t TEXELSE 2 COURANT Oosterender schilderijen in Tusse de Banke Maarten Elzinga geeft concert C ïslacigd 'Gebakken lucht' in Klif 12 E Agenda teso Geknipte/ VRIJDAG 21 JULI 2006 haar handtekening op het handtekeningendoek. Haarkloverij \\Tat ik zeggen Wethouder Marian Merkelbach In Tusse de Banke op de Groene- plaats zijn 46 schilderijen van het Schilderscollectief Oosterend te zien. De tentoonstelling werd gis teravond door kunstwethouder Marian Merkelbach geopend. De kunstenaars komen elke woens dagavond bij elkaar om onder lei ding van de Helderse kunstenares Majo Homburg te schilderen. 'Ze hebben allemaal zelf kunnen bepalen wat ze wilden schilderen, vertelt Majo Homburg. 'En als ik nu alles bij elkaar zie, dan ben ik toch wel onder de indruk. Sommige men sen zijn nog geen twee jaar bezig. Bij één van de schilderij bijvoor beeld, zie je een perfect perspectief in de bomenrij. Je kunt er zo in weg lopen. De meeste cursisten gaan bij perspectief toch de fout in.' Bezoekers wordt gevraagd om een tekening achter te laten op het handtekeningendoek. 'Een handte- kenmgenboek heeft iedereen al. Zo kan iedereen zijn eigen boodschap achterlaten. Als het doek straks af is komt het in de Bijenkorf te hangen. Daar hebben wij altijd onze cursus.' Enkele namen van schilderijen zijn Tulpen, Woeste zee, Vrouw en Stad in het Rood. Ook worden er kerami sche werken van Mieke Mantje en Anneke Rienks tentoongesteld. Ook Homburg laat enkele van haar schil derijen zien. De tentoonstelling is tot woensdag 26 juli te bezichtigen van 10.00 uur tot 16.00 uur. Op zondag gaat de gemeentelijke expositie ruimte twee uurtjes later open. Workshop stemdans Klarina Combé uit Oosterend geeft in het weekend van 29 en 30 juli gedurende twee dagen een work shop 'dans je stem'. Deelnemers leren luisteren naar en te reageren op hun eigen en andermans stem. Vrije expressie, lichaamswerk en de primitieve stem worden gebruikt als gereedschap voor persoonlijke ontwikkeling. De workshop duurt van 10.00 tot 17.00 uur, deelna me kost €130,- (inclusief lunch). Voor aanmelden en inlichtingen: tel. 06-12765670 en e-mail klarina. combe@texel.com. Deel 1: Vorig jaar zat ik fluitend op de fiets op weg naar de bank. Na tien minu ten wachten bij de servicebalie, was ik aan de beurt en vroeg of ze voor mij een briefje van 200 euro wilden wisselen, omdat je er in de winkels niet mee kan betalen. Het antwoord was: 'Neen, dat kan niet meer.' Ik reageerde meteen: 'Dat kan niet meer? Ik kom hier al vijftig jaar als klant, wat is dat nou voor onzin?' 'U moet dat geld daar beneden storten in een stortingsapparaat en dan bij het geldopnameapparaat weer opnemen.' 'Krijg nou wat', dacht ik. Enfin, om een lang verhaal kort te maken: er is één apparaat waar je geld kan storten en er waren nog twee wachtenden voor mij. Mijn goede zin ebde snel weg. Twintig minuten later had ik mijn geld. Wat een shitzooi. Enige weken later vond ik thuis nog een paar travellercheques in dollars uitgeschreven. Ik 's middags naar de mijn bank waar ik ze indertijd gekocht had. 'Neen mijnheer, die nemen wij niet meer in, dat doen wij niet meer.' 'Pardon, ik heb ze hier toch gekocht, je gaat me toch niet vertellen dat deze cheques waarde loos zijn?' 'Neen mijnheer, maar wij nemen deze niet meer in. De bank hiernaast doet dat nog wel.' Enfin, na een paar diepe zuchten ben ik naar de buren gegaan. 'Neen mijn heer, dat kan nu niet, u kunt alleen 's morgens geld krijgen en 's middags niet meer.' 'In wat voor land leven wij tegenwoordig', dacht ik. Ik zal u verdere details besparen, maar na veel gekissebis zijn de cheques door mijn eigen bank ter incasso gestuurd en een week of vier later kreeg ik zonder enige toelichting een bedrag bijgeschreven op mijn rekening. Hoera. Deel 2: Mijn blinde moeder van over de honderd moet een identificatiekaart hebben. Mocht zij plotseling naar het ziekenhuis moeten, dan kunnen ze haar weigeren omdat zij zich niet kan legitimeren. Dat je al tachtig jaar bij Univé staat ingeschreven, doet niet ter zake. Wij naar het gemeentehuis. Na van te voren allerlei informatie te heb ben ingewonnen, mogen we met de auto tot voor de deur komen. Daar mijn moeder geen fervent trappen loopster meer is, mag zij in de auto blijven zitten. Rustig afwachtend bij de publieksbalie totdat ik aan de beurt ben, moeten er nog enkele vragen worden beantwoord en een fotootje van mijn moeder ingele verd. Hierna gaat er een ambtenaar mee naar de auto om te kijken of de betreffende persoon wel aanwezig is. Dat is gelukkig het geval. 'U moet eerst een paar vragen beantwoor den', zegt zij tegen mijn moeder. 'Hoe heet uw vader van zijn voor naam, wanneer is hij geboren, waar is hij geboren, hoe heet uw moeder van haar voornaam, wanneer is zij geboren, waar is zij geboren?' In een flits denk ik nog: 'Het lijkt wel of mijn moeder Holleeder heet of zo.' 'Heeft u kinderen', gaat zij verder en 'hoe heet uw zoon die hier staat?' Mijn moeder weet van schrik niet alle vragen te beantwoorden, maar haalt kennelijk toch de volgende ronde, want binnen een paar dagen krijgt ze een identificatiekaart. Hoera. Menno Stam, Den Burg. Strandevenement In de aankondiging van het strand evenement dat zondag bij paal 17 wordt gehouden, zijn in de krant van dinsdag de laatste regels weg gevallen. Hier had moeten staan: 'Deelname aan de sportclinics is gratis. Deelnemers dienen minimaal twaalf jaar oud te zijn en te kunnen zwemmen. Ook de deelname aan de strandspelen en het kinderver- maak is gratis.' Foto's in gemaal In het voormalige gemaal bij de molen van Het Noorden zijn foto's te zien van de Oosterender foto graaf Kees Vlaming. De expositie is in ieder geval geopend op 12 en 13 en 19 en 20 augustus van 14.00 Unicorn in Worsteltent In De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen treedt zondag de formatie Unicorn op, een veel zijdige folkband. Unicorn maakt aanstekelijke muziek uit vele windstreken en brengt een gevarieerd programma van zowel traditionele liedjes en dansmelo dieën als meer eigentijdse muziek. Hoewel het accent op Keltische muziek ligt, wordt ook muziek uit andere landen gespeeld. Daarbij staat variatie hoog in het vaandel. Het repertoire van Unicorn omvat Ierse, Schotse en Nederlands/ Vlaamse volksmuziek, Jiddische liedjes en klezmer, bluegrass, maar Oud-Texelaar en trompettist Maarten Elzinga en organist Ton van Eek treden dinsdag 25 juli op in de hervormde kerk van Den Burg. Het betreft een zomeravondconcert, in de serie die wordt georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. tot 17.00 uur, als de fotograag zelf ook zeemans- en zigeunerliederen aanwezig is. De foto's zijn ook te bezichtigen als de molenaars aan wezig zijn. Dat is te zien aan de blauwe wimpel bovenop de molen. Vakantiekaart In de jongerenvakantiekaart van het jeugd- en jongerenwerk is een foutje geslopen. Bij de activiteit om met Rikus Kloosterhuis een plaat op te nemen, is volgens jongerenwerk ster Esther Duinker een verkeerd telefoonnummer vermeld. Het juiste nummer van Kloosterhuis is 06- 12328530. Het jeugd- en jongeren werk heeft woensdag 285 vakantie- kaarten verkocht. Kunstenaar in Ecomare In tegenstelling tot wat afgelopen dinsdag in de krant stond, geeft kunstenaar Teachona Mushonge zaterdag en zondag demonstra ties beeldhouwen in Ecomare (en niet vrijdag en zaterdag). Hij zal uit serpentijn beelden van zeehonden maken. De demonstraties zijn gra tis te bezichtigen voor (betalende) bezoekers van Ecomare. 'Dieren op Reis' in Ecomare De Animatie Compagnie speelt op zaterdag 29 juli van 14.00 tot 14.45 uur in Ecomare de voorstel ling Dieren op reis. Deze theater voorstelling geeft op een vrolijke manier informatie over de kli maatverandering en de gevolgen hiervan voor planten en dieren. Tijdens de voorstelling nemen Rob bie en Max de kinderen mee op hun zoektocht naar nieuwe dieren en planten. De kinderen krijgen een zoekkaart met vijf planten en die ren, die nieuw zijn in Nederland: koninginnepage, wespenspin, bok- kenorchïs, gele hoornpapaver en kolibrievlinder. Met wat geluk kun nen zij deze planten en dieren vin den in de buurt van de camping of in de duinen. De voorstelling is bedoeld voor gezinnen met kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De toegang is gratis voor bezoekers van Ecomare. en popmuziek. De groep komt uit de omgeving van Hoorn en bestaat uit Esther Boer-Ladiges (zang, flui ten, bodhran), Karin Bakker (viool, altviool, zang), John Kuiper (gitaar, banjo, zang) en Martien Tijburg (accordeon). Het concert begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Als het weer het toelaat, vindt het con cert buiten plaats. Elzinga, die zijn jeugd in De Waal doorbracht, kreeg op achtjarige leeftijd zijn eerste trompetlessen. Tijdens zijn laatste jaar van het VWO in Den Burg begon hij een opleiding aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Daar behaalde hij zijn bachelors- (1998) en masters- diploma (2000) bij Huug Steketee. Inmiddels remplaceert hij al jaren bij beroepsorkesten en werkte hij mee aan radio-, televisie- en CD- opnames. Sinds vier jaar is hij lid en sinds twee jaar solo-trompettist van het Randstedelijk Begeleidings Orgelraad, Orkest. Met Ton van Eek geeft hij concerten in binnen- en buitenland. Van Eek is een zeer ervaren orga nist en een groot kenner van het instrument. Nadat hij in 1966 zijn gymnasium-diploma had behaald, studeerde hij orgel aan het Swee- linck Conservatorium in Amsterdam bij Bernard Bartelink, onder wiens leiding hij het diploma Uitvoerend Musicus met aantekening voor improvisatie behaalde. Daarna stu deerde hij bij Marie-Claire Alain in Parijs. In 1969 werd hij organist van de Sint Jacobuskerk in Den Haag en sinds 1999 is hij titulair-organist van de Sint Bavo in Haarlem. Hij was prijswinnaar op internationale concoursen in Chartres, Haarlem en Rennes en won in 1982 het César Franckconcours in Haarlem, nadat hij er al tweemaal eerder een derde prijs in de wacht had gesleept. Sinds 1967 geeft Van Eek gere geld concerten en verzorgt hij radio opnamen in vrijwel alle Europese landen en Zuid-Amerika. Ook wordt hij uitgenodigd als jurylid, voor het geven van cursussen en lezingen en als gastdocent aan conservatoria en universiteiten. Hij componeerde een Concerto voor orgel en strijkorkest en ander werk voor koor en orgel. Zijn koorwerk De Profundis werd in 1995 bekroond met de Alphons Diepenbrock Compositiew.edstrijd. Sinds 1979 is hij als adviseur werk zaam bij de Katholieke Klokken- en waar hij de bouw en Nieuwe expositie in Het Posthuys In Galerie 14-16 Posthuys Texel aan de Brink in De Koog vindt zondag restauratie van (historische) orgels om 15.00 uur de opening plaats van begeleidt. Zijn talrijke publicaties een nieuwe expositie. Te zien zijn bevatten vele orgelmonografieën en werken van Marina van der Kooi, artikelen in internationale vaktijd- Hans Landsaat, Harm van Ee en schriften over orgelbouw, orgelhis- Marian Bijlenga. De tentoonstelling torie, uitvoeringspraktijk en orgel- wordt geopend door kunsthistoricus componisten. Van Eek en Elzinga spelen werken van Bach, Krebs, Tag, Casanoves, Purcell, Mozart en Telemann. Het optreden begint om 20.15 uur. De toegang is vrij, maar na afloop wordt gecollecteerd voor een bijdrage in de kosten. Sya van 't Vlie. Het werk van Marina van der Kooi is te zien tot en met 6 augustus, het andere werk wordt in de weken daarna vervangen. De galerie is geopend van woensdag tot en met zondag van 13.00 tot 19.00 uur en op afspraak. 'Goede Viskar' bij Ecomare Bij Ecomare staat tot eind augustus de Goede Viskar. Met de kar, die de vorm heeft van een viskraam- pje, wordt uitgelegd wat duurzame visserij is. Uitleg staat op vlag getjes. Bovendien kunnen bezoe kers de Vtswijzer meenemen, waarin staat welke vissoorten duurzaam zijn gevangen of gekweekt. Ook is aan het Clusius College in Alk zijn recepten verkrijgbaar. Doel is maar geslaagd voor de opleiding bezoekers te laten weten welke vis- Paardenhouderij Management. Ze soorten men beter niet kan kopen gaat verder met de opleiding Com- en welke prima te eten zijn, omdat municatie aan de Hogeschool Inhol- Leonie van Schaik (21) uit De Waal Herman van Pouderoyen. Gebakken Lucht is de naam van het programma van Herman Pouderoyen, die vrijdag 28 juli optreedt in theater Klif 12. Hij wordt bijgestaan door Ronald de Jong (op contrabas) en HenkJan van Minnen (accordeon). Liever dan zich te wijden aan stu die en carrière maakte Pouderoyen als puber de Nederlandse podia onveilig met obscure punkbandjes. Daarna verdiende hij jarenlang de kost als beroepsmuzikant in uit eenlopende bands, om ten slotte volledig uitgekeken te raken op het popcircuitDe oplossing lag voor de hand: zijn eigen repertoire schrij ven. Niet gehinderd door bescheiden heid sleurt Pouderoyen zijn gehoor tegenwoordig op absurdistische maar ook ontroerende wijze mee in er nog voldoende van rondzwem men. Nieuwe cursussen bij Context Inez Pluijlaar van Context in Den Burg begint in september met een nieuwe reeks cursussen op het vlak van persoonlijke ontwikkeling. Op lucht. In zijn nieuwe programma 5 september begint een communi- land in Amsterdam. zijn belevingswereld van gebakken worden moeizaam verkregen ver worvenheden tegen het licht gehou den. Dat geldt ook voor het oppor tunisme van de moderne mens, de macht van de media, de hand die bij voorkeur in andermans siliconen- boezem wordt gestoken en vooral hoe dit alles zich tegen ons keert. Pouderoyen stelt de vraag: gaan we ernstig bij onszelf te rade, voordat we het volgende taboe doorbreken, of troosten we ons liever met de gedachte dat het altijd erger kan? Zijn optreden in het Hoornder thea ter begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €12.-. Een diner vooraf is mogelijk, reserveren in dat geval gewenst (tel. 319633). Meer infor matie staat op de website www. hermanpouderoyen.nl. catietraining waarin de deelnemers leren zich beter uit te drukken en de motivatie van zichzelf en anderen te begrijpen. Voor echtparen die aan hun relatie willen werken begint op 7 september de training 'liefde is een leerschool'. In november volgen een training 'omgaan met lastige klanten' en 'rots en water'. Deel nemers aan deze laatste cursus leren hun mogelijkheden, kracht en inzicht vergroten. Later in het seizoen worden fami lie- en organisatieopstellingsdagen gehouden om problemen inzichtelijk te maken en op te lossen en daar naast wordt de training 'succes heb je zelf in de hand' gegeven. Voor meer informatie en aanmeldingen: Context, tel. 312832 en e-mailadres Martijn van den Berg (19) is aan het Berechja College op Urk geslaagd voor de opleiding SW 5 (stuurman werktuigkunde). Hij is machinist op de TX45 van Cor Daalder. Bart Lemstra uit Den Burg slaagde aan het ROC in Den Helder voor het diploma autotechnicus. Hij is werk zaam bij automobielbedrijf Nagy in De Koog. Veel méér activiteiten staan in de (gratis) Vakantiekrant, die iedere vrijdag wordt verspreid, en op de website www.texelsecourant.nl. Vrijdag 21 juli: Bij de kantine van ZDH aan de Witte- weg nabij Den Hoorn begint om 19.30 uur een crossloop. In Oosterend begint om 19.30 uur een ringsteekwedstrijd, meetellend voor het Texels kampioenschap. Inspan nen op de Slotskolk. In kamphuis Elba op Zuid-Haffel nabij Den Burg worden verschillende workshops Afrikaanse percussie en dansen gehouden. Informatie via tel. 06-12101386. Cinema Texel in Den Burg vertoont K3 en het IJsprinsesje (aanvang 12.00 en 13.45 uur), de Nederlandse gespro ken animatiefilm Beesten bij de Buren (aanvang 11.45 en 16.15 uur), Zoop in India (14.00 en 18.45 uur), Pirates of the Caribbean 2; Dead Man's Chest (15.30, 18.30 en 21.30 uur) en The Da Vinci Code (21.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvang 12.00 en 14.15 uur) en de ondertitelde versie van Over the Hedge (16.30 uur). Zaterdag 22 juli: Klarina Combé uit Oosterend geeft van 10.00 tot 15.00 uur een work shop stemwerk. Deelname kost €50,-, inclusief lunch. Opgeven via tel. 06- 12765670. Op het strand bij paal 9 begint om 17.00 uur een strandfestival met Afri kaanse percussie en dansen en optre dens en demonstraties didgeridoo. De toegang is gratis. Het Oudeschilder Visserskoor verzorgt een optreden op de haven. Aanvang 19.30 uur. Toegang gratis. In Question Plaza in Den Burg begint om 22.00 uur een 70/80-party met DJ Paul en Pieter. De toegang is gratis. De Texelse popgroep Poundcake treedt op in café De Kuip in De Koog. Cinema Texel in Den Burg vertoont K3 en het IJsprinsesje (aanvang 12.00 en 13.45 uur), de Nederlandse gesproken animatiefilm Beesten bij de Buren (11.45 en 16.15 uur), Zoop in India (14.00 en 18.45 uur). Pirates of the Caribbean 2; Dead Man's Chest (15.30, 18.30 en 21.30 uur) en The Da Vinci Code (21.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Knm vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvang 12.00 en 14.15 uur), de ondertitelde versie van Over the Hedge (16.30 uur), de Duits gesproken versie van Over the Hedge (19.00 uur) en Poseidon (21.15 uur). Zondag 23 juli: Op het parkeerterrein van zwempara dijs Calluna aan de Schumakersweg nabij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt gehou den. Op het strand bij paal 21 begint om 10.30 uur een strandloop. Veel winkels in Den Burg zijn van 11.00 tot 15.00 uur geopend. Hoogwater te Oudeschild Vr. 21 04.25 en 17.55 u. Za. 22 06.27 en 19.15 u. Zo. 23 07.56 en 20.36 u. Ma. 24 08.50 en 21.24 u. Di. 25 09.45 en 22.20 u. Wo. 26 10.14 en 22.45 u. Do. 27 10.55 en 23.20 u. Vr. 28 11.25 en 23.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt zondag 23 juli op om 05.44 en gaat onder om 21.50 uur; dinsdag 25 juli nieuwe maan; woensdag 26 juli springtij. Op het strand bij paal 17 worden 12.00 tot 17.00 uur demonstrate van verschillende strand-, wind- er, watersporten gegeven. Ook zijn er demonstraties vechtsporten en een workshop Afrikaans dansen. Met live muziek en activiteiten voor kinderen. Op het circuit aan de Hoofdweg fc' Eierland wordt de eerste autocross van deze zomer gereden. Aanvat 12.00 uur. Mirre Valkenburg verzorgt samen mei twee Argentijnse muzikanten, een gitarist en een percussionist, vanal 12.00 uur een optreden bij paal 17. In De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 w een optreden van de Keltische groet Unicom. De toegang is gratis, bj mooi weer vindt het optreden buiten In eetcafé Vincent aan de Grensvreg in de Dennen begint om 15.00 uure» optreden van Big Band Texel. Cinema Texel in Den Burg vertoont Kj en het IJsprinsesje (aanvang 12.00? 13.45 uur), de Nederlandse gespre ken animatiefilm Beesten bij de Buren (aanvang 11.45 en 16.15 uur), Zoopn India (14.00 en 18.45 uur), Pirates ol the Caribbean 2; Dead Man's Chest (15.30, 18.30 en 21.30 uur) en The De Vinci Code (21.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakante park De Krim vertoont de Nederlands gesproken versie van Cars (aanvan: 12.00 en 14.15 uur) en de ondertitelde versie van Over the Hedge (16,30 uur). Maandag 24 juli: Cinema Texel in Den Burg verloor: K3 en het IJsprinsesje (aanvanc 12.00 en 13.45 uur), de Nederlandse gesproken animatiefilm Beesten bj de Buren (11.45 en 16.15 uur). Zoop in India (14.00 en 18.45 uur), Pirates of the Caribbean 2; Dead Man's Chest (15.30, 18.30 en 21.30 uur) en eer sneak preview (21.45 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakante park De Krim vertoont de Nederiancs gesproken versie van Cars (aanvan: 12.00 en 14.15 uur) en de ondertitetos versie van Over the Hedge (16.30 uur). Dinsdag 25 juli: In de Dorpsstraat in De Koog word van 12.00 tot 19.00 uur braden; gehouden. fep chc Op vakantiecentrum De Krim ben" om 19.30 uur een ringsteekwedstnid :o c meetellend voor het Texels kampioei- J2n schap. j schc pëk In de hervormde kerk van Den Bir: begint om 20.15 uur een concert vr Maarten Elzinga (trompet) en Ton vr Eek (orgel). De toegang is gratis, ra afloop wordt een inzameling geto.- den ter bestrijding van de kosten. Cinema Texel in Den Burg vertoon K3 en het IJsprinsesje (aanvat 12.00 en 13.45 uur), de Nederlandse gesproken animatiefilm Beesten b; de Buren (11.45 en 16.15 uur), Zoop in India (14.00 en 18.45 uur). Pita's of the Caribbean 2; Dead Man's Ches (15.30, 18.30 en 21.30 uur) en The 0. Vinci Code (21.00 uur). Bioscoop De Kiekendief op vakantie park De Krim vertoont de Nederland gesproken versie van Cars (aanvatg 12.00 en 14.15 uur), de ondertiteld! II versie van Over the Hedge (16.30 urn de Duits gesproken versie van 0» the Hedge (19.00 uur) en PoseKkr (21.15 uur). TESO zet de komend dagen gereged twee boten in en verzorgt dan half uur een afvaart, zowel vanuit D? Helder als vanaf Texel. Dat gebe.' zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur* zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Toe moeten automobilisten rekening ha- den met wachttijden. Zaterdag mc« in Den Helder tussen 8.00 en 14.03 uur en op Texel tussen 10.00 12.00 uur mogelijk een half uur* den gewacht. Zondag worden ge*! en verlaten bij De lokale jongeren hangen wat lusteloos rond op het dorpsplein en verstoppen hun blik jes bier voor oom agent, die node loos de horecastraat komt inspecte ren op onrust Op onze vraag "Wat valt hier zoal te doen?", klinkt het antwoord: "Niks. Alleen in de zomer of in het weekend valt hier wat te doen. Nu is er niemand". In Den Burg heerst dezelfde, troostelo ze sfeer. En het is nog maar elf uur Circus Althoff in De Koog Op de Nikadel in De Koog is va 3 augustus twee weken lang Cra* Althoff te zien. Ook vorig jaar waf dit circus op het eiland te gast Tc? werd veel indruk gemaakt met J gedresseerde koeien van Albert: Althoff. Verder zijn te zien jongis acts, een Bulgaarse clownsgittr acrobaten, paarden en een steré man. Texel voor kinderhaters In het laatste nummer van het Straatjournaal, het dak- en thuislo- zenblad voor Kennemerland, West- Friesland en Haarlemmermeer, staat een artikel over Texel voor dertigers zonder kinderen. De schrijfster van het stuk beschrijft wat er op Texel te doen is voor kinderhaters. Ze adviseert mensen niet de boot van 9.30 uur te nemen, omdat het dan 'krioelt van de kinderen In Havenhotel, waar zij logeert, en ze van de schippers diedaarW borrel drinken. 'Texelaars zijn Amsterdamser en wat ruiger (dan andere waddenbewoners, red! zijn gewone, normale mensen ,zv een van die schippers. Toch s schrijfster niet erg te spreken Texel in het voorseizoen, getuig?'- fragment over De Koog.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 2