Ode aan Texel met tikje overdrijving Kwaliteitsslag De Krim Verscheidenheid aan voorstellingen in programma Klif 12 'Een liedje dat hier goed past' in F amilieberichten TEXELSE 3 COURANT DINSDAG 27 JUNI 2006 Een zon die nergens zo mooi schijnt zoals op Texel, nergens trekt de zee zo'n strandgezicht. Geen singer/songwriter die zó de loftrompet steekt over Texel als Bert van Baar, schrijver en com ponist van het lied Nergens dan op Texel, die zondag optrad in De Aanleg in De Cocksdorp. Het liedje Nergens dan op Texel s maar bij weinigen bekend, ook omdat Van Baar het tot dusver alleen live ten gehore brengt. Het is een vrolijk en strak gespeeld nummer waarin kenners een beetje zullen herkennen en dat lek- in het gehoor ligt. Een liedje volgens Van Baar eigenlijk is ohreven voor een orkest en dat vet moet worden gespeeld. Veel om het de wijde wereld in te brengen heeft de Noordhollander uit Groet niet. 'Maar er komt zeker een moment dat het op geluidsdrager wordt uitgebracht. Het is gewoon een leuk liedje en natuurlijk over dreven, maar het past hier goed. Ineen ander liedje van mij, Texelse Honing, zit wat meer overdrijving. Ik was hier eens en het viel mij op dat er zoveel streekproducten zijn. Dat kun je ook overdrijven. Toen heb ik liedje geschreven over onder meer echt Texelse koeien die echt Texels loeien, Texelse Mercedes- sen met Texelse open daken en dat soort dingen. Een beetje cabaretesk en ik heb het eens in Klif 12 gezon gen.' Van Baar, oud-journalist bij de Alk- maarse Courant en nadien tekst schrijver voor Staatsbosbeheer en andere natuurinstanties, wijdt zich al enige tijd geheel aan de muziek. Zijn liedjes gaan over natuur en landschap, vooral over de kust. Op zijn repertoire staat ook het num mer Bramen Zoeken, eveneens een ode aan het Texelse landschap. 'De tekst is geschreven door Texelaar Aart van der Brink, de muziek is van mij. Ik las de tekst in een voorlich tingskrant van Staatsbosbeheer. Ik heb hem Aart van den Brink nog nooit ontmoet, maar heb begrepen dat het een heel goeie dichter is. Dit is een beetje statig en soms een beetje zwaar, maar erg mooi geschreven. Ik kom zelf uit Groet, maar heb veel met Texel. Ik ben 51 en kom hier al vanaf toen ik 15 was. Ik heb hier wel een paar din gen zien veranderen.' In 1990 was hij betrokken bij de organisatie van het concert Woolstock, waarbij een klassiek ensemble bij De Cockdorp een concert gaf uitsluitend voor Texelse schapen, een stunt die de breed werd uitgemeten in de lande lijke pers. Van Baar zingt ook liedjes in West- Met wat hij zelf een kwaliteitsinhaal slag noemt heeft Iwan Groothuis, die drie jaar geleden directeur werd van De Krim, zijn stempel op het vakantiepark gedrukt. In die drie jaar ondergingen de centrumfaci liteiten een metamorfose, werden chalets geplaatst, ging het terrein op de schop, interieurs van bunga lows aangepast en werd de interne organisatie op z'n kop gezet. Bij al die aanpassingen speelde het begrip gastbeleving een prominente rol, want in dat opzicht zijn de inzichten de afgelopen jaren ver anderd. Als het alleen aan deze uit deze voormalige Van der Valk-man had gelegen, waren er wellicht nog veel meer dingen veranderd. 'Ik ben blij dat ik intern een goed klankbord te hebben gevonden voor de vele, uiteindelijk onhaalbare ideeën die bij mij naar boven kwamen', richtte hij zich tot beheerder André van der Vliet, die tegelijk met de feestelijke heropening van het park zijn 25- jarige jubileum vierde. TVL-voor- zitter Harry Wuis complimenteerde het park met de vernieuwing. 'Deze revitalisering sluit aan bij de nieuwe benadering van de markt. Emotie en beleving zijn daarbij de nieuwe formule.' Over de hoofden van de genodigden richtte hij zich tot het gemeentebestuur. 'Flexibiliteit in voorschriften zal de leidraad moeten zijn voor niet alleen De Krim, maar ook voor alle andere logiesverstrek- kers die een duurzame toekomst voor toerisme willen realiseren.' Wuis meldde dat een werkgroep van TVL aan een advies werkt. 'Als dat wordt gehonoreerd, zijn er niet meer van die onbegrijpelijke acties van de bouwpolitie nodig.' Ook dit seizoen brengt theaterres- naar huis gaan. Starspray; met een taurant Klif 12 in Den Hoorn weer vleugje weemoed en verlangen, gevarieerd programma. Tot en Voor vrouwen en mannen (try-out). met mei zijn bijna dertig voorstel den te zien, van Georgische en Engelse volksmuziek tot actueel si spitsvondig cabaret. Bijzondere voorstellingen zijn het optreden van Liesbeth List (zondag 5 november) Hetty Heijting (vrijdag 5 januari). Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. 7 september (donderdag) An en Jan, Nieuw op 1! Met hun derde An en Jan-toer- nee hebben Jan Rot en Marjolein Meijers Annie van de Berini's') Iet- een computergame, een vlugschrift, een gedicht en een pulpromanne- tje, maar vooral cabaret. Snel. hila risch, absurd, taalgeestig, één in een dozijn, ouderwets vernieuwend cabaret. Aanvang 20.30 uur, toe gang €14,-. 5 november (zondag) Liesbeth List Intiem In het overzicht zijn oude beken- terlijk goud in handen. Alleen het Een voorstelling met een besloten te vinden, maar ook nieuwe beste is nog goed genoeg. Het en intiem karakter. Liesbeth List namen. En natuurlijk ontbreekt ook programma swingt van hoogtepunt zingt haar bekendste liederen, op het Amsterdams Kleinkunst Festival naar hoogtepunt. Aanvang 20.30 net. Vrienden van Klif 12 en abon- uur, toegang €15,-. rementhouders kunnen nu al een totie op een passe-partout nemen. 10 september (zondag) - Dzmebi Vizij anders vermeld beginnen alle Vijf studenten van het conservato- rofstellingen om 20.30 uur en is rium van Tbilisi hebben als hoofd- piano begeleid door Ton Snijders. Oud-Texelaar Alex Verburg leest enkele fragmenten voor uit het even ontroerende als vermakelijke boek dat hij aan haar heeft gewijd. Het voorlopige leven van Liesbeth List. <m vooraf mogelijk. In dat geval vak zang en het doel operazan- Aanvang 16.00 uur, toegang €20,- srêserveren gewenst. Kaarten voor ger te worden. Dzmebi, dat broers (diner aansluitend mogelijk, reserve- aüe voorstellingen zijn te verkrijgen betekent, legt zich toe op de ont- ren gewenst), frj Klif 12, tel. 319633 en via e-mail roerende, melodieuze en typische nfo@klif12.nl. Via de website van Georgische volksmuziek. Aanvang 12 november (zondag) het theater is ook meer informatie te Mjgen over groepen en artiesten. 9 juli (zondag) Ewout en Etienne, Onze Vader Ewout en Etienne zijn sinds begin pnuari als cabaretduo actief en wonnen inmiddels tien prijzen op zeven festivals. Aanvang 20.30 uur, tegang €12,-. 8s Nederland in de finale van het 20:30 uur, toegang €13,-. 14 september (donderdag) Reijn Goed, Hard Slikken De één is woest, sexy en aantrekke lijk. De ander een slordige kruising tussen Tineke Schouten en Caro line Tensen. Het AD: 'Lefgozertjes zijn het... grofgebekt en snel van de tongriem gesneden... absurdisti sche idiotie, waarbij je je schaterla- i'ft-voetbal staat, spelen Ewout en chend op de knieën slaat.' Aanvang en vrijdag) Montezuma's Revenge De Montezuma Code A cappella pop op het hoogste niveau, waarbij de zang wordt gecombineerd met een flinke dosis humor. In het nieuwe programma is gekozen voor uitsluitend Neder landstalig repertoire. Aanvang 20.30 uur, toegang €16,-. 16 en 17 november (donderdag 45 minuten van hun pro- 20.30 uur, toegang €14.-. T-vma aansluitend op de finale, op een groot scherm gevolgd to worden 28 september (donderdag) Jaap Mulder, Velkommen til aars Jaap Mulder is een vat vol tegen- 28 juli (vrijdag) strijdigheden: hij is bot en poëtisch, Herman Pouderoyen, hij raast, vertedert, vertelt morbide Gebakken Lucht grappen en mooie verhalen, hij is gehinderd door bescheiden- geëngageerd, maar ook een clown moet blijven, het lege-nest- bijgestaan door Ronald de en ook nog eens een begenadigd syndroom, paaldansen, Jong op contrabas en HenkJan van acteur en hij kan zingen en prachtig liposuccen, roze wolken, Minnen op accordeon, sleurt Her- pianospelen. Aanvang 20.30 uur, blaffende honden, skybox- Luider Van Donselaar, Intens Elly en Elianne gaan een stapje ver der en graven nog dieper in hun goedgevulde rug zakken naar materiaal. Je eerste grote liefde en dat blauwtje dat je liep, het huwelijk dat spannend Een epische en muzikale, ontroe rende en hilansche zoektocht van dolende individuen die wanhopig op zoek zijn naar zichzelf en naar elkaar. Aanvang 20.30 uur, toegang €14.-. 5 januari (vrijdag) Hetty Heyting, Een veeg teken 'Ik moet iets ondernemen, anders vries ik vast.' Dat dacht Hetty Hey ting, cabaretier, televisiemaker en tekstschrijver. In haar derde caba retsolo verlegt Heyting opnieuw haar grenzen. Ze barst van de fan tasie en kan improviseren als de beste. Aanvang 20.30 uur, toegang €15.- 11, 12 en 13 januari (donderdag, vrijdag en zaterdag) Amsterdams Kleinkunst Festival De laatste voorronde. Een vakkun dige jury maakt bij deze Texelse Finale uit welke van de negen tot twaalf deelnemers (solisten, duo's en groepen) door zullen gaan naar Amsterdam. Aanvang 20.00 uur. Passe-partout €29,50, vriendenprijs €26,50 (alleen Vrienden van Klif 12 en abonnementhouders kunnen een optie nemen op een passe-par tout). 30 januari (dinsdag) Najib Amhali Alweer het vijfde programma van de knotsgekke Najib Amhali met zijn pige anekdotes. Zijn waanzinnige muzikaliteit, en gevoel voor timing zullen weer voor een oer-Hollands humorvol avondje zorgen (try-out). Deze voorstelling is uitverkocht. 9 februari (vrijdag) Leon van der Zanden, Leön Met snelle grappen, een expres sieve mimiek en een lenig lichaam zet Leon het publiek naar zijn hand in een avond vol vaart, humor én diepgang. Aanvang 20.30 uur, toe gang €14,-. 23 februari (vrijdag) Mylou Frencken Alles nog prachtig Alles aan cabaretière/liedjesschrijf- ster/zangeres Mylou Frencken wordt steeds mooier. Of het nou haar teksten zijn, haar muziek, haar zang of haar looks, Mylou Frencken is een vrouw in de bloei van haar leven en vindt de tijd nu rijp haar publiek daarvan met volle teugen te laten meegenieten. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. 9 maart (vrijdag) Karin Bruers, Marmer Chocola Met haar verbale kwaliteiten, onge kende humor en een aantal herken bare personages vult Karin Bruers het nagenoeg lege podium moei teloos. Een combinatie van strakke stand-up en verhalend cabaret. Dat verkilling zo grappig kan zijn. Aan- Cabaretiers Maarten, Arend et en dinsdag 3 oktober te zien it ontroerende verhalen en zijn grap- vang 20.30 uur, toegang €14,-. 23 maart (vrijdag) - Frank van Pamelen en Jan J. Pieterse De Open Dichtshow, deel twee Een cabareteske dichtavond. Geen zware poëzie, maar een spetterend spervuur van ongerijmde rijmen en onzinnige zinnen. Speciale gast is Jeroen Zijlstra. Een volstrekt unieke mix van cabaret, muziek, vrolijke verzen en lichte gedichten. Aanvang 20.30 uur, toegang €15,-. 6 april (vrijdag) Richard Groenendijk De adem van de nachtchinees Richard laat zich van zijn sterkste kant zien. Komische verhalen, uit gesproken personages en snedige oneliners. Aanvang 20.30 uur, toe gang €15,-. 3 mei (donderdag) Berry Lussenburg, Sprekend Berry staat bekend om zijn spits heid, zijn geëngageerde grappen en snelle overgangen. Hij baseert zijn voorstellingen op de laatste nieuw tjes en actualiteiten. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. "fin Pouderoyen het publiek op toegang €14,-. absurdistische, maar ontroerende mee in zijn belevingswereld, knvang 20.30 uur, toegang €12,-. hoppen, lellende koebellen en meer. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,- 2 en 3 oktober (maandag en dins dag) - Niet Schieten!, Loverboys Voor cabaretiers Maarten, Arend en [augustus (vrijdag) Erik is Texel een beetje thuiskomen. ™f en Jasper Met geen enkel publiek elders in Geluk ligt in het midden Nederland is de band zo hecht. en Jasper maken naar eigen 'De mensen op Texel zijn intelligent gecombineerd met twee zeggen sushi-cabaret. Allemaal en zitten vol humor. Dat heb je uitzonderlijke stemmen zor- lapjes en aan het eind nog lang niet overal.' Daarom hebben gen voor een uniek geluid, honger! Cabaret om op te de mannen voor Texel een speciaal Magna Carta vermengt We'en dat naar meer smaakt. Een programma gemaakt (try-out). Aan- humor in de verhalen over voorstelling met vaart, die draait vang 20.30 uur, toegang €14,-, geen hun ervaringen. Hierbij 26 november (zondag) Magna Carta, Fields of Eden 2 Twee akoestische gitaren de hilarische herkenbaarheid diner vooraf, eel gewone dingen. Aanvang uur, toegang €12,-. augustus (vrijdag) komt een brede variëteit aan muzikale stijlen kijken, waaronder country, folk en ballads Aanvang 20.30 uur, toegang €13,-. 17 oktober (dinsdag) Sjaak Bral, Wij, Nederlanders v-.jwaa; Sjaak Bral trekt in een hilarische van den Oever, Alles is nep maar confronterende show ten zaken zijn altijd dankbare strijde tegen de vervlakking en (,„JU ■^werpen. Zo stoort Theo zich verschurfting van Nederland. Een dubbelvoorstelling met ^teloos aan ligfietsen, zonnebril- voorstelling die de lach en de traan Martijn Oosterhuis en als haarband, nepmoslims en doen versmelten. Van smartlap tot Jim Speelmans r"aakcowboys, criminele afre- luisterlied. En natuurlijk veel Haagse Twee echte Hollandse wiingen, kinderen in bakfietsen, humor. Aanvang 20.30 uur, toegang comedians. Bij Oosterhuis r^ntra, sfeerverlichting, winkels €14,-. «kelen en nog veel meer. 24 oktober (dinsdag) Bert Schuiling Prettig stennis te maken Bert Schuiling is een echte te van tlet Noorden over ster 'n het spelen van typetjes. Hij "°eka: 'Authentiek als de beschikt over een dijk van een stem, sn, naturel als de pest Met zingt van jazz tot opera en van dan het ontlokken van de J^ÜÏ'^ig goede muzikanten.' gevoelig tot hilarisch. In deze one- harde lach. Aanvang 20.30 manmusical begeleidt hij zichzelf op uur. toegang €15,-. gitaar en piano. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. «oiuMsien en nog veei mee ^"ang 20.30 uur, toegang €12,- '["ugustus (vrijdag) Roeka, Hadeskade december (vrijdag) volgen persoonlijke actuele verhalen en anek dotes elkaar in hoog tempo op. Jim Speelmans is een cabaretier die een hoge grapdichtheid als één der belangrijkste deugden ziet. Hij gaat voor niets minder - ^cidunng goede muzikanten. ^ang 20.30 uur, toegang €14,-. ^augustus (zondag) Holland, Starspray Jspray geeft het gevoel op de 2 november (donderdag) tijd op de juiste plaats te John Schleipen, Laatste druk wcn\c nieuwe aei i&cuiea S 'al ^'Imp Van Starspray laat Het is een verhaal, maar ook een vinden Rops personages 90eien 'n je stoel en stralend musical, een tekenfilm, een concert, in een ontevreden wereld? 15 december (vrijdag) Rop Janze, Bek op poten Welke nieuwe sensaties Heel bijzonder, niet zo gewoon, hij was gewoon een heel bijzondere man. Intens verdrietig om zijn heengaan, maar met trots en respect voor de wijze waarop hij zijn ziekte heeft gedragen, moeten wij afscheid nemen van mijn lieve man, onze vader en opa Jan Veldman A De Koog, 21 januari 1946 t Den Burg, 26 juni 2006 Eindelijk heeft hij zijn rust gevonden. Gerda Veldman-Varkevisser Jan en Linda Yvonne en John, Ryan Inge en Marcel, Mitchei, Drazic Thijsselaan 142, 1791 VL Den Burg Jan is overgebracht naar „de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg, waar gelegenheid is tot condo leren woensdag 28 juni van 19.00 tot 21.00 uur. Donderdag 29 juni om 11.00 uur vindt de af- scheidsplechtigheid plaats in Crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Aansluitend is er gelegenheid om met ons sa men te zijn in de koffiekamer aldaar. Als leven lijden wordt, is de verlossing nabij. Lieve pap Rust zacht. Inge en Marcel Nooit meer samen op de mobiel. Lieve opa, vliend We zullen goed voor Ajax zorgen. Mitchei en Drazic Je vader blijft je vader Ondanks dat je weinig contact had Wil je hem niet graag missen Want in je hart hou je van hem Maar eens dan komt de dag Dat je hem moet laten gaan Je verstand zegt dat het goed is Maar in je ogen blinkt een traan Jan... rust zacht. Linda en Martin Randolph Loes Joey Na een moedig gedragen ziekte is overleden mijn broer/zwager Klaas en Hanneke Een laatste time-out, wij gedenken Tjip Huisman Stuwende kracht van Texels volleybal, grond legger van het Buitentoernooi, erelid van onze vereniging. Bestuur en leden Tevoko De Heer is mijn herder. Hij heeft mij geleid, langs wegen van goedheid en zegen. Met veel verdriet omdat zij niet meer bij ons is, maar ook terugkijkend op veel fijne herinnerin gen, geven wij kennis van het overlijden van onze altijd opgewekte, optimistische en lieve tante, schoonzus en vriendin Hennie de Ridder-Roede sinds 3 november 1994 weduwe van Kees de Ridder moeder van Kees de Ridder, in hennnehng a Assen, t Den Burg, 16-01-1925 24-06-2006 Namens de familie, A. Steinman-de Ridder de „Gollards" De Zes 12, k. 222 Hennie is op haar kamer opgebaard. Gelegenheid tot condoleren donderdag 29 juni van 13.30 tot 14.00 uur, voorafgaande aan de dienst in de Gereformeerde kerk van Den Burg en na de begrafenis in „Uitvaartcentrum Texel". Bernhardlaan 147 te Den Burg. De dienst van Woord en Gebed zal worden ge houden op donderdag 29 juni om 14.00 uur in de Gereformeerde kerk, Elemert 1 te Den Burg. Aansluitend zullen wij Hennie naar haar laatste rustplaats op de Oudeschilder begraafplaats begeleiden. Correspondentieadres: A. Steinman-de Ridder, De Ruyterstraat 39,1782 RJ Den Helder. Nergens dan op Texel Nergens schijnt de zon zoals op Texel Nergens trekt de zee zo'n strand gezicht Nergens spatten de golven hoger dan op Texel Nergens gaan ze sneller dan het licht Nergens, nergens, nergens dan op Texel Nergens, nergens, nergens dan op Texel Nergens staan de zeiler boller dan voor Texel Nergens komt het land zo snel in zicht Nergens wapperen de vlaggen strakker dan op Texel Nergens krijgt het land zo'n weer bericht Nergens, nergens, nergens dan op Texel Nergens, nergens, nergens dan op Texel Bert van Baar zingt in De Aanleg zijn liedje 'Nergens dan op Texel'. (Foto Gerard Timmerman) fries dialect. 'Dat lijkt best op Texels en ik ben benieuwd of echte Texe laars die liedjes snappen. Ik zoek nog een plek waar ik die liedjes eens kan laten horen.' Op 1 augustus is Van Baar te zien in het programma Achter de Dijk van Cor Bakker. 'Ik zing er mijn liedje Noordhollands Landschap. Televisie is niet mijn ding, maar ik beschouw het wel als goede promotie.' Het strand maakt je leeg De zee spoelt je schoon Een dennenbos zuigt je zorgen weg De wind vind je er overal gewoon Nergens dan op Texel, nergens dan op Texel schijnt de zon Nergens dan op Texel, nergens dan op Texel schijnt de zon Tekst en muziek Bert van Baar)

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3