ETETTTfilTn WK-KORTINGEN GRATIS' RUIT REPAREREN Ster in voorruit: meer dan 50% doorscheurkans, ook op vakantie! Wij maken ruimte! Profiteer nu van al deze ^Woensdag en donderdag in Den Burg: Pj|i PvdA smalend over onderzoek NMa (WoonKorting) Wanneer? Donderdag 22 juni van 10.00-18.00 uur Waar? Reijer Keijserstraat 12 (Wezenland) Debat met ruzie-achtige toon TEXELSE COURANT Het individu uit het Cabaret-café 4 Woensdag 21 en donderdag 22 juni kunt u van 9.00 tot 17.30 uur terecht op de parkeerplaats P4, kruising Bernhardlaan/Waalderstraat in Den Burg. DINSDAG 20 JUNI 2006 Het was een groot feest, de meier- blis. Ondanks het groeizame weer van de laatste weken zijn de plekken 'Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale n Of de uitvoering nu in handen komt van de Nederlandse Mede- dingings Autoriteit (NMa) of een andere onafhankelijke organisa tie, er komt hoe dan ook een onderzoek naar de aanbeste dingsprocedure voor het PHH- gebouw. Die belofte deed wet houder Peter Bakker donderdag in een vergadering van de raads commissie Middelen. Het college had al eerder beloofd de procedure voor te leggen aan de NMa, in de volksmond ook wel 'kar- telpolitie' genoemd. Dit nadat twij fels waren gerezen over de manier waarop Texelse aannemers de kans hadden gekregen mee te dingen naar de opdracht het gezamenlijke hulpverleningsgebouw te mogen bouwen. Commissielid Eric Hercu les (PvdA) liet echter duidelijk mer ken weinig waarde te hechten aan de belofte van het college Hij had 'geruchten' gehoord dat de NMa helemaal niet op de hoogte was van het verzoek van de gemeente en bovendien niet de geëigende orga nisatie is zo'n onderzoek te doen. omdat de NMa zich vooral richt op het bednjfsleven. Wethouder Bakker legde uit dat er contact was geweest per e-mail, waarna de NMa om aanvullende informatie had gevraagd. 'We gaan er daarom vanuit dat het onder zoek door de NMa wordt gedaan. Zo niet, dan benaderen we een andere autoriteit, want we willen het in ieder geval onafhankelijk onder zocht hebben', betoogde Bakker. Ook Gerbrand Poster (WD) toonde zich achterdochtig en eiste inzage in de correspondentie tussen NMa en gemeente. Nadat Bakker hem dat beloofd had, was Poster tevre den, maar Hercules liet zich niet zomaar overtuigen. Op enigszins smalende toon betichtte hij de wet houder ervan naïef te zijn. 'Als ik word gebeld door iemand die me iets wil verkopen, dan vraag ik om op een beleefde manier van zo waar de meivuren brandden nog niet maken een goede kans aansluiting dat het accent in de maatschappij iemand af te komen ook altijd om allemaal helemaal dichtgegroeid. Op te vinden bij deze oudere en jongere meer en meer op het individu komt aanvullende informatie Het zou me meer dan één plek hebben ze een rituelen. Juist in deze sterk verande- te liggen, waarmee het aantal mei- met verbazen wanneer de NMa ook donkere cirkel achtergelaten. Arche- rende en door draadloos internet en erblissen - en de onderlinge afstand zo heeft gehandeld.' Een ruzie-ach- oiogen zullen zich over vele honder- mobiele telefonie steeds kleiner wor- - alleen maar zal toenemen. Tot ieder tige toon ontstond toen Bakker van den jaren over deze plekken buigen dende wereld groeit de behoefte aan dorp aan de vooravond van mei is zich afbeet en Hercules vroeg hem en uit de achtergebleven resten con- samenbindende elementen. Zonder omringd door een kring van vuren, niet persoonlijk verantwoordelijk te clusies over onze beschaving trek- dat zouden wij ons steeds kleiner Ongetwijfeld een mooi gezicht, maar stellen, omdat het om een college- ken die we liever niet willen horen, en verlatener voelen naarmate de een ritueel gemis, besluit ging. Nadat de wethouder Hoewel, afgezien van een enkele wereld om ons heen zich verruimt. nogmaals had beloofd dat er een caravan hier en daar, bestonden de Met de individualisering groeit ook onafhankelijk onderzoek naar de meierblissen dit jaar weer voorna- Daarom is het verwonderlijk dat zich de vraag naar wie het individu eigen- perikelen rond het PHH-gebouw melijk uit schoon hout. Dat laat res- de laatste jaren een trend inzet om lijk is. Een zoektocht waarop handig komt, kapte commissievoorzitter ten genoeg achter, maar geeft weinig kleine, individuele meierblisjes te wordt ingespeeld door mensen die reden voor speculatie. bouwen. Niet alleen op eigen erf. de weg menen te hebben gevonden, ook in de buurt van de grote geza- of in ieder geval anderen daarvan Maar wat toekomstige archeologen menlijke blissen ontstaan steeds weten te overtuigen. Er zijn boeken, er ook van zullen denken, voor ons is vaker kleine vuurtjes voor familie talismans, workshops en goeroes de meierblis samen met Ouwe Sun- en vrienden. Kleine vuurtjes, nog die allemaal tegen betaling van wel- derklaas en luilak één van de grote niet groot genoeg voor een geheel ke prijs dan ook de rol van wegwijzer volksfeesten waaraan wij onze iden- zelfstandig bestaan, maar toch los op zich willen nemen, titeit ontlenen. Het ntuele karakter zal van de gezamenlijkheid. Nog niet niet bij iedereen even sterk aanwezig zo lang geleden waren er bij ons op En het individu ligt onder vuur. In zijn, maar feesten als deze - waarin het dorp twee meierblissen - een onze begintune zegt Danielle telkens we gezamenlijk de wisseling van chnstelijke en een openbare - nu is weer: 'Wij nemen u mee naar het de seizoenen vieren en gedenken het er een hele ris. Boven de wind Cabaret-café, waar het lokale nieuws - binden ons en maken onze samen- blijven is schier onmogelijk gewor- wordt besproken door Pip Barnard leving tot wat hij is. Ook Koninginne- den en iedereen zit in de rook van en Janien de Bruijn.' Dit gehoord dag en de festiviteiten op 4 en 5 mei een ander. Het is te verwachten hebbende, kan ik me niet voorstel- Arthur Oosterbaan het debat af. MY LIFE MY CHOKE len dat er twijfel over bestaat o.» wie het hier gaat. En dat terwijl dg, namen niet in ons paspoort staan e wij op profielsites als CU2, Hyves? in diverse andere chatboxen ono? heel andere namen bekend staan Toch was het inidividu de afg week inzet van een Kamerdebat me de minister van Vreemdelingenzake en Integratie. Hoewel er veel ome hete brij heen werd gedraaid, grc het uiteindelijk alleen maar om ft vraag of rechten aan een administra tieve eenheid worden verleend cl aan een individu. Is het individu fiche in de laden van de burgerlijke stand, een rijtje gegevens in e? database, of een persoon van vfee en bloed, een zelfstandige eenhec in staat en bereid tot het nemen v? eigen beslissingen en het drag» van eigen verantwoordelijkheid? Het verbaast en bevreest mij we al zo ver zijn gekomen dat da Kamerdebatten over gevoerd m» ten worden. Misschien wordt het te dat we bij onszelf te rade gaa ons afvragen of we nog wel la onze eigen meierblis willen stoker"; dat we in alle vrijheid willen opgas- in het grotere geheel. Bij regen kunt u rustig in de auto blijven zitten. N.B.: kenteken graveren kost 15,- per auto.Voor 5,- extra kunt u een speciale reflectielaag over de gravures laten aanbrengen, waardoor de gravures's avonds en bij regen goed zichtbaar blijven: betere preventie. Graveren helpt tegen diefstal: wil een dief een gestolen auto verkopen, dan moet hij alle gegraveerde ruiten vervangen! AUIQMM AUTO/V STER IN 0ORRUJT? grati Répara Let op de gele tent vanAutomark Vakantiehitte enerzijds en vrieskou anderzijds zorgen voor grote spanningen in voor ruiten: uitzetting en inkrimping doen kleine barstjes sterretjes doorscheuren tot een grote barst.Volgens technisch onderzoek is de doorscheurkans zelfs meer dan 50%! Dit doorscheuren kan onveiligheid en afkeuring bij de APK tot gevolg hebben. U kunt dit voorkomen door de voorruit door middel van harsinjectie te laten repareren.Tijdige reparatie voorkomt een dure (eigen risico!) en tijdrovende vervanging van uw voorruit. Een voorruit op vakantie laten vervangen is lastig en de afwikkeling met verzekeraars (buitenland!) ingewikkelder. Laat geen barst in uw vakantie ontstaan! Op alle reparaties: Levenslange Garantie! Reparatie van een sterretje breukje in de voorruit door middel van harsreparatie is voor bijna alle WA-Plus,WA-Extra, Casco en All-Risk verzekerden zonder kosten. Reparatie is namelijk veel goedko per dan vervangen! De rekening gaat rechtstreeks naar uw verzekeraar. U heeft geen eigen risico en u heeft geen no-claim verlies (bij Centraal Beheer particulier geldt een afwijkende regeling). U bent welkom bij de Mobiele Service van Automark, uw specialist in harsreparaties. U moet voor de juiste verzekeringsgegevens bij reparatie wel uw laatste groene kaart meenemen. Meldt u zich bij aankomst direct voor een gratis voorruitinspectie: u krijgt ter plekke een vrijblijvend en deskundig advies. *"Reflectielaag". "Automark", het "STOP"logo. de kleur "geel"de "vorm tent" en "Safe Sight" zijn gedeponeerde merken van Automark-Rösi

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6