op vakantiepark De Krim Grappen en menselijk leed Jubilerende parkbeheerder schrijft boekje JLWerk aan de WCg TEXELSE g CCXjRANT Beeldentuin inspireert beeldhouwer uit Zimbabwe 'ij Kerkdiensten JVTcdische zorg Hu'pver'enm8 oud Papier [Radio Texel texelse^courant Open dag De Krim Vakantiepark De Krim, dat de afgelopen jaren een complete metamorfose heeft ondergaan, houdt zondag 25 juni open dag. Tussen 12.00 en 17.00 uur is er op diverse locaties voor jong en oud van alles te doen. Zo geeft Big Band Texel een optreden, wordt in De Kiekendief de film Johan vertoond, worden ertoer- nooitjes panna-voetbal, midget golf en bowling gehouden, is er bungeejumpen en zweefvlie gen, geven de kanoclub en de duikvereniging demonstraties in het zwembad, landen para chutisten op het sportveld en kunnen kinderen zich aan een spannende speurtocht wagen. Daarnaast zijn lekkere hapjes en drankjes verkrijgbaar. De toegang is gratis. Staatsbosbeheer doet onderzoek Staatsbosbeheer houdt van 24 juni tot en met de herfstvakantie een onderzoek onder bezoekers van het nationaal park Duinen van Texel. Aan de hand van vragenlijsten wor den bezoekers gevraagd om wat voor reden ze het park bezoeken. Is dat om een lange wandeling te maken, om te zonnen of om de hond uit te laten? Ook wil Staats bosbeheer weten hoe gedacht wordt over het belang van fietspa den, overlast van honden en vari atie in wandelpaden. De resultaten van de enquête worden gebruikt om beter in te spelen op de wensen en verwachtingen van bezoekers, en om verantwoording af te leggen aan het ministerie van LNV. Speciaal voor Texel zijn er ook vragen over de folders van Staatsbosbeheer aan de enquête toegevoegd. BRON GEMEENTE TEXEL Van 25 juni tot en met 2 juli is de Haffelderweg in Den Burg afgeslo ten tussen het parkeerterrein aan de Emmalaan en de Leemkuil. Grappig, soms zelf hilarisch, maar ook triest en vol menselijk zijn de twintig verhalen die André van der Vliet optekende buitenstaanders iets te ver tellen over zijn dagelijks werk als parkbeheerder op De Krim. Ter gelegenheid van de feestelijke heropening van het gerenoveerde park én van zijn eigen zilveren jubileum geeft hij het boekje mor gen cadeau aan de bezoekers van de open dag. 'De hond van K762 loopt los en gaat achter de kat van K774 aan', staat er op het kattebelletje dat col lega Patricia hem ooit schreef, met npliciet maar overduidelijk het ver zoek de situatie naar tevredenheid op te lossen. Het tekent André van oer Vliet dat hij het heeft gebruikt voor de omslag van zijn boekje. Het nuanceert mijn werk', grijnst h(, ondertussen een zwaar sjekkie ioliënd. Ondanks zijn uiterlijke onverstoor baarheid heeft Van der Vliet het begrip service hoog in het vaandel staan. Met dezelfde bereidheid die hij tentoonspreidt om het de gasten van De Krim naar de zin te maken, doet hij onder het genot van een kopje koffie zijn best de interviewer duidelijk te maken waaruit zijn werk bestaat. Hij schetst dat het vakan- tépark diverse afdelingen telt, van de directie tot de receptie en van de technische dienst tot de horeca, die allemaal hun eigen taken hebben. 'Maar op de één of andere manier zijn er soms zaken die wél aan één of meer afdelingen raken, maar die riet echt tot hun werkterrein horen. Dan ben ik aan de beurt.' Een belangrijk onderdeel is het oplossen van noodsituaties. 'Bij brand of ziekte. Of wanneer er iemand kwijt is. Alles waarvoor in een gemeente de politie, brandweer of ambulance wordt gebeld, is mijn "aak. Samen met Jitze Beintema reb ik een cursus gevolgd om te een omgaan met een defibrilator. ire. vier jaar lang leek dat een utstekende voorzorgsmaatregel, ras een tijdje geleden moesten «edat apparaat toch voor het eerst gebruiken. Midden in de nacht, op liet parkeerterrein, waar iemand een hartaanval had. Onze reanimatiepo gingen hadden helaas geen suc- Blijf van mijn lijf In één van zijn verhalen beschrijft hij met gevoel voor sfeer de gevol- van stress, die vaak tijdens vakanties naar voren komen. 'En als de tent staat, is er de rust. Na öré dagen is er zoveel rust, dat het lichaam reageert. Op maandag of dinsdag kunnen we ambulance «wachten. Maar ook de ruzies. en mama wonen wel samen, maar met beiden een baan en/of de ionderen blijkt de vakantie opeens san geheel nieuwe ontmoeting. Hij blijkt niet "alleen het vlees te snijden op zondag", maar ook totaal geen bn te hebben om met de kinderen Delletje te doen. En zij zeurt i over het biertje dat hij om elf our's morgens, lekker op vakantie, wil proeven. En zij is steeds n gesprek met die gespierde buur- ook kunnen ruzies escaleren, ftet eerste jaar kwamen zij hand in hand. De omringende gasten waren stomverbaasd over de hoeveelheid energie die de tent elke nacht weer uitstraalde. De volgende vakantie kwamen ze vol trots melden onder tussen getrouwd te zijn geraakt. Na vier dagen stond zij echter jankend aan de deur. Of we een plekje voor haar hadden, "hij was zo gemeen, had haar de tent uitgezet en er niet eens een slaapzak achteraan gegooid". Praten hielp niet meer en zo werd voor de eerste keer een "blijf van mijn lijf caravan" in gebruik genomen.' Hoewel hij niet altijd staat te juichen wanneer hij midden in de nacht uit zijn bed wordt gebeld, vindt hij het oplossen van noodsituaties een aantrekkelijke kant aan zijn werk. 'Ze vragen creativiteit en oplossend vermogen. En ik werk met heel korte lijnen. Op De Krim hebben we ook te maken met procedures en lange afwikkelingen. Die gaan over de ontwikkelingen van het park zelf. Maar binnen het bedrijf is alles erop gericht om problemen in vijf of tien minuten op te lossen.' Het prachtige slotverhaal in het boekje gaat over Piet W., 'een echte dokter gingen voor een tetanusprik overléed hij onder mijn ogen. Texel mijn eiland ontbrak vanzelfsprekend niet op zijn afscheid.' Camping Het werk van Van der Vliet, die eer der op de camping van zijn ouders werkte, veranderde met de jaren en hield nauw verband met de veran deringen binnen het bedrijf. Toen hij en zijn toenmalige vriendin in 1981 door directeur Martin Warnaar 'een baantje' kregen aangeboden, was De Krim niet meer dan een middel grote camping. Hij deed er onder houdswerk, wat vooral bestond uit het urenlang maaien van gras en het .herstellen van de kapotte kabels die overal lagen en slachtof fer werden van de maaimachines. Daarnaast hield hij zich bezig met. recreatiewerk en organiseerde hij onder meer bingo's voor ouderen en introduceerde hij fietscrossen voor de jeugd. Na de zomer typte hij zelf zijn ontslagbrief, omdat het seizoen erop zat. 's Winters kreeg hij een uitkering en stond hij onder meer op beurzen voor de VW. In 1982 werd De Krim met tien hec- de receptie. Rein Eelman was ter reinman en Sjaan Veenstra maakte schoon. Als het druk was, hielp Martins vrouw met bureauwerk en verder waren er een paar sei zoenshulpen. Als het werk niet meer gedaan kon worden door de mede werkers die er waren, dan kwam er iemand bij. Net zolang tot het werk ook dan niet meer gedaan kon worden. Nu zijn er op jaarbasis 90 FTE's, met 75 vaste krachten en 50 extra medewerkers in het seizoen. En dan tel ik de 40 schoonmakers, 25 medewerkers van de supermarkt en de hovenier met 5 of 6 man per soneel nog niet eens mee.' Gasten Het aantal gasten nam evenredig toe. 'Sinds 1987 hebben we ook 's winters mensen op het terrein. De afgelopen tien jaar is het zelfs nooit meer stil geweest en is het steeds drukker geworden. Voor die tijd gebeurde het nog wel eens dat er maar één gast bij kwam in het weekend. Als het er nu 150 zijn, zegt iedereen: het is een stille aan komst. We beginnen nu pas echt op te letten als er 250 of 300 nieuwe André van der Vliet poseert op een bruggetje bij het n. e terrein met chalets, dat zo natuurlijk mogelijk is ingericht. ambassadeur van De Krim', die zich met ziel en zaligheid presenteer de op de karaoke-avonden in Jut- terscafé Paal 0, waarop barkeeper Rob van der Kooi tot groot genoeg van de vaste gasten - en van Piet - steevast Texel mijn eiland ten gehore bracht. als de organi satie bijna niet meer wist wat nu nog te presenteren, was daar Piet om de avond nog enige inhoud te geven. Toen zijn vrouw Jopie veel te vfoeg overleed, kostte het hem bijna een jaar om terug te komen en zich weer op het zingen te storten. Zelfs haar lievelingslied De Vlieger zong hij weer, met tranen in de ogen. Zingen werd het doel van zijn leven, maar Jopie kon hij niet vergeten. De stoere kerel klaagde niet, maar lichamelijk ging het hem niet goed. Eén dag nadat zijn hond hem had gebeten en wij naar de tare en tweehonderd kampeerplaat sen uitgebreid. Bij de inrichting van het terrein, inclusief sanitairgebou- wen en parkeerplaatsen, werd Van der Vliet nauw betrokken, 's Zomers kreeg hij voor het recreatiewerk de leiding over een 'klein team van enthousiastelingen'. In 1984 werd hij parkbeheerder. 'Ik zal het nooit vergeten. Martin Warnaar zei: gefeli citeerd, nu gaan ze je schoppen van boven en van onderen.' Twee jaar later streek wat Van der Vliet 'het Colthof-circus' noemt op De Krim neer. Dat was het begin van een enorme ontwikkeling, waarbij in hoog tempo appartementen werden gebouwd en verkocht en De Krim uitgroeide tot een vakantiepark van formaat. Met het park groeide ook de omvang van het personeelsbe stand. 'Toen ik begon deed Martin Warnaar de directie, Thea Rijkers gasten komen. En dan heb ik het nog niet eens over de gasten voor het kampeerterrein, want die krij gen na het reserveren een pasje thuisgestuurd waarmee ze het ter rein op kunnen. Anders moeten we wel twintig receptionistes in dienst nemen. Zelf sta ik op zo'n dag bij de slagbomen en groet ik iedereen vriendelijk met de vraag of ze weten waar ze naartoe moeten.' Als parkbeheerder hoeft Van der Vliet zich niette vervelen. 'Het mooie is dat ik met mensen werk en dat mijn werkterrein ontzettend breed is. Ik mag me overal mee bezighou den: van een loslopende hond tot het helpen uitvoeren van grote pro jecten. Bij de nieuwbouw die we nu afronden, ging ik over de definitieve plaats van de lantaarnpalen en het soort bomen, maar moest ik er ook voor zorgen dat de bouwvakker en Natuur- en beeldentuin Texel aan Net Oude Dijkje heeft er in de hoe danigheid van beeldhouwer Ticha- ena Muchonga uit Zimbabwe een Wijke attractie bij. Zes weken is ™i gast in de tuin van Stan Boon, «waar onder zijn vaardige handen üe ene na de andere sculptuur VOrm krijgt. Beelden van pelika- Fj redelijk waarheidsgetrouw met raar eigen zeggen een tikje overdrij- houwt hij uit zachte stukken ^Pentijnsteen. Van zijn hand zijn °°k abstracte werken. Muchonga afkomstig uit het Zimbabwaan se kunstenaarsdorp Tengenenge, *aar hij is ontdekt door John Sam- Pers. Deze Nederlandse kunste- naar is eigenaar van Shona-Art, onderneming die samenwerkt Mochonga en enkele getalen- eerde 'andgenoten. 'We ontwerpen n naken een beeldtaal en een beeldcultuur.' Een collectie k U'1 Zimbabwe is te zien in ■beeldentuin. Veel vogelmotie- Ït1 abstracte werken en authen- kunst, die volgens Sampers •wacht uitstraalt. Voor geïnteres- ^roen geeft Mochona workshops, F™ deelnemers leren om beel- te maken van serpentijnsteen. materiaal laat zich relatief mak- W ld 6rl<en' maar vereist wel tl, Inschrijven kan per e-mail Tichaona Muchonga werkt aan een beeld v. a'""~ '.COm. serpentijnsteen. Subsidies Het college staat positief tegen over het verstrekken van investe ringssubsidies aan de Dansgroep Oude Dansen, muziekkorps DEK, Stichting Dorpshuis De Wielewaal en schietvereniging de Eiland- schutters. De dansgroep krijgt €1.552,- als bijdrage in de kosten van kleding en schoenen waarmee totaal €6.206,- is gemoeid. DEK kan rekenen op €3.000,- als bijdrage in de kosten van nieuwe instrumenten en uni formen waarvoor totaal €12.000,- nodig is. Voor de subsidie voor het Waal der dorpshuis en De Eilandschut- ters is nog toestemming nodig van de gemeenteraad in verband met de hoogte van de toe te kennen bedragen. Als de raad akkoord gaat krijgt De Wielewaal €11.782,- voor de renovatie van het dorpshuis en de aanschaf van meubilair (totale investering €31.125,-) en de Eiland- schutters €9.583,- als bijdrage in de €28.747,- kostende eerste fase van de aanleg van een handboogbaan in de open lucht. De aanleg gebeurt in twee fasen omdat dan maximale inzet van vrijwilligers mogelijk is en de kosten over twee jaar worden gespreid. de stratenmaker geen ruzie kregen omdat ze toevallig op dezelfde plek aan het werk moesten. Een hot item is nu het regelen van de open dag. Dat vind ik prachtig. De aannemers achter de broek zitten, omdat alles op tijd af moet zijn. En ondertussen komen er nog steeds chalets bij op het terrein dat we opnieuw inrich ten. Die moeten worden geplaatst en aangesloten op water en licht, zodat ze over een week open kun nen. Ik doe niks zelf, maar regel dat iedereen doet wat we hebben afgesproken.' Texel als hobby Van der Vliet werkt hard en maakt veel uren, maar vindt desondanks nog tijd voor het helpen organise ren van de Wampex en het Tevo- ko Buitentoernooi voor volleybal lers, twee voor Texelse begrippen enorme evenementen waarvan hij al tientallen jaren lang één van de drijvende krachten is. Bovendien is hij coach van het eerste dames team van Tevoko. 'Ik kijk weinig televisie', lacht hij. 'Liever ga ik de natuur in met mijn hond. Ik ben geen natuurfreak, al ken ik wel een paar plantjes en vogels, maar ik heb gewoon Texel als hobby. Ik wil alles weten en lees de Texelse Courant helemaal. Soms betrap ik me erop dat ik zelfs zit te lezen over iemand die een punt heeft verdiend in de Z-dressuur. Binnenkort wil ik eens in Den Hoorn gaan kamperen. Daar eens rondkijken en me een beetje verdiepen in de plannen met het Loodsproject. Zo zit ik nu eenmaal in elkaar.' Dat de nu 54 jaar oude Van der Vliet tot zijn pensioen bij De Krim blijft, zit er dik in. 'Ik heb wel aanbiedin gen gehad om directeur te worden van vakantieparken in Groningen en Zeeland. Maar toen ik er over nadacht, wist ik al snel dat ik hele maal niet van Texel wil. Wat moet ik daar 's avonds doen? In een cafe- tje zitten tussen een paar stugge Groningers of zuinige Zeeuwen? Dat wordt nooit wat met mij.' Wanneer hij met pensioen gaat, durft hij niet te zeggen. 'Ik mag op m'n 62ste stoppen, maar ik ben bang dat ik het zo leuk vind dat ik doorga. Een voorbeeld is voor mij Jan Piet Stolk. Hij was zeventien jaar onze nachtwacht en verzorgt nu de dieren op de kinderboerderij. Als ik bel omdat ik hem nodig heb, dan komt hij. Nu denkt hij erover op zijn zeventigste te stoppen, maar het is een enorm dilemma. Dat zal het voor mij ook wel worden. Als ik niet meer elke ochtend om acht uur hoef op te staan en de dingen kan doen die ik leuk vind, dan denk ik dat mij dat wel past.' Joop Rommets VRIJDAG 23 JUNI 2006 Zondag 25 juni 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker, Heilig Avondmaal. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. R. Blaauw uit Heiloo, speciale dienst over Job op de vuil nisbelt. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. C.F. Klaassen. Den Hoorn: 11.00 u. ds C.F. Klaas sen. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9 30 u. ds. C. der Neder landen; 19.00 u. ds. S de Vnes uit Utrecht. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. der Nederlanden. Oudeschild: 11.00 u. ds. S. de Vries uit Utrecht, GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dhr. G. Iwema. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. P. Eemans uit Apeldoorn. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u Koestert u wrok of bent u vergevemgsgezind? Wacht torenstudie, 11.20 u Zijn we gereed voor overleving? In het leven gaat het er niet alleen om het doel te bereiken, maar ook om de bal mooi rond te spelen Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vnjdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086: 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg. huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg. tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44. Den Burg. tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Dietiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.. zon- en feestdagen 11 00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen. 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel. Slufterweg 216, De Cocksdorp. tel. 311477. www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, De Zes 12, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel. 315602 of 06- 30215211www.brijder.nl. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer. 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001. dag en nacht bereik baar. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaats van de vuilcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwa gen komt in de volgende straten: 6. Siuyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton, Buytengors. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 - 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Builen werktijd: Gerard Timmerman ■Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info©lenr.nl Abonnementspnjzen 2006: Per half jaar 35,05 33,45 (auiomaiiscii) Perjaar €68,30 €66,15 wuiomatiscM Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilder vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit gereformeerde kerk Der Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14.00 u. Wilde Vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9 30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Ftooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonies (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21 00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Raadscommissie. Rechtstreekse uitzending van de commissie Welzijn vanuit het gemeentehuis. De commissie spreekt met de Kerngroep WMO over de invul ling van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning aansluitend. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18 00 u. Country time (muziek) 19.00 u Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: De laatste avond van het sei zoen. Over draadloos internet, hotspots en andere zegeningen, over schaapjes en schepen op het droge, het college en de gasten van de raad en over bezuinigingen en armoede, singles in De Waal en singles in de gemeenteraad. In het programma is veel muziek te horen, op eigen tekst en op tekst van Huib (de Rijmelaar) Fenijn. Vaste onder delen zijn het filmpje, feuilleton k 14 en de Sommeltjes. Uitzending vai avond van vrijdag 19 april (herhaling) Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubnek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9