Kalere aanblik Groeneplaats 3 Texel Helpt sorteert in voormalig kerkgebouw Onderzoek criteria ministerie 3 door naar TEXELSE COURANT Stichting 'Texel [Helpt' F amilieberichten Scooter op dak van postkantoor Wie is zij? VERVOLG VAN PAGINA 1 Oe vrijwilligers van Texel Helpt hebben onderdak gevonden in de voormalige gereformeerde kerk van Oosterend. (Foto joop Rommets) De stichting richt zich met haar hulp momenteel op het zuiden v geregeld wordt getroffen door overstromingen. Roemenië, dat Dozen met dekens, kleding, schoei en andere goederen staan hoog gestapeld in de voormalige gere formeerde kerk van Oosterend. Het gebouw aan de Peperstraat en het aangrenzend kerkelijk centrum wordt sinds enige tijd gebruikt door de stichting Texel Helpt, die er hulp goederen inzamelt en sorteert voor jme afgelegen gebieden in Roe menië, Albanië. Oekraïne en andere delen van Oost-Europa. 'We zijn erg a'ij met deze ruimte', vertelt voorzit- ier Melle Smith. Texel Helpt deed haar werk jarenlang op de zolder van een schuur bij hoeve Jachtlust m Herland, maar moest op zoek naar een ander onderkomen toen de nieuwe eigenaren de huisvesting beëindigden. 'Het was jammer dat we er weg moesten, maar hier is het ook prima', vertelt Arie Ellen, één van de ongeveer dertig vrijwil ligers die twee ochtenden per week druk bezig zijn met het sorteren en verzendklaar maken van de spul len. 'Je hebt hier niet zoveel lastige afstapjes en ook geen hanenbalken waar je omheen moet. En je kunt hier de kachel aanzetten als het koud wordt.' Hoe lang de stichting van de ruimte gebruik kan maken, is nog onduidelijk. Beide panden zijn eigendom van de Stichting Wonen Texel, die op deze locatie een dorps steunpunt en drie woningen wil rea liseren. Een rechtszaak en andere procedures hebben de uitvoering van dit plan echter vertraagd. Texel Helpt bereidt ondertussen een transport voor naar het zui den van Roemenië, vlakbij de stad Craiova, een gebied dat geregeld wordt geteisterd door overstromin gen. De stichting heeft 1500 dek bedden aangeboden gekregen van de Texelse Wol Onderneming en wil deze eind juli of begin augus tus naar de plek van bestemming brengen. In mei was Texel Helpt al in hetzelfde gebied. De lading van een grote trailer was toen eigenlijk bestemd voor de grensstreek met Moldavië, maar na een noodkreet van de Stichting Broeksterwoude uit Friesland, waarmee nauw wordt samengewerkt, werd besloten dat hulp aan het zuiden van Roemenië urgenter was. In totaal ging het om zo'n negentig kubieke meter hulp goederen. Overigens zijn vrijwilligers die willen helpen met het sorteren en inpak ken van hulpgoederen zeer welkom. Voor meer informatie kunnen ze terecht bij Melle Smith, tel. 329020. Maquettegebouw Tevens wordt het gebquw de nieuwe plek voor de maquette van de Rede van Texel en er zijn een filmzaal en een ruimte voor onderwaterarche- ologie in gepland. Mecanoo, dat sinds 1984 bestaat, heeft ervaring met gebouwen voor musea. Het ontwierp onder meer de entree voor het Openluchtmuseum in Arnhem, het Frisia Museum in Opmeer en het cultureel centrum in Alkmaar. Daar naast is het betrokken bij het ont werp voor het Great Egyptian Muse um in Caïro. Een van de bekendste gebouwen van het bureau is op het moment de woontoren Montevideo in Rotterdam, met iets meer dan 152 meter het hoogste gebouw van Nederland. Hoe het nieuwe maquet tegebouw eruit komt te zien, staat nog niet vast. Volgens Banki krijgt de klankbordgroep de gelegenheid mee te praten over het voorlopig ontwerp. Daarbij worden de plan nen om de Heemskerckstraat te herinrichten en de plannen voor het project parkeren en meer (operatie Vlamkast) meegenomen. Het dorp ziet de straat graag veranderen, zodat het meer wordt dan alleen een oprit naar de haven. Het museum streeft ernaar dat het gebouw een landelijke uitstraling krijgt en past binnen de overige gebouwen in de buurt. De klankbordgroep bestaat uit onder meer de dorpscommis sie en ondernemersvereniging van Oudeschild, de Stichting Texels Museum, raadsleden en vertegen- het centrum van Den Burg. De gemeente wil eerst wachten wat de discussies over de herinrichting van de Groeneplaats voor plan nen opleveren. De discussies moe ten overigens nog beginnen. Op de plekken waar de bomen stonden zijn voor de folklorestichting buizen in de grond gemaakt. 'Daar kunnen zij op de woensdagen de palen voor hun tent inzetten. Eerder maakten ze die vast aan de bomen, maar dat kan niet meer.' De plekken waar de bomen stonden, zijn opnieuw bestraat. Op andere plaatsen op het eiland zijn eveneens zieke iepen geruimd. Daaronder behoorde een groep bomen langs de Pontweg bij Den Hoorn die voor gevaarlijke situ aties hadden kunnen zorgen. Hulp aan platteland in voormalige Oostblokjanden Tel. 32 90 20 ABN-Armo 55 31 16 088 Al droom je soms van gisteren, je weet je leeft vandaag. Voortdurend onderweg naar morgen. Na een dappere strijd, hebben wij op een waardige wijze afscheid genomen van mijn vrouw, onze moeder en oma Janny Mets - van der Star 5 oktober 1946 t 29 juni 2006 Cees Anchélique Melissa Kees en Marie-José Marinus „Vogelmient" nr. 2 Ruyslaan 49 1796 AP De Koog. Janny is thuis. Gelegenheid tot condoleren aan huis zaterdag 1 juli van 14.00 - 16.00 uur en van 19.30 - 20.30 uur en na de crematieplechtig heid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden maandag 3 juli om 17.30 uur in crematorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Dag lieve oma ik zal u ontzettend missen. Kusjes Demi Tot ons verdriet hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve zus, schoonzus en tante Dieuwertje van der Laan-Drijver Dick en Nel Peter (m hermnemg) Wim en Josephine Marjette en Paul Dirk en Wies Nel en Kees Yolanda en Wynand Saskia en Johan Thuis, in haar vertrouwde omgeving, is van ons heengegaan mijn lieve vrouw, zorgzame mama. schoonmoeder en oma Dieuwertje van der Laan-Drijver Den Hoorn (Texel), f Den Helder, 9 januari 1939 28 juni 2006 Pim van der Laan Marjolein en Chris Demi Stephanie Correspondentie: W. van der Laan Jan Blankenstraat 17 1782 HA Den Helder U kunt persoonlijk afscheid van haar nemen vrijdag tussen 9.00 en 20,00 uur, in het weekend tussen 13.00 en 15.00 uur in Uitvaartcentrum Den Helder, IJsselmeerstraat 63a. Zondagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur heeft u gelegenheid om ons te condoleren. De afscheidsdienst zal worden gehouden op maandag 3 juli om 11.00 uur in de Doopsgezinde kerk, Kerkgracht 49 te Den Helder. Aansluitend vindt de begrafenis plaats op de Algemene Begraafplaats. Na afloop heeft u eveneens de gelegenheid tot condoleren in Hotel Den Helder, Marsdiepstraat 2A Degene cfe geen rouwkaart hebben ontvangen gelieve deze advertentie als persoonlijke uitnodiging te beschouwen. Texel Ik zwem in de golven van Texel En soms zie ik dan zeehonden Dan wordt ik opgewonden Ik zwem in de golven van Texel Dan duik ik in de zee En zwem met de vissen mee Ik zwem in de golven van Texel en soms zie ik dan zeehonden Marije Ze wilde nog lang niet weg van de meiden, maar de strijd is gestreden. Anneke Bakker a Den Burg, t Groningen, 11 mei 1959 27 juni 2006 Marije, Katie, Willem familie Bakker familie Remmers vrienden, vriendinnen en buren Anneke is thuis. Op vrijdag 30 juni bent u van harte welkom om afscheid van haar te nemen van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. De crematieplechtigheid vindt in besloten kring plaats. Correspondentie-adres: Lieke Bakker, Gerritslanderdijkje 23,1791 NA Den Burg Krachtig, trots, dapper en genietend van het leven. Zo zullen wij je blijven herinneren. Lieve Janny, rust zacht Freek en Els Rinus Edwin Libberdien en Johan Ingrid Marcel en Baukje Erik en Gemma, Zoëy Eddy en Kimberly Gerard en Nina In de natuur, op het land zijn werk was zijn leven. Bedroefd geven wij u kennis dat na een lang en werkzaam leven toch nog onverwachts is over leden onze lieve vader, opa en overgrootvader Maarten Koorn weduwnaar van Jannetje van Egmond Texel, Texel, 21 augustus 1914 27 juni 2006 Pieter Jan Koorn Ina Koorn-Boersen Claudia en Markus, Mats Marlou en Bart Klaas Dirk Koorn Lilian Koorn-Wahl Maarten Marieke en Barry, Sanna Maurits Gollards, app. 238 De Zes 12 1791 EX Den Burg - Texel Vader ligt op zijn kamer. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 30 juni van 19.00 tot 20.00 uur in „De Carrousel" van de „Gollards". De herdenkingsdienst wordt zaterdag 1 juli om 11.30 uur gehouden in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg. Aansluitend vindt de begrafenis plaats op de Oudeschilder begraafplaats aan de Zuid Haffel. Na de begrafenis kunt u de familie ontmoeten in Hotel Den Burg. Emmalaan 4-6 te Den Burg Correspondentie-adres: K.D. Koorn. Duinreep 7, 1791 HP Den Burg. Dankbetuiging. Graag wil ik op deze manier iedereen bedanken die Jenny en mij tot steun is geweest het afgelopen jaar en in het bijzonder de laatste maanden. Jullie aanwezigheid en hulp, op wat voor manier dan ook, heeft Jenny tot het laatst toe ongelofelijk veel kracht gegeven. Ook op mij heeft jullie warmte onuitwisbare indruk achtergelaten. Mijn speciale dank gaat uit naar dr. Van Hattem en dr Dros voor de begeleiding en de rust. René van Keulen Teus Hoefslag 7 1791 SB Den Burg Den Burg, juni 2006 Op 7 juli 2006 zullen. {/idreuvi Jc/sodfofyjf/i'/Hi/u/a f/Ct/f hun liefde voor elkaar met ringen bezegelen in het gemeentehuis van Texel om 14,30 uur U bent van harte welkom op onze receptie die van 19.00 tot 20.30 uur wordt gehouden op „Boerderij Hoogvliet". Nieuwlanderweg 101. De Waal. Cadeautip. 5E3 Andreas en Miranda. Sch astraal I5 AR De Cocksdorp het artikel in de vorige krant het bacterievuur op fruitbedrijf olenbuurt van Kees Keyser stond een provinciale voorlichter het pstige vermoeden had bevestigd het om deze plantenziekte ging. wekte de indruk dat de provin- Noord-Holland met de zaak te N®n heeft. Met als gevolg dat -re media de provincie vroegen nadere informatie. De provinci al r!ïlertleid staat er echter buiten ®eft bij de signalering of bestrij- T?van de ziekte geen rol. De i artikel genoemde bevestiging "7 van een particuliere voorlich te in de provincie Noord-Hol- 0 werkzaam is. VRIJDAG 30 JUNI 2006 woordigers van het college. Volgens Banki moet nog bekeken worden of het nieuwe gebouw twee of drie lagen hoog wordt. Eveneens wordt bekeken of drie huizen naast de schuur aangekocht kunnen worden om meer ruimte voor het gebouw te hebben. 'We gaan het niet bouwen op het buitenterrein van het muse um, Dat blijft zoals het nu is.' Als het definitieve ontwerp klaar is, kunnen de betrokken partijen de markt op met een folder die de Grontmij aan de hand van twee workshops in 2004 samenstelde. Met behulp van die folder moeten financiers voor het project, dat naar verwachting vijf a zes miljoen euro kost, worden gevonden. De gemeente zette een paar jaar geleden al 1,2 miljoen euro opzij voor het maquettegebouw om op die manier andere financiers over de streep te trekken. Volgens Banki zou het mooi zijn als de bouw eind 2007 kan beginnen. Het nieu we gebouw moet leiden tot meer bezoekers. Het getal van honderd duizend bezoekers per jaar wordt sinds 2001 geregeld genoemd. Een groei naar tachtig- tot negentigdui zend bezoekers zou volgens Banki echter ook al mooi zijn. Léon Zijm heeft de reputatie dat hij zijn vnenden wel eens in de maling neemt. Woensdag pakten ze hem terug. Toen hij op zijn scooter wilde stappen, viel dat niet mee. De twee- wieler stond namelijk op het dak van het postkantoor. Hij kon het geintje wel waarderen. 'Maar ik heb geen idee hoe ik die scooter naar beneden moet krijgen.' Veel haast maakte hij met. 'Eigenlijk vind ik dat mijn vrienden hem er maar af moe ten halen, die hebben hem er ook op gezet.' En dat gebeurde. Nog dezelfde avond kon hij weer over zijn scooter beschikken. ||héer Smid uit Gasselte is op naar informatie over de vrouw ijgaande foto. De foto dateert ."f het begin van de twintigste ®uw, de vrouw is waarschijnlijk ^honden aan de Texels families P- Graaf of Van Heerwaarden (of Wie meent te weten wie zij *as.kan contact opnemen met S.J. gd, Dorpsstraat 9, 9462 PJ Gas- i*®. s.j-smid@hccnet.nl. Bacterievuur ten grondslag te liggen. Een woord voerder van de NMa verklaarde dat de instantie van niets wist, terwijl de NMa correspondentie voerde. De strekking daarvan was dat de NMa binnen tien dagen zou laten horen of zij wel of niet aan het onderzoek zou beginnen. Eveneens door mis verstanden werd dat vertaald als zou de NMa binnen tien dagen het onderzoek verricht hebben. De vraag naar een onderzoek ont stond na kritiek van Texels Belang, CDA en GroenLinks op de criteria. Die waren in de ogen van Texelse ondernemers, die buiten de boot vielen, veel te hoog. Het college noemde de criteria hoog, maar niet buiten proporties. De criteria wer den door de gemeente, de politie en de SWT in samenwerking met adviesbureau Hevo opgesteld. Ze willen daarmee voldoende waarbor ging hebben dat het gezamenlijke hulpverleningsgebouw op tijd, goed en degelijk wordt gerealiseerd. inds J De gemeente heeft zich tot het ministerie van Economische Zaken gewend om de aanbeste dingscriteria van het PHH-gebouw onj. ie laten onderzoeken. Dat doet ze lere op advies van de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa). Dezogeheten 'kartelpolitie' heeft de gemeente laten weten niet de juiste instantie te zijn voor onderzoek naar aanbestedingscriteria en de juist heid van de gevoerde aanbeste dingsprocedure. Of Economische dat wel is, is vooralsnog niet dadelijk. Een woordvoerder van de «neente kan nog niet zeggen of te ministerie de criteria onder de hep neemt. 'Het is ons nog niet skend welke rol zij kunnen spelen. we hebben contact met ze opgenomen.Het verzoek is gedaan namens de projectgroep, waarin de gemeente, de politie Noord-Holland Noord en de Stichting Wonen Texel (de eigenaren van het gebouw) zijn vertegenwoordigd. De NMa blijkt wel degelijk op de hoogte zijn geweest van het ver- Nadat de gemeente de instan ts had benaderd (ongeveer een maand geleden), kwam het verhaal Ne wereld dat de NMa van niets WL Misverstanden bleken daaraan De Groeneplaats heeft sinds dins dag een wat kalere aanblik gekre gen. Medewerkers van Gemeente werken verwijderden de stronken van vijf iepen die vrijdag al waren gerooid. De bomen waren geveld door de iepziekte. Nieuwe bomen komen er voorlopig niet terug in

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3