i 1 4 k TEXELSE 2 COURANT Promotie 'Aaltjesdag' voor vaste gasten Avanti ,Ë3: (jeslaagd Agenda teso Werk aan de weg VRIJDAG 7 JULI 2006 •Moeder Aaltje' Rozendaal tussen haar vaste gasten, die Avanti zijn gekomen. Elk jaar op 8 juli is het 'Aaltjes dag'. Voor de meeste mensen een onbekende feestdag, maar voor de vaste gasten van Waddenpark Avanti in Het Noorden staat het in de agenda genoteerd. Dan is 'moeder' Aaltje' Rozendaal van Avanti namelijk jarig en mogen de vaste gasten een midweek gratis logeren om haar verjaardag mee te vieren. Zaterdag wordt Aaltje Rozendaal 83 jaar en ook dit jaar verblijven er weer zo'n 25 vaste gasten op Avanti. Sommige gasten komen er al vanaf het begin in 1965. 'Moeder Aaltje', zoals de vaste gasten haar steevast noemen, vindt het doodnormaal dat ze de vaste gasten gratis laat komen. 'Ze komen hier al zo lang, het wor den vrienden van je. Geweldig dat ze hier allemaal terugkomen om mijn verjaardag te vieren. Met z'n allen maken we er iets leuks van.' Aaltje Rozendaal begon met 'Aal dag' komen ze graag een keer extra naar Texel. Zelfs vanuit Duitsland komen de gasten op Aaltjes ver jaardag. 'Het is zo geweldig wat ze doet. zo warm. Ik vind het echt heel bijzonder. Je kunt altijd binnenvallen voor een bakkie koffie en een praat- Ik zou graag een hartstikke goed beargumenteerde en interessante brief schrijven over de perikelen rond de VW en TVL en TVO en de toe komst van Texel en het Loodsproject en het commentaar daarop en zo, maar ik ben weer veel te bang dat ik overal te weinig van af weet om dat goed te kunnen en te bang om op lange tenen te trappen. Een wijze, helaas te vroeg gestor ven 'filosoof' heeft wel eens tegen me gezegd: vrijheid is leven zonder angst. En angst om te schrijven wat ik afgelopen maand heb gevóeld, heb ik niet. Dus bij deze. Juni 2006. Broadway op Klif. Tot nu toe was ik daar steeds als personeel van Klif 12, nu voor het eerst als bezoeker. Mijn gevoel is hetzelfde: wat een happening, wat een men sen, wat een sfeer. Drieduizend mensen op de been en het is gewoon leuk en gezellig. Bij de staande ova tie voor Cor van Heerwaarden en zijn team schieten mij de tranen in de ogen. Ik voel me trots op Den Hoom, op Texel. 17 juni, Rondje Texel. Mijn verjaardag en toevallig ook mijn familieweekend. Ik heb 35 mensen op de koffie. Hun fiets hoeft niet op slot, we genieten meteen maar even mee van de in het dorp tentoongestelde kunstwerken, we kunnen op het strand gewoon een kano gebruiken van een mede- Hoornder en we mogen twee uur eerder dan afgesproken barbecuen Wat ik zeggen wou... bij de kiosk van paal 9. Mijn blije familie uitwuivend schieten mij weer de tranen in de ogen: wat heerlijk toch dat dit allemaal gewoon is en kan. Ik voel me weer berentrots op 'mijn' Den Hoorn, op Texel. 1 juli, de reünie van de Jan Drijver- school en ook het feest van ZDH. Bijna vijfhonderd reünisten (of niet, maar evengoed welkom) denderen door het dorp. Ik mag mijn eigen klas ontvangen, die 's morgens nog maar wat inkopen bij Goënga. Het valt mij wel op dat er dames achter het brood, de groenten en de kassa zitten die er normaal niet zitten, maar ik denk er niet bij na. Pas als ik op de Kabelkrant lees dat deze dames eenmalig hun man vervangen zodat die bij de reünie kan zijn, valt het kwartje. Ik lig slap, waar gebeurt nou zoiets? Wederom voel ik me trots. Op deze dames, op de gastvrije mede-Hoornders, op 'mijn' dorp, op Texel. Nu zou er eigenlijk een moraal moe ten volgen, maar ik zou hem niet weten. Ook niet willen. Ik denk dat mijnheer Van Rossum geen angst hoeft te hebben voor het Loodspro ject. Vrijheid is leven zonder angst. In de krant lees ik: zo doen we dat in Den Hoorn. En daar is geen media tion aan te pas gekomen. Janien de Bruijn, Den Hoorn. tjesdag' ter gelegenheid van haar je. Zulke gastvrijheid vind je niet 65ste verjaardag. 'Mijn kinderen organiseerden een verrassingsfeest met al mijn oude vrienden. Elke vijf jaar hebben we dat herhaald. De laatste jaren vieren we elk jaar Aal tjesdag. die naam is er langzaam ingeslopen.' De meeste gasten komen meerdere keren per jaar op Avanti. En al heeft de dochter van Aaltje Rozendaal het park overgenomen, voor 'Aaltjes- overal,' vindt Janke Gussekloo, die sinds veertien jaar op Texel komt, waarvan de helft op Avanti. De vaste gasten koken en eten met elkaar en maken uitstapjes. 'Afgelopen jaren zijn we met de Jan Plezier en een robbentocht mee geweest. Dit jaar hebben we met elkaar op groot scherm voetbal gekeken. Alle vaste gasten leren elkaar zo ook kennen, het is net een familie.' Arthur Ebeling in De Worsteltent In De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen speelt zondag de bekende jazzgitarist Arthur Ebe ling. Ebelings muziek is een mix van rhythm 'n blues, rock 'n roll en countryblues, overgoten met een jazzy sausje. Hij speelde in vele landen van Engeland, Rusland. Bra zilië, Frankrijk, België en Spanje en stond in het voorprogramma van artiesten als Taj Mahal, Buddy Guy, Ann Peebles en Joan Armatrading. Het concert in De Worsteltent begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Als het weer het toelaat, vindt het optreden buiten plaats. Oefenen voor bedrijfsbokaal Ter hoogte van de firma Tatenho- ve aan de IJsdijk gaat vrijdag 14 juli om 19.00 uur een wielertijdrit van start als voorbereiding op de wedstrijd om de bedrijfsbo kaal die op zaterdag 2 september wordt gehouden. Andere oefenrit- ten worden gehouden op 4 en 25 augustus. De strijd om de bedrijfsbokaal wordt gestreden op een tijnt over 41 kilo meter. Texelse bedrijven kunnen aan de wedstrijd om de bedrijfsbokaal deelnemen met een team van mini maal drie medewerkers. De tijden van de drie snelste rijders tellen mee voor het eindtotaal. Tijdens het evenement wordt ook gestreden om de titel van Nederlands kampioen in de categorieën vrije renners en lig fietsen met en zonder stroomlijn. Deelname aan de bedrijfsbokaal kost €6,- per deelnemer. Inschrij ven kan via het daartoe bestemde formulier dat op te vragen is bij Dirk Vinke, tel. 313814 en e-mailadres wielercomité@hccnet.nl. Collecte De collecte van de Maag Lever Darm Stichting heeft op Texel €2.132,54 opgebracht. In Den Burg werd €1.435,36, in De Koog €316,94 en in Oudeschild €380,24 opge haald. In de andere dorpen werd niet gecollecteerd. Wie dat alsnog wil doen. kan zich aanmelden bij Lilian Koorn, tel. 312245. Wat ik zeggen Esther Witte uit Den Burg is aan het ROC in Den Helder geslaagd voor jeu de boules wórden gespeeld. De Reünie Zaterdag werd een reünie gehou den van de Jan Drijverschool uit Den Hoorn. Er werd samen met de oud-leerlingen teruggekeken op de afgelopen vijftig jaar. Jammer genoeg waren ze daarbij De Wereld vergeten, de containers die bij de school hebben gestaan voor de kinderen van vluchtelingen. Nie mand van hen was uitgenodigd (zelfs niet als een gebaar). Sterker nog, De Wereld werd helemaal niet genoemd. Schande, zou ik zeggen. Ik, een oud-leerling van De Wereld, inmiddels student geneeskunde, kreeg toevallig een uitnodiging van een bekende en heb alsnog meege- feest. Onze juf Souwie Duinker was het met mij eens dat het schandalig was dat ze ons niet hebben meege teld. 'Ach', zei ze, 'volgens mij hoor den wij er toch al nooit bij.' Maar of we nu wilden of niet, ik heb daar les gehad in 1999 en 2000. Nu kan ik er zelf mee leven, ik vergeef het ze wel, maar schande is het zeker. En iedereen mag het weten. Gor Khatchikyan, Den Burg. Gevraagd om een reactie verklaart directeur Henk Dekker: 'De Drijverschool (ouders, OR en MR) ging indertijd vlot akkoord met plaatsing van lokalen voor kinderen van asielzoekers op het schoolter rein. De school zelf had, inpandig, onvoldoende ruimte. De 'asielzoe- kersschool' werd officieel geopend als De Wereld. Na een aantal jaren zijn beide scholen, onder uitrei king van wederzijdse cadeaus, uit elkaar gegaan door verhuizing van De Wereld naar het leegstaande schoolgebouw in De Waal. de opleiding Verzorgende IG. Ze begint in september een vervolgop leiding voor verpleegkundige. De 19-jarige Rosita Hin uit Ooste rend is na een volgens eigen zeg gen gezellige stage in het verpleeg huis in Den Burg geslaagd voor het diploma SPW niveau 4 (activiteiten begeleider). Aansluitend wil ze in dag een oefening te houden. Wild Alkmaar een studie maatschappelijk gebarend naar de badende menigte werk volgen. Annejet Boon wint wuppiewedstrijd Met een foto van haar wuppie na de laatste wedstrijd van het Nederlands eiftal heeft Annejel Boon uit De Cocksdorp de fotowedstrijd gewon nen die Albert Heijn uitschreef in het kader van het WK voetbal. Zij ontving uit handen van supermarkt manager Jan Burgman een barbe cuepakket ter waarde van €150,-. De tweede en derde prijs werden gewonnen door Denise Schuijl en Henriëtte de Wit, beiden uit Den Burg. Deelnemers aan de wedstrijd moesten een foto maken van hun wuppie (een pluizig bolletje dat door Albert Heijn werd verspreid) op een bijzondere locatie. Maïsdoolhof op De Krim Vakantiepark De Krim heeft ook deze zomer een maïsdoolhof. Laby rint Texel gaat vrijdag 14 juli open en is opgetuigd in piratensferen. De organisatie stelt dat grote en kleine speurders er 'oneindig' kun nen ronddwalen en zich moeten voorbereiden op een 'levensecht avontuur met leuke verrassingen'. Daarnaast zijn er allerlei extraatjes, zoals puzzeltochten, een springkus sen, mini-doolhof, spelletjes en een klim- en klauterdoolhof. Het doolhof is iedere dag van 11.00 tot 19.00 uur geopend. De laatste entree is om 18.00 uur. De entree bedraagt €4,- voor volwassenen en €3,- voor kinderen. Opleidingsorkest DEK treedt op Het opleidingsorkest van muziek- Robert Bakker (25) uit De Koog vereniging DEK heeft zaterdag en is aan de Hogeschool Arnhem-Nij- 55+ ochtend in Molenkoog ledereen vanaf 55 jaar kan donder dag in zwembad Molenkoog deel nemen aan de jaarlijkse sportieve ouderenochtend. Vanaf 10.00 uur staat de koffie klaar en wordt bingo gespeeld. Na de koffie geeft Bet- sie Verhoeven danslessen, waarna bezoekers kunnen kennismaken met nordic walking. Onder leiding van Jeroen Plag wordt een rondje over de Hogeberg gelopen. Ook kan ouderenochtend duurt tot 12.00 uur. Dyo Wassink zorgt met een smart- lappenprogramma voor de muzikale omlijsting. \\/at ik zeggen wou... Veilig strand? Het was een mooie zondag. Bij paal 12 was het gemoedelijk, warm en heerlijk om je in het water te bege ven. Eindelijk. Voor jong en oud een heerlijke warme stranddag. Plotse ling werd deze ruw verstoord door een kudde badmeesters die het nodig vond op het heetst van de Marit Hoogenbosch uit Den Burg is aan het NOVA College in Haarlem geslaagd voor de opleiding schoon heidsspecialiste. De reüniecommissie heeft langer zondag een uitwisseling met leer- dan een jaar oproepen gedaan aan mensen om zich te melden. Er is door leerlingen en/of leerkrachten van De Wereld nooit gereageerd, wat formeel gezien ook juist was. Jammer dat deze, ongetwijfeld intel ligente, jongeman zijn verstand mis bruikt om een sfeer van intolerantie en discriminatie op te roepen.' lingen van muziekvereniging Wil- helmina uit het Friese Easterein (Oosterend). De meeste muzikan ten hebben minder dan een jaar les. Het Hoornder opleidingsorkest bestaat sinds januari 2006, dat van Wilhelmina sinds september 2005. De gezelschappen studeren samen twee stukken in, die zondag op het pleintje voor de Spar van Goënga ten gehore worden gebracht. Elk orkest speelt bovendien een (kort) eigen programma. Het concert begint om 12.00 uur. werden twee boten te water gela ten. Ze scheurden over het water om een 'drenkeling' te redden en vervolgens kwamen ze met een enorme vaart weer terug naar het strand. Opnieuw wild gebarend en schreeuwend, zodat iedereen een veilig heenkomen zocht. Een niets vermoedende vrouw moest letterlijk opzij duiken om haar benen niet te verliezen. Zonder blikken of blozen stapte de 'held' uit de boot om ver volgens wat vrouwelijk schoon op het droge te helpen. Onder protest van vele getuigen van dit voorval heeft de bewuste persoon z'n excuses aangeboden. Diverse mensen hebben een klacht ingediend. Maar of daar wat mee gedaan wordt? Ik hoop het van harte. Een strandwacht is absoluut nodig, maar op deze manier voelen wij ons echt niet veiliger. Marlon Bruin, Den Burg. Ten Klooster neemt afscheid megen geslaagd voor de opleiding fysiotherapie. Voor zijn afstudeer project verdiepte hij zich in de long ziekte COPD en de rol van fysio- Na er elfeneenhalf jaar te hebben therapie. Eerder al voltooide hij met gewerkt, neemt docent Freek ten succes het CIOS I™ «:*T Avondrood André en Hennie Keesom uit Den Burg vonden in september op het terras bij hun woning een opval lende rups, die aan de slurf van een olifant deed denken Ze brachten het diertje naar vlinderkenner Cees Maas die direct zag dat het de rups van de avondroodvlinder of olifants vlinder was, een door zijn schit terende rozerode kleur opvallende nachtvlinder die leeft van wilgen roosjes en fuchsia's. Maas gaf de rups gelegenheid zich te verpoppen en wachtte maanden op de meta morfose die de fraaie vlinder moest opleveren. Donderdag was het zo ver en kwam de avondvlinder in zijn volle schoonheid tevoorschijn. Kee- zeldzaam is de kleine avondrood vlinder, een andere maar ook kleur- Barbara Dubbelt (19) uit Eierland is aan het ROC geslaagd voor de rijke soort waarvan vorige week opleiding Verzorgende IG. Ze ver een exemplaar neerstreek bij de trekt binnenkort naar Spanje om er familie Dekker aan de Pontweg bij als au-pair aan het werk te gaan. Den Burg. Dekker heeft de vlinder losgelaten in de duinen waar geel walstra groeit, de plant die de kleine avondroodvlinder nodig heeft. som maakte er foto's van en gaf het beest de vrijheid. De avondroodvlinder steekt door zijn exotische kleuren sterk af bij de andere soorten nachtvlinders die meestal grauw of bruin zijn. Zeldzaam is hij echter niet. Wél Overigens stellen vlinderliefhebbers met spijt vast dat 2006 een uit zonderlijk slecht vlinderjaar lijkt te worden. Er zijn nauwelijks vlinders te zien, ondanks vele vlindervrien- delijke maatregelen, zoals de aanleg van bloemrijke akkerranden en aan- Kinderkoor op Folklore Het kinderkoor van de Muziek- en Dansschool treedt woensdag 12 juli op tijdens de Folkloremiddag in Den Burg. Het koor, dat uit 21 kinderen in de leeftijd van 7 tot 10 jaar bestaat, staat onder leiding van Imme Was sink en wordt muzikaal begeleid gepast bermbeheer. Naast vlinders door Dyo Wassink. Het optreden laten ook andere insecten het afwe ten. De oorzaak is een raadsel. vindt plaats in de hervormde kerk en begint om 13.30 uur. Klooster afscheid van De Fontein. Om dit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan, nodigt de schoolleiding oud-leerlingen en andere belang stellenden uit hem onder het genot van een hapje en een drankje nog één keer de hand te schudden, een babbeltje met hem te maken of samen herinneringen op te halen. Het samenzijn vindt vrijdag 14 juli plaats in de school en duurt van 15.30 tot 17.30 uur. Wolkje boven Texel? De tentoonstelling over het weer op Texel - Wolkje boven Texel?- die sinds het voorjaar in Ecomare is te zien, is verlengd tot 30 oktober. Te zien zijn wetenswaardigheden over het weer en de gevolgen daarvan, zoals het lange paddenstoelensei zoen en de vette wol van Texelse schapen. Ook zijn er weerspreuken van Fer van Tatenhove en teksten van Huib Fenijn over het weer te zien en te horen. Ook wordt er aan dacht besteed aan de klimaatveran deringen en de mogelijke gevolgen hiervan. Vrijdag 7 juli: Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken animatiefilm Beesten bij de Buren (aanvang 13.45 en 16.00 uur). Zoop in India (14.00 en 19.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Cars (16.15 uur), de onder titelde versie van Over The Hedge (19.15 uur), The Da Vinci Code (21.15 uur) en Poseidon (21.30 uur). Zaterdag 8 juli: In het wachtlokaal op de veerhaven van 't Horntje gaat tussen 6.30 en 7.00 uur het Rondje Texel voor wan delaars van start. Deelname aan deze tocht van 60 kilometer kost €7.-. Op de banen van jeu de boulesclub Den Burg, achter zwembad Molenk oog aan de Slingerweg, wordt vanaf 10.00 uur het Texels kampioenschap gehouden. Op het strand bij paal 28 geeft het promotieteam van Lipton Ice Tea demonstraties disc golf. Atletiekvereniging Texel houdt club kampioenschappen op de baan. Aan vang 13.30 uur. In pluktuin Anemoonè aan de Maai- keduinweg nabij De Koog begint om 15.30 uur een workshop boeketbin- den. Voor informatie en opgave: tel. 06-30687184 of www. Om 20.00 uur begint op de karting- baan aan Akenbuurt nabij Den Burg een competitieavond van Modelracing Texel. De East Ender Honeybee Hoppers uit Oosterend houden vanaf 20.30 uur een linedance-avond in dorpshuis De Bijenkorf. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken animatiefilm Beesten bij de Buren (aanvang 13.45 en 16.00 uur), Zoop in India (14.00, 16.15 en 19.00 uur), de ondertitelde versie van Over The Hedge (19.15 uur), The Da Vinci Code (21.15 uur) en 16 Blocks (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvang 14.00, 16.00 en 18.30 uur). Zondag 9 juli: Op het parkeerterrein van zwempara dijs Calluna aan de Schumakersweg nabij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehou den. Om 10.00 uur houdt het evangelis tenechtpaar Jan en Paula Brouwer huissamenkomst in hun woning, Haf- felderweg 18, in Den Burg. De opleidingsorkesten van muziek verenigingen DEK uit Den Hoorn en Wilhelmina uit het Friese Easterein geven een concert op het pleintje voor de Spar-supermarkt in Den Hoorn. Aanvang 12.00 uur. Het clubgebouw van de modelspoor club aan de Emmalaan in Den Burg is van 14.00 tot 17.00 uur open voor publiek. Toegang €1,50. In De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van gitarist Arthur Ebeling. De toegang is gratis, bij mooi weer vindt het optreden buiten plaats. Op het terras van Beachcafé De Buren bij paal 17 draait vanaf 15.00 uur een DJ iive muziek. In Klif 12 in Den Hoorn brengt cabaret-' duo Ewout en Etienne het programma 'Onze Vader'. Aanvang 20.30 uur, toe gang €12,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken animatie film Beesten bij de Buren (aanvang 13.45 en 16.00 uur). Zoop in India (14.00, 16.15 en 19.00 uur), The Da Vinei Code (21.15 uur) en Poseidon (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park de Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvang 14.00 en 16.00 uur). Maandag 10 juli: In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 19.30 uur een open bridge drive. Deelname kost €2,50 per per soon. Voor informatie: Piet Hopman, tel. 312523. In de raadszaal van het gemeentehuis vergadert vanaf 20.00 uur de Werk groep De-regelgeving. De burgemees ter van Boekei vertelt over ervaringen met het terugdringen van regelgeving in zijn gemeente. De bijeenkomst is openbaar en begint om 20.00 uur In café De Twaalf Balcken in Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open schaaktoernooi Deelname kost €1,-. In het gebouw van Kotex aan de Abbewaal in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Er wordt met vaste maat gespeeld. Deel- name kost €3,50 per koppel. Cinema Texel in Den Burg vertoont de t Nederlandse gesproken animatiefilm Beesten bij de Buren (aanvang 13.45 en 16.00 uur), Zoop in India (14.00, 16.15 en 19.00 uur), de ondertitelde! versie van Over The Hedge (19.15 uur), 16 Blocks (21.30 uur) en een sneak preview (21.45 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie-1 park De Krim vertoont de Nederlands i gesproken versie van Cars (aanvang 14.00 en 16.00 uur). Dinsdag 11 juli: In de Dorpsstraat in De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur bradene gehouden. Het clubgebouw van de modelspoor- club aan de Emmalaan in Den Burg is van 19.00 tot 22.00 uur open voor publiek. Toegang €1,50. Bij voldoende deelname begint in ha Ambachtscentrum aan het Wezenland in Den Burg om 19.30 uur een work shop zeep maken. Deelname kost €11,50, opgave via tel. 314180. De afdeling Popschool van de Muziek- en Dansschool sluit het schooljaar af met optredens van zeven bands Locatie is jongerencentrum Time Out in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Toe gang gratis. Om 20.15 uur begint in de doopsge zinde kerk aan de Kogerstraat in Der Burg een concert van Paulus Vis (blok fluit) en Marieke van der Kamp (spi net). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlandse gesproken animatiefim Beesten bij de Buren (aanvang 13.45 en 16.00 uur), Zoop in India (14.00, 16.15 en 19.00 uur), de ondertitelde versie van Over The Hedge (19.15 uur) en The Da Vinci Code (21.15 uur) in de serie De Volkskrant-film avond» draait voor het laatst Die Weisse Mas- sai (21.30 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvang 14.00, 16.00 en 18.30 uur) en 16 Blocks (21.00 uur). TESO zet zaterdag van 9.30 tot 1600 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 iw twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit 0» Helder als vanaf Texel. Toch moeten automobilisten rekening houden mei wachttijden. Zaterdag moet in Den Helder tussen 10.00 en 15.00 uv mogelijk een half uur worden gewacm Zondag worden op Texel tussen 17.00 en 20.00 uur wachttijden van eer uur verwacht. Meer informatie owr de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Van 9 tot 15 juli zijn de volgende stra- ten en wegen afgesloten in verban: met werkzaamheden: Tussen Den Burg en Den Hoom: Fonteinsweg, éénrichtingsverkeer, nj- richting vanaf de Rozendijk; Smits- weg, éénrichtingsverkeer, rijrichting vanaf de Rozendijk; Kooiweg, een richtingsverkeer, rijrichting vanaf Hemmerkooi. Nabij Oudeschild: dellandseweg, éénrichtingsverke» rijrichting vanaf de Schilderweg. Nabr; Oosterend: De Kaai, éénrichtingsver- keer, rijrichting vanaf de Genteweg. Hoogwater te Oudeschild Vr. 07 05.20 en 17.37 u Za. 08 06.27 en 18.55 u Zo. 09 07.46 en 20.06 a Ma. 10 08.34 en 20.54 u. Di. 11 09.24 en 22.01 u. Wo. 12 10.20 en 22,56 u. Do. 13 11.05 en 23.46 a Vr. 14 11.56 en •u Aan het strand Is het ongeveer een uu-esr* hoogwater. De zon komt zondag 9 juli op cr 05.26 en gaat onder om 22.05 uur, dinsdag: juli volle maan; woensdag 12 juli spnngtn- Cursus Engels Lida Wels start na de zomerva kantie weer met enkele cursussen Engels. Hierbij ligt de nadruk op het (beter) leren spreken van Engels in praktische situaties en het voeren van gesprekken, maar ook wordt aandacht besteed aan het lezen van teksten, grammatica en luister vaardigheid. Er wordt een cursus voor gevorderden gehouden en, bij voldoende belangstelling, een cur sus voor half-gevorderden en voor beginners. Voor informatie en aan meldingen, tel. 314600. Popschool in Time Out De afdeling Popschool van Muziek- en Dansschool sluit f® schooljaar dinsdag 11 juli a'in^ gerencentrum Time Out. Zev. bands, waaronder één akoestiso* muziek speelt, laten vanaf 20$* hun vorderingen horen. Belantp lenden zijn welkom. De toegaf gratis.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2