Vakaniiekrant Cjrocn TvjartrJexels in het harL> Kees Dros terug in TESO-bestuur Bundeling extreme sporten op strand 'Private investering verplaatsen haven Openbaar ministerie seponeert zaak tegen ex-directeur Ice Blast Verdwaalde pelikaan flink uit de koers Bouwvakker valt door dak 1foorstel indeling in zones Straf voor veroorzaken ongeval Boete en voorwaardelijk rijverbod taxichauffeur Onderzoek naar mogelijkheden SPORTSHOP TEXEL Vakantiekrant Verschijnt iédere vrijdag t/m 25 augustus! 5 VRIJDAG 28 JULI 2006 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Het openbaar ministerie heeft de tegen Kees Dros gesepo neerd. Volgens persofficier Ryan Uevaart is er onvoldoende bewijs beschuldigingen tegen de president-commissaris van TESO hard te maken. Dros werd beticht poging tot oplichting en vals heid in geschrifte gedurende zijn periode als directeur van de Ice Blast-holding. Hij kreeg van jus- Se een transactievoorstel aan- >n om verdere vervolging jf te kopen. Aanvullende stukken tebben in een later stadium zijn or,schuld aangetoond, zo stelt het cpenbaar ministerie. Zijn func- ie bij TESO, die hij tijdelijk had neergelegd, heeft Dros inmiddels neer ingenomen. Lievaart betreurt de gang van zaken, raar wijst met de beschuldigende vinger naar Dros. Die zou nalatig zijn geweest met het toezenden van voor hem ontlastende stukken. 'De heer Dros heeft twee keer een gesprek gehad met de politie. Daar in heeft hij niets gezegd over even tuele stukken waaruit zijn onschuld zou blijken. Pas in een later stadium, tijdens een gesprek met de officier van justitie, kwamen de ontlastende documenten ter sprake. Wij hebben hem gevraagd deze toe te zenden, maar dat is nooit gebeurd.' Uitein delijk verstreek er volgens Lievaart een deadline en zag het openbaar ministerie op grond van de aanwezi ge stukken voldoende bewijs om de Texelaar in staat van beschuldiging te stellen. Hij zou facturen hebben vervalst, waardoor UIBH verstoken bleef van inkomsten uit de verhuur van machines. Met de aangeboden transactie porten als blokarten, kitesur- kn, kitebuggiën en vliegeren met ■eerdere lijnen worden in de toe- omst mogelijk geconcentreerd p het strand tussen paal 28 en paal 32. Dat blijkt uit een voor- lel in de conceptversie van de isuwe strandnota om het strand zones in te delen. voorstel betekent dat er mogelijk eind komt aan de huidige loca- voor de sporten die in de nog Svastgestelde nota als 'extreem' ■den omschreven. De gemeente i met de zonering zoveel mogelijk ibruikers een plek op het strand ren en duidelijk vaststellen wat aar wel en niet mag. Kitesurfen nu nog toegestaan op het onbe- aakte strand tussen paal 10 en Jen paal 17 en 19. Vliegeren met serdere lijnen en kitebuggiën mag p drie plekken; tussen paal 11 en tussen paal 21 en 22,5 en tus- snpaal 28,5 en de strekdam. Blok- Aankoop grond nog niet rond rgsweek maakten b en w bekend K de aankoop van grond die nodig voor de aanleg van het fietspad cmngsweg-Oosterweg nagenoeg "d is. Gemeld werd dat slechts in eigenaar niet bereid was tot maar dat dat kon worden Pgelost door op dit stuk de weg verleggen waardoor het fietspad en worden aangelegd op grond die gemeentelijk eigendom is. Ver- er meldde b en w dat alle andere ^eigenaren voornemens waren 65 te werken en - op één na - ekkoord waren gegaan met de Ten aanzien van het ene geval otdt er nog onderhandeld. Ver- wordt dat hiervoor op korte een oplossing gevonden zal wden'. kwam het dus ook in de krant, maar die voorstelling van zaken was te gunstig. De meeste eigenaren hebben zich weliswaar construc tief opgesteld en vinden de gebo den prijs redelijk, maar moeten nog beslissen. Veelal na advies te heb ben ingewonnen bij hun boekhou der of andere adviseur. Ze hebben dus voorbehoud gemaakt, zodat er van een definitief akkoord nog geen sprake is. Het probleem dat een van de eigenaren zeker geen genoegen neemt met de door de gemeente geboden prijs moet nog worden opgelost. Recentelijk bleek dat er nog een eigenaar is die meer wil hebben. Dat zijn hinderpalen, omdat de gemeente het gelijkheids beginsel toepast: elke eigenaar knjgt per vierkante meter grond hetzelfde bedrag, tenzij er bijzondere omstan digheden zijn die een uitzondering rechtvaardigen. Of van dat laatste sprake is wordt nu onderzocht. 32-jarige bouwvakker uit Wrwolde raakte dinsdagmiddag ''9 gewond toen de dakplaat t",°P hli stond plotseling brak w> .van een hoogte van onge- V|er meter naar beneden viel. JJttn, werknemer van een aan- fr~ednjf, werd getroffen aan en liep vermoedelijk ook botbreuken op. Het slachtoffer werd met een helikopter overgebracht naar een ziekenhuis in Amsterdam. Het ongeluk gebeurde bij werk zaamheden aan een in aanbouw zijnde veestal aan de Middellandse- weg nabij Oudeschild. kon Dros strafrechtelijke vervolging afkopen. 'Pas onder druk van het transactievoorstel kwamen de juiste stukken ter tafel. Die zijn bestudeerd en aan de hand daarvan is beslo ten de zaak te seponeren', licht de persofficier toe. Het is hoogst ongebruikelijk dat justitie een zaak maanden bedenktijd nodig had om te beslissen of Dros vervolgd zou worden. Die lange periode had vol gens Lievaart te maken met de gecompliceerdheid van de kwes tie. 'De tekenbevoegdheid van Dros binnen Ice Blast vormt een belang rijk element. Door de aanvullende seponeert, nadat er al een boete is opgelegd. 'Maar het komt ook niet vaak voor dat een verdachte voor hem ontlastende informatie niet toe stuurt.' De zaak kreeg een slepend karakter doordat justitie maar liefst negen stukken is daar nu meer duidelijk heid overgekomen.' In een reactie laat Kees Dros weten dat de bewering van de persof ficier 'absoluut onjuist' is. 'Er zijn niet meerdere verzoeken gedaan om stukken en er is nooit gesproken over een deadline. Een harde datum is niet genoemd en het transac tievoorstel kwam voor ons als een volslagen verrassing', aldus Dros. Volgens de president-commissaris is er 27 april een gesprek geweest met het openbaar ministerie. 'Die baseerden zich op de aangiften die er tegen mij zijn gedaan en ik had gevraagd of ik zelf stukken mocht aanleveren. Dat is heel gebruikelijk. Daarin heb ik veel tijd geïnvesteerd, want ik wilde me goed voorberei den. De stukken lagen er al voor een deel, toen het verzoek van het OM binnenkwam om alle stukken in te leveren. Enkele uren daarna kregen we tot onze verbazing de mededeling dat er een transactie voorstel was gedaan', aldus Dros. Hij is opgelucht, maar weigert te aanvaarden dat zijn onschuld nu bewezen zou zijn. 'Dat zou kun- arten is alleen vergund aan Bureau Zandbank. Bedoeling is dat zij straks tussen paal 28 en 32 (de sportieve zone) allemaal ruim baan krijgen. Strand- gangers die op dat gedeelte komen, lopen er volgens de nota voor eigen risico. Alleen op een strook van vijftig meter langs de verharding rondom de vuurtoren mag niet wor den gesport, zodat mensen veilig rond de vuurtoren kunnen lopen. Het strand tussen paal 9,77 en 21,91 en tussen paal 32 en paal 33 wordt onder de recreatieve zone geschaard. Dat betekent dat daar onder meer mag worden gesurfd, gezeild, gevliegerd met één lijn, met een kano gevaren en dat er zes kampen mogen worden gehouden. Watersportscholen en -verenigin gen, aanbieders van de activiteiten, zijn medeverantwoordelijk voor de veiligheid. Lees verder op pagina 6 Vogelaars vergapen zich sinds afgelopen weekend aan een roze pelikaan. De enorme vogel, die onder meer in het zuid-oosten van Europa en de gebieden rond de Zwarte Zee voorkomt, werd zondagochtend voor het eerst op de Horsmeertjes gezien. Volgens Eric Menkveld van Natuur monumenten is het hoogstwaar schijnlijk dezelfde roze pelikaan die zich al het hele voorjaar in noord west-Europa ophoudt, eind mei op het Tjeukemeer in Friesland neer streek en daarna doorvloog naar de Oostzee. Vorige week donderdag werd de vogel op het Alkmaarder- meer gezien en zondagochtend dus plotseling op de Horsmeertjes. 'Het dier is waarschijnlijk verdwaald en lummelt gewoon wat rond. Eigenlijk doet hij niet meer dan overleven', aldus Menkveld, die het niet uitge sloten acht dat de dwaalgast verder doorvliegt en aan het einde van de zomer op zoek gaat naar zijn soort genoten. De roze pelikaan is een zeer opval lend beest, dat wel 1,80 meter groot kan worden, met een spanwijdte van 3,60 meter. Het meest opvallen de aan de pelikaan zijn de lang en brede geelgekleurde snavel en de enorme keelzak, die hij bij het jagen onder water houdt en vult met water en vissen. Als de zak vol is, laat hij het water er aan de zijkant uitlopen en slikt hij zijn prooi door. Pelikanen leven vaak in groepen en jagen ook samen, waarbij ze de vissen naar één kant jagen en vervolgens uit het water scheppen. Het lijkt erop dat de op Texel gesig naleerde pelikaan zich ook alleen aardig redt. Vogelaars hebben de afgelopen dagen geconstateerd dat hij overdag door de Horsmeertjes De politierechter in Alkmaar heeft woensdag een 46-jarige taxichauffeur en centralist uit De Koog veroordeeld tot een boete van €500,- en een voorwaarde lijke rijontzegging van vier maan den. De vrouw had op 27 novem ber vorig jaar een ernstig ongeval veroorzaakt toen ze op de Pont- weg afsloeg en een 63-jarige man op een Spartamet schepte. Het slachtoffer had geluk dat de taxi een artsenechtpaar vervoerde. Zij konden direct eerste hulp verlenen. De man had vier wervels gebroken en een ernstige wond aan zijn hoofd. In het ziekenhuis moest hij verschil lende keren worden geopereerd. De vrouw had direct na het ongeval verklaard de man niet te hebben gezien. Ze was zich naar eigen zeg gen doodgeschrokken toen hij over de motorkap vloog. De politie deelt de mening van de chauffeur dat de laagstaande zon vermoedelijk de oorzaak van het ernstige ongeval is geweest. De Alkmaarse officier van justitie M. Panhorst wil die oorzaak ook wel geloven, maar vond dat de vrouw die niet als excuus mocht opvoeren. 'De zon verblindt, dat weet je en dan moet je extra voor zichtig zijn', aldus de officier. Vol gens haar is de chaufeur 'aanmer kelijk onvoorzichtig en onoplettend' geweest. Aan de andere kant stelde ze duidelijk dat het 'geen roekeloos rijgedrag' was geweest. De officier vond het jammer dat de verdachte zelf niet was versche nen op de zitting in Alkmaar, maar zich liet vertegenwoordigen door de advocaat van de taxicentrale, J. Siekman. Wel wist ze te vertellen dat de vrouw na het ongeval meer dere keren contact had gehad met het slachtoffer en ook een bloeme tje had laten bezorgen. Panhorst vorderde een boete van €500,- en een voorwaardelijke rijont zegging van vier maanden wegens het veroorzaken van een ongeval dat leidde tot zwaar lichamelijk letsel. Advocaat Siekman zei zich goed te kunnen vinden in de boete en voorwaardelijke rijontzegging. Hij had mede gezien zijn pleitnotities op een veel hogere strafeis gere kend. Hij verschilde alleen met de officier van mening of er wel sprake was geweest van zwaar lichamelijk letsel. Politierechter J. Vos deelde de mening van de openbare aanklaag ster dat daar wel degelijk sprake van was. De rechter stelde ook dat de vrouw bekend was met de situ atie ter plaatse en daarom extra oplettend had moeten zijn met de laagstaande zon. Ook de haaien- tanden op de weg voor het fietspad en de ruimte die er was om te stop pen en de Spartamet voorrang te verlenen, maakten dat hij de vrouw conform de eis veroordeelde. Opgepakt voor xtc De politie heeft woensdagavond in een horecabedrijf aan de Dorps straat in De Koog een 18-jarige jongen uit Katwijk aangehouden. De jongen had vijfentwintig xtc-pil- len bij zich. Dat werd ontdekt door medewerkers van het bedrijf. De politie heeft de jongen voor nader onderzoek ingesloten. Een eventuele verplaatsing van de veerhaven in Den Helder wordt financieel nog een stevige kluif. Bij het rijk moet mogelijk een uitzonderingspositie worden ver worven. Er wordt bekeken op welke manier de verplaatsing met private investeringen kan worden geholpen. Dat blijkt uit de Havenvisie die bur gemeester en wethouders van Den Helder deze week hebben gepre senteerd. Het Helders college houdt daarin een stevig pleidooi om de veerhaven naar het noordoosten van het marineterrein te verplaat sen. zodat er een eind komt aan de verkeersproblematiek in de Helderse binnenstad en de haven verder ontwikkeld kan worden. De verplaatsing is echter aan diverse hobbels onderhevig. Meest in het oog springend is op het moment de nieuwe, nog niet vastgestelde, Planologische Kernbeslissing Wad denzee die vooralsnog zeewaartse uitbreidingen verbiedt. Het bekostigen van een nieuwe veerhaven, geraamd op zo'n hon derd miljoen euro, is een volgende uitdaging. Uit de notitie blijkt dat het benodigde investeringspro gramma van Rijkswaterstaat tot en met 2015 inmiddels vol zit. Tot nu toe is dat jaartal telkens als cruciaal beschouwd, omdat dan de bruggen op de veerhavens moeten worden vervangen en het zusterschip van de Dokter Wagemaker in de vaart komt. Er wordt in de notitie reke ning mee gehouden dat er mogelijk een uitzondering op het zogehe ten Meerjarenplan Infrastructuur en nen betekenen dat ik wel schuldig ben geweest en dat is never nooit het geval geweest', benadrukt de president-commissaris. Naar eigen zeggen kreeg Dros de afgelopen tijd veel steun van vrienden en beken den. 'In het bijzonder van de raad van commissarissen van TESO. 'Die hebben de zaak altijd rationeel bekeken.' In een persbericht liet TESO woens dag weten dat 'de raad van com missarissen vaststelt dat er geen enkele twijfel is aan de integriteit van de heer Dros en dat zijn func tioneren binnen TESO op geen enkele wijze ter discussie staat. De raad van commissarissen van TESO zal de heer Dros verzoeken per heden zijn functie als president commissaris van de raad weer in te nemen.'Dros laat weten graag aan dat verzoek te voldoen. Bewakingspost De strandbewakingspost van Wes terslag biedt weer goed uitzicht op de badgasten. Woensdag werd het gebouwtje op het duin gezet. Dat was het gevolg van een rigou reus besluit van burgemeester Gel dorp die alsnog voorbijging aan de bezwaren van SBB. Pagina 3 m Landbouwdag Het extreme weer was nauwelijks van invloed op de 22ste Landbouw dag. die wederom een groot succes was en vele duizenden bezoekers trok. Pagina 6 a Kitesurfers Kitesurfers zijn weinig gelukkig met de gemeentelijke plannen om hun sport op de Noordzee naar een gebied tussen paal 28 en 32 te ver huizen. Pagina 7 De roze pelikaan vist overdag in de Horsmeertjes avonds de aalscholvers m De Geul waadt, op zoek naar voorntjes en andere visjes waarmee hij zich kan voeden. Ook is hij al elders boven het eiland gesignaleerd, woensdag onder meer in de buurt van camping De Bontekoe aan het Gerritslander- dijkje. Aan het einde van de dag zoekt hij De Geul op om te rusten. De roze pelikaan vormt er een merk waardig contrast met de veel klei nere aalscholvers, die er in groten getale voorkomen en zich kennelijk weinig van hem aantrekken. 'Harde aanpak burgemeester' 'Texelse jongeren die voor pro blemen zorgen, kunnen reke nen op een harde aanpak van de politie en zo nodig van de burgemeester.' Dat staat let terlijk in een persbericht van de gemeente over het tweewe kelijks zomeroverleg over de openbare orde in De Koog. Met name het laatste deel wekt de indruk dat het wel eens kan stormen voor Texelse jongeren die zich tijdens het stappen niet aan de spelregels weten te hou den. Volgens een woordvoerder van de gemeente bestaat de aanpak van de burgemeester uit het opleggen van een tijdelijk straatverbod. Dat is dit seizoen nog niet gebeurd, maar er zijn volgens de gemeente wel een paar Texelaars die ernaar sol liciteren. Indien nodig kan het echter ook voorkomen dat bur gemeester Joke Geldorp jon geren uitnodigt voor een 'goed gesprek'. Volgens het zomer overleg valt het tot nu toe mee met problemen in De Koog. 'Er is zo nu en dan lawaaioverlast en er waren enkele vechtpar tijen en vernielingen.' Het is volgens de gemeente wel ver ontrustend dat bij veel proble men Texelaars 'betrokken dan wel de oorzaak zijn.' Vervoer van Rijkswaterstaat moet worden gemaakt. De gemeente Den Helder wil even eens in kaart brengen wat de moge lijkheden en randvoorwaarden van publiekprivate samenwerking zijn. Dat betekent dat naast de overheid mogelijk ook private partijen een deel van de investering voor hun rekening kunnen nemen. Lees verder op pagina 5 TEXELSE'HcOURANT gnaZmortrJhtli lain/ hort. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. lit deutschem Text Gratis bijlage TEXELSE - COURANT Advertenties voor de Vakantiekrant van 11 augustus kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 2 augustus bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 1