Ondanks hitte druk bezocht Stichting Waddengroep: Vraag naar Texels lamsvlees groeit TEXELSE j COURANT Ti Natuurmonumenten richt webcam op visdiefje F amilieberichten gf Dulycin VRIJDAG 7 JULI 2006 vrees dat het warme zomer weer het publiek op het strand en weg van Den Hoorn zou houden, zondagmiddag volstrekt ongegrond. De Lamsvleesdag in het loodsendorp werd goed bezocht. Direct na de start om half vier was het druk. De derde werd door zowel deelne mers als publiek als succesvol beschouwd en de organisatie toonde zich bij monde van Piet Krabbendam, voorzitter van de organiserende Stichting Wadden- groep Texel, heel tevreden. Het promoten van echt Texels lamsvlees en het genereren van meer bekendheid voor dit kwalita tief hoogwaardige product vormt de belangrijkste reden dit inmiddels evenement te organiseren. Acht Texelse restaurants (minder dan aangekondigd), een cateraar en de belangrijkste leverancier van ils lamsvlees, Slagerij Goënga, n het publiek kennismaken uiteenlopende lekkernijen van Tegen een kleine ver kon er worden geproefd. Terwijl enkele gerechten, zoals de femsvleeskroket, terugkeerden van toorgaande edities, waren er ook ieuwe, innovatieve culinaire hoog standjes, zoals de cappuccino van lam met mosterdschuim Het Vierspan serveerde en de Cubsandwich met op grof zeezout geroosterd Texels lam die chefkok Jef Schuur tijdens een slapeloze nacht had bedacht voor het evene ment. De hitte bleek geen invloed te hebben op de eetlust en er werd flink gegeten. Volgens Krabbendam gaat het goed met het echt Texels lamsvlees. In zijn speech gaf hij aan dat scha penhouders en slagerijen tevreden zijn, omdat de vraag naar lams vlees groeit en de omzetten stijgen. Bovendien zou de prijs per slacht lam inmiddels flink zijn toegeno men, waardoor ook het inkomen van schapenboeren een stijgende lijn vertoont. Inmiddels zou het aan tal Texelse lammeren dat jaarlijks wordt geslacht al zijn gegroeid tot zo'n 3300. 'Dat is top. Texels lams vlees is een eerlijk product en de fokkerij gaat er in mee. Het enthou siasme voor de fokkerij wordt groter en diervriendelijker, zonder dat het ten koste gaat van de kwaliteit', aldus wethouder Nico Kikkert. Hij reikte zondag namens de Stich ting Waddengroep bordjes uit aan Texelse restaurateurs die werken met echt Texels lamsvlees. Door het bord op de gevel kan de gast zien dat in het betreffende restaurant Texels lam wordt geserveerd. De stichting zorgt voor (onpartijdige) controle hierop. Het eerste bordje werd uitgereikt aan Heere en Ute Oosterhaven van de Rotisserie in Oosterend. Als enig restaurant op3 Texel betrekken zij hun lamsvlees niet van slagerij Goënga, maar van boerderij Hoogvliet. 'We kopen geen delen maar hele lammeren. Die wor den geslacht door Aad van Heer waarden en door ons helemaal ver werkt', aldus Oosterhaven. In totaal kregen 42 deelnemende bedrijven het naambordje uitgereikt. VERVOLG VAN PAGINA 1 Celstraf en TBS Zij stellen dat de kans op herhaling groot is en dat mogelijk ernstiger delicten zullen plaatsvinden. De aanleiding voor de steekpartij was dezelfde als die in 2004. De verdachte heeft al jaren een conflict met zijn oudere broer. Jaren geleden hadden zij samen met een derde broer, die ook op Texel woont, enke le pizzeria's. De verdachte beweert dat zijn oudere broer hem en de derde broer uit het bedrijf heeft gezet zonder hen financieel voldoende te compenseren. De derde broer berust in de situatie. Hij onderhoudt met beide broers een goed contact. De verdachte is borderline-patiënt, alcoholist en analfabeet. Dit is vol gens zijn Helderse raadsman H. Teu- nisse, die hem ook in de vorige zaak bijstond, de oorzaak van de situatie. Teunisse meent dat zijn cliënt beter af is met TBS 'met voorwaarden'. De Brijder Stichting kan dan aan het alcoholprobleem van de man werken. De verdachte wil dit zelf ook, omdat hij bang is bij TBS met dwangverpleging zijn huis te verlie zen en ook zijn sociale contacten kwijt te raken. De man dronk gemiddeld drie fles sen wijn per dag en gebruikte daar naast een groot aantal medicijnen tegen psychische klachten. Omdat hij daardoor bijna niet meer kon lopen, verplaatste hij zich noodge dwongen met een scootmobiel. Nu hij al ruim drie maanden vastzit, geen alcohol meer gebruikt en zijn medicijngebruik is aangepast, loopt de man weer goed en zonder hulp middelen. De rechtbank doet dinsdag 18 juli uitspraak. De mobiele vogelkijkhut Natuurmonumenten die juli en augustus bij het Wagejot staat, trekt flinke belangstelling Een paartje visdiefjes dat broedt in natuurgebied het Wagejot bij Oost mag zich sinds kort in grote belangstelling verheugen. Natuur monumenten heeft een webcam bij het nest gezet, waarmee de broedactiviteiten van nabij kunnen worden gevolgd. De beelden worden doorgestuurd naar een tv-scherm in de mobiele vogelkijkhut die sinds deze week aan de rand van het natuurgebied is opgesteld en die er in de maanden juli en augustus blijft staan. Vooral sinds Natuurmonumenten in het meertje langs de dijk kunstma tige eilandjes bedekt met schelpen heeft aangelegd, is de diversiteit aan vogels sterk toegenomen. Met name dwergsterns zijn opvallende nieuwkomers. Afgelopen woensdag had beheerder Erik Menkveld al een stuk of vijftien verschillende vogel soorten voor de lens gehad, waarvan een groep kemphanen wel de meest bijzondere was. Ze konden van nabij worden bekeken via geavanceerde kijkers die door een bekende fabri kant beschikbaar waren gesteld. Kennis nemen van de natuur en de manier waarop Natuurmonumenten daar een steentje aan probeert bij te dragen, zijn precies de reden waar om de vereniging de vogelkijkkar langs de populaire fietsroute langs de dijk heeft neergezet. Passanten kun nen ook zelf hun steentje bijdragen, bijvoorbeeld door voor €20,- een kuub schelpen te sponsoren, waar mee weer nieuwe schelpenstrand jes kunnen worden aangelegd. De aanwezigheid van de webcam lijkt de vogels niet in hun bezigheden te storen. Het broeden gaat onver stoorbaar verder. De mobiele kijkhut staat er van woensdag tot met zon dag, tussen 10.00 en 16.00 uur. Kwaliteitslabel voor Texelse kozijnen Heere en Ute Oosterhaven tonen het naambordje, wat bedrijf echt Texels lamsvlees serveert, (foto's Louise v, Een feestelijke dag voor Rikozijnen BV van Bert de Ridder en Pieter- Jan Kooger, wier kunststof kozij nen sinds dinsdagmorgen officieel het SVR certificaat dragen. Hier door is de kwaliteit voor tien jaar gegarandeerd. Kooger en De Ridder maken in hun werkplaats aan de Laagwaalderweg al jaren kozijnen van PVC. 'Het gaat heel lang mee, maar ik was niet tevreden over de uitstraling. Het leek teveel op kunststof, terwijl ik liever de solide uitstraling van een houten kozijn zie. Dat oogt mooi. Wat we nu hebben, zit er heel dichtbij. Je ziet geen lijntje of naadje. Toen dit product op de markt kwam, heb ben we daarom direct gereageerd.' Kooger doelt op de coating van het Belgische bedrijf Wymar. 'Je hoeft de kozijnen niet te schilderen, de verf laat niet los en scheurt niet. Het is een laag die bestaat uit twee com ponenten, die speciaal voor kunststof is ontwikkeld', vertelt Mark Graaf, in wiens bedrijf op het Wezenland in Den Burg de coating op de kozijnen wordt aangebracht. Elke stap in het fabricage- en bewerkingsproces staat onder controle en er worden voortdu rend gegevens uitgewisseld tussen de betrokken bedrijven. De kwaliteit van de kozijnen is door SVR dermate hoog beoordeeld, dat verzekeraars de kwaliteit van de kozijnen tien jaar garanderen. 'Als je zag wat een boek met eisen we tevoren kregen toe gestuurd, had ik er eerst een zwaar hoofd in. Maar in de eerste ronde kregen we direct het certificaat Vergeet haar tranen, bewaar haar gulle lach. Zij heeft haar strijd gestreden, dat zij nu vredig rusten mag. Na een boeiend leven moeten wij afscheid nemen van mijn lieve moeder, onze oma en omi Jeane Afina Louise Weering-Bos weduwe van Johannes Weering Naarden, 20 juni 1912 Texel, 5 juli 2006 Al lang moesten we het doen zonder haar scherpzinnige geest. Nu moeten wij haar helemaal missen. Den Burg: Tilly Dekkér-Wafelbakker Daléa Polman-Dekker Willem Polman Savannah Brittany Den Oever: Esmeralda Loos-Dekker Bert Loos Kevin Rodin .Gollards", k. 137 DeZes 12, Den Burg Moeder ligt op haar kamer. Zondag 9 juli is er van 19.00 tot 20.00 uur gele- genheid tot condoleren in „De Carrousel" van de 10 juli wordt om 13.30 uur de her denkingsdienst gehouden in de Doopsgezinde Kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg. Aansluitend zal de crematie plaatsvinden om 16.15 uur in crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen Na afloop is er nog gelegenheid om de familie 'e ontmoeten in de koffiekamer van het crema torium. Jtorrespondentie-adres: M. Dekker-Wafelbakker. «mhardlaan 166, 1791 XJ Den Burg. 'k de dingen niet meer weet «s ik de namen niet meer ken wat ik weet meteen weer vergeet Mat ik onherkenbaar ben d®9'ri dan een heel oud lied lozing ik mee en aarzel niet. Lieve oma, het is goed zo. zacht. Daléa en Willem Ik herinner mij u, maar niet in de sombere dagen. Ik herinner mij u in de stralende zon, hoe u was toen u alles nog kon. Lieve oma, het is goed zo. Rust zacht. Veel liefs. Esmeralda en Bert Altijd vrolijk, altijd een lach Zingen deed u elke dag Maar ook dansen vond u een pracht Lieve omi, rust zacht £>eiVt=<y koJill „Zo is 't goed. Vredig is in haar 94-ste levensjaar van ons heen gegaan, onze zorgzame moeder, onze bijzonde re „moer", onze lieve oma en overgrootmoeder en mijn zuster Maria Helena Schuttevaêr-Dierkens weduwe van Prof. Mr. Herman Schuttevaêr t 23 februari 2003 14 september 1912 1 juli 2006 Gronau (D) Ocke en Norma Weybridge (UK) Monique en Mark. Max en Miles Voorburg Martijn en Cath, Quinten en Laila Hazerswoude Gert en Annet t Henny Leiden Herman Texel Heieen Hazerswoude Jurriaan Groenekan Jaap en Edmée De Bilt Marlie Amsterdam Emeliq en Pieter, Sil Hilversum Ella Dierkens Correspondentie-ad res Vijverlaan 29a, 3737 RG Groenekan. Op moeders verzoek heeft de crematieplechtig heid in besloten kring plaatsgevonden. Op zijn geliefde eiland Texel is onverwachts overleden mijn lieve man, onze vader, schoon vader en opa Marten Libbinga Baarn, 27 augustus 1934 Texel, 5 juli 2006 Fenny Libbinga-Bleeker Kinderen Kleinkinderen Goudenregenlaan 32 3741 CB Baarn De crematie zal plaatsvinden op dinsdag 11 juli om 12.30 uur in crematorium „Den en Rust", Frans Halslaan 27 te Bilthoven. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren. Diep bedroefd zijn we na het overlijden van Janny Mets We wensen Cees en de kinderen erg veel sterkte toe. Bestuur S.V. De Koog Dinsdag 30 mei was voor ons een indrukwekkende dag waarop wij afscheid hebben genomen van mijn lieve man, onze fijne vader en opa ANNE PIETER VAN DER WIND PETER Wij danken u voor uw welgemeende aanwezigheid, uw prachtige bloemen, uw hartelijke medelevende woorden, zowel persoonlijk uitgesproken als in uw brieven en kaarten en voor uw warme belangstel ling. Janny van der Wind-de Maar Kinderen en kleinkinderen Hartelijk dank aan allen die ons 65-jarig huwelijksjubileum op 21 juni tot een bijzondere dag hebben gemaakt. „Het was grandioos" M. Witte en D. Witte-Kooij Wij gaan trouwen op vrijdag 14 juli 2006 om 13.30 uur in het gemeentehuis van Texel. (È^ipanó- c/e ona (Jfocwna v<mi tjj^ooo/en De kerkelijke inzegening vindt plaats om 14.30 uur in de Gereformeerde kerk te Den Burg door ds. H. Buurmeester, met medewerking van ds. J. Glazema, organist Jan Kruithof en „The Messengers". U bent van harte welkom op onze receptie van 16.30 tot 18.30 uur in „Het Schoutenhuys", Hotel De Lindeboom, Groeneplaats 14 te Deri Burg. Ons adres blijft: Duinreep 14, 1791 HP Den Burg - Texel. Telefoon 0222-320911. A/oor reparatie van al uw; 'audio/video/witgoed - Service Center Texel - 311 777. Hartelijk dank aan ieder een voor alle kaarten, bezoek en bloemen die ik heb ontvangen tijdens mijn verblijf in het Gemini Ziekenhuis, en Verpleeg huis Texel voor de goede verzorging. Ik ben nu weer thuis. Bedankt, Gosse Waaijer Donderdag 06-07-'06 Na 3,5 jaar alleen te spelen, begon ik me stilletjes aan te vervelen. Ik dacht dat de ooievaar mij was vergeten. Ik had hem al veel eerder verwacht. Maar nu mag iedereen het weten, hij heeft voor mij een broertje gebracht. Ik mag u ook nog laten weten, dat hij Jesse Segers zal heten. Hans, Michelle en Roy Segers Binnenburg 10 1791 CG Den Burg Op 9 juli ziet dit meisje Sarah! "Jexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. w ww. rijschool wester- huis.nl Tel. 0223 612328. 70% legeslaagden Zaterdag 15 juli van 12.00 - 24.00 uur Sommeltjes- pop in De Waal. Kinderzonnebrillen van Julbo en Fariti Mantje Lifestyle Stores. Zaterdag 15 juli van 12.00 - 24.00 uur Sommeltjes- pop in De Waal. Stihl kettingzagen. Bonne Mechanisatie, tel. 311229. Verhuisd: fam. Abla- had. Piksenbrink 219, 7544 BM Enschede. Tel. 0534782833. De Koopman Koerier. voorbedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- +20073394. Mooie, verzorgde na gels? Nagelstudio Nailja. Bel 06 2950 GG64. www. bodycaretexel.nl Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel 310168, Mark Pijper. Antiek, boeken, curiosa bij De Bonte Hond, Haven 12. Oudeschild. Open 11- 17 uur, ma. gesloten. PC defect? TCA repareert snel, vakkundig en tegen een scherpe prijs. Marico- weg 37a. Dinsdag=braderie in De Koog. 15% korting op de gehele collectie. Bodyfa- shion Djöki. Zaterdag 15 juli van 12.00 - 24.00 uur Sommeltjes- pop in De Waal. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Zaterdag 15 juli van 12.00 - 24.00 uur Sommeltjes- pop in De Waal. Oud geld? De KNRM is er blij mee! Bel W. Grisnigt, tel. 312299. Viking gazonmaaiers. Bonne Mechanisatie. Tel. 311229. 's Oliver en Mexx Kids. nieuwe collectie bij Mantje Lifestyle Stores. De 9 golven van Anna van Duin in gal. Melk. Den Hoorn, Herenstr. 25. www.voordeelland.nl Bruingoed en witgoed. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333 Stihl bosmaaiers. Bonne Mechanisatie, tel. 311229. Auto Service Centrum. Maricoweg 3. tel. 315588. Houtbouw ,,lt Paradys- ke" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogara ges, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geimpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511- 474655. fax 0511-475711 Crocs in leuke zomerse kleuren bij Mantje Lifestyle Warm weer? Tijd voor zo merjurkjes. Mantje Life style Stores. www.interieurbouw- schoo.nl voor keukens, meubels, vloeren, badka mers. Te huur: bedrijfsruimte (120m2) in Oudeschild. Tel. 06 22288683. Tuinmachines voor elke tuin en elk budget. Bonne Mechanisatie, tel. 311229 Zaterdag 15 juli van 12.00 - 24 00 uur Sommeltjes- pop in De Waal. John Deere gazonmaai ers. Bonne mechanisatie, tel. 311229. De zomercollectie Kids nu halve prijs. Mantje Lifestyle Stores. Wolf tuingereedschap Bonne Mechanisatie, tel. 311229 B&M Loodgieters: Bert Backer - Marco Zijm. Tel 315819. Grasmaaien. Grote op pervlakten? Bel De Rijcke Tuinen. 06 25164777

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3