'De agrarische wereld leefde hier heel erg' 94 'Wij kunnen nergens naartoe in de zomer' Franse taferelen op Waddendijk F amilieberichten 50 />s\ TEXELSE 3 CQimNT Klacht Koger hondenbezitters: Strijbosschool na ruim veertig jaar dicht Gewond na wadlopen 50 jaar Prinses Beatrix Fonds i VRIJDAG 21 JULI 2006 loco-burgemeester Nico Kikkert in het kringgesprek bij het afscheid van de Jan P. Strijbosschool. (Foto Sletie Vermeulen) Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan de Jan P. Strij bosschool in Eierland. Leerlingen, en leerkrachten namen afscheid door met z'n allen een gezellige avond in Klif 12 in Den Hoorn te hebben. Het schoolbe stuur, het college van b&w, kwam ook nog langs in de klas. De school had te weinig leerlingen om door te mogen gaan. Dinsdagmiddag kwam het school bestuur van de Strijbosschool, het college van b&w, langs om afscheid 'ie nemen van de school. Wethou ders Marian Merkelbach, Peter en loco-burgemeester Nico Kikkert namen plaats in een kring- cesprek om samen met de kinderen te praten over het einde van hun schooltje. 'Voor ons is het ook een beetje een afscheid, dus we wilden oe school graag nog een keer zien lp de laatste dag', vertelde Kikkert ioer- an de klas. 'Het schoolbusje en de schoolspullen hebben een nieuwe pek gekregen, wij gaan bekijken *ater met het gebouw gaat gebeu- In 2001 werd de hele school rog opgeknapt. Uit het rondje langs alle leerlingen bleek dat de meeste kinderen straks raar De Cocksdorp op school gaan. fer leerlingen gaan naar de OSG. to leraren en de conciërge hebben nieuw werk gevonden. De school spullen van de Strijbosschool wor den verdeeld onder andere Texelse basisscholen. Speciale aandacht werd er geschonken aan Sieme Dijkshoorn, de chauffeur van de schoolbus. Na vele jaren trouw de kinderen van en naar school te hebben gebracht moet ook hij stoppen. Met cadeau tjes namen de kinderen afscheid. Volgens schooldirecteur Kor Post humus is Dijkshoorn uniek. 'Waar vind je nog iemand die dit elke dag voor niets doet. Hij was er altijd bij, ook bij uitstapjes naar Ecomare en de bibliotheek. Misschien is hij één keertje ziek geweest. Hij hoorde bij de school en dit was zijn roeping geworden.' De schoolbus van de Strijbosschool was door de stichting Eigen Ver voer Eierland gekocht en werd door ouders en sponsoring gefinancierd. De stichting werd opgericht toen de gemeente niet meer verantwoorde lijk was voor het school vervoer van kinderen. 'We besloten toen om met een busje de school van nieuwe kin deren te blijven voorzien', vertelde voorzitter Arnold Langeveld. Al snel kwamen we bij Sieme terecht, die dit graag wilde doen. Mensen als jij, Sieme, zijn met een vergrootglas niet te vinden.' De bus, die vier jaar oud was, is verkocht aan vakantiepark De Krim. Onder het toeziend oog van de leerlingen, leraren en het college overhandigde Dijkshoorn de sleutel van het busje aan Krim-directeur Iwan Groothuis. De Krim gaat het busje zelf gebruiken, maar ook de jeugd van SVC en het damesteam van Tevoko mogen er gebruik van maken. Groothuis: 'We willen het busje voor goede zaken gebruiken, dus in de geest van Eierland. En als Sieme Dijkshoorn het leuk vind, kunnen we hem nog eens vragen als chauffeur.' Het geld dat er van de schoolbus overblijft, wil Lange veld besteden aan iets leuks voor Eierland. 'Maar we weten nog niet wat, we hebben nog tijd genoeg om dat te bedenken.' 's Avond was er het afscheid voor alle leerlingen, ouders, leerkrach ten en oud-leerkrachten tijdens een gezellige avond in Klif 12. 'Het afscheid is natuurlijk een beetje ver drietig. Maar door De Vantasjes, de cadeautjes en alle mensen die bij de school hoorden, was het een kleine, intieme en leuke avond', vertelde directeur Posthumus. Het is volgens Posthumus jammer dat de Strijbosschool dicht gaat: 'Deze school is een bijzondere school omdat hij kleinschalig is. Hij staat midden in de landerijen en er zaten vooral boerenkinderen op. Nu is dit type school op Texel verdwe nen. De agrarische wereld leefde hier heel erg. Kinderen kwamen altijd met verhalen over de boerde rij. Dat ga ik heel erg missen.' 'We zijn de helft van het jaar veroordeeld om een stadse hon denbezitter te zijn. We kunnen nergens meer naartoe, behalve met een riempje.' Kees Verspuij uit De Koog is niet blij met de aanlijnplicht die is ingesteld met het bos tussen De Koog en de duinen. Samen met een groep andere hondenbezitters wil hij dat de gemeente de maatregel, die zij dit voorjaar heeft ingesteld, terugdraait. Van 1 maart tot 1 september moe ten honden aangelijnd lopen in het bos ten westen van De Koog. Hon denbezitters waren verbaasd over het besluit. 'Ik snap dat je op som mige stukken van het eiland je hond aangelijnd moet houden, Maar nu kunnen we de hele zomer nergens naartoe', meent Verspuij. 'Deze maatregel is niet goed voor het welbevinden van hond en baasje. Honden moeten toch lekker kun nen rondrennen, terwijl de baasjes nieuwtjes uitwisselen?' Samen met ander hondenbezitters heeft hij een brief geschreven aan de dorpscommissie van De Koog. Hij wil dat zij het probleem bij de gemeente aankaarten om te pro beren het besluit terug te draaien. 'Ik heb geen enkele echte reden gehoord waarom de honden niet meer los mogen lopen. Er werd mij alleen gezegd dat er nu duidelijk heid is.' Verspuij heeft 85 honden bezitters in De Koog gevraagd hun handtekening te zetten onder een petitie die de gemeente op ande re gedachten moet brengen. 'De Texelse economie lijdt schade door deze maatregel. Mensen met hon den zullen Texel gaan mijden omdat ze hier nergens met het beest naar toe kunnen.' Volgens de gemeente Texel is de maatregel ingesteld toen de Ploe- gelanden in de Dennen werd aan gewezen als gebied waar een aan lijnplicht geldt. 'Het college van b&w heeft toen de aanlijnregeling ook voor andere gebieden ingesteld', aldus Frans Hopman, voorlichter van de gemeente. 'En aangezien het gebied ten westen van de Ruy- slaan tot het nationaal park Duinen van Texel behoort, geldt daar ook een aanlijnplicht. Er broeden daar in het voorjaar en de zomer veel vogels, dat is de belangrijkste reden om honden daar aan de lijn te hou den.' Door het nationaal, park is een groot gedeelte van de westkant van het eiland het hele jaar verboden voor loslopende honden, net als andere natuurgebieden. Tussen paal 12 en paal 21 en op de Hors geldt deze regel enkel tussen 1 maart en 1 sep tember. Veel hondenbezitters die hun hond op het Turfveld uitlaten moeten daarom in de zomer op zoek naar een nieuwe uitlaatplaats. Honden kunnen nog wel vrij rond lopen in een gebied ten noorden van de Krim en in de Dennen ten oosten van de Randweg en de Nat- tevlakweg, met uitzondering van de Ploegelanden. De conceptplannen van de gemeen te hebben ter inzage gelegen voor het besluit werd genomen, maar dat was de hondenbezitters uit De Koog ontgaan. Verspuij: 'We heb ben met z'n allen zitten snurken. Maar ik zou niet weten waarom het niet teruggedraaid zou kunnen wor den. Ik heb er alle vertrouwen in dat het ons gaat lukken.' Volgens Frans Hopman valt nog niet te zeggen of er voor de stukjes bos bij De Koog een uitzondering te maken valt. HELP EEN PAPOEA NAAR SCHOOL! Stichting Nieuw-Guinea Pelikaanweg 75 1796 NP De Koog Rabobank 36.25.91.040 Postbank 109 410 Een 16-jarig meisje uit Duitsland is dinsdagavond gewond geraakt op de Schorren, nadat ze haar voet aan een scherpe schelp had opengehaald. Dat gebeurde toen het meisje, dat met klasgenootjes op het charterschip De Vliegende Draeck verbleef, aan het wadlopen was. Reddingboot Francine Kroesen rukte uit om eerste hulp te verlenen en de scholiere voor verdere medische behandeling naar het eiland te bren gen. Ze verbleef na het ongeluk aan boord van De Vliegende Draeck die ongeveer honderdvijftig meter buiten de vaargeul op de rand van de Schor ren was drooggevallen. Nadat de diepe snijwond, die door de schipper al was schoongemaakt, waterdicht was ingepakt, werd het meisje met behulp van een loop plank naar de Francine Kroesen ver voerd. De reddingboot lag op een afstand van zo'n honderd meter en kon niet verder dichterbij komen. De loopplank werd gedragen door zes medescholieren van het meisje. In de haven van Oudeschild werd de Duitse samen met een lerares opge vangen door de wippertruck van de KNRM uit De Koog die hen naar een huisarts bracht om de wond te laten hechten. Even na middernacht werden het meisje en haar lerares door de Fran cine Kroesen teruggebracht naar De Vliegende Draeck. De redders uit De Koog kregen tijdens de hulpverle ning assistentie van de reddingboot Coen Oberman uit Callantsoog die die avond met een oefening op de Waddenzee bezig was. De Coen Oberman bleef in de buurt voor het geval er ambulancepersoneel naar de charter vervoerd zou moeten worden, maar dat bleek achteraf met nodig. Voorbijvarende zeilschepen, kab belend water en krijsende meeu wen. Het is het idyllische decor voor de nieuwste jeu de boules baan van Texel. Passanten in de jachthaven van Oudeschild kunnen nu op de waddendijk het Franse ballenspel spelen. Dat wordt dus oppassen dat je het kleine balletje niet té ver op de dijk gooit. De baan ligt op de dijk achter res taurant De Compagnie en nabij het speelschip. Ook is er een volleybal- veld aangelegd. De Stichting Wad denhaven Texel wil met de aanleg van de baan en het veld de recrea tiemogelijkheden op en aan de haven uit te breiden. 'We hopen de kwaliteit van de haven te verbeteren', aldus voorzitter Jook Nauta. Nog geen twee weken geleden besloot de Waddenhaven om een jeu de boulesbaan aan te leggen. 'Pas heel kort voor het hoogseizoen kwamen wij het idee ergens tegen En omdat wij alleen instemming van het waterschap nodig hadden, was het heel snel geregeld. We betalen het uit eigen middelen, dus we hoefden bij niemand voor geld aan te kloppen.' Firma Tatenhove uit Oudeschild heeft de baan verder aangelegd. Inmiddels is er al op de baan gespeeld. Nauta: 'Hij is vrij toegankelijk voor iedereen. Passanten, Oudeschilders, maar ook andere Texelaars. Er zijn niet zo veel jeu de boulesbanen op het eiland, dus iedereen is welkom.' Havenmeesters Pieter bezig met de jeu de boulesbaan Gesterkt door het H. Sacrament der zieken. Het zijn de kleine dingen die ik achterlaat voor mijn beminden, grote dingen zijn voor iedereen. Tagore. Na een lang, goed en werkzaam leven, met luis terend oor hier op aarde, waarvoor zij God dank baar was, is onverwachts van ons weggenomen mijn lieve vrouw en onze moeder en oma Geertruida Stoop-Blom Geertje echtgenote van Johannes Petrus Stoop 15-6-1926 t 18-7-2006 Jan P. Stoop Trudy en Rob Anja en Sander Ronald Afra en Peter Coen, Casper Johan en Alie Peter, Johan Els en Piet Rick tMaaik, Iris, Jack Nico en Mona Lisë en Martin Renë en Ina Janni Gerda en Jelle Wim en Esther Ria en achterkleinkinderen. Texel, 18 juli 2006. ^sterstraat 12, 1795 AJ De Cocksdorp. Moeder Is overgebracht naar „Uitvaartcentrum texel",Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegen heid tot condoleren vrijdag 21 juli van 19.30 tot xö.30 uur in het uitvaartcentrum en na de be- 9®enis in het „Eierlandsche Huis", Klimpstraat «te De Cocksdorp. De uitvaartmis zal worden jouden zaterdag 22 juli om 10.30 uur in de kerk van De Cocksdorp, aansluitend zul- fchü"' moecler naar haar laatste rustplaats op begraafplaats aan de Molenlaan begeleiden. Willen zij die geen circulaire hebben ontvangen, ze advertentie als zodanig beschouwen. IN MEMORIAM Lieve Mariëlle Achter onze lach schuilen tranen, bijna niemand die het ziet. Achter onze stem schuilen tranen zo'n intens stil verdriet. Achter alles wat we doen of proberen schuilen tranen elk moment, elke dag telkens weer... Lieverd, elke dag missen we je meer en meer... Dikke kuzz Pap - Mam Lisette, Melanie en Cynthia IN MEMORIAM Lieve Mariëlle Altijd denken wij aan je. De pijn van het jou te moeten missen is onbeschrijfelijk. In onze harten blijf je altijd bij ons. We houden heel veel van je. Heel veel liefs je zusjes Lisette, Melanie en Cynthia Wij danken u voor uw belangstelling in de vorm van uw aanwezigheid en de vele kaarten die wij mochten ontvangen na het overlijden van onze lieve mem FROUKJE BERKENBOSCH-BIJLSMA kinderen Berkenbosch Juli 2006, Oosterend-Texel Dit kleine meisje Naomi Petronella is op 17 juli 2006 geboren. De trotse ouders zijn: Wim Blonk en Mirella Blonk- Gouwens Spaarndamseweg 320R 2021 KC Haarlem Dolblij en gelukkig zijn wij met de geboorte von onze zoon Hij is geboren op 18 juli 2006 om 18.04 uur. Samantho Ronckers Commandeurssingel 20. 1792 AT Oudeschild Tel. 0222 321815 Tussen 12.00 en 15.00 uur lig ik met mama te slapen en na 21.00 uur begint ook mijn papa wel te gapen Vandaag is hij toch cV* jaar! www. beeldbanktexel. nl rJexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,10 tot en met 3 regels Per regel meer: €1,70 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Betaalbare kinderkleding van maat 56 t/m 176 bij B-Kids. Hogerstraat 6. Grote sortering witgoed uit voorraad leverbaar door Service Center Texel De Waal - 311 777. Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem. Voordeelland Ou deschild, 322398. Tuinonderhoud: seizoen 2006, recreant en Texe laar, bel 06-25164777 De Rijcke Tuinen. Antiek, boeken, curiosa bij De Bonte Hond. Haven 12. Oudeschild Open 11- 17 uur. ma. gesloten. De 9 golven van Anna van Duin in gal. Melk, Den Hoorn, Herenstr. 25. Stihl kettingzagen Bonne Mechanisatie, tel. 311229. Bij Tomahawk op kleding, schoenen, laarzen 20 t/m 50% korting. Zaterdag zelf aardbeien plukken in de Zelfpluk- tuin. Auto Service Centrum Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 www.voordeelland.nl Bruingoed en witgoed. Grote sortering Plasma en LCD TV bij Service Cen ter Texel - De Waal - 311 777 - De Voordeligste Prijs en de Beste Service! www.voordeelland.nl voor reparatie. AG U-fiets (onderbroeken bij Mantje Lifestyle Sto res. Wolf tuingereedschap Bonne Mechanisatie, tel. 311229. Voor satellietonderdelen en ontvangers - Service Center Texel - 311 777. Haircare Californië Anja Zijm. tel. 06-22917603. Bij Tomahawk op kleding, schoenen, laarzen 20 t/m 50% korting. Houtbouw ,,lt Paradys- ke" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogara ges, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen, loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geimpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511- 474655, fax 0511-475711 Verkoop van gebruikte bromfietsen Bruining, De Koog (0222) 317333 B&M Loodgieters Bert Backer - Marco Zijm. Tel. 315819. Viking gazonmaaiers. Bonne Mechanisatie. Tel. 311229. Bij Tomahawk op kleding, schoenen, laarzen 20 t/m 50% korting. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. w ww. rijschool wester- huis.nl Tel 0223 612328. 70% 1e geslaagden. Bij Tomahawk op kleding, schoenen, laarzen 20 t/m 50% korting. Voor Videocamera's kijk op: Stiehl-Audio-Video.nl. John Deere gazonmaai ers. Bonne mechanisatie, tel. 311229. Grasmaaien. Grote op pervlakten? Bel De Rijcke Tuinen. 06 25164777 www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Oud geld? De KNRM is er blij mee! Bel W. Gnsnigt, tel. 312299. Te huur: bedrijfsruimte (120m2) in Oudeschild. Tel, 06 22288683. Voor Navigatiesystemen kijk op: Stiehl-Audio-Vi- deo.nl. Natuursteen Texel Voer grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel 310163. Mark Pijper. Kasten en tafels op maat gemaakt. Degelijk en mooi Timmerman Piet Laan. tel. 322100. Voor reparatie van al uw audio/video/witgoed - Service Center Texel -311 777. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging. tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Voor al uw schilderwerk binnen en buiten Schil dersbedrijf Eschweiler Tel. 315032. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw: Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Pc defect? TCA repareert snel, vakkundig en tegen een scherpe prijs. Marico weg 37A-.8 Tuinmachines voor elke tuin en elk budget. Bonne Mechanisatie, tel. 311229. Falke (sport)ondergoed voor dames en heren bij Mantje Lifestyle Stores. Bij Tomahawk op kleding, schoenen, laarzen 20 t/m 50% korting. Stihl bosmaaiers Bonne Mechanisatie, tel. 311229. voor ziekten die de spieren verlammen 'Zeg'nsJA' Geef jonge patiënten kans op een eigen leven In Nederland tylen 200400 mensen aan spteroekten Het Prinses Beatrix Fonds1 lutxleumactie mtér wetenschappelijk onderzoek woonvoorzieningen voor |onge paMntjes mogelijk i

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 3