Werkpaarden veertig jaar bij De Lugt in dienst 'Als het weer goed is, dan moet je je kans grijpen' TEXELSE 7 COURANT VVV geeft op website antwoord op 50 vragen Achter de schermen Medische zorg Hulpverlening oud Papier Radio Texel jQ().l Vöorheen had ik met de éénschaarploeg, inclusief overuren en de zaterdag, een dikke week werk om tien hectare grond ie ploegen. Een paar jaar geleden wilde ik na een natte peri odeeen flinke slag slaan. Ik begon 's morgens om vijf uur en door tot één uur 's nachts. Toen heb ik in één dag [twintig bunder omgelegd, maar dan wel met vier ploegscha ren tegelijk.' De vergelijking van Koos Zegers, net als collega Arie Timmer precies veertig jaar werkzaam op hoeve Padang de familie De Lugt in Eierland, maakt de stormachtige ontwikkeling duidelijke die de landbouw heeft doorgemaakt. En het eind is nog niet in zicht.' VRIJDAG 7 JULI 2006 cgnien tachtig jaar werkzaam in de ujgbouw, die nou niet bepaald Któnd staat als een sector waar jleseven gemakkelijk gaat, en toch nog elke dag lol in het werk. Dat kun je zeggen van het tweetal dat en gemazeld is in de land bouw. Met even groot gemak stap pen ze op een kolossale combine of aardappelrooier en gaan ze op knieën door het land om de stamse- iecties aardappels (kleine partijtjes uigangsmateriaal) te rapen. Werken xieen akkerbouwbedrijf als dat van De Lugt, waar op circa 275 bunder hectare graan, 60 ha aardap- pes 50 hectare bieten en nog iet maïs en aardappelen worden Kieeld. Ook ligt er elk jaar een deel land braak. Koos Zegers, fei van de vijf medewerkers van (inclusief de gebroeders i in 5 Cor en Dirk de Lugt) is de man van lleyt» lei graan, Arie houdt zich vooral ma bezig met aardappelen. 'Ik ben er wijwel jaarrond mee bezig. In het roorjaar planten, daarna de rug- ;ans di |en oprijen, de selectie, rooien en en. Hjiervolgens sorteren en dan begint si hele verhaal weer van voor af Alleen een week of drie voor iten Atoogstseizoen ligt het werk even eega Hen neem ik altijd vakantie.' Deze e ga anpassing aan de bedrijfscyclus een vanzelfsprekende zaak voor mmer, die net als Zegers zeer •trokken is bij het bedrijf. 'In veer- fcjaartijd zijn ze geen dag ziek ftjisgebleven, je kunt altijd op ze stenen en als er 's morgens vroeg, avonds of in het weekend eens at moet gebeuren, dan staan ze morons klaar', vertelt Dirk de Lugt. Dat moet ook wel want als Sterbouwer ben je afhankelijk van te!weer. Vroeger begon je gewoon iploegen, te planten of te rooien, dhet land nu nat was of niet. Want kwam het werk niet op tijd Met die grote geavanceerde ines en techniek van tegen- iig gaat het erom dat je de Sterkingen op het ideale moment hoert Als het weer goed is, dan tel je je kans grijpen. Dan moet je ei eens's avonds aan de gang.' fe instelling van beide Texelaars, ieoverdreven gesteld bij het interi- urvan het bedrijf horen, komt ook oordat de gebroeders De Lugt het «etal betrekt bij de besluitvor ming. Cor de Lugt: 'Als er vroeger een machine moest komen, werd daartoe over de hoofden van het personeel besloten. Tegenwoordig vragen we eerst de mening van Arie en Koos, net zoals van Erwin (Brok ken, red.), de technische man in dit bedrijf. Daarna nemen we pas een besluit. We moeten het hier samen doen en zouden wel gek zijn als we de kennis binnen het bedrijf niet zouden benutten.' Nog steeds plezier in het werk dus. Arie: 'Dat komt ook door de afwis seling van het werk. Dan weer een hortje dit, dan weer dat, dat houdt het leuk.' Koos: 'Het voorjaar, als we gaan zaaien en planten is een mooie tijd. Maar de maanden mei en juni, wanneer je het gewas elke dag ziet groeien en groener worden, dat is echt een prachtig tijd.' Niet zonder trots nemen ze de verslag gever meer naar een veld poot- aardappelen, de zogeheten stam- selecties. 'Het begint met één plant uit een groot veld, die we vooral selecteren op basis van groeikracht een aantal aardappelen. Vervolgens rooien wie die stam apart, planten deze knollen het volgend jaar bij Arie Timmer (links) en Koos Zegers in een veld aardappels. De stamselecties vt het akkerbouwbedrijf van De Lugt op hoeve Padang. het basismateriaal voor toekomstige teelten op gedaan, terwijl er ook zelfs nog een boerderij is bijgekomen. Het bedrijf voorzag deels ook in de huisvesting van de medewerkers en beschikte over een stuk of acht woningen. Van wie er woonden werd verwacht bedrijfsleider die 45 jaar bij De Lugt heeft gewerkt. Eigenlijk was het de bedoeling dat Arie timmerman zou worden, maar toen hij na zijn exa men aan de houtkant van de LTS even niets te doen had, bedacht dat er tenminste één persoon uit zijn vader dat Arie wel een poosje het gezin op Padang werkte. Toen kon helpen bij de oogst. 'Ik begon de familie Zegers het huisje aan de op 11 juli 1966 en ben er nooit meer Limietweg kon huren, was het de weggegaan. Echt timmerwerk heb 18-jarige Koos die op 8 maart 1966 ik niet meer gedaan, of het moeten aan de slag mocht bij De Lugt. 'Het al die kistjes zijn die ik in elkaar elkaar, waarna we het seizoen erop een grotere partij hebben.' Hij wijst op een flink perceel dat nu voor het derde seizoen is uitgeplant. 'Aan die stokjes herkennen we de verschil lende partijen. We zijn er zuinig op en rooien ze met de hand.' Een stukje nostalgie, want ooit gebeurde dat met alle aardappels, een karwei waar vele handen voor nodig waren. Henk de Lugt, de vader van Cor en Dirk, herinnert zich nog dat er op het familiebedrijf, dat in 1928 is opgericht door C.J. eerste seizoen kon ik meteen op de aardappelrooier aan de slag. Het jaar er na ging ik met Tinus Vereijzer mee op de combine om het graan te dorsen, om in het voorjaar bie ten en graan te zaaien en ik werd ook voor allerlei ander trekkerwerk ingezet. Op een gegeven moment kreeg ik het er zó druk mee, dat ik bijna niet meer op vakantie kon. Toen hebben we het werk gespreid en nu iedereen de verantwoording over een aantal machines heeft, kan ook ik nog eens weg. Toen we des- de Lugt die zich in 1932 op Padang tijds met een veelvoud aan mensen vestigde, begin vijftiger jaren dertig man in vaste dienst was en dat er tijdens de oogst vele tientallen seizoenkrachten bij kwamen. Het zelfde werk wordt nu door vijf man werkten had ik het hartstikke druk, ik heb veel meer vrije tijd nu we met z'n vijven zijn.' Arie Timmer trad onbedoeld in de voetsporen van zijn vader Kors, de heb gespijkerd. Tegenwoordig zijn dat trouwens grote kisten. Bij De Lugt heb ik in die veertig jaar van ailes gedaan. Het bedrijf had toen nog de bewaarplaats aan de Schil- derweg, waar aardappels en graan werden opgeslagen. Ik reed het graan er naartoe en in de winter sorteerden we er de aardappels. Met die zakkenvullers, -heffers en stapelaars van tegenwoordig gaat alles nu automatisch, maar toen was het allemaal nog sjouwwerk. Met een zak vijftig meter heen en weer over die betonvloer. Jan Kok versleet door al dat geloop één paar klompen per week.' Koos: 'We naaiden de zakken handmatig dicht, aan het eind van zo'n dag kon je dat goed voelen.' Arie: 'Gelukkig hebben we de tijd mee gehad. Door de mechanisatie raakte het sjouw werk naar de achtergrond. Anders hadden we die veertig jaar nooit vol kunnen maken.' Koos: 'Wat denk je. Vroeg in het voorjaar, met zo'n straffe oostenwind om je oren op een open trekker met je kont op een metalen stoel. Na zo'n hele dag kou lijden had je het wel gehad.' Een rondgang door de mechanisa- tieschuur leert dat bij De Lugt de tijd niet heeft stilgestaan. Trekkers, combine en andere machines zijn voorzien van comfortabele cabi nes met luxe stoelen. Koos: 'En computers. Als ik vroeger kunst mest strooide, zat ik de hele dag te rekenen hoeveel er op moest. Tegenwoordig stel je de computer in en wordt automatisch de goede hoeveelheid gestrooid, of ik nu hard of zacht rijd.' 'Als je hem tenminste goed instelt', deelt collega Erwin een plaagstootje uit. Koos: "Ach, voor het computertijdperk zijn wij eigenlijk wat te vroeg geboren. Maar ik kan er inmiddels aardig mee uit de voeten Arie: 'In die veertig jaar zijn wij met de techniek meege groeid. Toen ik hier begon, hielden we onder de middag anderhalf uur pauze. Die tijd hadden de paarden nodig om uit te rusten. Tegenwoor dig is een half uur schaft genoeg.' Komende dinsdag zet de familie De Lugt beide werkpaarden in het zon netje, een feest dat in kleine kring wordt gevierd. Gerard Timmerman Var: ^opgelaaide discussie over het ;detó "ctioneren van de VW is voor Tont keilandpromotor reden geweest wr oor het lanceren van een extra oré ieuwsbrief op internet. Daarop eregai' wft de VW de antwoorden op pg zelfbedachte vragen. De lomere wbsite is te raadplegen via het ■rstett Ures www.texel.net/vvv_info/ rps W "vragen, ictopd g, e-d jn er de afgelopen 10 jaar meer °&ngen gemaakt door de VW?, van de vragen. Antwoord: In ^6 werden door de VW in totaal 520 boekingen gemaakt. In 2005 Jsn het er 11.736. In 2001 en K waren er topjaren met in totaal •234 en 18.748 boekingen. Als we naar de boekingen in 2006, daar? ^toegemaakt, dan zien we een vaë' *jng van 20 procent ten opzichte wod>vorig jaar. Deze stijging was van 3 stvoorzien. In de begroting is uit- ed gs igaan van een stabilisatie van het een Wal boekingen. Burg 4 Were interessante vraag is: hoe >rw) 't|«atdeWV er financieel voor? Ant- De afgelopen jaren heeft de VW financieel zeer goed gedraaid. In het verleden is dit wel anders geweest. In de jaren 1996 en 1997 werden forse verliezen geleden. Daarna zijn de vruchten geplukt van een betere bedrijfsvoering en meer efficiency. Dankzij het op tijd en goed inspelen op de verande rende markt en het steeds up-to- date houden en vernieuwen van de internetsite gaat het nog steeds erg goed met de VW. De VW is een financieel zeer gezonde organisatie. Er is geen sprake van een 'diep tepunt' in 2005. De totale baten waren zelfs iets hoger dan begroot. Het boekjaar 2005 werd positief afgesloten en er was zelfs ruimte om 80.000 euro voor extra promo tie in de toekomst te reserveren. De afgelopen jaren nam het aantal boekingen via de VW af, maar dit heeft niet geleid tot dramatisch lagere inkomsten. Bovendien is er, door verdergaande automatisering en de rol van internet, bespaard op drukkosten en algemene bedrijfs kosten. De netto opbrengsten van de reserveringscentrale bedroegen in 2005 ruim 335.000 euro. Voor een jaar waerin heel Nederland last had van een terugslag in het toerisme is dit een goed resultaat. Andere vragen hebben betrekking op het imago van Texel, waarbij onder meer wordt geantwoord dat uit een onderzoek in 1998 bleek dat Texel bij veel Nederlanders het beeld oproept als eiland van 'sex, drank, feesteiland en bouwvakkers'. De imago-campagne die de VW hierop startte heeft er volgens de promotor inmiddels toe geleid dat het beeld ook bij de met-bezoekers is verschoven naar 'eiland omgeven door zee, met strand, duinen, wind, schapen, rust en vooral ook natuur'. In reactie op het afwezig zijn binnen de VW van voldoende kennis over promotie, wordt aangegeven dat promotiemedewerker Henk Groe nen in 1998 vertrok van het eiland en dat voornoemde succesvolle campagne dus na zijn tijd is gestart. De VW gaat op de website ook in op de kwestie over de gidsen en andere actuele onderwerpen. In functie? ie hier in functie? Die vraag POftit mij nogal eens gesteld, zo tot tijdens het reüniefeest van P Jan Drijverschool afgelopen |:«erdag. Geen onlogische vraag, jWntals oud-leerling van de lagere J pool'n Den Hoorn was ik daar als Brjodi9de, maar als krantenman d lk de feestvreugde natuurlijk ill kunnen combineren met het I en van een verslag van dit I De vraag had een duidelijke II achtergrond. Want de vrouw die j stelde, had ik zojuist een I V-Efst. Persoonlijke vraag gesteld, ■JWijk wie haar grote liefde |j*°P de lagere school natuur- IJ** is niet iedereen, al dan 1 '«namelijk, verliefd geweest op i !°n9en of meisje uit dezelfde I! 'Kzelf in ieder geval wel en tot mijn grote vreugde was het meisje in kwestie ook naar de reü nie gekomen. Inmiddels natuurlijk een volwassen vrouw en, zoals dat gaat met jeugdliefdes die je uit het oog verliest, al ruim twintig jaar getrouwd - met een ander - en moeder. Maar oude liefde roest niet en de wederzijdse belangstel ling die al die jaren een kwijnend bestaan had geleid kwam in een vlaag van jeugdsentiment weer aan de oppervlakte tijdens een puur Hoornder traditie; de Strijd om de man en de vrouw. Temidden van het strijdgewoel was de klas genote die mij vroeger deed blozen de andere vrouwen te snel af en veroverde mij met een omhelzing die zo stevig was dat ik er ruim dertig jaar na dato alsnog een kleur van kreeg. Details over de rest van de avond zal ik u besparen, maar om praatjes te voorkomen: we zijn niet in het fietsenhok beland. Die andere klasgenote die ik eer der op de avond naar haar grote liefde uit de lagere schooltijd had gevraagd, keek mij bedachtzaam aan en vertelde er tenslotte open hartig over. U wilt wellicht weten wie, maar van mij zult u het niet horen. Net zoals ik in deze krant geen andere dingen schrijf die mij in vertrouwen worden verteld, tenzij de persoon in kwestie aangeeft dat dit juist de bedoeling is. Toegege ven, vertrouwelijke mededelingen kunnen heel sappige krantenbe richten opleveren, maar ze vormen wellicht ook het grootste dilemma waarmee je als lokaal journalist kunt worden geconfronteerd. Want de keerzijde is dat iemand die de verslaggever zoiets vertelt, het maar èen keer in de krant hoeft te lezen, om nooit meer zijn mond open te doen. Je zou als verslag gever nog in een sociaal isolement belanden. Daarvan was afgelopen weekend in Den Hoorn gelukkig niets te merken. Het was een reüniefeest waar veel oude bekenden herin neringen ophaalden en waarvan ik, en vele anderen met mij, met volle teugen heb genoten, misschien nog wel meer omdat ik er geen woord over heb hoeven schrijven. Want: nee, ik was niet in functie. Gerard Timmerman Raadsvergadering De gemeenteraad houdt dinsdag avond vanaf 20.00 uur raadsver gadering in het raadhuis aan de Groeneplaats. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: - Personeelsbegroting 2006 - Wijziging legesverordening - Jaarrekening 2006 - Ie gedeelte Kadernota 2007-2010 'Plan Brakestein is slecht voorbereid' Bij het plan voor de restaura tie van Brakestein en de tuin is geen rekening gehouden met de extra kosten voor de betrokke nen, zodat het wel eens duurder zou kunnen uitpakken. 'Het stuk is niet goed voorbereid', oor deelde raadslid Joop Groeskamp (TB), die de overige fracties niet zover kreeg dat ze afzagen van de bijdrage van €150.000,- van de gemeente aan het project. Groeskamp had informatie inge wonnen bij de betrokkenen en dat stelde hem allerminst gerust. 'Zij hebben bedenkingen.' Die heb ben betrekking op de eisen die Natuurmonumenten stelt, namelijk dat de bestaande schuren een rie ten dak krijgen en muren van hout en eventuele bouw in de toekomst wordt beperkt. 'Begrijpelijk, maar wat staat daar tegenover? Wethou der Peter Bakker moest erkennen dat de gevolgen van deze aanvul lende eisen met waren uitgewerkt. 'Maar door €150.000,- beschikbaar te stellen geven we een belangrijk signaal af, namelijk dat we bereid zijn de kar te trekken.' De raad nam genoegen met de belofte van Bak ker dat de mogelijke extra kosten alsnog inzichtelijk worden gemaakt. Hulp aan platteland alige Oostbloklanden Zondag 2 juli 2006 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. mw. C. Vlaming van Marken. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. pastor E. Moltzer, Raad voor het Zomerwerk Den Hoorn: 9.30 u. ds. C.F. Klaassen PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend" 9.30 u. jeugddienst voor OSG-jeugd. ds. C. der Nederlanden: 19.00 u. ds. PC Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Bar nard; 19.30 u. zangdienst olv mw. R. Moens; organist J Tuinema. Oudeschild: 11.00 u. ds. C. der Neder landen. INTERKERKELIJK: 9.30 u. NH-kerk De Koog: pastor E. Moltzer, mmv organist Fokke Walstra uit Kootstertille en koor Joy. DEUTSCHE EV. GOTTESDIENST: 11.00 u. NH-kerk De Koog: pf. A. Her mann uit Duisburg GEREFORMEERDE GEMEENTE: in gebouw Maartenskerk. Oosterend: 11.30 en 16.30 u. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 17.15 u. dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. dhr. M.D. Kuiper. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling; gezinsdienst. Thema: Ik ga op reis en neem mee.. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg 10.45 u. herenkoor. De Cocksdorp: 10.00 u Woord-Com muniedienst parochianen. DEUTSCHE H. MESSE: De Koog vnj. 19.30 u.; zon. 11.00 u woe. 19.30 u. De Cocksdorp: zat. 19.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing. 10.30 u Wachttorenstudie, 11.20 u.: Voetbal: Wie zonder vuur speelt moet op de bank zitten Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143, Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informa tie te krijgen over het pijnspreëkuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086, 314727; 314669; 312270 Of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A. Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland. Voor alle hulp. zorg en informa tie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meld punt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg e voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of spe cialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8.00- 17.30 u-: zaterdag 10.00-13.00 en 15.00- 17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00- 12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is op maandag en vnjdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dieren- pensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- In verband met de zomervakantie haalt Scouting Texel geen oud papier op. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. In Oudeschild wordt dinsdag 11 juli vanaf 13.30 uur door 'De Bruinvis' oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig aan de straat te zetten, gebundeld, met in plastic zak ken. TEXELSE^COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten «1 aartjieoingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor hel Advertentiewezen van de Stichting ROTA. gevestigd gedeponeerd bij de Kame te Amsterdam onder nummer 41198699. Een de Regelen voor het Advertentiewezen wordt 1 Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 35.05 33,45 (automat,schi Per jaar 68,30 66,15 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. 642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel. De Zes 12, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consultatie en pre ventie, tel. 315602 of 06-30215211; www.brijder.nl. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijd voorziening, alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u.. De Buureton, Beatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, cnsisopvang huiselijk geweld, tel. 0222- 321001, dag en nacht bereikbaar. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit baptistenge meente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandsta lig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20 00 u. Natuurwijzer (herhaling van zon dag) 21.00 u Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Raadsvergadering (rechtstreeks vanuit het gemeentehuis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18 00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadsvergadering (herhaling van dinsdag) aansluitend: Radio Noordholiand Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00 u Mustte (volksmuziek) 20.00 u Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubnek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7