I Aanpassen woning invalide op helling TEXELSE g CouRANT Scheur leidt tot komst brandweer Onduidelijkheid over hoogte budget WMO LANGE A TERMIJN Agenda Vrijwilligers Twee regimes thuiszorg 1)- Rerkdiensten Medische zorg Hulpverlening oud Papier texelseÜcourant Radio Texel Rijk schuift kosten naar gemeente VRIJDAG 30 JUNI 2006 Een scheur in het rookkanaal van open haard aangestoken, waarna een open haard heeft woensdag- de rook door de scheur naar buiten sond tot de inzet van de brandweer kwam. De gasten verkeerden in de geleid. De gasten in een vakantie- veronderstelling dat er brand in de rus aan het Oude Dijkje hadden de schoorsteen was uitgebroken en waarschuwden de brandweer. Met behulp van de hoogwerker inspec teerde de brandweer het rookka naal. Er was verder geen sprake van brand. Foto Jemen van Hattum) Het aanpassen van woningen voor Texelaars met een handicap gaat op de helling. Door de komst van de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO) komen de kosten daarvan volgend jaar niet meer voor rekening, van het rijk maar van de gemeente. De bouwkosten van grote aanpas singen die meer dan €20.000,- kos ten, komen tot eind dit jaar nog volledig voor rekening van het rijk. Die regeling (opgenomen in de Wet Voorzieningen Gehandicapten) ver valt bij de invoering van de WMO. Grote aanpassingen komen daar na volledig voor rekening van het gemeentelijk budget voor de WMO. Uit de kadernota voor de nieuwe wet blijkt dat de gemeente bij aan vragen voor grote woningaanpas singen de voorkeur wil geven aan verhuizingen naar al aangepaste woningen. Ze hoopt op die manier de kosten van aanpassingen in de hand te houden. Sacha Baggerman van de gemeente liet dinsdagavond tijdens de raadscommissie Welzijn weten dat de gemeente gemiddeld één tot twee keer per jaar aanvra- gemeente hoort pas in het iar hoeveel geld zij van het rijk krijgt voor de uitvoering van de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Het is het rjkniet gelukt dat vóór de zomer él te laten weten. Dat werd dins dagavond duidelijk tijdens een vergadering van de raadscom missie Welzijn. 'We hadden verwacht dat er in de meicirculaire van het rijk al bedragen swdsn staan, maar die komen pas septembercirculaire', maakte Sacha Baggerman van de gemeen te tijdens de vergadering bekend. Es circulaires zijn overzichten van 'strijk waarin staat hoeveel geld de ïneente voor de uitvoering van al taken uit het landelijk Gemeen- ëonds kan verwachten. De vertraging betekent dat de gemeente vooralsnog niet weet teveel zij in 2007 precies aan de WMO kan besteden. Schattingen er wel. De gemeente kreeg uit 1st Gemeentefonds al geld voor de Welzijnswet en de Wet Voorzienin gen Gehandicapten (straks beiden _J WMO) en daar komt straks naar ver wachting een extra een bedrag van za ton bij voor het uitvoeren van van de thuiszorg. In totaal s er vermoedelijk zo'n vijf miljoen wo per jaar beschikbaar. De ver daging staat volgens Baggerman te vaststellen van de kadernota WMO en de nieuwe WMO-verorde- rog niet in de weg. Door de komst van de WMO krijgt gemeente volgend jaar onder 'ter de verantwoordelijkheid over il van de thuiszorg (nu nog een rijkstaak) en de onder steuning van mantelzorgers (ook nog een rijkstaak). De kosten daar van moeten straks samen met de kosten voor voorzieningen voor gehandicapten (bijvoorbeeld rol stoelen, scootmobielen of woning aanpassingen) en de kosten voor welzijnsvoorzieningen (bijvoorbeeld het zwembad of culturele instel lingen) uit het budget van de ver wachtte vijf miljoen euro worden betaald. De gemeente wil bij voorbaat besparen op de huishoudelijke ver zorging (het gemeentelijk deel van de thuiszorg) om binnen de kos ten te blijven. Ze heeft voorgesteld daarvoor meer met alphahulpen te gaan werken. Gré Zegers, lid van de Kerngroep WMO. liet weten dat een besparing niet ten koste mag gaan van de kwaliteit van de zorgverle ners. Volgens Baggerman zijn daar voor criteria opgenomen in de deze week gepubliceerde aanbesteding voor de huishoudelijke verzorging. 'Die zijn zo opgesteld dat schoon maakbedrijven zijn uitgesloten.' De thuiszorgers moeten onder meer in staat zijn problemen bij mensen in een vroeg stadium te signaleren. Voorzitter Dick van Barneveld van de Stichting Integratie Gehandicap ten Texel (SIGT) merkte op dat de gemeente de eerste jaren beter te veel dan te weinig aan de huis houdelijke verzorging kan uitgeven, omdat het rijk met extra geld over de brug komt als er te weinig is. Baggerman merkte op dat dat het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport dat vooralsnog alleen vrijblijvend heeft gezegd. 'We kunnen niet zomaar te veel uitge ven, de gemeente moet alles tegen over het ministerie kunnen verant woorden.' Woensdag 5 juli Orn 10.00 en 12.00 uur beginnen op te strand bij paal 17 demonstra- *es- workshops en races van ver- ellende strand- en watersporten. De Protestantse Waddenkerk in De iorp is van 10.30 tot 16.30 ^r open voor publiek. Vrijwilligers Wellen over de geschiedenis van te gebouw. Van 13.30 tot 15.30 kan de monu mentale kerk in Oosterend worden De Buureton aan de Béatrixlaan nDen Burg wordt vanaf 14.00 uur «laatste zomerbingo van het sei- ®en gehouden. Naast het spel met «balletjes worden ook vragenron- gespeeld. Deelname kost €1,- Per ronde, er worden vijf rondes 9espeeld. jMuktuin Anemoonë aan de Maai- Wuinweg nabij De Koog begint om 30 uur een workshop boeketbin- OfW^ informatie en opgave: tel. 30687184 of www.anemoone.nl. H'l voldoende deelname begint net Ambachtscentrum aan het Genland in Den Burg om 19.30 «n oü, ^rï^op papier schep- 0m 20.00 uur volgt een work- likeur maken. Deelname kost opgave via tel. 314180. r*s De Bijenkorf in Oos- tJ10 begint om 19.45 uur een 9edrive. Deelname kost A2,50 per persoon, aanmelden kan vanaf 19.30 uur. Om 20.00 uur begint een bijbelstu die in Het Olijfblad, Weverstraat 60 in Den Burg. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog wordt vanaf 20.30 uur bingo gespeeld. Cinema Texel heeft de première van de Nederlands gesproken teken film Beesten bij de Buren (aanvang 13.45 en 16.00 uur), de ondertitelde versie - Over the Hedge - draait om 19.00 uur. Verder draaien Zoop in India (14.00, 16.15 en 18.45 uur) en The Da Vinei Code (21.00 uur) en in de serie De Volkskrant-filmavonden Die Weisse Massai (20.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakan tiepark De Krim vertoont de Neder lands gesproken versie van Cars (aanvang 14.00 en 16.00 uur). Donderdag 6 juli In het gemeentehuis begint om 10.00 uur een openbare vergade ring van de welstandscommissie. Om 10.00 en 12.00 uur beginnen op het strand bij paal 17 demonstra ties, workshops en races van ver schillende strand- en watersporten. Om 12.00 uur begint in EcoMare de poppenkastvoorstelling 'Prinses Moeka en de lepelfamilie'. Toegang gratis voor bezoekers van EcoMa re. Buren, familie, vrienden en vrijwilligers gaan een grote rol spelen door de komst van de nieuwe Wet Maatschappe lijke Ondersteuning. De wet streeft ernaar dat mensen voor hulp in eerste instantie bij hen aankloppen, voordat ze een beroep op de zorg doen. Met name de rol van vrijwilligers wordt belangrijk. De brede wel- zijnsstichting Pharos is sinds de oprichting van de dorpssteun punten in Oosterend en Den Hoorn bezig met het werven van vrijwilligers om klusjes voor dorpsgenoten te doen. Tot nu toe zijn de meeste vrijwilligers echter gepensioneerde Texe laars. Coördinator Fia Joustra van Pharos meldde dinsdagavond dat het aantal jonge vrijwilli gers nog vrijwel nihil is. 'Ouders van bijvoorbeeld jonge kinderen zie ik nog niet als vrijwilligers voorbij komen.' Ze waarschuw de ervoor te waken dat bij de invoering van de WMO niet teveel de nadruk op de inzet van vrijwilligers wordt gelegd. Met de nieuwe wet hoopt het rijk onder meer de kosten van de zorg niet de pan uit te laten rijzen. Dominee Caroline der Neder landen van de protestantse waddengemeente vroeg zich in hoeverre de kerken worden betrokken. Zij merkte op dat de kerken over grote groepen vrijwilligers beschikken. Sacha Baggerman van de gemeente liet weten dat de kerken in het WMO-verhaal worden betrok ken als volgend jaar de beleids visie 2007-2011 wordt opge steld. In de kadernota wordt de mogelijkheid geopperd dat mensen die langdurig werkloos zijn en gebruik maken van de Wet Werk en Bijstand eventu eel ook als vrijwilliger worden ingezet. Nieuwe spullen voor de Bolder Sociale werkplaats De Bolder doet voor €78.000,- investeringen. Er wordt een kantelunit aangeschaft voor het legen van rolcontainers met vuile was (€8.000,-) en er wordt een mechanisch systeem ontwik keld om de productie van vloerpla ten te vergemakkelijken (€17.000,-). Ook wordt een krimp- en sealappa- raat vervangen (€20.000,-) en wordt een industriële inkjetprinter aange schaft voor het in serie bedrukken van vloerplaten (€8.000,-). Verder zal de warmwatervoorziening van De Bolder energiezuiniger wor den gemaakt door meer met gas en gen voor grote aanpassingen krijgt. 'Dan gaat het om bedragen die vari eren van zestig- tot honderdduizend euro.' De gemeente streeft ernaar met de Stichting Wonen Texel te zorgen voor woningen die bij voor baat geschikt zijn voor mensen met een handicap. Een tweede optie die de gemeente wil invoeren is het plaatsen van een losse woonunit in de tuin van iemand die een aanvraag heeft ingediend. Zulke units zouden als tijdelijke oplossing ingezet kun nen worden. Als de gemeente wel overgaat tot het betalen van grote woningaanpassingen wil ze con tracten afsluiten met de huiseigena ren. Daarmee wil ze voorkomen dat iemand kort na een grote verbou wing een huis verkoopt en zelf de winst van de verbouwing opstrijkt. De voorstellen zijn afkomstig uit een modelverordening die de VNG aan alle gemeenten heeft verstuurd. Gré Zegers, één van de leden van Kerngroep WMO, vond het harde voorstellen. 'Je zult maar een jong gezin hebben, een eigen huis en invalide raken. Dan loop je het risico ook nog je huis uit te moeten.' Bag german beaamde dat. Ze wees erop dat de gemeente de maatregelen echter voorstelt om de kosten van de WMO in de hand te houden. De gemeente denkt na over het instellen van een apart fonds om dure woningaanpassingen te kun nen betalen. minder met elektriciteit te gaan ver warmen (€15.000,-). Tenslotte wordt €10.000,- uitgetrokken voor het aan passen van de verwarming. Deze is momenteel onvoldoende energie zuinig. Op termijn zal mogelijk wor den overgestapt op verwarming van boilerwater met zonne- energie, vol gens een systeem waarmee goede ervaringen zijn opgedaan in zwem bad Molenkoog en in het gebouw van Gemeentewerken. Reclame door spotje FBTO WV Texel toont zich tevreden met de reacties die zijn gevolgd op een brief die zij stuurde naar verzeke ringsmaatschappij FBTO naar aan leiding van de TV-spotje. In het reclamefilmpje is een familie te zien die met de caravan onderweg naar Texel wordt overvallen door de regen en die vervolgens liever voor een vakantie in Frankrijk kiest. 'Op deze manier wordt Texel met regen geassocieerd, terwijl daar juist heel vaak de zon schijnt', schreef de WV aan de verzekeraar. De actie van de WV werd door de landelijke media opgepikt. Directeur Veronica Bos verscheen in het van RTL4 Nieuws op televisie en verschillende kranten, waaronder het Algemeen Dagblad, besteedden aandacht aan de kwestie. Ook waren medewer kers van de WV te horen op radio Noord-Holland, Radio CAZ en Radio 538. De WV heeft nog geen reactie ontvangen van FBTO. Om 14.00 uur begint in EcoMare het familieprogramma 'Zeehond bin nenstebuiten'. Deelname €4,50. In Den Hoorn kan tussen 14.00 en 16.00 uur de kerk worden bezich tigd. Kenners van de historie zijn aanwezig om uitleg te verschaffen. Op het strand bij paal 17 staat van 14.00 tot 16.00 uur een zeephelling voor kinderen opgesteld. In de Protestantse Waddenkerk in De Cocksdorp verkoopt vrouwen vereniging De Kaarsvlam van 11.00 tot 17.00 uur zelfgemaakte kleding ten bate van het orgelfonds Op schapenboerderij De Noord- kroon aan de Nieuwlanderweg wordt van 14.00 tot 15.30 uur een demonstratie schapenscheren gegeven. Om 16.00 uur begint het schapen melken. In de Kikkertstraat in De Cocks dorp wordt van 16.00 tot 21.00 uur de Durper Feestmarkt gehou den. Om 19.30 uur begint de eerste ringsteekwedstrijd van het seizoen, meetellend voor het Texels kampi oenschap. Op het strand bij paal 20 (nabij De Koog) beginnen om 20.00 uur demonstraties met het wippertoe stel van de KNRM. 'Woonfunctie' voor Raad van State Had de gemeente geen vergunning mogen geven voor een woning boven een garage in de Koete- buurt in Oosterend? Het antwoord op deze vraag zal worden gegeven door de Raad van State omdat b en w geen genoegen hebben geno men met de eerdere afwijzing door de Alkmaarse bestuursrechtbank. In augustus 2004 gaf de gemeente bouwvergunning voor 'het plaatsen van een woonfunctie' op de bestaan de garage, maar twee buren maakten daartegen bezwaar. In april van dit jaar werd dit bezwaar door het col lege ongegrond verklaard, waarop de buurtbewoners naar de Alkmaar- se rechtbank stapten en in beroep gingen. De rechter toonde begnp voor het bezwaar wat bleek uit de voorlopige voorziening die in oktober vorig jaar werd toegewezen zodat de bouwvergunning moest worden geschorst. Dat werd later bevestigd door het gegrond verklaren van het beroep. Het college heeft dinsdag besloten zich hierbij niet neer te leggen en gaat dus in beroep bij het hoogste rechtscollege, de Raad van State. B en w vinden dat de Alkmaarse rechter ten onrechte heeft geoordeeld dat uitvoering van het bouwplan leidt tot een gebouw met twee functies: gara ge/werkplaats op de grond en een woning op de verdieping. 'De door ons gehanteerde interpretatie van het bouwplan en de planvoorschriften die leiden tot de conclusie dat een een gezinswoning met inpandige garage op het perceel zal worden gebouwd, komt ons logischer voor.' Klaverjassen In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt donderdag vanaf 20.00 uur een open klaverjasdrive gehouden. De thuiszorg valt volgend jaar onder zowel de AWBZ als de nieuwe WMO. Een kort over zicht van de veranderingen en de nieuwe situatie. Dit jaar valt de gehele thuiszorg nog onder de de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. Texelaars die een beroep doen op de rijksre geling, krijgen na indicatie via het Zorgkantoor Noord-Holland Noord uren toegewezen of een persoons gebonden budget om zelf zorg in te kopen. Het Centraal Administratie Kantoor int de eigen bijdragen. Door de komst van de WMO ont staat er volgend jaar een splitsing. De 'langdurige verpleging en ver zorging van mensen met ernstige en langdurige beperkingen' blijft onder de AWBZ vallen. Taken als huishoudelijke verzorging of het aantrekken van steunkousen ver huizen naar de WMO en worden een verantwoordelijkheid van de gemeente. Dat betekent dat de kosten voor de huishoudelijke ver zorging of de persoonsgebonden budgetten die mensen daarvoor kunnen krijgen door de gemeente worden betaald. Met een persoons gebonden budget kunnen mensen zelf zorg inkopen. Mensen moeten eerst een indicatie hebben voordat ze voor zorguren of een persoonsgebonden bud get in aanmerking komen. Voor de indicatiestelling wil de gemeen te in zee met het landelijke Cen trum Indicatiestelling Zorg (CIZ). Bedoeling is dat de instelling straks iemand op Texel het mandaat geeft namens het CIZ de indicaties uit te voeren. Kleine indicaties worden mogelijk door ambtenaren verricht. Texelaars die via de gemeente een persoonsgebonden budget voor huishoudelijke verzorging krijgen, hoeven de uitgaven niet per defini tie te verantwoorden, maar moeten ze wel bijhouden. De gemeente wil steekproefsgewijs controleren of het geld juist wordt uitgegeven. De administratie van de persoonsge bonden budgetten komt in handen van de gemeente. Zondag 2 juli 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 10.00 u. gezamenlijke dienst in gere formeerde kerk, ds. J. Glazema. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. J. Glazema, gezamenlijke dienst met hervormden Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: De Koog: 19.30 u. dienst in RK-kerk, ds. C.F. Klaassen Den Hoorn: 10.30 u. dienst in feest tent op voetbalveld, ds. C.F. Klaassen. mmv. fanfarekorps DEK. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. F. van Helden. INTERKERKELIJK: 19.30 u. RK-kerk De Koog, ds. C.F. Klaassen, mmv The Messengers en organist Fokke Walstra uit Kootster- tille. woe. 19.30 u. NH-kerk De Koog: Internationaal Interkerkelijk zomer avondgebed met liederen uit Taizé. DEUTSCHE EV. GOTTESDIENST: 11 00 u NH-kerk De Koog, pf. A. Her mann uit Duisburg GEREFORMEERDE GEMEENTE: in gebouw Maartenskerk, Oosterend: 11.30 en 16.30 u. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 17.15 u. ds. W. Griffioen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. mw. J. de Jong. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor Oudeschild: 9.30 u. DEUTSCHE H. MESSE: De Koog: vnj. en woe 19.30 u. De Cocksdorp zat. 19.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u. - Meet de tijd niet in uren van dingen die nog maar in de momenten dat je geniet. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 Of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg- Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamel plaats van de vuilcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedu rende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Noordwester, Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaar geul, Schoorwal, Gasthuisstraat - aanleunwoningen, Gasthuisstraat van Béatrixlaan tot Pontweg. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Luise van der Sluis, Telefoon 06-0630715484 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €35,05 €33.45, Periaar €68,30 €66,15 Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspen ode Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, De Zes 12, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consulta tie en preventie, tel 315602 of 06- 30215211; www.brijder.nl. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring. klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton, Béatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16 00 u Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezinde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symprionica (klassiek) 19.00 u Wegdromen (herhaling) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 19.30 u. Raadsvergadering (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland 20 00 li Raadsvergadering (herhaling) aansluitend; Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met. 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubnek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 9