'Gezellig spelen in knusse achtertuin' TEXELSE 2 COURANT Strandevenement bij paal 17 (j&slaagd oPIENie Fietstocht van 4500 km in beeld Agenda teso DINSDAG 18 JULI 2006 door begon het harde maar zeer sfeervolle optreden een half uur te laat, waarna er opnieuw tijdverlies optrad toen het geluid naar de oude situatie moest worden hersteld voor het optreden Polarex, de band rond oud-Texelaar Jan-Jacob Zegel. Overigens waren The Shavers zeer te spreken over de entourage op het Waalder festival. 'Het is net een gezellige achtertuin, waar je heer lijk staat te spelen. Ik vind het wel knus', complimenteerde De Boom organisator Jeroen Schoo en zijn medewerkers, die zelf erg blij waren dat er ondanks het uitlopen van het festival - tot half één 's nachts - geen klachten binnenkwamen van omwo nenden. 'Door het rustige weer kon je het in Den Burg op sommige plekken woordelijk verstaan. Aan de andere kant stond de wind zo dat je er in De Waal zelf amper iets van hoorde.' De laatste optredens in het donker verliepen spectaculair. Het fraai uit gelichte podium bood een bijzon dere aanblik en bij het slotconcert van coverband Frihals uit Friesland werd volop gedanst. Opvallend was dat het bij het laatste optreden nog net zo druk was als aan het begin van de avond. Mede doordat ze uit de kosten kwam, blikt de organi satie terug op een uiterst geslaagd festijn. 'Volgend jaar is er absoluut weer een Sommeltjespop. We zijn nu alweer aan het nadenken over leuke acts', aldus Schoo. Sommeltjespop werd overdag en 's avonds uitstekend bezocht. Ruim duizend bezoekers heb ben zaterdag met volle teugen genoten van een zeer gevarieerde derde editie van Sommeltjespop. 's Middags traden voornamelijk Texelse groepen op, die met een overwegend rustig programma het zonnebadende publiek in De Waal in de stemming brachten, 's Avonds hadden de overkantse bands de overhand en stonden enkele zeer stevige optredens op het programma. Een absoluut hoogtepunt volgens velen waren The Shavers, de Noord hollandse band rond de dikbuikige en van top tot teen betatoeëerde zanger Johannes de Boom, die gedwongen door een ernstige vorm van reumatiek aan zijn afscheids- tournee bezig is. De Boom en zijn (Foto March Hoijnan) kompanen traden nooit eerder op Texel op, maar zorgden er wel voor dat het publiek van Sommeltjespop hen nog lang zullen heugen. Ze wer den het festivalterrein opgereden in de old-timer van Jan Koomen en joegen met hun eigen crew de Texelse technici Martijn Kuiper en Rikus Kloosterhuis de stuipen op het lijf door de geluidsinstallatie compleet anders af te stellen. Daar- Op het strand bij paal 17 wordt zondag 23 juli van 12.00 tot 17.00 uur het Beach and Sports Fun Evenement gehouden. Strandpa viljoens De Zeester, Beachcafé De Buren en Zandbank Sport and Adventures verzorgen spec taculaire demonstraties en cli nics wind- en watersporten. Er is (Zuid-Amerikaanse) live-muziek, vanaf 13.00 uur geeft Menno Sie- binga een demonstratie capoeira en vanaf 15.00 uur verzorgt Ericka Voortman een demonstratie Afri kaans dansen. Het evenement biedt jong en oud gelegenheid kennis te maken met de mogelijkheden voor sport en vermaak op het strand. Het strand wordt door velen niet meer alleen gezien als de plek om te zonnen of uit te waaien. Het strand en het water bieden veel gezelligheid Geslaagden Muziekschool Aan de Muziek- en Dansschool zijn de volgende leerlingen geslaagd voor de theorie- en praktijkexa mens: Nienke de Visser (klarinet, leerrich- ting B); Elisabeth Waverijn (klarinet, leerrichting B); Martine Berbée (alt saxofoon. HAFA C); Hedwig Ens (harp, leerrichting C); Rosalynn de Boer (klarinet, basisvorming A); Nick Hennink (klarinet, basisvorming A); Simone Udding (trompet, basisvor ming A); Lianne Brouwer (bugel, HAFA C); Jasper van de Sande (bugel, HAFA C); Maartje Schre- ve (viool, basisvorming A); Laura van der Sluis (viool, leerrichting A); Iris van Heeringen (dwarsfluit, leer richting A); Alise van Heerwaarden (dwarsfluit, leerrichting B); Erwin van Vliet (orgel, leerrichting A); Renske van Raaphorst (dwarsfluit, leerrich ting C). Voor het theorie-examen slaag den: Chayah Schreve (altsaxofoon, niveau A); Hannah den Braanker (hoorn, niveau B); Daniël de Boer (slagwerk, niveau C) en vermaak. Die diversiteit is te zien op het Beach and Sports Fun Evenement, waar bezoekers gra tis kennis kunnen maken met tal van activiteiten en kunnen genie ten van live-optredens. Er worden demonstraties kitesurfen gegeven en clinics surf-kayaking, coastraf- ten en blo-karten. Er worden beach fungames gespeeld, waaronder de spectaculaire zeephelling en beach- volleybal. Ook staat er een acht meter hoge klimwand op het strand. Kinderen kunnen zich bezighouden met kunst voor kids en schminken. Deelname aan de sportclinics is gratis. Deelnemers dienen minimaal twaalf jaar oud te zijn en te kunnen zwemmen. Ook de deelname aan Beeldhouwer in Ecomare De getalenteerde jonge beeldhouwer Teachona Mushonge geeft vrijdag en zaterdag demonstraties beeldhou wen in Ecomare. In twee dagen tijd zal hij twee beelden van zeehonden houwen uit serpentijn. Ook worden enkele werken van zijn hand ten toongesteld. De demonstratie is gra tis toegankelijk voor bezoekers van Ecomare. In de Natuur- en Beelden tuin aan het Oude Dijkje bij De Koog is meer werk uit Zimbabwe tentoon gesteld. Hier geeft Mushonge tot 28 juli workshops beeldhouwen voor beginners en gevorderden. Vakantiekaart In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan kunnen jongeren van 11 tot en met 14 jaar woensdag 19 juli vanaf 16.00 uur de Jongeren Vakan tiekaart afhalen. Met de kaart, die €16,- kost, kunnen jongeren vier maal iets leuks of avontuurlijks doen, zoals brandingraften, catamaranzeilen, gol fen, karten, paardrijden of sportvis sen. Nieuw is om met een groepje in een professionele studio een plaatje op te nemen. Deze week zijn folders over de vakantiekaart verspreid op de basisscholen. Deze folder is ook te verkrijgen bij Pharos aan de Wil helminalaan. Spullen voor Bouwdorp Mensen die nog spullen hebben die te gebruiken zijn bij het Bouw dorp, kunnen contact opnemen met Esther Duinker, tel. 315224 en 06- 12657263. De organisatie is vooral nog op zoek naar gordijnen, lakens en plastic zeilen, maar ook naar rock 'n'roll-spullen. Bouwdorp wordt gedurende twee weken gehouden achter zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg. Het aantal inschrijvingen was overweldigend, beide weken komen 140 kinderen hutten bouwen, knutselen en spel letjes doen. Ouders en andere geïn teresseerden zijn welkom op don derdag en ook dit jaar hebben de kinderen de mogelijkheid een nacht je op het terrein te blijven slapen. Het thema van dit jaar is rock 'n'roll. André van Strien slaagde aan de Hogeschool Inholiand voor de opleiding electrotechniek. Bij zijn Robin Bakker en Marcel Zegers afstudeeropdracht combineerde hij (beiden 18) slaagden aan het zijn opleiding met zijn hobby, de Berechja College op Urk voor het vrijwillige brandweer. Bij het Neder- diploma stuurman werktuigkundige lands Instituut voor Brandweer en SW-6. Wat ik '.eggen wou.. Boerencampings Tot mijn grote spijt is de motie van de oppositie over de uitbreiding van de boerencampings afgelopen dinsdag niet door alle politieke partijen over genomen. Een boerderijcamping is niet alleen maar een aanvulling van het inkomen van de agrarische ondernemers, maar voor veel echte boeren een manier om hun bedrijf, waar ze keihard en met liefde voor werken, te laten overleven. Ik weet dat veel echte boeren misschien zelfs nog wei minder inkomen heb ben dan de minima. Ik hoop dan ook van ganser harte dat het toeris tisch kennisinstituut zich terdege laat voorlichten en gaat praten met de echte kampeerboeren en de VTKB. Ingrid Uitgeest, boerderijcamping Anemoonè, De Koog. Rampenbestrijding (Nibra) schreef hij een afstudeerscriptie over brand bestrijding in en nabij hoogspan ningsruimten. Maarten van Aken (23) slaagde aan het AOC Groenhorstcollege in Bar- neveld voor de opleiding para-vete rinair. Hij volgde zijn eindstage bij een dierenartsenpraktijk in Utrecht. Frans Prins (20) uit Oudeschild slaagde aan het Horizoncollege in Heerhugowaard voor het diploma MTS Bouwkunde. Hij gaat werken bij Visser Bouw en Timmerbedrijf in Oudeschild. Jojanne van Groenigen (23) en Peter-Jan Kossen (24) uit Den Burg hebben met succes hun studies aan de Hogeschool Windesheim in Zwolle afgerond. Van Groenigen volgde de opleiding Sociaal Peda- godische Hulpverlening en ontwik kelde als afstudeeropdracht een zorgimplementatieplan voor een zorgboerderij a Stichting 's Heer- neloo. In sept oer vervolgt zij haar studie de ma: -opleiding orthope- dagodiek aar j Vrije Universiteit in Amsterdam. Kossen stu> orde werktuigbouw kunde. Zijn afstudeeropdracht bestond uit het ontwikkelen en opti maliseren van een cytostaticarobot voor Medical Dispensing Systems in Enschede. Mooi weer? 'Mooi weertje hè?' Ja, mooi weer tje, geef je dan terug. Er wordt met anders van je verwacht en het is ook mooi weer. Dat wil zeg gen: het is droog, de zon schijnt de hele dag op vakantiesterkte, er waait een lekkere, zoele wind langs de kust en iedereen wordt koffiebruin. Wat wil een mens nog meer? Dat hangt van het soort mens af. De toerist, de horeca ondernemer, de strandtentexploi tant, de ijsverkoper, de organi satoren van de folkloremarkten willen graag dat het zo nog even blijft. Niet onlogisch. De veeboe ren, bollenboeren, akkerbouwers en volkstuinders daarentegen kij ken al een aantal dagen zoekend naar de lucht. Wachten op Erwin Kroll voor de laatste weerberich ten. Spitten de weerrubnek in de krant nog eens extra door om te kijken of ze dat ene zinnetje over een aanstaande regenbui mis schien toch niet over het hoofd hebben gezien. Maar helaas, voor de komende dagen zullen de bie ten aan de grond blijven liggen, kijkt het gras steeds geliger uit zi/n ogen, zakt het waterpeil in de sloten en moeten de boon tjes nodig beregend. Alles wat groeien moet, krijgt het steeds moeilijker. Daarom is de opmer king 'mooi weertje' er vandaag één met weerhaakjes. Hoop je dat je het spreekwoord 'de één zijn brood is de ander zijn dood' niet al te letterlijk hoeft nemen. Want hoe mooi het vernieuwde Uitvaartcen trum Texel ook is geworden, haast om daar te mogen liggen, hoef je toch niet te maken. De één wil zon, de ander wil regen. Het is goed dat de mens dat nog niet kan regelen, maar soms wou ik dat er een sleuteltje aan de wol ken zat. Om de boel 's avonds een paar uurtjes aan te zetten. Pien Verberg Met uitzicht op zee is de titel van een fototentoonstelling, die vanaf woensdag 19 juli te zien is in het restaurant van Ecomare. De tentoon stelling is een verslag van een fiets tocht rond de Noordzee, gemaakt door Monique Fakkeldij en Floris de Jong. De twee vertrokken op 1 mei vorig jaar met volgepakte fiet sen vanuit Amsterdam. Het was het begin van een tocht van bijna drie maanden langs de North Sea Cycle Route. Met fiets en tent trokken zij door Duitsland. Scandinavië, de Shetlands, Schotland en Engeland, om na een oversteek van New Cast- Ie naar IJmuiden weer in Amsterdam aan te komen. Het 4500 kilometer lange rondje werd fietsend afgelegd. Naar aanleiding van deze tocht brachten ze een boek uit: Met uitzicht op zee. Met het dagelijks verslag van Fakkeldij en een fotoreportage van De Jong fietst de lezer als het ware mee langs de Nederlandse en Duitse wadden, de Scandinavische fjorden en over de Schotse hooglanden. Archeologische vondsten, kasteelru ines en totems roepen herinneren op aan de Vikingen, Kelten en natuur volkeren die ooit deze kuststreken bevolkten. 'Een belevenis van ruim te, natuur en cultuur over de langst bewegwijzerde fietsroute ter wereld', promoot Ecomare. Het boek is te koop in de winkel van het centrum voor wadden en Noord zee. De tentoonstelling omvat de mooiste foto's uit het boek en loopt tot eind september. Willian Blom (20) slaagde aan de Hogeschool Inholiand voor de opleiding Commerciële Economie. Met zes medestudenten studeerde hij af met Linkin Bussiness Advies, een adviesbureau dat door de stu denten zelf werd gerund. Zij werden daarvoor beloond met een negen als eindcijfer. In september vertrekt Blom voor negen maanden naar Australië. Matthias Schrama (23) van 't Horn- tje is aan de Leidse Instrument- makersschool cum laude geslaagd voor de opleiding research instru mentmaker metaal. Hij is werkzaam bij het NIOZ. Veel méér activiteiten staan in de (gratis) Vakantiekrant, die iedere vrijdag wordt verspreid, en op de website www.texelsecourant.nl. Dinsdag 18 juli: Om 20.15 uur begint in de rooms- katholieke kerk van Den Burg een concert van Aad van der Hoeven (orgel). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlands gesproken animatie film Beesten bij de Buren (aanvang 11.30 en 13.30 uur). Zoop in India (11.45. 14.00 en 16.15 uur), Pirates of the Caribbean 2: Dead Man's Chest (15.30, 18.30 en 21.30 uur), de onder titelde versie van Over The Hedge (19.15 uur) en The Da Vinci Code (21.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvang 14.00, 16.15 en 19.00 uur) en Posei don (21.15 uur). Woensdag 19 juli: In kaphuis Elba op Zuid-Haffel nabij Den Burg begint vandaag e vijfdaagse workshop Afrikaanse percussie door Slaptones uit Winsum. Om 17.00 uur begint in café De Rog in De Cocksdorp een optreden van The Small Buzz. Op het strand bij paal 28 begint om 19.30 uur een strandloop. Inschrijven vanaf 19.00 uur. Om 20.00 uur begint een bijbelstudie in Het Olijfblad, Weverstraat 60 in Den Burg. In café Sam Sam in De Koog wordt een hollandse avond gehouden met Peter Beense. Toegang €10,-. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlandse gesproken animatie film Beesten bij de Buren (aanvang 11.30 en 13.30 uur). Zoop in India (11.45, 14.00 en 16.15 uur). Pirates of the Caribbean 2: Dead Man's Chest (15.30, 18.30 en 21.30 uur), de onder titelde versie van Over The Hedge (19.15 uur) en The Da Vinci Code (21.15 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvang 14.00 en 16.15 uur). Donderdag 20 juli: Op het strand bij paal 20 (nabij De Koog) beginne om 20.00 uur demon straties met het wippertoestel van de KNRM. In kamphuis Elba op Zuid-Haffel nabij Den Burg worden verschillende work shops Afrikaanse percussie en dan sen gehouden. Informatie via tel. 06- 12101386. Cinema Texel in Den Burg vertoont de Nederlandse gesproken animatiefilm Beesten bij de Buren (aanvang 11.45 en 16.15 uur), de première van K3 en het IJsprinsesje (13.45 uur), Zoop in India (14.00 en 18.45 uur), Pirates of the Caribbean 2; Dead Man's Ches; (15.30, 18.30 en 21.30 uur) en The Da Vinci Code (21.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvang 12.00 en 14.15 uur) en de ondertitelde versie van Over The Hedge (1630 uur). Vrijdag 21 juli: Bij de kantine van ZDH aan de Witte- weg nabij Den Hoorn begint om 19.00 uur een crossloop. In Oosterend begint om 19.30 uur eer ringsteekwedstrijd, meetellend voor het Texels kampioenschap. Inspannen op de Slotskolk. In kamphuis Elba op Zuid-Haffel nabij Den Burg worden verschillende work shops Afrikaanse percussie en dan sen gehouden. Informatie via tel. 06- 12101386. Cinema Texel in Den Burg vertoont K3 en het IJsprinsesje (aanvang 12 00 en 13.45 uur), de Nederlandse gespro ken animatiefilm Beesten bij de Buren (aanvang 11.45 en 16.15 uur), Zoop in India (14.00 en 18.45 uur), Pirates ol the Caribbean 2; Dead Man's Chest (15.30, 18.30 en 21.30 uur) en The Da Vinci Code (21.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvang 12.00 en 14.15 uur) en de ondertitelde versie van Over the Hedge uur). TESO zet komend weekeinde gere geld twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Dal gebeurt vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uui moeten automobilisten rekening hou den met wachttijden. Die kunnen vri- dag op Texel tussen 9.00 en 15.00uo- en in Den Helder tussen 9.00 en 16.00 uur oplopen tot een uur. Zaterdag moet in Den Helder tussen 8.( 14.00 uur en op Texel tussen 10. 12.00 uur mogelijk een half uur den gewacht. Zondag worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen va tel. 369600 of website www.teso.nl TEXELSE^COURANT Hoogwater te Oudeschild Di. 18 01.57 en 14.44 u. Wo. 19 02.40 en 15.40 u. Do. 20 03.30 en 16.50 u. Vr. 21 04.25 en 17.55 u. Za. 22 06.27 en 19.15 u. Zo. 23 07.56 en 20.36 u. Ma. 24 08.50 en 21.24 u. Di. 25 09.45 en 22.20 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt zondag 23 juli op om 05.44 en gaat onder om 21.50 uur; dinsdag 25 juli nieuwe maan; woensdag 26 juli spnngtij. Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Buig Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €35,05 33,45 iauioma«it Per jaar €68,30 €66,15 (automaat Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode, -j Daphne In het artikeltje over het kinderthe ater van de Vantasjes is vrijdag een vergissing geslopen. Als één van de jonge debutanten werd Nenna van der Ster genoemd. Bedoeld was echter haar dochter, Daphne van der Ster. Expositie in Oosterend In de schuur op Achtertune 28 in Oosterend zijn vanaf deze week tekeningen, schilderijen en beeldjes te zien van Minke Dorst, Sem Eel- man, Jermy Kingma en Esmee van Loon, allen leerlingen van Klarina Combé. De expositie is geopend van 13.00 tot 18.00 uur. Visserskoor Op de haven van Oudeschild begint zaterdag om 19.30 uur een optreden van het Oudeschilder Visserskoor. Tegenover café De Kombuis worden verschillende zeemansliederen en shanty's ten gehore gebracht. De toegang is gratis. Vorig jaar ging het optreden niet door in verband met slecht weer. Als de weersomstan digheden het zaterdag noodzaken, vindt het optreden plaats in de net- tenschuur van de coöperatie. Angsttandarts bij Radio Texel In het programma Even W! ten met... spreekt Wijkie van E Berg donderdag met Erik Vermat angsttandarts in het Medisch Cen trum Alkmaar. Angst voor de taN- arts kan grote problemen met a» meebrengen, maar kan ook worde overwonnen. Het programmawed uitgezonden van 19.00 tot 20.00^ via FM 106.1 en 98.5 via de katé Collectief exposeert In Tusse de Banke op de Groei* plaats is van vrijdag tot en ré woensdag een expositie te zien v? het Schilderscollectief Ooster^ Deze groep amateurschilders *-1 elke woensdagmiddag bij elkas" dorpshuis De Bijenkorf en verschillende technieken en W-' alen. Ook de afgebeelde ondefré pen zijn zeer divers. De groep geleid door Majo Homburg ui Helder, die ook werk van eigen la* exposeert. Zij koos als thema a haar figuratieve olieverfschil# 'Texel en omgeving'. De tentoon^ ling wordt donderdag geopend»® wethouder Merkelbach en isf dag geopend van 10.00 tot 16-t®-1' (zondag van 12.00 tot 16.00 uw De Texelse band Thirsty Work maakte indruk met goed in het gehoor liggende bluesrock. (Foto March Hainan)

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2