'Bij mooi weer zit ik buiten, beter dan dat zolderkamertje' suucitch FESTINA 1 Souvenirs van markt naar winkel Bedrijvigheid Marco Zoetelief ontwerpt deze zomer websites Zomer baantjes Eva van der Linden behaalt kampioenschap Z2-dressuur Drietal organiseert zaalvoetbalcompetiti(; Trendy horloge Trompwatch Bedrijvig"/^ t TEXELSE COURANT Tennistalent gooit hoge ogen bij Heri Hodie DESIGN Het kampioenschap bestond uit vier onderdelen, waarbij zowel de heren als de dames hun krachten konden meten in enkel- en dubbelspel. De animo voor het enkelspel was niet al te groot, in het dubbelspel was de bezetting iets beter. In alle onderde len werd een halve competitie afge werkt, zodat de deelnemers elkaar in iedere poule één keer troffen. Twee jeugdspelers, Edwin Boon (18 en Fenna Boon (14), demonstreer den al probleemloos aansluiting te hebben gevonden met de routiniers. Omdat ze de titel bij de jeugd had gewonnen, mocht Fenna ook bij de volwassenen meedoen. Hoewel niet moeiteloos wist ze door vasthou dend spel al haar partijen te win nen en daarmee tevens de titel bij de dames te veroveren. Tweede in deze categorie werd Ria Zoetelief, derde Ditte Westdorp. Ook Edwin drukte een belangrij ke stempel op het verloop van de wedstrijden bij de volwassenen. Hij moest winnaar Jeroen Plag voor laten gaan, mar venwees Jitze Bein- tema verrassend naar de derde plaats. Jeugdkampioen Martijn van der Linde was minder fortuinlijk. Hij had een goede start, maar moest het toernooi door omstandigheden voortijdig verlaten. De 14-jarige Fenna Boon maakte diepe indruk bij de volwassen IFoio Robbert ven Oen Bentl Het dubbeltoernooi bood zowel bij de heren als de dames spannende wedstrijden om naar te kijken. Voor af was niet te zeggen wie met de kampioenstitel naar huis zou gaan. In de damespoule ging de zege ten slotte naar routiniers Ria Zoetelief en Mieke van den Bent. Zoetelief had ook in het enkelspel al zeer degelijk spel getoond. De tweede prijs was voor Vivian Kareis en Coby van der Linde. Els Ooyevaar en Ditte Westdorp legden beslag op de derde prijs. De dubbels bij de heren ontliepen elkaar nog minder. Om ieder punt moest worden gevochten, wat bij de toch al tropische temperaturen tot verhitte partijen leidde. Omdat drie duo's evenveel matchpunten veroverden, moest de wedstrijd commissie zelfs uitrekenen wie het beste resultaat in sets had. Dat bleek het duo Erwin van der Linde en Jeroen Plag. Leo Saai en Edwin Boon eindigden als tweede, Frans Stark en Theo van Maanen moes ten genoegen nemen met de derde prijs. Het toernooi werd op plezierige wij ze afgesloten met een gezamenlijke barbecue. In september worden de kampioenschappen voor gemengde dubbels gespeeld. Tme Nooy temidden van haar fotosouvenirs in de voormalige wereldwinkel. De gezelligheid van de markt gaat Tine Nooy wel een beetje missen dus op dinsdag blijft ze met haar kraam lekker op de Koger brade rie staan. Maar vanaf nu verkoopt zij op de overige dagen haar foto producten in een eigen winkeltje: Fotocreation Nooytgedacht in de voormalige wereldwinkel in Den Burg. 'Het is in elk geval vijf keer groter dan mijn marktkraam.' Twee jaar lang stond Nooy met haar zelfgemaakte souvenirs op de markt. Nu-heeft ze besloten haar producten vanuit het winkeltje in de Waalderstraat te gaan verkopen. Op haar spulletjes staat meestal een door Nooy gemaakte foto van Texel. "Ik begon ooit DVD'tjes met zelfgemaakte foto's te verkopen. Maar omdat de DVD nog niet zo populair was moest er iets bij. Zo maakte ik de ansichtkaarten met mijn eigen foto's erop. Omdat ik wel van knutselen houd is het langzaam uitgebreid naar T-shirts, klokken en schorten.' Het meest trots is Nooy op haar zeepjes. 'Ik kwam ergens bedrukte zeepjes tegen en dat vond ik zo leuk. Ik ben gaan zoeken hoe ik dat ook kon maken en nu verkoop ik echt Texelse zeep." Naast producten met haar eigen foto's erop, verkoopt Nooy ook andere handgemaakte producten. 'Sommige spullen komen weer bij marktkennissen vandaan. Handge maakt is veel leuker dan al dat andere spul. Het moet een beet je apart zijn.' Nooy verkoopt ook speelgoed, beeldjes en keukenge rei. 'Ik maak ook pakketjes van eigen spullen met andere spullen. Kijk eens naar dat handdoekpak ketje met mijn zeepje, hartstikke leuk toch?' Nooy kwam met fotografie in aanra king door haar hulp in de paarden sport. 'Voor de website moesten er foto's gemaakt worden, dat wilde ik wel. Zo ben ik het leuk gaan vinden. Vooral actiefoto's zijn interessant om te zien. Je kunt dat nooit plan nen dus je moet er toevallig tegen aan lopen. Ik ga niet een middag leuk fotograferen.' Nooy verkoopt haar foto's ook in lijstjes. 'Dat is ook leuk voor Texelaars, die kunnen plaatsen herkennen.' Na ruim twee jaar geeft Nooy haar marktkraampje op. "Met een win keltje kun je er echt je werk van maken, je bent dan niet zo afhanke lijk van het weer. En ik werd eigenlijk ook wel heel moe van dat gesleep Inschrijven voor Zestig van Texel Inschrijven voor De Zestig van Texel 2007 is vanaf deze week mogelijk via website www. avtexel.net. De procedure is nu geheel digitaal. Al op de eerste dag kwamen vijftig aanmeldingen binnen. Het hardloopevenement wordt zaterdag 9 april (tweede paasdag) gehouden. De organiserende Atletiekvereniging Texel streeft om organisatorische redenen naar een maximum van ongeveer 600 lopers. Het is dus niet de bedoeling dat het aantal van 603 van twee jaar geleden wordt over troffen. Rekening houdend met late afmeldingen accepteert de organi satie 670 inschrijvingen. Aan de KNAU-wedstrijden over 60 en 120 kilometer kunnen ten hoogste 300 respectievelijk 30 atle ten meedoen. Om een kleine groei mogelijk te maken op de 60 kilome ter, wordt het aantal startplaatsen voor de prestatielopen over 28 en 32 kilometer beperkt tot 40 respec tievelijk 20. De 120 van Texel blijft een elitair onderdeel. Voor nieuw komers geldt een behoorlijk zware toelatingseis: ze moeten kunnen aantonen 100 kilometer in 9.30 uur te hebben afgelegd. Naar verwach ting zullen de 60 en 120 kilometer al voor of rond begin december zijn volgeboekt. Het maximumaantal estafetteteams is opnieuw 70. Texelse team wordt aangeraden niet te dralen met het formeren van een team en zelfs al in te schrijven als het nog niet volledig rond is. De organisatie verwacht dat ook de inschrijving voor deze categone wel eens ruim voor de sluitingsdatum van 1 maart gesloten zou kunnen worden. Uniek in de hardloopwereld was in 2005 de instelling van een annu leringsverzekering bij de Zestig van Texel. De ervaringen met die primeur waren zo gunstig dat het systeem ook volgend jaar wordt gehanteerd. Tegen betaling van een kleine premie krijgt een atleet bij afzegging wegens blessures, ziekte of familieomstandigheden het vol ledige inschrijfgeld terug. Verheugd ten slotte is de organi satie over de samenwerking met Stayokay Texel, dat overkantse deelnemers speciale arrangemen ten biedt. Het nieuwe hostel ligt vlak bij de finishlijn op de wielerbaan. Hoofdsponsor blijft hotel orangerie Molenbos in De Cocksdorp. met die dozen naar de markt toe en weer naar huis." Toch smokkelt Nooy nog een beetje: "Het is zo gezellig op de markt, je kent ieder een en je hebt de gekste gesprek ken. Dus ik blijf de braderie nog even doen, dat is veel te leuk.' Sommige klanten willen wel eens lastig zijn omdat ze niet weten wat ze echt met hun website wil len. Maar gelukkig heeft hij de luxe om opdrachten te weigeren als ze niet leuk genoeg zijn. Marco Zoe telief (21) uit Den Burg ontwerpt deze zomer websites, het liefst de vormgeving maar ook de techniek. 'Om uit helemaal niets iets groots te maken. Dat is de ultieme kick.' Marco heeft zijn Utrechtse studen tenkamer deze zomer tijdelijk inge ruild voor zijn kamertje in het ouder lijk huis. In Utrecht, waar hij vanaf september Digitale Communicatie gaat studeren, ontwerpt hij freelance websites. 'Het handige is dat je dit werk niet op een vaste plek hoeft te doen. Ik kan het dus zo meenemen naar Texel.' Tijdens zijn zomerva kantie op Texel gaat hij dus gewoon door met dit baantje op zijn kamer tje. 'Als het mooi weer is ga ik in de tuin zitten, dat is beter dan zo'n muf zolderkamertje.' Marco kan zelf bepalen hoeveel uur hij per week met zijn websites bezig is 'Ik ben met een site zo'n dertig tot zestig uur bezig. Dat hangt van de wensen van de klant af hoe. Zij bepalen wanneer iets af moet zijn, ik kan zien of die termijn redelijk is.' Zijn grootste project tot nu toe was een uitgebreide website voor een verhuurder van villa's in Portugal. Tijdens zijn middelbare school periode begon Marco al met het ontwerpen van websites. 'Ik vond vormgeving erg interessant, maakte visitekaartjes en dat soort dingen. Dat is verschoven naar het ontwer pen van websites. Door veel te oefe nen heb ik het mezelf aangeleerd.' Via een kennis kwam Marco bij een webdesignbedrijfje terecht dat hem wel opdrachten kon leveren. 'Ik krijg De zomervakantie is begonnen. Scholieren zijn vrij en studenten komen weer een paar weken terug naar het eiland. En wat doe je om die lange zomerda gen door te komen? Een bij baantje nemen. Eva van der Linden is afgelopen weekend in Barsingerhorn kam pioen geworden in de dressuur- klasse Z2. Zij reed met haar paard O'Partout Texel twee proeven, die door verschillende juryleden wer den beoordeeld. In de eerste proef eindigde zij met 213 punten op de tweede plaats, in de tweede proef werd ze met 214 punten derde. De totaalscore van 427 punten was ruim voldoende om tijdens de prijsuitreiking als kampioen van Noord-Holland Noord gehuldigd te worden. Door een technische fout greep Jorieke Meijer naast het kampioenschap bij het springen. De deelnemers aan de wedstrijd stre den om startbewijzen voor het Noord hollands kampioenschap dat op 13 augustus in Hippolytushoef gehou den wordt. Eva van der Linde wist met haar andere paard, Unique Lady Texel, in de klasse M1 genoeg punten te verzamelen om in Hippolytushoef te mogen starten. Tevens was haar score hoog genoeg voor een winst punt. Ook llona van der Vis plaatste zich, met scores van 211 en 204 in de klasse Z1, voor dit kampioenschap. Haar totaalscore was goed voor een derde plaats. Maren Kuijper behaalde in iedere proef een winstpunt, maar haar eindtotaal was net te laag voor een plaats op het kampioenschap. Zij staat nu op de reservelijst. Mariska Witte wist in één proef een winstpunt binnen te halen en in de klasse B won Sifra van der Vis in de tweede proef met Oralzflug Nova de derde prijs en een winstpunt. Bij het springen zag het er lange tijd nu opdrachten van hen maar heb ook mijn eigen klantenkring.' Creatief Creatief bezig zijn is voor Marco belangrijkste voordeel van zijn bij baan. 'Ik wil graag dingen maken. Bij webdesign kun je uit helemaal niets iets heel groots maken. Elke opdracht moet een uitdaging zijn. Dat is de ultieme kick. Ik heb genoeg opdrachten dus als ik een opdracht te simpel vindt, dan doe ik het gewoon niet.' Af en toe is het wel moeilijk om te beginnen met een site: 'Je moet steeds weer origineel blijven. Ik heb wel mijn eigen stijl ontwikkeld, maar ik wil met steeds hetzelfde ontwer pen. Elke keer moet je opnieuw beginnen en iets nieuws verzinnen. Dat kan behoorlijk vervelend zijn.' Ook kunnen sommige klanten Mar co's lol in zijn werk behoorlijk ver pesten: 'Dan komen ze bij je zonder dat ze weten wat ze nou precies willen of met veel te grote plannen. En als je dan wat hebt bedacht, dan veranderen ze steeds weer van mening.' Eigen baas, lekker in de tuin com puteren; het bijbaantje van Marco lijkt ideaal. Toch zit volgens hem ook een groot nadeél aan werk: hij heeft geen collega's. 'Ik vind het veel leuker om met mensen om te gaan dan achter mijn computer te zitten, ik heb wel regelmatig contact met mijn opdrachtgevers maar dat is erg weinig.' Daarom werkt Marco ook als barman in discotheek De Toe komst. 'Ik zou de hele zomer web sites kunnen ontwerpen, maar ik wil wel onder de mensen blijven komen. In De Toekomst heb ik collega's en mensen aan de bar.' Als Marco moest kiezen zou hij dus wel weten: 'Dan kies ik voor De Toekomst.' naar uit dat er nóg een Waddenruiter kampioen zou worden. In de klasse L ging Jorieke Meijer met Irco V in het eerste parcours voortvarend van start. Haar foutloze basisparcours werd gevolgd door een foutloze en zeer snelle barrage. Haar tijd werd door geen van de andere deelnemers verbeterd, zodat zij hier de eerste prijs won en als koploper van het klassement genoteerd stond. In het tweede parcours startte zij als laat ste. Tijdens de rit was het duidelijk dat zij weer de snelste was. Maar voor de laatste hindernis maakte zij een rijtechnische fout, waardoor ze een weigering opliep en daarmee het kampioenschap verspeelde. Mariska Witte sprong in het eerste parcours de hindernissen in de verkeerde volg orde, waardoor ze uitgesloten werd. Het tweede parcours legde zij met Typical Dutch foutloos af. Marian van der Geest liep in beide parcoursen teveel strafpunten op om hoog in het klassement te eindigen. Anders dan bij de dressuur, gaan bij het sprin gen niet alleen de hoogst-geplaatsten door naar het kampioenschappen, alle deelnemers. De springruiters van Texel hebben dus nog kans zich in Hippolytushoef te revancheren. Ook alle ponyruiters mogen door naar het kampioenschap, zowel de dressuur- als de springruiters. Van de Kleppertjes was zaterdag maar een kleine afvaardiging naar Barsin gerhorn afgereisd en alleen Tessel Veltkamp wist met Pocahontas in de dressuur een winstpunt te halen. De overige deelnemers bleven buiten de prijzen en de winstpunten. Atletiek De 5000 meter hardlopen, or®, deel van het clubkampioen^ van Atletiekvereniging Texel, g& zaterdag in tegenstelling tot eerden berichten om 16.30 uur van start» niet om 17.00 uur. Discgolf Op het strand bij paal 28 geeft za:?. dag het promotieteam van Liptcr Ice Tea demonstraties discgolf Hs team is de hele maand op pad langs verschillende Nederlandse strand? om kandidaten te werven voor Tea? NL. Van de 250 kandidaten spel? er uiteindelijk 5 op 19 augusu tegen Amerikaanse toppers, v? antwoordelijk voor de samenstel van Team NL is Nederlands kamp oen Laurens Benschop. Discgolf is een op golf lijkende vav ant van het frisbeespel. De verscht lende frisbees moeten over en hindernissen in een doel boven» grond terecht komen. De spea moet daarbij met zo min mogeü worpen een parcours van neg? of achttien 'holes' afleggen, informatie over het spel en de pij motie is te vinden op website m liptondiscgolf.nl. Tevoko toch in regiodivisie Het eerste damesteam van Tevwjftt b speelt komend seizoen toch in sCore regiodivisie. De Texelse volleybi f sters waren gedegradeerd, ma ie: toen Haarlem wegens person» «jwe problemen een team moest ten# roorjc trekken, kreeg Tevoko de kans a gen o opengevallen plek in te vullen Bi evo! aanbod werd door de Texe -; et to enthousiast geaccepteerd. Onda-u en een smalle selectie verwachten a et oc speelsters na het eerste 'leerjaar Wen een leuk seizoen tegemoet .te gaa-anpa is een fmrni Mare Oosterdijk, Ingrid Witte en Ed van der Ploeg hebben zich belast met de organisatie van de Texelse zaalvoetbalcompetitie. Het drietal volgt Jan-Willem Boon op, die na bijna dertig jaar competitieleider te zijn geweest zijn taken afgelopen voorjaar wegens ziekte plotseling moest neerleggen. De ziekte van Jan-Willem Boon was voor de betrokkene zelf erg verdrietig en stelde de KNVB voor een lastig dilemma. Boon was sinds 1976 bij de organisatie betrokken, sinds 1978 competitieleider en deed het gros van de werkzaamheden jarenlang vrijwel alleen. Een unieke prestatie, waarvoor hij drie jaar geleden werd geëerd met de gouden speld van de KNVB, maar ook één die weinig twijfel liet over de kwetsbaarheid van het systeem. Op verzoek van Boon nam Hans Polder man, zelf zaalvoetballer en uitbater van Bar Sportief in de sporthalkan tine, de honneurs de laatste maanden van het seizoen waar, maar mede op aandringen van de KNVB werd voor een definitieve oplossing gezocht naar wat meer continuïteit. Die werd net als in de beginjaren van de Texel se zaalvoetbalcompetitie gevonden in een commissie, bestaand uit zaal voetballers en bij elkaar gezocht door Polderman. De drie hebben besloten de taken te verdelen. Mark Oosterdijk is belast met wedstrijdzaken en houdt onder meer de uitslagen en standen bij. Ingrid Witte is verantwoordelijk voor de financiën en Ed van der Ploeg coördineert de scheidsrechters en zaaldiensten en is verantwoordelijk Ed van der Ploeg, Mare Oosterdijk, Christof Zijm en Ingrid Witte leiden zaalvoetbalcompetitie voortaan in goede banen. Rechts Hans Polderman, dii honneurs de afgelopen maanden waarnam. (Foto Joop Hf voor de bekercompetitie. De KNVB spelers moet tegengaan. 'Het gaa" stelt het programma op en doet dat vooral om dat spelers die voer a in samenspraak met de commis- hoger team staan ingeschreven it sie. Daarbij wordt ernaar gestreefd te vaak in lage teams uitkomen B de wedstrijden tussen de favorieten gaan we bijhouden'', aldus Van a te op zoveel mogelijk over het seizoen te Ploeg. Ten slotte worden ook deboe metk spreiden. Christof Zijm blijft in functie, tes opgehoogd en aan de norm? teeila Als zaalcommissaris verzamelt hij op van de KNVB aangepast en wcr oor f de speelavonden de formulieren en om discussie te vermijden een oft wwi houdt hij bij wie er een geie kaart heb- ele promotie- en degradatieregi «ft ben gehad. opgesteld. Jj9 'Voor de verenigingen verandert èr De commissie gaat de komen wsil niet veel, alleen de organisatie is ver- weken op zoek naar een verster anderd', stelt Polderman, die de nieu- voor het scheidsrechterskorps. welingen de afgelopen weken heeft geïnteresseerd is, kan contact op» ingewerkt. Nieuw is wel de invoering men met Ed van der Ploeg, e-ifl 1" er van de spelerspassen, een landelijke edvanderploeg@hotmail.com. regel die fraude met niet-gerechtigde mijn leverancier vertelt wat goed loopt in de rest van het land.' Tromp kwam op het idee voor zijn horlogewinkel toen hij bij zijn vader in de zaak werkte. 'Bij de juwelier komen veel oudere mensen, ter wijl landelijk veel jongeren mooie horloges kopen. Dit soort kleine winkeltjes met horloges loopt daar erg goed.' Door de grote hoeveel heid jonge toeristen besloot Tromp dat er ook op Texel een markt voor te vinden was. 'Ik wilde graag voor mijzelf beginnen en ook de bank vond dit een goed idee. Financieel ben ik onafhankelijk.' 'Om uit helemaal niets iets groots te maken. Dat is de ultieme kick. (Foto sieoe vèrmmutën) Sietze Vermeulen Waar eerder de grote ronde tafel en oude klokken van juwelier Martin Tromp stonden, zit nu een licht en trendy horlogewinkeltje, gerund door zoon Ruben. Met Trompwatch speelt Ruben Tromp in op de heersende trend in Neder land: kleine, overzichtelijke horlo gewinkeltjes met grote merken. De winkel heeft een eigen voorpui in de winkel in de Weverstraat. De horloges moeten nog worden geprijsd en is er nog geen pinauto maat, maar Ruben Tromp is tevre den over de eerste dag dat zijn win kel open is. 'Doordat er een open pui is loopt iedereen in en uit, het is net een grote etalage.' De veertien merken en ongeveer 500 modellen horloges staan in glazen kasten rondom in de winkel. 'Zo ziet de klant in één keer wat ik in huis heb. Het is klein, licht en overzichtelijk.' Tromp heeft geen voorraad. 'Bij speciaalzaken is dat heel gewoon om kosten te besparen. Als je dan een slechtlopend model hebt, hoef niet met kortingen zes horloges op voorraad te verkopen. Als mensen een mooi model zien moeten ze snel beslissen, morgen kan hij weg zijn.' De collectie heeft hij samengesteld aan de hand van eigen voorkeur en populariteit in Nederland: 'Ik heb op en beurs gekeken en heb andere van dit soort winkels gebeld om eens te horen wat goed liep. Ook Ruben Tromp helpt klanten in zijn 3934 Na drie weken slopen, verbouw Jen en inrichten is de winkel klaaro' «nul door Tromp en zijn twee vakï iginc tie- en weekend krachten te worfl w gerund. Hij is overtuigd van 3 winkel: 'Het moet wel goed a lopen. In De Koog zit ook een .u logewinkel, maar in Den Burg V r»e altijd mensen te vinden terwij t «d in De Koog in de winter uitges'? «ord; ven is. Bovendien hebben we rtó vier dezelfde merken.' Of Trompd winkel van zijn pa gaat ovemew weet hij nog niet: 'Dat hangt van'' succes van Trompwatch af.' VRIJDAG 7 JULI 2006 Jeugdige spelers Edwin Boon en Fenna Boon gooiden hoge ogen bij de clubkampioenschappen van de Cocksdorper tennisver eniging Heri Hodie, die afgelopen weken onder ideale omstandig heden werden gespeeld.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 6