Vakantiekrant TVO: procedure voor aanbesteding annuleren Cjrocn "Zwarts Jexels in het harL, Kees Dros treedt tijdelijk terug als president-commissaris van TESO Problemen met psyche en drank Celstraf en TBS geëist voor neersteken broer Mediator om partijen te herenigen Leden TVL: snel einde aan geschil met VVV w mm m De Cocksdorp heeft primeur bij het ringsteken 1Disproportionele eisen onrechtmatig' ^53323 Versch{jnL21 juli a.s. Vakantiekrant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12089 VRIJDAG 7 JULI 2006 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Lange veld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Kees Dros treedt tijdelijk terug als president-commissaris van TESO. Zijn werkzaamheden zullen wor den waargenomen door de hui commissaris Dirk de Lugt. heeft zelf om zijn terugtreding verzocht, nadat hij op maandag 3 juli alsnog het transactievoorstel van het Openbaar Ministerie heeft ontvangen. Deze schikking heeft betrekking op de malversaties die hj zou hebben gepleegd als direc teur van Iceblast. Zelf houdt Dros vast aan zijn onschuld, maar met zijn terugtreding benadrukt hij dat hij de bootdienst niet onnodig wil belasten met negatieve publiciteit rond zijn persoon, aldus het persbe richt dat gisteravond om 23.00 uur door TESO werd uitgegeven. Hierbij drukken wij deze verklaring in z'n geheel af. 'De Raad van Commissarissen heeft het verzoek van de heer Dros om tijdelijk terug te mogen treden als voorzitter van de Raad van Commis sarissen ontvangen. Op 3 juli heeft de heer Dros een transactievoorstel ontvangen van het OM. Dit voorstel is opgesteld zonder dat de stukken die zijn onschuld zouden kunnen bewijzen zijn betrokken in de overwegingen om dit transactie voorstel te doen. In de laatste vergadering van Raad van Commissarissen heeft de heer Dros medegedeeld dat het OM heeft bevestigd dat de ontlastende stuk ken die zijn raadsman naar het OM heeft verzonden, zijn ontvangen. Deze zullen mede van invloed zijn op het definitieve oordeel van het OM. De Raad van Commissarissen zal het verzoek van de heer Dros, zij het met tegenzin, honoreren. De Raad heeft grote waardering voor het feit dat de heer Dros met deze tijdelijke terugtrekking heeft willen onderstre pen dat hij TESO niet wil belasten met negatieve publiciteit rondom zijn persoon. De Raad van Commis sarissen dankt de heer Dros voor het vele voortreffelijke werk dat hij voor TESO heeft gedaan en gaat er vooralsnog vanuit dat hij deze werk zaamheden in de toekomst weer zal oppakken. Net zoals de heer Dros zelf heeft de Raad alle vertrouwen in een voor hem ontlastend eind oordeel van het OM. De Raad van Commissarissen onderstreept dat er in deze zaak geen oordeel is uitge sproken door de rechter. Het feit dat er een schikkingsvoorstel is gedaan door het OM, danwel het eventueel betalen van deze schikking, bete kent niet dat hiermee impliciet wordt toegegeven dat de heer Dros zich schuldig zou achten aan de feiten die hem ten laste worden gelegd. Tijdens de afwezigheid van de heer Dros zal de vice president van de raad van commissarissen de heer De Lugt zijn functie waarnemen.' De Alkmaarse officier van justitie M. ledema heeft dinsdag zeven tien maanden celstraf en TBS met dwangverpleging geëist tegen een 40-jarige inwoner van Den Burg. man heeft bekend 20 maart dit jaar zijn 42-jarige broer op de hoek Weststraat/Molenstraat in de milt te hebben gestoken met een groot vleesmes. Twee jaar geleden had hij de vriendin van dezelfde broer ook al neergesto ken. officier acht poging tot moord bewezen, omdat de verdachte het vleesmes waarmee hij toe- in zijn scootmobiei bij zich had. Ook zijn ex-vrouw heeft als ige verklaard dat haar man al jaar roept dat hij zijn broer iaat vermoorden. Nadat de man zjn broer had neergestoken, moest fet slachtoffer in zijn vingers bijten m te zorgen dat hij het vleesmes losliet en op de vlucht sloeg. Het slachtoffer werd met spoed overge bracht naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder, waar hij enkele dagen in kritieke toestand op de intensive care lag. Inmiddels is hij weer her steld. De verdachte werd kort na de steekpartij in zijn eigen woning aangehouden. Daartoe moest de politie hem met geweld en gebruik van pepperspray overmeesteren. De verdachte was ook op dat moment gewapend met een mes. Officier van justitie ledema stelt dat een gedwongen behandeling de enige remedie is om nóg erger te voorkomen. 'Ik ben bang dat er anders straks* wél doden vallen in de familie.' Ook de gedragsdes kundigen, een psychiater en psy choloog, die de man in het huis van bewaring in Zwaag hebben gespro ken, vrezen het ergste als hij niet wordt geholpen. Lees verder op pagina 3 'Uü IS i <sh, NYINNU'I^ orni-.h De Texelse Vereniging van Logies- verstrekkers (TVL) is een onont beerlijke schakel in de Texelpro- motie. Met die boodschap hebben fe leden van TVL hun bestuur maandagavond tijdens een extra vergadering opdracht gegeven aan te schuiven bij het bestuur van de VW. Want aan het al maanden durende gehakketak moet snel een eind komen. Om de besturen van de VW en TVL met elkaar aan tafel te krijgen moet mediator aan de slag. ;uur en directie van de VW heb- er geen geheim van gemaakt be indruk te hebben dat er een fote afstand bestaat tussen de kien en het bestuur van TVL. Maar «I de reacties op de vergadering De Krim, waar ruim 150 leden aanwezig waren, maakten bestuur de^ Harry Wuis, Rob Teisman en tone van der Velde op dat het ïVl-bestuur wel degelijk de steun beeft van de leden. Teisman: 'Ze saan achter ons, dat is een heel belangrijke uitkomst van deze ver kering geweest.' Wat overigens F wegneemt dat veel leden een tötische houding aannemen. Het bestuur legde de vergadering twee opties voor. De ene waarbij de VW afstapt van de huidige structuur en voor de inkomsten afhankelijk wordt van een heffing, waardoor de toe ristenbelasting of de OZB omhoog moet en waarbij de VW volgens TVL een soort nieuwe overheidsap paraat wordt, het VW-bestuur op afstand staat en de directie geen verantwoording hoeft af te leggen aan TVL. Tweede optie is die waarbij de eilandpromotor voor inkomsten afhankelijk blijft van de reserve ringscentrale en waarbij de logies- verstrekkers een duidelijke inbreng hebben op het beleid en de uitvoe ring daarvan. Het was deze laatste optie waaraan de logiesverstrekkers de voorkeur geven, zo bleek tijdens de bijeenkomst. Deze wens staat haaks op de afspra ken die zijn gemaakt na de media tion tussen bestuur en directie van de VW, waarbij onder meer ook is gezegd dat de besturen van VW en TVL niet tafel mogen. Teisman: 'Maar wij als TVL zaten niet aan tafel bij deze mediation en hebben niet kunnen meepraten over de uit komst.' Des te meer reden voor de leden om aan te geven dat het TVL- bestuur zo snel mogelijk weer een afgevaardigde hebben in het bestuur van de VW moet zien te krijgen. Lees verder op pagina 5 De Cocksdorp had gisteravond de primeur bij het ringsteken. Op de bok aan de ene kant de koetsier, met daarnaast de steekster die pro beerde zoveel mogelijk ringen aan de lans te rijgen. Dat lukte met wisselend succes. Toeschouwers die de verrichtingen vanaf de zij lijn bekeken, mochten na drie ron des ook zelf aan de slag tijdens de zogeheten toeristenronde. Elf aanspanningen maakten een rondje door Texels noordelijkste dorp. Een opvallende verjonging tijdens het terugkerende evenement, waarbij ditmaal een aantal oudgedienden thuis was gebleven. Enkelen omdat ze De Cocksdorp vanaf het zuidelijk deel van het eiland een te verre rit vonden, bij anderen speelde de leef tijd een rol. Ook Frits Witte bekeek het ringsteken voor het eerst sinds jaren van achter de hekken. Hij had zelf voor waardige opvolgers gezorgd, in de hoedanigheid van dochters Eva en Elles, die met de 17-jarige Friese ruim Jelmer voorbij kwamen toen de fotograaf van deze krant afdrukte. Het betrof de eerste wedstrijd in een reeks van zes die deze zomer wordt verreden. Gestre den wordt om de hoogste eer. de Jan Agterbokaal. (Foto Gerard Timmerman) Herdenking Dakotaramp De Dakotaramp wordt dit jaar voor het laatst officieel herdacht. Dit besluit heeft de provincie geno men na overleg met de nabe staanden. De Dakota stortte op 25 september 1996 kort na het opstij gen van het Texelse vliegveld in de Waddenzee. Alle 32 inzittenden kwamen om het leven. Het is dit jaar tien jaar geleden dat de ramp plaatsvond. Vorig jaar heeft de provincie bij de nabestaanden geïnformeerd hoe zij herdenkingen in de toekomst zouden willen zien. Op grond van de uitkomsten is besloten om de herdenking van dit jaar de laatste te laten zijn. Het monument voor de ramp in de tuin van het provinciehuis in Haarlem blijft wel toegankelijk voor publiek de extra vergadering van TVL afgelopen maandag. De leden vinden dat hun vereniging weer ei stuur moeten hebben. Op de inzet bestuurslid Anne van der Velde. vertegenwoordiger in het Bij de aanbesteding van het PHH- gebouw is gehandeld in strijd met het aanbestedingsrecht, het gemeentelijke en nationale beleid en de algemene beginselen van behoorlijk bestuur. Dat schrijft de advocaat van het Texelse Verbond van Ondernemers, die de gemeente heeft verzocht de procedure te annuleren. Bij de heraanbesteding moeten ook Texelse bedrijven in aanmerking komen. Zo niet, dan zal TVO een kort geding aanspannen. Kern van het bezwaar is dat de eisen die worden gesteld aan de bedrijven te zwaar zijn. De minimaal vereiste jaaromzet waaraan moet worden voldaan, drie tot vier keer zo hoog als de begrote aanneemsom. staat volgens TVO-advocaat Hei een 's Jacob van Boot Advocaten met in redelijke verhouding tot de omvang van het werk Uit jurispru dentie blijkt volgens haar dat die eis disproportioneel is. Deze eis werkt volgens haar beperkend op de con currentie. Tweede aspect is volgens haar dat de eis in strijd is met gemeentelijk en nationaal beleid. Ze wijst op moties van PvdA (2005) en CDA (2006), op basis waarvan is bepaald dat plaatselijke (kleinere) ondernemers ook een kans moeten hebben om in concurrentie mee te dingen naar opdrachten. 'Niet nale ven van dit beleid kan in sommige gevallen onzorgvuldig zijn jegens gegadigden.' Het bevoordelen van groepen, zoals volgens de advocaat bij het PHH-gebouw is gebeurd, is strijdig met het zorgvuldigheidsbe ginsel. 's Jacobs geeft aan dat het stellen van disproportionele eisen aan aannemers ook op nationaal niveau speelt, waardoor vooral klei nere bedrijven nogal eens naast projecten grijpen. 'Om dit te voorko men zal de overheid in een nieuwe aanbestedingswet richtlijnen geven voor selectie-eisen.' In een brief aan de gemeente vraagt ze namens TVO dat de drie partners in het PHH-gebouw (gemeente, politie en Stichting Wonen Texel) de procedure annuleren. De partners zullen deze week reageren. De brief komt op een tijdstip dat de aanbe steding in een vergevorderd sta dium verkeert. De partners khjgen in de laatste week van juli een advies over de gunning. Afgesproken is dat het college van b en w zich er tot die tijd niet mee bemoeit. Lees verder op pagina 5 Visdiefje bespied Een paartje visdiefjes dat broedt in natuurgebied het Wagejot bij Oost mag zich sinds kort in grote belang stelling verheugen. Natuurmonumen ten heeft een webcam bij het nest gezet, waarmee de broedactiviteiten van nabij kunnen worden gevolgd. Pagina 3 m Wildplassen De boetes voor overtreding van openbare orde-voorschriften zijn sterk opgetrokken. Wie wordt betrapt op urineren op of langs de openbare weg (wildplassen) betaalt ingaand dit seizoen €75,- (was €50,-). Pagina 5 n Tennistalent Jeugdige spelers Edwin Boon en Fenna Boon gooiden hoge ogen bij de clubkampioenschappen van de Cocksdorper tennisvereniging Heri Hodie, die afgelopen weken onder ideale omstandigheden werden gespeeld. Pagina 6 m Werkpaarden Koos Zegers en Arie Timmer wer ken dit jaar beiden 40 jaar bij aard- appelselectiebedrijf De Lugt. Een periode waarin de landbouw een stormachtige ontwikkeling heeft doorgemaakt. Pagina 7 Ganzensterfte Muy In de Muy zijn de laatste tijd veel dode grauwe ganzen gevonden. Vol gens Erik van der Spek van Staats bosbeheer (SBB) is dat op zich niet bijzonder: 'Er sterven wel vaker veel ganzen in dichtbevolkte groepen. Er is dan gewoonweg niet genoeg voedsel voor alle dieren.' Mogelijk is de ganzenpopulatie te groot gewor den door het met-rapen van eieren. Toch is SBB er niet helemaal gerust op. Er wordt overwogen een paar dode ganzen te laten onderzoeken. 'We denken aan natuurlijke selectie maar het kan ook zijn dat er een ziekte heerst onder de ganzen. We moeten het nog even aanzien.' Consternatie rond dronken chauffeur Consternatie in De Koog, waar de politie in de nacht van woensdag op donderdag rond 3.15 uur de melding kreeg dat een dronken automobilist over de voet van een voorbijgan ger zou zijn gereden. Eenmaal ter plaatse kregen de agenten al snel hulp van getuigen, die een auto en een bestuurder aanwezen die ver antwoordelijk zouden zijn geweest voor het ongeval. De man, een 22-jarige inwoner van Heerenveen, hield zich echter van den domme. 'De chauffeur is net even weg om een frietje te kopen', verweerde hij zich. Toch werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt en moest hij zijn rijbewijs inleveren. De blaastest wees met een score van 570 ug/l uit dat hij flink te veel had gedronken. Ovengens wenste het slachtoffer, een 21-jarige man uit Soest, geen aangifte te doen. Auch mit deutschem Text bijlage TEXE LSE ^COURANT Advertenties voor de Vakantiekrant van 21 juli kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 12 juli bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111. TEXELSE'^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 1