TEXELSE 2 COURANT (j eslaagd Geslaagd Voedselbank op zoek naar nieuwe voorzitter i Geslaagd Agenda teso V VRIJDAG 30 JUNI 2006 Drum- en percussieband Excelsior spelen in Slagharen De dertien leden van de drum- en percussieband en zestien majoret tes van muziekvereniging Excelsi or hebben zondag opgetreden in Slagharen. Begeleid door ouders, vrienden en familieleden maak ten ze tot enthousiasme van de andere bezoekers tweemaal een ronde door het pretpark. Tussen door vermaakten de kinderen zich uitstekend in de diverse attracties. Op de terugweg werd ook voor de passagiers van TESO gespeeld. Via het benedendek ging de band spelend de boot op en af, wat een oorverdovend geluid opleverde. Bij het buffet werden eveneens drie nummers gespeeld. Maandag sluit Excelsior het seizoen af met een zomeravondconcert. Aan dit optre den, dat plaatsvindt op het terrein bij de muzieknis aan de Oranje straat, doet ook het fanfarekorps mee. Het concert begint om 19.30 uur, duurt ongeveer een uur en is gratis te bezoeken. Afrikaans dansen Ericka Voortman van het Dansla boratorium verzorgt zondag vanaf 13.00 uur voor Texelaar en toe rist workshops Afrikaans dansen in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Danservaring is niet nodig. Van te voren opgeven evenmin. De begeleiding wordt verzorgd door Severm Candel op conga's, dun- duns, cajons en djembés. In de pauze wordt een filmfragment ver toont met Cubaanse percussie. Van 13.00 tot 13.45 uur wordt een work shop voor kinderen van 6 tot 12 jaar gegeven. Deelname" kost €3,-. De volwasse nen (vanaf 12 jaar) dansen van 14.00 tot 16.00 uur. Zij betalen €8,-. Bij mooi weer wordt de workshop niet in De Waal gegeven, maar op het strand bij paal 16 (achter de Bleekers- vallei). Meer informatie is te vinden op www.danslaboratorium.nl. Blue Voice in Worsteltent In De Worsteltent in de Dennen treedt zondag de jazzformatie Blue Voice op, al jaren lang een vaste gast in het zomerprogramma van het restaurant aan de Smitsweg. Blue Voice bestaat uit André Smit (keyboard), Wim Kahmann (drums). Jan Gerritsen (saxofoon), Ebe van der Meer (trompet en bugel) en Peter Uil (bas). Zij brengen gevari eerde muziek met elementen van jazz, latin en funk, die interessant is voor een breed publiek. De band speelt voornamelijk eigen werk, waarin improvisaties centraal staan. Blue Voice is een graag geziene gast in jazzclubs en op festivals. Het concert in De Worsteltent begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Bij mooi weer vindt het optreden buiten in de tuin plaats. Thijsseschool wordt circus Het schoolplein van de Jac. P. Thijsseschool in Den Burg wordt vandaag tijdelijk omgetoverd in een circusterrein. Leerlingen van alle groepen verzorgen een voorstelling in de piste. Daarvoor hebben ze de afgelopen dagen druk geoefend. Volgens de schoolleiding belooft het een spektakel te worden. Van de gymvereniging wordt een tum- blingbaan geleend en van de Stich- Yoga in De Aleph Yogacentrum De Aleph in de Wever straat in Den Burg houdt in de maanden juli en augustus open lessen. Deze worden gegeven op dinsdagavond en woensdagoch tend. Deelname kost €7,- per les, opgeven kan bij Ariën van Erkelens, tel. 319449. Kristien Schraag uit Oosterend heeft aan de IPABO in Alkmaar het diploma leerkracht voor het basison derwijs behaald. Ze is tijdelijk werk zaam op de Jacob Daalderschool. ting Duurzaam Texel een eenwie- Ier. Daarnaast doen kinderen aan koorddansen, steltlopen en jongle ren en proberen ze allerlei kunsten uit. Ook kunnen allerlei spelletjes worden gedaan en zijn lekkernijen als popcorn, gebakken vis, suiker spinnen en poffertjes verkrijgbaar. De festiviteiten duren van 17.00 tot 20.00 uur. Concert blaastrio in kerk De Waal In de kerk van De Waal vindt dins dag een concert plaats van Trio Melange (hobo, klarinet, fagot). Op het programma staan werken van Bach, Mozart en Bozza. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Trio Melange bestaat uit Claudia Bartz (hobo), Marlies Klumpenaar (klarinet) en Ruth Krabbe (fagot). Claudia Bartz studeerde bij Helmut Hucke aan de Hochschule für Musik in Keulen en liep stage bij de Esse- ner Philharmomker. Zij volgde mas- terclasses bij Günther Passin en was lid van het Beethovenorchester in Bonn. Zij speelt in het Aachener Kammerorchester en is als lerares werkzaam in Bergisch Gladbach en Mönchengladbach. Daarnaast speelt zij kamermuziek in diverse ensembles. Klarinettiste Marlies Klumpenaar studeerde bij Herman Braune en George Pieterson aan het Conser vatorium van Amsterdam. In 1993 behaalde zij de eerste prijs bij het Nationaal Concours Stichting Jong Muziektalent Nederland. Na haar eindexamen vervolgde zij haar stu die bij Ralph Manno aan de Hoch schule für Musik in Keulen en volg de zij masterclasses bij Campbell, Deinzer, Leister en Brunner. Zij is werkzaam als soloklarinettiste bij de Bergische Symfoniker in Solin gen en is daarnaast verbonden aan diverse ensembles en orkesten in Nederland en Duitsland. Ruth Krabbe studeerde fagot bij Hans-Joachim Leetz aan de Musik- hochschule iri Wuppertal en bij Rainer Schottstadt aan de Hochschule für Musik in Keulen. Tijdens haar studie werkte zij bij het Gürzenichorchester in Keulen. Sinds haar eindexamen is zij verbonden aan de Bergische Symfoniker in Solingen. Daarnaast speelt zij in verschillende ensembles en werkt zij mee aan concerten en opnames van het Württembergische Kammerorchester uit Heilbron. Aan het eind van het concert wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. Voorlopig stop op nieuwe klanten De stichting Broodnodig op Texel, verantwoordelijk voor de voed selbank, moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. Bart Witte heeft zijn functie per 1 juli beschikbaar gesteld. 'De organisatie is opge start en we hebben inmiddels vier keer pakketten geleverd. Zaak is nu de trein rijdende te houden en dat vergt een ander type voorzit ter', verklaart Witte in een ook namens de andere bestuursleden opgestelde verklaring. De Texelse voedselbank is inmid dels een kleine maand actief en helpt wekelijks achttien klanten. De voedselpakketten worden bij een landelijke organisatie in Rotter dam samengesteld met door grote bedrijven beschikbaar gestelde pro ducten. Op Texel worden deze pak ketten zoveel mogelijk aangevuld met verse producten, afkomstig uit winkels, maar ook van boeren en volkstuinders. Iedere donder dagmiddag worden de pakketten verstrekt. De meeste klanten halen het zelf af bij de loods van Agrifirm aan de Waalderstraat, op een enkel adres in de buitendorpen wordt het afgeleverd. Scheidend voorzitter Witte zegt terug te kijken op een intensie ve maar leerzame start. 'Vanaf de oprichting heb ik altijd het gevoel gehad dat een voedselbank op Texel niet nodig zou moeten zijn. Met zo weinig inwoners moeten we elkaar toch meer kunnen helpen. Maar na een paar weken draaien blijkt de behoefte er toch te zijn.' Hoewel werd gevreesd dat hulpbehoeven den zich zouden schamen, verloopt de verstrekking in een ontspannen sfeer. Het is Witte juist opgevallen dat veel mensen alle tijd nemen om een praatje te maken. Belangrijk voor de continuïteit is volgens Witte de samenwerking met de voedselbank in Den Helder, waarvan Texel een dépendance is geworden. 'Dat drukt de kosten en biedt ook garanties. De landelijke organisatie garandeert ons nu iede re week achttien pakketten. Gevolg is wel dat we een stop hebben moe ten instellen, omdat we voorlopig niet mogen doorgroeien.' Witte is enthousiast over de houding van Texelaars die spontaan hun medewerking gaven. 'Ik vond het een prachtige ervaring om te zien dat veel vrijwilligers en bedrijven zich puur voor het doel en niet voor hun eigen ego inzetten. In deze tijd is dat een kostbaar begrip.' Dat hij zelf opstapt, heeft er volgens hem mee te maken dat de voorzitter van de stichting vooral een beleidsma tige taak heeft en zich minder met de dagelijkse gang van zaken moet bemoeien. 'Ik voel me te betrokken om vanaf de zijlijn toe te kijken.' Kandidaten voor het voorzitterschap en nieuwe vrijwilligers kunnen zich wenden tot het secretariaat, tel. 320231 Myrna Flier (19) uit Den Burg is aan het ROC in Den Helder geslaagd voor de opleiding tot verzorgende. Cobra en Wolkers in Klif ART Onder de titel Van Armando tot Jan Wolkers en van Wolvecamp tot Corneille biedt galerie Klif ART in juli een gevarieerde tentoon stelling met grafiek van Neder landse kunstenaars. Naast ingetogen steendrukken van Armando zijn er tulpen van Jan Cremer te zien en een zeefdruk met orchideeën van Fon Klement. Van Reinier Luscassen heeft gale riehouder Herman Bakker diverse werken uit verschillende periodes, van Een gezellig hoekje tot Is art en Wow ipits. Ander werk is van Peter Struycken, Jan Wiegers, Ans Wortel en Jan Wolkers. Heel divers zijn de voorstellingen, zeefdrukken en litho's van Cobra-kunstenaars Theo Wolvecamp, Anton Rooskens en Corneille. Ten slotte wordt in Klif ART keramiek van diverse kunste naars geëxposeerd. De galerie is gevestigd op het adres Klif 27 in Den Hoorn. Laatste bingo In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt woensdag de laatste zomerbingo van het seizoen gehouden. Naast het spel met de balletjes worden ook vragenron des gespeeld. Deelname kost €1,- per ronde, er worden vijf rondes gespeeld. Het spelen begint om 14.00 uur. Ludie Bakker in Galerie Melk Galerie Melk aan de Herenstraat in Den Hoorn exposeert tot en met 28 augustus werk van de oud-Texel- se Ludie Bakker. Na een opleiding aan de VL-VU en de Amsterdamse Academie voor Beeldende Vorming in Amsterdam, ontwikkelde Bak ker zich tot beeldend kunstenaar. Ze schildert op zijde en papier en past aquarel en gemengde tech nieken toe in veelal geabstraheerde vormen en heldere, diepe kleuren. Haar inspiratie is de beweging in de natuur en het steeds veranderende licht van de Waddenzee en Texel. Landschap, flora en fauna komen het sterkst naar voren in een serie vogels, die in gemengde technie ken is uitgevoerd. Stapels schetsen zijn hieraan vooraf gegaan. Naast beeldend kunstenaars is Ludie Bak ker docent aan het Kunstencentrum Velsen in IJmuiden en docent aqua rel bij Kreater in Haarlem. Sinds 1985 exposeert zij haar werk op diverse locaties in Nederland. De galerie is geopend van donderdag tot en met zondag van 15.00 tot 18.00 uur en op afspraak. Rachel Kruk uit Oudeschild heeft na een interne opleiding van ruim een jaar het certificaat Contactper soon (CP) van de Vereniging Borst voeding verworven. Na de zomer wil ze informatieavonden organi seren voor (aanstaande) moeders die hun kind borstvoeding (willen) geven. Meer informatie over haar activiteiten staan op de website www.vbn-texel.nl. Maaltijdvoorziening zoekt vrijwilligers De Warme-Maaltijdvoorziening Texel (WMT) zoekt vrijwilligers voor het rondbrengen van maaltijden in Den Burg en De Koog. In Den Burg gaat het om iemand die één maal per vier weken een week lang de maal tijden wil rondbrengen, in De Koog om iemand die elke vier weken een weekend wil rijden. Dankzij de WMT kunnen ouderen en gehandicapten langer zelfstandig blijven wonen. Vrijwilligers kunnen zich melden bij de SWOT in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg, tel. 312696, e-mail swot@texel.com. Kauwtjes Wat ze88en wou... Raadsvergadering De gemeenteraad houdt dinsdag avond vanaf 20.00 uur een raads vergadering in het raadhuis aan de Groeneplaats. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: Te bespreken stukken: -kerntakendiscussie -gedragscode gemeentebestuur -kostprijs begraven -ruimte voor ontwikkeling -plan 't Horntje -Brakenstein -voorjaarsbestuursrapportage -beleidsplan rekenkamer Hamerstukken: -ontwikkelingsbedrijf -zelfstandig openbaar onderwijs -verplaatsen komgrens De Waal -handhaven 2006 -eigen budget dorpscommissies -investeringssubsidies -benoeming lid rekenkamer Waar je ook in gelooft en hoe je kijk op de wereld ook is, het blijft een feit dat wij als mens deel zijn van de ons omringende natuur met alles wat daarin leeft. Heel veel mensen zijn dat vergeten en de rest zal het wel niet eens weten. Evenals dat kauwtjes intelligente dieren zijn die ook hun nut hebben en recht op een leefgebied. Als mens willen zij steeds meer leefgebied opeisen, ten koste van alles om ons heen. Natuurlijk is het vervelend als je ergens last van hebt, dat begrijp ik. Ik heb ook wel eens last van de horden toeristen, kabaal makende bromfietsen en de veel te hard rij dende automobilisten, maar om nu direct alles en iedereen om zeep te helpen of uit mijn omgeving te verwijderen gaat mijns inziens echt te ver en is de weg van de min ste weerstand. Misschien moeten we maar gewoon accepteren dat dingen gaan zoals ze gaan en zijn zoals ze zijn. We mogen blij zijn dat hier nog zoveel natuur om ons heen is. Laten we dat alsjeblieft zo lang mogelijk zo houden, zelfs als dat soms overlast geeft. Als geboren stadsmens weet ik echt waar ik het over heb en zie ik als ik soms even in de stad terug ben hoe bedroevend het kan worden als Wat ik zeggen Thuiszorg In de Texelse Courant van dins dag staat met grote letters op de voorpagina Leveren thuiszorg moet goedkoper. Dit sprak me zeer aan. Al ruim tien jaar kom ik met vakan tie op het mooie eiland Texel. Ook al tien jaar krijg ik verpleegkundige hulp van Thuiszorg Kop van Noord- Holland, tegenwoordig Corbis Plus. Alleen kreeg ik de zorg voorheen in natura en betaal ik die nu van mijn persoonsgebonden budget (PGB). Vorig jaar kostte me dat €60,- per uur, dit jaar is het tarief verhoogd 'naar €65,- per uur. Dan spreek ik je alles naar je hand zet. Het wordt daar zo langzamerhand onleefbaar. Daarom komen stadsmensen graag hier even wat natuur beleven. Velen zouden het liefst hier komen wonen. Zelfs met de hier voorkomende overlast. Wie desondanks toch ook hier liever sommige delen van de ons omringende natuur ziet ver dwijnen, adviseer ik om zo spoedig mogelijk naar de stad te verhuizen, want daar is weinig overlast van roepende kauwtjes. Daar is slechts overlast van stank en herrie en ver keer en veel agressie onder de men sen omdat ze nog maar zo weinig natuurlijke omgeving en ruimte over hebben. Frans van der Reyken, Den Burg. Geslaagden OSG Bij OSG De Hogeberg zijn na een herexamen de volgende leerlingen alsnog geslaagd: VMBO basis - Kelly van der Park (De Waal). HAVO - Iris Blom (Den Burg), Nadja Pluy- laar (Den Burg), Willem Ran (De Cocksdorp). VWO - Bart Riegman (Den Burg). Vrijdag 30 juni: De Thijsseschool in Den Burg viert van 17.00 tot 20.00 uur feest met diverse activiteiten. KTF geeft vanaf 19.30 uur een concert op de Dokter Wagemaker. Cinema Texel vertoont Zoop in India (aanvang 18.45 uur), de Nederlands gesproken versie van Cars (19.00 uur), The Da Vinci Code (21.00 uur) en Memoirs of a Geisha (21.30 uur). Zaterdag 1 juli: In de straten rond de kerk van Oos terend wordt van 10.00 tot 14.00 uur rommelmarkt gehouden. Op de Mok worden dit weekend de nationale kampioenschappen veld- boogschieten gehouden. Toeschou wers moeten zich bij de poort kunnen identificeren. Aanvang vandaag 10.00 Oud-leerlingen en -leerkrachten vieren vanaf 14.00 uur het 50-jang bestaan van de Jan Drijverschool. Om 20.30 uur begint op het voetbalveld een gezamenlijk feest met het 75-jarige ZDH. Hierbij zijn ook andere belang stellenden welkom. In pluktuin Anemoonè aan de Maai- keduinweg nabij De Koog begint om 15.30 uur een workshop boeketbin- den. Voor informatie en opgave: tel. 06-30687184 of www.anemoone.nl. In café De Kuip in De Koog vindt een optreden plaats van Poundcake. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvang 13.45, 16.00 en 19.00 uur), Zoop in India (14.00, 16.15 en 18.45 uur). The Da Vinci Code (21.00 uur) en 16 Blocks (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Ice Age 2: the Meltdown (aanvang 14.00 uur). Zondag 2 juli: Op de Mok worden dit weekend de nationale kampioenschappen veld- boogschieten gehouden. Toeschou wers moeten zich kunnen identifice ren. Aanvang vandaag 9.00 uur. Om 10.00 uur houdt het evangelis tenechtpaar Jan en Paula Brouwer huissamenkomst in hun woning, Haf- felderweg 18, in Den Burg. Op het voetbalveld in Den Hoorn begint om 10.30 uur een kerkdienst en aansluitend een feestprogramma met onder meer cabaret van Pip Bar nard en Janien de Bruijn, spuitvoetbal en een crossloop om 75 jaar ZDH en 50 jaar Jan Drijverschool te vieren. Ericka Voortman van het Danslabora torium verzorgt vanaf 13.00 uur work shops Afrikaans dansen in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Danserva ring is niet nodig. Van te voren opge ven evenmin. Bij mooi weer worden de workshops gegeven op het strand bij paal 16. In De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van de jazzformatie Blue Voi ce. De toegang is gratis, bij mooi weer vindt het optreden buiten plaats. Hoogwater te Oudeschild Vr. 30 12.15 en 23.57 u. Za. 01 12.50 en - u. Zo. 02 00.30 en 13.14 u. Ma. 03 01.00 en 13.54 u. Di. 04 01.34 en 14.30 u. Wo. 05 02.14 en 15.07 u. Do. 06 03.07 en 16.24 u. Vr. 07 05.20 en 17.37 u. Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Burg is van 14.00 tot 17.00 uur open voor publiek. Toegang €1,50. In en rond theater Klif 12 in Den Hoom I wordt van 15.30 tot 20.00 uur fle Texelse Lamsvleesdag gehouden. In theater De Kiekendief op De Knm brengt theatergezelschap Strawberry Bitches, met oud-Texelse Yonna Zijm, de voorstelling Shake Le Fraise. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €6,-. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvang I 13.45, 16.00 en 19.00 uur), Zoopinj India (14.00, 16.15 en 18.45 uur),! The Da Vinci Code (21.00 uur) en 16 Blocks (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Ice Age 2: the Meltdown (aanvang 14.00 uur). Maandag 3 juli: In dorpshuis De Wielewaal in De Waai begint om 19.30 uur een open bridge drive. Deelname kost €2,50 per per soon. Voor informatie: Piet Hopman, tel. 312523. KTF verzorgt vanaf 19.30 uur een con cert bij 'de Traanroeier in Oudeschild In café De Twaalf Balcken in de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open schaaktoernooi Deelname kost €1,-. In het gebouw van Kotex aan de Abbewaal in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. wordt met vaste maat gespeeld. Deel name kost €3,50 per koppel. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvang 16.00 en 19.00 uur), Zoop in India (16.15 en 18.45 uur), 16 Blocks (21.30 uur) en een sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 4 juli: In de Dorpsstraat in De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur bradene gehouden. Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Burg is van 19.00 tot 22.00 uur open voor publiek. Toegang €1,50. Bij voldoende deelname begint in hel Ambachtscentrum aan het Wezenlano in Den Burg om 19.30 uur een work shop zeep maken. Deelname kos €11,50, opgave via tel. 314180. De gemeenteraad houdt een openba- j re vergadering in het gemeentehui Aanvang 20.00 uur. Om 20.15 uur begint in de kerk van Ds Waal een concert van Claudia Bartz (hobo), Ruth Krabbe (fagot) en Ma-kes Klumpenaar (klarinet). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzame ling gehouden ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvang 16.00 uur). Zoop in India (16.15 e" 18.45 uur). The Da Vinci Code (2100 uur) en 16 Blocks (21.30 uur), h de serie De Volkskrant-filmavonden draait Die Weisse Massai (19.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim vertoont de Neder lands gesproken versie van Ice Age 2 the Meltdown (aanvang 14.00 uur) en Poseidon (16.00 uur). Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt zondag 2 juli op om 05.19 en gaat onder om 22.05 uur: maandag 3 juli eerst kwartier; woensdag 5 juli doodij TESO zet zondag van 14.30 tot 20.00 uur twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. worden geen wachttijden verwaeft Meer informatie over de veerdienst s te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. ffJiyerk aan de weg Handicap.nl BRON GEMEENTE TEXEL Van 2 tot en met 8 juli is de Haffel- derweg in Den Burg in verband met werkzaamheden afgesloten tussen het parkeerterrein aan de Emma laan en de Leemkuil. over verpleegkundige zorg. De ver pleegkundige die bij mij aan het bed komt, verdient - let wel - zegge en schrijve €14,- bruto per uur voor zeer verantwoordelijk werk. Waar blijft de €51,- per uur die niet aan zorg wordt besteed? Ik hoor en lees steeds dat de zorg zo duur is. Bij mij roept dit de vraag op wie hier mooi weer van speelt? De directeuren en managers? Laat minister Hooge- vorst hier zijn gedachten eens over laten gaan, misschien weet hij hier een oplossing voor. Want overhead kosten van €51,- per uur vind ik wel een beetje veel. Reina Bolt, Winsum De Cocksdorp. De jaarlijkse collecte van Handict' nl, voor mensen met een hand# of chronische ziekte, heeft op Tetf €3.983,92 opgebracht, Dit bedraj wordt besteed aan mensen met# beperking, maar ook aan oud? van gehandicapte kinderen, de het ondanks bestaande regeling? financieel niet kunnen bolwerk? Handicap.nl is de fondsenwerf organisatie van de Algemene Ned? landse Gehandicaptenorganic# (ANGO). Mensen die de colled? hebben gemist, kunnen een 5' overmaken via giro 625000. Elles Witte en Gré Jongejan uit Den Burg zijn aan de Noordhollandse Academie in Alkmaar geslaagd voor de opleiding tot pedicure. De twee Texelaars hebben een eigen praktijk aan huis. In het najaar breiden ze de werkzaamheden uit met het behan delen van voeten van mensen met diabetes of reuma. beeldbanktexel.flly Kin Ik he (jes/aagr/

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2