok er zelf van en vertelde dat ze' de naam nog niet bekend mocht maken. Vervolgens kwamen we er achter dat het vak van journalist niet geheel zonder gevaar is. Bij het interview met Ilse de Lange werden we bijna overreden door een trek ker. Gelukkig zag Ilse de trekker net op tijd en trok ze ons aan de kant. Bij Treble ontdekten we dat ook het beroep van artiest niet van gevaar ontbloot is. De tourbus van de meiden was tijdens hun promo tour door een caravan van de weg gereden. Er was gelukkig niemand gewond geraakt, alleen waren de meiden van Treble niet zo te spre ken over het minibusje waarin ze de reis moesten vervolgen. Kim- Lian wilde nog wel een boekje opendoen over haar populaire kin derprogramma, de Kids Top 20. Zo kwamen we er achter dat het maken van het programma wel een hele ochtend duurt en dat de kinde ren niet altijd even aardig zijn. Som mige kinderen zijn heel bijdehand en 'stoere' jongens knijpen haar zelfs in d'r kont. Na dit interview beseften we dat we nog maar één interview te gaan hadden (wat gaat de tijd toch snel), het interview met /cfo/s-winnaar Boris. De vraag over de gekste fan hadden we ook aan de anderen gesteld, maar Boris had het leukste antwoord. Een enthousi aste fan vroeg net voor het interview of Boris hem kon adopteren om zijn mooie vrouw. Wij hebben ons in ieder geval uit stekend vermaakt en daarvoor wil len wij alle artiesten en hun mana gers bedanken. En natuurlijk Diana Bogaards, Edwin Lodder, Michel Weber en de Texelse Courant voor hun inspanningen. Zonder hen had den we niet eens de mogelijkheid gehad de artiesten te benaderen. Na zomer start project renovatie vakantiehuizen Een particulier zomerhuisje op Uterste Coogh aan het Gerritslan- derdijkje komt als eerste in aan merking voor het project Duurza me Renovatie Recreatiewoningen van de Stichting Duurzaam Texel. De stichting wil na de zomervakantie beginnen met de begeleiding van de renovatie. De eigenaar wordt gehol pen bij het maken van de juiste keu zes om duurzame maatregelen toe te passen. Dat gebeurt onder meer aan de hand van een lijst met mogelijke maatregelen voor vakantiehuisjes die Duurzaam Texel heeft opgesteld. Die lijst is recent voorgelegd aan verte genwoordigers uit de bouwwereld en de toeristische branche. De renovatie moet volgens Duurzaam Texel leiden tot meer kennis over het duurzaam renoveren van vakantie woningen. Volgens de stichting is daar tot nu toe weinig over bekend (ook landelijk), terwijl het eiland aan Freek ten Klooster vertrekt als directeur van protestants-chris telijke basisschool De Fontein in Den Burg. De 34-jarige Ten Kloos ter verruilt de leiding over de school voor een baan als leraar op een christelijke school in het Gelderse Bennekom. Hij wil zich weer volledig toeleggen op het lesgeven aan kinderen. Vijf jaar lang runde Ten Klooster met verve de basisschool nadat hij in 2001 Jan Bot als waarnemend directeur was opgevolgd. In 2002 werd hij officiéél directeur. Hoewel hij het niet direct zag zitten aan het hoofd te komen staan, accepteerde hij de destijds aangeboden functie. 'Ik wilde mezelf een paar jaar geven en dan een eerlijke afweging maken. Dat heb ik nu gedaan en dit is eerlijk gezegd toch niet wat ik ambieer.' Volgens Ten Klooster is hij als direc teur te ver van de kinderen vandaan komen te staan, terwijl het altijd zijn ambitie was les te geven. 'Ik zie nu steeds meer op papier hoe ze zich ontwikkelen. Ik heb alleen echt tijd voor ze als ze jarig zijn en bij me langs komen om te trakteren.' Het vooruitzicht dat hij als leiding gevende de komende jaren alleen maar meer met het managen van de school bezig zou zijn en veran deringen in de privé-situatie speel den eveneens een belangrijke rol bij het besluit te stoppen. 'Mijn vrouw Charissa en ik krijgen twee adoptie kinderen en die willen we een goede basis geven. Dat zou betekenen dat we nog minstens tien jaar op Texel zouden blijven wonen óf dat we nu de stap maken om ergens anders een nieuwe start maken.' In Bennekom krijgt Ten Klooster komend schooljaar groep acht onder zijn hoede. Dan vervult hij weer een soortgelijke functie die hij ook had toen hij in 1995 op de Fontein kwam. Hij was toen tot zijn aanstelling als directeur leraar van groep zeven en acht. Op de nieuwe school wil hij zich de komende jaren volledig op het lesgeven richten. 'Ik wil ook graag aankomend docenten coachen, maar ik ben niet in voor leidinggevende functies. Dat komt later vast wel weer een keer, maar nu nog niet.' Hij benadrukt dat het leidinggeven ook veel mooie kanten had. 'Ik kijk met plezier terug op de samenwerking met andere directeu ren binnen het OTO (overlegorgaan Texels onderwijs) en het opbouwen van een netwerk. Als schooldirec teur kom je overal binnen.' De uit Hasselt (bij Zwolle) afkom stige Ten Klooster ging in 1995 als invaller op De Fontein aan de slag. Afkomstig van de PABO in Ede had hij het liefst in Ede of Apeldoorn aan de slag gegaan, maar de scholen daar kenden halverwege de jaren negentig weinig werkgelegenheid toen Ten Klooster zich na negen maanden dienstplicht meldde. Het werd Texel en twee weken was hij naar eigen zeggen verliefd gewor den op de school en het eiland. Hoewel dat nog steeds zo is, koos hij er bewust voor niet op Texel als leraar verder te gaan. 'Ik zou er geen enkel probleem hebben gehad met' werken op een andere Texelse school, maar daar zou een verkeerd signaal vanuit zijn gegaan naar De Fontein en dat wilde ik niet.' Samen met zijn vrouw heeft hij inmiddels een huis gekocht in hartje Apeldoorn. 'Het is een huis dat binnen helemaal gestript is en dat we van de grond af aan moeten opbouwen.' Verrassing Voor diverse collega's was het een verrassing toen Ten Klooster bekendmaakte dat hij zou vertrek ken. 'Voor sommigen was het een boodschap die uit de hemel kwam vallen, voor anderen vielen er puz zelstukjes in elkaar toen ik het ver telde. Die collega's waren al vaker bezorgd geweest als ze mij bezig hadden gezien en ik anders dan normaal reageerde.' De meeste col lega's reageerden uiteindelijk posi tief op het besluit. 'Ze noemden het dapper. Het was prettig dat ze op ons besluit reageerden en zich niet meteen afvroegen hoe het nu met de school verder moest.' De leiding over De Fontein komt na de schoolvakantie in eerste instantie in handen van enkele medewerkers. De leiding over protestants-christe lijke basisschool De Akker in Oos terend, waar Ten Klooster in 2003 noodgedwongen schoolhoofd werd na het overlijden van Elias Hordijk, is inmiddels in handen van Nienke de Groot. Ten Klooster is na de schoolvakantie overigens niet met een uit beeld voor De Fontein. Hij wil zijn opvolger nog graag inwerken. Daarnaast blijft hij naar verwachting nog een tijdje betrokken, omdat zijn vrouw komend schooljaar nog part time op De Fontein blijft werken. 'Dat blijft zo, totdat onze adoptie kinderen er zijn.' De overstap naar de klas betekent voor Ten Klooster een tijdelijke gang naar de lesboe ken. 'Ik heb nu een paar jaar niet voor de klas gestaan, dus ik zal mezelf daarin moeten bijscholen.' >r de klas op een basisschool in het Gelderse (Foto Jvoer van Hattum)

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3